rijs! om vijf inlees 18' De nieuws Balfische Staten Het ontslag van M. Bescöaael De Foelseh-RasslscSte oorlog. mi Zaterdag Sept. 1920 Onze tsiefoons Een aanslag te New-York Kerkstraat, 9 en 22, Aalst." Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 299 DAGBLAD 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuotbl-De Qbndt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot liét Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs i 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. II. Sophia Zon op5,43, onder 6,06 I Eerste Kwartier den 18 y ÖS2SE3ESE Op de oevers der Baltische Zee of Oostzee rijn drie nieuwe staten ontstaan, die zich van Rusland hebben losgescheurd ten Zuiden Van de Finsqhe Golf. Finland dat zich ook weer van Rusland heeft vrijgemaakt ligt ten Noorden van de Finsche Golf. De drie nieuwe staten zijn Esthonie, Lit hauwen en Lithuanie. De grenzen tusschen die nieuwe staten en petoude Rusland zijn nog niet bepaald vast gesteld, en de vaststelling ervan zal nog aan leiding geven tot vele moeilijkheden daar de bevolking in die streken zeer gemengd is. Esthonie heelt eene oppervlakte van 44.000 vierk. kilom., dus 1 1/2 maal de uitgestrekt heid van Beljie en telt 1.500.000 inwoners, waarvan 90 0/o Esten zijn, nauw verwant met de Finnen. De overige 10 per cent be staan uit Russen, Duitschers, Joden, Letten en Zweden. De laatste bewonen vooral de eilanden. Lilauwen is de grootste der drie nieuwe .staten. Zijne oppervlakte wordt geschat op 63.000 vierk. kilom. tweemaal zoo groot als Belgie bewoond door 2.600.000 inwo ners De groote meerderheid behoort tot den Lïtanwschen stam; er is een nogal sterke minderheid Duitschers, welke de financieele- en nijverheidsinrichtingen in handen hebben on over groolen invloed beschikken. De •Letten betracnten de over'heersching der Duitcchers le niette doen. Lilauwen omvat ook het Zuidelijk deel van Livonie, Koerland en het Noord-Westen van de oude Russische provincie Vitebsk; dus ge-beel den omtrek van de Golf van Riga. Behalve de ba ven van Riga, bezit het nog de havens van Windau en Libau. Lithuanie bestaat voornamelijk uit de kom van de Niémen, en heeft de haven van Memel als uitvocrmiddel voor zijne voortbrengselen. Hel telt ongeveer 4.000.000 inwoners. De drie nieuwe staten zijn rijk aan bos- schen; hei is van daar dat voornamelijk het zoogenaamde Noorsch hout komt; verder is de veruit voornaamste nijverheid den land bouw. Voor den oorlog voorzag Esthonie in de behoeften van St. Petersburg onder opzicht van melk, boter kaas, eieren en vleesch. Ret heeft maar weinig vruchtbaar landen heeft geen overschot aan graan om uit te voeren. Men kan er nu vlas, papier, papierdeeg, hout, boter en alkool koopeu en er landbouw- machienen, meststoffen, smeerolie, kolen, petrool en vischnetlen verkoopen. De Engelschen, Duitschers en Amerikanen doen vcoral zaken met dat land. In Lithauwen is de toestand nagenoeg dezelfde als in Esthonie. Eens dat de vrede in Rusland zal hersteld zijn, zullen dia twee landen van zeer groot belang worden. Lithuania is merkelijk beter bevoordeeligd dan de twee voorgaande Staten. Het is daar bijzonderlijk dat het zoogezegde Russisch vlas groeit. Vóór deu oorlog voerde Paisland jaarlijks 250,000 tou vlas uit bijna uitsluitend in Li thuanie opgedaan was. In 1-919 werden in Lithuanie 82,000 hec taren vlas gezaaid die 40 tot 50,000 ton voor den uitvoer hebben opgeleverd. Ingezien er groote vraag naar vlas is, moe digt het gouvernement de landbouwers aan veel vlas te zaaien. In 1920 schikte men driemaal zooveel vlas te zaaien als in 1919. Zeer waarschijnlijk is dat wel gedaan. Lithuanie is ook zeer boschrijk. Hoewel 59® Vervolg. - Wat is met den zak gebeurd vroeg hij eindelijk, die schij,nt bij het vallen open te zijn gegaan. Dood