FILATURE DU CANAL ZIEKTEN ONZER HUISDIEREN Alaenmne wcrlistaking Ir Sist Saargebied. De Conferentie van Hythe Albert-Ellsabetb DE COCK STADSNIEUWS Bij onzè Vrijs Brandweermannen Vrije VereenlglDff der Katholieke Bnrgers Dringenden oproep aan alle Katholieken Laatste Berichten per Telefoon Eenzeernuttig Boek Vanal middernacht zijn de openbare diens ten in werkstaking postbedienden, ijzeren wegen, tramways, enz. De vragen der stakers hebben een politiek karakter. Zekere groepen vragen zelfs de terugzending der Fransche troepen. De hoogere commissie van den Volkeren bond door M. Raux voorgezeten, vergaderde beden morgend om de maatregelen le nemen, door dezen toestand genoodzaakt. De straten zijn kalm, heden morgend. De Matin verneemt uit Slraatsbourg dat gisteren avond, ten 7 uren, de voorzitter van de commissie der regeering van het Suargebied, bekend gemaakt heeft dat de versterkte slaat van beleg uitgeroepen is te Saarbrucken. Aankomst van M. Millerand en maarschalk Foch Na de nacht le Boulogne doorgebracht te hebben, vertiokken M. Millerand en maar schalk Fooi» heden morgend ten 8 ure aan boord van het waak chip - Meuse met de personaliteiten die hem vergezelden. Te 9 u. 45 kwam de - Meuse, te Folkes tone aan. M. Lloyd George was zijnen Fransehen collega tegemoét gekomen, vergezeld van lord Curzon en admiraal Bealhy. De twee eerste ministers drukten elkander langdurig de hand, cn bleven een lijd lang vriendelijk klappen, terwijl een Britsche com pagnie voetvolk, met muziek de eer bewees. Admiraal Beathy en maarschalk Foch namen haar in oogenschouw. Bloemen werden maarschalk Foch aange boden. De maarschalk en M. Millerand wer den door hel volk warm toegejuicht. Hierna namen al de Fransche en Britsche personaliteiten plaats in de automobielen, die hen naar Lyraone brachten, ter villa van Sir Sassoon, waar de conferencie plaats hebben zal, en waar M. Millerand en maarschalk Foch zullen vernachten. Men verzekerde le Hythe dat de handelsaf gevaardigden der Sovjets het verwachte ant woord van Moskou nog met ontvingen, waarover de regeeringshoofden moeten be raadslagen. Société Anonym© SIEGE SOCIAL A A LOST Messieurs les nctionnaires sont invités a ■tssislerd 1'Assemblee Générale extraordinaire fui se liendra ii Alost, au siège social, le 2 Septeinbre 1920, a 10 heures. ORDRE DU JOUR 1) Transformation des quatre raillè actii ons actuelles d'une valeur nominale de cii:q cents francs olmcune en huit mille aotions nouvelles d'une valeur nominale do deux cent cinquante francs chacuoe; jouissanoë 1 Avril 1920; 1 esquellfes seront remises atix porieuis des actions anciennes, en ébhange de celles-ci, a raison de deux aotions nou el les par action ancienne. 2) An. mentation du capital a concurrence de deux millions de francs pour le porter k quatre millions de francs, par la création et remission de huit mille actions nouvelles de d( ux cent cinquante francs chacune jouissant des mêmes droits que les actions a créer en vertu du l®ci dos3us, donnant droit notam- ment aux mêmes dividendes calculés a parlir du 1 Avril 1920. Ges huit mille actions seront a) a concurrence de quatre milla, des ac tions créóes et émises eulièreraent libérées au moyen d'une somme d'un million de francs prélevée sur la réserve spéciale, les aotions ainsi créées seront remises aux porteurs d'actions anciennes a raison d'une actio nouvelle par action ancienne. b) a coiicui rmce de quatre mille, des ac tions a émeltre au pair de deux cent oin- quanle francs et a offrir par prèférence aux porteurs d'aolions anoiennes. 