APOTHEEK Vichy-Pillen Antwoord op de aantijgingen aalstXourdes Era ongeluk te Waregem- Wreeds mcord te Munckzwalm. Bet Verbond der Katholieke Ver- eenigingen en Kringen en der Werkmaiisvereeniglngen: Laatste Serichten per Telefoon STADSNIEUWS Sport Indruk mijner eerste luchtreis psr vllegmachien- Jér. Renneboog VERSTOPPING Een 70jarige ouderling van Wontergèm, i doodgereden. Dinsdag na de paardenloopsl rijden van Waregem, kwam de 70jarige Leo De Meule- mcestcr, van Wortegem, naar de markt van Waregem toe. Gekomen juist voorbij de brug der Gaverbeke, wijk Lceuwke, kwam een wielrijder in vol Je snelheid van de plaats van Waregem gereden. De ouderling werd door den wielrijder van vooren aangereden en met zulk geweld achter waarts op de straatsteenen omvergeworpen, dat bij voor dood ter plaats bleei üggen. De ongelukkige had een erge wonde aan bet achterhoofd en hot bloed liep hem uit pcus, mond en ooren. Hei slachtoffer werd in een naburig buis gedragen, waar een priester en een genees heer ter hulp snelden. De ouderling die den schedel gebroken was, bezweek na een paar uren, zonder tot het bewustzijn terug te keeren. De wielrijder, vrijwillige oorzaak van het óngeluk, heelt zich inderhaast nit de voeten gemaakt^ Het is te hopen dat den doodrijder, die natuurlijk door vele personen gezien werd, spoedig zal gekend zijn. 1 Het Parket van Kortrijk is Woensdag ter plaats geweest. door de herinnering van onze geschonden rechten, de gelijkaardigheid van gevoelens geloof pp betèngen, hét lijdëri en J" ti"u" iff heti Een vader door zijne kinderen vermoord. Dinsdag avond werd de gemeente Munck zwalm, gelegen tusschen Zottogem en Oude naarde, door ecne wreede moord in opschud ding gebracht. Hippoliet Van de Sype, gehuwd en vader van 13 kinderen, die Dinsdag geheel den dag op zwier was geweest, kwam rond 7 ure des avonds in dronken toestand thuis. De dronkaard ging als een bezetene te werk hij schelde en vloekte en viel vrouw en kinderen aan met al wat hem onder de handen viel. Eensklaps sprongen de kinderen al te za nten naar den woest aard, sloegen hem ver scheidene malen tegen de vloersleenen en met zulk geweld dat gansch het hoofd open lag. Daarenboven brachten zij het slachtoffer nog vier steken met een bajonnet toe, waar van één het hart doorboorde. De geburen die het afgrijselijk fooneel had den afgezien, hebben seffens de gendarmerie verwittigd, die ter plaats snelde, alsook dok ter Pulman, van Vclsjque, die slechts den dood van den man kon vaststellen. De vermoorde was afzichtelijk om zien het hoofd vormde slechts eene wonde en de plaats waar hel vreeselijk gevecht had plaats gehad, bood een afschuwelijk schouwspel. Hel bloed was langs alle kanten op de muren gespat cn geiieel de vloer lag vol met gebroken huisraad, zooals gleierwerk, glas scherven, meubelen, enz. Niels was in die plaats geheel gebleven. Temidden dier gebroken huisraad en-een evergrooten bloedplas, lag het lijk van Hip poliet Van de Sype, en daarnevens een sabel alsook eene bajonnet, zoo scherp geslepen als een dolk. Denkelijk is bet met dit wapen dat vader Van de Sype de doodelijke steken heeil be komen. Aanhouding der vier oudste zonen. De gendarmerie van Munckzwalm, in af wachting van het parket van Oudenaarde, dal dadelijk verwittigd werd en Woenscag namiddag op de plaats der misdaad werd verwacht, is dadelijk overgegaan tol het eerste onderzot k. De vier oudste