Be Poolsch-Rnssiscbe oorlog. De Spaarkas van den Staat. Het nieuw fiscaal regiem op den tabak VERKOOP VAN ZAKKEN De minisferieele krisis Drukkerij van bet ministerie van landsvsrdediginy Lsatsis Sl@3*iefafsn pas* Telafaaa STADSNIEUWS - Duivencachetten l G R SURPLUS Generaal Weygand. 1 Genei aal Weygand, die door zijn vijs be leid en door zijn buitengewone krijgskundige kennissen de spit is waar rond de opvolgende Poolsche zegepralen draaien, is een der schit- terensle opper-officieren van het Fransche leger. Wat van weinigen geweten is, 't is dat die Fransche generaal het levenslicht zag in de hoofdstad van fielgie den 21 Januari 1867. Maxime Weygand trad den 31 October 1885 in de militaire school van St-Cjr en veroverde opvolgenlijk al de lagere en hoo- ,gere graden. Toen de oorlog uitbrak was hij luitenant-kolonel, maar werd spoedig bevor derd lol kolonel, vervolgens tot majoor-gene raal en overste van den staf van maarschalk Focb. Hij werd op liet slagveld bevorderd tot eommandeur van het Eere legioen en tot officier van de Leopoldsorde, en ontving nog ,tal andere onderscheidingen. Maarschalk iFoch zegde eens, sprekende van generaal 'Weygand. - 't Is een hoofd en een ziel men imag zich op hem verlaten. De knappe generaal heelt zulks niet alleen geloond op de gevechtsterreinen in Frankrijk en aan den IJzer, maar thans ook in Polen. Denkelijk wordt hem eens de staf van maarschalk geschonken. Het aantal geïnterneerden in Duitschland neemt gedurig toe Woensdag namiddag zijn nog drie roode division over de Duitsche grens getrokken, om aan de Polen te ontsnappen. Hel aantal Dolschewistische soldaten, thans reeds in Duitschland geinterneerd moet reeds 70 tot 80.000 man bedragen. Rusland zou Engeland den oorlog verklaren. Pull Mali Gazette verneemt uit goed inge- )ichtc bron, dat de Russische afgevaardigden die te Londen aan 't onderhandelen waren, uit Moskou bericht ontvingen, onmiddelijk hunne reispassen aan te vragen eb te ver trekken. Het blad voegt er bij Deze terugroeping gelijkt wonderwel op eene oorlogsverklaring aan de Engelsche regeeriug en 'lis te denken, idat de Bolschewisten zich thans naar de En gelsche koloniën in het Oosten zullen richten. Anderzijds wordt gemeld, dat Enver Pacha uit Duitschland ontsnapt is en met de hulp der Sovjets te Moskou is aangeland. D?ze zou hu trachten de Mahomedanen tegen Engeland op te hitsen. Een oud plan. De Poolsche minister van oorlog, generaal Sosnkowski, verklaard aan een dagblad schrijver dat hetinvalsplan der Bolschewisten in Polen, gelrokken was uit het boek van generaal Puzyrcwsky, de gekeode Russische geschiedschrijver, over den Poolsch-Russi- schen oorlog van 1830-1831. Ditmaal echter werd de hoop der Russische generaals deerlijk te leur gesteM. In het Noorden, rukten de Russen met 250.000 man vooruit. Daarvan zijn er rond de 100.000 man gevangen genomen, 70 tol .80.000 geïnterneerd in Duitschland en een goede 40.000 gesneuvelde. Wat nog op vrije voeten loopt is dus eene kleinigheid. Het herinriebten van het Poolsch leger is* een reuzenwerk geweest, doch het is prach tig gelukten de Poolsche zegepraal beslissend. Het zal lang duren vooraleer de Bolsche wisten hun leger zullen kunnen erin richten. Waf vooral in aanmerking dient genomen te worden is dat heel het