SUIKERKAARTEN School- en Bureelgerief De Fransch-Belgische overeenkomst Een drama der zinneloosheid. De aanslagen ln Spanje- Willem H en zijn zoontje In Holland Heg eeae Coaferenele geëindigd Op bezoek bij Cartfinaat Moreler. De slachtoffers der gas te Ooste; de een chek De monarchistische kuiperijen De Buifef Éeeelw» Felix De Hert, Sport Laatste BeHclrien pas3 T©3©f©on STADSNIEUWS Meubelen en Beestialen ADnTUCCIf Jór. Renneboog HrUInLcH °ad-mi|iuir Verscheidene redenaars protesteerden heftig togen het feit, dat de Engelsche Labour Partij ten aanzien van Ierland niet dezelfde gedrags lijn heeft gevolgd als die zij in betrekking tot de munitie voor Polen had aangenomen Eene betooging van denzelfden aard en nicl dezelfde strekking heeft vandaag te Lon den in Southwark Park plaats gehad. Vier duizend personen hebben er deel aan genomen. Een samenzwering tegen Lloyd George. Hij weigert Sinn Feiners te ontvangen. De - Dailly Herald meldt dat er uitge breide maatregelen zijn genomen voor de bescherming van Lloyd George, daar de Lon- densche phlicie er kennis van heeft gekregen, dal een groep Sinn-Feiners een moordaan slag op den premier voorbereidt. Lloyd George weigert Sinn Fein delegaties te ontvangen, die hem willen spreken over de vrijlating van den burgemeester van Cork. Het akkoord officieel gesloten. M. baron de Caiffier d'Hestroy, gezant van België te Parijs begaf zich heden morgend naar de quai d'Orsay om aan de algemeene sekretaris van hel ministerie van buitenland- johc zaken het sluiten der militaire conventie bekend te maken, welke door maarschalk Foeh en generaal Magluise opgemaakt werd. Deze conventie is dus van nu af uitvoer baar M. baron de Gaiffier d'Hestroy en M. Paleolsgue hebben zich geluk gewenscht al- zoo de zekerheids en vredeswaarborgen ver sterkt te zien welke onmisbaar zijn voor de twee landen. NI. Poincaré en het Fransch-Belgisch militair verbond Parijs, 13 Sept. In de Revue des Deux Mondes verschijnt een uitvoerig artikel van den gewezen president Poincaré waarin hij met den grootsten lof spreekt over het militair "verbond, dat nu tusschen België en Frankrijk gesloten is. TE ROOBORST De gemeente Rooborsl komt door een vree- selijk drama in opschudding gebracht te wor den. De genaamde Victor Ockerman, rond de 40 jaren oud, en die sinds een drietal weken teekens van zinsverbijstering gaf was Zater dag op zijne schelf geklommen met een van zijne kinderen. Gekomen in het midden van den schelf maakte Ockerman een pul waarin hij zich plaatste; bij nam een stekje en stak het vuur aan hel strooihet kind riep op zijne moeder, maar het was te laatmet groote moeite kon de vrouw haar kind van eenen wreed en dood redden. Alles stond weldra in vlam schuur en stallingen. Het lijk van Ockerman in 's avonds in asch teruggevonden, gansch verkoold. Het huis is gelukkig gespaard gebleven 8lsook de beesten. Alles was verzekerd. Graan, karren, stroo en hooi alles werd door de vlammen verteerd. Vrouw Ockerman blijft weduwe met negen hinderen. De ontroering in de gemeent is groot, daar men alle dagen voor groote ongelukken be ducht was. De ongelukkige zinnelooze liep inderdaad de nachts door de gemeente en kon dus gansch de gemeente in brand gestoken hebben. Het parket van Oudenaarde is Zondag lei- plaats een onderzoek komen doen. Eene bom In eene concertzaal. Twee dooden Talrijke gekwetsten. BARCELONA 13 September. Tijdens een concert. Zondag avond alhier gegeven is eene bom, welke onder een stoel geplaatst was, ontploft Achttien personen werden ge kwetst, waarvan er twee aan de bekomen vei wondingen bezweken. