11e Poolsch-Russisciie oorlog. Degeheiinziimige verdwijning Het Bolsjewistisch propagainiagoud Wederom een Incident te Berlijnt- ROND HET PARLEMENT (get.) Nicolas Strogonofp. DE MOORD TE EEKLOO Bi'ifai) WW jj'lomeüpg, d«u angel J0Q{ Eng.liBsJjiogsnbliii laij, dgt jjjfc vost UïW H«- Voor sle herziening fler alkoolwct. De warboel in Italië Doodeiijk ongeluk In eene koolmijn. - D<? «Igelieele verplichting tot volledige ;ost, welke iT^ij is opgelegd, schrijft mij don plicht voor niet langer IQ dralen, om u het besluit mede te deelen, d|t jk genomen heb, dat mij oneindig smartelijk is, cn bet is met diepe droefheid dat ik de edele taak, waartoe "mij waardig achtet moet opgeven. - De taak van president der Republiek Juicht ten alle tijde ernstige plichten mede. Zij Vèrelscht «ene werkzaamheid en eene krachtdadigheid vrij van alle zwakte, gedu rende de jaren dat het zegevierend Frankrijk geroepen is om zijne innerlijke krachten te herstellen en levens de algemeene toepassing tan het vredesverdrag, zoo roemvol doch zoo duur behaald, te verzekeren. lk heb volgehouden tot het uiterste. Het uur is thans geslagen, dal ik aan mijne ver plichtingen jegens u zou te kort blijven, indien ik mijn ambt niet in uwe handen legde. Op het oogenblik dat ik mij terugtrek, durl ik den wensch uitdrukken, dat de ver tegenwoordigers der natie, wier vaderlands lievende eendracht, de sterkste heiboom was voor de zegepraal, in den vrede eendrachtig tonden blijven, voor de grootheid en den vourspced van dat geliefde Frankrijk, aan Wiens dienst ik mijn leven gewijd had, en waartoe mijne laatste gedachte zal gaan. i» Het zal de rol en het benijdenswaardige voorrecht zijn van mijn opvolger, voor de wereld het werk der republiek, welke na 50 jaar geleden de eer gered te hebben, thans Elzas en Lorreinen terug onder onze vlag heeft gebracht, te verheerlijken. Verzekerd, dat ik den dringendsten en tevens den wreedsten aller plichten vervul leg ik op de burecien van Kamer en Senaat, mijn ontslag als president der Republiek neer. H (Gel.) Paul Deschanel In de Kamer. PARIJS 21 September. De tribunen tijn propvol. M. Peret, voorzitter, geelt lezing van de onlslagboodsehap van de president. De Kamerleden, ter uitzondering van eenige socialisten, aanhooren rechtstaande de roe rende brief. Herbaalde malen wordt de lezing door toejuichingen onderbroken, vooral aan den lin, dat de laatste gedachte van den president aan Frankrijk zal gaan. M. Peret maakt den lof van den president en M. Millerand sluit zich bij de lofbeluigin- gen aan, namens het gouvernement. De zitting der Nationale Vergadering. Parijs 21 Sept. De voorzitters der groe pen van Kamer en Senaat hebben besloten, dal Woensdag namiddag, om 2 1/2 ure, in den Senaat eene algemeene vergadering zou plaats hebben voor het aand.uidcu van den kandidaat voor het presidentschap der Republiek. M. Deschanel verlaat Rambouillef. Zooals men weet willen de gebruiken, dat de nieuwe president; der Republiek, zoodra hij gekozen' is, eén beleefdheidsbezoek ga allergen bij zijn voorganger in het Elysenm. Daar M. Deschanel nu echter ontslaggever is, heeft hij geoordeeld, dat het niet noodig was, dat M. Millerand, na eeii lastigen dag, naar Rambouillet zou komen en dat. hel niet noodig was, dat hij zelf naar het Elyseum ion gaan. M. Deschanel is dan ook reeds Woensdag •namiddag uit Rambouillet vertrokken naar het kasteel van la Vallée, bij Rennes, alwaar hij zijn intrek zal nemen bij zijne schoon ouders. Ier genaamd, aangehouden is die in haar bagage een bedrag van tachtig miilioen Pool sche marken verborgen had, benevens een lijst