Schrikkelijk automobielongeluk DE KAMER Laatste Berichten per Telefoon STADSNIEUWS Vrije Vereenlglng der Katholieke Bargers Dringenden oproep aan alle Katholieken Gegoten en Oud IJzer QELDLEENINGE\ Het proces der Hongau.rsche Radenregeêring. Rusland dreigt duizend Hengaarsche offioieren le interitéeren. De Duitsche bladen maken een nola open baar, die Tchitcheri draadloos aan den Hon- eaarschen minister van bnilenlandsche zaken lesenden heeft, flaarom wordt gezegd, dat met het oog op fcel nieuwe proces tegen 16 leden van Hongaarsche raden-regeeving, dig Rusland onder zijn bescherming neemt, duizend Hon gaarsche offlieren als gijzelaars door Rusland geïnterneerd zullen worden en juist zoo be handeld zullen worden als de beschuldigden. te Znyejiicerlce* 7 slachtoffers. Een schrikkelijk automobielongeluk is voor gevallen langs den Blankenbergschen steen weg, op het grondDebied der gemeente Zuyenkerke. De auto-taxi van M. Richard De Mylte- naere, Lippenslaan, te Knocke, kwam rond 5 ure namiddag van Knocke naar Brugge gereden met zeven inzittende personen. Een andere automobiel reed voor en aan de Krniskafseide van Zuyenkerke kilom. 7 wilde de taxi, die sneller reed, voorbijsnelen,- de geleider stak links al naar den kant der velobaan, doch een der wielen kotste tegen een der zandhoopen die langs de baan liggen; door den geweldigen schok sprong het wiel in stukken tengevolge der groote snelheid de taxi reed op dit oogenblik 65 kilom. per our liep de auto vreeselijk klotsend op drie wielen nog een 200 tal meters over en weder de baan voort, de geleider de richting verloren hebbend, tot het eindelijk langs den rechterkant der baan, bet ondersteboven om keerde, waardoor het gansch ontredderd weid. Op de vreeselijke hulpkreten der inzitten den kwamen talrijke personen toegesneld die de slachtoffers van onder het voertuig haal den. Allen waren min ol meer erg gekwetst. De chauffeur, Paul Rotsaeri, oud 17 jaar, was de ruggraat gebroken en gaf geen teeken van leven meer. Een der inzittenden, M. R. Van de Genachle, kandidaat Notaris te Gent, was op <Je stuurtang gebotst en werd vreese lijk gewond aan de borst en het hoofd, hij werd verscheidene tanden verbrijzeld. Mad. Van de Genachle is ook erg gewond, haar 5jarig kind, alsmede Mad. Laura Wil lem, 29 jaar, wonende te Brussel, Timmer manstraat, haar 3jarig kind en Mad. Aurelie Haugen, wonende zelfde adres, kwamen er met min erre verwondingen van af. Al de slachtoffers werden na eene eerste verzorging mei een kamion der fabriek van Bruge overgebracht naar St. Joseph-kliniek te Brugge, waar den toestand van den chauf feur en van M. Van de Genachte als wanho pig geoordeeld werd. Zitting 'an 12 Augustus 1920. De zitting wordt geopend om 2 u. 30 onder voorzitterschap van Af. Brunet. De Huishuurwet. M. SOUDANT verslaggever, stelt voorde wel te stemmen zooals zij door den Senaat werd gewijzigd. Dit, omdat indien de wet niet gesterad wordt, men na 15 Augustus, talloozc uitzettingen zal zien plaats grijpen M. DEBUNNE zegt dat hij mei zijne vrien den opnieuw het amendement Fisscher ral neerleggen, dat de verhooging der huur- weddrn op 30 beperkt woor de huishuren van 1200 Ir. per jaar en minder, met dit verschil dat de huizen, die herstellingen heb ben ondergaan, met 