Is he! bepaald de afbreuk Jubelviering van Mgr Waflelasri. Dramatische zelfmoord te Brosse}. De Wielingen ^kwestie Steun der Geallieerden Mijnramp in Dnitschland zaak der valschs bankörlefjes Munltieontploffiag nabij Florence Do stakingen in het Saargsbied DE DRAMAS DER ZEE V-W Tusschen tram en auto-kamion- EERSTE BEDEVAART MAAR LOURDES van 6 tot 14 September 1920 PfiYijg, JO Qögat.Uit Londen wordt aan Le Temps geseind, dat de missie .Kamenoff-Krassïne Londen verlaten zal ten laatste Zondag te 20 uur zoo de Sowiet peering de noodige waarborgen niet gege ven .V«eft voor de onafhankelijkheid en de Integrilel! «S Polen. Ill offloicele mTaaë;;* denkt men dat de ondeihamieUiHra zullen sigvSl'SkêD worden, daar men 8 Oogst vernomen lieert uai de Bolschewiki een Soviet to Warschow willen inrichten. Lloyd George had gaarne onmid dellijk afgebroken, doch heeren Curzon en Balfour hebben hem aangezet den uitslag van de Conference van Minsk af te wachten. De Polen hebben, na de Conferencie van Lympne, bericht ontvangen, uiterste pogingen ban te wenden om de noodige waarborgen voor hunne onafhankelijkheid te Minsk te bekomen. Indien de door de Bolschewiki opgelegde voorwaarden te streng zijn, zul len de geallieerden,in deze gansch 't akkoord, Polen munitie verschaffen en den blocus van Rusland uitroepen. flet opperbevel over de Pool3che troepen aan generaal Weygand aangeboden. WARSCHOW 10 Oogst. De raad dei- Nationale vergadering heeft eene vergadering gehouden, tijdens de welke zeer belangrijke beslissingen genomen werden met het oog op de verdediging der hoofdstad en de herin richting \an het leger. Tijdens deze vergadering heeft de raad het opperbevelhebberschap en de verantwoorde lijkheid der krijgsverrichtingen aangeboden aan generaal Weygand, stafoverste van maar schalk Fooh. Men denkt te kunnen verzekeren dat gene raai Weygand het aanbood niet heeft afge wezen, doch zekere voorwaarden heeft gesteld, waarvan de bijzonderste zou zijn, de lijdelijke ontruiming vanOost-Galicie en van de streek van Lublin, ten einde al de beschikbare Poolsche strijdkrachten op de Midden-Weich- sel en op de San samen te trekken met het oog op een toekomstig offensief. De Poolsche raad schijnt nog te aarzelen. Hel Poolsch gouvernement zou moeilijk ge neigd zijn toe te stemmen de helft van haar nationaal gebied af te slaan, om de andere helft te kunnen verdedigen. Géneraal Weygand zou verder ook be sloten hebben, slechts een bepaald antwoord te geven, nadat het gouvernement der Sovjets geantwoord heett op de laatste nota van prins Sa pick a Bisschop van Brugge. Het 25 jarig jubelfeest van Mgr Waflelaert als bisschop van Brugge, is Dinsdag met buitengewonen luister gevierd geworden. 'I ls de. dorde kerkvoogd van het bisdom Brugge "ïdoalseen latijnsch rcüzcnopsehrift boven de groote ingangspoort der hoofdkerk zoo jm- send getuigd, die het zeldzaam geluk heeft deze verjaring te mogen vieren. Mgr Waffc- Jaerl, die de eerwaardigheid in persoon is. beeft zich aan eenc openbare beioó'ging willen onttrekken, doch zijne ohtelbarét vrienden en vereerders hebben zijne uitstekende taleDten, zijne hooge geleerdheid en zijn schrander oordeel boven zijne nederigheid gesteld en eijn hierin onrechtstreeks gesteund geweest d mr Zijne H. den Paus dia door het verleenen van het Pallium aan den jubclvierenden bisschop, do laatste aarzelingen voor een openbaar vertoon heeft van kant gezet. Dc. jubelfeesten werden Maandag avond ien 8 ure aangekondigd door een algemeen klokken gelui, waarbij de triomfklok zijne machtige stem voegde, en wij vernamen