Aan de Katholieke Middenstanders!! fc». De Poolsch-Russisclie oorlog. Aan de Staatsarbeiders. Eene halsreciitlns te Montlirison EEN BEHENDIGE SCHURK Hst Bolsjewistisch schrikbewind in Oekraïne De beroering in het Saargebied Erg spoorwegongeluk te Schaarkeek V IN IERLAND EERSTE BEDEVAART NAAR LOURDES yerm$lde stukken, moeien teruggestuurd wor sen aan den Bevelhebber van liet Gendarme- Jie-kanton. Zoohaast het Ministerie van iDndsverdediging zal in bezit zijn van de inlichtingen gevraagd door bemiddeling van de Bevelhebbers der Bevelhebbers der Gen- darr.ierie-kantons, zal dit Departement een voorschot uilkeeren op afrekening. Dit voor schot zal gelijkwaardig zijn met ongeveer de helft van den achterstal van het pensioen op hetwelk de weduwen mogen aanspraak Inakcn. Ten einde het aanzienlijk werk, dat de ver effening dei' pensioenen meebrengt, niet le. belemmeren, wordt het den belanghebbenden die drie. maandeliiksche halpgelden ontvan gen, in hun eigen belang aanbevolen, geene aanvraag aan hel Departement yan Landsver dediging te zenden. Maatregelen zullen getroffen worden opdat de uitbetaling der vergoedingen, die hun toekomen voor helderde kwartaal van 1920, gedaan worde zónder dat de aanvraag her nieuwd worde. Wet van 10 Augustus 1920 Vervoegde indiensttreding. Bericht aan de dienstplichtigen der Jaar klassen 1918 en 1919 der bijzondere lichting 1919. Het Staatsblad publiceert volgend bericht De wet van 10 Augustus 1920 verleent, in .artikel 9, een bijzondere gunst aan een zeker aantal dienstplichtigen van elk der klassen 1918 en 1919, die voor den dienst aangeduid werden en die grootelijks zouden benadeeligd worden indien zij moesten wachten om dienst 'indien zij moesten wachten om dienst te ne men totdat hun klasse opgeroepen wordt 600 dienstplichtigen van elk dezer klassen (dus 1200 in 't geheel) zullen kunnen in dienst 'treden vóór de oproeping hunner jaarklasse, en beginnen dienen rond 15 October eerst komend. De Minister van Landsverdediging laaiden belanghebbenden weten dat zij om van die gunst te kunnen genieten, vóór 11 September eerstkomend, een gerechtvaardigd verzoek schrift dienen te zenden aan den Bevelhebber ,van de Legerafdceling die belast is met de Sndeeling van dc dienstplichtigen hunner ge meente. Dit verzoekschrift moet vergezeld gaan van lc een bewijsschrift van goede teden model C 2® een staat van inlichtingen model G bis, (dezebewijsstukken werden door het gemeentebestuur afgeleverd) 3® alle ge- tuigsohriften die van aard zijn om de gegrond, beid der aanvraag te staven. Zij zullen alle nuttige inlichtingen nopens die zaak kunnen bekomen met zich tot eenen Plaatsbevelhebber te wenden. Na ontvangst der verzoekschriften die binnen den vaslgestelden termijn toegeko men zijn, zullen de Aldeelingbevelhebbers, 'rekening houdend met het aantal door de ■wet bepaald, vaststellen welke aanvragen meest, in aanmerking komen. Zij zullen den belanghebbenden inlichtingen verschaffen nopens hel gevolg daiaan hunne vraag ge geven wordt, alsook nopens den dag waarop fij hun korps moeten vervoegen. in zijn eiscben in zake het grondgebied. Nu de oorlog eenmaal woedt heeft de Paus den wensch uitgesproken uit alle kerken een gebed te zien opstijgen opdat Polen zijn onaf hankelijkheid niet verliezen en Europa een nieuwe oorlog gespaard blijve. Oe Polen zouden zegevierend de aanvallen op Warsohow afslaan. Parijs, lo Oogst. Heden werden geene telegrammen ontvangen over dè krijgsver richtingen in Polen. Men heeft alleen vernomen, dat in den strijd voor Warschow: eene eerste overwin ning zouden behaald hebben, zonder dat evenwel dit plaatselijk noordeel toelaten zou voorspellingen te doen betrekkelijk de eind zege. Gezegd mag beden, dat Christen arbeiders, leden van het Nat. Synd. met hunne overtui ging in strijd liggen. Hunne plaats is bij 't leger der Christen werkbroeders voor Antwerpen, Nalionalostraat. 