APOTHEEK Dreigends nijverheidskrlsis Een zonderling ongeluk Vreeselljk tramongeluk te Gentbrugge. Uit het geteisterde Vlaasdereo De toestand in Italië Lasa&stss SSe9*ichfsn pas» Telefoon Doodelijk ongeluk te Qent. -v De slachtoffers der luchlverovering. De bandieterlj der Warmoesstraat Jaslne-Antoinette-Emma Haegeman STADSNIEUWS Pit ter hand te koop Tapisserie-Moderne J. Simoens Jér. Renneboog Leert FRAN8CH en EHBEL$Cfl De naamli}6len van maatschappijen die haren zetel in hel buitenland hebben, mogen, bij uitzondering, opgesteld worden op onge zegeld papier. De naar schoolkoloniën gezonden kinderen, alsuiedc hunne geleiders, worden in dezelfde voorwaaiden, ais leerlingen van onderwijs gestichten, met afslag vervoerd. Voormeld bijzonder bevel heeft dientenge volge aangeteekendj met dien verstande dat de andere vborscbnfleu van dat b^vel van toepassing blijven. Verbodsbepalingen in zake vervoer. Tot nader bericht is bet verboden in het Groothertogdom Luxemburg in te voeren of in doorvoer door dit land te verzenden 1*) allerhande herkauwende dieren, als mede bonden, paarden ezels, muilezels en varkens 2) huiden, versch vleesch, ongesmolten roet ruwe wol, hoornen en ander afval van ver- -ïneldedieren, stroo, hooi,, veevoeder, stalmest gediend hebbend stalgereedschap, oude klee deren en lompen, alsmede de lot het vervoer van voormelde voorwerpen en stoffen gediend hebbende verpakkingen, niet ontsmette rij tuigen en wagons voor het vervoer van vee De overtredingen van bovenstaan bepalin gen-zijn onderworpen aan verschillende straf fen en aan de verbeurdverklaring van hel voorwerp der overtreding. Zijn ook verboden de invoer in Frankrijk en de doorvoer door dit land (Elzas en Lotha ringen inbegrepen) van alle levende dieren over T algemeen (met inbegrip van gevogelte postduiven enz), afkomstig uit België of door ons land vervoerd. Dit verbod geldt ook voor zendingen versch vleesch, versche of drooge huiden, wol, dicrenhaar, hoornen, klauwen, strooi, veevoeder, stalmest en, over 't algemeen, alle ito/Ten die de runderpest kunnen voortzetten Bedieningen van Zeevaart-opziener. De wet op de veiligheid der schepen, welke onlangs door de wetgevende kamers werd gestemd, stelt, naar het voorbeeld der nabu rige landen, cene nationale wetgeving in met het doel er hel oog op te houden dat de sche pen welke in onze zeewateren vertoeven steeds van zeewaardigheid en van veiligheid verkeeren. Met het oog op de toepassing dier wetge ving, zijn eerlang bedieningen van zeevaart, ©pzieners, met verblijfplaats te Antwerpen en te Oostende, te begeven in het beheer van Zeewezen. De titularissen hebben voor op dracht bij voortduring hel toezicht over de schepen waar te nemen, vooraleer hel scheep- vaartbewijs, dat elk jaar vernieuwbaar is, af geleverd wordt. Bij het onderzoek van de titels der eandi datco, zal onder meer rekening gehouden worden met bun ouderdom en hun dienst ter tee als kapitien De aanvragen dienen gericht aan den heer Algemeen Bestuurder van het Zeewezen, 90, Weistraat, te Brussel. Rivier verkeer Antv/erpen-Straatsburg. Ingevolge de vrijstelling van de verhoogde entrepot-taksen vooral de te Antwerpen ont scheepte goederen welke langs de uvierweg Straatsburg bereiken, slaat de Belgische aan de schepen welke voor dit vervoer gebruikt worden den