m Ministerie van Spoorwegen. Provinciale wedstrijd voor Humaniora AntMtaliaansche incidenten in Amerika Laatste Bei>ishf@si per Telefoon DE KAIVSER Priesterlijke benoemingen STADSNIEUWS GEERAERD-MARTENS Een ambtelijk bericht van groot voor de militairen. belang De Minister van Landsverdediging brengt ter kennis van de militairen der 8, 10, 18, 13, 19 en 20 linieregimenten, alsook van dezen van het 4 genie, die opnieuw binnen geroepen worden ter gelegenheid van het schiet- en mönoeuvertfjdperH- dat zij de depots van hun korps zullen moeten verve?" gén op 17° Augustus e. k.en niet op 13° der Zelfde maand, zooals het vroeger vastgesteld was. Spaargeld. De militairen van hel 24e linieregiment wier namen volgen worden verzocht ten spoedigste hun adres te laten kennen bij den kapitein-kwartiermeester van het 4e linie regiment te Brugge, die han spaarboekje in bezit heeft, zij gelieven hem tfcrzelverlijd al de overplaatsingen mede te deelen welk zij sedert 1 Juli 1917 ondergaan hebben. Blanckaert Maurice, Billiau nr 1340, Bizet Emiel, Brands Francois, Bronne Gustave, Buyssens Theodule, Gaelewaert Florimond, Caluwaeri Constant, Castelyn Henri, Car- pentier Eraile, Glaessens Ferdinand, Clemeur 1155, Coninx Pierre Henri, Croek Francois, Cuvelier Aristide, Cuypers Adolphe, Dambre Oscar, Danser Maurice, Denoyette 14337, Defreyne Arthur, Dejaegher Camille, De Rop Maurice, Detry Leopold, De Wulf P. 10030 Desomer Jean, Devlieger Victor, De Ridder Joseph, Devicker Eraile, De Baene Ernest, De Groof Pieter, De Cock Karei, De Roo Edmond, Delepierre C. H. 16088/2788 Dendoven August, Deloore Feorges, de Broukhove de Bergeygh 1899, Defcruyne Karaiel, Devos Teopliiel, Debouck Jean- Joseph, Delvaux 2436, De Veul 1978, D'fleer 3265, Desaire Evarist, De Reuver Eugène M. J. C Deloore Lucien, DeBooscher Jozef, Delaby Emiel, DeketelaereEdouard, Deboulle Teopbile, Declerck Henri, De Crock Oscar, Fabry Joseph, Flamand Edouard, Hardy Raphael, Haeghedoren Jerome. Gastmans Francois, Golfinet Fernand, Gryson Leon, Houx Henri, llenoebecq Alfred, Houck Mar cel, Janssens Gustaaf, Jacquerain Gustaaf, Lagasse xMathieu, Leyssen Louis, Leenaert Joseph, Leriche Leon Victor, Lemaire 1258, Lefever Omer, Liebert 1G098, Mahieu Mauris. Mabieu Joseph, Masure Aohille, Marlelé 2223 Martens Jean Baptiste, Mestdagh Achillc Meersseman Victor, Mestdagh Tbeopiie, Michiels 81, Mortelmans Louis, Naeyaert Camille, Nutteiis Maurice, Overlaet Pierre. Pil Richard, Poels Edouard, Auguslin, Raspuin Eraile, Remy Hubert, Renekens Constant, Saelens Camille, Schools Emile, Stevens 15538, Storm Richard, Siraoen Auguste, Slingeneyer Alphonse, Soenen Omer, Terrace Alphonse, Toussaint Jules, Van Joke 14120, Van Cleynenbreugel Alph., Van den Driossche Leon, Van Bra bant Albéric, Van de Woorde Arthur, Van Ollen Francois, Van der Steen 3329, Van Damme Jules, Vandenbroeck Jules, Van Ginderen Antoine, Van A u den hove 2029, Van de Wiele Constant, Verhaeghe Camille, Teys, Vorkeyn 1208, 1948, Vingerhoedts Louis, Vincke Rene, Wuffels Hector. DE DRAMAS DER ZEE Een Braziliaansch schip in brand. Uit Toulon wordt gemeld, dat de maritieme prefekluur bericht ontving dat brand ont staan is aan boord van een Braziliaansch schip. Het schip dal zich in de buurt van Carlhagena bevindt vraagt dringend hulp. Dramatisch pleziertochtje. BORDEAUX 6 Oogst. Tijdens een pleziertochtje in zee, in d^n omtrek van het eiland Aix, is eene bark, waarin veertien per