119. BERNIER. De vredesonderhandelingen De Poolsche boodschappers zijn 12 dezer van het front teruggekeerd en zijn met de sovjetregeering tol overeenstemming geko men nopens de ontmoeting van afgezanten voor de bespreking van den wapenstilstand en de vredesvoorbereiding te Minsk. De Poolsche afgevaardigden, melDombski aan het hoofd, zullen 14 Augustus het front passeeren. Er zullen verslaggevers bij de zittingen worden toegelaten. De Polen hebben vol macht om over vrede te onderhandelen. De roode opmarsch duurt voort Dit Koenigsbergen wordt gemeld, dat de roode troepen na een hevig gevecht Soldau bezet hebben. De Polen wijken naar Loebau. De Russische ruiterij rukt naar Wlas- walec op en heeft reeds de streek van Siesp bereikt. De toestand Een telegram uit Berlijn bericht Dit Warschow wordt gemeld, dat een. Russisch leger van 100.000 man bereid is om Warschow aan te vallen. In hel Poolsch leger zou men moedeloos zijn, fdaar men er de verdedigingsmiddelen als onvoldoende aanziet om een werkdadigen tegenstand te kunnen bieden. Dit Oost-Pruisen wordt gemeld, dat de Polen de twee gewezen Duitsche vestingen Thorn en Graudenz herstellen om er de Russen het hoofd te bieden. Naar het schijnt zouden de Polen de Weiehsellijn willen verdedigen. Oe Duitsche handelwijze Volgens een medewerker van Le Matin le Warschow, heerscht aldaar de grootste opschudding, daar een tiental treinon met Ruitsche munitie uit Oost-Pruisen naar het Russisch front gezonden zijn. Daarentegen werd in de statie van Ralibor een trein met Fransche troepen welke naar het Poolsche front reed, tegengehouden en top een zijspoor gebracht, pok te Ncnsa. Twoikftu en Anaberg werden treinen bestemd-?oor Polen tegengehouden. De arbeiders eischen dat de verbondenen geene troepenverplaatsingen in Hoog Silezie zouden doen zoolang het Poolsch-Russiseb konllikt duurt. De Paus en Polen De Osservalore Romano zegt niet te kun- !»en vaststellen of Polen ofwel Rusland schuld Treeft aan den hujdigen oorlog. Sedert Polen ^en natie werd, heelt dc H. Stoel echter niet 9j>gehoudan Polen arm te zetten tot matigheid Nationaal Syndioaat, uw masker af Steeds gaai het Nationaal Synd. voort met zich neutraal te noemen. Voor klaarzienden bleek dit reeds een grove leugen, en bij duizenden gaven hun ontslag. Anderen twij felen nog of loochenen, en bleven lid. Om aan dit maskeradespel voorgoed een einde te maken, zal ik met een volledig stel bewijzen het socialistisch zijn van het Nat. Syndicaat aantoonen. Zoo zal ik tevens aan talrijke vragen van vrienden voldoen. Gansch de beschuldigingsakte in één arti kel weergeven gaat niet. Ik name geheel het blad in beslag, en onze flinke Gazet van Antwerpenaltijd bereid ter verdediging onzer belangen, heeft ook nog andere dan de onze te bespreken. Wat dus heden ontbreekt, wordt een volgende maal aangevuld. De leiders van het Nationaal Synd. daag: ik uit om de bewijzen, welke ik aanvoer tegen zijn socialistisch zijn, te weerleggen. En nu terzake Het Nat. Synd. werd tijdens de bezetting gesticht in het Maison du Peuple van Brus sel, het socialistisch broeinest. Dat het juist daar zijn bestaan moest krijgen, geeft al reden tot wantrouwen. De oproepingsbrief werd geteekend door Corn. Merlens, schrijver dor Synd. Commissie denzelfde die aan de socialistisch gesyndi- keerden hot bevel gaf niet meer met Christe nen te werken Rood of geen brood Een exemplaar van zulken oproepingsbrief is in mijn bezit, en draagt de dagteekening li Sept. 1917. Meent ge dat Mertens in staat is de slich ting leverwezenlijken of-er toe.bij te dragen van iets dat niet helpt lot de versterking van het socialisme De hoofdleidersRenier BauwensvFraitur Tocb, Van der Spiegel, enz. voor Antwerpen Nicaise, met zijn koorddansers, zijn allen ge kend als bedrijvige en razende socialisten. Aan de leiding geen enkel Christen, of iemand die ernstig voor neutraal zou kunnen door gaan. Is het niet bekend Doch