3) Pouvoirs a donner au Gonseil d'Admi- nislration pour exécuter les resolutions pri- ïes ci-dessus, et pour faire oonstater authen- liquemeul leur exóoution, l'augmentation du Capital et les modifications des Slatuts qui en seront résultées. 4) Modifications aux Statute en vue no- tamment deles met Ire en concordance a vee les resolutions prises sur les deux premiers objeis a l'ordre du jour et avec les lois coor- données sur los Sociétés Commerciales et, plus spècialoment. a) Aux articles 5 7 pour mentionner le nouveau capital et sa composition. a l'article 11 pour remplacer les 14 dernier8 mots par quarante deux des lois coordonnées sur les Sociélés Commerciales. c) k l'article 17 pour remplacer le dernier alinéa par L'assemblée générale peut leur •ccorder des émoluments fixes ne!s d'impots. d) a l'article 18 pour ajouter au deuxièrae alinéa les mots dans les conditions telles que s'il y a plus de six Administrateurs, il y ait une ou plusieurs sorties doubles par an, aucun mandat d'administrateur ne pou- vant durer plus de six années. Les mandats des Administrateurs sortants cessent immé- dialement après l'Assemblée Générale an- nuelle. e) a l'article 19 pour remplacer dans le premier alinéa le mot «vingt» par «quarante» pour supprimer le deuxième alinéa el pour ajouter au dernier alinéa lesraots: et donne décharge de ses fonctions f) k l'article 24 pour ajouter les mots il rieut acquérir, alióner, prendre et donner en ocation tous bions, moubles et immcubles, tmprunter mdme 4 long terme autrement Jue par 7oie d'éraission d'obligations eon- ser.tir toules hypothéques et tous droits réols, transiger, compromettre, en un mot, aocoraplir tous les aotes qui ne sont pas exclusivement réservés 5 l'assemblée géné rale, soit par le9 statuts, soit par la loi, rónuraération qui précóde ótant ênonciative et non limitative g) a l'article 2d pour ajouter au premier alinéa les mots ou a un ou plusiers direc teurs choisis en dehors de ses membres et aa deuxième alinéa les mots et directeurs» après los mots« administrateurs délégués h) aux articles 16, 27, 28 et 30 pour y mentionner les directeurs. i) k l'article 33 pour remplacer dix par vingt. j)A l'artioie 35 pour le supprimer. k) k l'article 36 pour supprimer les vingt six derniers mots du deuxième alinéa. 1) a l'article 38 pour remplaoer d'Aloat par de la province ou de l'arrondissement ou se trouve le siége de la sooióté m) a l'artioie 39 pour remplaoer les huit derniers mots par représentées n) a l'article 40 pour remplaoer les mots soit leurs litres, soit un oertificat attestant quo ceux oi par les mots un certifical attestant que leurs titrea 9. 0) a l'article 48 pour supprimer les onze demiera mots. p) a l'article 51 pour ajouter les mots «elle vóte la décharge des Administrateurs et des Commissaires et procédé aux nominations des Admir istrateurs et des Commissaires. q) a l'article 52 pour supprimer du 2° les mots quinze pour cent peudant les 5 pre mières années». Pour ajouter après le 3® les mots - Les tantièmes des Administrateurs et des Com missaires lours sont payés nets de tous impóts Pour remplaoer l'alinéa final par: au moyen de