van Poolsche communisten en socialisten die voor de vestigiug van een sovjet repu bliek zijn. Toen de aanhouding plaats vond, trachtte de bolsjewistische agente den beambte te bewegen, door hem een miilioen aan te bie den, haar vrij te laten. Zekere documenten, die op haar gevonden zijn, zullen de gevang neming van verscheidene revolulionnairen ten gevolge hebben. gen, met wie hij besliste verbintenissen aan gegaan heeft aan een anderen kant dringen zich maatregelen op ten bate der kolonie die aliec'l door Franck kunnen getroffen worueu. Heropening der Kamer De Kamer van Volksvertegenwoordigers zal haar zittingen hervallen op 12 Octob. a. s. De samentrekking der roode troepen DE BOTERVOORZIEN1NG Tegen de Prijsopdrijving Een beroep op de hulsvrouwen Door het Ministerie van Bevoorrading wordt het volgende bericht aan dejpers mede gedeeld In den loop der laatste dagen hebben de boterprijzen een sedert den wapenstilstand ongekende hoogte bereikt. Op de markten rond Brussel werd zij tegen 20 en 22 frank verkocht. Gelukkig zijn die prijzen nu reeds eenigszins gedaald. Vermoedelijk moet deze opdrijving groo- tendeels geweten worden aan het feit dat in verband met de geruohtcn betreffende de vernietiging van onzen veestapel door de veepest, vele huisvrouwen aanzienlijke voor raden boter hebben gekocht. In Engeland is de toestand, niettegenstaan de een grooter tekort aan boter, veel beter. Waar het - Voedingsministerie aldaar aan de bevolking bekend heeft gemaakt, dat het huidige reeds zeer kleine boterrantsoen nog zal verminderd worden maken de meeste burgergezinnen mei den dag meer en meer gebruik van margarine. In ons land werd de boter, tijdens de oor logsjaren, bij gebrek aan margarine, meestal door uit den vreemde ingevoerde reuzel /er- vangen. Nu kunnen de margarinefabrikanten echter weer volop leveren, daar de grondstof fen in het geheel niet meer ontfirekeD. De frikatiemiddelen zijn trouwens zoodanig ver beterd dat de ten huidige dage voortgebrachte margarine slechts de helft van den boterprijs kost en toch een ver boven deze verhouding staande voedingswaarde bezit. De Belgische margarinenijverheid kan trouwens tegen de buitenlandsche produkten opwegen en hare voortbrengselen worden ook in den vreemde zeer gewaardeerd. Onze bevolking kan zich margarine tegen 6 tot 7.50 per kgr. volgens de hoedanigheid en het merk, aanschaffen. -De totale omzet der voornaamste Belgische margarinefabrieken bedroeg, tweede kwartaal van dit jaar 8.800.000 k. waarvan 7.700.000 kgr. in het binnenland werd verkocht. Ook werden slechts 350.000 kgr. margarine uil het buitenland ingevoerd. Hopen wij maar dat de spaarzame huis vrouwen aan dit beroep gehoor zullen geven en aldus zullen ingaan tegen, bet opjagen der boterprijzen. De Russische kroonjuweelen Kamenef heeft in een interview te Stock- holm gezegd, dat de Sovjet regeering verschillende landen juweelen heeft laten verkoopen. Hij zegde, dat hij evenwel met deze verkoopen niets te maken heeft gehad. De Russische kroonjuweelen, die genationa liseerd zijn door de Sovjet regeering en dus paar Kamenef's oordeel een rechtmatig bezit uitmaken, zijn nog niet verkocht, zoo beweert Kamenef, en zullen dit waarschijnlijk ook oooit worden. Een vrouw te Warschau met 80 miilioen aangehouden De Poolsche bladen berichten, dat te Warschau een Weensche vrouw lierlha Mah- Dieven in het Adlonhotel. Berlijn 21 Sept. 1 Zondag nacht zijn dieven in het Adlonhotel gedrongen, thans bewoond door de verschillige commitsieu der Verbondenen. Uit de kamer van generaal Cinghaz, leider der intergealieerde krontrool kommissie