er zijn méér positieve bewqzen. Het Nat. Synd. is aangesloten bij de Syn dicale Commissie. De Syndicale Commissie is de samentrek king van alle socialistische partij verbonden, of liever, zij is er geheel mede vergroeid. De Syndicale Commissie zetelt met twee afgevaardigden in den socialistischen partij.i raad. Dezen zitten daar niet met den vinger in den mond. Zij bespreken en besliisen er mede over partij zaken en dit niet in persoon, lijken naam, doch in naam van al de aange» slotenen bij de Syndicale Commissie, dus ook in naam der leden van het Nationaal Syndicaat. In naam onzer Christene arbeiders leden van het Nat. Synd. Worden beslissingen1 genomen over politieke kwesties in Jen soci alistischen raad der partij en dit beet men nog neutraal Bauwens, in de Eendracht n° 4 zegt zelf over de Synd. Comm. dal zij is eene zelf standige inrichting der (roode) WERKLIE DENPARTIJ. Zii erkent noghtans de werk liedenpartij als de politieke uitdrukking der Werkende klas De socialistische volksverte genwoordigers, provincieraadsleden, gemeen teraadsleden, enz. moeten dus als mandaat dragers voor en door onze Christene Staats arbeiders aanvaard worden, en wat zij beslis sen gebeurt ook in hunnen naam. Prachtige neutraliteit. Vergadert de Sindicale, Comm., 'I zijn. socialisten die leiden en spreken, 't zijn soci alistische bladen die ter vergadering worden toegelaten om verslag uit te brengen moet de Svnd. Comm. optreden bij geschillen, t zijn socialisten die handelen, met de soci alistische ministers aan 't hoofd, gelijk we zagen bij de stakingsbedreigiog van Aug. 1919. Nog altijd diezelfde Synd. Comm. stemde eene dagorde waarin gezegd werd De Synd. Comm.) bevestigt haren wil den strijd door te zetten voor den triomf der socialistische partij Werken aan den triomf der socialistische partij moet dan tenslotte betekeenen neutraal zijn, buiten den polilieken strijd staan. Eindelijk al de aangesloten syndikaten bij de Synd. Comm. moeten den klassensslrijd aanvaarden. KIassensstrijd is een zuiver so cialistisch beginsel en de verloochening van onze Christene beginselen. Dit toon ik fceen volgend artikel met nog andere zaken. Besluiten mogen we toch reeds, dat het Nat. Synd. in zijne stichting socialistisch is, in zijne leiding en zijne leiders, en dat zulks ten overvloede blijkt uit zijne aansluiting bij de Syndicale Commissie, welke eene socialis tische partij-instelling is. De opwerping der leiders van het Nat. Synd., dat bij dc Synd. Comm. socialistische neutrale syndicaten aangesloten zijn, houdt geen steek, wat blijkt uit het voor gaande. Rood en neutraal tevens, past niet ouder één hoedje. Zaterdag werd een genaamde Jozef Ma tion, onlangs door het assisenhof der Loire ter dood veroordeeld, voor het gevang van Montbrison gehglsrecht. Mation had op 22 December laatstleden zijn gewezen patroon, M. Girandet, een pachter van Laversanne, met revolverschoten gedood. Mevrouw Gir?»?det kwam Qp het knallen der revolverschoten toegeloopen en de moor denaar sloeg haat' met een zwareo stok den schedel in. Hij drong dan in de slaapkamer zijner slachtoffers, brak er een koffer open on stool het geld en 'dè juweelen. Daarna begaf hij zich naar de keuken en dwong er het doch' tertje hem eten te bereiden. Eene overtalrijke menigte verdrong zich in den omtrek van het gevang. Daar het van daags te voren geweten was dat Mation zoo gehalsrecht worden, hadden automobilisten niet beter gevonden dan naar St Etienne te rijden, met groote plakbrieven, waarop gedrukt stond Halsrechting van Mation te Montbrison. Zij deden ontelbare malen de reis des nachts en deden prachtige zaken, daar de inwoners van St Etienne al betaalden wat gevraagd werd om 't buitengewoon schouw spel bij te wonen. De Vindictive vlot gebracht Zondag werdqn in tegenwoordigheid van minister Anseele en tal" van andere notabelen beslissende pogingen gedaan om de VindiC' tive de oude Engelsclie