kraam der Bolsche wisten, door de zegepraal der Polen dreigt in le storten. Het laatste Poolsoh legerbsrichf. Uit Warschow wordt gemeld Het Poolsch Noordelijk leger zet zijne op- ma rsch voort en zuivert de streek tusschen Sierpee en Soldau. Onze troepen rukken op naar Chargel om er den aftocht der roode Iroepen af te snijden. Meer in het center van het front hebben ,6e Poolsche troepen Ostrolenka, Kolno en JStaviski bezet. Ten Zuiden werd Grubetschof bezet. De 80* roode divisie, welke »ich in de streek van Lemberg bevond, is ook in aftocht. Wat Trolzky er van zegt. Uil Helsinglors wordt gemeld Tijdens eene buitengewone vergadering te Jloskou legde Trotsky den toestand op het front uit en riep de aandacht zijner kollegas »p bet gevaar dat de nederlaag der roode legers voor het sovjetregiem kon opleveren. Trotsky voegde er bij, dat men moest Trachten de Polen zoo ver mogelijk in Rus land ie lokken, ten einde de vaderlandslie vende gevoelens der Russische bevolking te 'lunnen uitbaten ten voordeele der Sovjets Eene belooning voor generaal Weygand. PARIJS 27 Oogst. Le Gaulois meldt dat het Fransch gouvernement zinnens is generaal Weygand tot de waardigheid van groot-kruis van het eerlegioen te verheffen, als belooning voor de diensten welke hij aan Polen en terzelfder tijd aan de Entente komt te bewijzen. Generaal Weygand zou aldus het jongste groot-kruis van Frankrijk zijn. Lloyd George te Luzern Hij weigert den ex-koning van Griekenland te ontvangen Lloyd George heeft le Luzern eeir schrij ven ontvangen van ex koning Consiantijn van Griekenland, waarin deze het verlangen uit drukt een onderhoud te hebben met den Engelscben minister-president. De premier heelt bem echter geantwoord, 6&t bij in verband met den aanslag op bet le»en van Venizelos aap het verzoek van den gi-koning niet kon voldoen. De eindbeslissing van den ministerraad is dat de regeering voltallig, uitgenomen M. Hymans, voorloopig aan het bewind blijft. M. Janson heeft, op aandringen van den Koning en van M. Hymans zelf, zijn ontslag ingetrokken. M. Delacroix zal het interim van buitenlandscbe zaken waarnemen. Wij zeggen dat de regeering voorlopig aan bet bewind blijft. Immers M. Janson heelt verklaard dat hij erin toestemt minister te blijven, tot binnen een paar maanden, ris te zeggen tot na den terugkeer der Konings uit Brazilië en tot bij de heropening van den Kamerzittijd. Zijn doel i6, zegde hij, minister te blijven tol dat het Fransch.Belgisch mili tair verbond geteekend is. Daarna zal hij eene beslissing nemen1 naar gelang en omstandigheden. Het is dus meer dan waarschijnlijk dat de algemeene minis- terieele crissis zal uitbreken voor de herope ning der Kamer en dat de nieuwe zittijd met eene nieuwe regeeriDg zal aangevangen worden. Gedurende den ministerraad van Woens dag is er geen spraak geweest van de Poolsche kwestie, zoodat het standpunt der regeering nopens de Poolsche hulp nog niet gewijzigd is. Daarmede is de ministerieele krisis opge lost en is er de regeering weer wat leven ingeblazen. Het is echter te voorzien dat dit leven spoedig zal uitsterven. De Etoile heeft aan M. Paul Hymans gevraagd, of het waar was, dat hij bij M. Paul Janson had aangedrongen, opdat hij op zijnen post zou blijven. 