Be strijd om vijf miliicen 15 De Poolscli-Russlsclie oorlog, Vrijdag Oogst 1920 1 Gehoorzaamheid DE VEEPEST Esn Mangrijk proces te Antwerpen Het meet- en broodstelsel VOLKSSTEM Jjierkstraat, 9 on 2?, Aalst. Tol. 114 H> G5- XXVI» JAARGANG NUMMER 178 X_» A. H> 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Noffel-De Ghndt H. Hyppolitus Zon op4,53, onder 7,18 Nieuwe Maan don 14 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het AgentschaD ELax^S, Martelaarplein, te Brussel iraiBM''iiiMra»T«^TBagrrrt^ ïrw t rwi ift wry iirgraii^taargr-gi 8, Place de la Bourse, Parijs en G, Bream's Buildings Loudres E.G.4. De gehoorzaamheid is eene maat schappelijke deugd die op onze dagen niet te veel kan Onderhouden worden. Men moet kunnen zijn eigen wil en fcijn eigen oordeel daarstellon om mee te werken in 't algemeen goed en lot teders nut. 't -Is een van die bestendigo be weegredens op dewelke do maatschap pij rust en gegrondvest is en thans wel nag herinnerd worden aangezien het olchevismus woekert en ondermijnt, n de volksregeering bijzonderlijk tnoet de gehoorzaamheid als sociale deugd op 't voorplan komen vermits Bik on eon in de democratie zijn per soonlijke belangen tot het algemeen Welzijn moet kunnen opofferen. Zulke levenswijsheid geldt voor alle standen Bn staten, voor de familie, voor het leger, voor de samenleving. Zeker 't valt moeilijk, lastig somtijds piet do omstandigheden om te gaan. Doch in allo geval de ware weerdig- beid, de echte zedelijke schoonheid van den mensch komt voort uit zijne opofferingen die hij toegeeft voor zijn Ideaal en zijn eigen wezen. God is de meester en macht. Nu de overheid, gelijk dewelke, die gebiedt Ynoet gehoorzaamd worden omdat zij in Gods plaats ons regeert. Gehoor zamen is immer van noode tenzij er iets of wat tegenstrijdig met de zedelij ke orde bevolen wordt. Dan gaat bet gebod niet meer van God maar van duivel uit. Op onze dagen schijnt men niet meer te kunnen gehoorzamen, Hot kind staat op tegen zijne ouders, de leerling togen meester en onderwijzer, de onderdaan tegen zijne wettige Dverheid. Iedereen wil zijn eigen be- Mieren, richten, vooruitzetten. Het gezag heeft te veel van zijn pluimen Verloren rnet al dat toegeven, toestaan en bijleggen. Is men thans tevredener dan vroeger Volstrekt niet want de ontevredonheid wint om langs om meer veld in de maatschappij en ook in de familio. Eeue zaak ontbreekt tot meer lieide onder malkaar, tot meer rusten gedienstigheid in de samenle ving, tot moer verdraagzaamheid bij en van allen en dat is de gehoorzaam heid. Ivindoran weest onderdanig aan Vader en moeder, eerbiedigt uwe «version on meesters die van God in ïijne plaats ons gesteld wierdon. Alles lult gij er door winnen, niets kunt go Br hij verüozen. De gehoorzaamheid «raagt dikwijls offers doch zij is beter flan dozo, Hangen wij nooit de groote jannen uit, die noch God noch Meester eer biedigen, afluisteron en aanvoerden, hlet opstand, opruierij, omwenteling korat men niet verre, thans hijzonder- lijk dat ons arm Vaderland eendracht. Vrede, rust en onderlingo naastonlietde moer dan noodig heeft. Marc i 28* Vervolg. Na verloop van vijf minuien keerde de fluitenant La Uochc met den commandant te rug. Het vonnis wordt niet voltrokken, zeide Üiij met luider stem zoo even is een bevel lot genade van den koning aangekomen. Be gevangene keert in de zaal bij de overige veroordeelden terug. Hij is van elke straf Ontslagen. Dulex zag naar liet venster waaraan Mer- curent stond, de van haat brandende opzich te!1 beschouwde, de koerier met zulke vlam mende oogen, dat Dulex meende, dat de op zichter den ontvluchte veroordeelde van zijne afdeeling had erkend deze gedachten deed jDulex voor den dankbaren Nepo Rensata huiveren. Nepo Renscta huiverde onwillekeurig toen 'hij eenigzins bedaard was, thans gevoelde hij welk