Porte feuilles en Antwoord op de aantijgingen aalstXÖurdes GEERAERB-MA5TENS Hunrliouderlj A. Schollaert ZIEKTEN DER Een drama te Antwerpen Plechtige Begankenis Plechtigs Inzegening «ener Nieuwe Kapel STADSNIEUWS Laaisfe Berichten pai* Telefoon Indruk mijner eerste luchtreis per vliegmaciilen- GROOTE KEUS 5*as££2*fK5Za£aecI Verleden nacht vrerd de Schippersstraat te Antwerpen in opschudding gebracht door een droevig geval. Zooals het meermalen gebeurt in deze wijk kwam het tot een twist tusschen vreemde zeelieden, die dan nog al eens dikwijls gestild wordt door de omlig gende bewoners, die het best met, deze vreemdelingen weten om te gaan. Ditmaal waren het Grieken en daarom ook kwam de Grieksche winkelier Sliliiandis Stdianos, 30 jaar oud, wonende Schippers suaat, 21, toe en poogde een der meest opgewondene, de Griek Spiro Spakianos, lot bedaren te brengen. Juist haalde deze een re volver voor den dag en hoe het na gebeurde tal wel een raadsel blijven, maar plots ging er een schot af. De kogel drong langs de linker kaak in het hoofd van den Griekschen winkelier, die op deD slag werd gedood. Alle hulp van een bijgeroepen geneesheer was overbodig. liet lijk is naar bet doodenhuis Korte Dijksliaat gevoerd. De Grieksche zeeman, oorzaak van dit vreeselijk geval, werd aangehouden, en ter beschikking van den prokureuv des konings opgesloten. legen ons huidig Volksonderwijs ingebracht dcor M. Notaris De Windt in zitling des Gemeenteraads. te Aalst Moest een higer onderwijzer het in den bol krijgen te willen meeklappen over notarieële aangelegenheden, hij zou gewis negentigmaal op honderd - kemels schieten en de ioé- hoorders zouden hem met recht en reden antwoorden. Schoenmaker blijft bij uwen leest. Evenmin zou de heer Notaris De Windt hel euvel mogen opnemen dat men hem de zelfde opwerping maakte, als hij over School taken weet ie prietpraten juist als een blinde over kleuren. Die wondere man beweert dat het peil van 't onderwijs op onrustbarende wijze in ons Vlaanderen is gedaald. Hij Voert echter tot staving van zijn gezegde noch statistieken, noch andere bewijsgronden aan. Met zoo'n handelwijze zou men dan ook gerechtigd zijn le zeggen dal de heeren Notarissen op onze dagen insgelijks veel dommer geworden zijn dan voorheen Weihoe, hel peil van 't onderwijs daalt in Vlaanderen En als men heden ten dage in onze Ylaamsehe bonden en kringen binnen treedt, hoort men er ailerwege piepjonge volksmeisjes en jongens voordrachten, zang en tooneeilëesten geven in eene taal, zoo zuiver, zoo verzorgd en beschaafd, dat de ouderen van dagen bij hel weggaan openlijk bekennen, dat men zoo iets in hunnen tijd Ier scbole niet aanleeien kon. Dit is bier in Aalst van Jan en alleman gekend alléén lieer De 'Windt sehijht daar niéts van te weten. Heer notaris noemt eene heele reeks ver dienstelijke onderwijzers op die vroeger hier En elders,degelijk onderwijs gaven. Indien wij hem wilden navolgen zouden w' er zon. dei' moeite een heele vleet namen van katho lieke leerkracklen kunnen bijvoegen; doch wij oordecle dat goede waar al dien bluf en blaai niet behoeft; want aan de vruchten kent men den boom. Overigens bestaal er een zeer eenvoudig middel om de waarde