en hel, knarstande Sanspeur, wat is dal de zak is leeg. Hij is er uitgevallen, beweerde zijn ge zel en begon naast den zak te woelen. Hij is weg, bromde Sanspeur, hij is hier niel, de zak is open de zak is leeg. Op dit oogenblik zag de gezel van Sanspeur naar den wand en wees op de verse, kalk witte sporen. Sanspeur volgde de richting van zijne hand en zijne oogen rolden in hethoold, zijn reeds smal en altyd bleek gezicht, kreeg op dit oogenblik eene ware lijkkleur. Hij is weg, zeide hij met holle stem, hij was niet dood. Dat kan ons den hals kosten, als hij wer kelijk levend uit den kelder is gekomen, zeide den anderen en nam Sanspeur de lamp af, om nog eens te lichten. Op dit oogenblik werd boven aan eene der deuren van het huis geklopt. Bijna op hetzelfde oogenblik sloeg Sanspeur zijn gezel de brandende lanp uit de hand, zoodat die op den grond viel en uitging het lichtschijnsel mocht hem niet verraden. Zij bleven nu stil staan, daarop herhaalde tick het kloppen. Sanspeur overlegde snel, wat hij doen zou om het gevaar af te wenden. Toen werd voor de derde maal geklopt, en ditmaal hoorde de gezel van Sanspeur, dat het achter aan de plaats was. de bosschen ook van den oorlog geleden hebben, kan er veel hout uitgevoerd worden. De bosschen beslaan eene oppervlakte van 12,000 vierk. kilom., hetzij de 2/5 van Lithuanie kan zeer veel bijdragen tot bevoorrading van Europa. Van Februari 1916 tot Maart 1918 hebben de Duitschers voor 200 miljoen levensmiddelen, wol en hout getrokken. Zij hebben er onder andere meer dan 100,000 ton haver uitgevoerd, evenveel aard appelen, 70 miljoen eieren, zonder den gerst en den rogge te rekenen. Andere nijverheden zijn weinig ontwik keld men maakt er papierdeeg en stekskens op tamelijk groote schaal. Uit het bovenstaande zal elke lezer ge makkelijk opmaken dat het van het grootste belang is dat er rust heersche in Rusland en in geheet Oost Europa. Lithuanie heeft vrede gemaakt met Rus land ook Lithauwen en Esthonië. Doch zoolang er geen vrede is tusschen Polen en Rusland zijn die jonge Staten natuurlijk niet gerust, en ze zijn verplicht zooveel mogelijk soldalen onder de wapens te houden om tegen alle voorvallen bereid te zijn. In het belang der gansche bevolking dat der na-oorlogsche woekeraars uitgezon derd moet elkeen don vrede wenschen. Da Wielingen-kwestie. Aangaande een artikel over de Wiejingen- kwesiie, in het Engelsch weekblad Common Sense verschenen en waarin meedeeling werd gedaan van een voorstel der Engelsche regeering om dc kwestie voor een arbitrage commissie bestaande uit twee Engelschen, twee Franschen, twee Nederlanders en tsvee Belgen, te brengen, schrijft de XX0 Siècle Ons wordt verzekerd, dat de Engelsche regeering werkelijk een voorstel van dien aard heeft gedaan. Ook is het juist, dat de Nederlandsche regeering, die geen uitweg meer weet, ge lukkig zou zijn om van dit eervolle middel gebruik te maken om zich uit den neteligen toestand te redden. Maar nu blijkt ook, dal de Belgische regeering niet van zins is zich tot een dergelijke combinatie te leenen. Het is onjuist, dat het kabinet, aonexionislische bijbedoelingen heeft, zooalsde Common Sense beweert. Wij hebben nooit gewenscht anders dan op eerlijke wijze de vraagstukken, welke de oorlog heeft opgeworpen, met Nederland te regelen. Indien het kabinet te Brussel aarzelt, moet de reden elders worden gezocht. Reeds kan in de eerste plaats de vraag worden ge steld of het kabinet eene kwestie, welke rechtstreeks de nationale souvereiniteit treft, aan een scheidsgerecht onderwerpen mag. H Verder ziet men niel in waarom, waar Let goed recht van België onbetwistbaar is, arbitrage noodig zou zijn. Nederland houdt zich aan de eerste thesis met het doel den schijn te redden. Er bestaat geen reden opdat van