vermetel waagstuk hij had gedaan, hoe gemakkelijk kon iemand zijner medege vangenen hem erkennen en als Mercurent hom ontmoette was diens scherp oog voldoende kom hem te vernietigen, om hom te erkennen. Uit dankbaarheid en medelijden voor den reeds zoo zwaar beproefden Dulex, had hij dit gevaar getotscerd, om den edelen man te redden, die zoo vi'eeselijk voor hem had gelo den, en daarom was hij niet bevreesd voor de mogelijkheid om in het bagno te worden teruggehouden. De blik van Dulex had Rensata overtuigd dal hij hem herkend, maar de koerier n*n\ b' Nieuwe gevallen. Dinsdae morgend heeft een vee'df. van Gentbriigge, vijf zijner beesten vonden in zijne stallen. Het is te denken dat al de andere beesten varëtlen hapdelaar onge veer 150, zullen moeten afgemaakt worden daar zo al te zamen liepen met de doode, in de meerschen te Gentbrugge langs de Schelde. Ook te Gentbrugge is eene koe Dinsdag morgend doodgevonden in de weide van den landbouwer, welke den landbouwer Elaut heeft opgevolgd. De beesten waren 's morgens naar de weide gedaan en men had er niets aan gezien. Als men om 9 ure de koeien giug halen om naar den stal te doen, lag er eene dood. Daar ook zullen de overige dieren moeten afgemaakt worden. Te Kortrijk en omliggende heeft de geesel zijne klauwen reeds uitgeworpen. Zaterdag werd in de stalling van Cyriel Voet, Staceghemstraat, te Kortrijk, eene koe aangetast bevonden door de veepest, onmid- delijk geslacht en in den grond gedolven. De vier andere beesten werden onmiddelijk in eenen wagen gestopt naar het slachthuis ge voerd en er geslacht. Tegen de weide, waarin deze dieren gegraasd hadden, gelegen tus- schen de Leie en de vaart, liepen er 12 koe beesten, toebehoorende aan de gebroeders. Sagaert, veehandelaars. Deze 12 beesten1 werden ook onmiddelijk geslacht, daar de veeartsen vreesden dat zij mogelijks met deze van Voet in aanraking geweest waren. Ook te Marcke is de plaag aan 't woeden. In de stalling van Frans Cattelein werd eene koe door de veepest aangetast. Het dier werd onmiddelijk afgemaakt. De negea andere koebeesten werden in wagens naar het slacht huis gebracht en aldaar geslacht, om alle verdere voortzetting der pest te vermijden. Eene fortuin verloren gegaan. Een Antwerpenaar, K.., had heel zijn be zit in titels weggeborgen in de onderaardsche brandkasten van de Société Frangaise de Banque et de Depóts in het jaar 1914. De geldwaarden bleven zes jaar in de brandkast berusten en bij 't openen dezer laatste word er vastgesteld dat de titels zoo danig beschadigd waren, dat men haast niet meer lezen kon wat er op stond. De eigenaar K.., vroeg nn aan den rechter in kortgeding de benoeming van een notaris, om de stukken te doeninventorieeren van een wisselagent, om den aard der titels te bepalen, en van een deskundige in geschriften. De Bank verzette zich tegen dezen eisch, bewerende dat de betwisting zuiver afhing van de Koophandelsrechtbank en door deze diende beslecht en dat het burgerlijk gerecht totaal onbevoegd was. l)e rechter in kortgeding heeft dadelijk een bevel gegeven, de bewijsvoering der bank van de hand wijzend, op grond dat de brand kasten, in den muur gemetseld bij een onroerend goed hooren. Werden benoemd MM. Istos, notaris, en Suvs, wisselagent. De valschheid van Duitschland. Alles was ta Antwerpen, in November 1917, door de Ouitschers gereed ge maakt om het eiland Zuid-Beveland te bezetten. Reeds dikwijls is de vraag is gesteld ge worden wat het lot van Holland zou geweest zijn, indien Duitschland den oorlog gewonnen had. Deze vraag komt thans opgelost te worden,, door de ontdekking van eenige zeer bezwa rende dokumenten, welke ten duidelijkste vast voor geen rust te nemen voor dat deze edelman zijn rechtmatig eigendom had terug bekomen, hij wilde Dulex spreken. Hij wilde van hem orders ofitvangen, wil de hem