van een welkdanigen onderwijzer zoo voor |het heden als voor bet verleden, heel duidelijk te bepa len. In de bureelcn immers van het School toezicht berusten allerhande documenten, welke deze waarde vaststellen. En heer Notaris weze er van verzekerd, onze katholieke vrienden hoeven een dusda nig onderzoek niet te duchten. En van die waarde sprekende kent heer Notaris de Eerwaarde Broeders der Christelijke Scholen met Zoo neeD, dan kunnen wij hem koud maken dat die nederige schoolmeesters, om de prachtjgc uitslahen welke zij alom verkre gen en nog verkrijgen, door al de schoolman- non, door vrienden en tegenstreversgerekend worden ais de bekwaamste en de icveri»ste onder de lagere onderwijzers. Walde getuigenissen van oud leerlingen raakt, dat M. De Windt zich eens de moeite getrooste in een onzer volkswijken, naar keuze, het werkvolk te raadplegen nopens de scholen en onderwijzers aan welke zij een meer deftig bestaan te danken hebben, en men zal hem het antwoord niet schuldig blijven. Of denkt U misschien dat de werken de klasse in Aalst zoo aartsdom wezen zou hunne kinderen juist aan die scholen toe te vertrouwen, welke in de minste mate aan deze behoeften en vereischten beantwoorden Hedendaags, gaat voort, treft men hier -fabrieken van onderwijzersdiploma's» aan. Vergeet U dan, Waarde Heer, dat die be kwaamheidsgetuigschriften afgeleverd wor den dooreen ofTicieelc jury, of juister gezegd door vijf schoolopzieners van wege de Regee ring daartoe aangesteld Naar uw opvatting louden die heeren als bizonderste voort brengers van het fabrikaat —ofwel onweten den en domooren, ofwel omkoopbare bedrie gers zijn. Nu, indien Gijjer gading toe ge voelt; kiint Ge hun zulks persoonlijk wel «eggen. Zoodoende zult Ugelegeniieid vinden op meer dan één teen uwer politieke ver wanten te trappen. De programma 's voor de examens der Midden jury's zegt U, heer Notaris, zijn in gekort en meer beperkt dan deze vroeger in voece vofir de eindexamens der Staatsnor maalscholen. En als we de leerstof nagaan Waarover men thans die kandidaten onderwij- •nderVfaAgt, vinden wij integendeel dat deze du merfcelijé meer uitgebreid en meer omvat- lenais dan vroeger!... De Sgatsnormaalseholen, beweert Ge, hadden fj/Qeger bekwame professoren met mtgebreitolcnnissen toegerust. Best moge- Hjlf; doch fiebben dié kennissen en wetenschappen alleen in pacht gehad Waarom zouden de aangenomen nor maalscholen aldan ook geene bekwame lee raars gehad hebben en thans nog bezitten? Was bet misschien omdat de Slaat hun toen zulke karige hulpgelden toekende En weet Ge niet, beste heer, dal het meerendeel der door u zoo geroemde onderwijzers, leer lingen der aangenomen normaalscholen zijn geweest en dat een van hen zelfs zijne be kwaamheid grootendeels aan de Eerw. Broe ders der Christelijke Scholen le danken had Vervolgt. HOFSTÜIOE. Woensdag morgend is de E. H. Theoliel Caudron, priester in Noord Amerika, na een kort verlof doorge bracht te hebben bij zijne |tamilie, met de ■Kroonland» terug naar Amerika vertrokken. De E. H. Caudron heeft reeds dertien jaar bij de Indianen doorgebracht en aldaar reeds verscheidene parochiën en kerken gesticht. De beste wenschen vergezellen den