sonen hadden plaats genomen, omgeslagen. Acht der spelevaarders zijn verdronken. Behendige bedrieger Vrijdag morgend rond 10 1/2 ure, bood tic'n een jongeling schijnende ongeveer 20 jaar oud te zijn, in het seminarie van Scheut aan en vroeg om er opgenomen te worden ten einde la lijn te leeren. Hij verklaarde zich Maurice G.., te noemen, wonende te Gent. Men deed hem een klein examen onder gaan en rond den middag, werd hij uitge- noodigd, met hel personeel het ontbijt te gaan gebruiken. Hij weigerde echter, onder voor wendsel, dat hij liefst eerst zijn exaam zou afgewerkt hebben. Nadat het ontbijt afgeloopen was, ging de bestuurder, M. Surmont zien hoe het stond met het werk van den aanvrager. De kerel was echter verdwenen, na een lessenaar opengebroken en eene som van 2500 fr. in bankbriefjes geroofd te worden. Het signalement van den jongen schurk is in alle richtingen rond gestuurd geworden. Beheer van het Zeewezen. BERICHT. Aan de belanghebbenden wordt ter kennis gebracht dat het Beheer van Zeewezen bereid is een zeker getal leerlingen matronen en leerlingen machinisten aan boord te nemen van een toezichtschip voor de vis- scherij. De leertijd zal omtrent tien maanden duren daarna zullen de leerlingen beschikbaar zijn voor de koopvaardij*. Algemeene voorwaarden van toelating. i*) Belg en meer als 15 jaar oud zijn; 2*) de lagere school geëindigd hebben 3*) van goed gedrag en levenswijze zijn 4) li chamelijk bekwaam zijn om het bedrijf van zeeman uit te eefenen. N. B. Voor de candidaten leerlingen-ma chinisten, zal de voorkeur gegeven worden aan de jongelieden, die eene nijverheids- of beroepschool hebben gevolgd. De aanvragen, met aanduiding van de gestalte der candidaten, worden ingewacht bij den Heer Algemeenen Bestuurder van Zee weezen 90, Wetstraat, te. Brussel. Wedstrijd voor do bediening van policie-offichsP bij spoorwegen. In September aanslaande hebbèn een Vlaamsche en een Franscke wedstrijd plaats voor het aanwijzen, de eerste van 129 en de tweede van 51 candidaten tot de bediening van policie-officier, welke cijfers beantwoor den aan de onderscheidenlijke behoeften van het Vlaamsche en van het Waalsch gedeelte van hel landt Deze wedstrijden zijn uitslui tend voorbehouden aan uó oud-strijders, gemobiliseerden en candidaten die daarmee gelijkgestelde categoriën. De aanvragen tot deelneming moeten uiter lijk op 31 Augustus 1920 in het Ministerie van Spoorwegen ingekomen zijn. Vooraleer hunne aanvraag op te maken, gelieven de candidaten de berichten te raad plegen welke in de statiën en in de post- en telegraafkantoren zijn aangeplakt en waarop de voorwaarden tot aanneming alsmede de op te geven inlichtingen aangeduid zijn- Het weder vlot maken van de "Vindictive, en de dienst Oostende-Dover Op 14 en 15 Augustus a. s. wordt eene poging gedaan om de Engelschen kruiser - Vindictive welke gezonken ligt in de vaargeul der Oostendsche haven, weder vlot te brengen. Met het oog op die verrichtingen, wordt de haven van Oostende van af den 14 's namid dags gesloten voor een onbepaalden duur die evenwel, naar men hoopt, geen twee dagen zal overtreffen. De dienst der pakketbooten wordt derhalve tijdelijk naar Zeebrugge overgebracht, waar de afvaarten en aankomsten dezer booten van af den 14 zullen geschieden. De valscke checks Zooals wij meldden werd eenige dagen geleden te Berchem-Ste-Agatha, zekeren Armand B..., een chauffeur aangehouden, onder verdenking ten