Dreigende nljverheidskrisis Voor de Geteisterden De gruwelijke misdaad te Eekloo Nog do inGidanten van Braslau De Conferentie van Aix-les-Bains Oe slachtoffers der luchtyerovering Nieuwe Moorderijsn in Kleln-Azië ral slechts plaats had, nadat de Polen in Lithuanie gedrongen waren.Algemeen wordt toch de hoop uitgedrukt, dat alles in regel itome i zal. De vrede zou nakend zijn Een telegram uit Krakow meldt, dat de toestand op het Poolsch-Russisch front laat voorzien dal er eerlang een wapenstilstand zul gesloten worden en dat de vredesonder handelingen dan onmiddelijk zullen aange vangen worden. Behalve eenige kleine gevechten in de streek van hemberg en van Bresl-Lilovsk is alles kalm. Hel Staatsblad van Maandag en Dinsdag kondigt een koninklijk besluit af, luidend nis volgt Aangezien de uilwijkelingcnsleun van af 15 September 1920, is afgeschaft geworden, wordt er tijdelijk aan de behoeftige families van uitwijkelingen en van teiuggekeerden een onderstand verleend waarvan het bedrag 1 frank is per lid en per dag. Deze onderstand zal aangeduid worden onder den naam van Buitengewone onder stand aan dc behoeftige families van uitge drevenen en van teruggekeerden.» De onderstand wordt toegekend 1. Aart do behoeftige families, waarvan een oorlogs- löil de woning, die zij in 1914 betrokken, vernield heeli, zoodal zij verplicht zijn ge weest ziel» elders lijdelijk te huisvesten 2. Aan de lamilies die in eene der volgende ge meenten zijn teruggekeerd mits dal zij in 1914 hunne wettige woonplaats hadden in tone midderwijl aangenomen gemeente van Wesl-Vlaumlcren. Arrondissement Brugge en Oostende Lombartzijde, Mannekensvere, Middelkerke, Sinl-Pielers-Cappellen, Schoore, Slype, Westende. Arrondissementen Th jell en Roesselaere ffadizeele, Hooglede, Moorslede, Ooslnieuw- kerke, Roeselaere, Staden, Weslroosebeke. Ai rondissi inent Veurne en Dixmude: Beerst, Gaeskerkerke. Glercken, Dixmude, Eesen, Handzaeme, Kevin, Lampernisse, Leke, Merekem, Nieuwpuort, Nieucappelle, Koordschoote, Oostduinkerken, Oostkerke, Oudecapelle, Pervyse, Ramscappelle.Rening- he, St. Joris, Sint Jacobscappelle, Stuyve- konskerke, Vladsloo, Werckem, Woumen, Zarren. Arrondissement YperNeer Waesten, Becelaeie. Bixschoote, Boesingbe, Brielen, Komen, Dickebusch.Uranoalre, Elvcrdinghe Gheluveli, Gbeluwe, Hollebeke, Houthem, Kern mei, Langemarck, Loere, Meesen, Nieuw kerke, Passehendaole, Ploegsteerl, Poelcappelle, Reninghelst, Sint Jan, Vlamer- tinghe, Voormezeele, Waesten, Wervik, Wesloutre, Wöesten, Wuiverghem, Wyt- BChaete, Yper, Zantvoorde, Zillcbeke, Zonne- beke, Zuydschoote. Arrondissement Koririjk t Meenen. Zijn van het voordeel dezer schikkingen uilgesloten 1. De families die van de premie van terugkeer genieten 2. De families waarvan een of meer leden in het buitenland werken 3. De families waarvan een der leden onder het zelfde dak wonende bet beroep uitoefent van spijshuishouder of van herber gier. zonder dit te hebben uitgeoefend in de zelfde gemeente, op 1 Augusti 1914. De onderstand wordt verminderd met zoo- .vsel malen 2 frank per dag als de familie mannelijke ledon telt lusschen de 17 en 65 Jaar oud en met zooveel malen 1 frank per dag als zij vrouwelijke leden lelt van den 'zelfden ouderdom. Die vermindering wordt nochtans niet toe gepast wanneer het personen belieft die op bestendige wijze onbekwaam zijn om te wer ken. evenmin wanneer bet eene weduwe be treft kinderen hebbende waarvan niet een den ouderdom van 17 jaar heeft bereikt. De onderstand wordt gebracht op 1 fr. 50 per