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Uit Doorn wordt gemeld, dat de gewezen kroonprins niet meer tevreden is op zijn eiland en dat hij liever elders in Holland zou verblijven. Zelfs zou hij nog verkiezen naar Duitschland terug te keeren. Anderzijds verklaarde een lid der gewezen keizeiskliek die Willem II te Doorn bezocht, dat deze wederom bezig was hout te kappen, toen hij aldaar aankwam. Toen de keizer met een hevigen zwaai ondanks zijn korten armde bijl in een boomstam plantte, riep bij uit - Zie, zoo zal ik links en rechts koppen afkappen, indien ik ooit naar Duitschland têrugkeer 1 Zou de keizer nu toch beginnen te missen M. Mille rand, Fransche kabinelsoversle, heeft te Aix-les-Bains, eene samenkomst ge had met M. Giolitti, Italiaansch minister en samen hebben zij hunne wederzijdsche be langen in Turkeye en andere Europeesche aangelegenheden onderzocht. Maandag eindigde deze conference, beide staatsmannen waren vergezeld door een paar deskundigen, en volgende verklaring werd gemeenschappelijk, door MM. Millerand en Giolitti gedaan De Italiaanscheen Fransche ministersvoor zitters hebben in den meest vriendscbappelij- ken geest van gedachten gewisseld, zoowel over den toestand van Europa als over de staatkundige en economische betrekkingen tusschen llaliën en Frankrijk. Zij waren gelukkig de gemeenschap van belangen dnr twee landen, die overigens op alle punten verzoenbaar zijn, te erkennen en zullen voortgaan de oplossing te bestudeeren der ernstiSe vraagpunten, die de vrede nog niet volledig oplossen kon. Een vrede moet tot stand komen die, wil hij duurzaam zijn, rechtvaardig moet wezen. Blijft vervolgens de nauwe overeenkomst der geallieerden in de wereld en bijzonderlijk in Europa. De verdragen, die een einde aan den oor log stelden, moeten den hoeksteen zijn, waar op die vrede gevestigd moet blijven. Die verdragen zijn solidair de eenen met de anderen en moeten tot basis dienen der nieuwe internationale betrekkingen. De overwinnaars moeten er bezield wezen met een volledige geest van gematigdheid en de overwonnenen eene volstrekte, geheele loyauteit. De algemeene pacificatie is het hefstel normale betrekkingen waar de veree- niging der belangen ten slotte al de volkeren moet bijeen brengen. De uitvoering van het tractaal van Versail les is voor Frankrijk eeoe levensnooozake- lijkheid, en de eerbied hunner verbintenissen is de bijzonderste titel der volkeren, om deel te maken van het verbond der natiën. Om dit doel te bereiken is het noodig vooreerst een eind te stellen aan de oorlogen, zooals deze die gevoerd wordt tusschen de Polen en de Russen, en de vijandelijkheden die de Turksche nationalisten en de regeering van Constantinopel verdoelen, de toepassing van het Vredesverdrag met Turkije vertra