nadeele van zijn pa troon, een Brusselsch groot-niiveraar een cbeckboekje gestolen te hebben. De kerel was er in gelukt, door het handleeken van zijn patroon na te maken, rond de 35.000 fr. te trekken bij middel van valsche checks. Vrijdag werd hij door den onderzoeksrech ter Van der Eist ondervraagd. Hij verklaarde dat hij op zekeren dag, buiten wete van zijn patroon, op den steen weg van Bergen een persoon had overreden en erg gekwetst. Ten einde aan zijn meester een proces te besparen, had hij hel checkboekje gestolen en het geld dat bij had kunnen losmaken had bij aan het slachtoffer besteld. Toen de onderzoeksrechter hem echter vroeg het slachtoffer aan te duiden, kon B... niet meer antwoorden, De Gouverneur der Provincie heeft de eer te doen kennen dal M. Van Pottelbergh. Robert, leerling van het S -Lievensgesticht te Gent, met 109 1/2 punten M. Van Overbeke Jules, leerling van 't zelfde gesticht, met 103 1/2 punten M. Carnewal Albert, leerling van het St Ca- tharina's College, te Geeraerdsbergen, met 100 1/2 punten Mej. De Gavel Heüane, leerlinge van hel Atheneum voor jonge meis jes, te Gent, met 97 1/2 punten M. Van Hauwermeiren,. André leerling van het Ko ninklijk Atheneum, te Gent, mei 90 punten M. Verleye Aritoon, leerling van het St-Lie- vensgesticht, te'Gent, met 92 punten. Op een MAXIMUM van 140, aan de schrif telijke proef van den provincialen wedstrijd van Humaniora voldaan hebben, en zullen deelnemen aan de mondelingsche proef, die in het openbaar, in het Provinciaal Gouverne mentshotel, zal plaatsgrijpen op Maandag en Dinsdag aanstaande, te 9 uur en te 21/2 uur. Gent, den 6 Augustus 1920, De gouverneur, M. LIPPENS DE TENTOONSTELLING der nienwigheden op 't gebied van lan- en tuinbouw en van landelijke huishoudkunde welke te Laeken in het Vrouwelijk Staats— landbouw Instituut, van 5 en tot 20 Septem ber zal plaats hebben, ziet den mooisten bijval te gemoct. De inschrijvingen komen talrijk toe bij den Commissaris Genei aal M. Laoroix, 122, Romeinsche Straat, Laeken. De inrichtings werken vorderen snel. De opening der huis raad ten toonstelliug zal plaats grijpen op len September, de tuinbouw tentoonstelling zal openen op 5en en de landbouw tentoonstel ling op 9en September. St LOUIS (Illinois), 6 Oogst. Tenge- volge dei' moord gepleegd op twee inwoners van West Frakfort, heeft de bevolking de huizen door italianen bewoond, aangevallen en er het vuur aan gestoken. Builen talrijke gekwetsten, meldt men dal vijf personen gedood werden. In 't geheel •verden 50 huizen door brand vernield. De bewoners der brandende buizen namen de vlucht, doch werden door de menigte aan gevallen en mishandeld. Verscheidene dui zenden personen zijn uit de stad gevlucht. De gouverneur van Illinois heeft vijf kom- pagnién soldaten ter plaats gezonden om de orde te herstellen. CHICAGO, 6 Oogst, De consul van Italië is heden naar West Frakfort vertrok ken om er een onderzoek te doen nopens de anli-Itoliaansche incidenten. Een zwart gewaar Te New York is een internationale neger- conferentie begonnen, waaraan ook de ne gers van Afrika en Engclsoh West Indie deelnemen. lil zijn openingsrede verklaarde Marcus Harvey, de voorzitter van den bond tot ver betering van de levensomstandigheden der negers, in verband met Afrika Wij zullen Engeland, Frankrijk, Belgie of Italië niet vragen ruvaarom zijl gij hier wij zullen eenvoudig bevelen .ga heen». VVat goed is voor de blanken is ook