APOTHEEK Vichy-Pillen De Duitsche schépen te Ramsgate Ontploftlngsramp in Amerika YALSGHE BANKBRIEFJES Eene goede vangst te Brnssel. Indruk mijner eerste luchtreis per vliegmaciiisn- STADSNIEUWS Laatste Berichten per Telefoon Vrije Vereenlglng der Katholieke Bergers Laatste Oproep Duivencachetten Jér. Recneiioag VERSTOPPING personen te Warschow dan in normale tijden, daar er ontelbare nieuwsgierigen zijn. De Polen hebben bijzonder vertrouwen in pet feit, dat hunne troepen eene uitstekende pevoorradingsbasis hebben in Warschow, terwijl de roode troepen zich ver van hunne tenters bevinden. De gesneuvelden en de gekwetsten worden enkel 's nachts- overgebracht ten einde de bevolking niet le verschrikken. Toen Dinsdag avond de eerste telegram- juen van het front de gemaakte vorderingen vermeldden, was de geestdrift onbeschrijflijk. Men aanzag ze als de voorboden eener groote overwinning. Het oordeel van een Duitsch dagbladschrijver. De medewerker van de Deutsche Allge- raeine Zeitung le Dantzig meldt, dat zoo de Polen er toe komen, aan de uitvoering hunner krijgsverrichting zooveel zorg te be steden, als de ontwerpers der plannen er aan wijdden, de linkervleugel van het Russisch Jeger in hopeloozen toestand zal geraken. Daarbij mag gezegd worden, dat de Russische frontaanvallen met de grootste verliezen al geslagen worden door de dappere Poolscbe troepen. Ten Oosten van Warschow hebben de Polen nu ook een offensief begonnen aan het bruggenhoofd van Novo Georgivsb. Kun nen de Polen zegevierend lot aan de grens van Oost-Pruisen komen, dan wordt het eene ware ramp voor den Russischen vleugel. De Duitsche bladen veranderen van toon. Door de gnnstige wending welke de krijgs verrichtingen der Polen thans nemen, zijn de Duitsche bladen, zelf deze die het hevigst Anti-Poolseh gezind zijn en zich de handen wreven bij iederen stap vooruit door de Rus sen gedaan, wel gedwongen van toon te veranderen. Zoo zegt de - Lokaal Anzeiger dat men koel en korrekt moet zijn tegenover Rusland De - Vorwaerts schrijft Indien Rusland de genegenheid der arbeiders van Europa wil verwerven, moet het zich te Minsk gedra gen naar de woorden van Tchitcherine, be trekkelijk de onafhankelijkheid van Polen en bevestigen, dat de Sovjet grondwet aan geen enkel volk legen wil en dank mag opgedron gen worden. De Freiheit herkent wel dat Polen thans zegevierend optreedt, doch laat er on middelijk opvolgen dal er nog geen spraak is van eene Russische paniek Het fort van Novo-Minsk door de Polen genomen LONDEN 18 Oogst. Uit Warschow wordt gemeld, dat de slag van Warschow fich ten gunste der Polen blijft ontwikkelen. Deze hebben het front van Novo-Minks geno- 01 en. Het oordeel der Fransohe bladen PARIJS 19 Oogst. Al de bladen zijn bet eens, om te verklaren dat het eene ware legepraal is, welke de Poolsche troepen hier behaald hebbeu. Zij wijzen op het roerend feit, dat de Poolsche hoofdstad ontzet werd, juist in dezelfde omstandigheden als Parijs in 1914 en dat Warschow juist door eene zelfde krijgsverrichting bevrijd werd. De zegepraal der soldalen van Halier en Pilsudsky is om zoo te zeggen eene Franse he legepraal. Ook Wrangel klopt er op CONSTANTI NO PEL 16 Oogst. Eenme- dedeeling van den staf van het leger van gene raal Wrangel meldt Onze troepen, nabij