kruiser, tijdens den oorlog in de ingangsgeul der haven van Oostende tot zinken ^ebracfyt om de uitvaart der Duitsche duikbocten te'bèlelten, vlot te brengen. De werken, waaraan verscheidene speciale booten en vakmannen, onder de bevelen van den Engelschen commodore Young deel na men verliepen goed. De Vindictive werd langzaam opgelicht, vlotte weldrc, toen een ongeval de werkzaam heden dseu snllegei). Dan kwam de lage trj en 't werd onmogelijk voort te doen. Men is evenwel overtuigd, dat alles in orde is. Gansch den Zondag nacht werd er flink doorgewerkt en Maandag morgend, bij de hooge tij zouden de werkzaamheden her nomen worden. De aanslagen in Spanje MADRID, 15 Oogst. Een nieuwe aan slag werd heden morgend gepleegd. De voorzitter van het Katholiek Syndikaat der Metaalbewerkers werd door drie onbekende aangevallen. Zich in staat van wettige zelf verdediging aobtendo, trok hij zijn revolver en schoot op de aanvallers. Deze namen de vlucht, zonder getroffen geworden te zijn. Twee der aanranders konden nog aange houden worden. De derde wordt opgezocht. Geheel Biarritz, de Fransche bad6tad staat overhoop door de bedriegerijen van eenen behendigen oplichter. Deze deed zich graaf de Castelbajac noe men en zegde dat zijne vrouw verwant was aan de Polignacs, eene gekende Fransche adeldomsfamilie. De zoogezegde graaf kende heel de hooge wereld, kende al de koetspaarden en koers- Pleinen der wereld, had zulke bevallige en schoone manieren, dat iedereen zien liet vangen. Zoo wist hij op éénen avond 1000 franken los te maken van den eigenaar van bet hotel waar hij verbleef, twintig minuten later in hetzelfde hotel nog 1000 frank van een Parij- zenaar, die hij een maagbiltertje had aange boden, deed zich in een der prachtigste spijshuizen een smakelijk ontbijt opdienen zonder te betalen en ontleende er nog lOOQfr. aan een heersohap dat aan eene naburige tafel zat. Hij liet zich dan per automobiel 's nacht6 naar Bayonne voeren, betaalde den chauffeur niet, doch beloofde hem 100 frank drinkgeld indien hij hem- 's anderendaags om 9 ure kwam afhalen. De chauffeur kwam om 9 ure, doch de bedrieger was reeds een paar uren te voren een wandeliug gaan doen. Hij wandelt nog. Bijna levend begraven Hoe het Russisch volk onder den knoot der Bolsjewiki lijdt verhaalt een Oekrainech handelsman. Te Winilza, zoo vertelt hij, werkte de bui tengewone commissie, de-Tehrezwithchaïka» Katholieke Burgers leest eta overweegt wat Mijnheer Emii-.l Van Haver, een der eerste- stichters der Onpartijdige Middenstandbonden van het land, op de vergadering der Katholieke Vereeniging, den 6 Oogst, te Sl Niklaas, zegde Ik zeg dat de missing van vroeger hierin bestaat dat men geen onderscheid maakt, n tusschen hoogere burgerij en den middenstand, hoewel geene wederzijdsche belangen ver uiteenloopend zijn. Wil den middenstand niet verdrongen worden moet hij zich vereeniffen. Op Economisch gebied beslaat reeds een bond, zonder politieke kleur s waar niemand buitengesloten wordt, omdat dit eene verzwakking zou zijn. De bond' werd door wijlen \V. Reynaert gesticht. Op politiek gebied echter dient er een afzonderlijke groepeering tot stand te komen. Dit te bewerken is het doel van deze vergadering. Spreker stelt dan de vraag of onze wetgevers sedert twee jaar een enkel wetsbroksken gestemd hebben om de belaDgen der Middenstanders te vrijwaren. Hij antwoordt neen en haalt er de Huishuurwet bij om te loonen dat er met de kleinbezitters omgesprongen wordt. Dit is te wijten aan het feit dat de middenstanders niet roeren. n Hét blijkt ons ten klaarste dat een sterke groepeering broodnoodig is. - Hij twijfelt er dan ook niet aan of al de Katholieke Middenstanders zullen zich in den bond laten inschrijven Ziedaar Katholieke Burgers wat uwen hoofdman van België U op het hart drukt, wie nog niet ingeschreven is, late zich opschrijven in de Vrije Vereeniging der Katholieke