in zijn strijd om zijn goed recht, waarom hij leed, bijstaan en helpen. Maar hoe was het te doen, hoe hem onbe merkt te naderen Nepo Rensata kende al de ruimten en tijd- verdeeling van het bagno, hij wist beter dan ieder ander, dat het zoo goed als onmogelijk was, bij den gevangenen te komen. Dulex had hem herkend. Een blik van verstandhouding was tusschen de beide mannen gewisseld, nadat den veroordeelde, en de verzamelden het genadebevel van den koning was voorgelezen. Toen was de uitvoering van het vonnis opgeheven. Dulex werd naar de overige gestraften teruggevoerd en de koerier kreeg op bevel van den com mandant, in het ambtshuis wijn en ontbijt, uit vleesch, brood en vruchten bestaande. Het bericht van de komst van den koerier had zich snel, niet alleen in hct«bagno, maar ook in de stad verspreid, evenzoo was het van mond tot mond gegaan, dat de koerier zijn paard had doodgejaagd. Spoedig kwamen enkele personen iu het bagno die gaarne paarden wilden verkoopen. Zij hadden daarvoor een opzichter aange sproken en deze ging dadelijk naar Rensata om een koop te kunnen sluiten. Wanneer wilt gij weder heengaan vroeg de opzichter. Morgen of overmorgen, antwQQPtlde Rensata daar fc nu zqqycoI baast tSiet bij. 'bewijzen, dat terwijl Duitschland steeds maar bezig was aan Holland pootjes te geven en 'e streelen, de Duitschestaf te Antwerpen, >p bevel van het Algemeen Hoofdkwartier, alles had moeten in gereedheid brengen, om het eiland Zuid-Beveland te bezetten. De Duitsche divisie L te Antwerpen in gar nizoen, moest in verscheidene afdeelingen op Zuid-Beveland gaan ontschepen. Zooals men weel is Bevoland de naam van twee eilanden, gelegen aan de monding der Schelde in de Noordzee, Noord-Beveland ligt ten Zuiden van hel eiland Schouven, dat in 1532 geheel overstroomde en verscheidene jaren onder water stond. Zuid-Beveland en de bijzonderste stad, Goes, ligt geheel aan het Noordeinde van het eiland. Het bijzonderste stuk dezer dokumenten is een zeer vertrouwelijk schrijven gedag- teekend van 3 November 1917, en het dossier, overgemaakt door het keizerlijk gouverne ment (oberleutnant Sauter) aan den chef van de kommandautur der haven van Antwerpen (admiraal Louran) In dat schrijven wordt aan den havenbe velhebber bericht, dat de bijvoeglijke stuk ken, betrek hebbende op de voorbereidselen voor het overbrengen der divisie L van Antwerpen naar Zuid-Beveland, verzonden zijn. De vroegere onderrichtingen moesten teruggestuurd worden. Al de stukken betrek hebbende op deze zaak, moesten door den havenbevelhebber zorgvuldig onder slot be waard worden. Vijftig plannen van acheeps- transporten moesten zoo spoedig mogelijk gereed gemaakt en aan het gouvernement gezonden worden. In de dokumenten'staat ook nog, dat de mogelijkheid X slechts kan gebeuren in geval de mogelijkheid K zich voordoet en dat men voldoende over den militairen en politieken toestand zal kunnen oordeelen. Was Holland op de hoogte van die plan nen Daarop kan niet met zekerheid geant woord worden. Men vind in de dokumenten nochtans eene melding welke ook 't onthou den waardis. Er staat namelijk De lan dingsplaats is voor het oogenblik slechts voorloopig, daar zij kan veranderd wwflen, volgens de houding welke Holland zou aan nemen. V Het Staatsblad van Woensdag kondigt een Koninklijk Besluit af tot wijziging van het meel - en broodstelsel, waarvan de bijzonder ste bepalingen luiden als volgt De molenaars, die er toe gemachtigd zijn regeeriogskoorn te bewerken, mogen geen bloem verkoopen tenzij aan de n ij veraars en handelaars die Onze Minister van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading zal aanduiden en onder de voorwaarden die hij zal bepalen bij een verordening die in den Moniteur Beige zal opgenomen worden en in werking zai treden vijftien dagen na de bekendmaking er van. Die