Taganrog ontscheept zetten hun opmarseli voort. Na Alexandrowsk- Growjhevski genomen te hebben staken zij over de Donet en bemeesterden de kozakken- dorpen van Koundrioutzeskaia, Austbystriaus- kaia en Konstantmovskaïa. Belangrijke afdee- lingen kozakken hebben zich bij onze troepen aangesloten. De bevolking bevoorraadt vrij willig onze troepen. Ten Zuiden van Kakbovka duurt de strijd hardnekkig voort. stelling in baar dient gezonden, onafhankelijk van de waarde der zakken. Het Zemelbureel zal onmiddelijk het leve ringsbevel zenden naar den molenaar, die het best in staat is dit bevel uit te voeren. Er dient opgemerkt dat het Zemelbureel slechts bestellingen van minstens 5.000 gkilogram in aanmerking neemt; ^verbouwers mogen zich vereenigen in een groep, die aan hel Zemel- boreel een bestelling van 5,000 kilogram overmaakt. In verband met het laden van cokes door de Duitsche schepen te Ramsgate zijn nieuwe onlusten voorgevallen. Groepen mannen en vrouwen hebben de policie aangevallen die de Duitsche schepen bewaakten. Met flesschen en steenen werd naar de policie geworpen. Verschillende policieagen werden gekwetst Een van hen werd door een hoedspeld ge kwetst. Een andere werd door een steen van *ijn paard geworpen. De policie chargeerde en kon aldus de menigte verstrooien. 200 ton munitie de lucht ingevlogen. Uit New-York wordt geseind dat op een eiland der Hudson Rivier een kruitmagazijn, 200 ton munitie bevattend, in de lucht is gevlogen. Bijna het beele eiland werd opgeblazen en de gebouwen vielen in de rivier. Het arsenaal was de eigendom van wijlen Bannerman, wiens weduwe gekwetst werd. Na Brussel en Anlwtrpen komt men nu ook te Luik valsche bankbriefjes van 1000 frank te ontdekken. Een dezer briefjes werd aan een handelaar der Ferdinand Heinaux- straat te Luik ter betaling gegeven door eene bloedverwante wonende te Uyckhoven (Lim- bnrg). Deze daarover ondervraagd, verklaar de het bankbrielje ontvangen te hebben van eene vrouw harer gemeente, die het in de bank van Masseik ontvangen had. Het is een bediende der Banque Générale die vaststelde dat het briefje valsch was. Het is overigens zeer grof nagemaakt en licht te herkennen. Ook in eene bank van het center van Luik werd een valsch bankbriefje van 1000 frank ontvangen. Beide briefjes dragen den datum van uitgifte van Februari 1919. Men vrees» dal er vele dergelijke brieljes moeten in om loop gebracht zijn. Te Brussel heeft men vastgesteld, dat tal rijke valsche briefjes van één en twee frank in omloop zijn. Deze worden gewoonlijk in groote magazijnen ter betaling aangeboden. Zij zien er gewoonlijk versleten uit en zijn met gegommeerd papier beplakt. De policie is reeds in 't bezit van verscheidene dergelijke briefjes. i. Ontaarde moeder. Woensdag morgend werd in alle riehtingen het signalement rond gestuurd van zekere Rosina P.., 22 jaar oud, geboren te Assche. Deze was maandag naar Brussel gekomen en had er in een koffiehuis haar kindje pas eene maand oud, achtergelaten. Het arme wichtje werd naar het geslicht voor verlaten kinderen weggebracht. Zamelen en Kortmeel Een nieuwe regeling De maximum-verkoopprijzen voor zemelen en korimeel worden vastgesteld als volgt: 1. 47 fr. 50 c. per 100 kilogram, bij volle ladingen van minsten 5.000 kilogram in al de bestemmingsstations; 2. 