lid en per dag in de families enkel samen gesteld uit personen ouder dan 65 jaar of uit personen onbekwaam om op eene besten dige wijze te arbeiden. Builen de voorziene vermindering zal de onders'and zooveel malen met 25 centiemen |>er^dag^venuindm^^ de familie Hellenden toon. De heer graaf zal zich mis schien in eene oo0e blikkelijke opwelling tot een ondoordachte daad hebben laten vervoereu, maar het zal aan u zijn, freule Monipellier ee ie herhaling van dergelijke daden te voorkomen. Ik dank u voor uwe woorden mijnheer, zeidc de graaf tot den beambte, gij hebt den toestand der dingen goed ingezien. - En ik word dus aan den man, die mijn vader niet is, overgeleverd snikte Engeline #r is dusgeene hulp voor mij, geen toevluchts oord Hel beste toevluchtsoord voor een kind [e het huis des vaders ik twijfel niet of uwe Doorluchtigheid zult dit toestemmen, zeide ie vertegenwoordiger van den polilieprefect. De vorst gaf door een hoofdknik zijne toe stemming en nam afsoheid van de aanwezi gen. Dc gra.if gebood Engeline aan zijne zijde te blijven, toen verliet hij met haar den tuin. Nu was zij in de macht van baar dood vijand, die de overwinning had behaald, daar" ellen hem voor haren vader hielden. Toen Engeline naast den graaf en den vertegenwoordiger van den policiicommissa- jte weder op de straat kwam, zag zij, dat zij ponder redding aan luren doodsvijand was jprijggegeven... nu was elke hoop, om zich aan de macht van den graaf te onttrekken ver loren Waarheen zou hij haa raleepen vroeg Bngeline aiohzelven af. In dehut'van Judas? lij wist niet, watteMontpellier na haar ver- leden lelt wanneer deze over eene kostelooze huisvesting beschikt ten laste der openbare besturen of instellingen. De onderstand wordt totaal afgeschaft voor de families waarvan de inkomsten, per maand hooger zijn dan 120 frank voor een per soon 170 frank voor twee personen 220 frank voor drie personen en zoo voorts met vermeerdeaing van 50 frank persoon en meer. WV Het onderzoek in de gruwelijke moord op de wed. De Leeuw wordt ieverig voortgezel en hoewel tol hiertoe geene aanhoudingen werden gedaan, koestert men de hoop de hand op de laffe ellendelingen te kunnen leggen. De drie verdachte personen, twee soldaten en eene vrouw, waarvan wij reeds spraken, zijn nog niet ontdekt, 't Was de vrouw die in de staiie een reisbiljet en twee militaire koepons heeft gevraagd. De reizigers zijn echter te Brussel niet aangekomen, de koejwns zijn er niet afgele verd, wat de vermoedens die op hen wegen nog verzwaren. Het Parket kwam Zaterdag namiddag en Maandag namiddag naar Eekloo. Maandag namiddag liep het gerucht dat ook verdachte personen zouden medegebracht worden, doch zulks was onjuist' en 't waren de magistraten alleen die zich nogmaals naar de wijk Blommekens begaven. Het bedrag van het gestolene kan nie juist bepaald worden het bedraagt eenige honderden franken, doch bereikt de 1000 franken niet. Dc begraving van het slachtoffer, Virginie Van Vlaenderen heeft Dinsdag raorgend plaats gehad. X Rustiger stemming De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft Het bericht, dat dc pijnlijke gebeurtenis te Breslau voor zoover Frankrijk betreft is bijgelegd, zal door heel Duitschland met op rechte voldoening worden vernomen. Voor het eerst zijn andere snaren, dan die van haat en verootmoediging aangeslagen en deze wijze van doen heeft onmiddelijk vrucht ge dragen. Er is Duitschland buitengewoon veel aangelegen om normale betrekkingen met zijn Westelijken buurman te onderhou den en