ievervol- len priester. Aan de ff teerde deelnemers der Bedevaart wordt dringend aangeraden zich het Handboek van den godvruohtigen Bede vaarder naar 0. L. Vrouw van Lourdes aan te schallen, waarin zij benevens al de godsdienstige plechtigheden, de liederen, gewoonlijk te Lourdes gezongen, zullen aan treffen en kunnen leeren. Het handhoek wordt verkocht ten bureele van De Volksstem aan don prijs van 3 frank. De kleine winst welke den verkoop oplevert, komt ten goede aan de arme zieken welke de reis medemaken. naar O. L. Vrouw en de Pestheiligen In de parochiale kerk van Godveerdegem te beginnen van den laatste Zondag van Augusti tot den eersten Zondag van September met Vol len Aflaat, verleend door Z. H. den Paus Pius X, den 11 December 1911, voor allo christene «eloo- vigen die binst de O c taai de H. Mia zullen hoo- ren in de kerk van Godveerdegem. De wijdvermaarde pestmissen zullen geschie den in de volgoude orde door de EE. Pastoors die met hun parochianen in bedevaart komen Donderdag 2 September, om 6 ure, de paro chiale Mis ter eere van den H. Adriauus; om 7 ure. Bedevaart van Emetegem; om 8 ure, Bede vaart van Steenhuyze. Vrijdag 3 September, om 6 ure. de parochiale Mis ter eere van deu H. Christoffei; om 7 1/2 ure Bedevaart van 't klooster van Erwetegem. Zaterdag 4 September, om 6 ure, de parochiale Mis ter eere van O. L. Vrouw en van de Pest heiligen; om 7 ure, Bedevaart van Leeuwergem; om 8 ure, bedevaart van Grootenberge. Eerste Zondag van September, de Vespers en 't Solemneel Lol' om 2 1/2 ure en daarna groote Processie van Eerherstelling aan het Allerhei ligste Sakrament voor de schrikkelijke heilig- schejiderij alhier bedreven op Witten Donderdag van J9Ó8. PAROCHIE BURST ter'eerVan hel Heilig Hart van Jesus 'Op'Zondag 6'September 1920. Orde Her Goddelijke Diensten Zondag 6September 'smorgens om 6-1/2 u. (Zomeruur) de 1° Mis om 8 uren de 2® Mis om 10 uren Plechtige Hoogmisgezongen door den Zeer Eerweerden Heer Kanunnik Lejouji, Professor in het Seminarie van Gent. Het Parochiaal Koor, zal de bekroonde Mis Salve Regina van Siehle men Mans en Vrouwenslemmen uitvoeren. Onder het Offertorium jEtebna Sit van Mendelssohn. Na de Mis - Tantum Eiigo van Haller. S' NAMIDDAGS Om 4 uren (Zomeruur) Plechtige Inzege ning der Nienutce Kapeldoor den Zeer Eer- weerden Heer Van de Weghe, Pastoor-Deken van Herzele, bijgestaan door de Zeer Eer- weerde Ileeren Kanunnikken Joos en Lejour. Aan deze plechtigheid zullen met hunne Geestelijkheid deelnemen de parochiën Aygeru Bambru-ge, Baevegem, Borstbcke, Eronde- gem, Erpe, Herzele met muziek, Hillegem, Letterhautem, Meire, Oombergen, Olieigerii, Ressegem, Sonnegem, St-Liev.-Hautem, Vleckem, Viierzele en Woubrechtegem. Daarna aan de Kapel PLECHTIG LOF 1. O Gloriosa Viiginum Van Vlemmeren 2. Korte Aanspraak door den E., P. Alba- nasius, Capucieo. 3. Tantum Ergo, Cooreman 4. Benedictie met het Allerheiligste. 5. Gelegenheidscantate XXX Al ëeze zangen door omtrent 2tf0 Mans-.en Vrouwenstemmen uitgevoerd zullen begeleid wordendoor de Harmonie van Herzele. Broederschap de Bedevaarders van Halle Het bestuur maakt aan zijne loden die de Bedevaart op Zaterdag 4 September a. s. vergezellen, het volgende bekend 1. Men zal vergaderen in het lokaal bij C. Pilate Nieuwstraat 30 tusschen 8 en 8 1/4 s' avonds, om ten 8 1/2 uren slipt te kunnen vertrekken. 