50 frank per 100 kilogram bij hoeveel heden tan mindendan 5,000 kilogram, aan het magazijn van den wederverkooper afge haald. Voor het griel mogen bovenvermelde prij zen met 10 frank per 100 kilogram verhoogd worden. Elke verbouwer die onder de voorwaarden voorzien bij het Koninklijk besluit van 9 Aug. 1920, voor 15 Januari 1921 aan de Koren- aankoopkommissie broodkoren levert, heeft het recht zich bij voorrang op alle andere bestellingen, een hoeveelheid zemelen te doen afleveren, overeenstemmende met 60 t. b. van de hoeveelheid door hem geleverd brood- koor n. De molenaars belast met het afleveren van jemelen zullen door het Zemelenbureel worden aangeduid. De aanvragen om bij voorrang af te leve ren zemelen voor de veefokkers der weidestre- len dienen door den burgemeester opgemaakt voor al de gerechtigheden in de gemeente woonachtig Op aanvi agen, waarbij niet al de noodige inlichtingen of waarbij valsche ol overdreven Inlichtingen gevoegd zijn, zal niet worden tngegoan. Het afleveren van de aangevraagde en gebillijkte zemelenhoeveelheid zal bij voor- fang geschieden naar mate er zemelen beschikbaar zijn. Alwie in bezit is van een te zijnen behoeve uitgereikten voorrangbon, kan de desbetref fende levering bekomen tegen afgifte van dien bon bij het Zemelenbureel, Zerexoslraat, 19* Brussel, waar voow# de waarde der he* Eenige dagen geleden werden ten nadeele van M. L.., handelaar in oliegoederen, Les- broussarlstraat, voor 25.000 fr. kleerstoffen gestolen. Uit het onderzoek bleek dat de buil bij middel van twee automobielen vervoerd geworden was. De rechterlijke policie deed gisteren ver scheidene huiszoekingen in betrek met deze diefte. Bij zekeren Louis O.., in de Praag straat werd eene groote partij gestolen goed aangeslagen, alsook bij een anderen vereler. De twee verhelers die reeds een deel der ge stolen stoffen aan verhelers uit de provincie verkocht hadden, werden opgesloten. Andere aanhoudingen worden verwacht. De wonderen van den draadlooze telegraaf. Iemand diè wellicht geen kwaad meer zal zeggen van de draadlooze telegraphie ia on getwijfeld M. Jacile, die naar eene Fransche kolonie moetende vertrekken, met den trans- atlantieker Tingadóen nacht voor de opvaart te Marseille in een hotel doorbracht. Bij zijn vertrek uit het hotel liet hij zijne goed gevul de brieventesch onder zijn oorkussen liggen en 't was slechts toen de boot een tijdje in zee was dat hij zijne brieventesch miste. Hij wendde zich dadelijk tot den kapitein en dezen deed per draadloozen telegram den hoofdkommissaris van Marseille verwittigen. Een onderzoek werd gedaan en een der knechten van het hotel wérd io 't bezit gevon den van de brieventesch. Hij had nog de ge legenheid niet gehad er een cent van uit te ge ven... RECHTBANKEN Assisenhof van Namsn. Oa leveranciers van den vl|and op' 't banksken. Hel hof heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van levering van kalk aan fabrieken die voor den vijand werkten tijdens de be setting. Werden veroordeeld Derenne, tot 5 jaar opsluiting Van Prooyen, 7 jaar Moreau, 7 jaarBolle, 2 jaarFallot, 10 jaar. Werden veroordeeld tot het betalen van het derde der onkosten Derenne en Van Prooyen t Morreau en Bolle Fallot. De burgerlijke partij.eischte 1 millioen fr. scbadevergOMfcix ran Fallot. 