om zonder wantrouwen en vijandelijk heid met alle krachten samen te werken tol herstel -van het economische leven. De van juist inzicht getuigende houding der Frunsche regeering wordt door de toon- aangevende1 bladen gedeeld.'In deze atmos feer kan met kans óp 'silcées voortgèwerki worden en de tegemoetkoming van Frankrijk versterkt die elementen in Duitschland, welke zich op den grpndsJag der feiten plaat sen, het vredesverdrag zoo eerlijk mogelijk willen nakomen en er naar streven de binnen- landsche orde te handhaven. Lijk ontdekt te Ruisbroek Vermoedelijk een ongeluk Maandagnacht vond men op de spoorbaan nabij het station het lijk van Seeman Eduard, werkman in het station van Vorst, gehuwd en vader van drie kinderen. Het lichaam droeg slechts lichte kneuzingen. Men bracht het naar het doodenhuis van Ruisbroek en ver. willigde het parket. Dit zal trachten de oor zaak van den dood op te sporen. Eduard Seeman was den avond te voren naar zijn dienst gegaan. NADERE BIJZONDERHEDEN. Het lijk werd ontdekt door een lijnwachter om 3 uur s' morgens. Een doktor vond aan het hoofd een wonde, maar zoo weinig ernstig, dat ze vermoedelijk niet den dood heeft kunnen veroorzaken. Hel slachtoffer, Eduard Seeman, is 26 jaar oud en woonde te Huisingen bij Hal, waar hij om 11 uur 's avonds den trein heeft genomen, om naar Vorst-Zuid te rijden, waar hij werkte Men gelooft dat er hem een ongeluk overko men is. Zijn zakuurwerk is blijven stilstaan on 11 u. 30. trek was gebeurd. En wat stond het meisje van de hatelijke gravin te waohten. De graaf nam haar met zich in een rijtuig nadat hij afsclv-id had geuomen van den poli- oiecominissaria. Hij beval den koetsier, niet tegenstaande het reeda laat was naar Mom pel, ier te rijdeD. Engeline zat in doffe vertwijfeling naast den graaf, die zich gemakkelijk in de kos- •eo8 liet zakken en geen wooil sprak. Zij zag naar een middel tot redding om. Wal zou zij doen Zij gevoelde, dat zij zioh tot eiken prijs uit de maoht van den man verlossen moest, die zij nu als een schande lijken bedrieger verafschuwde. Nadat zij wel een halfuur door do stralen van Parijs had gereden, en bemerkte, dal zij in een zeer levendig cedeelte van de stad kwam, waar veelvuldige rijtuigen door el kander reden, scheen zij plotseling een ver twijfelend besluit te nemen. Zich bukkende naderde zij langzamerhand den drukker van het portier, waar naast zij zat. De koe.'sier spoorde zijn paard tot spoed aan, om den weg naar Monipellier in zoo kort mogelijken tijd af te leggen. loeu vele rijtuigen en voetgangers de straat volmaakten, en liet oogenblik haar gunstig toescheen opende Engeline ulotseling het portier en sprong uit het rijtuig. In hetzelfde oogenblik geraakt" zij ook reeds in >ulk een gewoel van rijtuigen die heen en weer reden, dat a i uuuweiijkseeu Millerand en GioiittfDe förmuul Delacroix Excelsior haalt de verschillende vraag stukken aan die den 12 September öp de conferentie te Aix.les-Bains door dóheeïen Millerand en Giolttti zullen behandelt! wor den. Eerst en vooral zal de formuul Delacroix te berde gebracht worden. Wijzingen aan het protocol in zake de kwestie der restitutie zul len eveneens in overweging genomen worden. Excelsior meent te welen dat de heei' Delacroix een rapport aan den heer Millerand, overhandigd heelt, waarin de waarde der' kunstvoorwerpen door de Duitschers in Frankrijk en België gestolen werden, op ruim 10 milliard frank geschat wordt. De Fransche minister-president, Millerand- zal 12 September te:Aix-ies-Baiiis aankomen