2. In de rustplaatsen onderwege zal er slechts rekening gehouden worden van de leden die hunne namen ten lokale zullen op gegeven bebben voor 3 September a. s. 3. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de personen die geen lid zijn en de be devaart zonden vergezellen. 4. Men kan zich laten lid maken alvorens detbedevaart mede te maken, mits storting van 1.50 beloop der jaarlijksche bijdrage. 6. Maandag p September om 8 uren s' mor gens, zal er in St-Martens Kerk aan 't Hoog altaar,.^ plechtigen dienst gezongen wor den tol lafenis dep zielen onzer gesneuvelde en doodgémwtëK|e léden, onze a/gestui vcne broeders en ièiters en voor de welvaari W destijds de [onzer huisgezinnen. Al de leden, beschermlëden en hunne huisgenooten worden er toe /uitgenoodigd en zijn verzocht in het Hoog Koor plaats le nemen. Sint Martinuskerk. Bond van het H. Hart. De maandelijksche cominuniemis zal plaats hebben Zondag 6 September, om 7 uren 's morgens. Wij rekenen op de gewone tal rijke opkomst van ons steeds aangroeiend ledental. De mannen van Sint Martensparoobie die nog geen deelmaken van den Bond, en het zouden begeeren mogen hiervan den E. 11. De AAf.tte, onderpastoor, 8(Martenplein, 3, kennis geven, of een brieljp met naam en juist adres, in den blok steken, aan den in gang van het Hoogkoor in voornoemde kerk. ERG ONGELUK. Dinsdag namiddag waren drie werklieden aan de beschuitfabriek Roosen, Nijverheidstraat, bezig een maehien op een wagen te plaatsen. Toen het maehien ten deele op den wagen stond, kantelde de wagen schielijk om en het maehien, vijftien honderd kgr. wegende viel op de drie werk lieden. Een hunner, Petrus Backaert,wonende Dirk Martensstraat, had .hét maehien geheel op het lijf gekregen en bleef er onder be klemd liggen De twee anderen, Blommaert Albert en een persoon van Erembodegem waren slecht aan armen en beenen geraakt. Slechts met veel moeite gelukte men er in het maehien of te heffen om Backaert uit zijne netelige positis te verlossen. De man kloeg over hevige inwendige, pijnen. Doctor Van Eegroo heeft het slachtoffer verzorgd. WEGGEVLOGEN s Kopp'eE Kroppers- duiven, bEauwe met wiUé kousc-n en witte wiek op den kop. Terug te bren gen tegen zeer goede betaöning Vaart- straat, 13, t. s- 5266 GEVONDEN zilveren ketung met medail- jon. Terug te bekomen ten bureele van bet blad. - BANK en WISSELKANTOOR 10, Albert Liénartstraat. 4822 nabi] de Statie, te Aalst Obligation van 500 fr. 6 vrij van belastingen van de Compagnie (CElectri- cité de la Dendre te Deux-Aeren zijn te ver krijgen aun 485 fr. iterugbetaalbaar met 525 fr. Dus met eene premie van 40 fr. Deze maatschappij heeft de vergunningen voor de Elektriciteit van Lessen Geeraards- bergen Ninove Denderleeuw Erem bodegem Haeltert Herzele Nieuwer- kerken enz. enz. Geheel de Denderstreek. Inlichtingen in de Bank. GeldplaatSjngen op loqpende rekeningen VRIJ VAN LASTEN 4% Qp zicht (voor bericht van 3 Jagen boven de 20.000 Ir.) 4 1, 2 Vo van jaar lot jaar. 5 ch op 2 jaar. 5 1/2 op 3 jaar. Uitbetaling van Franeoh Geld aan