300.000 tol S00.000 fr. vmleder der overige beklaag den. Werdeu vrijgesproken t MM. Ferard, Wgue «n»Lempéfeiir. Onder dezen titel gaf M. Vinoent Diericx, oud-volksvertegenwoordiger, onlangs in den kolonialen kring van Geeraardsbergen eene voordracht over zijne eerste luchtreis. Allen die M. Vinoent Diericx kennen weten, met welk gemak, zonder gezochte woorden, hij zich uitdrukt, niet zoekend effekt te maken, doch kalm en natuurlijk, verstaanbaar voor iedereen, verhaalt wat hij beleefde. Hij heeft zijne voordracht op papier gezet, er eeöe kleine broohuur laten van maken, welke tbans verkocht wordt aan den prijs van 25 centiemen, ten voordeele van het ge denk teek en der gesneuvelde soldaten en af gestorven opgeeisohten van Geeraardsbergen. Wie dus een waar en niet overdreven ver haal wil lezen over de gewaarwordingen bij eene luohtreis en teveus rnedehelpen aan een edel werk, leze het werkje van M. Vin cent Diericx. Het is verkrijgbaar bij onze verkoopers, aan den prijs van 25 centiemen. Men verzoekt ons het overlijden le melden van MARIA ROOSEN echtgenoote van CAMIEL XAS geboren te Aalst den 21 Juli 1870 en aldaar overleden den 18 Oogst 1920. Lijkdienst en begrafenis Zaterdag 21 Oogst om 7 1/2 uren, in Sint Marlinuskerk. Vergadering ten sterfhuize Gasthuisstraat n. 1, om 7 uren. Nog d« begrafenis van M. Frans Eeman Advokaat, Staatskommlssaris bij de Rechtbank van Oorlofschade. Lijkrede uitgesproken door advokaat Bosteels, Hoofdstaatskommissaris der Recht bank Hoe hooge en schoon zij blad en kroon, hoe nol van levenskrachten hoe fel gegroeid, hoe bij gebloeid, en toil/ net al niel achten/ het keer en van den zomer kan doen sterven en doen vallen het jontzie schoon, de blijdsu kroon, de vroegste jeugd van allen. DUURBARE MEDEBROEDER, AMBTGENOOT EN VRIEND, Zóó rijst vo°v ons ontroer»! en diep-geschokt gemoed het beeld van uw jong geknakt leven: als een drager van hooge verwachting, in zijnen blijden aantocht getroffen als een bode van hoop in zijne verbeidde aan komst neergeveld als een verkondiger v*n rijke beloften op den drempel zijner zending gevallen als een schepper var» vruchtbaarheid in zijn eerste krachtontplooiiog gedood. Zóó was uw leven het straalde als de goudon dageraad die op- jaat in een zee van licht en glorie, doch plotse lings versmacht wordt door het duistere ge vaarte van aanrukkende Westerwolken het blonk als de eerste lentebloem die begeerig en lustig reikhalst naar de levenbrengende zomerzonne, maar door een late voorjaarsvorst ongenadig geknakt wordt; het bloeide als een jeugdige boom, weelderig beladen met bloesems die een rijken vruchtenoogst beloofden, doch door een rukwind gebroken wordt en met zijn verstrooide blocisels ,ei> zijn levenlooze kruin ten gronde stort. Zoo rijst uw beeld voor Ons I Zoo doet het ons weenan ora dat schoone leven dat is heengegaan, om al die hooge verwachtin gen die hier begraven liggen onder het druk kende gewicht van dezen bevangonden rouw. 