't Is inderdaad waar, zegde M. Huymans. De Koning had fel aangedrongen bij M. Jan son, opdat hij aanblijven zou en ik deed het eveneens. Het was nu een allergevaarlijkst oogenblik om eene algeheele regeeringscrisis uit te Jok ken. Wanneer de Koning zal terug wezen en de Kamers weer vergaard zullen zijn, zal M. Janson onderzoeken wat hij te doen heeft. Overigens, na twee maanden overweging, zullen wij veel koelbloediger de oplossing- kunnen zoeken. De liberale linkerzijden De liberale linkerzijde^ van Kamer en Se naat hebbdn Donderdag namiddag in het Pa leis der Natie eene vergadering gehouden. Deze werd bijgewoond door M. Hymans,. die bij zijne intrede in de zaal geestdriftig toego- juicht werd. Er had een lange bespreking plaats over de deelname der liberalen aan de regeeridg. De eenen spraken er voor, dean-, deren tegen. Ten slotte liet men do zaak zoo als ze is en werd er voorgesteld, bij de her opening der Kamer, een aakenministerie sa men le stellen, hetwelk de grondwetsherzie ning zou bespoedigen, om zoohaast mogelijk, de algemeene kiezingen le kunnen uitschrij ven. De lijfrentkas heeft betrekkelijk weinig vooruitgang gedaan in 1944, omdat ongeveer 2,900 pensioengilden geen stortingen konden verrichten uil oorzaak van den oorlog. Het getal der vooruitziende lieden die voor hun ouden dag zorgen en zich bij de lijfrent kas hebben aangesloten bedroeg reeds op 31 December 1914 een miljoen 640,000 personen op wier naam dit jaar boven de 14 millioen tot hei aanwinnen van een pensioen voor hun ouden dag werden ingescheven. Sedert hare inrichting in 1900, heeft de Lijfrentkas aan gesloten, der aanzienlijke hulpgelden door den Staat verleend, alsook door de intresten der uitgeplaatste gelden. De persoonlijke stortingen in 1914 beliepen ,840,339 fr. en de staatstoelagen bedroegen 7,274,778 frank, zoodat de Lijfrentkas inet 14,115,117 frank verrijkt is. De verzekeringskas heeft enkel 3.274 nieu we verzekeringskontrak ten gesloten voor een verzekerd kapitaal van 1,350,314 frank. Op 31 December 1914 waren 58,199 kontrakten aan den gang, voor een gezamentlijk verze kerd kapitaal van boven de 104 miljoen frank De kas der renten voor werkongevallen heeft in 1914 een millioen ontvangen, gestort tot het aanwinnen van renten le betalen aan de slachtoffers van werkongevallen, waaron der 72 ongevallen de dood veroorzaakten en lol ongelukken eene bestendige werkonbe kwaamheid medesleepten. Do werkongevallenkas beeft in 1914 eene som van 589,368 frank aan de slachtoffers van werkongevallen uilbetaajd, waaronder 914 tijdelijke en 2,254 levenslange renten. De Spaarkas beeft in 1914 ruim 42 miljoen aan intresten op uitgeleende gelden en ver goedingen ontvangen, waarmede zij omtrent 32 miljoen intresten aan hare spaarboekjes, 1 1/2 miljoen onkosten van diskonto en ook nog de kolossale som van 3 1/2 miljoen aan haar talrijk dienstpersoneel van 769 man schappen heeft uitgekeerd. Er schiet daarna nog omtrent 6 miljoen zuivere winst over, dewelke gebruikt wordt om den reusachtigen afslag der beursweerden ,in kas eenigzins te dokken.Die weerden door de Spaarkas voor 730 miljoen aangekocht golden in de Beurs van 24 Juli 1914 enkel nog 670 miljoen, hetzij dus eene daling van 60 miljoen franken. De Belgische rentetitels voor 385 miljoen door de Spaarkas aangekocht stonden in de