den hoogsten prijs. Nationaal Werk der Kindsheid Ónder .de Hooge; .Bescherming van HH. KK. IIH. de Koning en de Koningin Provinciaal Comiteit van Oost-Vlaanderen Bureelen 24, Gouvernementstraat, Gent. De Kindersterfte is groot. De verzwakking brengt 't ras in gevaar. Genessheeren, Overheden, Moeders en al diegene die 's landsheropbenring door Volks gezondheid behartigen, worden dringend verzocht de VOORDRACHT over Kinderop voeding en Kinderbescherming bij te wonen. Op Zaterdag 4 September te Aalst, om 17 ur. in het lokaal Schouwbnrgzaal. SCHOENMAKERS van stad en buiten Voor uwe tichen, alsook op maat, alle soorten van leder en alle benoo- digheden, wendt u naar het welbekend huis van C. MALLEGO, Groote Markt, 19, Aalst. In 't groot. 4873 In 't klein. EENE LOGENTSRAFF1NG. Londen 1 September De medewerker van den - Daily Mail te New-York meldt dat M. John Davis, gezant der Vereenigde Staten to Londen verklaard heeft dat hij geenszins denkt zijn ontslag le geven. DE ENGELSCHE REGEERING EN DE MIJNWERKERS. Londen 1 September. Daily Chronicle verneemt uit goede bron, dat de houding der Engelsche regeering ten op» zichie der mijnwerkers geenszins veranderd is. BIJ DE MIJNWERKERS VAN SILHZIE. LONDEN 1 September. Uit Oppeln, wordt aan den Times a gemeld, dat de toestand in Silezie verbetert. Reeds 48 0/q dei*, mijnwerkers zijn terug aan den arbeid. HET BELGISCH-FRANSCH VERBOND. LONDEN 1 Sept. De Daily Telegraph, meldt dat er gisteren eene conferencie plaats had tusschen M. de Flenriaü en baron Mon sieur over liet Belgisch-Fransch defensief verbond. DE TOESTAND VAN DEN LORD-MEYER VAN CORK. LONDEN 1 Sept. De toestand van den lord-meyer van Cork is uiterst bedenkelijk. Hij is zoo zeer verzwaakt.' dat een persoon, die hem gisteren ging in 't gevang bezoeken, verklaarde, dat de genees- heeren oordeelen, dat bij reddeloos verloren is. ONZE VORSTEN OP REIS. BRUSSEL 1 September. De Koning en de Koningin,/ prinsen Leopold en Karei, zich naar Zeebrugge begevende, alwaar zij aan boord van deri gepantserden kruiser Sao Paolo zullen inschepen om zich naar Brazilië te begeven, hebben Brussel per bijzonderen trein verlaten. In de statie verdrong zich eene talrijke menigte,' waaronder de ministers, het personeel van het Braziiiaansch gezantschap, generaal Maglise,; hoofd van den staf van het Belgisch leger, de hoogwaardigheidsbekleders van het hof enz. Na de gebruikelijke voorstellingen,-zijn onze vorsten en de prinsen in den trein geslapt, welke juist om balf acht vertrok onder de geestdriftige toejuichingen der menigte. TOEGEKOMEN een jonge jachthond, terug le bekomen bij Edmond Wellekens, Geeraardsbergsche steenweg, 184, t. s. JB argerllj ken staxxd Geboorten Mannelijk geslacht Vrouwelijk HUWELI1KEN H. Kindermans, iwckm. metA. Goossens, tw. C. Schollaert, schoenm. met P. Boter berg, stikst. C. De Smet, gasw. met M. Schollaert, landb. J. Van der Cammen, tabakb. met A. Blanchaert, naaist. S. iMallens, bed. met E. Van Mol, stikst. G. De Kerpel, bed. met M. Van Cauteren,stikst. J. Kindermans, wever, met D. Coessens, tw. E. Van Cauwenbergb, tw. met M. De Sutter, tw. C. Van Herreweghe, plalonn. met F. Van der Biest, stiksler. OVERLIJDKNS. M. Schockaert, vr. De Meulemeester, z. b. 57 j. Lange Ridderstr. J. Van Impe, onderw, 45 j. Begijnhof. M. Van de Walle, vr. Ringoir, 43 j. Nieuwbeekstr. P. Callebaul, m. Verleysen, 45 j. Beekslr. M. Roosen, vr. Mathias, z. b. oud 34 j. Dendermond.st.w. A. Coppens, m. De Landtsbeer, landb. 