't Is al het leed, al de droefheid, at het ziele- wee dat uw heengaan in ons verwekt, dat ik hier moet uitspreken in naam uwer ambtgenooten en medeleden der Rechtbank van Oorlogs schade, in dezen laatsten afscheidsgroet aan uw zielloos lichaam, hier, in dit ouderlijk huis waar gij het eerste daglicht zaagt, te midden van don rouwigen kring van broeders en bloed verwanten die in een laatste gozamentlijke lief deblijk rondom u onverbreekbaar aansluit, om geven door hel medelijdend gevoel eener gansche bevolking die weent over zooveel rouw n treurnis. Advokaat Frans Eeman was de jongste magi straat bij de Rechtbank van Oorlogsschade, en, ofschoon pae eenige weken in bediening, had hij reeds de volle proef gegeven zijner hooge gaven; een ongewone geest van rechtvaardigheid, hel derheid van begrip en vastheid van doorzicht; nooit afwijkend van zijn practise!» doel en steeds grijpend naar uitslagen, verkleefd aan zijn taak, gestadig en methodisch in zijn werk; onder een nederig gebaar verborg hij een verheven levens- idealisme en eon onwrikbare beginselvastheid alle menschelijke driften waren als uitgetorden uit r.iju zuiver wezen-dat gansch in geestesleven scheon opgegaan te zijn; daarenboven zacht aardig, vertrouwelijk en beminnelijk van om gang, zich rijker ontvouwende aan deugden en begaafdheden naarmate men dieper in zijn ziel kon kijken; zoo was hij onmiskenbaar aange legd en droeg hij klaarblijkend het kenteeken van hen die aangeduid en geroepen zijn om in hun levenstaak te lukken en anderen te leidenI Dat alles was bekroond door de menschlie- vende en zegenende gaven van een gouden hart dat zich met voorliefde neerboog, over de misdeelden en behoeftigen. In hem straalde de geest en leefden de eri'e- lyke eigenschappen vaneen krachtige natuur; hij was de echte telg van een rijkbedeeld ge slacht, de zuivere spruit van een vruchtbaren stam, gevoed door het beste levenssap genoten op zijn grondeigon boden». Zoo leeft zijn beeld in onze harten Zoo blijft zijn geest trouw in ons midden in eerbiedig aandenken, als iets dat niet vergaat en niet vergaan kan Zijn kortstondig leven droeg bloemen die in ons gemeenschappelijk erf tot rijke vruchten zullen gedijen, en door de duisternis heen van den rouw blijven wy m,et hem vereenigd in het Onsterfelijke Licht. Kapel van 0. L, Vrouwgesticht, Mijl beek Gedurige aanbidding op Vrijdag 20 Oogst. Ten 6 ure, uilstelling van bet II. Sacra ment, gelezene mis. Ten 9 ure, gezongene mis. Ten 5 ure, Lof, Sermoen, Te Deum. ffien wordt vriendelijk, verzocht het Heilig jkerament te komen aanbidden. DE BOLSCHEWISTEN WIJKEN OVERAL. LONDEN 19 Oogst. - Uit Constant!, nopel wordt aan Daily Telegraph bericht, dat de Bolscfcewisten Erzeli ontmijnd bebbei), na er eerst al de schepen der Kaukasus-vloot tot zinken gebracht te hebben. Het roode legér zou ook Bakou ontruimd hebben. NAAR HET VADERLAND TERUG. Stokholm 18 Oogst. Door de sorgen vgn het Zweedsche Roode Kruis is bier eene eerste zending ontslagen gevangenen uil Siberië aan gekomen. Deze lelt 96 Franschen, 6 Hollanders, 8 Serviërs en 3 Italianen. Na eenige dagen verpleging zullen zij de reis naar het vaderland voortzetten. IN DEN MINISTERRAAD. BRUSSEL 19 Oogst. De ministers vergaderden heden morgend in het ministerie van financiën, onder voorzitterschap van M. Delacroix. De zitting begonnen om 7 ure. eindigde eerst om 13 ure. De ministers hielden zich bezig met de Poolsche kwestie en kwamen 't akkoord dat men zich zou houden aan de beslissing van 26 Juli laastleden, 't is te zeggen, dat het