voor de ontwapening en uil deze van kolonel Ausley, werden revolvers en ver scheidene voorwerpen van waarde gestolen Ten nadeele van Mev. Brown, echtgenoote van een lid der Amerikaansche voedingseom missie werd een paarlensnoer van groole waarde ontvreemd. Het parket is verwittigd. Minister Franck blijft aan Minister Franck had dinsdag morgetid een onderhoud met zijn kollega's, o. a. met MM, Delacroix, Janson, en ook met M. Hyraans, Allen hebben de besluiten van zijne reis goedgekeurd en zijn van oordeel dat Belgie moet medewerken om de kolonie van de noodige uitbatingsmiddelen te voorzien. Wat het aanblijven van M. Franck betreft, allen zijn van oordeel dat, alvorens er voor hem sprake van ontslag kan zijn, hij den toe stand der ambtenaren moei in 't reine bren- vervloekt tot in hun verste nakomelingschap. Alle bladen worden verzocht mijn op roep over te nemen. Nauwelijks had hij zijn voet over den drempel gezet, en de deur verder achter zich gesloten, om te zien, of Judas zich in de groo'.e, met walm gevulde kamer bevond, toen plotseling buiten op de straat rumoer en geschreeuw ontstond. Io een oogenblik ontwikkelde zich een woest vuistgevecht, waaraan wel zes of zeven personen deelna men, eu het scheen er woest toe te gaan, daar messen in de vui6ten blonken en drei gende woorden werden gehoord. Er was geen policieagent in de nabijheid te zien, zoodat de oploop ongestoord bleef. Dadelijk liep de bloemenverkoopster, om wie de strijd scheen plaats te hebben, maar het huis, waar Engeline stond, als wilde zij vluchten en zich in zekerheid brengeD, maar in hetzelfde oogenbbk vlogen allen haar ach terna, en bel dreigende, woeste geschreeuw en de strijd verplaatste zich plotselings van de straal in het huis in welks portaal dc bloemenverkoopsier verdwenen was. In een oogenblik zag Engelinne zich door de woedende monsohen omsingeld en mede- gerukt. Louis riep Engeline in doodsangst, daar sij dreigende vuisten rondom zich zag, waar in messen flikkerden. Louis keerde uit hel wijnhuis onverrichter zake terug, en met een blik had hij het vree- selijke gevaar gezien, waarin Engeline was geraakt. Hij hoorde haar angstig hulpgeroep en met weinige sprongen was hii over de straat fja hel porU&h, waarin de strijd der woedende WARSCHOW 21 September. Een bij zonder medewerker Van het - Poolsche Dag blad beeft een omreis gedaan op liet front en er vastgesteld, dat de Bclschewisiische legers door de Polen verslagen, doch niet geheel builen strijd gesteld, thans op het Noordfront samengetrokken worden, en te Augustovo en Suwalki met de Lithuaansche regimenten in betrekking zijn. Van den anderen kpnt zijn bij de 100.000 man roode troepen, die over Duitsche grens getrokken waren nabij Kowno, er in gelukt Bialowiska te bereiken, alwaar zij de overblijfselen der derde, vierde en vijfde roode legerkorpsen zijn komon ver sterken. Het Poolsch leger bezet echter ste vige stellingen en kan niet alleen gemakkelijk de roode drukking het hoofd bieden, doch zelfs indien bet noodig bleek, vooruitrukken. In het Zuiden heeft de ruiterij van Budieny zulke gevoelige en bloedige slagengekregen, dat zij moest wijken en niet meer in staat schijnt nog iets te kunnen ondernemen. In het center bebben de Bolschewisten, die bijzonderlijk hunne strijdkrachten Noord en Zuidwaarts samengetrokken hadden, ook het terrein moeten ruimen. Heel de grens van Polesie, is thans door de Polen bezet. De Poolsche bevolking mag dus met ver trouwen de onderhandelingen van Riga te gemoetzien. Zij is van oordeel, dat de vrede zal beko men worden, want zoo de Bolschewisten niet totaal