verordening zal de voorwaarden be palen die dienen vervuld om meel te mogen aankoopen zij zal de maxima-hoeveelheid mogen vaststellen die iedereen er toe gemach tigd zal zijn per week of per maand te erlan gen naar de belangrijkheid v^n zijn nijver heids- of handelszaak zij zal mogen vaststellen in welk geval het recht lot raeel- aankoop bij de molenaars zal verminderd, geschorst of ontnomen worden, inzonderheid wegens inbreuk op de van kracht zijnde be sluiten en verordeningen. Het is den broodbakkers, patisseriebakkers, biscuitbakkers, peperkoekbakkers, fabrikan ten van voedingsdeeg en van alle voortbreng selen waarin meel voortkomt, alsmede de meelhandelaars en den molenaars-handelaars verboden te koopen, voorradig te hebben of Ik zal van hier weder brieven mede nemen. Zoo, zoo, meende de opzichter, die van de paardenkoopers wel een goede vergoeding verwachtte ingeval'hij den handel met het paard tot stand biacht, hebt gij dan reeds een ander paard Wie zeide mg zooeven iets van een op zichter Mercurent vroeg Rensata. Zoo die ook een paard te verkoopen hebben Ik weet niet meer wat het was. De opzichter Mercurent zit tot heden avond opgesloten. Zit hij opgesloten. Boven in de cel van het ambtshuis Hij heeft zich aan incubordinatie schuldig gemaakt, zeide de o.pzichtcr, ik heb daar een schoon paard te koop, dat voor u zou passen, ging hij toen voort, licht goed gebuowd en een goed looper. Dat laat zich hooren. De eigenaar wil hem kwijt zijn. Gij kunt hel goedkoop krijgen. Ik geloof wan neer gij vijf honderd francs biedt, dat het uw eigendom wo'-dt. Koop het voor mij, goede vriend, zeide Rensata tot den opzichter, en won hem door deze koop voor hem. Gij zegt dat het voor mij als koerrier past Als kocrierspaard is er geen beter, ver zekerde de opzichter ijverig. fïreng mij dar. i'.w den verkooper.. Viensnla was buitengewoon geru$'H *ioen hij hoorde dat Mercurent tot den avond op gesloten was. Hij wist nu toc.'a, dat hij zoo lang van dezeu niets te freezen had en te bezitten. 1. Ander meel dan dat, welke hun regelmatig mocht geleverd zijn geweest, hetzij door het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading, hetzij door de Samenwerkende Maatschappij der Belgische Molenaars, krachtens machtiging der regee ring 2. Meel waarvan de builingsgraud en de samenstelling na de leverantie mocht ge wijzigd geweest zijn door eenigerlei zifting, vermenging of vervalsching, wie ook de ver- valscher mocht zijn. De maxima-verkoopprijzen van het meel ambtelijke types worden vastgesteld als volgt Meel op 751. h. gebuild 151 fr. 20 c. per 100 kgr. Meel op 80 t. h. gebuild 132 fr. 60 c. por 100 kgr. Ongebuild meel 119 fr. 30 c. por 100 kgr. Die prijzen dienen verstaan per 100 lcgr. netto en niet ingepakt op zolder, bij den bak ker geleverd, in de gemeenten en de gemeen- tegroepen, welke tot den kring van een molen behooren, of vrachtvrij aan het station of aan wal wat betreft de andere gemeenten. Door tusschenkomst der Samenwerkende Maatschappij der Belgische Molenaars zal er op die prijzen eene teruggave gedaan worden van 4 frank per 100 kgr. meel ten voordeele der bakkers welke het bewijs zullen inbren gen dat zij aan hun werklieden een gewoon loon betaald hebben in verhouding van de officieele minama-cijfers. Het op minder dan 75 t. h. gebuild meel bestemd voor bijzondere bedrijven zooals be schuitbakkerijen, patisseriebakkerijen, peper- koekfabrieken, voedingsdeegfabrieken, enz. zullen gefactureerd worden tegen prijzen die voor ieder geval zullen vastgesteld worden met inachtneming van den werkelijken graad der builing en van het gebruik, waartoe zij bestemd zijn. De ambtelijke broodtypes zijn 1® Het vol- brood uit ruwe bloem bereidt29 het gewoon- brood, huisbrood genaamd, bereid uil op 80 t. h. gebuild meel 3° het gewoon witbrood uit op 75 t. h. gebuild meel