ter. iel verlijd e dat dit luchtconcerl algemeen is geweest in gansch hel bisdom. Van 9 ure Dinsdag morgend heerschte er feeds eene zeer groote beweging rond de hoofdkerk cn de stralen die naar het bisdom leiden. Kwart voor 10 ure komt do kleine stoel die den bisschop-jubilaris naar de hoofdkerk moet leiden, in beweging hij is geopend door een pikkel gendarmen tcpeeed, dan komen de bannieren der hoofdkerk en der katholieke maatschappijen met de boys scouts en een muziek voorafgegaan door de kanunikken van hel kapittel, volgen te voet, 11H. DD. HH Seghers, bisschop van Gent, lleylen, bisschop van Namen, de Croy, bisschop van Zonder een woord le spreken, ernstig en ■waardig, niet sidderend voor den dood, vol deed Dulex aan hel bevel. De beide opzichters die gedurende den nacht bij hem hadden gc.vaakt, namen hem cn den geestelijke, die 'niet van zijne zijde week, in hun midden. Toen Dulex uit liet ambtshuis in de vrije lucht kwam cn Gods helderen blauwen hemel boven zich zag toen hij in de verte de wim pels en de masten der schepen, en ver op den achtergrond, de blauwe zee zag toen de frische, verkwikkende morgenwind hem te gen «aaide en hem vrij deed ademen, toen scheen voor een oogeublik de smart hein te overmeesteren, dat hij deze schoone wereld incest verloten. Dulex stond een ojgenblik als verblind, als verheerlijkt, en onwillekeurig vouwde zich zijne handen. In zijn geest nam hij afscheid van de we reld, van dc schoone natuur, die hem met bare betoovering altijd had toegelachen Maar spoedig werd dit aangrijpend af scheid van den veroordeelde gestoord ;het huiveringwekkend geluid van het aimezon- daars klokje klonk door de lucht en verkon digde dot de voltrekking van het bloedig vonnis zou plaais hebben. Ver over het land en water drongen de doffe toonen, die ieder Sbekend waren. De schippers in dc haven slaakten voor een oogenblik bun arbeid om de handen le vouwen en een kort gebed voor de ziel van den armen zondaar te fluisteren de arbeiders en vrouwen op het veld vielen 'op hunne knieën en baden den Algoedcn God pin vergiffenis voor den stervenden, Yiwe* Doornik, Roelens, der witte paters, aposto lisch vicaris van Congo, en eindelijk de bis- schoj'-jubilaris Mgr Waflelaert, vergezeld van Z. Em. kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen. Do reeks prelaten in hun prachtig kerkgewaad en vooral Mgr Mercier, met de capa magna en wiens gestalte boven allen uitsteekt, maakt diepen indruk. Mgr Waflelaert ontvang menigvuldige eerebewijzen van de oDecwrepakie menigte, Pt? kerk is zeef rijk en smaakvol versierd tusschen de hooge bogen der middenbeuk, bekranst met groen en bioemen, verheffen zich reuzenpalmcn en de muren zijn bekleed met prachtige Gobelyntapijten. De zijdebeu ken en de zijden der kruisbeuk, zijn te pletter opgepropt met priesters, allen in rokel, en met geloovigen. De zon wier stralen de kerk overstroomen, doet deze bonte wemeling van kleuren alsmede het goud en zilver der kerk sieraden schitteren de kardinaal in het rood gehuld, schittert op het voorplan van dit overmachtig oogstreelend schouwspel. De pontificale hoogmis begint om 10 1/2 ure, 't is Mgr Waflelaert die dezelve celebreert bijgestaan door de zeereerw. heeren vicaris sen-generaal Vandenberghe en Deschrevel, en de kanonikken Mathieu, Dcclos en De- schepper. M. Reyns, kapelmeester der hoofd kerk, bestuurt het orkest dat zijne prachtige - Missa Paschala uitvoerd, met de mede werking van de Scola Cantorum van het groote Seminarie, onder de leiding van E. H. Demeester. De uitvoering was prachtig en maakte