verslagen wérden, hebben zij er toch geen belang bij, eën oorlog voort te zetten, waarvan de afloop niet te bètwijfelen valt en die alleen voordeel kan brengen aan de opvol gers van Willem II. Een die er genoeg van heeft De - WarschowerKoerier meldt. Tijdens de gevechten tusschen het leger van generaal Bulak-Balachowicz en de 59' roode divisie, is de Bolschewistiscbe kommissaris aan deze divisie gehecht, zekeren Nicolas Strogonoff tot het Poolsch leger overgeloopen. Hij richtte dan volgenden oproep tot zijne oude wapenmakkers - Ik, gewezen kommissaris van het leger, gehecht aan de 59" divisie der sovjets, houd er aan tot het Poolsche Volk en tot heel Europa te zeggen Wacht u van bet Sovjetisch Rusland. Het is er enkel op uit u te bedriegen. Het ministerie, is slechts een wijnblad, waarach ter schrikbewind, geweld, plundering, de vol ledige ondergang van Rusland eu de schan dalige verrijking der roode kommissarisSen verborgen zijn. Vrede met de Sovjets is on mogelijk. Trotsky heeft overigens verklaard op eene vergadering der sovjets, dat er geen spraak kon zijn van vrede, doch van een wapenstilstand. - Het beslaan van hot sovjetstelsel zegde hij, is de oorlog. Dat niemand van ons ver- gete, dat wij heel Europa, te vuur en te zwaard moeten zetten. Reeds brandt het in Engeland en in Italië. m Dat zijn de Woorden door Trotsky zelf uitgesproken. Dat het arme Poolsche volk zich wacht, in vertrouwen de hand te reiken aan dien bandiet. En gij, mijne kameraden van het roode leger, thans in Polen geïnter neerd, laat u inlijven in liet vrijwilligersleger van generaal Balachowicz, opdat gij u met de wapens in de hand, kunt wreken op hen die u bedrogen hebben. Men beeft u afgericht en goed gevoed, tot een broederoorlog en inlusscben worden uwe vrouwen en uwe zusters als lokaas aai'J de Cbineezen geworpen. Uwe huizen worden geplunderd en bezoedeld. En gij werklieden, weet, dat in Rusland, de uitgehongerde arbeider, zestien uren per dag moet werken, voortdurend onder bedrei ging van den knout. Heel Rusland zucht ellendig onder den hiel der roode kommissarissen. Zij wezen De drie betichten De derde betichte, die Zondag te Brugge werd aangehouden, Leon Bockstael genaamd, deserteur van het Belgisch leger en woonach tig te Ledeberg, was (le verloofde van Victo- rina Aerenls, die evenals haar broeder Pieter twee dagen te voren te Brugge in een ioge- mentbuis der Vulderstraat weruen aangehou den. Bockstael, die te Kortrijk verbleef, was naar Brugge gekomen om zijne twee mede plichtigen op le zoeken hij wist niet dat de ze reeds achter slot zalen en bekend hadden do misdaad te hebben bedreven. Alzoo liep hij blindelings in de val. De rechterlijke politieofficier, bijgestaan door de Brugsche polieie, hield het logement huis in 't oog er» toen Zondag morgend Leon Bockslael rond 8 uren daar binnenkwam, werd hij door de polieie gesnapt en in het gevang te Brugge opgesloten. De drie betichten Leon Bockstael, Pieter Aerents en Victorina Aerents, zijn onder aanhoudingsmandaat gesteld. Daar zij beken tenissen hebben afgelegd, 2al het onderzoek nu spoedig geëindigd zijn, in afwachting dat de drie ellendelingen voor het-Assisenhof van Óóst-Vlaanderen zullen verzonden worden. morgend werden ze hernomen, doch tot hier toe vond men nog het lijk niet der vrouw. Eone tweede aanhouding Verleden nacht werd een aanhoudingsman daat uitgevaardigd ten laste der echtgenoote vjm Codde. De vrouw werd gevankelijk naaf Gent overgebracht. De lijksohouwing Heden morgend werd overgegaan tot de lijkschouwing van Eeman. De geneeslieerei) stelden aan het hoofd eene diepe wonde