50 °/0 vermeerdering zullen mogen verhuurd worden. M. VANDERVELDE, minister van rechts wezen zegt dat hij in den Senaat alles gedaan heeft wat mogelijk is om de wet te doen doorgaan, zooals zij door de Kamer werd aangenomen. Ik ben er niet in gelukt en ik vrees dat de houding van den Senaat in de arbeidersklas eene diepe ontevredenheid zal verwekken. M. FISCHER. De Senaat weet niet wat hij doet. (Toej. en verwarde uitr. links) M. VANDERVELDE. Wij bevinden ons in een moeilijken toestand Op 15 Oogst vervalt dé overgangswet. Indien deze wet nu niet gestemd wordt zal men honderdtallen menschen op straat zien zetten. Ik stel dus voor de wet te stemmen, onder den druk der noodzakelijkheid. MM. MELCKMANSenUYTTERHOEVEN verdedigen den tekst door de Kamer voor gesteld. M. WOESTE. De minister van rechts wezen heeft gezegd dat hij de houding van den Senaat betreurt De Senaat zal er niet slechter om varen. Maar ik betreur de op hitsende woorden van den minister van rechtswezen. M. VANDERVELDE. De arbeidersklas zal mij goedkeuren. Ik zeg dat ik noodge dwongen handel, wanneer ik vraag de wet te sleramcD, zooals de Senaat ze beeft gewijzigd. Democratiseering van de jury M. VANDERVELDE die slechts dezen morgen den tekst ontvangen heelt van de ingediende amendementen, stelt voor de be spreking van hel ontwerp te verdagen tot na bel verlof. De huishuurwet M. FISCHER zou willen dat de nieuwe grondwet duidelijk vaststelle welke der beide Kamers het laatste woord moet hebben*. In elk geval zou de Senaat moeten weien dat zfyne houding eene houding van beschei denheid moet zijn, daar hij hoegenaamd niet de democratie vertegenwoordigt Spreker beknibbelt de houding van den Senaat Ten slotte verdedigt M. Fisscher zijn amen dement, dat de verhooging der huishuren tot 30 °/0 beperkt voor de woningen die niet roe?r dan 1200 fr. per jaar verhuurd worden. M. DUV?TEM ?0£t dat de verhoQging van 50 niet overdreven fif. Voor eene huishuur van 50 fr. per maand en voor een werkman die 8 uur per dag werkt, bedraagt dat maar 4 centiemen per uur. M. VANDERVELDE, Maar als hij slag vraafft fcern dien opslag wege ren. (Geroep. Sluiting.) De algemeene bespreking wordt gesloten. Na twijfelaohtige stemming bij" rechtstaan en neerzitten over het araendement Debunne behoud van de 30 °L verhooging voor de huishuren van 1200 fr. per jaar en minder, wordt dit ameidement bij naamafroeping aangenomen met 61 stemmen tegen 59 en 11 onthoudingen. Een amendement van M. Fischer, dat lot 20 °/0 verhooging van de huishuur op 1 Aug. 1919 toelaat, in geval van herstellingen aan de gebouwen, wordt bij rechstaan en neer zitten aangenomen. De wet zal dus opnieuw naar den Senaat verzonden worden. Het geheel wordt bij naamafroeping ge stemd met 86 steramen tegen 34 en 7 ont houdingen. De Kamer neemt dan hel wetsvoorstel aan door M. Jaspar ingediend betreffende de ver lenging van het recht voor de regeering om gebouwen op te vorderen en de bevoorrading te verzekeren. De zitting wordt geheven om 5 u. 15. Morgenzitting van 12 Oogst. De Senaat vergadert om 10 ure, ondervoor- zitlerschap van M. t Kint de Roodenbeke. De dotatie der Oud-Strijders De Senaat bespreekt dan de begiftiging der Oud-strijders. M. CARPENTIER verslaggever, vraagt aan den Senaat de wet te