bereid 4° het platine-brood het galette-brood 5° het zoogenaamd fransch-brood de kleine broodjes pistolets - genaamd en andere kleine produktcn al deze broodsoorten zijn slechts van het witbrood onderscheiden door hun uiterlijken vorm of door de wijze, waar op zij gebakken werden. Alle andere kleine produlüen worden beschouwd als patisserie artikelen. Het volbrood, hethnisbrood en het gewoon witbrood, dienen een gewicht te hebben van een halven kilo, een kilo of een veelvoud van het kilo. Het platine-brood en het galette- brood mogen 900 gram of een veelvoud vant 900 gram wegen, op voorwaarde dat de klan ten daarvan verwittigd zijn door bericht in de winkels en op de vervoerkarren opgehangen. De maxima prijzen voor het brood worden als volgt'vastgesteld. a) Voor het volbrood uit ruwe bloem be reid, 1,10 fr. per kilogram, gekontroleerd gewicht, b) Voor het huisbrood uit op 801. h. ebuild meel bereid, 1,20 fr. per kilo, ge kontroleerd gewicht, c) Voor gewoon wit brood uit op 75 t. li. gebuild meel bereid, 1,35 fr. per kilo, gekontroleerd gewicht, d) Voor» platine-brood en galette-brood uit op 75 t. h. gebuild meel bereid, 1,50 fr. het kilo of 1,35 fr. per bij het reglement voor geschreven brood van 900 gram. De bakkers zijn er toe verplicht steeds een voldoende voorraad huisbrood in magazijn te hebben ten einde aan de vraag der klanten te kunnen voldoen. Deze brooden moeten van een stempel voorzien zijn, met de eerste letter van familienaam en voornaam van den brood bakker. Bij gebrek aan huisbrood moeten de brood bakkers bet witbrood en het platine- en galetlebrood aan den prijs van het huisbrood geloofde dat hij hem toch niet herkennen sou. De opzichter bracht hem bij den verkooper van hot paard en Rensata betaalde de gevor derde som er voor. Toen gaf hij den opzich ter nog een geschenk voor zijne bemiddeling en liet het paard buiten de bagnomuur, waar hij het, nadat de opzichter en den verkooper zich verwijderd hadden, op eeu afgelegen plaats vast boud, om het elk oogenblik ter zijner beschikking te hebben, daar hij zich voor elk geval tegen ontdekking voorbereid moest houden. Terwijl Rensata over den koop van het paard handelde had de opzichter Mercurent naar den dienstdoende officier verlangd. Hij bevond zich in eene onbeschrijfelijke opge wondenheid. Niet alleen de plotselinge op heffing van de terechtstelling was het, die hem woedend maakte, maar nog meer ver vulde hem de omstandigheid dat hij in den redder van den veroordeelde den ontsnapten galeislaaf N1' 74 herkend meende te hebben. Deze Mercurent was rusteloos in zijn haat Dulex was door den koninklijken brief van alle straf vrijgesproken, de overbrenger der gratiebrief geleek op den ontsnapte, dat gaf eene verklaring Dal liet zich gemakkelijk verbinden. Hij moest zijne vermoedens dade lijk melden, want met den avond kon den koerier, die op den ontsnapten gestrafte ge leek, weder weg zijn. Mercurent wilde den koerier ervoor straflen, dut hij ven gehate redding had gebracht. "Wreken inoest hij er zich over, al Was zijne aaukla^ht en verden- leveren, namelijk Het gewoon witbrood uij op 75 t. h. gebuild meel bereid aan 1,20 fr.' per kilogram, liet platine- of galetlebrood aan 1,08 fr. per bij het reglement voorge schreven brood van 900 gram. Vier en twintig uren na zij uit den overt zijn gehaald, mogen de brooden, niet meer dan 36 t. h. water behouden. De inbreuken op bovenstaande bepalingen zijn strafbaar met de straffen voorzien bij het besluit-wet van 5 November 1918, onz. Poolsch legerbericht. De houding de Vereenigde Stalen De Italiaansche gezant te Washington, of last van zijn gouvernement aan het gouver nement der Vereenigde Staten gevraagd heb bende, welke dezes houding zou zijn tegen over Polen, heeft als antwoord eene nota ontvangen, waarin het Amerikaansch gou vernement verklaard, dat