l'excódent il sera attribué aux aetions un premier dividende oaloulé au taux de cinq pour cent du montant dont elles sont libérées. Le solde sera réparti entre toules lts aetions 4 moins que l'assemblée ne déeide sur la proposition du conseil d'Administration qu'en tout ou en partie il' sera pofte k un fonds de prévision ou a an fonds do réserve spécial ou qu'ilsera re- porté a nouveau. r) a l'article 54 pour remplacer le dernier alinéa par l'alinéa suivant en cas de perle du moilié ou des trois quarts du capital il sera pourvu comme il est presorit par la loi Modification de numérotation des artioles 86 a 55 parsuilede la suppression de l'arti cle 35. Pourassister aoette assemblée, Messieurs, les ac.liormaires sont tonus de se oonformer a l'article 40 des statuts. Les til res peuvent êlre déposés aux gui- chets au Crédit da Nord Beige, a Bruxelles, ou a la Banque Centrale de la Dendre a Alost, ou bieuau Siége Social a Alost. 514 9 BELGISCH GEMEENTEKREDIET. Leening van 15,000000 fr.,(18^8). Trekking van 31 Juli 1920. N. 19786 uitbetaalbaar met fr. 100.000 N. 136948 id. 1.600 N. 94242, 134390, id. 500 De volgende nummers zijn uitbetaalbaar met 225 fr. 21894 82393 95714 116607 132569 149548 WISSELKOERS van 9 Oogst Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond slerl.) Parijs Dollar (New York) 433 0/0 tot 443 0/0 27 0/0 tot 29 0/0 218 0/0 tol 222 0/0 64 1/2 tot 68 1/2 190,00 tot 194,00 47.725 lot 47.75 93,50 tot 94 0/0 12.175 tot 13.275 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. Men verzoekt ons 't overlijden te melden v zoontje van Triphouus en Octavie De Coninck te Aalst den 20 November 1916 en aldaar overleden den 8 Oogst 1920. De engelenmis en begrafenis zal plaats hebben Woensdag 11 Oogst, om 8 1/2 ure, in de kerk van Sint Marlinus. Men vergadere ten sterf huize Paepestraat 26, om 8 uren. BEMERKING. Men doet ons opmer ken dat we in bet. verslag van den Gemeente raad geschreven hebben dat de reinigheids. belasting gesteld was op fr. 2,25, 1,30 en 0,75 den vierkante meter facade. Het is per loopende meter en niet per vierkante meter dat de belasting gesteld is. Pas eenige weken geleden zagen wij dit keurkorps,in haar nieuw prachtuniform uit- gedoscht, dit laatste huldigen, door een prachtigen optocht en een onberispelijk défilé Ier Groote Markt, voor de Stedelijke Overheid, de milde schenkster van die pas sende kleedij. Gisteren Zondag, was die heerlijke groep eer samen geroepen, om met muziek aan 't hoofd eene militaire wandeling te doen, ditmaal in werkkleedij, welke komt volle- digd te worden door den onontbeerlijkèn brandhelm, aan do manschappen milddadig dooi naamlooze begiftigd (schonken. Do uitstap gold een piek ie, op het bui tengoed van M. Felix De Hert, onsen ge- moedelijkcn Burgemeester, waar de Brand weermannen door onzen Eersten Magistraal werden hartelijk ontvangen en verwelkomd. Men bracht er een aangename morgenstond door in broederband, lijk 'tin Pompierslied klinkt, wijl zang en mnziekgespeel zich kwi stig onder elkaar aflosten. "Én... de bekrooning van dit aanlokkend feestje was, dat het gepaard ging, met de invoering der Vlaamscne bevelen, waarin onze Brandweer voortaan zal geoefend wor den. Hulde hierover aan hare dappere overheid, die begrijpt dat ze met den tijd mee moet, en beseft heeft dat eene vereeniging door eene vlaamsche leuze Moed en