om Giolitli te ontmoeten. Verschillende poli tieke personen zijn er reeds aangekomen, met name Cam bon, president der gezanten- conferentieMargerie, ambassadeur van Frankrijk te Brussel M. Barrère, Fransch gezant ie Rome Chuga, gezant van Portugal te Parijs, Paderewski, ex-premier van de Poolsche republiek. Men weet dat Daily Telegraph n gezegd had, dat in de conference te Parijs, tusschen MM. Winston-Churchill en Andrè Lefèvre, ook de Fransch-Belgische overeenkomst be sproken zou geweest zijn. Daarover door Le Malin ondervraagd, heeft M. Lefèvre verklaard dat hij geenszins zeggen kon, waarover èr gehandeld werd en dat hij, zoomin als M. Winston Churchill, gemachtigd was over de onderhandelingen iets aan journalisten méde te deelen. Een Bolschewisiisch offensief tegen Engelsch-lndië. PARIJS 7 September. Een Duitscb draadloos bericht gedagleekend van 6 Sept. 3 ure namiddag, meldt, dat de berichten om-, vangen uit Moskou aankondigen dat op aan vraag van Lcnine en Trotsky, Envev Pacha opperbevelhebber benoemd werd der Bolsche- wistische strijdkrachten die naar Engelsch- Indic oprukken. Al de Bolschewistische troe pen, welke zich in den Caucasus, in Perzie, in Afghanistan en Turkestan bevinden zijn onder zijne bevelen geplaatst. Enver Pacha heeft twee dagen doorgebracht met Trotsky in het hoofdkwartier te Smolensk na eerst te Moskou door Lenine ontvangen geweest le zijn. In diplomatische middens is men van oor deel, dat het hier enkel een maatregel geidt. om Engeland te dwingen zoo spoedig mogelijk vrede te sluiten met Rusland. \±xx Slageland Te Portsmouth is een congres van vakver- eenigingen aan gang en natuurlijk is ook de kwestie der dreigende njjverheiffskrisis daar ten bsrde gekomen. Thomas, de leider van 'iet spoorwegper soneel, is voorzitter van bet kongres, doch in zijn openingsrede maakte hij slechts een vluchtige toespelling op de crisis. Hij zegde overtuigd le zijn, dat de afgevsardipden, zooals gewoonlijk alle voorspellingen zouden logentslraffen en dat zij'wel in gedachten zou den lioudeo, dat zij de georganiseerde arbei ders vertegenwoordigden en het volle besef van hunne verantwoordelijkheid zouden ge voelen, zooals de arbeiders-partij altijd heeft gedaan. Overigens schijnt het, dal het groot deel der afgevaardigden tegen de staking der mijn werkers is gekant. Een der voornaamste afgevaardigden, aan wiens oordeel altijd veel gewicht is gehecht, verklaarde dat er een uitweg uit de moeilijkheden gevonden zul worden, omdat die gsvonden moet worden. Een staking zou allen vakvereenigingen zwaar treffen en het kan niet toegestaan wor den, dat een vakvereeoiging alle andere in moeilijkheden brengt. Zoo de extremisten zouden trachten, djuk té oefenen op de con ferentie, dan durfde hij hem een nederlaag voorspellen. De arbeiders beweging is niet van zins op politiek of industrieel gebied zelf. moord te plegen. Al de Éngelsche bladen, behalve Daily Herald roepen er dé aandacht op in, dat M. Thomas, voorzitter an hel congres dei- uitweg kon vinden. De gr^af wilde haar naspringen, maai' reeds soheiddde hem eenige rijtuigen van haar. De koetsier vao het rijtuig waarin degraaf en Engeline hadden gezeten deed zijn paard .stilstaan, eD sprong woedend van zijn bok, toen bij zag, dat zijne passagiers zich uit de voeten wilde.i maken. Houdt hen, riep hij, bij wilt met mijn loon, weggaan houdt hen, naar het bureau moet bij. Sedert een halt uur rijd ik dezen man en een meisje, eb willen zij zonder betaling weg. Met deze woorden vervolgde de koetsier den graaf