goed voor de negers, namelijk vrijheid en demo cratie. Wij zijn niet van plan een compromis te sluiten. De negers eischen eenvoudig Afrika voor de negers op eu zullen daarvoor bun bloed vergieten. Wij zullen een grondwet voor alle negerrassen opstellen, waardoor deze zelf hun lot zullen kunnen bepalen. De bloedigste van alle oorlogen, besloot Harvey, zal uitbreken, als Europa zijn krach ten met die van Azië zal nieten. Dan is het oogenblik voor de negers gekomen om het zwaard te trekken voor de verlossing van Afrika. Besloten werd een eigen lied te kiezen, beginnende met de woorden Ehiopie, o land onzer vaderen. Als rasvlaag weiden de kleuren zwart, groen en karmozijn verkozen, lil de plaats van bel Roode Kruis werd het Zwarte Kruis gesteld. Aan de Valera werd een telegram gezonden met de aansporing om voor een vrij Ierland te slrijden. Een circusdrama Een geveoht tusschen ijsberen In de stallen van bet circus Hagenbeek te Scheveningen is een der ijsberen door een anderen ijsbeer doodgebeten. Er waren enkele nieuwe exemplaren aangekomen, die door de stallen naar de voor hen bestemde kooien werden geleid. Een der nieuwelingen moest daarvoor een kooi passeeren, waarin een der oude ijsberen was opgesloten. Deze scheen echter op zijn nieuwen collega niet erg gesteld te zijn, want ploseling sprong hij op, greep den an der bij de keel, waarna een bloedige worste ling ontstond. Het personeel probeerde met alle middelen de vechtenden te scheiden, maar te vergeefs. De oude ijsbeer liet zijn slachtoffer pas los na hemde strot geheel te hebben doorgebeten waarna het slachtoffer levenloos in elkaar zakte. De gedoode ijsbeer had eene waarde van ruim 5000 gulden. Vulkaanuitbarsting op Java De «Blerapi» in werking De Merapi vertoont zeer sterke verhoogde werking Zware rookwolken stoot hij uil en wit gloeiende puinbrokken storten omlaag een lavastroom gaat in de richting van Moen- tilan. Over nagenoeg geheel Midden-Java vallen aschregens. Tot dusver zijn geen persoonlij ke ongelukken gerueld. DE 10ESTAND IN SYRIË. Parijs, 7 Oogst, L' Eclair verneemt, dat tengevolge' van belangrijke bewegingen van Seymalitische strijdkrachten, de Fransche troepen zich ten Oosten van Abana achteruit getrokken hebben en inderhaast verschansingen hebbe» opgeworpen. NAAR DEN NOORDPOOL. Nome, (Alaska) 6 Oogst. De gekende ontdekkingsrei ziger Amundsen seint dat hij eene nieuwe poging wil wagen om den noordelijken Yszee te doortrekken. Hij hoopt daarvoor op eene groote oppervlakte drijfijs te geraken, dat hem erv zijne reisgenoten de reis zou vergemakkelijken. EMIR hAYQAL NAAR ENGELAND. Londen, 7 Oogst. De medewerker van den Times te Cairo meldt, dat Emir Fa ygal naar Port Snïd vertrokken is om zich daar in( te sohepen naar Engeland. Sommige bladen drukken de meening uit dat Frankrijk znlkgi met leede oogen zou aanzien. IN VERLOF. Berlijn, 7 Oogst. De «Germania» meldt, dat de rijkskanselier en de minister van Buitenlandsche zaken, M. von Simons, voor eenige dagen in verlof zijn( gegaan. Het blad trekt er het besluit uit, dat de toestand op verre na niét zoo ernstig is als' sommigen willen doen uitschijnen, daar zij anders voorzekere Berlijn op dit oogenblik; niet zouden verlaten. DE DUITSCHE KOLENLEVERINGEN AAN LUXEMBURG. Luxemburg, 7 Oogst.' Het gouvernement van het G. H. Luxemburg meldt, dat de hoeveelheid coke, door de: vredoscoferencie aan Luxemburg toegestaan 90,000 ton per maand bedraagt en niet! 