keoe brandramp veroorzaakt door een vuurpijl. Nog de aanslag op M. Venizelos. Geweldige aanvaring op de Schelde- DE KAMER FRANS EEMAN Sport Plechtige Inzegening eener Nieuwe Kapel STADSNIEUWS Laatste Berichten per Telefoon Vrije Vereeniging der Katholieke Bergers Laatste Oproep MMS Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading [Juweelen der Kroon van Rusland IN AMERIKA i Oen Sovjet-gezant toegezonden en'In beslag genomen. 1 De douane te Washington heeft een pak beslag genomen uit Rusland verzonden ®n dragende voor opschrift Aan kameraad ^Marlens Deze is de zoogenaamde gezant der sovjets 'in de Vereenigde Stalea. L Het pak bevatte meer dan honderd dia manten die naar het schijnt van de Russische ikroongoederen deei uitgemaakt hebben, i Marians, de zoogenaamde bolsjewistische \gezant heeft verklaard niets te weten van in !beslag genomen diamanten. Hg heeft beves- jiijgd dal al de in Rusland verbeurd verklaar- •de juweelen aan de sovjetregeering toebe- ;hooren. Ter gelegenheid van een huwelijk liet een (landbouwer van ftlenat, Emiel Charbonnier, vuurpijlen afgaan. Een dezer pijlen schoot ;recht omboog, doelt kwam op het strooien idak eener schuur terecht. Brand ontstond jen door der, hevigen wind aangewakkerd, sloegen de vlammen weldra over tol de aan palende gebouwen. Ondanks de spoedige hulp en de krachtin spanning der geburen, kon het vuur slechts tegengehouden worden, nadat twee schuren, twee stallingen en een woonhuis ten gronde vernield waren. De schade qedraagt rond de vijftig duizend franks en jammerlijk genoeg is er geene verzekering. De Rijksontvanger te Keulen aangehouden Onlangs kwam te Keulen de Karlsruhe IX met 785 vaten ""spiritus uit Rotterdam voor een Keulsche firma aan. Daar de concentbewijzen niet echt bleken, werd de zending ten bate van het rijk in be slag genomen. De waarde ervan bedraagt ongeveer 25 millioen mark. 1)2 ontvanger, een vroegere zee-officier is in hechtenis genomen. De indruk in Engeland Het nieuws van den aanslag op Venizelos is te Londen met groote droefheid ontvangen De West munster Gazette schrijft Hel zou ecne kwade dag voor Griekenland ge weest zijn, als de kogels beter waren gericht geweest, Venizelos is een van de eerste figuren van Europa, in dezen tijd. Zijn dood zou do zaken van zijn land in een chaos hebben, doen. verkeeren. Hel feit, dat hij den. op hem gepleegden aanslag heeft averleefd zal een reden tot vreugde zijn, tot -ver kuiten do grenzeavan Griekenland, Een telegram van M. Millerand. Millerand he^ft Venizelos, e.ep; hartelijk telegram gezonden, waarin hij zijn levendige verontwaardiging en groote deelneming naar aanleiding van den aanslag te kennen geeft. Hij drukt zijne warme wenschen uit voor ren spoedig en volkomen herstel. Duitsche roovers bestormen een hotel Vier gemaskerde roovers zijn Woensdag een hotel te Hohcnstein-Ernsthal binnenge- drortgen en hebben onder bedreiging met revolvers de gasten geld afgeperst. Een der aanwezigen, die zich verzette, werd door meerdere schoten gedood. De roovers vluchten. Nieuwe gevechten tusschen Serviërs en Aibaneezen. Honderden dooden. Naar de - Massagero uil Albanië meldt, jljne groote benden Albaneesche troepen met de Serviërs in een hevig gevecht gewikkeld <Jrij Skoetari. In een gevecht bij Suzj hadden de Serviërs 87 dooden en vele gewonden, terwijl de Aibaneezen 371 dooden op het slagveld lieten waaronder vele vrouwen. Nieuwe Albaneesche troepen trekken van Skoelari op tegen Dibrah en Suzi, waar zij op Servische benden slooten. Zaterdag nacht beeft op de Schelde, ter boogie van 't Scbanwken, eene geweldige aanvaring plaats gehad tusschen