stemmen, zooals zij door de Kamer op 6 Augustus wordt aange nomen. Mgr. KEESEN spreekt in den zelfden zin en brengt hulde aan de oud-strijders, die het land verlost hebben van het gehate Duitsche juk. M. DELACROIX minister van financiën verdedigt zijn standpunt Men heeft goed ge daan de nuodige middelen te zoeken in eene verhooging der erfenisrechten. Zelfs met die verhoóging blijven onze erfenisrechten zeer gematigd. En wie zou er niet willen een jaar inkomsten afstaan, indien hij een pak van enkele millioenen krijgt, dikwijls van iemand, die geen bloedverwant van hem is. De algemeene bespreking wordt dan geslo ten M. MAGNIETTE doet opmerken dat de gevangenen in Duitschlaiid wel wat verne derd zijn, waar zij zich op den zelfden voet gesteld zien als de soldaten van achter hel front. M. DELACROIX. Wij maken geen en kel zedelijk onderscheid tusschen de gevange nen en lusschen de front-soldaten. MM. DUFRASNE en DE RO, oordeelen dat er achter het front ook verdienslvolle sol daten waren, die in de munities of aan de bevoorrading werkten, de ziekendienera en degenen, die wegens ziekte of verwondingen het front moesten verlaten. De erfenisrechten Dan bespreekt de Senaat de noodzakelijke verhooging der erfenisrechten. M. GOBLET d'AVIELLA verwijt aan 3het ontwerp dat het geen onderscheid maakt tus- schen de erfenissen in rechtsireekscbe lijn en de andere. Men zou er zich op moeten toeleg gen hel familie eigendom te bewareD. Kon men er ook niet aandenken de erf- rechten al te schaffen voor de engenamen van degenen, die voor het land gestorven zijn. M. DESCAMPS-DAVID, spreekt in den zelfden zin. M. DELACROIX verdedigt bet ontwerp dat zegt hij, de erfenisrechten niet verdub belt, maar slechts met 50 0/q vermeerdert. Sommige senators zooals MM. BERGER en DE RO wilden zelfs verder gaan, daar zij meenden, dat de opbrengst van de verhooging van 50 0/q niet toereikend zou zijn om de begiftiging der oud-strijders te bekostigen. Ik meen integendeel dat het ontwerp ons 50 millioen per jaar zal opbrengen maar om dian uitslag te bereiken mochten wij geen onderscheid maken lusschen de erfenissen in rechtstreeksche lijn en de erfeenissen in zij- delingsche lijn. jja een jaar wil ik wel zien of er geen ver schil dient gemaakt te worden tusschen die erfenissen. De algemeene bespreking wordt gesloten. De artikelen worden dan aangenomen. Dan keurt de Senaat de artikelen goed van de wet betreffende de veiligheid der schepen. De Oorlogsschade M. NOLF brengt verslag uit over het ont werp dal bijzondere Kamers voorziet bij de rechtbank voor oorlogsschade te Gent, ten einde de vragen tot vergoeding voor oorlogs schade te ondei zoeken van de uitgewekenen van Ieperen en Veurne. M. JASPAR minister van binnenlandscbe zaken, licht op zijne beurt het ontwerp toe. Hij zegt dat het ontwerp een einde wil stellen aan de misbruiken, er zijn menschen, die oorlogsschade hebben gehad, maar die sedert den wapenstilstand reeds fortuin hebben ge maakt. De zitting wordt geheven om 12 u. 30. NA M1DDA GZITTING De Senaat vergadert om 2 u. 10, onder voorzitterschap van M. de Favereau, Begrootingen M. de MEVIUS vraagt dat men bij hoog dringendheid de bijgevoegde credietaa aan ae begrooting van 1920 bespreke. Dit voorstel wordt aangenomen en ol de