onze zijde een stap zou worden gedaan. De Wielingen kwestie is onopgelost zij zat het blijven DEN HAAG, 16 September. Nopens de berichten in de vreemde bladen verschenen betrekkelijk den staat van zaken geschapen door de Wielingenkwestie, verneemt het Ne- derlandsck Telegraaf Agentschap uit bevoeg de bron, dat de onderhandelingen tusschen Holland en België nog niet hernomen zijn. Voor het Hollandsch gouvernement heeft zijne medewerking, zoowel aan de herziening Doe dan toch open, klonk eene slem, boe laat gij mij toch kloppen. De bloemenverkoopsier, zeide de Parij- zenaar en het was, als viel hem een steen van het hart. Kom maar, zeide de andere weg is de knaap, dat is uitgemaakt. Louis heet hij. Ik begrijp nog niet, hoe hij hier is uitgekomen. Wij moeten hem terugvinden en zoo spoedig mogelijk, zoodat hij geene aangifte kan doen. Ileel gezond en opgeruimd zal hij den kelder wel niet uitgedanst zijn, zeide de on bekende en klouterde met den Parijzenaar uit den kelder. Terwijl de Parijzenaar Sanspeur en zijne medeplichtige uit den kelder klouterden, klopte de bloemenverkoopster wederom op de deur, terwijl zij tegen Marinus Bloemist, die zij naar De Welkomst mede had genomen hare ontevredenheid te kennen gaf. Doe toch open, zeide zij, hoe lang laat gij iemand kloppen. Er zal hier niemand zijn, zeide Bloemist. Hier zijn zij, dat weet ik, maar zij zijn voorzichtig. 7ijt gij het Madeion vroeg Sanspeur. Ja, ja, doe maar open. Wie is er behalve u Mijn vriend, Marinus Bloemist. Ik treed in uw gezelschap, zeide de voormalige schrijver luid, en als gij mij niet gelooft, dan ben ik bereid, u een bewijs, of een proefstuk te leveren. Hm, meende Sanspeur, wij knnnen deu knaap wel gebruiken, hij ziet er uit als be hoort hij tot de rijke jongelui als men maar op hem vertrouwen kan. der verdragen van 1839 als aan de oplossing der Wielingen-kwestie enkel voor dpel goede en duurzame betrekkingen met Belgie te onderhouden. Te dien einde blijft het Hollandsch gouver nement geneigd om te samen te werken, 't zij met Belgie alleen, 't zij met al de mogendhe den, die in de commissie der XIV vertegen woordigd waren. Het Hollandsch gouvernement heeft het echter niet noodig geoordeeld daarover eenig voorstel te doen. De fiationale Vergadering. M. Leon Bourgeois, zal de Nationale Ver gadering voorzitten, welke vermoedelijk op 24 dezer te Versailles zul zetelen. In een vol- lallige zitting in het Palais du Luxembourg zullen de groepen beraadslagen over het aanstellen van een enkelen kandidaat. Millerand te Parijs. Parijs, 16 Sept. De heer Mülerand en Bertiiolet, bestuurder der politieke zaken aan het ministerie van Buiteilïandsche Zaken, zijn dezen morgen te Parijs aangekomen. Een compagnie van de garde republi- caine bewees de eer. Zeer talrijke nieuwsgierigen stonden opeen gepakt binnen en buiten de statie. Enkele kreten van A l'Elysèe Millerand werden geslaakt. Na een onderhoud met M. Steeg heeft Millerand zich onmiddelijk naar Versailles bege\en. M. Millerand bij M. Desohanel. Parijs 16 Septi M. Millerand heeft zich heden namiddag naar Rambouillet begeven en heeft er. een onderhoud gehad met M. Deschanel. Tijden» dit onderhoud heeft M. Deschanel aan den eersten minister gezegd, dat het zijn vast inzicht is, zijn ontslag te geven als presi dent der republiek, daar zijn slechte gezond heidstoestand blijft voortduren. Hij gaf hem levens kennis van hel schrijven dat hij ter dier gelegenheid aan de twee Kamers zal sturen. De kabinetsoverste zal Vrijdag morgend den ministerraad bijeenroepen om hen op de hoogte te brengen van het onderhoud dat hij mot M. Deschanel had. Na afloop van den ministerraad, za! M. Millerand met M. Leon Bourgeois, voorzitter van den Senaat en M. Raoul Peret, voorzitter der Kamer, beraad slagen, om samen den datum