twee bel- gische stoombooten. Dest. «-Seresia kapitein Adams, van de Srma Deppe, geladen met stukgoederen in bestemming voor Hamburg, had onze haven verlaten en was reeds acnter den hoek toen het in aanvaring kwam met de Belgische st. Eglantier van de Lloyd Royal Beige, die de rivier opvoer, komende van New-York juet eene volle lading. De botsing was aller geweldigst. De Seresia werd zoo erg langszij gc- Iroftën dat ze in zinkenden toestand in allerijl op den oever moest aanloopen, waar ze op bet droge gezet werd. De lading is men reeds aan 't lossen en wonneer het lek zal dicht zijn ^al de boot in een der droge dokken hersteld worden. Wat de Egladtier betreft, deze heeft schade aan den voorboeg, welke grootendeels timgebogen is. Waarschijnlijk zal ook deze •boot in het droge dok moeten. Zij is gemeerd opn 21 der kaaien. De stoffelijke schade is zeer groot, doch igelukkiglijk zjjn er geene persoonlijke onge. ffallen te betreuren. i Deskundigen zullen dc verantwoordelijk- aefd moeten vaststellen, van deze geweldige ihnttffing. Zitting van 14 Augustus 1920. De zitting wordt geopend om 2 u. 35 onder voorzitterschap van M. Bnlnet. De Hurshuurwet. M. SOUDAN (soc. Fr.) verslaggeverzegt. dat de regeeringen de commissie .zich aan sluiten bij de door den Senaat voorgestelde wijzigingen. M. DUYSTERS, (kat. Fr.) verdedigt nog maals de kleine eigenaars, die door de beperking van de verhooging tot 400/0 bena deeld worden. De artikelen worden aangenomen. Academisohe graden» M. DESTREE, minister van kunsten en wetenschappen (Fr.) vraagt dat men ook stemme over het ontwerp betreflende het begeven van academische graden. Stemmingen Bij naamafroeping wordt de huishuurwet gesterat met 90 stemmen tegen 19 en 6 ont houdingen. De wet betreffende het begeven der acade mische graden wordt dan gestemd, alsook eene andere wet betreffende de verplichtingen van de Regeering tegenover het gemeentecre- diet. De zitting wordt daarna geheven en de Kamer gaat, ditmaal bepaald hopen we, met verlof. Mijnheer Paul BEMAN Mijnheer en Mevrouw Franx VANDEN BROUCKE EEMAN eD hunne kinderen Jean Pierre en Louis Mijnheer Maurice EEMAN Mijnheer Frederic EEMAN De Familie EEMAN De Familie DE LA ROYERE, melden u met innige droefheid het smartelijk verlies dat zjj komen te ondergaan door het af sterven wan hunnen geliefden Broeder, Schoon broeder, Oom, Neef en Kozijn MIJNHEER ADVOKAAT Lid van het Bureel van Weldadigheid der Stad Aalst, geboren te Aalst, den 3 Februari 1886 en aldaar godvruchtig in den Heer ontslapen den 14 Oogst 1920, versterkt door de HH. Sacramenten. Zij bevelen zijne ziel in uwe gebeden. De plechtige Lijkdienst en de Vrouwmis, gevolgd van de Begrafenis in dpn familie-kelder zullen plaats hebben in da parochiale kerk van den H. Martinus, te Aalst, den Woensdag 18 Oogst 1920, om 10 uren. De Vigiliën zullen gezongen worden daags te voren, na het Lof. 'Men zal vergaderen ten sterfhuize, Leopold- straat, N°9, om 9 1/2 uren. Noch Bloemen noch Kronen. Aalst, 15 Oogst 1920. WIELRIJDEN Bordeaux-Parijs-Bordeaux. Vrijdag begon deze reusachtige koers; Er vielen 1208 kilometers af te draaien in eenen rit. 't lis dan ook niet te verwonderen, dal er zooveel deelnemers niet waren als voor de Ronde van Frankrijk. Evenwel was Belgie er door eenige flinke trappers in vertegenwoordigd en, zooals't past is het een Belg die de zegepraal behaalde, namelijk Louis Mottiat, do, overwinnaar dei- Ronde van Belgie. 