kosleloozen sleepdienst toe van Antwerpen naar Dordrecht en terug. Deze dienst, door het Beheer van Vervoer êver binnenlaudsche Wateren ingericht, treedt met ingang van 6 dezer in werking. De belanghebbenden kunnen kennis nemen van hel reglement en alle inlichtingen beko men op hel gewestelijk kantoor van hel Be- lieer van Vervoer over Binnenlandsche Wate ren, 12, Verbindingsdok, Antwerpen. in ECngeland. De Engelsche mijnwerkers zouden bereid zijn, eens bemiddeling aan te nemen LONDEN 6 September. ln zijne ver klaringen aan den «Sunday Times zegt de beer Smillie leader van de mijnwerkers, dat ze bereid zouden wezen, eene bemiddeling aan te nemen, en wel op dezen grondslag looncn geevenredigd aan de duurte van hel leven en eene beperking van die duurte. Dit zou hij voorkeur motten worden verkregen door eene vermindering van de kolenprijzen Sir Robert Horne, voorzitter van den Board pf Trade, vleit zich met de hoop, dat die verklaringen van Smillie den weg naar een oplossing van de zoo belangrijke en netelige kwrslie zullen banen. Anderzijds wordt door Daily Ghronicle medegedeeld, dat het mijnwerkerssyndikaat reeds in verscheidene banken trachlie eene belangrijke leening aan te gaan, doch dal de pogingen mislukten. LONDEN 6 September. Men berekent dat 1.756.000 werklieden, behoorende tot 22 verschillige nijverheidstakken, binnen eene week zouden werkloos vallen, indien de mijnwerkers in staking gingen. Na verloop van drie tot 4 weken, zouden 3.266.000 werklieden zonder werk zijn. De buidige voorraden kolen, zouden binnen 10 dagen verbruikt zijn. Door zijn hond gedood. Eenige inwoners van Saint Andre de P Eure (Frankrijk) waren samen op jacht gegaan. Boud den middag ontbeten zij en zaten nog wat te praten vooraleer de jacht voort te letten. Hunne geweren lagen op een hoopje hooi een paar meters van de plaats waar de jagers Vèten. Een der honden begon plots in het "kooi te wroeten en deed een schot afgaan. De eigenaar van den hond, Louis Egasse, •47 jaar oud, gehuw en vader van twee kin. wren, ondernemer, kreeg geheel de lading fn de borst en bleef op dén slag dood. Zondag namiddag is, op den Bmssclschen steenweg, eeD erg ongeluk voorgevallen, dat moet toegeschreven worden aan de ^onvoor zichtigheid van hel slachtoffer. Wanneer de tram naar Melle rijdend, rond ure, zijne standplaats aan het Arsenaal ver liet, kwam de genaamde Remy De Noyetle, wonende te Melle, Reikerwegel, 7b, omtrent hon erd meters voorbij het Arsenaal, aan de herberg het Rolbaanlje uit een buis ge- loopen en wilde op het tweede rijtuig sprin gen, om naar huis te rijden. Hij miste de voettrede, werd een twintig tal meters ver medegesleept, met het onge lukkig gevolg dat hij door de volgende rijtui gen de beide beenen werd overgereden. Een zijner beenen was letterlijk af en het andere was verpletterd. Eene auto, welke juist voorbijreed, bracht met behulp der policie den ongelukkige naar het hospicie te Gentbrugge, St Jozefsgesticht. De heer hoogleeraar Van der Linden is onmiddellijk tot de afzetting van het rechter been overgegaan. Het slachtoffer is een oud strijder, die gansch den oorlog heeft mede gemaakt. Hij is ongehuwd en steun van zijne oude moeder. Zijn toestand is bedenkelijk. We weten dal onze lezers belangstellen in de werking van den Belgischen Boerenbond in