gend. Betrekkelijk deze twee punten hebben de twee Fransche en Italiaansche eerste mini sters hunne gedachten verwisseld en hunne eensgezindheid bestatigd. De onafhankelijkheid en vrijheid van Polen, gewaarborgd tegen alle aanranding is het doel welke door de twee regeeringen be oogd wordt, welke overtuigd zijn dat Polen, in het stellen der vredesvoorwaarden aan de Sovjels, een bewijs leveren zal van gemalig- beid en eerbied van de volkeren onafhanke lijkheid, zooals hij vastberadenheid toonde in het verdedigen van zijne vrijheid. Zoodoende zal Polen de houding der mogendheden rechtvaardigen, welke roet vreugde zijne herleving begroetten. Eene vorstelijke gift. Maandag, om 9 ure voormiddag, zijn twee van de twintig hooge bestunrders van de katholieke verceniging der Ridders van Co- lombus van Amerika, aan Z. Em. kardinaal Mercier te Mechelen het diploma komen over handigen van eerelid der hooger genoemde beroemde maatschappij. 'i Waren de heeren John Fr. Martin voor de Vereenigde Staten en John J. Leddy voor Canada, die het diploma ter band stelden aan onzen gevierden kerkvoogd. Dit prachtig perkament, is onder glas geplaatst en met gulden kader omlijst, de tekst is in gotische letters geschreven of liever geschilderd. Links en rechts van het opschrift prijkten de Amerikaansche en Bèlgiscoe vlaggen, in zijde. In de plooien ontwaart men den naam dei Vereeniging - Knights of Colombus Lager m staan vermeld de naam en de titels van den Kardinaal, een uittreksel van de atandregcls der Maatschappij Rechtvaardig heid, Liefdadigheid, Eer, zijn de hoofdingen der verschillende hoofdstukken. De Ridders van Colombus hebben slechts twee eereleden. Het ander, of liever het eer ste, is koning Albert. De leden der machtige Amerikaansche verceniging hebben niet gevVild dat het bezoek hunner twee afgevaardigden te Mechelen enkel voor doel zóu hebben eene hulde te brengen aan Kardinaal Mercier zij hebben teveus niet uit oog verloren dat Zijne Emin. groote en talrijken werden en instellingen van opvoeding en onderwijs ten zijnen laste heeft, onder meer de Hoogéschool van Leuven die door de Duitschers vérnield werd. Met veel plechtigheid is hier hel gedenktecken opgericht ter nagedachtenis der gesneuvelde helden, ont huld geworden. Om 9 1/2 u. vergaderden de oud-strijders in het klooster en met de leden van den emeenteraad, de kerkraad, armbestuur en feesskommissie trok men vandaar in stoet, met hel muziek van het 2* linieregiment aan 't hoofd, naar de kerk. De oud-strijders namen plaais in de middenbeuk; de familie leden der gesneuvelden met de leden der verschillende besturen in het koor en de overige geloovigen namen plaats in de zijbeu ken zoodat de kerk veel Ie klein was. Om 10 ure werd eene plechtige Mis gezon den. Na het Evangelie beklom de eerw. Pater. Vigilius De Boeok, oud-aalmoezenier, den predikstoel en deed een roerend gelegenheids- sermoen dat allen en bijzonderlijk de familie leden der gesneuvelden diep heeft getroffen. Na de H. Mis vergaderden allen rond het gedenkteeken. De beer doktor Wynant, voor zitter van de feestkommissie, hield eene gloedvolle aanspraak tot het volk en legde in treffende woorden de beteekenis uit