en er waren dadelijk vole lieden, die hen daarbij behulpzaam zijn wilden, om den vluchteling le vangon, die zich naar aller meening zonder betaling wilde verwijderen. In het eerste oogenblik wist de graal, die Engeline vervolgde in 'i «;eheel niet wal achter hem voorviel, en dal hem de dreigen de roepen golden, daar hij aan de vraciilbe- laling in 't geheel niet -lacht toen eerst de koetsier en eenige au We stevi&o lui den graaf pakten, werd hem alles duidelijk. Dat is eene vergissing, riep hij, on nam hel gdd uit de:# zak, kior hebt gij liet geld, goede man. Neen, neen, dat beeft I»ij reeds meer malen zoo gedaan, anfwijordde de koetsier, en iiet don graat nietnaar het politiebu reau moet >iij Maar ik betaal toch laat mij- los. Ik Trades Unions, vooral over Ierland en Polen -sprak in zijne openingsrede en de kwestie der rtnjïtwehlïers bijna onaangeroerd liet. Men is nu te Louden van öoVdeel dat de ikolencrisis afhankelijk is aan de mogelijk heid der| toestemming van de mijnwerkers 'om hunne vraag vooi; loonsverhoogirig los te maken van de vraag van vermindering der kolenprijzen. Vindt men helmiddelen den weg Q,n)„te komen tot scheidsgerecht in de vraagpiïiitên iwelke thans de mijnwerkers on de rökeèring verdoelen, dan kan men tot eene minnelijke oplossing komen. Overigens heeft de regeering reeds hare toezegging gegeven om zich aan scheidsrech terlijke uitspraak te onderwerpen. Verder werdt nog gemeld Er zijn bewijzen in overvloed dat op het congres der Trades Unions te Portsmouth bet verzet tegen een staking der mijnwerkers overheerscht. Een vooraanstaand afgevaar digde, wiens meening altijd gewicht in de schaal legt, verklaarde, dal er uitweg moest en zou gevonden worden. LONDEN, 7 September. Het gouverne ment blijft bij zijn standpunt, dat een onpar tijdige scheidsraad dc loonkwesfie moet be spreken en er over beslissen. Voor wat echter de kwestie van den afslag der kolen betreft, weigert het gouvernement beslist bier eenen scheidsraad te zien tus- sclienkomen buiten de Kamer der gemeenten, daar dit eene politieke kwestie is en geens zins eene nrjverheidskwestie. IN IERLAND De toestand van den lord-meiar van Cork Londen, 7 Sept. Dinsdag middag was .de lord-meier van Cork zeer zwak. M. de Valera heeft aan den lord meier een telegram gezonden waarin hij zijne persosnlijke gene genheid betuigt, er bij voegende, dat zijne vrienden ook bereid zijn bun leyen te offeren, opdat de dood van den lord-meier niet vruchteloos zou zijn. Het vreeselijk ongeluk te Montrouge In strijd met wat eerst gemeld werd, i.s de wachtmeester René Restienne, die het vlieg tuig dat te Montrouge op <len koer eener school neerplofte, bestuurde, niet overleden. Hij werd zwaar gewond naar het krijgsgast- huis gebracht, alwaar hij ter beschikking van den krijgsraad gehouden wordt. Restienne verklaarde, dat het ongeluk te wijten is aan het breken der slaven van zijn stuurrad, waardoor het hem onmogelijk was eene normale noodlanding te doen. Anderzijds wordt nog gemeld, dat niet twee, doch vier kinderén, die op den koer der schpol aan 't spelen wa^en, in de ramp helleven lieten. Eeri vliegtuig in een moer gevallen Zuriéh, 7 Sept. Heden morgend rond 9 1/2 ure, is een vliegtuig in het meer van Zellikon gevallen, nabij de Casino. Aan boord bevonden zich twee personen. Het toéviel werd vernield en de twee inzitle- den verdronken. Een der lijken w^rd spoedig opgevischt. Het was de Italiaansche vlieger Riva. Vol- papieren op hem gevonden zou de apdere verongelukte een Finlander zijn, namelijk