artikelen worden aangenomen. De wedde der onderwzijers Dan vat de Senaat (je bespreking aan van de wedde der onderwijzers. M, DUFRARNE spreekt zich uit (en voor- deele van de wet, dfe aan allen voldoening moet geven. M. LEKEU bestrijdt de toelagen door Slaat, provincie en gemoente verleend aan scholen buiten den Staat om gesticht. M. HOUGEAN verslaggever, verschoont zich om de bondigheid van zijn verslag hij was alleen aanwezig op de zitting van de commissie. M. DERBAIX zegt dat de andere leden te laat verwittigd worden. M. RYCKMANS vraagt gelijkheid van wedde voor de officieele onderwijzers en voor de onderwijzers der aanneembare scholen. M. DESTREE, minister van kunsten en wetenschappen, zegt dat men geen school strijd moet doen heropleven. Hel onderwijs moet vrij zijn in den breedsten zin, maar het vrije onderwijs moet geen aanspraak maken op toelagen. Van beide zijden moet men toe geeflijk zijn. De linkerzijde zou toch moeten ae toelating goedkeuren voor hel vrije onder wijs. Do rechterzijde moét van haren kant het toezicht aannemen. Dit toezicht moet echter niet uitgeoefend worden ten nadeele van het confessioneel onderwijs, dat sommige aan hunne kinderen zouden willen geven. De minister besluit met de volstrekte ge lijkheid te verdedigen. De artikelen worden aangenomen. Ouderdomspensioen. De Senaat begint dan de bespreking van de ouderdomspensioenen. M. BERGER, verslaggever, maakt zich ongerust over den toestand, dien de wet voor de finantiën der gemeente zal scheppen. De Senaat besluit dan, op voorstel van zijn voorzitter, te zetelen totdat zijne dagorde uitgeputis. Mgr KEESEN betoogt dat de kristene sociologie de ouderdomspensioenen goed keurt. M. PELTZER treedt de opmerkingen bij van den verslaggever. M. WALTERS, minister van arbeid, licht het ontwerp toe. De zitting wordt na enkele opmerkingen geheven. Vrijdag zitting om 2 ure. WISSELKOERS van 13 Odgst Amsterdam (gulden) 425 0/0 lot 435 0/0 Keulen (mark) 27 0/0 tot 29 0/0 Genève 214 1/2 tol 218 1 /2 Italië 61 0/0 «ot 65 0/0 Madrid l9t ,00 tol 195,08 Londen (pond sterl.) 47.025 tot 47.275 Parijs 93 1/2 tot 94 0/0 Dollar (New York) 12.90 tol 13.00 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. In de Nationale Maatschappij van Bouwnijverheden In haar jongste buitengewone algemeene vergadering heeft de Sociéfé Nationale des Industries de Construction (Nationale Maatschappij der Bouwnijverheden), over wier bedrijvigheid wij onze lezers reeds breedvoerig hebben ingelicht, besloten haar kapitaal met 10 millioen te ver- meerderen, het aldus van 12 op 22 millioen brengen, door de uitgifte van 40 duizend nieuwe aandeelen van 250 fr. elk. Deze kapitaalsverhooging zal ingeschreven worden door een nieuwe groep, die sedert vroeger reeds een zeker aantal aandeelen bezit. De oude beheerraad: is afgetreden en de vergadering besloot het aantal beheerders op vijftien te brengen, de nieuw benoemde be heerders zijn de HH, Raymond Lippens, eigenaar te GentRob. Van de Werve, id. te Antwerpen Edg. de Potter d'Indoye, id. Harzée Jos. De Burger, id. te Brussel Laurent Fierens, advokaat te Antwerpen; burggraaf Tb. de Jongde d'Ardoye, te Brus sel; Eduard Lagasse de Locht, ingenieur te Reckheim Paul della Faille de Waerloos, eigenaar te Contich Victor Balat, ingenieur te Hoei; H. Maréchal, nijveraar te Lyon; graaf Marcel de Liedekerke, eigenaar te Brussel. De nieuwe kommissarissen zijn de HH. André Schoenmaeckers, reserve-kapitein en bankier te Hoei; Adr. Evers, gevoira. beheer- der der bank Meuse <Sr Gampine te Maea- eyek Leonard Delwaide, notaris te Reck heim; Viotor de Spirlet, eigenaar te Luik; L. Bourgeois, gemeente ontvanger te St Joost ten Noode; Gam. Lambert, expert boekhou der te Brussel en G.