Burgers van Aalst, Groote Markt, 24, Bureel alle dagen open van 5 tot 7 uren. Daar zal men uwe politieke belangen verdedigen met hart en ziel, daar zult gij uwe Hoofdmannen vinden der Katholieke Partij die sleeds ten allen tijde ten dienste stonden der Burgerij. Katholieke Burgers Vereenigt Uwerkt mede tot het behoud van ons Katholiek Schepencollege. Katholieke Burgers werkt mede tot hel behoud van ops dierbaar Katholiek Gemeentebestuur. Katholieke Burgers woest den Steunpilaar der Katholieke Partij. Toen hij 's nachts weer bijkwam bemerkte hij dat hij in een kuil met andere lijken lag en men hem levend begraven wilde. De ko gels waren hem langs het schouderblad door het lichaam gegaan. Zwijmend strompelde hij voort, veel bloed verliezend. Niemand was er te zien. Hij hoor de in bet buis om genade smeeken en dan weer schieten. Met groote spanning gelukte het hem bij middel van een boom op den hoogen muur te klauteren. Daar waagde het hij niet af te springen. Weer viel hij in bezwijming en toen nij tot zich kwam, bemerkte hg van den muur gevallen te zijn. Dikwijls neervallend geraakte hij tot aan het huis zijner familieleden, die hem naar een ziekenhuis brachten, maar daar niet vei lig zijnde, vluchtte hij met een soldatenjas langsheen de roode wachten naar een ander dorp, waar bij meer dood dan aankwam. Aldaar, de Nemyrid, herstelde hg- -geheel na twee weken te bed te zijn gebleven.. Maar wat vooral hinderde, zoo besluit hij zijn verhaal, was dal wanneer ik wat ging wandelen, de kleine herdersknapen mij uit vloekten, bespotten, denkende dat ik een communist was. En die jongens, dat is de Vox populi van het dorp. Edoch de vreeselijke oogeblikken waren .wel die toen ik, vooruit loopend, het schot inden rug verwachtte., Mijn haren, ziet zijn dan ook geheel grijs geworden, ben toch nauwelijks 30 jaar. en ik Oe algemeone werkstaking uitgeroepen. Van betrouwbare zijde wordt uit Frank fort gemeld, dat morgen acht uur de alge- meene slaking in het Saargebied is afgekon digd, nadat de onderhandelingen tusschen de arbeiders en de krijgaoverheden in zake de eiscben der stakende beambten zonder resultaat zijn geëindigd. Een der voornoamste eischen der arbeiders is de onmiddelijke invrijheidstelling van alle personen die in verband met de beambten- staking aangehouden zijn. Latere berichten melden dat de staking niet zal lukken. Twee honderd personen aangehouden Een telegram uit Saarbrugge meldt De mijnwerkers uit het bekken van Saar brugge hebben zich bij de beweging aange sloten en de schachten verlaten. De buitengewone krijgsraad is volgens een telegram uit Berlijn to Saarbrugge in wer king getreden. Ongeveer dertig personen werden gevon- nisd, sommigen tot tuchthuisstraf veroor deeld. Een aantal beambten werd wegens dienst weigering tot eenige maanden gevangenis straf veroordeeld. Op Dinsflag en Woensdag werden op be vel van den Franschen kommandant in het Saargebied opnieuw twee hónderd personen aangehouden. VN/V Fusiljeeringen, martelingen, vierendeelin gen waren aan de orde van den dag. Vele gemartelden en gefusiljeerden werden zelfs niet begraven. Bij den spoorweg bleven b. v. de lijken onbegraven liggen, zoodat de. lucht in Jege- heele omgeving verpest was. In het bosch van Winilza fusiljeerde men bij massa'sde lijken die daar evenmin begraven werden, gingen er tot verrotting over. Hij werd aangehouden met zijn vriend, een maand opgesloten en dan voorde - rechtbank gebracht in een kleine kamer van een klein huis. Na ondervraagd te zijn, moest hij den tuin in en vooroplóapen. Toen schoot men hem twee keeren in den rug. Hij werd dan bij de beenen in een kuil gesleept en verloor het ^bewustzijn. Zondag namiddag was de statiebediende Adolf De Backer, 32 jaar oud, wonende te Buggenhout, aan 't werk in de statie van Schaarbeek, toen hij omgeworgen werd door eene reeks versporende waggons. De onge lukkige rolde onder de wielen en