den diepsten indruk. Om 11 1/4 ure, na den zegen van bet H. Misoffer, verlaat Mgr. Mercier zijnen troon cn begeeft zich op het hoogaltaar; het gelaat gekeerd naar het publiek, geeft de kardinaal lezing van den brief"*», waarbij Z. H. de Paus Benedictus XV het - Pallium verleent aan Mgr. Waflelaert, ter belooning van zijne hooge diensten aan de H. Kerk bewezen binst zijne 25 jaren bisschopschap. Na lezing van net stuk gaat Z. Em. over tot de indrukwekkende plechtigheid van de overhandiging van het Pallium; hij bekleedt Mgr Waffelaert, die voor hem geknield is, met het sneeuwit schoudermanteltje. De kardinaal en Mgr. Waffelaert knielen dan samen op den bovensten trap van het .autaar en heffen het Te Deum aan. Dc plechtigheid is om 11 3/4 ure voltrok ken. Om 1 uur werd in St. Lodewijkcollegie een banket van 100 genoodigden opgediend, waaronder men kardinaal Mercier en de bisschoppen bemerkte. En des avonds om 7 1/2 ure werd deze pnehtige jubelviering gesloten met eene schoone belooging in de groote zaal van de Gilde der Ambachten, ingericht door de katholieke maatschappijen van de stad. Tot slot hebben wij tot plicht een woord van hartelijken dank te zeggen aan Z. E. H. Kanonik Asseloosenaan M. Désiré Monthaye, die met de leiding der feestelijkheden gelast, den dienst der drukpers vergemakkelijkt hebben. Eene jonge vrouw springt van de Kongreskolom. Dinsdag namiddag, rond 2 ure, was eene jonge, zeer smaakvol gekleede |vrouw, op de Kongreskolom gegaan te Brussl. Zij bevond zich op de bovenste gaanderij, toen zij schie lijk over de borstwering klom en in de diepte sprong. Men nam nog slechts haar vreeselijk verpletterd lijk op. In baar bezit vond men enkel een papier waarop de wanhopige ge schreven had, dat zij vergiffenis vroeg aan hare moeder. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Bene roerende redding te OosBDuinkerke. De talrijke wandelaars en baders, die zich Zondag namiddag, rond 5 1/2 ure, op het strand van Oost Duinkerke bevonden, waren er getuige van eene roerende redding. Twee baders, eene dame en een heer, werden er door de strooming medegeslcept. Daar zij onmogelijk legen den stroom konden worstelen, riepen zij wanhopig om hulp. De heer trachtte de dame te ondersteunen, doch bij middel van verrekijkers zag men duidelijk dat beiden uitgeput waren. M. Charlier, eigenaar van het Hotel de lijker echter dan op al deze lieden scheen de klank van het" klokje, die ver door het hemel ruim drong, op een ruiter te werken, die zooeven op den grooten straatweg naar Tou- .lon rende, en nog slechts een kwartier van de stad verwijderd was. Men kon zien hoe hij huiverde door het hooren van deze toonen hoe bij het met zweet en stof bedekt paard, de sporen in de zijde drukte, en hoe hij de laatste kracht van het dier vorderde om in razende snelheid verder te komen en de poort der stad te bereiken. Dc opzichters hadden dc gevangenen naai de bagnoplaats gebracht, opdat zij van de terechtstelling getuigen zouden zijn, en voor allen tot waarschuwing zou strekken. De wacht, die den korten trein, die de bag no plaats ijaderde, aanvoerde, omgaf in wijden kring de plaats, waar de veroordeelde den dood zou ondergaan. Luitenant La Roche alleen begaf zich in dc nabijheid. Dulex naderde dit onder het luiden van het klokje, dat slechts van lijd tot tijd door het doffe geroffel der trommen werd afge- broken, de plaats waar hij zijn leven moest laten. Hij liep met vasten stap naar den gees telijke en zijne beide opzichters voor hem liep de bagno-beul, achter hem diensknecht. De galeislaven rekten de