30.000 ton, zooals sommige bladen eerst gemeld hebben. DU1TSCHLAND EN FRANKRIJK Berlijn, 7 Oogst. De Taglische Rundschau! orgaan der volksgezinde partij komt wederom met de kwestie voor den dag dat Frankrijk twist zoekt tegen Duilschland. Volgens het blad zou Frankrijk opzettelijk doortocht voor. Fransche troepen naar Polen verzocht hebben, daar het weet dat Duilschland zulks nooife kan toestaan. Anderzijds herinnert hel blad er aan, dat de kwestie der wegneming der Fransche vlag van het Fransch gezantschap op 14 Juli laatsleden, nogfsteeds niet geregeld is. Morgendzitting van Vrijdag 6 Oogst. De zitting wordt geopend om 10 u. onder voorzitterschap van M. Brunet. De demokratiseering der jury Na nog eenigë opmerkingen van MM. Ma. bille, Dréze en Carton de Wiart, wordt het ontwerp naar de middensektie verzonden. Militaire pensioenen, M. JANSONJ minister van landeverdedi- ging, zegt dat hij 't akkoord is met het wets voorstel, zooals het door de middensectie gewijzigd werd. M. BUYL, legt uit dat het ontwerp voor de militaire pensioenen doet wat men reeds voor de burgerlijke pensioenen gedaan heeft. De algemeene begrooting. M. MAX vraagt dat het krediet van 9 mil joen voor het bouwen van een kunstpaleis te Brussel zou herstellen. M.M. DESTRÉE en ANSEELE steunen die vaaag en zouden ze op de begrooting toe komend jaar inschrijven. M. WOESTE, vindt dat men nog wat kan wachten er worden te Brussel concerten gegeven en tentoonstellingen ingericht. En kan men in het paleis yan Arenberg niets doen Men denke op dc slachtoffers van den oorlog die nog op herstel wachten. M. DELACROIX hoopt dat het krediet toe komend jaar door den Senaat zal gestemd worden. De zitting wordt om 12 1/4 geheven. Namiddazitiing, geopend om 1 3j4 ure onder voorziU rschap van M. Brunet. Stdmmingen Verscheidene wetsontwerpen worden goed gekeurd. Begiftiging der oud-strijdere M. BRUGMANN, verslaggever, vraagt dat de Kamer dezen namiddag na de dagorde de begiftiging der oud-strijders zou bespre ken. Aangenomen. De wedde der onderwijzers M. DESTREE, minister van kunsten en wetenschappen zegt dat hij, om de eensge zindheid der Kamer te verkrijgen, zich tot akkoord gesteld heeft met de leden, die op merkingen hadden doen gelden aangaande sommige araendementen. Hij deed dit om de heropleving van de vroegere schoolstrijden te vermijden. M. WOESTE dankt den minister om zijne inschikkelijkheid, maar hij zou willen dat men zeer duidelijk de beteekenis der amen dementen deed uitkomen, opdat de rechten der vrije onderwijzers gewaarborgd worden. De artikelen, die in eerste lezing wijzigin gen ondergingen, worden dan gestemd. Het geheel der wet wordt met 138 stemmen en 6 onthoudingen aangenomen. Vlaamsch in 't Bestuur. De bespreking van artikel 6 van dit wets ontwerp wordt voortgezet. M. JASPAR, minister van binnenlandsche zaken, vraagt dat men van eene ministcrieele toelatinh late afhangen or een ambtcnarr met het opstellen van een technisch verslag belast de ééne of de andere §der beide land- staler- ma.