werd het linkerbeen vreeselijk vermorzeld. Na in de statie de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd het slachtoffer in bedenkelijken toe stand naar het grslhuis van Schaarbeek overgebjacht. Het been zal waarscbgnlgk moeten afgezet worden. De Backer is gehuwd en vader van twee kinderen. Een onderzoek is gehopend. Naar den Vrede M. Ue^yd George heeft dezer dagen eene afgevaardiging van het graafschap Cork ont vangen, Deze zijn thans in hunne geboorte plaats teruggekeerd en hebben er verslag gedaan over den afloop der besprekingen met den Engelschen kabinetsoverste. Daaruit blijkt, dat de afgevaardigden zeer hoopvol zijn, door de verklaringen van M. Lloyd George. Deze ïou den wensch uitgedrukt hebben, ook afgevaardigden van de andere lersche graafschappen te ontvangen om samen eene basis te vinden, waarop den vrede zou kun nen gevestigd worden. Oe hongerstaking De lord-meyer van Cork en de 10 andere Sinn-feiners, die aangehouden worden in het stahuis van Cork alwaar zij eene Sinn-lei- nersreebtbank hadden ingericht, hebben sinds hunne aanhouding alle voedsel gewei gerd. Verleden nacht werd het stadhuis van Cork opnieuw door de militaire overheid om singeld en doorzocht. De municipale raad hield er juist eene vergadering. Al de leden werden afgetast en hunne papieren ontnomen doch geene aanhoudingen werden gedaan. De briefwisselingen van lord French voor de derde maal gestolen Zaterdag werden de officieele stukken be stemd voor lord French, voor de derde maal door de Sinn-feiners gestolen, le Dublyn. Het was rond 7 ure 's morgends en de plaats waar de aanslag zou geschieden was aoor de Sinn-feiners zorgvuldig gekozen; een twintigtal meters lang Nauwelijks bevond het poslrijtuig zich onder den tunnel, af twee kerels sprongen naar de paarden en hielden ze staan, terwijl anderen den koetsier en denpostbediende, met hunne revolvers bedreigden. Inlasscheni waren uit veraehillige schuilplaatsen andere Sinn-feiners te voorschijn gekomen, laadden al de postzakken op een gereedstaanden autfl en namen er mede de vlucht. der Denderstreek, de arme zieken vergezellende van 6 tot 14 September 1920. onder hef Eerevoor zilterschap van den Zeer Eerw. Heer Kanunnik ROELANDTS Pastoor-Deken van Aalst. Vertrek uit Aalst op 6 September rond uren. Aankomst te Lourdes op 7 September iv den namiddag. Vertrek uit Lourdes naar Aalst op f3 Sep. tember in den voormiddag. Aankomst le Aalst den 14 September ii den namiddag. VOORWAARDEN DER REIS De reis geschiedt m bijzonderen trein in Belgische rijtuigen, met doorgang en W. C., zonder omstijgen of veranderen onderwege. Het Belgisch spoorwegbestuur kan voor de reis enkel over 2® en 3® klas rijtuigen laten beschikken. De prijzen welke wij hadden voorgesteld zijn een weinig verhoogd, daar de treinkosten in België met 10 t. h. vermeerdérd zijn; alsook' de hotel prijzen zijn merkelijk verhoogd, bij zonderlijk voor September, welke de magmd' is van den grootsten volkstoeloop te Lourdes De prijzen zijn vastgesteld als volgt Trein alleen 2® klas tv. 300. Met 6 dagen hotelkosten te Lourdes drinkgeld inbegrepen (10 t. h.) fr. 47B. Trein alleen 3® klas fr. 195. Met 6 dagen hotelkosten van tweeden rang (drinkgeld inbegrepen) fr. 345. Aan iederen bedevaarder zal 51. h. terug gekeerd worden indien men met Franscb geld zalmogen betalen. Aangezien er niet meer dan 500 inschrij vingen kunnen aanvaard worden, worden degenen die zouden verlangen aan de bede vaart deel te nemen, verzocht, loohaast mogelijk hun volledig adres, alsook het bedrag hunner inschrijving te sturen aan den schatbewaarder J. Van Nuffeï-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. 8lui«ino dep lijsten den 30 AuguafK De Geestelijke Bestuurder E. H. DE WITTB, Onderpastoor St-Marlinus» De Voorzitter van het Homiteit Mod. CERCELET Voor onze arme zieken M. Fl. Leirens, Weiteren Mej. Delboot, Wolteren

De Volksstem | 1920 | | pagina 2