van het gedenkteeken en onder de geestdriftige toejuiching der menigte werd het monument ontbloot (een prachtwerk van een oud-strijder van Erpe, beeldhouder Joz. Somers). Na de uitvoering der Brabanconne spraken de heer burgemeester De Boeck en M. V. Parewyck voorzitter van den Oud- Slrijdersbond en bield de heer luitenant Van Nuffel, afgevaardigde van het ministerie, eene vaderlandsche redevoering. Om 1 ure werd aan de oud-strijders een smakelijk noenmaal aangeboden. In den namiddag gaf hel militair muziek een puik koncert op het kiosk en iedereen was uiterst voldaan over 't welgelukken van het schoon feest zijne bewondering uitdruk kende over het heerlijk monument. Maandag morgend vond men den gena: m- j yyas jq uur ajs hej onderhoud geëindigd was en de twee Amerikaansche afgevaardig den per automobiel terug vertrokken den Eduard Sanders, 61 jaar oud, wonende Kringstraat te Oostende verslikt in zijne slaapkamer liggen. Een bijgeroepen genees heer kon enkel de dood vaststellen. Eene prop in caoutchux welke op eene gasbuis stak was s' nachts losgeraakt, zoodat de gas geheel de kamer vulde. TE ANTWERPEN Een echtpaar van Tcheekschen oorsprong, M. en Mev. J. Papstack-Baila Reicbrzecq, was in een hotel der Pelikaanstraat (e Ant werpen afgestapt. Maandag morgend ging de broeder der vrouw, aap de daur hunner ka mer kloppen. Geen antwoord krijgende, ver trok hij en keerde rond 11 ure térug. Daar hij wederomgeeq antwoord kreeg verwittigde hij den patroon van bet hotel en de deur der kamer werd opengebroken. Man en vrouw lagen levenloos te bed. De kamer was geheel gevuld met gas, uit een op'ensiaande gasbek Ontsnapt. Een geneesheer Kón enkel de dood der echtelingen vaststellen. Eén onderkoelt ft gebpehd. IN OOSTENRIJK. De Tribune de Geneve verneemt dat op 29 Augustus te Luzern 31 voorname monar chistische jwsgnen uit Oostenfijk-Hongarië en Zuid-Duitschland vergaderden Graaf Berchtold zou den gewezen keizer Karei naar een herstel van den monarchie drijven. Aartshertog Max, die heel eenvoudig te Bern leeft, zou hem dit echter sterk afraden. STAD AALST BERICHT. Ten einde do noodige herstellingen te laten geschieden, aal de doortocht over de Sinte Aunabrug, ?0<?t voetganger* eu voertuigen, opgésohorsi «flft van 15 tol September inbegrepen. WIELRIJDEN De baankoers Parijs-Wletz (300 kim.) 1. Henri Pelissier, in.ll u. 30 m.; 2. Bel- lenger, op 1 wiel; 3. Francis Pelissier op 1 lengte; 4. Jacpainot, op 1 lengte; 5. Godarl, in 11 u. 39 m. 40 s.; C. Albert De Jonghe, in 11 u. 41 m. 57 s 7. Christophe, in 11 u. 46 m.; 8. Masson, in 11 u. 49 ro.; 9 H. Heus- ghem, op 1 lengte; 10. Jan Alavoine, op 10 meters; 11. Thiberghein, in 11 u. 55 m. 40 12. Barlhelémy in 12 u. 4 m.; 13. Coomans, op 1 lengte; 14. Van Daèle, in 12 u. 15 ro. 15. Leraée, op 1 lengte; 10. Muller, in 12 u. 30 m.; 17. Lejeunc; 18. Meyer; 19. Brunier (1 liefhebber); 20. Rodier, (2 liefhebber) 21. Corriüi, (3 liefhebber); 22. Bellaert, (4 liefh. 23. Van llevel; 24. Van Lerberghe; 25. An- seeuw: 26. Degy; 27. Fumagali (5 liefheb.) 