zonen Van de Sype werden onderlioord de jongste der zoons"deed volle dige bekentenissen. Alle vier werden in de gendarmerie opge sloten, in afwachting dat zij naar het gevang van Oudenaarde zullen worden overgebracht. Dit verbond den 31 Augustus, ten 15 ure, m het lokaalPatria te Brussel, vergaderd', onder het voorzitterschap van den heer Staatsminister Segers, heeft de volgende dagorde ges'emd O.i rwegende dal, pp dit oogenblik, Polen de vesting van Westelijk Europa is tegen de noodlottigste leeringen en de ergste Misdaden, en dat zijne zaak deze is van de orde en van de beschaving, tegen de wanorde en de regeeringsloosheid b Overwegende dat de heropslandig van een onafhankeiijk Polen het werk is van het Traktaat van Versailles, waarvan België, ónderteekenaar van dit verdrag, en, ten ge lijken titel als Polen, lid van den Volkenbond, Solidair blijfl, en daar het geweten is dat J>oviél-Rusland poogt het Traktaat van Ver sailles te verminken, met inbreuk te doen op de onafhankelijkheid van Polen en zijne nationale eenheid i) Overwegende dat het evenzeer bewezen is dal Duilschiand, namelijk door het leveren van wapens, de vrijwillige dienstnemingen en dc rechtslreeksche hulp in zake van leger aanvoering, te gelijk met zijne beroering in Galicië en in het Roergebied, de hand reikt aan het Bolchevislisch, Rusland tegen Polen. Dal het daarenboven duidelijk is dat zijne lusschenkomsi geen andér doel beeft, dan, begunstigd door de onrust\lie hel in Europa zou doen ontstaan, liet behoud zijner legers te verlengen en zich te ontdekken aan de verplichtingen liet dooi* het Vredesverdrag opgelegd en door de Konfererkcies, die de uitvoering ervan regelen Overwegende dat zelfs buiten dese redens <lie alleen reeds volstaan om, in gansch de male waarin bel mogelijk is, de tnsschen- komst van Belgie ten voordeele van Polpn te wetiigen, ons ten opzichte van dit land eene bijzondere genegenheid opgelegd wordt, moed van' dit ed°} volk in'fiet tegenwoordige Overwegende, baarbij, dat niets, on^er opzich van internationaal, recht, een hinder paal mag stellen aan den tra'nsit-üiïvoer van wapens en schietvoorraad, langs Belgische havens b Overwegende dat de groote politieke in richtingen van hei land niet onverschillig mogen blijven overhel lot eener natie waar van de belangen zich versmelten met het na leven der Traktaten en met den vrede in Europa Drukt het Verbond der Katholieke Veree nig ingen en Kringen en der Werkmansveree- nigingen zijne groote genegenheid uit aan de heldhaftige en beproefde Poolsche natie, wenschti haar, met vreugde, geluk voor de overwinningen harer legers; noodigt al de Belgen uit tot edelmoedige deelneming aan de werken die tot doel hebben de ellenden van de zoo wreed getroffen Poolsche bevol kingen te verzachten en teekent krachtdadig verzet aan tegen alle besluit of tegen allen maatregel van de Belgische openbare macht, van aard om, tegen den wil van de over- groote meerderheid van de Belgische Natie, de overwinningen van de Poolsche wapens, en de verwezenlijking der algeheele onafhan kelijkheid van Polen, binnen de natuurlijke grenzen hel door §hel Vredestraktaat toege kend, te vertragen of in gevaar te bren. voordeelen dezer proeven niet t>Ve stellen echter vast _heer Notaris /liet erg op de hoogte zijt van den huiuigen oploopen. dat n7rrfci»SfihnolR)estan'cl. Anders zou V zeker wb) ken- tegenons huidig Volksonderwijs