de luitenant vlieger Leyér. Men vermoedt dat liet ongeluk te wijten is aan het breken van dc schroef van het vlieg tuig. CONSTANTINOPEL, 7 Sept. Volgens berichten door den parriyrk ontvangen heeft de burgemeester van Kerasulte, (Zwarte Zee) onder voorwendsel dat hij tijding had gekre gen dat eene Engelscbe vloot de stad zou bezetten, de Turken de stad deed verlat&n. Al de mannelijke kristenen werden in de Griek- sche school en in twee aanpalende gebouwen opgesloten. lederen avond werden 5 ol 6 personen uit de kerk gehaald en gedood. De huizen der kristenen werden totaal leeggeplunderd. De overgebleven opgeslotene» konden slechts hunne vrijlating bekomen tegen een rantsoen van 300.000 Turksche ponden. Reeds verscheidene gevallen van zinneloos heid, veroorzaakt door den schrik en de slechte behandeling zijn aangestipt geworden. ben graaf Monipellier. Dat kan ieder zeggen, riep de koetsier, die zeker reeds meermalen bedrogen was, en daarom ditmaal den graaf oiet wilde vrijla ten. Naar het bureau, riepen ook de andere mannen en de graaf moest zich, op de tanden knarsende, aan de overmacht overgeven. Toen de mannen den graaf naar iiet bureau van poJici6 braohten, klonk plotseling op eeuigeo afstand een luide, hardverscheurde schreeuw. De graaf bleef luisterend staan,... dat was d« «tem van Engeline. Zij is overreden... een meisje overreden klonk het in de verte. Voorwaats, riep de koetsier, en trok den graaf met zich voort. Gedurende dezen tijd was Engeline die slechts het eenige doel had, zich aan haar doodfij.r'.d te onttrekken, om haren zwaar beproefden vader te kunnen helpen, in het gewoel der rijtuigen goraakt. Plotseling word Engeline door een wagen rad gegrepen en op zijde gerukt... zij. tui melde. hare handen grepen nog eens vast, maar zij viel met een kreet nedor en eene mei twee wille schoone paarden bespannen ecuipagf ging ovnr do ongelukkige heen. Meerdi-re peiso en zagen liet ongeval, eonige ^rouwen schreeuwden luide, en daar door schenen o do 1 rijtuig zittende beide dames op do orongMlukie opmerkzaam geworden (e zijn, daar zij den koetsier be- Dc aardbeving in Italië Nadere bijzonderheden Nopens de aardbeving welke in het Noot» den van Italië woedde, ontvangen wij nd! (volgende telegrammen Rome, 7 Sept. Het center der aardbfijf ving is in de provincie Massa geWe.est, alvvaöS verscheidene dorpen beschadigd werdertj waaronder Frozzano, Atilla, Massa en d^ 'Kust van Vcrsilla. To Calcina stortte een huis in, waardod$ eene vrouw levend begraven werd. In eene steen ka ppenj werd eén werkimyi door omvallende steenen geplètterd. Onëjf andere werklioden werden gekwetst. Troe^ pen zijn ter plaats gezonden om hulp ie bieden. ROME 7 September. De bladen verne-j men dat ten gevolgo der aardbeving talrijkté telefoon en telegraaflijnen gebroken zijn. Te Prato zijn verscheidene huizen dakloos. Te Parregio werd de St Pauluskerk bijnai; geheel vernield. Te Caete Franco di Sotlo is het gewelf der kerk ingestort. Te Cavedo Forno zouden er verscheidene slachtoffers zijn. De dorpen Riversano, Forni en Montignoso liggen in puin. Te Pontessievo zijner verscheidene gekwet sten. Te Marina en te Carrara werden vele hui zen beschadigd. Eene vrouw werd gedood. Uit verscheidene plaatsen wordt gemeldt,1 dat personen gedood of gekwetst werden, toen zij uil de vensters hunner woning spron gen om zich te redden. Het dorp Villa Collemandina werd geheel vernield. Castiglion, Picvofosciania, Fagli, Campordiano, San Domino, Piazzascrchio, Poggio,Castognola, Fosciendora