Wesl-Vlaanderen. Het zal dus niet zonder belang zijn eenige inlichtingen over de uitsla gen dezer werking mede te deelen. De voorschotten op oorlogsschadedoor de Middenkredietkas van den Boerenbond ver leend, bereikten op einde Juli de som van 35.597.840 fr. Daar de voorschotten moeten gebruikt worden lot het herstel en tot het noodige beperkt worden, is het te begrijpen dat een groot getal geteisterden, (ongeveer 4.000) dank aan die voorschotten, in de mo gelijkheid gesteld werden, ie herstellen. Daarenboven werden door de plaatselijke Spaar- en Leenkassen, aangesloten hij de. Middenkredietkas van den Boerenbond, aan de geteisterden aanzienlijke sommen onder den vorm van gewone uitleeningen toegestaan. De Dienst voor herstel van West- Vlaan derenonder leiding van de hoeren Gillot en Van de Loock, blijft steeds het toevluchts oord waar geteisterden hulp en raad kunnen vragen. Door zijn tusschenkomst heeft de Bel gische Heidemaatschappij bestuurd door den heer ingenieur Borremans en zijn helper ingenieur Beckers, mèer dan 4.000 hectaren gronden, waaronder velen der meest ver woeste, vereffend en bebouwbaar gemaakt, en meer dan 60 kilometers beken en rijrievie- ren gekuischt. Het is opvallend te zien dal vele dier gronden verleden jaar nog door/aaid met obuspuiten en overgroeid met lischplan- ten, distels en andere onkruidplanten, dit jaar reeds weelderige haver ol paardenboonen dragen, of in schoone aardappelvelden her schapen zijn. Op andere plaatsen wordt de grond ongelukkiglijk nog niet beboerd, om dat er geen gebouwen zijn om menschen en dieren te herbergen. Onder de herstelde gronden zijn verschil lende blokken die voor het Ministerie van Landbouw verheffend werden. De onkosten voor het bebouwbaar maken der gronden veranderen volgens den staat van verwoesting. Over t' algemeen schomme len tusschen 2.000 en 3.000 frank. Zoo b. v de bloc of sector van Lombart- zijde, door de Heidemaatschappij vereffend bevat 220 hectaren. Deze sector bevatte veel en zware loopgrachten, hetgeen eene groofe grondverplaatsing vereischte. Veel materiaal vooral houten balken, werden uit den grond gehaald. Sommige perceelen, op korten af stand van de loopgrachten, waren minder verwoest. De grond werd verheffend door een ploeg van 785 werklieden. De onkosten der herstelling bedroegen middelmatig 2 500 fr. per Ha. De dienst voor herstel bevat ook de West-Vlaamscbe Bouwvereenigiog Deze vereeniging slaat onder leiding der heeren E. De Busschere en F. Vandendael. Ze bouwt hoofdzakelijk hofsteden en landelijke woningen. Alhoewel pas 5 maanden begon nen, is hij reeds bezig aan hel honderste ge bouw. Daarvan staan er 68 onder dak, en 28 zijn reeds bewoond. De bouwdienst verdeelt zijn werking in verschillende sectors, ten einde kostelijke vervoerkosten op hun minste te kunnen brengen. Dit laat hem toe rap en goedkoop te bouwen. AAA' Parijs, 6 Sept. Volgen6 de correspon denten der bladen te Rome moet, logisch beschouwd, de pogiug van de werklieden der Italiaansche metaalnijverheid zich tot de andere nijverheden uitstrekken. De hoofden der beweging spreken er reeds van, zich van andere induslriën en ook van het vervoer wezen meester te maken. Te Genua hebben de typografen reeds de drukkerijen in bezit genomen, en drie in de haven voor anker liggende schepen werden door de