Beurs van 24 Juli 1914 aan 381 1/2 miljoen gekwoteerd, de afslag is hier dus van 33 1/2 miljoen. De rente stond, op dien datum aan 76 frank, terwijl zij hedendaags 62 frank kwoteert, zoodat aan den huidigen beurprijs aangerekend de Spaarkas op hare belyische rentetitels groote verliezen ondergaat. Het is .gelukkig dit de Staat borge spreekt voor de 'gplden aan de Spaarkas toevertrouwd Men hóeft dus niet te vreezen, de spaarders mogen gerust zijn. A Het officieel verslag over de werkzaamhe den der algemeene Spaar- en Lijfrentkas gedurende het jaar 1914 komt eindelijk te verschijnen. Het is waarlijk niet voor tgd. De gelden aan de Spaarkas toevertrouwd en door haar beheerd bereiken op 31 Decem ber 1914 een gezamenlijk bedrag van één miljard 945 miljoen frank, dus ongeveer twee miljard verdeeld als volgt Geld der Spaarboekjes 1,068 miljoen fr. der Renteboekjes 580 der loopende rekeningen 20 i» in de Lijfrentkas 254 in de Verzekeringkas 15 in de Werkongevallenkas 8 Totaal 1,945 milj. fr. In de twintig laatste jaren zijn de kapita len aan de Spaarkas toevertrouwd snel ver-, meerderd, zooals blijkt uit de volgende offi- cieele statistieken Jaar Kapitalen in de Spaarkas 1895 596 miljoen 1900 900 1905 1,260 1910 1,703 1914 1,945 Het getal Spaarboekjes op 31 December 1914 bedroeg 3,122,397 boekjes, waarop, 1 miljard 68 miljoen 80,388 frank spaargelden waren ingeschreven; dit maakt boven de 3 miljoen spaarders met ruim 1,068 miljoen spaarcenten op hunne boekjes. De aanwinst voor het jaar 1914 bereikt 4,439 boekjes, doch het bedrag der ingeschreven spaargel den duidt eene vermindering aan van boven de 31 miljoen, heel juist 31,153,998 fr.; omdat veel spaarders bij het uitbreken van den oorlog zich verhaast hebbeö hunne »paar- gelden in le trekken. Men weet dat talrijke spaarders Belgische renten aangekocht hebben, dewelke de Spaar kas op hunnen naam in de renteboekjes inschreef. Sedert 12 Juni 1902 betaalde de Spaarkas enkel 2 t. h. intrest op de spaar boekjes waarvan het bedrag 2000 fr. overtrof. Ten einde dezen zeer geringen intrest te vermijden en toen minstens 8 t. h. van hun geld te trekken kochten de bezitters van spaarboekjes Belgisehe rentetitels aan 3 t. h. intrest, dewelke op bun naam in de rente boekjes werden ingeschreven. Het getal dezer boekjes is in 1914 gestegen lot 138,289, waarop 580 millioen 151,100 fr. Belgische renten ingeschreven stonden, hetzij eene aanwinst van 1,633 renleboekjes met een bedrag van 9 1/2 miljoen frank rentetitels. De bezitters dezer 138,289 renteboekjes on derstaan ongelukkiglijk groote verliezen op bun koopprijs daar de Belgische rente zoo verschrikkelijk gedaald is De Spaarkas hleeft 97 1/2 millioen geld uitgeleend aan de maatschappijen van werk manswoningen en enkel 400 duizend frank voorschoten aan 6e landbouwkredieten. De Koning, overwegende dat de boekdruk kerij van heijdepartemenl van landsverdedi ging officieel dienst ingericht en dal het onmisbaar technisch personeel er op vaste wijze dient aangesteld te zijn, heeft besloten Artikel 1. Er wordt bij het departement van landsverdediging eene koekdrukkerij ingerient. Art. 2. Bij dezen dienst is aangesteld een militair personeel (letterzetters, drukkers, inleggers, boekbinders, kopysten en typogra fen), aangeworven, volgens de