het voor alles het behoud der onafhankelijkheid van Polen nastreeft. Eene verklaring van 't Tscheek-Slovaksch gouvernement De Tscheek-Slovaksche ministeraad heeft eene officieele verklaring gedaan, waarin onder meer gezegd wordt, dat hij den Poolsch^ Russischen oorlog betreurt en hoopt dat men zoo spoedig mogelijk de vredesonderhande lingen zal aanvangen. Tscheek-Slovakkie zal onzijdig blijven tegenover de twee strijdende landen. De spoorweg Dantzig-Warschow Een Poolscbe mededeeling, gedagteckend van 8 Oogst, meldt, dat de rooden Przasnvzs, op 15 mijlen der spoorbaan Dantzig-War schow bezet hebben. Van daar rukken zij op naar Cickanow eene statie dezer baan. De Polen hebben echter de baan welke van Danlzig naar Thorn, Bromberg en Dir- schau naar Warschow loopt terug in orde gebracht. Deze lijn heeft het dubbele der lengte der eerste baan, doch zij ligt geheel en gansch buiten het tooneel der huidige krijgsverrichtingen. Een Bolschewistisch logerbericlit Een radio telegram uit Moskou van 10 Oogst, 's avonds, meldt In de richting van Novo Georgicvsk hebben wij na hevige gevechten punten bereikt op 10 wersten ten oosten van Nakow. Op de beide oevers der Boug werd de vijandelijke tegenstand gebroken. Onze troe pen rukken in westelijke richting op. Onze voorposten staan reeda twintig wersten ton westen der Boug. Op 9 Oogst hebben wij Bsela ingenomen. In de richting van Gdunsk hebben wij ver dedigingslijnen der Boug verbroken. Hevige gevechten hebben daar nog plaats. Ten Noord-Westen van Brody hebben wij de Polen in de richting van Broslec terugge worpen. Paolsche onderhandelaars Prins Sapicha heeft aan Tchitcherine vol gend telegram gezonden Geen antwoord bekomen hebbende op onze nota van 5 Oogst, doch vernemende dat uwe afgevaardigden zich aan onze voorposten bevinden en er onze afgevaardigden wachten, hebben wij Dijnsdag gevolgmachtigden ge zonden, om met uw bevel te onderhandelen.» De Russisch-Duitsclie betrekkingen Een Duitsch draadloos bericht meld Men verwacht te Berlijn den terugkeer van Victor Kopp, die uit Moskou komt en drager is van onderrichtingen betreffende de betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland, gesteund op een Russisch-Duitsch ekonomisch verbond Geene maatregelen zullen genomen worden tot Engeland overtuigd is, dat Polen redde- Roche nog den dienst, toen hij zijn bericht enschte te doen. Een half uur later ging La Roche naar dfc cel waar Mercurent opgesloten was. Ik verlangde u een dringend bericht doen, zeide hij tot den luitenant. Een gewich tig bericht moet ik hel noemen, ik geloof in den koerier, die heden is aangekomen en da terechtstelling van den veroordeelde heeft ver hinderd, den ontsnapten boef Nr 74 herkend te hebben. Den ontsnapte gevangene. Gij maakt a wel zeer zonderlinge voorstellingen, meende La Roche verachtelijk, wat is dat voor eene dwaasheid om aan deze mogelijkheid te denken. De dwaasheid is met zoo duidelijk als de heer luitenant meent, antwoordde de op zichter knorrig, de ontsnapte gevangene en heden van de terechtstelling verloste waren kettinggenooten, die mogelijkheid kan dus volgens mijne meening beslaan. DwaasheidHoe zou deze ontsnapte zich» in het bagno wagen en dan voor alle diagen vergeet niet, dat hij koerrier van Zijne Mal jesteit is, van wien gij uw bericht doet. Ik vraag in Weerwil daarvan toch *cen onderzoek, zeide Mercurept met vaste-stem. Laat dat aan uw meerderen over Ik. herinner er u aan, daji gij met u\y koppigen en ongehoorzameivtard, dien gij in den iaat-, sten tijd laat blgjuen, bij mij niet vootuitkofut antwoordde k.a Roche, ik eisch onvoorwaar delijk volgzaamheid en een andere toon van u kingen cjx gelijkenis o^k slechts eej\ toeval, zoo nify dan zal tk er u aan. gewennen. Tot Mercureni's Verdriet had Untenant La] (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1