der bijeenroe- ping van het Parlement vast te stellen. Een nieuw angel uk i,s den president overkomen, PARIJS 16September. Le Temps geeft een artikel over den toestand van M. Descha nel. Na gesproken to hebben over het ongeval van Montargis, dal een reeds geschokt orga nism en een ontredderd zenuwstelsel erg benadeelde, voegt het blad er bij Tot verleden week scheen de toestand van den president voortdurend te beleren en men mocht hopen, dat M. fteschanel weldra zijn hoog ambt terug zou kunnen bekleeden. Doch Vrijdag 10° September had een nieuw incident plaats, waarover men thans slechts juiste inlichtingen kreeg en dat op zonderlinge wijze aan het ongeval van 23® Mei gelijkt. Rond 6 ure fs morgends verliet M. De schanel zijne kamer en begaf zich in het park. Wandelend kwam hij aan het kanaal, waar een bediende van het kasteel aan het visschen was. De president sprak eenige woorden lot den visscher, vvenschte hem eene goede kans en zette dan zijne wandeling voort. Laat hem maar binnen, ik sta voor hem in, zeide de bloemenverkoopstermet gedempte stem, hij wil zich bij u aansluiten, wil met u zaken doen. Daarop werd de deur geopend. Marinus Bloemist en de bloemenverkoop- sier traden binnen. Gij ziet er beide knorrig uit, zeide de bloemen verkoopster. Het is niets anders dan dat ons een rijke vangst ontsnapt is, zeide Sanspeur. Zetten wij ons, $eide Marinus Bloemist, op een toon, als ware hij hier tehuis, wat ligt daar voor een snorkend dier Men lachtte over dit gezegde, terwijl de voormalige schrijver den slapenden en nu en dan snorkenden Judas aanstaarde.^ Dat is Natalet de kastelein, zeide Sans peur de met de volle flesch de eeuige glazen in de kamer terugkeerde. Schenk in, zeide de gezel van Sanspeur en ging zoo gemakkelijk mogelijk zitten, wij moeien nu raad houden. De Parijzenaar sloeg een wantrouwenden blik op Marinus Bloemist, die zich eveneens aan de tafel plaatste. Op hem kunt gij rekenen verzekerde de bloemen verkoopster, hij biedt aan zijn meesterstuk te doen. Ja» dat wil ik, zeide Bloemist ik geloof, dat gij mij zult kunnen gebruiken. Hm Dat is ook juist een stuk, waarin iemand zijne bekwaamheid kan toonen, zeide Sanspeur, nadat hij Bloemist eenigen tijd half wantrouwend had aangezien, dat is een proefstuk, niel zoo gemakkelijk om uit te voeren, maar daarvoor werpt het ook wat af. Wij zijn met ons vieren, zeide de bloe menverkoopsfer, ieder van ons heeft zijne Wat is er dan gebeurd Ileeft M. De schanel eene draaiing gekregen Men weet het niet, doch plotselings zag de visscher dat M. Deschanel midden in 't kanaal lag, ge- lukkiglijk niet al te diep op die plaats. De visscher riep om hulp en M. Deschanel kon spoedig op het drooge gebracht worden. Ge- neesheeren werden ontbodén en dienden hem de noodige zórgen toe. Het ongeval had geene gevolgen, doch M. Deschanel en zijn gezin oordeelden, dat zijne herstelling nog langen tijd vergen zou en dat het best zou zijn, zijn ontslag als president in te dienen. Men zou B/I. Millerand willen overhalen om M. Deschanel op te volgen. Parij's, 16 Sept. Reeds talrijke Kamer leden en Senators zijn te Parijs teruggekeerd en hebben zich naar het Paleis Bourbon begeven Geen enkel politieker heeft zich tot hiertoe als kandidaat aangemeld. Van zijnen kant zal het gouvernement er zioh toe bepalen, zijne grondwettelijke taak te volbrengen. M. Millerand en al de ministers wenschen dat de nationale vergadering aan het land een president zou geven, die over de noodige overheid beschikt, zooals hel geval was met M. Deschanel. In de Parlementaire kringen verklaart men zich openlijk voor M. Millerand, die met bijna algemeene stemmen zou gekozen wor den. Men hoopt dat de weigering van den kabinetsoverste niet onwederroepelijk zal inzien, dat dé groote overheid welke hij