en Canigiano werden erg beschadigd. In meest al deze plaatsen zijn er dooden te betreuren. Er zijn ook vele gekwetsten. Stoutmoedige bandieierij TE SCHAARBEEK Zekere Reyckaert, van Maldegem, die on langs te Brussel aangekomen was en in een hotel verblijft, begaf zich tegen half twee derwaarts. In de Vooruitgangslraat, grond gebied Schaarbeek, doemden eensklaps twee jonge kerels voor hem op. Zij schenen onge veer 25 jaar oud en droegen een pel met! lange klep. Ze hadden zich onder het gewelf van een poort verdoken gehouden. Een greep den heer Reyckaert vast en de andere diende hem zulke hevige vuistslagen toe, dat de on gelukkige in zwijm viel. Toen de aangerande tot het bewustzijn te rugkcerde, bemerkte hij dat zijn portefeuille met 3000 frank aan geld en met zakenpapieT ren verdwenen was. Reyckaert sleepte zich naar het naburig poliliebureel. Geheel zijn gelaat' was bebloed en de ongelukkige ver keerde ,in een ellendigen toestand. Men diende hem de eerste zorgen toe c« bracht hem dan naar hel St. JanshospitaaL De dokter oordeelde zijn toestand ernstig. De persoonsbeschrijving der schurken ia in afle richtingen verzonden. Een Éngelsche tegenslag in Mesopotanië. Officieel bericht van hel Britsche Ministerie van Oorlog, dd, 6 September Aan den beneden-Euphraat heeft het gar nizoen van het kamp, dat bij de stjjtie vah Samawah was gevestigd, 2 dezer teruggetrok ken naar een kamp in het binnenland. Naar verluidt heeft het personeel van den pantsertrein, welke dje operatie moest dêkr ken, met zware moeilijkheden te worgjelert gehad. De trein werd aangevallen doof 400Ö opstandelingen dezen stuitten op krachtiger), tegenstand en verloren bijna 5'üO man. Maar toen kwamen er andére vijanden in zulken getale aangezet, dat zij de overhand kregen. Er zijn 40 van onze mannen, ondes. wie twee Britsche officieren, verdwenen. Met den trein zijn er 1 kanon, 4 mitrailleuzen en 40 kisten munitie verloren gegaan. Den 3 September heeft een detachement dat eene verkenning deed langs de spoorlijn, eene bende van 300 opstandelingen oiffjuoet en uiteengejaagd. Wij hadden géenerléi vèfc liezen. Ten Noorden van Bagdad is er geschoten op den trein, die van Samawah kwam en Belod poogde te bereiken. Het personeel vallen stil te ulaan. De bediende sprong van den bok en meld de, zijn bood in de hand houdende, aan een der twee kostbaar gekleede dames, dat een jong meisje overreden was. Het publiek raasde togen den koetsier en de in het rijtuig zittende dames, maar ten onrechte, daar Engeline zich onder de paar den en het rijtuig als een vertwijfelde had geworpen. Waar is het meisje vroeg de dame bezorgd en boog uit het rijtuig. Zij was eene opvallende schoonheid, en zeer elegant ge kleed. Hare geleidster scheen bare kamer vrouw le zijn. Hel meisje is gewond, is Laiteo kennis antweordde de bediende. Brengt dan de ongelukkige b^j mij it) het rijtuig, beval de dame, ik wil haar me- denemen en haar dadelijk bulp laten geven. Do menigte vond het goed en meerdere mannen waren dadelijktdaarbii behulpzaam, om Engeline in bet rijtuig te dragen. De voorname bezitster zorgde er nu zelf voor, dat de verongelukte zacht en gemak kelijk werd neergelegd en beval toen verder te rijden Het rijtuig, waarin Engeline onmachtig in de armen der kamervrouw lag', terwgl de meesteres nieuwsgierig naar het geziohl van het verongelukte meisje zag, vloog oter den w6 ?r et hois de Boulogne en reed t<mn een laan iidie tot een buiten stad lig gend praibtig landgoed votldt. (Vvmtyj

De Volksstem | 1920 | | pagina 2