^de Vivario, eigenaar te Brussel. Eerlang wordt een nieuwe vergadering gehouden om den Beheerraad aan te vullen en tevens te beslissen over de vorming van 25,000 genolsaandeelsn, waarvan lo,000 ter vervanging van de beslaande dividend en stichtingsaaudeeleD, en 10,000 om toe te wijzen aan de inschrijvers van de kapitaals verhooging. De nieuwe beheerraad bestaat, zooals men ziet, uit eerste rangspereooaliteiten. Trouwens de nieuwe groep die in de S. N. T. C. treedt, beschikt over groote kapitalen en stelt zich voor de reeds omvangrijke be drijvigheid der maatschappij nog meer uit te breiden. Ban que Tranaatlantique Belpe, Naamlooz» Maatschappij, 150, Koninklijkeitraat, (2, Kongresplaata- Bruaaal, Telefoon 1966 en 1956, Poat) cbeokrekeniog 15,500, In bewaargeving van fondeen voO korte en lange ter mijnen. 184S6D EEN DOODELIJK ONGELUK TE SPA. SPA 13 Oogst. Donderdag avond kwa men de oorlogstanks aan, welke aan de wedstrijden moeten deelnemen. Een dezer reed varir' de rechte baan, waardoor de tank een geweldige schok kreeg Een Fransch soldaat die langs: achtgr op den tank zat, werd ten gronde geslingerd en het hoofd verpletterd. Hij bleef óp. den slag d<)od. HET GESCHIL TUSSCHEN KAMER EN SENAAT OVER DE HUISHUURWET. BRUSSEL 13 Oogst De Senatorial Commissie van rechtswezen vergaderde heden mora gendom den toestand te bespreken, verwekt doorbel terugzenden van de huishuurwei: naar den Senaat. Na eene langdurige bespreking, welke bijgewoond werd door verscheidene ministers, werd er besloten, dat de Senaat iou voorstellen de huishuren van min dan 1200 fr. sleehid met 30 t. h. te laten verhoogen, doch den eigenaar te machtigen, den huurder voor 10 t. hi te doen lusschenkomen in de gebeurlijke herstellingskosten. De aanwezige ministers keur. den zulks goed. De kamer zal Zaterdag samenkomen om er over te beraadslagen. EEN BLOEL1G GEVECHT IN MAROKKO. CASABLANCA 12 Oogst. Na een lievig gevecht met oproerige stammen, hebben de Franschen Kestobai, ten Zuiden vait' Malamala bezet. De vijand leed zware verliezen. EENE SAMENZWERING TEGEN LLOYD GEORGE. Londen 13 Oogst. Daily Mail meldt dat eene samenzwering ontdekt is voor doel hebbende M. Lloyd George ran1 kant te maken. Bijzondere maatregelen zijn genomen om den Engelschen kabinetsoverete) te beschermen. IN IERLAND. Londen 13 Oogst. Uit Cork wordt aan de Daily Mail gemeld,) dat do militaire overheid bet stadhuis van Cork overrompelde op het oogenblik dat drié' rechtbanken der Sinn Feiners er zitting hielden. De voorzitters der rechtbanken, waaronder de burgemeester zelf, werden aangehouden. DE AANSLAG OP M. VENIZELOS. Parijs, 13 Oogst. Heden morsend werd de' kogel welke M. Venizelos in den schouder getroffen had uitgehaald. De kogel was in vier deelen gesplitst. De toestand van M. Venizelos boezemt geene onrust in, doch hij moet; evenwel wat rusten. Indien zich geen verwikkelingen voordoen, zal hij binnen drie dagerf reeds de kliniek kunnen verlaten. De moordenaar zijn in liet gevang opgesloten. BEIAARDGONCERT TE GENT. Het beiaardconcerl van Zaterdag, 14 Augustus, 9 uur 's avonds, op het Belfort, zal gespeeld worden door den neer K. De Mette, beiaar dier te Aalst. Programma 1. Preludium Koekoek voor beiaard (1765) (Mathias Van den Gheyn) 2. Marsch en koor uit Judas Maohabeus (Haen- del)3. 