zich verworven heeft gedurende de laatste zeven jaren in dienst van Frankrijk, van hem den man van het oogenblik maken. Voetstappen zullen dan ook aangewend worden om M. Millerand aan te zetten dezen nieuwen dienst te bewijzen aan het land en de opvolger te zijn van M. Deschanel. Indien M. Millerand aanvaardt, dan zullen waarschijnlijk alle andere kandidaten .zich terugtrekken. Enkel zpu er misschien uil princiep een socialistische kandidatuur voor gesteld worden. Zooals men weet, hebben de Duitschers tijdens da bezetting in Belgie al de telefoons welke zij vonden aangeslagen en mede genomen. Het Belgisch gouvernement heeft die tele foons teruggeëischt, zooveel te meer, daar dit materiaal nu in Duilschland gebezigd wordt, voornamelijk in den omtrek van Berlijn. Het Duitsch telefoonbeheer heeft echter verklaard, dat het voor het oogenblik erg in nesten zit, daar er thans in de Duitscbe nijverheid gebrek is aan telefoons 11! EEN ELLENDELING Gisteren avond werd in de Nieuwstraat te Brussel een kerel aangehouden, drager van het uniform van Belgisch Adjudant en de borst met verscheidene lintjes versierd. Hel is een genaamde Rodolf W., die sinds drie maand zijn regiment te Crefeld in garnizoen, ontvlucht was. Gedurende den oorlog was W., in dienst der Duitschers.. Hij deed zich in kampen op sluiten en verklikte de krijgsgevangenen die middel zochten om te ontsnappen, llij heeft aldus een honderdtal zijner landgenooten. verraden en tot zware straffen doen veroor- deelen. 't Is een zijner slachtoffers, die hem herkende en deed aanhouden. W., is ter be schikking van den krijgsauditor opge sloten. kennissen. Half en half weet ik wat het betreft. Vertelt het nu nog aan onzen nieuwen bond genoot. Madelon heeft u hier gebracht, daarom wil ik het beproeven, zeide Sauspeur ik heb eene opdracht van een voornaam heer gekre gen. Hoe heet hij vroeg Bloemist. Dal weet ik niet, en dat doet ook niets ter zake. Hij is rijk en betaalt goed. Er is voor hem veel aan gelegen, om een jong meisje hier te vinden, het schijnt zooiets van een omstandigheid bij eene erfenis, of zooiets dergelijks le zijn. Dan wil hij haar liever dood dan levend zien, niel waai' vroeg Bloemist. Juist, lachlte de bloemen verkoopster, gij hebt verstand, ik wist dat wel. Hm hoe heet hek meisje vroeg Bloe mist. Dat weet ik niet. Haar voornaam is Engeline, antwoordde de Parijzenaar. En waar is zij te vinden Dat moeten wij juist opzoeken, zeide de onbekende. Weet gij dan verder niets van haar vroeg de voormalige schrijver. Mijn voorname klant wilde behalye dit meisje nog gaarne een jongen man vinden, die Louis heet, als een pachter is gekleed en ons bekend is. Dpor hem kunnen wij op het spoor van het meisje kpm,en. De bloemenverlv,oop3ter trok een half ver baasd, half vragend gezicht, terwijl zij beiden mannenbeurtelings aankeek. Wat is er dan mei hem zij, ik denk dat hij dood is Hij is ons ontsnapl, Qp welke wijze weten wij zelf nog niet, zeide de Parijzenaar, Eene bom ontploft vóór de bank Morgan. Dertig dooden Talrijke gekwetsten. Eene bom is ontploft vóór n. 36 WRl- slreet te New-York, alwaar de bank Morgan is ingericht. Deze bank bevindt zich vlak tegenover de beurs. Volgens de eerste berich ten werden vijftien personen gedood en zijn meer dan vijftig gekwetsten. De voorgevel der bank is geheel wegge slagen, alsook het deel van het gebouw waar zich de sekretarissen bevonden. Personen die zich toevallig in de buurt bevonden vorkla ren dat een auto voor de bank stopte en dat verscheidene kerels uit den auto stapten. Een detectief, aan de bank gehecht, nader de den auto en op hetzelfde oogenblik wierp een der kerels de bom tegen den gevel der bank. Eene geweldige ontploffing volgde, onmiddelijk. Eene menigte bedienden en andere per sonen, die zich in de bank