28. Luguet. De algemeene klasseering per ploeg 1. Gebroeders Pelissier (1 3) 4 punten 2. Bellenger-Jacquinotl(2 4) 6 3. Cbristophe-Barthëlémy (7 13) 20 4. Masson-Coomans (8 12) 20 5. Heusghem-Tiberghieh (9 11) 20 6. De Jongbe-Anseeuw (6-25) 31 7. Muller-Meyer (16 18) 34 8. Alavoine-Luguel (10-28) 38 9. Buoet-Rodier liefh, (19-20) 39 10. Lemée-Degy (15-26) 41 11. Van Hevel-Van Lerberghe(23-24) 47 12. Corrini-Pumagalli2.#liöfh, (21-27) 48 De ploegmaten van G'odard, Van Daele en Lejeune hebben opgegeven. Men verzoektons het overlijden te melden van MIJNHEER JOZEF-MARIA QUINTYN geboren te Aalst, den 3 Juli 1856 en aldaar godvruchtig overleden den 13 Septem. 1920. De Lijkdienst en Begraving zullen plaats hebben Donderdag 16 September 1920, om 9 1/2 ure. Vergadering ten slerfhuize, Botcrstraal, 5. De personen die geen doodsbericht ont vangen worden vriendelijk verzocht dit als dusdanig leaanzien. DE BIJEENBOEPING VAN HET ENGELSCH PARLEMENT GEVRAAGD Londen, 13 September. Verscheidene avondbladen vragen dat bet Parlement bij hoogdringendheid zou bijeengeroepen worden, gezien den ergen toestand in het binnenland. EENE BRANDRAMP TE PARIJS. PARIJS 14 September. Een hevige brand heeft een magazijn der gekende Dunloprijwielbanden, in ascn gelegd te Levallois. De schade wordt op ruim 5 miljoen frank berekend. TREINEN AANGEVALLEN IN IERLAND. Londen, 14 Sept. Verleden nachl werd de posttrein Mallow Tralie tegengehouden en heel de Engelsche briefwisseling voor Dublijn en Cork geplunderd. Reeds Zaterdag nacht werd een trein uit Tralie melde brief wisseling voor Belfast tegengehouden. Er werden geene aanhoudingen gedaan. ENGELSCHE GELUKWENSCHEN. Londen 14 September. De Morning Post wenscht in een-hoofdartikel de Belgische en Fransche gouvernementen geluk wegens hel sluiten van het Belgisch-Fransch verdedigings verbond. Hel blad voegt er bij, dat de ver bondenen zich zouden moeten verzetten tegen de Hollandsche pretentie'betrekkelijk den pas van Wielingen. HET POOLSCH-L1THUAANSCH GESCHIL. LONDEN 14 September. Het Lithuaansch gouvernement heeft aan het Poolsch gouvernement geseind, dat alh oewel Polen nog verscheidene plaatsen buiten de Curzonlijn bezet houdt, de Lithuanen toch bereid zijn morgen de onderhandelingen te beginnen te Calvaria. De vijandelijkheden zul len heden middag gestaakt worden. EEN STOOMER GESTRAND. MONTREAL 13 Sept. De stoomer Metagama is gisteren ten gevolge van de hevigen mist gestrand op 20 mijlen afstand van MontreaL 's Avonds bevond de stoomer zich nog steeds in dezelfde positie. De stoomer Thrivee- Rivers is ter plaats gevaren om de passagiers over te nemen. Heden worden de nieuwe Suikerkaarlen uitgegeven. Daarom doen wij een beroep op de klienten zoo spoedig mogelijk zicb te komen laten opschrijf ven, om zoohaast mogelijk de Suiker te bekomen. Wij vestigen vooral do aandacht onzer klienten op de keuze van hunnen leverancier daar zij hiervan niet zullen kunnen veranderen, zoolang dit stelsel in voege blijft, en dat, door zich tot firmas te riebten welke onvoldoende waarborgen aanbieden, zij zicb op zeker oogenblik zonder Suiker zouden kunnon bevin den voor het vervolg. Wij bevelen om ten zeerste aan en zullen zooals altijd zorgen voor goedt en spoedige bediening. GEBR. DE WOLF (DE HESP) 5325 Groote Mark*, 16-17, Aalst Kasbons Gent 5 t. h. Uitkeer- baar