vast,- Veroorzaakt door een slag met eene bijl of eene spade. De wonde zou echter de dood niet veroorzaakt hebben en men vermoedt dat de ongelukkige in bewusieloozen toestand verkeerde toen hij onder de aarde gestopt werd. De ontdekking van het lijk heeft veel op schudding verwekt. van Engeline stond, omgeven door de als blind en woest razende vechters. Schrik en angst voor het leren van Enge line gaven Louis een ware reuzeukracht. Hij stiet twee der mannen ter zijde en baande een weg naar Engeline, die zich reeds voor verloren had gehouden, en nu met een vreugdekreet naar Louis liep. Maar in plaats van zich en Engeline te hebben gered, was Louis ifü met haar in het midden van de woedende mannen geraakt, en beiden schenen verloren te zijn, als zij niet door een buitengewoon geluk werden bevrijd. Met een gelaat vol angst en sidderende leden klemde Engeline zich aan Louis vast, als zooht zij bescherming bij hem, maar het gevecht nam in het portaal raeds zoo toe, dat Louis en Engeline hunnen ondergang voor oogen zagen. De misdadigers in wiens handen Louis en Engeline waren gevallen, waren deParijze- naar Sanspeur, de Spanjaard, de bloemen- verkoopstei' en hunne bondgenooten. Buiten bel verlangen, om voor hunne eigene veilig heid Louis onschadelijk temaken, bewerkto het het beloofde geld van den graaf, dat zij met verdubbelde woede op Louis en Engeline aanvielen. De booswichten waren op straat met eenige andere mannen een strijd begon, nen en hielden zich nu als behoorden Louis en Engeline tot hunne vijanden. Een der mannen zonk reeds gewond in het portaal op den vloer neder, en reeds waren de vuisten tegen Louis gericht, toen deze i werd De dreigende nijverheidskrisis in JEngeland, LONDEN 21 September In eene confe- encie der mijnwerkers, verklaarde M. Smil- lie, dat het Uitvoerend Komiteit van oordeel was, dat na de onderhandelingen van gisteren niets aanleiding gal om de werkstaking der mijnwerkers te voorkomen of zelfs te verda gen. Deze blijft dus op 25 September bepaald. ■X'JAl OHEDIMT Het Is toch eene dubbele misdaad. Men ontdekt te Mella het lijk van den man en zoekt thans naar dit der vrouw. De heer De Rouck, officier bij de rechter lijke brigade, die zich reeds herhaaldelijk onderscheidde, en rich voorgenomen had de aaak op le lossen, was .gisteren namiddag andermaal op zoek. Hij werd in zijne opspo ringen bijgestaan dooreen politiehond. Rond 5 uur namiddag bevond dc heer De Rouck zich op een stuk gronds, gelegen op ongeveer 12000 meters van de woning van Codde, tusschen de spoorweglijn en degroote baan Gent-Brussel. Middenin dit stuk grond werd er tijdens de bezetting door deDuitschers eeii bommen- ketder in beton gebouwd. Deze unterstand werd; sinds den wapenstilstand, deels ver nield, de zoldering werd namelijk weggeno men. Codde benuttigde geruimen tijd dezen bouimenkeldef als stapelplaats voor zijn oud ijzer. De heer De Rouck had een voorgevoelen dat er daar wat te vinden moest zijn. Hij deed zijn bond snuffelen en hersnuffelen, lot liet dier plots met de voorpooton in de aarde begon te krabben en een nijdig geblaf liet booren. De~officier der rechterlijke brigade hielp het dier en aldra zag bij een schoen van tus schen de aarde en steenbrokken te voorschijn komen. Een lichte reuk aan den manschoen, het wegkrabben van nog een weinig aarde gaven hem de overtuiging dat bij hel lijk van den herbergier Eeman ontdekt had. Onmiddelijk verwittigde hij het parket van Gent dat aanstonds Ier plaatse kwam en een ploeg werklieden met de opdelving gelastte. Op 1 m. 40 onder den grond trof men het in vergevorderden slaat van