ingebracht door M. Notaris De Windt in zitting des Gemoenteraads. te Aalst U spreekt ook nog, heer De Windt, van dc onderwijzers die er zonder normaalschool in gelukken, door eigen studie het diploma machtig te worden. Gij spreekt er echter van met de diepste verachting. Hoe is't mogelijk! Van den eenen kant zoekt U dolgraag als vriend en beschermer van werklieden en ge- brcklijdenden door te gaan en anderzijds spot Ge met onterfden der fortuin, die, omdaj hunne Ouders geen jarenlang koslschoolgeld kunnen betalen, genoodzaakt zijn zich op eigen hand te bekwamen. Het is tegen de waarheid te beweren t/ai de leerstof door die aspiranten-onderwijzbrs af te werken -zeer ingekrompen is» en dat dit examen niet veel moeilijker is dan die van de lagere scholen op de Wedstrijden in vroeger tijden. Lees de onderrichtingen voor de jury's be last met het afnemen van het onderwijzers- exaam voorzien bij art. 24 der wel tot rege ling van hel lageronderwijs, en daar vindt Ge bl. 7 in de algemeene schikkingen woordelijk dal de twee af le leggen proeven, hel volledig programma omvallen der Staatsnor- maahcliolen. Ziedaar, heer Notaris, spijkers mei koppen, zult Ge voortaan nog durven vooruiizclten dat hel een ingekort programma is Lees a. U. b. de onderrichtingen, en ge zult moeten bekennen dal zelfs een leerling mot volledig middelbaar onderwijs toegerust nog minstens écu jaar voorbereiding noodig heeft alvorens zich met de kans van welslagen voor dit examen aan le bieden. Ook kunnen we hier tot nazicht bijvoegen dat de kandida ten onzer omschrijving welke het examen hebben aangedurfd ofwel de leergangen der middelbare scholen onzer stad, ofwel twee, soms drie jaar normale leergangen hadden gevolgd. We kennen er zelfs verschillende die een getuigschrift van volledige humaniora bezaten. Een onzer kinderen, heeft dit jaar het exa men, waarvan sprake, afgelegd. En we zijn waarlijk gesticht geweest toen we dagelijks merkten, hoeveel wilskracht, hoeveel'moed en laai geduld er noodig geweest zijn om zich door zelfstudie in twee jaar lijds te bekwamen voor proeven, waaraan de normaalscholen vier jaar besteden. Bovendien worden de normalisten voor deze proeven onderzocht door hunne gewone leeraars en éen afgevaar digde van den Slaat, terwijl de kandidaten van de Midden-Jury moeten verschijnen voor vijf schoolopzieners, zooals we hooger zegden die ze doorgaans voor de eerste maal van hun leven ontmoeten. Vergelijkt nu eens zeil heer Notaris. Zulke onderwijzers voegt Gij erbij, mangelt het aan beroepsopleiding. Nemen we aan dat er waar heid in Uw gezegde ligt. Doch wend U eens tot de vakmannen en deze zullen U spoedig overtuigen dal de meest praktische opleiding, de eigenlijke proeftijd van den lageren onder wijzer de tiers eerste jaren zijn tijdens de welke hij zijn ambt waarneemt. Trouwens zonder die aanhoudende zelfstudie, zonder bestendige opoffering en toewijding is nooil iemand eeo knap en flink onderwijzer gewor den, zoodanig dal de normaalschool slechts als hulpmiddel en wegwijzer dienstig is. Het verheugt mij hoe twee der onderwijzers door U, M. De Windt, als toonbeelden van over vele jaren aangegeven, de normaalschool ver lieten, met de diploma van 3 c graad, en hoe zij later door zelfstudie heel bekwame mees ters zijn geworden. Overigens zelfstandige mannen die zich door eigen krachten omhoog werken treft men ook elders dan in den onderwijzers