tou laatste in 1930. Prijs van uitgifte 470 fr. Men schrijft in zonder kosten ter Banque Centrale de la Dendre, 5319 REVOLVERHELD. Maandag avond werd in de Leopoldstraat een persoon uit de Ajuinslraat aangehouden, die een ander persoon, om eene vrouwenkwestie met een revolver bedreigd had. De revolver, geladen met vijf kogels, werd aangeslagen. Na ondervraging werd de aangehoudene in vrijheid gelaten. CONCERT te geven door de Fanfaar Hand aan Hand op Donderdag 16 Sept. om 8 uren 's avonds, op het kiosk der Groote Markt. PROGRAMMA 1. Marche des Beaux Arts, Van Perck. 1. Le Serment, Ouverture, Verbuyzen. 3. Polka de Pasioureaux, voor 2 kleine (luiten,solisten Gornand A. en DejBruyU A. Ruelle. 4. Reeit et air de Jerusalem de l'Opéra Verdi transcription pour tuba, solist SteenhautF. 5. Sparnacum,Ouverture, Preckher. 6. Sur l'Estacade, Valse, Langlois GEKNIPT. Ten nadeele van Philiep Jacobs, een 84jarige ouderling, die sinds eenige dagen iu 't gasthuis verpleegd wordt, was uit eenen koffer in zijne woDiog, Koei- stnat, eene som van 2400 fr. gestolen. De policie deed een onderzoek en kwam spoedig op het spoor. Twee vrouwen werden ge kuipt en deden volledige bekentenissen. WISSELKOERS van 14 Septem. Amsterdam (gulden) 445 3/4 tot 456 3/4 VAK- en AMBACHTSSCHOOL MEULESCHETTESTRAAT. HetToegangsexamon heeft plaats op 25 September aanstaande, om 9 ure s morgens in de Lokalen der School. Voor alle inlichtingen en inschrij vingen zich wenden tot den Eerw.Öeer Bestuurder De Meester, Dender- mondschen steenweg, 18, of tot de bureelen der School, Mèuleschettestraat Kasbons stad Gent 5 t. h. Uit gave aan 470 franken of 94 per honderd. Uilkeerbaar in 1913 ti'iiii 500 franken. Kasbons Gemeentecrediet van Belgie 5 t. li., (Crediet Communal). Uitgave aan 470 franken. Uitkeerbaar in 1913 aan 500 fraaken. Te bekomen zonder kosten bij Theoph. Stevens, Wisselagent, 16, Onderwijs straat, Aalst. 5328 KATHOLIEKE ""WERKMANSKRING. ZONNESTRAAT 20. Zondag aanstaande 19 September, om 5 ure. Verplichtende Ver gadering voor de leden. De vrouwen worden tot de Feestvergadering uitgenoo digd. Een zeer leerzame Voordracht zal door een Deskundige gegeven worden. Eene aange name verrassing zal de lachspieren in wer king brengen. OpgepastDe lidkaart niet vergeten. Het Bestuur. GEVONDEN in de Leopoldstraat, eene kleine geldsom. Terug to bekomen, bij den Van rapeghem, Pieter Couckes'raat, 10, t.s. Keulen (mark) Genëve Italië Madrid Londen (pond sterle) Parijs Dollar (New York) WORDT GEVRAAGD een knecht kun nende met paard omgaan en een weinig geleerd, Dendermondschensteenweg, 35, Aalst. 5324 23 7/16 tot 25 7/16 235 0/0 tot 239 0/0 69 0/0 »ot 63 0/0 210 1/2 tot 214 1/2 50.485 tot 50.725 93 9 16 tot 94 1/16 14.66 tot 14.75 Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. BEURS VAN BRUSSEL van 14 September Belgische Rente 3 t. b. Mei 69,76 Schatkistbons 5 t. h. 99,30 Binnenlandsche Leening 5 t. h. 495,00 Interprovinciale Leening 96,25 Nationale Herstelling 5 t. h. 93,55 Brussel 5 t. h. 1920 485,50 Actiën Zwakker. IJzer Weinig verandering. Koolmijnen, textielwaarden Kalm, Medegedeeld door de Banque Centrale de ja Dendre. Dulvenniouws EREMBODEGEM. Duivenmaatschappij