3C fantasia, droomerij (P. BenoitJ 4. a) Mijn Vlaanderen Leb ik hartelijk lief (Anlheunie)b) 't Vergeet-mij-nietje (G. Rys- sens) 5. Syinphonisch menuet (H. Waelput); 6. Serenade uit Yolande (E. Wambach) Hel concert in liet loover (bluette) (L. Gob- baerts) 8. De regimentsdochter, fantazij (Donizetti). Avis. A l'occasion des fèles de i'As- somptio:1 les Bureaux, Caisses et Salles des Golfres forts de la Banque Centrale de la Dendre seront fermés le lundi 16 aotit. Bericht* Ter gelegenheid van O. L. V. Hemelvaart zullen de Bureelen, Kas sen en Zalen der Brandkoffers van de Banque Centrale de la Dendre. gesloten blijven op Maandag 16 Oogst. 5155 E2ei*ichft- Broederschap De Be devaarders van Hal Het Bestuur houdt er aan van heden af, zijne leden te verwitti gen, alsdat de Jaarlijksche Bedevaart Daar het Heiligdom van O. L. V. van Hal, zal geschieden op Zaterdag 4 September a. s Men zal vergaderen in het lokaal, Nienw- slraat, bij den heer Gamiel Pilale. Ten einde de noodige maatregelen vooraf gaandelijh te kunnen nemen, ter rustplaat, sen onderwegen, wordeü de personen, die zinnens zijn de bedevaart mede te maken, zich voor einde dezer maand te laten in- achrijvee in voornoemd lokaal. VERLOREN.De vinder eener grijze portefeuille, Woensdag namiddag rond 4u.50 in de siatie alhier verloren door eene dame, is gekend. Indien de portefeuille binnen de twee dagen niet teruggebracht is, Botermarkt 4, zal klacht neergelegd worden. Lokaal Groote Markt, 24 Wij doen een hoogst dringenden oproep aan alle katholieken, zonder uitstel de kie zerslijsten te komen nazien. Zaterdag 64 Oogst is het de laatste dag. Dit nazicht is vooral noodig voor de Vrouwenlijsten. T is de eerste maal dat die opgesteld zijn, en bijgevolg zullen er onver mijdelijk missingen in bestaan De lijstsn der mannen en vrouwen liggen ten lokale der Vrije Katholieke Burgers Groote Markt 24. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaal derChristene Vakverenigin gen, St. Jorisstraat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor- selbaan Mijlbeke. Tn den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meuleschettestraat. In den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutslraat. Bij uitzondnring zal het Bureel der Vrife Katholijke Burgers, 24, Qroofte Markt, (ingang langs de middendeur), zich DAGELIJKS ter beschikking hou den van aRe katholieken, voor het toe zicht dor kiezerslijsten (mannen en vrouwen) van 5 tot 7 uro 'o avonds* Het noodige zal kosteloos gedaan worden om alle missineen of weglatingen te her stellen. De Wet zegt dat de hoedanigheid van kie" zer vastgesteld wordt door de inschrijving op de lijsten. Die niet ingeschreven is, is geen Kiezer Dat dus niemand nalate, SOndei* uitstel te komen zien of hij, zijne echtge