en in de naburige gebouwen bevonden kwamen buiten ge sprongen. Van uit de vensters der bureelen van Reuter's agentschap, welke zich ook in de Wallstrcet bevinden, zag men talrijke ge kwetsten in breede bloedplassen liggen. Honderden policieagenten waren spoedig ter plaats, alsook troepen en pompiers. Volgens de laatste vaststellingen zouden er dertig dooden zijn en 170 gekwetsten. Onder de dooden bevinden zich twee jonge meisjes, bedienden der bank, wier vreeselijk vermorzelde lijken onder de puinen van den voorgevel teruggevonden werden. De zoon van M. Pierpont Morgan, die zich op de straat bevond, werd door glasscherven gewond. Allerlei geruchten doen de ronde over dezen aanslag. De bank wordt nu bewaakt door sterke afoeelingen policie en soldaten. Voor de bank ligt de verbrijzelde auto waarin de bommenwerpers gekomen zijo. De schade aan de bank Morgan aangericht bedraagt meer dan twee miljoen dollars. Volgens een ander bericht is hier geen bomaanslaggepleegd, doch zou de ontploffing veroorzaakt zijn door eene botsing tusschen een automobiel en een auto-camion geladen met dynamiet. Eene uitnoodiging om vrede le sluiten. Het midden comileit der communisten U Grodno vereen igd, heeft eene dagorde gestemd waarin het Sovjetgourernement uitgenoodigd wordt vrede te sluiten met Polen. Eene verklaring van Joffe Te Riga ondervraagd door een Engelsch dagbladschrijver, heoft Joffe, de leider der Russische afgevaardiging verklaard, dat de Sovjets hunnen eisch om de Poolsche bewa pening te verminderen zullen handhaven. Rusland, zegde hij, vraagt niet beters dan ook zijne bewapening te kunnen verminderen, doch het moet zich waarborgen tegen moge lijke aanvallen. Wij hebben tot hier toe noch van Engeland, noch van Frankrijk iets ont vangen, dat aanduidt dat zij niet wenschen het huidige gouvernement in Rusland omver te werpen. Joffe voegde er nog bij, dat zoo Polen rechtzinnig vrede wenscht, er geene moeilijkheden zullen gedaan worden om dezen te verwezenlijken. Het offensief van Wrangel CONTANTINOPEL 16 September. De troepen van Wrangel zetten hun offensiet voort. Zij hebben Nogaïsk genomen en ruk ken nu op in de richting van Bergamsk. Da Bolschewisten vluchten in wanorde. Het aan tal gevangenen groeit voortdurend aan eo aan oorlogsmateriaal is reeds een aanzienlijkan buit ingebracht. het komt er nu op aan, dezen Louis te zoeken maar met voorzichtigheid. Ik kan hem onder duizenden vinden. Hij draagt een strooien hoed en iange rijlaar zen, zeide de bloemenverkoopeter, en gij meent dat wij door hem ook het meisje kun nen vinden Het meisje en Louis zijn of broeder en zuster, of verloofden, ging de Parijzenaar voort, mijn klant betaalt voor beiden, wjj hebben daarom beiden le zoeken en wel zoo spoedig mogelijk. Wij zijn mei ons vieren, zeide de bloe- menverkoopster, wij verdeelen ons en ver volgen hen. Wie hen het eerst vindt, brengt den anderen bericht, en dan kan de vangst beginnen. Als het goad betaald word wil ik d< zaak wel uitvoeren, zeide Bloemist. Wij doen de zaak samen, zeide Sans peur, de winst wordt verdeeld en ieder zoekt eu speurt rond, de bloemenverkoopster blijft op den Pont-Neuf, tol baar begeeft hij ireh, die het eerste spoor gevonden heeft. Top riep Bloemist en reikte den Parij- zeuaar zijne hand, de zaak kan dadelijk be ginnen, Louis heet hij, hij ziet er uii als een pachter, draagt rijlaarzen en een strooien hoed en... Louis zal nog niet vlug loopen, zeide Sanspeur met een laclidnd gezicht. Voorwaarts, zeide Bloemist en stond op om heen te gaan. Ook denderen wilden *ic^ niet langer in de gevaarlijke herberg ophou den, nu het complot was gemaakt. Zij verlieten daarom a^le vier te s^men in alle stilte do spelonk, én verstrooiden zic^ naar alle richtingen. (Vervolgt.]

De Volksstem | 1920 | | pagina 1