havenwerkers buit verklaard. Gisteren heeft de zaak een nieuwen keer genomen. De.aanhangers der samenwerkende maatschappijen streven naar deze «oplossing» de fabrieken moeten in huur worden gege ven aan de werklieden, en die zouden gelde lijk waarborg verschaffen. Waar moet die waarborg vandaan komen Dat wordt niet gezegdDe nijveraars verklaren zich be reid, de eischen der werklieden te onderzoe ken, mits alles weder terugkeere lot orde en rust; maar zullen de massa's bereid worden gevonden, de fabrieken te ontruimen? Hoogst waarschijnlijk zouden de hoofden-zelf der beweging niet gehoorzaamd worden. De minister van arbeid moet van plan zijn, aan een gemengde kommissie de taak toe te vertrouwen, naar een terrein van overeen komst te zoeken. Uit een|onderzoek zou blijken, of de balans der maatschappijen al dan niet loonsverhoo- ging toelaat. De werklieden nemen dit voor stel met beide handen aan, maar bij de werk gevers schijnt het minder bijval te vinden. Een ander telegram uit Rome meldt, dat alles Zondag rustig bleef en er nergens inci denten plaats hadden. In verscheidene bedrijven wordt er reeds wederom normaal gewerkt, daar de patroons verklaarden de eventueele uitspraak der scheidsraden te aanvaarden. Eene zonderlinge vaststelling kan van nu af reeds gedaan worden, 't is dat de groote bazen der arbeidersverenigingen, zooals Twirati en Modigliani volstrekt tegen de huidige beweging zijn en ze volmondig afkeuren, daar deze volgens hen al te veel op het Russisch Bolschewism gelijkt. HET POOLSCH-L1THUAANSCH GESCHIL. Londen 7 September. In officieel® kringen is men vast overtuigd dat het Poolsch*Lithuaansch geschil nog deze week zal ver^ effend zijn. EENE AARDBEVING Nizza, 7 Sept. Heden morgend rond 6 1/2 ure werden lichte aardschokken gevoeld langs de Azuren kust. De schokken waren heviger langs den kant van Italië. Rome, 7 Sept. Uit Milaan en Genua wordt gemeld, dat aldaar heden morgend nog al hevige aardschokken gevoeld werden. Deze duurden ruim 5 sekonden. HET ENGELSCH GOUVERNEMENT EN DE LORD-MEIER VAN CORK. LONDEN 7 September. Uit Viego (Zwitserland) wordt gemald, dat M., Lloyd George aldaar vol gende verklaring deed Indien de beroepen ten gunste van M. Mae Swinney vergezeld' waren van de belofte, dat de moorden op de policieagenten in Ierland zouden ophouden, ben ik overtuigd, dat het Engelsch gouvernement er onmiddelijk zou in toestemmen den lord-meier en de andere hongerstakers in vrijheid te stellen. EEN MINISTERRAAD. Brussel, 7 September. Donderdag morgend om 9 ure, zal in het ministerie van financen een ministerraad gehouden worden. M. Delacroix zal er verslag doen over zijne reis naar Parijs. BIJ DE DU1TSCHE SPOORWEGBEDIENDEN. Berlijn, 7 September. Gisteren avond hield de algemeene raad der spoorwegbedienden eene vergadering, waarop eene* dagorde gestemd werd, luidende, dal alle militaire transporten, bestemd voor Polen zoudenj tegengehouden wordeh. De transporten voorzien in l.et vredesverdrag, zullen iniet veront rust worden. Eene motie, voorstellende dat alle militaire transporten zouden tegengehouden worden, werd met eene kleine meerderheid verworpen BERLIJN 7 September. De minister van spoorwegen heeft besloten, dat de spoorweg bedienden die in de statie van Erfurth waggons munitie afhaakten en vernielden, niet alleen zullen