Zelfopoffe ring saamgesnoerd, niet langer kon gehoor zamen aan bevelen die niet in onze moeder taal weergalmen. Nu, zal 't refrein der Brandweer m geen valschen toon meer dreunen, en zaf 't men óveral met fierheid mogen aanhefleii Vooruit, vooruit, Vrije Pompier, Rond 't edle werkbanier, Vooruit, vooruit m broederband, Vooruit, vooruit, vooi* 't heil van 't VADERLAND! MOEDIGE DAAD. Zaterdag avond, rond 6 uur, viel het 8jarig meisje Isabella De Vetter, in den Dender. Dank aan de vlug heid van Xavier Roels, die gansch gekleed in hel water sprong, kon het kind van een gewissen dood gered worden. Zulke daad verdient eene schoone be looning. Banque Transaflantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraa t, (2, Kongresplaats- Brussel, Telefoon 1955 en 1956, Post) cheokrekening 15,500. In bewaargeving van fondsen voor korte en lange ter mijnen. 18456B VERLOREN aan t Kapelleken Ter Muren eene goude broche. Terug te brengen tegen goede belooning St-Jorisstraat, 17. 6151 OPROEP "f Het bdötuur van den bond der gewezen tijdelijke politieagenten van Aalst in aan sluiting met den bond der gewezen tijdelijk gemeentebedienden en werklieden der stad Gent, doet een oproep tot al de gewezen tij delijke gemee'ntebedienden en werklieden van Aalst en omliggende gemeenten lot de buitengewone algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Zondag 15 Augustus, 1920, om 5 uren namiddag, ten lokale Wed. Louis Saeys, Drie Sleutelsstraat n. 17, Aalst. DAGORDE Uitbreiding der propaganda lot het herzien der wet van 31 October 1919, welke de tijde lijke bedienden en werklieden gelijk stellen moet met de vaste bedienden, tot het toeken nen van den achterstalligen duurtetoeslag met terugwerkende kracht van 31 Oktober 1916. Spiekers uil Gent zullen tegenwoordig zijn gezien het rechtvaardige onzer zaak welke op deie vergadering "zal besproken worden hopen wij op eene talrijke opkomst, HET BESTUUR. De Secretaris, De Voorzitter, De PiEnnE Ben. Be Bruyn Alpd. Lokaal Groote Markt, 24 Wij doen een hoogst dringenden oproep aan alle katholieken, zonder uitstel de kie zerslijsten te komen nazien. Dit nazicht is vooral noodig voor de Vrouwenlisten. 'T is de eerste maal dat die opgesteld zijn. en bijgevolg zullen er onver mijdelijk missingen in bestaan De lijsten der mannen en vrouwen liggen ten lokale der Vrije Katholieke Burgers Groote Markt 24. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaal der Christene Vakvereenigin- gen, St. Jorisstraat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor- selbaan Mijlbeke. In den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meulescheltestraat. In den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat. Bij uifzondnring zal het Bureel der Vrije Katholijke Burgers, 24, Groote Markt, (ingang langs de middendeur), :ich DAGELIJKS ter' beschikking hou den van alle katholieken, voor het toe zicht der kiezerslijsten (mannen en vrouwen) van 5 tot 7 ure 's avonds. Het noodige zal kosteloos gedaan worden om alle missinsen of weglatingen te her stellen. De Wet zegt dat de hoedanigheid van kie zer vastgesteld wordt door de inschrijving op de lijsten. Die niet ingeschreven is, is geen Kiezer Dat dus niemand nalale, zondci* uitstel te k-omen zien of hij, zijne echtge noot©, familieleden, vrienden en kennissen op de Kiezerslijsten staan. Het is de plicht van alle katholieken dien naam waardig Opgepast want binnen enkele dagen is het te laat KAATSEN Stad Aalst Houtmarkt Lokaal Alfons Do Backer, Brabautstr. 