stand aan. Zoo kennen wij o. a. een ndtaris, die, insgelijks om de-hooge kosten le vermij den, nu en dan voor de cursussen eens naar Gent reisde, doch meest thuis öp eigèn hand studeerde. Thans is het een hoog gewaar deerd ambtenaar gevestigd in de Brusselsche omgeving. En zie, 't was ook zijn dorpsonder wijzer die hem met raad en daad bijstond. Over de wedstrijden handelend betitelt Gij ze ons nayver te verwekkerr tusschen de leer lingen en meesters onzer vofk6cholen. \Vij ook, wij deelen dit gèvoelen en achten mits vaste waarborgen en zeker voorwaofden, dat het zeer geschikte roiddéfefi zijn om wedijver te doen ontstaan, ofschoon voornome opvoed kundigen en vakmannen met Het nut etfde nis Reï&sn van het Kqd» 'Öesl. vani8Junj 1920, het exanfcn en het getuigschrift iri^teK lende voorzien bij Art. 5 der schoolwet, als mede het Min. Besl. van 24 Juni 1920, het- elk de noodige schikkingen treft voor het~ afnemen van het examen. Beide besluiten gelden voor al de lagere scholen, dus ook voor de aangenomenen en aanneembare scho len. Uwe aantijgingen, M. De Windt brengen ons in herinnering een gesprek waar we in ber 1913 oorgetuigen van waren. In gezelschap van een drietal ambtgenooten kwamen we met een werkmanstrein van Brussel naar Aalst. Juist op het oogenblik toen onze trein in het Noordstation op hei punt stond weg te bollen, staple een jong heerken, dat een hoogeschoolpet droeg, in onzen reiswagen en begon schier onmiddelijk met eenige inzittende werklieden te praten over hunne rechten en over hunne middelen welke ze volgens hem dienden aan te wenden om den hemel op aarde te bekomen. Een netgekleede Gentenaar naar zijn tongval te hooien beaamde gestatig de gezegden en voegde er nog allerlei ophitsin gen bij. In Denderleeuw slapte onze student af, wyl hij naar Kortrijk moest. Doch nau welijks stond hij op de kaai toen reeds de Gentenaar zijn lof begon te maken 't was een felle geleerde klepper zweiste en pochte hij en men kon het hem aanzien dat hij een student der Brusselsche Universiteit was de hoogeschool van Brussel, voer hij voort, dit was de voornaamste van ons land, deze van Gent en Luik waren ook goed maar deze van Leuven en Antwerpen waren niks waard, er waren veel le veel pastoors mee bemoeid en in pastoorscholen kweekt men enkel dom pers Een Aalstersche werkman echter nam dit niet aan als een afdoende bewijs en snauwde hem derhalve toe hoe komt hel dan dat al tie liberalen in Aalst hunne zonen ter schole zenden bij de Paters Jezïuten In Aalst ja, antwoordde de bedremmelde strop drager, maar Aalst is een klein stadje. en 'tvolk is daarom nog le dom doch in Gent gebeurt zco iets niet. En daarop begon nen zij te twisten en te schelden dal hooren en zien verging cn dat we uiterst tevreden waren in onze moederstad te zijn aangeland. Was en is hel nu nog steeds hetzelfde deuntje, heer Notaris Paters, Broeders, katholijke onderwijzers 'l zijn allen dompers. Zoo zongen, de ouden, zoo piepen nog de jongen. Ab uno disec omnes. 