afgesteld worden, doch dat zij bovendien zullen vervolgd worden, wegens de schade welke zij aan het spoorwegbeheer berokkenden. Zondag avond rond 8 1/4 ure viel de ge naamde Jan Mortier, 46 jaar oud, wonende Loodsenstraat, 68, in de Noördstraat Van een tramrijtuig en werd hierbij erg aan het hoofd gekwetst. Het slachtoffer werd door geburen en dok ter Moens verzorgd en vervolgens door de zorgen der policie naar het hospitaal overge bracht, waar hij aonv/ijne wonden bezweken Een onderzoek is ingesteld. Een vreeteiijk ongeluk bij Parijs Maandag namiddag was wachtmeester René d' Estaine met een militair vliegtuig te Villacoublay opgestegen om eene proef vlucht te doen. Door eene hapering aan de motors daalde het toestel neer en kantelde om. Het vliegtuig kwam op den koer een er katholieke school te Montrouge midden de spelende scholieren terecht. De vlieger en twee scholieren werden ge- dood en twee andere kinderen levensgevaar lijk gekwetst. DAT KOMT ER VAN Een Antwerpenaar, M. V..., had gisteren avond te Brussel kennis gemaakt met eene nachtvlinder, met welke hij eenige koffiehui zen bezocht. Toen het tijd werd om naar Antwerpen terug te keeren, vergezelde zij hem tol aan de statie, alwaar zij schielijk tusschen het volk verdween. Toen V..,, zijn coupon wilde betalen stel de bij vast, dat ook zijne brieventescb 10.000 fr. inhoudende, verUwenfn was TE ST. JOOST-TEN-NOODE Eene aanhouding Wij hebben gemeld, hoe Mev. De Jaegher, wonende Warmoessslraat, te St. Joost ten Noode, verleden weelc in hare woonst werd overvallen door twee kerels, waaronder' een in soldatenkleedij. De vrouw had een signalement opgegeven van den soldaat en weldra vielen de vermoe dens op een genaamden D..,, wonende Bet- teravenslraat een deserteur der artillerie. D... wasechter onvindbaar. Maandag namiddag kwam de deserteur zich in den policiepost der Muniraenstraat gevangen geven, verklarende dat hij zijn regiment ontvlucht was. Een policieofficier ondervroeg hem over den aanval gepleegd op Mev. De Jaegber. De kerel loochende echter voor iets in deze zaak betrokken te zijn. Hij werd met Mev. De Jaegher gekonfronteerd en dadelijk her kend. De schurk bekende dan alles. Hij werd opgesloten. RECHTBANKEN Krijgsraad van Oost-Vlaanderen Een valsche officier. Voor de militaire rechtbank stond terecht, Alois De Roo, van Poperinghe, soldaat bij het 3* linie, in garnizoen te Ger.t, beschuldigd van 1. Aftroggelarij eener som van ongeveer 11.500 frank ten nadeele van Désité Peeters bakker te Oostacker 2. Drager van een valschen naam 3. Onwettig dragen van een officiersuni form 4. Onwettig dragen van een adjudantuni form 5.' Onwettig dragen van militaire ceretee- kens. De kerel had niets beter gevonden dan zich te doen doorgaan nu eene als officier dan eens als adjudant, waardoor hij vertrouwen inboezemde en er zoo in gelukte bij Peeters de vermeldde som af te troggelen, bestaande uit verschillige titels en waarden, onder voorwendsel deze te verhandelen. Hij verhandelde de waarden zoo voordee- lig, dat deze nooit meer werden teruggezien. De Roo, als officier gekleed, met de cere- teekens op de borst, woonde zelfs de huldi ging bij van generaal Drubbel, die te Oost acker plaatsgreep. De rechtbank veroordeelde den betichte tot 3 jaar gevangenisstraf en 500 frank boet of 2 maand