balzen uit om den veroordeelde le zien, ook dc opzichters waren nieuwsgierig en aller oogen vestigden zich daarom op Dulex, wiens open 'blik deze nieuwsgierigheid verdroeg. Onwillekeurig keek hij naar de ramen van bet ambtshuis, noch den commandant, noch een der offi ciereu bemerkte bij aan dc ramen, boven aaiv l'Esperancete Oost-Duinkerke, sprong half gekleed in zee, drager van een reddings boei en zwom in do richting der twee on voorzichtige baders Zijn voorbeeld werd gevolgd door twee Engelschen, MM. William Sellor en Carl Larsim. Na een kwart uurs krachtinspanningen konden zij eindelijk de twee drenkelingen redden. De heer was zoo uitgeput, dat men hem op het strand moest dragen. Een weinig toezicht en een reddingsdienst zouden te Oost Duinkerke wel te pas "komen. Volgens de Parijsche Temps verzekert men te Brussel, dat Frankrijk en Engeland deze week bij de regeering in den Haag een vriendschappelijken slap zullen doen in den zin van de Belgische oplossing van het vraag stuk van de Wielingen. De Belgische regee ring schijnt op hel oogenblik een hervatting op nieuwen grondslag van de herziening der verdragen van 1939 niet onder het oog te zien, daar Engeland tot dusver niet de be doeling kenbaar heeft gemaakt België te steunen. Uit Essen wordt gemeld dat in de mijnen van Kaisersthul eene ophaalkooi in de diepte is geploft, waardoor 30 mijnwerkers om het leven kwamen. Het ongeluk is gebeurd, doordat de ma chinist de ophaalkooi te hoog onder de binten van de schacht liet opstijgen. De kooi stootte tegen de binten, waardoor de kabel brak, zoodat de kooi 300 meiersin de diepte stortte, aangezien ook de opvanginrichting weigerde. Eén betrouwbare opvangin richting bestaat in de mijnen nog niet niet tegenstaande dit zijn ongelukken als dit, in de Kaisersthul zeer zeldzaam. Een dergelijk'ongeluk is in de mijn mini ster Hardenberg in 1879 gebeurd, waarbij 24 mijnwerkers den dood vonden. Het werk in de mijn Kaisersthul zal waar schijnlijk heden weer kunnen hervat wor den. Nog eene aanhouding Dinsdag morgend heeft M. De Smedt rech terlijk politieofficier te Brussel, eene nieuwe aanhouding gedaan in zake de valsche bank briefjes van 20 frank. Het geldt hierdeechtgenoote M..., wonen de St. Ghislainstraat, wier echtgenoot te Oostende aangehouden werd, toen hij op het koersplein valsche bankbriefjes uitgaf. De echtgenoote M.. wordt ook beticht van valsche briefjes uitgegeven te hebben. Al de aangehoudenen zijn ter beschikking gesteld van dén önderzoekssechtër M. Simons die ze in het gevang van Vorst heeft dóén opsluiten. Ben Brusselsch aannemer te Armentiëresaangehouden In December'1919 verwekte een diefstal van 40.000 fr. gl'as, dat in de lokalen dei- Ter Kamerenabdij berustte en van den Bel gischen Herzamelingsdienst voortkwam, groote opschudding bij dat departement. Het parket vernam wéldra, dat de werklieden van den h. Jules B..., annemer in dienst van de Herzanieling en liet ministerie van Openbare Werken, Herzieningslaan, te Brussel, dit glas weggenomen hadden. B..., werd aangehou den, maar weer in vrijheid gesteld, Toch vond men bij een huiszoeking een groote hoeveelheid verduisterd materiaal. In Mei 11. vaardigde rechter Chevalier een nieuw aanhoudingsmandaat tegen B..., uit, maar deze had intusschentijd zijn twee prach tige eigendommen verkocht en was met zijn echtgenoote naar het buitenland vertrokken. Men vond zijn spoor te Parijs, welke stad hij onder de namen van nu eens Voet en dan Wvnants verlatei} had. Dan dreef hij handel in paarden le Armentiéres. Hier werd hij aangehouden en naar Rijsel