8-10, Zondag 22 Oogst 1920, om 2 ure namiddag, LAATSTE GROOTE LUTTE. tussehen de drij sterke partijen van eersten rang, Braine le Comta (Lucien Allurd), Rebaix iriupont), Aalst (Van Huisboek). Prijzen der prijzen eerste rang 0,30 fr., tweede •'.•■-g «n wagens 0,16 fr. 5153 Het Bestuur, VERDRONKEN. Gent, 9 Oogst. Elisabeth Ropaelle, oud 5 jaar, wonende Palings huizen, is ai spelende in een aalput gevallen van het huis n. 2 derzelfde straat. Hel meisje verdronk. Het lijkje werd opgehaald en naar het doodenhuis der Bijloke gebracht. DE VEEPEST Parijs 8 Oogst. Tengevolge der Veepest thans in België heerschen- de, is in Frankrijk verdoden. allen in- of doorvoer van vee, lar.gs alle grenzen. Dit verbod is niet toepasselijk op de Koloniën. Nochtans zal het vee van daar voortskomende door de quarantaine-stallen moeten doorgaan. POLEN TEGEN BOLSJEWISTEN. VARSOVIE 9 Oogst. Zware massas cavalerie rukken vooruit langs henen de Duitsche grens. Tusschen de Sereth en de Bce^ zijn de bols jewisten langs alle kanten teruggeslagen.. We zijn er in gelukt onze verdedigingslijn op gansch hare iengte terug te bezetten. Ten weste van Sokolow, duurt de strijd voorten neemt in lievigheid toe. Ondanks hunne schromelijke verliezen vallen de bolsjewisten gedurig aan ze zijn er nochtans niet in gelukt de rivier oversteken. Wij namen vele krijgsgevangenen en mitrailjeuzen. HET NEDERLANDSCH SOCIALISTISCH CONGRES IN ZWITSERLAND Genéve 9 Oogst Na de laatste zitling-werd er besloten, dat indien de versclfillige vertegenwoor digde landen er niet in toestemden de week van 48 uren door wettelijke macht toe te pas sen, er heel kortelings eene algemeene internationale werkstaking op touw zou gezet worden. POLEN EN HONGARIE Vaisovie, 9 Oogst. Hoogarië heeft aan Polen voorgesteld het ter hulp le komen. Men spreekt van 140.000 man, met vervoeren munitie. Daar de oogst in Hon^arie overvloedig is, zou dit land ook voor de bevoorrading der legermachten zorgen. LANDHERSTEL IN FRANKRIJK. Lyon 9 Augustus. De onkosten voor het her stel der geteisterde gewesten in Frankrijk beliep, op 25 Juni 1920, 20 milliard 152 milj. fr. DOOD'VAN VELDMAARSCHALK VON WAYRSCH. Nauen, 9 Augustus. Een weigekende Duitsche generaal, veld-maarsehalk von Wayrseh,is overleden in zijn kasteel van Pilsnitz, bij Breslaü. Hij was 74 jaar oud. Tijdens deu oorlog verdedigde zijn leger de Zuid-Ooster grens van Duitschland tegen de Russische strijdmachten die veel sterker in getal waren. Exposition d' ornemenis et de vases sacrcs destines par 1'oeuvre-des Eglises Pauvres d'Alost a la paroisse-sinistrée de Wutvergem prés Ypres. Ces objets et d' aulres seront exposés au local des Dames-de Marie, h cóté du Doyen- né le Dimanche 8 Aoüt, de 10 1/2 h midi 1/2 et de 15 a 18 heures. Le Lundi 9, de 9 1/2 a midi et de 15 4 18 heuies. Le Conseil de 1' ueuvre remercie encore bicn cordialement, la population d' Alost de sa générosité et espère que ses nombrenx bienfaiteurs- viendront visiter 1' exposition due a leur grande libéralité. On n' enverra pas d' affiches 4 domicile. Tentoonstelling van kerkgewaden en gewijde vaten door het WeFk der Arme Kerken te Aalst voor de vernielde parochie van Wulverghem bij Yperen. De tentoonstelling