't Is echter niet heel gemakkelijk gegaan, want Zondag morgend waren »ij te Thorns 921 kim. nog met drieën, namelijk Mottiat, Barthclemy en Leonard. Voorbij die stad kreeg Motliat echter aardi ge gedachten en trok er van door. Barlhelemy moest al dadelijk lossen, doch Leonard weer stond goed. Mottiat gaf echter niet op, gaf al wal hij kon en eindelijk moest oók Leonard achterblijven Te Parthenay 959 kim. komt Motliat niet 5 minuten voorsprong op Leonard en 15 op Barthelemy aan. Deze laatste is zeer terneer geslagen en spreekt van op te geven, doch zijne verzorgers weten hem te bepraten en hij trekt toch verder op. Er zijn maar 219 blm. meer te doen. De kloeke Belg Motliat trapt maar steeds sneller door en begroet door eene donderende ovatie komt hij het stadium van Bordeaux binnen omö ure 50 min. 31 s. Hij heeft de 1208 kim. afgelegd in 56 uren 46 min. 31 sekonden. Leonard kwam 2* aan en Barlhelemy 3*. Er waren nog een vijltal rijders onderweegs, waaronder de Belg Anseeuw en de half broeder van Frans Faber, Ernest Paul. Parijs-Saumur-Bordeaux 605 kim. in 2 ritten. Deze koers voor rijders van 2° kategorie en liefhebbers werd in twee ritten Vrijdag Pa- rijs-Saumer en Zondag Saumer-Bordeaux. Hier wist Albert De Smet van Asschc zich te onderscheiden. Wel behaalde hij de zege praal niet, doch hij eindigde in den eersten rit met de hoofdgroep, zich de 7' plaatsende en in den tweeden rit 10e, min dan twee mi nuten na de hoofdgroep, bandongeval geleden hebbende eenige kilometers voor Bordeaux. De uilslag was alsvolgt 1. Bellenger in 21 uren 21 min. 34 sekon. De Belg Juseret en de Franschen Chassot, Lemde, Jac<fuinot en Reboul (1® liefhebber) hebben den afstand in denzonden tijd afge legd en worden gelijk geklasseerd. Godard is 7® in 21 u. 21 m. 35 sek. en De Smet 8® in 21 u. 22 m. 50 sek. DENDERHAUTEM - Brand Zaterdag namiddag is brand ontslaan in de schuur van landbouwer Baeyens, op het ge hucht Anderenbroek. Ondanks de spoedige hulp der toegesnelde geburen is de schuur ten gronde afgebrand. Acht dagwand tarwe, eene driewielkar en al het alam gingen mede in de vlammen op. Er ia slechts gedeeltelijke ^verzekering. KERKELIJK NIEUWS PAROCHIE BüRST ter eere van het Heilig Hart van Jesns Op Zondag 5 September 1920. Orde der Goddelijke Diensten Zondag 5September'smorgens om 61/2 u. (Zomeruur) de le Mis om 8 iiren de 2® Mis om 10 uren Plechtige Hoogmisgezongen door den Zeer Eerweerden Heer Kanunnik Lejour, Professor in het Seminarie van Gent. Het Parochiaal Koor, zal de bekroonde Mis Salve RegiNa van Stehle men Mans en Vrouwenstemmen uitvoeren. - Onder het Offertorium jEterna Sit van Mendelssohn. Na de Mis Tantum Ergo van Haller. S' NAMIDDAGS Om 4 uren (Zomeruur) Plechtige Inzege ning der Nienuwe Kapel, door den Zeer Eer weerden Heer Van de Weghe, Pïsloor- Deken van Herzele, bijgestaan door de Zeer Eer- weerde Heeren Kanunnikken Joos en Lejour. Aan deze plechtigheid zullen met hunne Ge3stelijkheid deelnemen de parochiën Aygem Bambrusge, Baevegem, Borstbeke, Eronde gem, Erpe, Herzele met muziek, Hillegenr Letterhautem, Meire, Oombergen, uttergem, Ressegem, Sonnegem, St-Liev.-Hautem, Vleckem, Viierzele en Woubrechtegem. Daarna aan de Kapel PLECHTIG LOF j 1. O Gloriosa Virginum Van Vlemmeren 2. Korte Aanspraak door den E. P. Atha- nasius, Capucien. 3. Tantum Ergo, Cooreman 4. Benedictie met het Allerheiligste. 