42 j. Dries. J. lluion, verwer, 22 j. Langestr.C. De Neef, vr. De Haeck, z. b. 40 j. St Camielstr. 1 kind onder de 7 jaren. VW WISSELKOERS van 1 Septem. Arasterdam (gulden) 428' 0/0 tot 438 0/0 Keulen (markj Genève Italië Madrid Londen (pond sterl.) Parijs Dollar (New York) 26 3/8 tot 28 3/8 221 0/0 tot 225 0/0 611/2 »ot 65 1/2 200 1/2 tol 204 1/2 48.20 lot 48.55 93 li/16 tot 94 3/16 13 50 tot 13.60 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. Studie van den Notaris WIOYERSOEN, te Lede OPENBARE VERKOOPING VAN GOEDE Zaailanden en Meerschen te Impe en Lede De Notaris MOYERSOEN, te Lede, zal met de tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de notaris PERSYN, te Wynghene, ten verzoeke van die het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Impe 1. Koop. Een perceel meersch te Impe, aan de beek, gekend bij kadaster Sectie B. n. 118. 119 en 120, groot 85 a. 40 ca. volgens meting 84 a. 72 ca. Onverhuurd Verdeeld in twee gelijke deelenDe helft ten Westen en de helft ten Oosten., Gemeente Lede, 2. Koop Eene partij lan(l,,te Lede, op den Heipias, gekend bij kadaster Sectie E, n. 16 d, groot bij meting 75 a. 84 ca. Gebruikt door M. Leopold Tmpens. 3. Koop Een perceel Land te Lede, op den Heipias genaamd de Kiev, gekend bfj kadaster Sectie E, n. 16 c groot bij meting 73 a. 86 ca. Gebruikt door M. Jaeobus Tmpens. 4. en laatste koop Een perceel Meersch te Lede, op den Hciplae genaamd «le Kley, gekend bij kadaster Sectie E, n. 17. groot bij meting '2 a 64 ca. Gebruikt door d'heeren Jacobus, August en Leopold Impens. Verdeeld in twee gelijke deelen. Helft ten Oos ten en helft ten Westen. BENIGE ZITDAG DONDERDAG9SEPTEMBKR 1920. Om 2 u. namiddag, ter herberg an d'heer 3acol.no Im- ife08'10 Lede, Hciplas, steenweg van Lede naar LW|ÓbeI«B. 5Z49 Onder dezen titel gaf .M. Vinoent Diericz, oud-volksvertegenwoordiger, onlangs in den kolonialen kring van Geeraardsbergen eene voordracht ,over zijne eerste, luchtreis. Allen die M. yiiRjent Dieriox kennen weten, met welk gemak, zpnder gezochte woorden, hij zich uitdrukt, niet zoekend effekt te maken, doch kalm en natuurlijk, verstaanbaar voor iedereen, verbaalt wal hij beleefde. Hij heeft zijne voordracht op papier gezet, er eeDe kleine brochuur laten van maken, welke thans verkoeld wordt aan den prijs van 25 centiemen, ten voordeele van het ge- denkleeken der gesneuvelde soldaten en af gestorven opgeeisohten van Geeraardsbergen. Wie dus een waar en niet overdreven ver haal wil lezen over de gewaarwordingen bij eene luohtreis en tevens medehelpen aan een edel werk, leze het werkje van M. Vin cent Diericx. Het is verkrijgbaar bij onze verkoopers, aan den prijs van 25 centiemen. Schools.raat, 54, Aalst stelt ziel) ten dienste van het publiek van stad en buiten, voor alle ligt vervoer, bezon- der voor huwelijken, doopen en reizigers- vervoer, lux- en gewonen gespannen. Zeer matige prijzen. 5267 AALST KERKSTRAAT. 