behoeften, onder de opnieuwdienenden en de militairen met ruim drie jaar dienst. Dit personeel wordt, desgevallend, aangevuld door uit de hulpdiensten genomen militairen. Wanneer de openstaande bedieningen niet; kunnen toevertrouwd wórden aan millitairen dan worden zij ingenomen door burgerlijke werklieden Zooals men weet had de regeering eene .commissie tol studie van het fiscaal regiem op den tabak benoemd. De heer Hanssen, onder-bestuurder van het ministerie van financiën, heeft aan een dagblad uitgelegd hoe de taksen zullen worden. Er is besloten voor de pakken sigaretten en rooktabak voorwaarden van reglementaire inpakking voor te schrijven. Rooktabak zal verkocht worden in pakken van 25, 50, 100 of 250gram. Snuif zal even eens in karotten met fiscalen omslag ver kocht worden, terwijl elke sigaar hei bandje van den fiscus zal moeten dragen. Die fiscuspandjes geven den maximumprijs op aan welken het. product mag verkocht worden. Het regiem zal op 4 October in voege tre den, doch de handelaars krijgen twee maan den om hunnen-stock aan de oude voorwaar den te verkoopen. De belasting zal 10 tot 15 o/0 van de waarde van het product bedragen. WISSELKOERS van 27 Oogst Amsterdam (gulden) 427 0/0 lot 437 0/0 Keulen (mart) 26 3/16 tot 28 3/16 Genève 219,1/2 lol 223,1/2 Italië 60 1/2 tot 64 1 /2 Madrid 200 tot 204 Londen (pond sterl.) 47.95 tot 48.20 Parijs 93 13/16 lot 94 5/16 Dollar (New York) 13.35 tot 13.45 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. Bij Robert Wan de Lanotte, wisselagenl, lisplanadeslraat, 8. Aalst, uit gave van obligatie O t. li. Koolmijn Limbonrg Meuse, vrij van belastingen. Uitwisseling van Fransche munten aan den hoogste» P'ijs. 5238. ERGE INCIDENTEN TE BRESLAU Berlijn, 27 Oogst. Uit Breslau wordt ge meld, dat gisteren avond aldaar andermaal erge incidenten plaats hadden. Nadat de menig te aangehist door de Duitsche nationalisten, vruchteloos gepoogd had den zetel der com missiën der verbondenen binnen te dringeD, viel zij het Fransch konsulaat aan. Zij drongei er binnen en verbrijzelden alles wat zij vonden. Later werd ook de garage, waar de ault mobielen behoorende aan de Fransche missie stonden geplunderd. BRESLAU 27 Oogst. De president van Beneden-Silezie, heeft een oproep tot de bevol king van Breslau gericht, waarin hij de erge incidenten betreurt en tevens de bevolki^ doet inzien welken gevaarlijken toestand zij verwekt door die incidenten. UIT TE LEVEREN MATERIAAL VERNIELD. - BERLIJN 27 Oogst. De werklie den der fabrieken Pintscb, te Turkenwalde, bij Berlijn, hebben verleden nacht vier water vliegtuigen en ander materiaal ter waarde van 7 tot 8 miljoen, dat aan de Verbondene moest uitgeleverd worden, vernield. De werklieden meest allen communisten, verklaarde; aldus gehandeld te hebben uit schrik dal dit materiaal aan de Polen zou uitgeleverd worde EENE ZONDERLINGEGESCHIEDENIS. BRUSSEL 27 Oogst. Verleden nach bood zich zekeren Vertongen, geboien te Antwerpen, op het hoofdpoliciebureel te Brusst aan, en verhaalde er dat hij pas aankwam uit Duitschland, alwaar hij tot ffieitoe in lie kamp van Sleuzen opgesloten bleef. Hij verklaarde, dat hij op 15 Januari 1918 te Raras. cappelle gevangen genomen werd met 85 gezellen van net 2e jager» te voet en naar he kamp van Soltau gezonden