- gebruiken. M. BRAUM stelt voor dc ambtenaars mees ter te laten in de keus der taal welke zij voor een technisch verslag willen gebruiken. M. MAX stemt het voorstel van M. Jaspar, en dient een amendement in, dat hetzelfde voorziet voor provinciën en gemeenten. Het amendement Braun wordt verworpen met 70 stemmen tegen 67 en 4 onthoudingen. De amendementen Jaspar en Max worden aangenomen. M. WOESTE vraagt dat men het artikel dat de keuze der ambtenaars voorziet bij helf ten uit Vlaamsche en Waalsche kandidaten met verdraagzaamheid zou toepassen. M. Jaspar belooft dat. MM. P1ERARD, VAN WALLEGHEM en COLLEAUX vinden de wet onverdraagzaam en zullen ze niet stemmen. M. PONCELET daarentegen zal ze stem men omdat zij gelijkheid waarborgt en de rechten der Walen niet schaadt. De wet wordt bij naamafroeping gestemd met 95 stemmen tegen 43 en 9 onthoudingen. De begiftiging der oud-strijders M. WAUWERMANS geelt lezing van zijn verslag over het ontwerp dat met 50 de successierechten verhoogt. Zooals men weet zoekt men in die verhoo ging de middelen om de begiftiging der oud' strijders mogelijk te maken. M. DELACROIX verklaart dat do regee ring steeds het inzicht heeft gehad aan de oud-strijders de dankbaarheid van het land te betoonen, doch dat de beperking der geld middelen alleen schuld was der trage handel wijze. Thans heeft men een ontwerp tevens gestemd door middelen van verwezenlijking. Wij zullen aldus een 50 tal miljoenen vinden. Het Fonds der oud-strijders zal voor het meerendeel door oud strijders bestuurd wor den. De minister geeft nog verderé inlichtin gen en zegt dat deze zittijd door eene interna- je daad zal gesloten worden. M. VAN WALLEGHEM vraagt wat er zal cdaan worden voor de ontvoerden en de opgeeischten. M. COLLEAUX vraagt dat de Kamer de wet zonder verdere opmerkingen zou stem men. M. DELACROIX antwoordde aan M. Van Walleghem, zegt dat de toekomst voor de ontvoerden en opgeeischten openblijft. De algemeene bespreking wordt gesloten en het ontwerp met algemeene stemmen aangenomen (Toejuichingen.^ Ook het ontwerp dat de succesrechten met 50 0/0 verhoogt wordt met algemeene stem men aangenomen. De Gemeentekiezingen. M. HALLET, vraagt wanneer de volgende gemeentekiezingen zullen plaats hebben. M. JASPAR. Einde van dit jaar of begin van 1921. De zittijd gesloten. M. DE VOORZITTER, dankt het personeel der Kamer, om de toewijding, die het aan den dag gelegd heeft tijdens dezen zittijd en ook tijdens de incidenten, die men kent. Spreker doet den griffier, M. Pauwels toejuichen. MM. FISCHER, namens de socialisten, VAN DE VYVERE, namens de katholieken en MASSON namens de liberalen, brengen hulde aan den voorzitter. Deze bedankt en verklaart den zittijd ge sloten. De zitting wordt om 5 3/4 ure geheven en de Kamer gaat voor onbepaalden tijd uiteen. BISDOM GENT Zijne Hoogw. de Bis schop heeft onderpastoor benoemd Te Zaffelaere, den E. H. Demanet, oud- leeraar te Dendermonde te Moerbeke-Waas den E. H. De Bruycker, gewezen brankardier bij het leger te Sinay, den E. H. Boonaents idem te Lootenhulle, den E. H. Coppenolle, leeraar in de Normaalschool te St-Niklaas te Denderwindeke, den E. H. Baert, priester in het Seminarie. ZONDAGRUST. Zondag 8 Oogst, zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Van Caelenber-h, Leopoldstraat. Katholieke Volkskring Sint Jozef. Heden Zondag 8 Augustus worden de namen van de leden van de reizigersclub die begeeren deel te nemen aan de speelreis naar Aniwerp.r. per trein en stoomboot (kosten rond de 10 fr.) alsook van de leden -l.lers en kaarters die deel nemen aan de aansi.. .:,de prijskampen. Bericht aan de liefhebbers. Vak- en Ambaohtsschool, Meuleschetiestr. 