der voorwerpen heelt plaats in het lokaal der Damen van Maria, nevens de Dckenq den Zondag 8 Óogst van 10 1/2 tot 12 1/2 en van 15 tot 18 uren. Maandag 9 van 9 1/2 tot 12 en van 15 tot 18 uren. De raad van het Werk bedankt hartelijk de bevolking en hoopt dat de menigvuldige weldoeners der stad de tentoonstelling, welke aan hunne vrijgevigheid te danken is, zullen komen bezichtigen. Er zullen geene bijzondere uitnoodigingen gezonden worden. VWj Dulvennieuws Uitslag uit Quiévrain lokaal Commerman. Oude duiven: 1. Van Göethem, Aalst; 2. R. Van der Steen, Terjoden 3. P. De Block, Moorsel 4. A. De Smedt, Aalstj 5. M. De Beul, Aalst; 6. D'hondt, Nieuwerker- ken 7. C. Breckpot, Aalst 8 S. Van der Biest, Aalst 9. D. Praet, Welle 10. A. Arts, Herdersem. Jonge du ven 1. F. Van Vaerenbergb, Aalst; 2. C. Breckpot, Aalst; 3. De Vlieger, Herdersem 4. Van Driesscbe, Moorsel 5. Trooh, Moorsel 6. L. Uyttorsprot, Erem- bodegem 7. A. Arts, Herdersem 8. P. Schollaert, Aalst 9. P. Lubbreoht, Moor sel; 10. A. Eloot, Terjodeu. Alle Woensdagen prijsvluoht uit Quiévrain. Inbrengat Dinsdag avond van 4 tot 6 uren slipt. Het Bestuur. Duivenliefhebbersmaatschappij 't Land van Aalst Lokaal Paviljoen Aalst. Prijsvluoht uit Noyon van Zondag 8 Oogst met 9ö ingeschreven Oude duiven. 1. Meert Const, Haeltert 2. Heyndrickx Frans. Hofstade 3. De Luyck Ph. Hael tert 4. Vanden Brulle Em. Haeltert 5. Moens P. Wieze 6. Vanden Broeok L. Haeltert 7. De PelsmackerP. Kerkxlien 8. Ringoot H. Nieuwerkerken 9. De Prez Em. Dendeshautera 10. De Brucker Don. Erpe 11, De VriendtC. Aalst 12. De Geest Ph. Korkxken 13. Luyck Edmond Schoanaarde 14. Vetbeeren Alb. Dender- hautora 15. De Ridder Gonst. Hofstade 16. Schietecal B. Denderbautem 17. De Luyck Ph. Haeltert 18. Hendrickx Fr. Hofstade 19. Jan Seghers Welle 20. Vanden Brulle Jos. Haeltert. Prijsvluchl uit Noyon van Zondag 8 Oogst met 144 jonge duiven. 1. P. Hofman, Aalst2. L. De Wael, Aalst 3. P. De Luyck, Haeltert 4. C. De Saedeleer, Nieuwerkerken 5. L. Van den Broeok, Haeltert; 6. O. Mattbys, Hofstade; 7. A. Goosseus, Erpe 8. D. De Brucker, Erpe 9. P. Sohirckaert, Nieuwerkerken; 10. C. Cooreman, Moorsel 11. B. Luyck, Scboonaerde; 12. L. Van den Broeck, Hael tert 13. R. Van Breugel. Moorsel; 14. J. Meganck, Kerkxken; 15. G. De Ras, Aalst; 16. J.Peynsaert, Hofetade; 17. P.De Luyck Haeltert; 18. P. De Winne, Schoonaerde; 19. C. De Saedeleer, Nieuwerkerken; 20.F. Van Royeo, Aalst. voor alle bezitters van paarden en vea door A. SANSON Hoog'eeraar in dierenteolt bij de Nationale Landbouw school van Grignon. In dit werk zijn beschreven: alle in- en uitwendige ziekten der Paarden, Runders, Varkens, Schapen, Hoenders, Konijnen, enz. met de oorzaken, de kenmerkende ver schijnselen en de geneeskundige behandeling van ieder bijzonder geval; de gebreken en verwondingen der hoeven, de kneuzingen en gezwellen der borst door tuigdrukkir.g bij de paarden en de trekossen de geneesmid delen welke de landbouwer zelf kan toodie- nen en de gewone heelkundige kunstbewer kingen of operalies. Het boek bevat talrijke gravuren ter opheldering van den tekst. Prijs fr. 4.00. Te Aslst, bij M. J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraa», 9. BEUKEN AFVAL, draailiogen en zage meel, alle dagen te verkrijgen in bet Bit- terpeeën fa bliek Van Scliuylenbergh, Zee- bergkaai, alhier. 