5. Gelegenheidscantate XXX Al deze zangen door omtrent-250 Mans- en Vrouwenstemmen uitgevoerd zulten begeleid worden door de Harmonie van Hërzele. Abdij' AfHigem Op Zondag 22 Augustus zal de jaarlijksche Ommegang plaats hebben met het wonderbeeld van O. L. Vrouw van Vrede. Enkele nieuwe voorstel lingen van heiligen, 0. a. van de Koningin van den H. Rozenkrans, van de H. Katharina de H. Joanna d' Are, beloven aan de reeds prachtige processie een nieuwen luister bij te zetten. De deelnemers zijn verzocht om 2 ure namiddag op hunne plaats te zijn, en om half drie zal de processie beginnen. De Processie van Half Qogst te Aalst Met haren vooroorlogsohen luister deed de prooessie van Half Oogst huren gewonen ;,ommegang, in onze stad, begunstigd door een prachtig herfstweder. De spijker van dezen godvruchtigen stoet blijft immer den vermaarden groep der Eere,- wacht van O. L. V. ter Druiven, welken over een 17tal jaren, door dö buurt der Werf kapel werd in het leven geroepen^ en voorbereiding der onvergetelijke jubelfeesten welkö in 1913, de bewondering opwekten van't gansche Lind van Aalst. 't Heeft ons verheugd te hebben mogen bestaligèn dat de oorlogsklauw geen vat heeft gehad, op de edele inrichting welke wij hier bedoelen. Met diezelfde frischheid, stiptheid en godvruchtigheid, van 't eente uur, de doorluchtige Beschermster van Aalst ter eere, toog 't matrotenheir gesteund op vernieuwde jeugdige krachten liet aloude Mariabeeld vooraf, lijk voorheen de bewon dering en de goedkeuring verwervend der christene bevolking onzer moederstad. Dit strekt de inrichters en voortzetters van dit verheven weck tot eere. Wij vernemen dat het huidig bestuur zioh bij deze pogingen niet wil bepalen, en dat or spraak is voor de aanstaande processie van Half Oogst, den groep samen re stellen van zingende maagden welke wij in den optooht van 't jubilé mochten aansohouwen. 't Is een verheven gedacht. Wij twijfelen er geen oogenblik aan, of den oproep welke de Ëerewacht zal riohlen tot de jufvrouwen zangsters onzer stad, zal overvloedig beant woord worden. 't Geldt immers de verheerlijking van O. L. V. der Werf, tot de welke de god vruchtige Aalstenaars dooi' de eeuwen heen. hunnen toevlucht namen, en in wee en druk zoo liefdadig verhoord werden. Kon dit doelwit der Ëerewacht tot stand komen, de prooessie van Half Oogst zou er veel bij winnen, en het eentoonige van den bestaanden groep, boe lief en aangrijpend ook, zou er ten zeerste >r.ee verbroken wor den, inzonderheid als den in te richten groep ons de heerlijke motieven uit de Mariacan- tale zouden ten gehoory hrengen. Wij wenschen de Ëerewacht van 0. L. V. ter Druiven goed heil bij deze prijzenwaar- dige onderneming. TOONEELNIEUWS. Het Koninklijk Gezelschap 't Land van Riem zal zijn 'tooneeljaar openen met de opvoering van Hcyerman 's meesterstuk op hoop van zegen - op Zondag en Maandag 10 en 11 October a. s. De tweede vertooning 28 en 29 November komt Sonna vo<»r h> t Voetlicht, een ander successtuk van F.bricius, schrijver van Dolle Hans Einde Januari en Half Maart volgen de 3® en 4® vertoo'ningen. N. B. Heeren en Juffrouwen die ver langen hunnen aanleg lot de tooneel-en Letterkunde te ontwikkelen, kunnen zich wenden tot het Land van Riem Groote Markt, of tot zijn Voorzitter M. Jozef Arijs, 't zij in persoon, 't zij schriftelijk. De Banqise Transaüanlique BeSgs. Naaralooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraat, (2 Kongresplaats), Brus sel, Telefoon 1955 en 1956, posicheckreke- niug 15,500. do«t aan de voordeoligste voor waarden allo -Bank Wisse'- en Beursver- EENE ERGE BOTSING. Katlowitz, 16 Oogst. Eene versporende lokomotief fs ia de statie van Kattowilz op een trein Ffansche soldalen gereden. Een soldaat werd op den slag gedood en een ander bezAveek aan de bekomen verwondingen. Uil bet onderzoek, in gesteld door de mililaire kommissie der verbondenen, is gebleken dat de botsing niet aan kwaadwilligheid toe te schrijvén is. EEN NACHTWAKER VERMOORD. Bergen 16 Oogst. Maandag morgend werd de nachtwaker der mijnen van Bray, de 62 jarige André