gou- vernenent zijne onzijdigheid zal bewaren in het Russisch Poolsch konflikt, tot na de onder handelingen van Minks. Ook de kwestie der Vlaamsche Hoogeschool kwam ten berde en M. Destrée werd gelast deze zaak te bestudeeren. NIEUWE INCIDENTEN TE KATTOWITZ. Berlijn 19 Oogst. Gisteren namiddag; hadden nieuwe incidenten plaats te Kattowitz. Eene aanzienlijke menigte was samenge schoold voor het gebouw waar de commissie der Poolsche volksstemming verbleeien eischte dat de wapens welke zich in het gebouw bevonden zouden afgeleverd worden. Eene afdeeling der sicherheitswehr wilde de menigte uitdrijven, doch zij werd op vuur schoten onthaald en weldra werd het gebouw met handgranaten beworpen, waardoor brand ontstond. Deze kon na een paar uren uitgedoofd worden. Men weet nog niet of or in de botsing slachtoflérs vielen. VIJF EN TWINTIG JAREN BESTAAN bevestigen de overtreffende hoedanigheid van het wasohpoeder Lessive du Genie. 5-24266 VERLOREN tusschen Aalst en Ninove, langs den steenweg eene geele lederen porte feuille inhoudende 416 fr., papieren, abon nement en indentiteitskaart, op naam van Malthys Marcel. Goede belooning aan den eerlijke vinder.Terug te brengen in de Lange Zoutstraat, 6, Aalst. 5197 ONDER GEBUREN Woensdag avond is in de Zonnestraal een gevecht ontstaan tusschen twee buurvrouwen. De man van een harer kwam tusschen en ranselde op zijne beurt de andere vrouw af, tot ooggetui gen en policie de vrouw uit de handen van den woestaard konden verlossen Een genees heer moest het slachtoffer verzorgen. Toen de echtgenoot van de geslagene bet gebeurde vernaam, wilde hij op zijne beurt den brutalen kerel e%ns onder handen nemen Slechts met de grootste moeite kon men hem zulks beletten. VERLOREN Zondag avond in den Rink een zilveren damenuurwerk met arm band. Belooning aan terugbrenger ten bureele van dit blad. Na DONDERDAG worden er geene hiesreklamen meer aanvaard. Dezen die op de lijsten niet staan, zijn geene kiezers; en, dat ze geen kiezer zijn zal hunne eigene schuld wezen De kiezerslijsten liggen ter inzage van iedereen. Elkeen heeft dus voor eerste plicht te komen nazien of hunnen naam wel op de lijst staat. Wij herhalen het nog eens Na Donderdag is het te laat. Dat allen dus die tot hiertoe aan hunnen plicht te kort gebleven zijn, onmiddelijk de lijsten komen nazien. Het Bureel der Vrije Vereeniging zal koste loos al het noodige doen, om missingen of vergetelhcden te doen herstellen. 't Is hoogst tijd. Dal niemand dus aan zijnen plicht te kort blijve. Ter herinnering 1 De kiezerlijkten voor mannen en vrouwen liggen ter inzage in ons Lokaal, Groote Markt, 24, benedenzaal (ingang middendeur), ^alle dagen van 5 tot 7 ure 's avonds. Die der mannen kunnen ook nog geraad pleegd worden In hel lokaal der Gbristene Vakverenigin gen, St. Jorisstvaat (Groen Kruis). In den Katholieken Werkmanskring, Moor- selbaan Mijlbeke. In den Katholieken Volkskring St. Jozef, Meuleschetlestraat. In den Katholieken Burgerskling, Korte Zoutstraat. WISSELKOERS van 19 Oogst Amsterdam (gulden) 427 0/0 tot 437 0/0 Keulen (mark) 24 5/8 tot 26 5/8 Genève 215 3/4 tot 219 3,4 Italië 60 0/0 'ol 64 0/0 Madrid 194,00 tot 198,00 Londen (pond sterl.) 