Elk zijn Reoht gevestigd bij Leon Van Holsbeeck, Statie. Groote Monstervlucht uit Quiévrain op Dinsdag 28 September 1920. Kermis Dorp met inschrijving. Inbrengst Maandag 27 van 2 lot 5 ure stipt. (Brabant uitgesloten). Reeds 200 duiven zijn ingeschreven. MeD kan inschrijven tot 19 September aan 1 fr. tot 26 Sept. aan 2 fr. bij de volgende liefheb bers Aalst bij M. Edw. CommermanRemy Speliers Leop. Boin Casimir Verbeiren Denderhauten bij M. Aiulé Schouppe. Denderleeuw bij M. E. Van Santen. Hael- tertbij M. Jos. Van Landuyt. Hofstade bij M. Possemier. Kerkxken bij M. Florent De Ghcest. Meldert: bij Arth. De Vidts. Vleckem bij Boxstael. Welle bij M. Eug. De Saede leer, en in het lokaal. Na 26 Sept. wordt geen één duif meer aangenomen AL HET GELD der inschrijving wordt onder de deelnemende duiven afge spet IJ. Lossen om 11 ure. TE VERKRIJGEN TEN BUREELE DEZER Carnet de Poësie, Cahiers, Calpins,|PenneD, Goms, Crayons, lassers, Porte-plumes, Porte-jlumes Reservoir, enz. enz. Cahiers zeer goed papier 0,40 en 0,60 fr« dubbele Cahiers 0,80 fr. Woonstverandering. Van heden is de woonst: van M. Ach. EEMAN, overgebracht naar de. GHEERAERDTS^ LAAN, Nr Ibis (Dam). 532# GEVRAAGD als kindermeid, deftig meisje van omtrent 17 jaar. Zloh te weoden Lange Zoutstraat, 30, Aalst. 6327 MEN VRAAGT eene bekwame dienstmeid iu de Nationale Bank, Keizerlijke Plaats,32, Aalst. Zioh terstond aanbieden. 5322 TE HUREN Villa met boomgaard, moes* hof, serre en hofland, dicht bij de Statie te Lede, Blikstraat. 533Ö UIT TER HAND TE KOOP. Uitstalling met twee vitrieneu en enkele deur in hel middeo (alles met rolluiken) met portaal en ronde hoeken, inbegrepen de binnenkasteD, brugliggers (longerons) en arduin voor de plinten. Ziob te wenden Korte Zoutstraat, 8, Aalst. 6331 Velos! Velos! Komt zieu en gij zult u overtuigen. Veloi zoo goed als nieuw vanaf 200 fr., voof domen en beeren. Nieuwe velos van af 400 fr. één jaar waarborg, hij Dominiek De Backer, Hofstade, Dorp. 's Zaterdags op de Markt le Aalst. 5323 RIJTUIG (demi-tonneau) met kap aan zeer voordeelige prijs, te koop. Zich wenden Dendermondsche steenweg, 172, Aalst. 6312 Studie van Notaris SCHEERUNCK, Haeltert, VENDITIE VAN te Kerkxken In den Boukent. De Notaris SCHEERLINCK te Haeltert, zal op Donderdag 16 September 1920, om 8 uren 's morgens, te Kerkxken, Boukent, ten huizeen verzoeke van Charles De Smet, openbaar ver- koopen AI de meubelen en mobilaire voorwerpen zich aldaar bevindende, namelijkstoven, tafels, stoelen, kassen, tobbens, teilen, kuipen, mar mieten/boterkarn, potten, pannen; landalm^ zooalskar, egge, ploeg, rolblok, koegareeL wanmolen, bascuul, lédders en klein landalmj he'rberggerief bierglazen, bierpompeb flesschen Beestialen Eene koe, 3 maanden bekalfd i een rund en een beste melkscbaap. Pluimgedierte 22 henneD en 1 haan. Eene hoeveelheid graan tarwe en rogge, ge zaagd hout en brandhout, enz. enz. 5310 Gewone voorwaarden en met gereed geld. afge- 6326 Apotheker AALST, Nleuwstraat, 7 Nabij de Groote Markt Uitvoering van alle voorsohriften der Heeren Doktoors. Te verkrijgen alle inlandsohe en uit- landsohe specialiteiten. TROUWE BEDIENING 339*

De Volksstem | 1920 | | pagina 2