1)-Middelbare Vakschool. Dagschool van 7 ure 's morgens tot 5 1/2 ure 's avonds- Leergangen in Schrijnwerkerij, Meubel makerij, Smederij. IJzerdraaicn, Mechaniek, Electricileit, gedurende 4 studiejaren. Het leerprogramma omvat de volgende vakken Godsdienst, Vlaamsch, Fransch, Rekenkunde, Stelkunde, Meetkunde, Natuur kunde, Scheikunde, Electricileit, Werktuig-' kunde, Weerstand der Bouwstoffen, Vak— kunde, Vakteekenen en Praktisch werk. Voor de Houtbewerkers zelfde vakken, uit-; genomen Scheikunde, Electricileit en Werk-i tuigkunde, enkel de beginselen. 2) Hoogere Technische Leergangen zijn! ingericht voor de jongelingen, welke dragen zijn van hel bekwaamheidsdiploma eener vierjarige dagvakschool, alsook voor dezen,-, welke met vrucht de Middelbare Scholen geëindigd hebben. De Middelbare en Hoogere Vakstudiën openen den weg lot de volgende bedieningen:' Mecanicien, Paswerker,Mecandraaier.Mecan- traceerder, Meoanmonleur, Smidmecan.i Electriciemnecan, Schrijnwerker, Meubel maker, Bedrijfsgeleider, Werkhuisoverste,' Graadbedieningen in de werkhuizen van deni IJzeren weg, Meestergast, Opzichter, Con structieonderzoeker, Patroon, Toezicliter, Teekenaar, Hulpingenieur, ja zelfs, mits zekere vervolgstudiën, tot ingenieur. Voor alle inlichtingen en inschrijvingen; zich wenden tot de lokalen der school, Meu- leschettestraat, Aalst, of tot den Eevw. Hee^ Demeester, Dendermorrdschen steenweg. 18. DOOR HET GEBRUIK DER WASCH POEDER Lessive du Genie ver-,' krijgt 't linnen eenen frisscheu, aangename» geur, de liscbbloem gelijk. 1—24738 EERLIJKE DAAD. Dinsdag laatst vond Fians Van Mol, Fabriekstraat, in de Koop- warenstatie, alhier, eene kabas inhoudende, eene som van 1700 fr. in een wagon hangen. Daar hij vermoedde dat deze toebehoorde aan een persoon die aldaar kolen gelost had, liep hij er dadelijk achter en overhandigde hem de geldtasch. De eerlijke vinder kreeg nie; eens een woord van dank... BANK en WISSELKANTOOR 10, Albert Liénarlslraat, dsai nabij de Statie, te Aalst Obligatiën van 500 fr. 6 vrij van belastingen van de Compagnie d'Electri- cité de la Dendre te Deux. Aeren zijn te ver krijgen aan 485 fr. terugbetaalbaar' met 525 fr. Dus met eene premie van 4© fr. Deze maatschappij heeft de vergunningen taorAeElehtriciteilnn Lessen Geeraards- bergen Ninove Denderleeuw Erem- bodegem Haeltert Herzele Nieuwer- lterken enz. enz. Geheel de Denderstreek. Inlichtingen in de Bank. Geldplaalsingen op loopende rekeningen VRIJ VAN LASTEN 4% op zicht (voor bericht van 3 Jagen boven de 20.000 fr.) 4 1/2 van jaar tot jaar. 5 7» op 2 jaar. 5 1/2 V. op 3 jaar. Uitbetaling van Fransch Geid aan den hoogsten prijs. Onafhankelijk Syndikaat en Reizigers van Belgie. - van Bedienden Afdeeling Aalst De Hceren Leden worden uitgenoodigd de algemeene verplichtende vergadering bij te wonen op Zondag 8 Oogst, om 10 ure zeer •lipt, ten lokale Landbouwershuia, Keizer lijke Plaats. Dagorde I) Bespreking over den toes'and der Bedienden door den heer AJoux, alge meenen Seoretaris, 2) Mededeelingen MuMN aliteit. Namens het Bestuur' De Schrijver Robert Van der Vorst. N. B. Nieuwe leden worden aanvaard. 5127 SCHOENMAKERS van stad en buiten Voor uwe tichen, alsook op maat, alle soorten van leder en alle benoo-j digheden, wendt u naar het welbekend huis van C. MALLEGO, Groote Markt, 19, Aatst. In 't groot. 4873 In 't klein. OVERREDEN. De voerman Alfons' Wymeerscb, wonende Denderinondschen, steenweg, is aan de vaartkaai van zijnert wagen gevallen, met het gevolg dat hij onderi de wielen terecht kwam en den voet verplet, terd werd.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2