noot®, familieleden, vrienden en kennissen op de Kiezerslijsten staan. Het is de plicht van alle katholieken dien naam waardig Opgepast want binnen enkele dagen is het te laat 1 Het is eene mis daad zich tanden te' laten trekken, wan! zij zijn onmisbaar voof eene goede gezond heid. Leest en onthoud) betgeen een goede geneesheer schrijft Aan al mijne klienten die aan tandpijnen lijden, schrijf ik Dentogeen voren. Dit produkt houdt onmiddelijk en voor altijd de sterkste tandpijnen tegen en bewaart de slechte tanden. Sinds ik Dentogeetl ken, trek ik geene tar.den meer.) Doktor Jules Bléraut. Geene tandpijnen meer, geen tand meer te trekken, geen absessen, geene gezwellen, indien gij Dentogeen gebruikt, 2 fr. de ffesch in alle apotheken. 20068 VERLOREN, eene bruine vrouwe leder handschoen, gaande van de Brusselschestraa! naar het Park. Terug te brengen Dender- mondschesleenweg, 32, T/S. 5163 VERLOREN, een bruine jachthond, afhang gende ooren, drager van halsband met adres. Belooning aan terugbrenger op het kasteel van M. Liénart, Brusselsche steenweg. 5164 GEVONDEN eene portefeuille met geld. De verliezer mag zich wendon tot het ge meentebestuur van Haeltert, IDuivexxnieuws Duivenliefhebbersmaatschappij De Een# dracht», lokaal bij Leopold Boin, Kerkstraat, 1, Aalst. Prijsvlucht uit OU1EVRAIN, op Zondag 15 Oogst. Inbrengst Zaterdag avond, vaD 7 tot 10 uren, om Zondag te vliegen om 12 uren. 5167 Bureel der Domeinen! Aal«t VEILING VAN De ontvanger der Domeinen, te Aalst, zal, op Dijusdag 17 Oogst, te 10 uur, ter plaatse, overgaan tot de openbare verkooping vart 38C0 kgr. gegoten en oud ijzer, liggende in de magazijnen der Pupillenschool te Aalst. OnkQslea 10 t. h. Kompfant. 5160 FILLE AGE MUR dem. place chez prêtro Beul, au courant du servioe de Monsieur geul. Ecrire 1250 bureau du journal. 5156 GEVRAAGD in katholiek huishouden, christelijke meid van 30 40 jaar. Loon 60 tot 80 fr. per maand volgens bekwaamheid. Te bevragen Herlstraat, 7 Aalst. 6169 MEN VRAAGT een leerjongen voor denj bakkersstiel. Schrijven ten bureele dezer onder de letters D. B. 5163 BERICHT. Alle strijkwerk wordt aanw vaard Sint Marlenaplaals, 17, achter dé kerk, Aalst. MEN VRAAGT eene meid een weinig de keuken kunnende. Te bevragen Keizerlijke Plaats, 31, Aalst. 5117 UIT TER HAND TE KOOP een sohoone phonograph® merk Odèonmet verscheidene schoone platen. Zioh le bevragen Koophan-, delstraat, 1, Aalst. 5162 DOOR VERANDERING, toog en winkel- bakken te koop. Zich te wenden Braband- straat, 2, Aalst» 5160 TE KOOP Salongarnituur. Zich te bevra gen Botermarkt, 4, Aalst. TE KOOP schoone Piano, alsook Wasoh- karn met uitwringer in oaoutohou, zoo goed als nieuw te Haeltert, Dorp, 60 (Huis Mis- sionnaris Arents). 5159 Olmen Hout te koop, bijzonder diens tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraat, 47, Aalst. UIT TER HAND TE KOOP twee persen, snijmaohien voor karton en doreergerief. Zioh wenden Denderstraat, 12, Aalst. op waarden ter Beurs gekwoieerd 80 t. b. tot 90 t. b. der laatste beurskwoteering. Intrest6 t. h. 's jaars. De ontleener mag de titels doen verkoopen vóór den vervaldag. Schrijven of zioh wenden 5049 Wisselkantoor L. BERNARD, 79, Van Artevaldaatrant, Brutaal (Beurt)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2