gevangenisstraf voor de afloggelarij voor het dragen van een valschen naam lot 1 maand gevang en 300 frank boet als on wettig officier 300 frank boel als onwettig adjudant, 300 frank iioet en voor het onwet tig dragen van eercteek,ens 500 frank boet. Peeters stelde zich aan als burgerlijke partij en vroeg 11.500 frank schadevergoeding Het vonnis behelst dat, bij het niet terugvin den der afgetroggelde titels, De Roo de som van 11.300 frank m -t betalen als schade loosstelling. Dfe kerel is en blijft aangehouden. Mynheer Achille EEMAN MijDheer Etienne EEMAN Mijnheer Georges EE MAN. Mevrouw Georges Eeman, geboren flolène BORREMaN en hunne dochter Denise Mevrouw Weduwe Emile DE CLERCK, ge boren Marie BAEGEMAN Mejuffer Jeannette HAEGEMAN Mijnheer Camille EEMAN, kinderen en klein kinderen Mevrouw Weduwe Eduard EEMAN-DE' MEYER, kinderen en kleinkinderen De kinderen en kleinkinderen van wijlen den heer Frans EEMAN De kinderen en kleinkinderen van,wijlen den heer Rudolphe EEMAN-DELAROYERE Mijnheer Camille VAN GEEM-EEMAN on hinderen De familién EEMAN VAN DER MEERSCHE; VAN OPDENBOSCH-HAEGEMAN en VAN DEN BORRE-HAEGEMAN, melden Ued. met innige droefheid het smartelijk en onherstelbaar verlies dat zij komen te ondergaan door het af sterven van hunne teergelielden Eclitgenoote, Moeder, Schoonmoeder, Grootmoeder, Zuster, Schoonzuster, Tante, Grootfante en Nicht, DAME cebtgenoote van Mijnheer ACHILLE EEMAN lid der Congregatie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, van de derde orde van den Heilige Francisc.en verschillende andere genootschappen Voorzitster der Maatschappij van Ouderlingen Bijstand, Eendrachtige Zusterliefde geboren te Ninove den 1 November 1862 en godvruchtig overleden te Aalst den 4 September 1920, na eene langdurige en pijnlijke ziekte. Yersterkt/ïoor de HH. Sacramenten. Zij bevelen hare siel aan uwe godvruchtige geleden. De plechtige Lijkdienst voorafgegaan van de Vrouwmis en gevolgd van de Begrafenis in den familiekelder zal plaats hebben in de parochiale kerk van den H. Martinus te Aalst, den Woensdag 8 September 1920 om 10 uren. De Vigiliön zullen gezongen worden daags te voren na het Lof. Een tweede dienst van wegehet Broederschap van Bermliertigheid, Donderdag 9 September, om 7 1/2 uren. Gregoriaansche Missen zullen geschieden in verschillige kerken. Vergadering ton sterfhuize.Dendermondsohen Steenweg, N° 2, om91/2ureD. Noch Bloemen noch Kronen. Vrienden en Kenoisben die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen, worden vriendelijk verzocht deze aankondiging als dus danig te aanzien. Duivenmeuws Duivenliefhebberamaalschappij De Een dracht lokaal bij Leopold Ëoin, Kerk straat, I, Aalst. Prijsviucht uit Quiévrain van Zondag 5 September. Oude duiven 1. De Waegeneer, Herder som; 2. Aug. De Hasck, Aalst; 3. Marinckx, idem; 4. P. Van den Borre, idem; 5. M. D. Bolster, idem; 6. F. De Proost, idem; 7. L.; De Luyck, idem 8. F. Van Vaerenbergh - 9. J. Van de Velde, idem; 10. Van de Mer- ,el, idom. Jonge duiven 1. Robbreoht, Moorselj: 2. De Vlieger, Herdersem 3. Marinok^,; Aalst 4. P. Van den Borre, idem; 5. Jan Rovers, idem; 6. A. Roelandt, idem; 7. F.De Proost, idem 8. L. De Luyck, idem; 9. F. Van Vaerenbergh, idem 10. G De Smet, id. Erembodegem. ONGliLUK. Aan het Houten Hand is de poeldenier Aug Lauwereys zoo ongelukkig van zijne har ge vallen, dal hij den rechterarm gebroken en twee ribben ingedrukt werd. GEMEENTEHERDERSEM Eene plaats van Onderwijzeres is open in de Gemeeute-jongenssohool. Jaarwedde vol gens de wet. Aanvragen aan hetGemeente- hssiuur vóór 12 September aanstaande. 