gevoerd. Hij wordt beschuldigd van belangrijke diefstallen van materiaal in het Zuidstation, welk materiaal per [wagon aan derden ver kocht werd. Ook zou hij gestolen auto's we- derverkocht hebben. het getraliede vensier van eene cel zag l.ij echter het hoofd jan den opzichter Mercurent die zijn gelaat dicht tegen de stangen van het traliewerk had gedrukt, om op deze wijze geiuige te zijn van de voltrekking van bet vonnis. De beul en zijn gezel bleven staan bij bel toestel dal gereed was gemaakt voor de ont hoofding, de beide opzichters bleven achter den veroordeelde, die een blik op hei scha vot sloeg en een innerlijke huivering niet kon onderdrukken. De geestelijke zag hel en wendde met troostende woorden de ziel van Dulex naar den Hemel, terwijl hij hem een laatst gebed voorsprak, daarna zegende hij hem. Ook luitenant La Roche ging naar Dulex, daar hij oprecht medegevoel voor hem had en sloot hem in zijne armen. Toen gaf luitenant La Roche den beul hel bevel en wees op Dulex. Op dit oogenblik ontstond rumoer aan de groote poort van liet bagno, men hoorde verschillende luide stemmen. De beul en zijd-knecht pakten den veroor deelden, om hen» vast le binden, maar Du lex weerde ben af en wilde zelf zijn hoofd op de bank leggen. Toen Dulex zi^h op de bank wilde leggen, werd de poort van bet bagno ratelend geo pend cn een ruiter vloog op een met schuim bedekt paard, een brief in de rechterhand zwaaiende naar. hel ambtshuis, hij riep iels mei luide stem, maar men verstond hem niet. Plotseling stortte het paard onder den rui ter neer en hij viel'er onder, maar oogen- blikkelijk wrong hij er zich onderuit. DOODRIJDERS. Dinsdag voormiddag rond 111/4 ure werd de 49 jarige August Dauwe, metser, wonende Nachtegaalstraat, 82, op den Brugschensleen- weg door een auto, die in volle vlucht van Mariakerke naar Gent kwam gereden, omver geworpen en eenige meters medegesleept. De chauffeur en de inzittenden bekommerden zich geenszins om het slachtoffer en maakten zich met hun voertuig uil de voeten op ge vaar af nog andere personen die het slacht offer waren ter hulp gesneld, dood te rijden. De ongelukkige Dauwe werd door de zor gen der policie van de 6® wijk, na voorloopige verzorging naar het gasthuis gebracht. Het slachtoffer werd nog al erg gekwetst aan het hoofd en de rechter bil zijn toestand is bevredigend. De poiicie van de 6® wijk heeft dadelijk een onderzoek ingesteld en is de doodrijders op hel spoor. Het is le hopen dat de policie wat overal krachtdadiger zal optreden tegen de auto voerders, motor- en wielrijders die vooral in het midden der stad en in de straten waar het verkeer zeer druk is met le overdreven snelheid rijden. Florence, 10 Oogst. Rond 5 ure namid dag is een munitiedepot, gelegen in den omtrek der stad, tengevolge vaneen brand in de lucht gevlogen. Geheel de stad door wer den talrijke vensterruiten stuk geslagen en 'dakpannen afgerukt. Een paniek ontstond doch spoedig keerde de kalmte terug. Volgens eerste vaststellingen zijn er twee doóden en talrijke gewonden. Talrijke aanhoudingen De regeeringscommissie heeft bij een groot aantal politiek verdachte lieden huiszoekingen gelast en tal van aanhoudingen gedaan, ook van journalisten. Von Boch, de vertegen woordiger van de regeeringscommissaris voor het Saarland is, uit protest tegen de wijze waarop de heele slakingsgcschiedenis behan deld is afgetreden. Uit Essen meldt men dat, nopens de sta kingen in het Saargcbied geen nieuwe berich ten toekomen, daar nog altijd alle verkeer, ook met de bezette gebieden verboden is. Vrijdag is