Dertince, in zijne kabien vermoord gevonden. Het parket van Bergen heeft een onderzoek geopend. ROLAND DE LASSUS HERDACHT. Bergen 16 Oogst. Gisteren hadden alhier grootsche muzikale plechtigheden plaats, tergelegenheid van den 400 sten verjaardag der geboorte van den beroemden toondichter Roland de Laccus. DE BOLSGHEWISTEN IN PERZiE. Teheran 15 Oogst. De Bolschewistische zending te Tiffis meldt, dat het gouvernement van Koutcftouk Han door de Bolschewislen omgeworpen werden dat Jezo er het bewind in handen genomen hebben. Zij hebben er een revolutionair komiteit ingericht, dat verklaarde den strijd tegen hel Engelsch imperialism voort te zetten. Hel-Perzisch gouvernement is besloten zich togen de opmarsch der Bolsche- wisten te verzetten. Anderzijds wordt gemeld, dat 8000 Bolschewislen zich te Axtapha, aan de grens van Georgie, bevinden. De Bolschewistische kommissaris -verklaarde dat naar alle waarschijnlijkheid eene militaire onderneming legen Armenie zou gedaan worden. NOG EENE DUITSCHE NOTA. Berlijn, 46 Oogst. Het Duitsch gouvernement heeft aan den Hoogeren Raad eene nota gezonden, om verzet aan te leekencn tegen de wijzigingen gebracht aan de Duitsche Poolsche grens. Hel Duitsch gouvernement legt alle verantwoordelijkheid af voor de gevolgen dezer bealissiog. Deze is in strijd met liet vredes verdrag en met bet recht der volkeren over zioh zelven te beschikken. Ten andere ook de ekonomigche en aardrijkskundige noodwendigheden der streek zijn tegen deze grenswijziging. Bericht- Broederschap De. Be devaarders van Hal Het Bestuur houdt er aan van heden af, zijne leden te verwitti gen, alsdat de Jaarlijksche Bedevaart naar het Heiligdom van O. L. V. van Hal, zal gesohieden op Zaterdag 4 September a. s. Men zal vergaderen in het lokaal, Nieuw- straat, bij den heer Gamiel Pilate. Ten einde de noodige maatregelen vooraf gaandelijk te kunnen nemen, ter rustplaat sen onderwegen, worden de personen, die zinnens zijn de bedevaart mede te maken, zich voor einde dezer maand te laten in- sohrijveo in voornoemd lokaal. HET LINNEN IS TE KOSTELIJK om dikwijle kunnen vernieuwd te-worden. Ver« lang er den duur van door het gebriyk der waschpoeder Lessive du Gonie« 4—24756 KAATSEN Stad Aalst Houtmarkt Lokaal Alfons De Backer, Brabantstr. 8-10, Zondag 22 Oogst 1920, om 2 ure namiddag, LAATSTE GROOTE LUTTE, tusschen dc drij sterke partijen van eersten rang, Brains le Comte (Lucien Allard), Robaix (Dupont). Aalst (Yan Holsbeek). Prijzen der prijzen eerste rang 0,30 fr., tweede rang en wagens 0,15 fr. 5158 Hot Bestuur. Na DONDERDAG worden er geene ikiesreklamen meer aanvaard. Dezen die op de lijsten niet staanzijn geene kiezersen, dat ze geen kiezer zijn zal hunne eigene schuld wezen! De kiezerslijsten liggen ter inzage van iedereen. Elkeen heeft dus voor eerste plicht te komen nazien of hunnen naam wel op dc lijst slaat. Wij herhalen hel nog eens Na Donderdag is hel te laat. Dal allen du6 die tot hiertoe aan hunnen plicht te kort gebleven zijn, onmiddelijk de lijsten komen nazien. Het Bureel der Vrije Vereeniging zal koste loos al het noodige doen, om missingen of vergetelheden te doen herstellen. 't Is hoogst tijd. Dat niemand dus aan zijnen plicht te kort blijve. Ter herinnering 1 De kiezerlijsten voor mannen en vrouwen liggen ter inzage in ons Lokaal, Groote Markt, 24, benedenzaal (ingang middendeur), [alle dagen van 3 tot 7 ure 's avonds. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In het lokaal der Christene Vakvereenigin gen, St. Jorisstraat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor- selbaan Mijlbeke. Tn den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meuleschettestraat. In den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat. pandelingen. 