5294 PROGRAMMA VAN~HET CONCERT le geven door de Fanfarcnmaatschappij Tot Heil des Volks onder de leiding van den heer August Schollaert op Donderdag 9 September om 8 1/2 ure 's avonds op de Groote Markt. 1. Edelweiss, Marche Salzy 2. La Kermesse au Bois openingst. Tilliard 3. Martha, Fantaisie Flotour 4. Les Frères Siamois Polka voor Bugel en Piston F. Rousseau 5. L'Arlésienr.e 1'Entr'acte et final G. Bizet 6. Chante Manon, Gr. Valse. F. Vargues VERLOREN. Een groenendael met pluimstaart, rood binnen in de muil, terug te brengen tegen goede beloouing, bij A^hiel Van Braban», Assche-ter-Heyden. 5291. WISSELKOERS van 7 Septem. Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond sterl.j Parijs Dollar (New York) 429 1/2 tot 439 1/2 25 7/8 tot 21 7/8 223 25 tot 227 1/4,' 58 3/4 »ot 62 3/4 199 0/0 tot 203 0fft 48.40 tot 48.65; 93 3/4 tot 94 1/4 13.675 tol 13.7'75 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. MEN VRAAGT TE HURElN, twee of drijf kamers of een burgershuis. Schrijven bureel van hel blad onder de letters H. B. 529& MEN VRAAGT een knecht (magazijnier), goed op de hoogte vau de kruidenierswaren. Te bevragen bij Felix Bocqné-Veriest'"i„ Vaart, 1, Aalst. 5295 GOEDE BOTTINSTIKSTERS worden seffens gevraagd ter Schoenfabriek L. Fos- sele, Stoolstraat, 16, Aalst. 5286 SCHOONE GROENENDAAL te koop, twee jaar oudj Schrijven ten bureele dezer onder de letters F. B. 5288 Olmen Hout te koop, bijzonder dienst tig voor wagenmakers. Zich te bevragen Nieuwslraat, 47, Aalst. Een schoon HANDELSHUIS met inrij poort. gelegen in de beste wijk ven de stadi Onmiddelijk ingebruiktreding. Zich te bevra gen Groote Markt, 15, Aalst. 628C Qroolen keus van EngelschegBedden en Matrassen, alsook Behangpapieren, enz. bij Leop. Dicrick, Molenstraat, 19, Aalst5290 Stoomzeepziederij, Nieuwslraat, 56, Aalst, te koop nieuwe camioe, zuiver staal, niet gebold hebbende, dragende 3000 kilogr., voor een of twee paarden. 5279 Beuken afval, idem zagemeel en idem draailingen te bekomen, in het Bitter- peeénfabriek Van Schuylenbergb, Zeeberg- brug, alhier. 5202 PAARD OP HOL. Het paard van mul der Louis Van Damme ging op de baan van Nieuwerkerken op hol. Het woeste dier kon gelukkiglijk door Frans Van dér Donckt tot staan gebracht worden, toen het onvermijde lijk in'eenen gracht ging terecht komen. GEVONDEN, Maandag namiddag, eene kleine som geld. Terug te bekomen bij J. Lefevre, Dendermondscben steenweg, 202. DE GAUWDIEVEN. Ten nadeele van Mej. DelcauIIerie, werd Zaterdvg eene saco- che met een honderdtal franks gestolen. oud-militair Apotheker AACST, HitmlHit. 7 Nabij de Groot. Markt Uitvoering van alle vooncbrift.D der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsche an ait* landeehe ijieeialiteiten. TROUWE BEDIENING 3996 Te verkrijgen ten bureele en bij onze voorlverkooper* zonder meester Vlaamsch-Fran8oh l*en2°deel, per deel 6 fr. 3* deel 7 fr. Vlaamsch-Engelsch, prijs 6 fr» Verzameling van Brieoen, Smcehechri/ten en aanvragen in 'I VU tn in 'i Et OfiQ

De Volksstem | 1920 | | pagina 2