werd. In Januari 1919 zegden de bewakers hen, dat zij naa Belgie gingen teruggezonden worden, doch zij werden naar hel kamp van Sleuzen, o 15 kim. van de Poolsche grens gestuurd. Vertongen beweert dat hij twee maanden geletiet in gezelschap van 72 makkers uit het kamp gevlucht is en dat er op dit oogenblik nog 4501 Belgische gevangenen in Duitsche kampen zilten. VALSCHE GERUCHTEN. Rome, 27 Oogst. Stefaniagentschap meldt, dat d tijdingen door de Serviers verspreiderrvolgens welke de Iialianen de Yongo-slaven zoudei aangevallen hebben, van allen grond ontbloot zijn. SCHROMELIJKE ZAKEN De genaam- den De V... Magdaiena, weduwe van eenen burger vermoord door de Duilschers. Bog.... Anna-Gath. gewoonlijk genaamd Jeannette, en dezer minnaar De Lo... Leo-Arthur, allen van Aalst, zijn heden gearresteerd en in het gevang van Dendermónde opgesloten onder de belichting van schromelijke misdaden. De aangehoudenen hebben bekentenissen afgelegd. Katholieke Vlaamsohe Studentengilde De Witte Kaproenen Aalst Luisterrijk Tooneelfeeit, op Zondag 29 Oogst, in de Feestzaal van St Jozefscollege, opvoering van Tooneelstudiënblijspel in één bedrijf door Justus Van Maurik en Brancomirhistorisoh drama in 4 bedrijven. Begin om 4- uur. Deur open om 3 1/2 uur. Prijzen der plaatsen: Voorbeboudene 5,00 fr.; Eerste 3,50 fr., Tweede 2,24 fr.; Derde 1,24 fr. Taksen inbegrepen. Banque Transatiantique Beige, Naamlooze Maatschappij, 150, Koninklijkestraat, (2, Kongresplaats- Bruesel, Telefoon 1955 en 1956, Post) checkrekening 15,500. In bewaargeving van fondsen voor korte en lange ter mijnen. I8456B Nationaal Werk der Kindsheid Onder de Hooge Bescherming van Jill. KK. HH. de Koning en de Koningin Provinciaal Comiteit van Oosl-Vlaanderen Bureelen 24, Gouvernementstraat, Gent. De Kindersterfte is groot. De verzwakking brengt 't ras in gevaar. Genessheeren, Overheden, Moeders en al diegene die 's landshcropbenring door Vólks gezondheid behartigen, worden dringend verzocht de VOORDRACHT over Kinderop voeding en Kinderbescherming bij te wonen. Op Zaterdag 4 September te Aalst, om 17 ur. in het lokaal Schouwburgzaal. ATHLETISCH FEEST Op 12 September richt Eendracht F. C. Aalst een sporlfeest in, gegeven onder de ^bescherming der L. B. A. Het feest zal plaats grijpen in het Stadspark. Het programma zal bedragen 1) Snelkoers (80 m.) reeksen scholieren, reeken volwassenen 2) Gewichtwerpcn (7,250 kg.)3) Snelkoers (halve finaal) 4) Hoogspringen 5) Snelkoers (finaal); 6) Halve fondkoers (1500 m.) scholieren; 7) Aflossingkoers (800 m.) per ploegen van 4 man (12 X 200)8) Aflossingkoers (5000 m.) ploegen van 4 man (12 x 425). Gedenktèekens zullen toegekend worden aan den eerste der 2", 4e er. 5e proeven. Vier eeremetalen aan de twee eerste ploe gen der aflossingskoersen. De scholieren 1® en 2° gerangschikt in proef 5 en 6 zullen ook een eéremetaal bekomen. Eenzelvigheids- en affiliatiekaart zullen geëischt worden. Inschrijvingen worden ontvangen tot op 5 September bij den heer Gust. De Stobbe lei r. Molenstraat. Inleg fr. 0,50 voor elke proef. Die 0,50 fr. worden terug gegeven na het feest. Het inriebtingskomiteit verwacht j menige inschrijvingen van vreemde Clubs. VOETBAL Eendracht V. C. speelt dit jaar in 2* en 3® divisie der Belgische Unie. Ten einde bet bestuur toe te laten de beste ploeg voor het openen van het seizoen op te stellen, zal er Zondag om 3 ure in 't park een africhtings match plaata grijpen tusschen spelers van Eendracht F. C. Ingang 0,25 fr. Op Zondae 5' September speelt Eendracht I in Gent een africhtingsmatch legen Racing F. C. MARKTPRIJZEN Woensdac Ossen 3tr Vrijdag 2 Totaal '32 Vaar/.en 12 12 Koeien 46 4 50 Stieren 13 13 Kalveren Magere rund.