18456A VERLOREN, een bruine jachthond, afhan gende ooren, drager van halsband met adres. Belooning aan terugbrenger op het kasteel van M. Liénart, Brusselsche steenweg. 5164 GROOTE KEUS AALST KERKSTRAAT. 22 GEMEENTE GIJSEGEM.'Groote lult* met den dikken bul onderarms, bij Cevrien Coen, op Zondag 22 Oogst, om 2 ure, ter gelegenheid der jaarlijksche kennis tusschen drie vermaarde partijen. 1) 3® regiment artillerie uit het bezettings leger, Cochez Clemeat, Gijsegen, Van den Broeck J. Aalst. 2) Aalst, Van den Broeck Polydoor, Pae- linck Guslaaf. 3) Gijsegem' Van de Velde Philemon, Sevrien Coen. MEN VRAAGT eene meid kunnenne alle werk, goed loon. Zioh te bevragen Brussel- schestraat, 53, Aalst. 5190 RAADGEVENDE KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbederfbare koopwaren. Vastgesteld door do raadgevende kommissie van deD Minister Van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading, om de deskundigen van hot parket in do mogelijkheid te stellen, bet besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid toe te passen. Ieder bandelaar is er toe gehouden navolgende lijstder artikels met naam en prijs aan teplakkeu. De fabrikanten handelaars en verbruikers z|jn er toe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtrodingen dezer besluiten waardoor ze insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats, of handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. De maxima prijzen moeten niet verward wer den met de normale prijzen, die enkel voor doel hebben hei publiek in te lichten nopens den ge middelde» prijs, die redelijker wyzo kan prac- tisch zijn op bet oogenblik zelf der bekendma king, de verkoopprijs kan dus met den normaio prijs verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen voordoen, of van de hoedanigheid der koopwa ren zonder den verkooper of den kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPRIJZEN Bevroxen vleesoh De schoonste stukkon per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bevribzingsdienst). Boter door de regeering ingevoerd 14,00 Kaas Canadeesehe Cheddar, 1* hoedanigheid volkomen zuiver per kilo 11»— Canadeesehe Chedder, 2® hoedanigheid 0,— Verduurzaamd vleesoh Corned Beef 2,45 Verduurzaamde Visch. Portugeesche sardienen l]4 22m/m Fr. 1,50 id. 1/4 club 30 m/m (de beste) 1,60 Roze zalm van Alaska (liooge doos) 1 pond 2.Ü0 Zout Geraffineerd zout voor boter per kilo 0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot 0,40 Soda in brokken 0,50 Rijst amcldonck per 1/2 kilo 2,60 Belgische lucifers (wit hout) bet pak 0,50 Voedingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (iijlandsch) psr 1/2 kilo 2,00 Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voedingsdceg Gewone ryst Vet en pekelwaren Amcrikaansch spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens boedanigheid) 6,50 tot 7,50 Margafineboter tot Allerlei Petroleum den lier 1,?0" Groene smeerzeep per kilo 3,75 tot4,50 QJiji'olie den liter o,00 Grondnootolie (sla-olie) 10,00 Chocolade (wettelijk) per kilo 0,— Koffie De gebrande Koffie allerbeste van het h rievan Bevoorrading, het pak'van 50Ög£ netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per kilo n gewone goedo - gewope Gebrande koffie Santos belts gew. goede n a gewone per kilo per kilo 2.2S 4,JO 3,25 8,50 9,86' Xinderspijzen. Havervlokken in pakjes Aardappelbloem. Onverpakt In pakjes van 1/2 kilo Gecondenseerde melk Yerdampte melk 3,00 het pak p t kilo 9,00 de doos 2^4O 2,10

De Volksstem | 1920 | | pagina 3