'l Zijn al vogels van een der veören. Gelukkiglijk die ellendige papenvreterij vindt geen bijval meer en we. beklagende sukkelaars die er nog hun toevlucht moeien toenemen om hnn wankelend kraam recht te houden. Werklieden en burgers weten in de stad en op denbuiten genoeg waarom sommi ge politiekers altijd met nert pastoor op den neus loopen. Toen we de zitting van den gemeenteraad verlieten, boorden we nog een ander nootje van twee toehoordersWie wil burgemees ter worden, moet bet ooiijker welen aan boord te leggen en gezonder leeren redenee ren. - Ja, wedervoer de andere anders, Zoo niet is 't mis Ef.n Onderwijzer. Aan de geëerde deelnemefs der Bedevaart wordt dringend aangeraden zich het Handboek van den godvruchtigen Bede vaarder naar 0. L. Vrouw van Lourdes aan te schallen, waarin zij benevens al de godsdienstige plechtigheden, de liederen, gewoonlijk le Lourdes gezongen, zulleu aan treffen en kunnen leeren. Het handhoek wordt verkocht ten bureole van Dc Volksstem aan don prijs van 3 frank. De kleine winst welke den verkoop oplevert, komt ten goede aan de arme zieken welke de reis medemaken. DE DREIQENDE N li VER yEID SSTAK1N G IN ENGELAND. LONDEN 2 September Dg conferencie der mijnwerkers hede/i' morgend vergaderd, heeft op aandringen van Èet uitvoërendkööiiteil der mijnwerkers besjptéh naar alle distrikten siakingsbevëlen te sturen. Deze bevelen zullen ien laatste tegen 25® dezer moeten opgevolgd worden. DE POOLSGH-RÜSSISCHJS OORLOG. Warschow, 2 September. Eene mededee- Jing van den staf van het Poolsche ïegei;, gedagteekend van 1 September, meldt dat het -de Poolsch leger eene nieuwe overwinning behaalde op de troepen van Budieny. IJpt offen sief van het 12e rood leger langs de Boug is totaal mislukt. De roode troepen in die streek samengetrokken trekken ijlings achteruit, achtervolgd door onze troepen. IN HET BEZETTE DÜITSCHLAND Aken, 1 Sept - M. Paul Erpiel Jansou, mi nister van 's lands verdediging, vergezeld doei' zijn kabinetsoverste, kolonel Giron, is Woensdag avond te Aken aangekomen. Hij werd er ontvangen door luitenant generaal Rucroy, opperbevelhebber van bet Belgisch bezettingslegeren dezes stafoverste, kolonel Dubois. HONGERSTAKERS IN SPANJE. Madrid, 2 Sept. De aangehoudenen voor poli tieke misdrijven, opgesloten in de gevangenissen van Bilbao en Sarassa hebben de honger staking begonnen. EEN GEVAARLIJKE KEREL. LONDEN 2 September. Uit Constantinopel wordt aan den Times gemeld, dat een nationalist, uit Analoiië gekomen met het inzicht den groot-vizier te dooden, kon aangehouden Worden na een gevecht waarbij een policieagent hel leven liet. In het bezit van den kerel werden verscheidene bommen gevonden. ONDERHANDELINGEN MISLUKT. Londen, 2 September. Uit Copenhagen wordt gemeld, dat de afgevaardigden ter conferencie van Dorpat er niet in gelukt zijn zich t'akkoord te stellen nopens de territoriale kwestie. DE NIEUWE PRESIDENT VAN GUATEMALA, Parijs, 2 Seplemb. Het gezant schap van Guatamala meldt, dat M. Carlos Herrera president der republiek gekozen is wat? eene meerderheid van 200.000 stemmen, geen enkele zijner tegenkandidaten bekwam meer dan 6000 stemmen. De algemeen klasseering na de drij eerste ritten geeftPunten 1. Belveaux Jean (6 2 5) 13 2. Thewis Armnnd (3 3 9) 16 3. Bouw Jozef (1 12 14) 17 4. Van Heyneghem Ed. (4 17 4) 24 5. Franz Eugeene (10 4 11) 25 6. Destombes Leon (6 15 8) 31 7. Nyssens Guiilaume (30 1 1) 32. 