22 4 KEEREN DER JAREN Alle vrouwen ken nen de gevaren die haar bedreigen bij het KEEREN derJAREN. De voorteekens zijn genoegzaam bekend. Deze zijn eerst een gevoel van stikking en bevangenheid dat de keel beknelt, opstij gingen van warmte die het gelaat rood maken en gevolgd zijn door koud zweeten over hel geheele lichaam. De buik doet zeer; de maandstonden worden onregelmatig of te overvloedig; en weldra vervalt de kloeksie viouw in een staat van verzwakking die haar bloot stelt aan de grootste gevaren. Alsdan moet men, zonder langer le wachten, ccnc kuur Dit portrtl eiecher» aanvangen met de Wij kunnen niet genoeg herhalen dat elke vrouw die den ouderdom van 40 par heeft bereikt, zelfs indien zij niet het minste ongemak govoelt, gebruik moet maken van de JOUVENCE van Abbé SOURY, met gelijke tussohenpoozen, indien zij de plot selinge opstijging van bet bloed naar de hersens wil vermijden, de congestie, de i eroerte. hartaderbrcuk< enz. Dat zij nooit vergete dat het bloed, dat zijn natuurlijken omloop mist, bij voor keur zich richt naar de zwakste lichaams- deelen en daar de pijnlijkste ziekten ont wikkelt': Gezwellen, Kanker, Zenuw zwakte (Neurasthénle), Metriet, Ve zeigezwel, Phleblet, Vloed, enz.terwijl zij door het gebruik van de JOUVENCE van Abbé SOURY aan al de kwalen die. haar bedreigen zal ontkomen. De JOUVENCE t«d Abbé SOURY. cercid door de Apotheek Mag. bl'MO.NTIEH. te Bonen, wordt ter- kocht in alle apotheken, do flegch. 7 fr. 30 Ageuieen depot «oor Belg Apotheek V1VARIO. Luik. Eischt wel de echte JOUVENCE van Abbé SOURY mei het handieeken Mag. DUMONTIER GEVRAAGD goede meid, burgers keukarfJ kunnende. Zich wenden tot Mevr. Weduwo Ringoir, 23, Statiestraat, Aalst. 5268v GEVRAAGD een werkman, Kiekenkwae» kerij, Kasteel van Meldert, bij Moorsel,5269) MEN VRAAGT eene maid, kunnende eefr weinig de keuken. Zioh te wenden Keizer1-', lijke Plaats, 31. Aalst. 523$ AANSTONDS GEVRAAGD, een magazij nier op de hoogte zijnde vajt breiwerk. Zich1 aan te bieden bij A. Lenoir, Brabantstraaff 9, Aalst. B 5263 MEN VRAAGT eene dienstmeid om iü hel huishouden te helpen. Goed loon. Zicfif! te bevragen Nieuwstraat, 47, Aalst. B 5265) MEN VRAAGT eene goede keukenmeid,1 goed loon. Zich te bevragen Klapstraat, 8/ Aalst. 5264 MEIDEN en HUISBEDIENDEN mogen zi^V aanbieden in het Office du Personnel 132, Nieuwstraat Brussel. Zij worden aanstonds geplaatst. 25514 TE KÓÓP eene schoonej partij ouden Tabak, Genlsoheslraai, 45, Aalst. 527Qf Beuken afval, idem zagemeel en' idem draailingen le bekomen, in hel Bilter- peeënfabriek Van Schuylenbergh, Zeeberg- brug, alhier. 5203, Nieuwen afslag op Koffie, Rijsti en Vermicelle. Ook te bekomen Creoline, bf A. De Ryck-Limpeni, Genlschestraat, 2:, Aalst. B 52< AANGEKOMEN eene groote partij scho- lierenkoslumen in alle slaoh, aan 25 fr. het kostuum, bij de gebroeders Scbeerlinok^ Meirestraat, 23 en 37, Aalst. 526a TE HUREN VOOR HÜWJjyJKEN bA Frans Troch, Geerardsbergsciiéttraat, 109, Aalst, Piano automatiek. TE KOOP versohoidene burgershuizen, alsmede eene hofstede alsnu ook uitmakende woniD^eii met of zonder ongevèer eenheotaas land. Zich le bevragen te Aalst, Nieuw< éstraal, 47. 5265

De Volksstem | 1920 | | pagina 3