5150 KOMT TE VËRSCHIJHEN en verkrijgbaar in Je Volksslem a RED DE JEUGD door den welgekendcu Eerw. Pater Jlaes S. J. Prijs2,00 fr. Gij allen dus, en vooral ouders en ziele- lorgers, van wie hel hart klopt voor de be langen en liet welzijn van bet volk, steekt de handen uit de mouwen en werkt mede om van onze kinderen, gezonde, verstandige en reine mdnschen te maken. Maakt kennis met dit boekje, leest en verspreidt, hel. A mm. Ministerie tan Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading HAADGEViiNDB KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbederf bare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van deu Minister van Nijverheid, Arbeid on Be voorrading, om de deskundigen van hot parket in de mogelijkheid te stellen, bet besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid loc te passen. Ieder handelaar is er toe gehouden navolgende lijst der artikels metnaam en prijsaan leplakkeu. De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn er toe gehouden deze prfizen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze insgelfiks voor do fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats o| handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima prijzen moeten niet verward wer den met de normale prijzen, die enkel voor doel hebben hei publiek in te liohten nopens den ge middelden prijs, die redelijker wyze kan prac- tisch zyn op bet oogenblik zelf der bekendma king, de verkoopprijs kan dus met den normale prijs verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van de hoedanigheid der koopwa ren zonder den verkooper of don kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPRIJZEN Bevrozcn vleesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bevrieziogsdiunst). Boter door de regeering ingevoerd Kaas Canadeesche Chedder, 1* hoedanigheid volkomen zuiver per kilo Canadeesche Chedder, hoedanigheid Verduurzaamd vleesch Corned Beef Verduurzaamde Visch. Portugeesche sardienen 1/4 22 m/m id. 1/4 club 30 m/m (de beste) Roze zalm van Alaska (hooge doos) 1 pond 2,10 Zout Geraffineerd zout voor boter per kilo 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken o,50 Ryst ameldonck per 1/2 kilo 2^601 Belgische lucifers (wit hout) het pak 0,50 Voedingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (inlandscb) per 1/2 kilo 2,00 2,25 per kilo 4,20 Gewone ryst Vet en pekelwaren Amcrikaansch spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanigheid) Margarineboter Allerlei Petroleum den lier J,?o' Groene smeerzeep per kilo 3,75 tot4,50' OIJfolie den liter lt,00> Grondnootolie (sla-olie) 10,00 Chocolade (wettelijk) p#r kilo 0,— Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Ministe j rie van Bevoorrading, het pak van 500grammeu' netto lr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per kilo 9,25 gewone goede 8,45 gewone 7,85' Gebrande koffie Santos beste 11,35 gew. goede 10,35 14,00 11,— 0,— 2,45 Fr. 1,50 1,60' Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voedingsdoeg 2,25 per kilo 8,50| 8,00 8.00 6 50 tot 7,5Q tot Kinderspijzen. Havervlokken in pakjes Aardappslbloem. Onverpakt In pakjes van 1/S kilo Gecondenseerde melk Verdampte melk gewone 9,35 3,00 het pak 1 t kilo 3,00; 3,75' de doos 2,40 2,10' Aankomst van den Engelschen Schrijf- inkt - STEPHENS ten bureelé dezer Kerkstraat, 9 en 22 Aalst

De Volksstem | 1920 | | pagina 3