8. Carels Gaston (5 14 18) 37 9. Govaert Karei (26 9 7) 42 9. Depauw Erans(6 7 29) 42 11. Lenaers Victor (6 24 15) 45 12. Jacquy Jonas (19 19 19) 50 12. Gerard Aubin (14 6 30) 50 14. Marchand Jozef (6 20 25) 51 15. Jordens Albert (6 23 26) 55 15. Javaux Benjamin (6 47 2) 55 De Vierde rit Vrijdag 3 September wordt de vierde rit betwist op den weg Antwerpen-Oostende, 184 kim. over Mechelen, Dendermonde, Aalst, Gent, Deinze, Thielt, Brugge, Knokke en Blankenberge. Daar het verireiksein gegeven wordt om 10 1/2 ure, worden de rijders te Aalst ver wacht rond 12 ure. De Witte Kaproenen Verleden Zondag hernam voornoemd Stu- dentengilde de reeks zijner jaarlijksche too- neelopvoeringen, door den oorlog ^onderbro ken. Reeds voor de opening was de feestzaal van 'l Jezuïetencollege volgeloopen. Werden opgevoerd: Tooneelslndien van Justus Van Maurik en Brancomir. Het spel was perfect en werd uitbundig toegejuicht. Tusschen beide in hield de geestelijke leider van liet Smdentengilde, E. II. Cartuyvels, de gele genheidsrede: Ueigpubliek werd aangezet om hel werk van de studenten te helpen en aan le moedigen, en met hen mede te werken tot opbeuring van ons geliefd Vlaamsche volk, dat moet worden wat 't zijn moei: Vlaamsen en Katholiek'» naar de leuze A.V.V. V.V.K. Een machtige Vlaamsche Leeuwdoor al de toehoorders gezongen, eindigde het feest. WIELRiJDEN De Ronde van België voer onhafankelijken De Derde rit Lu.xemburg-Hoboken Nog G7 rijders vertrokken Woensdag mor gend uit Luxemburg, om dé 289 kim. af ie leggen welke hen van Hobóken scheiden. Pas zijn 10 kim. afgelegd, of Nysssns moet reeds een band herstellen. Wat verder ont snapt Gonze, neemt meer dan een kim. voor sprong, doch wordt ten slotte ingehaald. Nu en dan poogt er nog eens iemand te ontsnappen, doch daar het niet meer gazt wordt er niet meer aangedrongen. Daaruil komt dat er te Tongeren nog meer dan 50 man in de hoofdgroep zijn. Nu en dan moet een rijder afstappen om een band te herstellen. Evenwel kunnen dege nen die zulks wat vlug kunnen doen, nog terug bij de hoofdgroep geraken. Van aan Oude-God is er ?ooveel volk langs de baan, dat de rijders schier niet meer door kunnen. Daardoor geraakt, de hoofdgroep min of meer uiteen, vermist al de rijders schier achter elkander moeten rqden. Zoo komt mén le Hobokén, waar Nyssens zonder moeite zijffe tegenstrevers kan kloppen. Ziehier de uitslag van de derden rit 1 NYSSENS, om Ö.ure 8jnin.; 2. Javaux op 1 lengte 3 Van ffëynëghéfn óp 1/2 leng te; 4. Bouw op T/4 wiel; 5. Bejvaux'op 1/4 wiel; 6. Schraepen, 7. Govaert, 8. Deèt'ombe% '9. Thewis, 10. Vereist, ll. Frlantz,.12._B^iioit, 13. Boelaert, allep wiel aan wrèl; 14. tVtos- selmans om 8 ure" 8;ro. 46sek. 15. Lenaeiuh op 1/2 lengte; 10.- Mejotte op 1 lengte 17. ;EngIebert pp 1/2 Ief]gtë;.l8. Carels, om 8 u. 8 iff. 4(fsell.; 19. Jacquy op 1 lengte 20. Jumet op 1 lengte» Te bekomen in do Beenhouwerij De ToekomstKerkstraat, t. st Alle dagen van de week versch vervrozen vleesch, alsook aile soortenjvan kaas en con serven, koffie, rijst, enz, aan dejvoordeeligste prijzer, 5272 Broederschap de Bedevaarders van Halle Hel bestuur maakt aan zijne leden die de Bedevaart op Zaterdag 4 September a. s. vergezellen, hel volgende bekend 1. Men zal vergaderen in het lokaal bij C. Pilaie Nieuwstraat 30 tusschen 8 en 8 1/4 s' avonds, om ten 8 1/2 uren stipt ie kunnen vertrekken. 2. In de rustplaatsen onderwege zal er slechts rekening gehouden worden van de leden die hunne namen ten lokale zullen op gegeven i.ebben *oor 3 September a. s. 3. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de personen die geen lid zijn en de be devaart zouden vergezellen. 4. Men kan zich laten lid maken alvorens detbedevaart mede te maken, mits storting van 1.50 beloop der jaarlijksohe bijdrage. 