er slechts één Fransche trein meer uil Saarbrugge te Mainz aangekomen, die onder geleide van Fransche officieren en on derofficieren nog slechts na een moeizamen rit zijn doel kon bereiken. In het Saargebied waren bijna overal de wissels losgemaakt en de signalen vernield. Te Saarbrugge trachtten Duiische Spoorweg arbeiders het verder rijden van den trein te beletten. Eeen Duiische stoomer gestrand Yigo, 10 Oogst. De Duiische stoomer Olgar die ingevolsetiet verdrag van Ver- sailles aan de verbondenen moest uitgeleverd worden en van Hamburg óp reis was naar Argentina, ónder begelèidin£ van twee En gelsche sleepboolen, is op de Portugeesche kust gestrand. Een der sleepbooten kon den stoomer terug vlot krijgen. Eeze aanvaring Vigo, 10 Oogst. Een Engelsche stoo mer is in aanvaring gekomen met de Fran sche bark Albine van Bordeaux komende. De Albine werd erg beschadigd, doch kon nog naar de haven van Vigo gesleept worden. - Net geval van een Australisch Bisschop Mgr Mannix, aartsbisschop van Melbourne in Amerika op rondreis zijnde, sprak zijne sympathie uit voor bet Iersehe volk en werd daarom door M. Lloyd George den toegang lot Ierland ontzegd. Mgr Mannix scheepte te Boston in aan boord van den paketboot Baltic en deze kreeg bevel van de Engelsche regeering rechislree»sch naar Liverpool te stoomen. Eene overtalrijke menigte sinu feiners en Ieren hadden zich naar Liverpool begeven om er den aartsbisschop le begroeten, doch zij waren er aan voor butine moeite, Houdt op, (le begenadiging, riep hij uit alle macht, houdt op. Juist legde Dulex het hoofd op de bank, juist greep de knecht van den beul naar de riemen, om de armen en hals vast te binden. Wal is dal vroeg luitenant La Roche, terwijl eene plotselinge onbeschrijfelijke drukte ontstond. Ik vernam duidelijk bet woord genade, zeidc de geestelijke; een lsoerrier. Hij heeft een brief in de rechterhand. O, erbarm u, luitenant laat ophouden. Reeds had dc bagnobeul, zonder op de beweging te letten en zonder naar de woorden te luisteren, zijn bijl gezwaaid maar plotse ling strekte La Roohe gebiedend zijn arm uil. Houdt toch op een koerrier nadert, wij moeten hooren, wat zijne komst betec- kent, beval hij met luider stemme. Deze onverwachte stoornis veroorzaakte eene hevige spanning op allen. De geestelijke zonk mot tranen in de oogen, op zijne knieën en bad. La Roche liep naar den koerrier. Houdt op, de genade, riep den adem loos op de bagnoplaats naderenden koerrier, in naam des Konings. La Roche wees op den vastgebonden Dulex. De 'knecht van den beul maakte de riemen van zijn bals en van zijne armen los. Er gebeurde-oen ongelooflijke daad. In het laatste oogenblik, toen reeds het zwaard bo ven zijn hoofd zweefde kwam de geuade van den koning. Dulex begreep en verstond nog met wat er gebeurde, hij bad den koeirier niet zien Een Engelsche torpedojager is namelijk den «Baltic, tegemoet gevaren, heeft Mgr Mannix aan boord genomen en hem te Pen zance aan land gezet. Vandaar werd hij per bijzondereo trein naar Londen gevoerd. De fout der regeering, aldus do Daily Mailmet betrekking tot aartsbisschop Mannix, heeft, volgens den correspondent, een verkeerd gevolg gehad. Indieu men hem had toegestaan in Ierland te tanden, zou men misschien gedurende enkele dagen optochten e. d. hebben gehad en daarmede zou hel uit zijn geweest Nu is het einde niet te zien, omdat de aartsbisschop nu niet alleen een Iersch patriot een internationaal vraagstuk geworden is en van internationale vraagstukken verwachten de Sinn Feiners hun heil. Dinsdag avond is in de Marie-Christina- straat te Laken, een auto-kamion in volle vaart op een tram terecht gekomen. De botsing was zeer geweldig en de chauf feur van den hamion werd ten gronde ge slingerd en levensgevaarlijk gewond. Van de talrijke reizigers die zich op den tram bevon den werd niemand gekwetst De stoffelijke sc ade is echter zeer aan zienlijk. VV\ der Denderstreek, de arme zieken vergezellende onder het Eercvoorzilterschap van den Zeer Eer to. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 September rond 9 uren. Aankomst te Lourdes op 7 September in den namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op 13 Sep tember in den voormiddag. Aankomst te Aalst den 14 September in den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt m bijzonderen trein in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder ontstijgen of veranderen onderwege. Het Belgisch spoorwegbes'uur kan voor de reis enkel over 2e en 3® klas rijtuigen laten beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerderd zijn; alsook de hotelprijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de maand is van den grootsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen'zijn vastgesteld ala volgt Trenv alleen 2® klas fr. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrepen (10 l. h.) fr. 475. Trein alleen 3® klas fr. 195. Met 6 dagen hotelkosten van tweeden rang (drinkgeld inbegrepen) fr. 345a Aan iederen bedevaarder zal 5 t. h.. terug gekeerd worden indien men met Fransch geld zalmogen betalen. Aangezien er niet meer dan 500 inschrij vingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zouden verlangen aan de bede vaart deel le nemen, verzocht, zoohaast mogelijk hun volledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaarder J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. De Geestelijke Bestuurde? E. H. DE WITTE, Onderpastoor St-Martinus. De Voorzitter van het Komileit Mod. GERCELET NIEUWE INSCHRIJVERS M. Jean Debbaudt. Kortrijk. Mevr. Laoompte-Galmart, Gent, Mej. Berthe Galmart, Goot. Mej. Christine De Ryck, Erembodegem. M. Pierre De Ctereh, Iseghem. Mej. Maria Do Clerck, Isoghem. Mej. Sidonie Volckaert, Aalst. komen, had diens paard niet zien vallen, h. d de slem niet gehooi d. Sta op, riep de geestelijke tol tranen toe bewogen, sla op, Godsgënade valt u ten deel. Hij geelt n bel leven. Gij zult niet ster ven. Gedurende dezen tijd was de koerier, bet koninklijk schrijven in de hand houdende, op de plaats van het gerecht gekomen. Eene begenadiging, vroeg luitenant La Roche terwijl hij hel schrijven aannam be treft zij den veroordeelde hier Den hemel zij dank, zeide de koerier, toen zonk hij bij bet zien van Dulex onwille keurig op zijne knieën, om God te danken. Het aandoenlijk schouwspel laat zich met beschrijven. De koerier lag op zijne knieën, ook de geestelijke fluisterde een dankgebed, en Dulex stond daar, alsof hij droomde. Hij zag naar den koerier Hij, slechts bij her- kende in hem den vroegeren kettinggenoot Nepo Rensata, die zich door zijne vreemd soortige kleeding zoo veranderd bad, dat niemand aan den vluchteling dacht. Een bevel tol begenadiging, zeide luitenant La Roche met een van vreugde trillende stem de executie vervalt. Ik moet bet koninklijke bericht aan den commandant overbrengen. Een bevel tot begenadiging, herhaalde de geestelijke verheugd. De koerrier stond op, en bleef zijwaarts, staan. Dulex herkende hem. Op deze wijze* bedankte Nepo Rensata hem voor het tijden, dal bij voor zijne vlucht had geleden. {'I Vervolgt)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2