47.275 tot 47.525 Parijs 93 5/8 tot 94 1/8 Dollar (New York) 13.065 tot 13.165 Medegedeeld door de Baoque Centrale de la Dendie. Duivennleuws Duivenfiefhflbbersmaatsobappij - De Een dracht Aalst Lokaal Kerkstraat 1 Prijsvluohl uit Quiévrain met jonge en oude duiven van Zondag 15 Oogst. Jonge duiven: 1 Van den Borre 2 Breok- pot3 Marinx 4 id. 5 Van den Eede Fr. 6 Van Goethem E. 7 Loeman Louis 8 id. 9 Van Langenhove 10 Van Royen. Allen van Aalst. Oude duiven 1 Van der Caramen Aalst 2 De Leeuw Polrus id 3 Breckpol Gb. id. 4 Van der Velde Alexis 5 Van der Biest id 6 De Nul id 7 Do Troyer Gb. id 8 Boma nens Hofstade 9 De Rop Aalst 10 De Proost Aalst. te bekomen, ten bureele dezer, in doosje met fleschje inkt. PRIJS 4,20 Fr. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. De Notaris MEERT te Erpe en de Notaris DE VIS te Aalst zullen namens wie het beboort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Moovsel EEN WOONHUIS zijnde de herberg StMar- tiuus aan den Waverschen dreef. Sectie C num 859 e groot 4 a. 40 ca. Bewoond door Wed. Joannes Franciscus Van der BorghtBorras. EENIGE ZITDAG MAANDAG 30 Augustus 1920, om 1 ure»' namiddag ter voornoemde herberg. OPENBARE VERKOOPING Op den zelfden dag, om 2 uren namiddag, tce zelfde huize van al de huismeubelen en herberg- gerief enz. 18 aren Haver en eene geit. Onkosten 10 0/0 en Komplante betaling. 5143 GEVRAAGD voor winkeljuffer in ir.erce- riewinkel, meisje van 16 tot 18 jaar. van deftige familie, kunnende Lzcn, schrijden en goed rekenen. Loon 125 fr. per maand. Schrijven bureel van het blad onder de let ters M. J. J. 6202 GEVRAAGD voor winkelknecht, jongen van 16 lot 18 jaar, kunnende lezen, schrijven en rekenen. Loon 6 fr. daags. Goede ge tuigschriften vereischt. H. Lauwers, Molen straat, 45, Aalst. 5204' ZEER DEFTIG JONG HUWELIJK van den buiten, vraagt plaats als conoierge of werkvrouw met inwoon of kwartier le buren in de stad Aalst. Allerbeste referencien. Schrijven bureel van het blad onder de let ters C. G. 5200 MEN VRAAGT eene meid kunnenne allo werk, goed loon. Zich te bevragen Brussel- sohestraat, 59, Aalst. 5190; Beuken afvalg idem zagemeel en idem draailingen te bekomen, in het Bitter- peeënfabriek Van Sohuylenbergb, Zeeberg- brug, alhier. Te koop aldaar 4000 nieuwe dak] a men, halven prijs. 5252 PER OCCASIE TE KOOP stoof en jacht, alsook een breimaohien voor voeten. Zich te wenden Kiezerlijke Plaats, 60, Aalst. 5206 MEN VERLANGT TE HUREN drie schoone kamers in de stad Aalst. Zich wen den Albert Sonck, Korte Zoutstraat, 31, wil betalen 70 fr. per maand. 5205 MEN VERLANGT TE KOOPEN een volledig werkharnas voor zware poney. Aanbiedingen zenden bureel der VOLKS STEM onder de letters E. B. 5195 Olmen Hout te koop, bijzonder diens, tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwstraat, 47, Aalst. TE KOOP Salongarnituur. Zich te bevra gen Botermarkt, 4, Aalst. oud-militair Apotheker AALST, Nieuwstraat, 7 Nabij de Groote Markt Uilvoering van alle voorschriften der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsche en uit- landsciie specialiteiten. TROUWE BEDIENING 3896 Vermijdt de hevige purgeermiddelen BEPROEFT DE genezen de Lever en Maagkwalen, in alie apotheken Depot 48, Luxemburgstraat, Brussel 8740 MEN VRAAGT bekwame schoenmakers- gasten, bij Petrus D'Haen, Erembodegem, Brussolbaan. 5191

De Volksstem | 1920 | | pagina 2