5. Maandag 6 September om 8 uren s' mor gens, zal er in St-Martens Kerk aan 't Hoog altaar, een plechtigen dienst gezongen wor den tot lafenis der zielen onzer gesneuvelde en doodgemartelde leden, onze afgestorvene broeders en zusters en voor de welvaart onzer huisgezinnen. Al de leden, beschermleden en hjinne huisgenooten worden er loe uitgenoodigd en zijn verzocht in het Hoog Koor plaats te nemen. Sint Martinuskerk. Bond van het H. Hart. De maandelijksehe comrauniemis zal plaats hebben Zondag 5 September, om 7 uren 's morgens. Wij rekenen op de gewone tal rijke opkomst van ons steeds aangroeiend .ledqntal. Öe mannen van Sint Martensparoohie die nog geen deelmakën van den Boud, ejï het zouden begeeren mogen hierjvah dén H. De Witte, onderpastoor, St Marteliple.it), 3> kennis gevei», of eên briefje mét óltató en juist adrea, in dèn blok steken, aai) den in* gaog van het Hoogkoor in véornoemde kérk. Bij Robert Van do Lanotte, wisselagent, Esplanadestraat, 8, Aalst, uil- gave van obligatie 61. h. Koolmijn Limbourg Meuse, vrij van belastingen. Uitwisseling van Fransche munten aan den hoogsten prijs, 5271 Onder dezen titel gaf M. Vincent Diericx, oud-volksvertegenwoordiger, onlangs in den kolonialen kring van Geeraardsbergen eene voordraoht over zijne eerste luchtreis. Allen die M. Vincent Diericx kennen weten, met welk gemak, zonder gezochle woorden, hij; zich uitdrukt, niet zoekend effekt te maken, doch kalm en natuurlijk, verstaanbaar voor iedereen, verhaalt wat hg beleefde. Hij heeft zijne voordracht op papier gezet, er eene kleine brochuur laten van maken, welke thans verkocht wordt aan deö prijs van 25 centiemen, ten voordeele van het ge denk teeken der gesneuvelde soldaten en af gestorven opgeeisohlen van Geeraardsbergen. Wie dus een waar en niet overdreven ver haal wil lezen over de gewaarwordingen bij eene luchtreis en tevens medëltelpón aan een edel werk, leze het werkje van M. Vin cent Diericx. Het is verkrijgbaar bij onze verkoopers, aan den prijs vlvi 25 oentiemen. WISSELKOERS van 2 Septem. Amsterdam (gulden) 427 O/O tol 437 O/O 26 5/16 tot 28 6/10 220 1/2 101224 1 61 3/8 «ot 65 3/8 200 1/2 tol 204^2 48.16 tot 48A0 93 3/4 tot 94 1/4 13.45 tol 13.55 Medegedeeld doordeBanque Centralede la Dendre. Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond oterl.) Parijs Dollar (New York) GEVRAAGD goede meid, burgers keuken kunnende. Zich wenden tot Mevr. Wed.^e Ringoir, 23, Statiestraat, Aalst. 5268 AANSTONDS GEVRAAGD, een magazij nier op de hoogte zijnde van breiwerk. Zich aan te bieden bij A. Lenoir, Brabanlstraat. 9, Aalst. B 5262 MEN VRAAGT eene dienstmeid om in hel huishouden te helpen. Goed loon. Zich le bevragen Nieuwstraat, 47, Aalst. B 52^J TE KOOP eene sohoonel partij Tabak, Genlsobeatraal, 45, Aalst. oulen 5270 Nieuwen afslag op Koffie, Rijst en Vermicelle. Ook te bekomen Crsóline, bij A. De Ryck-Limpen8, Gontsche9traat, 2, Aalst. B 5264 oud-militair Apotheker j gj AALST, Nieuwstraat. 7 Nabij de Groote Marfct Uitvoering van alle voorschriften der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsche en uit— laDdache specialiteiten. TROUWE BEDIENING 339t Olmen Hout te koop, bijzonder diens- tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwstraat. 47, Aalst. Vermijdt de hevige purgeermiddelen BEPROEFT DE genezen de Lever en Maagkwalen, in alle apotheken Depot 48, Luxemburystraat, Brussel 8740

De Volksstem | 1920 | | pagina 2