— Varkens 289 20 309 Jonge id. Schapen 15 I 16 Geiten Viggeus mm Lammeren Melkvee 3© 78 AmcrikaaDsv'be beeafajb Beheer der Registratie en der Domeine 235.000 zakken in papiei van M. 1 x 0,60 en M. 0,80 x 0, dienstig voor vervoer van fruit, ajuin, en2, uit ter hand te koop bij den Ontvanger Domeinen te St Truiden. Een staal is Ier inzage op het kantoor d® Domeinen te Aalst. Prijs volgens getal. Inlichtingen bij don Ontvanger der Domei men te St Truiden. 524f VERLOREN jongen hond, antwoorende 0[ den naam van Toby. Terug te brengen te^er. belooning, 32, Pieter Coeckestraat, t.s. 5231 GOEDE MEID, kunnende alle werk, wordt gevraagd tegen goed loon, Langi Zoutstraat, 6, Aalst. 523T MEN VRAAGT eene gemeubelde kamer voor een persoon, te huren, liefst in dec omtrek der Statie. Brieven met voorwaarde» te zenden naar de Pupillenschool op adres P. Cant, leeraar. 523S MEN VRAAGT eene meid, kunnende eet weinig de keuken. Zich te wenden Keizer lijke Plaats, 31. Aalst. 523(1 MEN VRAAGT bekwame meid voor alli werk. Hoog loon. Schrijven bureel van hel blad onder de letters X. X. n. 1. 5233 TE KOOP PER OCCASIE een;dameö- rijwiel, zoo goed als nieuw. Te bevragen Bergemeeraohen, 65, Aalst. 5241 TE KOOP Moto Enfield 3 H. Magn. Bosch. Zeer goede staat. Voordeelige prij$, Zich wenden Garage Van'Lierde, Dirk Mar- tensstraat, Aalst. 5231 TE KOOP twee camion», eene drijwiel- kar, een treemkar en twee paarden met har- nasuur, bij Alfons Verlée, Arbeidstraat, 46, Aalst. 5231 UIT TER HAjSID TE KOOPUit* stalling met twee vitrienen en enkele deur in de midden (alles met persieneo), mei portaal en ronde hoeken, inbegrepen de Linnenkassen, en longerons en den arduin voor de plinten. Zich tè wenden Korte Zout straat, 8, t. s. 5203 Olmen Hout te koop, bijzonder dien», tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraat, 47, Aalst. te bekomen, ten bureele dezer, in doosje met fleschje Inkt. PRIJS 4,20 Fr. Lik w id at ie der Engelsche Oorlogsvoorraden Het Brilsch Ministerie van Munitie kondigt in het Engelach, eene bro- chuur af getiteld en opgevende al de te verkoopen oor- logsvoorraden zich in Engeland bevin dende. Deze voorraden bevatten Bouwmaterialen. Motilier. Macbien- werktuigen. Stoommachienen. Spoorweg- en Boekmateriaal. Booten en Automoteurbooten. leder en Weef stoffen. Metalen. IJzer. Vlieg tuigen. Schei- en 6tneeskundige pro ducten, enz. Deze brochuur bevat ook eene bij lage waarin de Engelsche voorraden opgegeven worden,welke in Frankrijk le verkoopen zijn. Dit laatste materiaal wordt enkel in bloc, per volledig kamp en inrichting verkocht. -Surplus- verschijnt tweemaan delijkse]). Prijs per nummer 1 frajnk. Abonnement per 3 maanden 6 franken. Vrachtvrij Betaalbaar op voorhand. Schrijven of zich wenden tot Director of Publicity Disposal Board (Frensph Seotion) 179, Rue de la Pompe, PARIJS (Pasar]

De Volksstem | 1920 | | pagina 2