ontbinding ver- keerende lijk van Eeman aan. Het lag op den buik, beide beenen geplooid, zoo dat de hie len tegen den rug raakten. De ongelukkige was op zijn weekdaagsch gekleed men vond noch hoed noch muts. Het lijk werd met de noodige omzichtigheid naar hot gasthuis overgebracht. Inmiddels werden de opzoekingen voort gezet. Doch ze gaven geen uitslag. Heden De Nationale Vereeniging der Belgische drankslijters hield gisteren te Brussel eene algemeene vergadering, om de maatregelen te onderzoeken, welke de herziening der alkoolwet zouden kunnen doen bekomen. Er waren afgevaardigden van alle kanten van het land. M. Detiège, voorzitter, doet de groote onrechtvaardigheid der wel uitschijnen en vraagt dat een taks zou gelegd worden opt den alkool, alsook eene onverbiddelijke toe- passing der wet op de openbare dronken- schap. Een verzoekschrift zal aan den mini ster van financen gezonden worden, vragende dat alle vervolgingen zouden gestaakt worden, ten minste lol na de betooging van 31 Okto ber, om 10 1/2 ure 's morgends te Brussel. WV De vereeniging van den Arbeid geeft bevol de fabrieken te ontruimen De Messagero verneemt dat de Italiaan- sche Vereeniging van den Arbeid aan de werklieden bevel gegeven beeft de fabrieken en werkhuizen te ontruimen en het werk nor maal te hernemen. De Vereeniging voegt er bij dat de orde niet zal gestoord worden. Eene botsing te Turyn Nizza 21 Sept. Gazetta del PopuU meldt, dat verleden nacht eene patroeljö carabinieri inde Madonna di Campagnastraat, te Turijn,door de arbeiders, die eene leer looierij bezet hadden op vuurschoten ont haald werd. Daar het vuren bleet aanhouder, schot de patroelje terug. Daarop werd door de arbeiders met zes bommen geworpen. Niemand werd gekwetst. Hevige overstroomingen in Italië. Ten gevolge van hevigejstortrëgèn, hebben de wetervallen van Terre, Cormore en Ferne overstrooming verwekt. Op zekere plaatsen steeg het water twee meters hoog. Drie bruggen werden vernield. De verbindingen zijn gebroken op verschil lende punten. Verscheidene huizen zijn in. gestort. bovenmenaohelijke kracht scheen te krijgen, en de zich aan Hem klemmende op zijn arm nam, en met den rechtervuist den bij hem staanden Parijzenaar Sanspeur zoo geweldig terzijde slingerde, dat hij het reeds legen Louis opgeheven mee, eene andere riohting gaf en voor een oogenblik de kring was ge broken, die zich om Louis had gevormd. Met groote tegenwoordigheid van geest gebruikte Louis dit oogeDblik en snelde i n het donkere portaal, om Engeline uit het doodsgevaar te redden. Met woest geschreeuw vlogen de Span jaard en Marfnus Bloemist hem achterna en spoedig verhief zioh voor hen eene kijven de woedende stem, de bloemen verkoopster sprong Louis in den weg Het was in het portaal le donker dan dat Louis kon zien welke en hoeveel tegen standers hij had. Hij zag eene zwarte plaats naast zioh in den wand en geloofde dat hier eene trap naar boven voerde en dat bij En geline uit het vree8elijke gevaar kon redden als hij de trap bosteeg. De treden kon hij niet zien, Diet ondergoheiden. Tijd tot over leg had hij niet, en daarom liep hij dadelijk naar deze donkere plaats. Hij kwam in een zijgang. De bloemenverkoopster en alle booswioh ten liepen Louis en EDgeline na. Het rumoer had van alle kanten lieden .gelokt en ook uit het huis, waarin het woes te gevecht van de straat was verplaats, kwamen de bewoners beneden. Lonis kwam aan het einde van den gang, en op hetzelfde Gevaarlijk speelgoed. Een jongeling was door zijne ouders ge last met de bewaking hunner villa te Groe- nendae), terwijl zij zich naar de hoofdstad moesten begeven. De jongeling, om zijn tijd te verdrijven, ging wal in de verschillige kasten snuffelen en vond er een geladen revolver. Eensklaps ging een schot af en de kogel vloog den on voorzichtige door het lijf. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. -VW Drie mijnwerkers en een opzichter waren op ronde in de mijnen van Bois d'Avroy, te Sclessin,loen eensklaps eene instorting plaats had. De mijnwerkers konden nog tijdig weg springen, doch de opzichter, Pierre David, 56 jaar oud, gehuwd en vader van familie, wonende te Ougrée, werd begraven. Spoedig werden de reddingswerken aange vangen, doch 't was slechts na een kwarl uura dat men den ongelukkige kon bevrij den. De man kon niet meer tot het leven te ruggeroepen worden. den bevonden. Bijna was hij met Eogeliue gevallen, maar op het juiste oogenblik sprong hij, en het gelukte hem werkelijk beneden op de voeten lereoht te komen, het waren treden die naar den tuin voerden. Wat willen die lieden van ons Waar om vervolgen zij ons vroeg Engeline ang stig, daar zij nog altijd de woedendo en dreigende roepen achter zich hoorde. Ik weet het niet, of zij kennen ons, of houden ons voor lieden die tot hen be- hooreD, met wie zij in strijd zijn gekomen, antwoordde Louis, en vloog in den donkeren tuin voort. In dit oogenblik hoorde men in het huis, de luide stemmen van policieagenten en da delijk sprong Sanspeur en de Spanjaard in den tuin, om zich uit de voeten te maken. Deze gelukkige omstandigheden gebruik ten Louis en Engeline om zïoh voor hunne vervolgers te verbergen en in zekerheid te brengen, zij vluchten in een prieel, zagen van hier uit twee mannen over de heining klouteren, en hoorden toen de stemmen van de policieagenten, die de bloemenverkoopster en Marlnus Bloemist over het rumoer"on derhielden. De voormalige sohrijver was niet om ©en antwoord verlegen. Hij gaf voor door eenige mannen aangegrepen en vervolgd te zijn ge worden, en verklaarde, dat dfezioh reeds uit de voeten hadden gemaakt. Engeliüe dankte den hemel dat zij zoo ge lukkig door de hulp van Louis uitgevaar gered geworden was, en verliet, toen het stiller werd, bet prieel, Louis bracht haar naar de straat terug en ging toen, voorzichtig naar alle zijden om ziende near huis. Toen zij de straat d' Argenson bereikten, waren zij zeer verheugd en Louis moest de zeer bezorgde Engeline beloven, bij de te rugkeer naar zijne woning zeer voorzibbtig l© zijn en haar den volgenden dag bericht te doen toekomen of hij weibehouden zijne woning had bereikt. Voor het huis, waarin de weduwe Briou woonde, stond, toen Louis en jEngeiine af scheid namen, een reiskoets en de koetsier wilde juist de laatste koffer afladen. Toen Engeline naar binnes ging, wachtte haar eene vroolijke ver.assing Antoinette was aangekomen. De beide meisjes omhelsden eikanderen de weduwe Brion weende van ontroering en vreugde omdat zij hare Antoinette terugzag. Er was nu veel te vertellen. Antoinette besohreef het lijden van haren ongelukkigen vader sleohts half, maar dit was voldoende, om Engelive met droefheid te vervullen en haar vele tranen te ontlokken. En zij kon toch niets doen om zijn lijden te verzachten om hem uit het bagno te verlossen Maar na het verhaal van Antoinette werd haar besluit nog versterkt, om een weg te zoeken, om eindelijk de onschuld van haar vader aan het licht te brengen. Antoinette verklaarde zioh vol geestdrift bereid, om hare lieTe vriendin daarin bij te staan, en met de koemte plaDnen vervuld, zobhten de meisjes eindelijk hunne elaap- .verlrekkoo op. (Yervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2