Os strêjdom vijf miliioen Antwoord vanZ. H. den Paus De nieuwe president dsr Frausclie RspuMiek. DsPsolscli-Fitissisclie oorlog. Ministens van Landsvardeölglng Zondag 26 Sopt. Maandag 27 Sept 1920 Dé socialisten en den Godsdienst. Het Strijdersfonds Onze vorsten op reis Openstaande Betrekkingen mmiMMfmn Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 28 S 33 -A. G- 33 3L. A&. 33 -1 O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Gendt H Justinïa 8 Zon op 5,55, onder 5,48 H. Comes Zon op 5,57, onder 6,46 Volle Maan den 28 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,S, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parij3 en G, Bream's Buildings Londres E.G.4. Alhoewel elkeen overtuigd is van het te genovergestelde, zijn er nog socialistische feders die de menschen trachten in 't slaap te wiegen met de herhaalde bewering dat het (socialism heel gemakkelijk kan samengaan wiet den Godsdienst. Sommigen gaan zoover re te zeggen dat men heel goed strijdend socia list kon wezen en terzelfder tijd vurig christen iZoo leeren, de ketters, maar zij dolen Citoyen ïioclet, socialistisch volksverte lgen woordiger, komt ineens de schijnheilig heid le ontmaskeren van hen die spreken fii den zin welke wij aanhaalden* Hij schrijIt in sen rood blad van Gharleroi bet volgende, dat zeer leerrijk is en dat verdient onthouden le woiden De citoyen wijdt eene studie aan het vrou- wenstemrecht voor de gemeente. - In het begin, zoo zegt hij, zullen de vrouwen ge neigd zijn te stemmen voor de katholieken. Nochtans, als de socialistische werkers zich willen inspannen aan de taak, zullen de vrou wen en de dochters van de werkliedenklas geen stemming' uitbrengen die verschilt van dezer der mannen. Naar gelang de vrouwen ïjnioer en meer de openbare vergaderingen zullen bijwonen, naargelang zij zullen ge roepen worden om hun stemrecht uit te oefe nen, zullen zij doen lijk de manneu. Zij zullen zich losrukken van de Roomsche kerk, zij zullen hunne vooroordeelen verwerpen, zij zullen zich gewoon maken met de algemeene gedachten en lust krijgen in de politieke zaken. Dus, ora de vrouwen tot de socialistische politiek te krijgen, moet men beginnen met te uit den schoot der Moederkerk te rukken. De vrouwen moeien hunne vooroordrelen ver worpen, 't is le zeggen dat de roode propa gandisten haar het Geloof, dat zij niet de moedermelk ingezogen hebben, uit het hart moeten sleuren Ja, zoover moesten de roodo het nog kun nen brengen dat ze alle godsdienstig gevoel konden ontrukken aan de vrouwen, dat zij de wanhoop konden storten in het gemoed dor moedors, dat zij haar konden berooven van de hetuelsche vertroosting welke zij thans putten in haar godsdienstzin Dan waren de socialisten er boven op, want dao zouden zij «ie jeugd van kindsbeen af in hunne netten jsitiuicn opvangen en naar.beliefteopkweeken. Maar halt zoover kom: het nooit, omdat de vrouwen zich nooit tot dat misdadig doel einde zullen leenen De bekentenis van citoyen Troclet is goud waard voor de katholieke ieveraars, omdat ze ten overvloede net bewijs levert dat socialism er; Godsdienst nooit of nimmer kunnen samen gaan. Ze leert ook nog dat de lieden, die het mee den Godsdienst'houden, eene misdaad begaan wanneer zij hunne stem verleenan aan de socialisten. En ten slotte kan men ger nog in zien dat de rooden, die beweren dat een dat een socialist terzelfder tijd een goed tb risten kan zijn, falsarissen zijn in den vollen zin des woords. In liet Ministerie van Nationale Verdedi ging heeft de bijeenkomst plaats gehadt, van tiet voorloopig komiteit van het Strijders fonds Waren, onder anderen aanwezig M. de minister P.-E. Janson, generaal Jac ques, kolonel Giron en andere personaliteiten ttlsook de afgevaardigden van de verschillende groepeeringen der gedemobiliseerden. M. de minister vroeg aan doktor Verduyn, hoofdman van de V. O. S. Vlaamsche Oud-Strijders die onlangs aangehouden werd, waarom weet men niet juist, na de be- sto tning van bet Parlement door betoogors, Kji zijne groepeering de NATIONALE EEN- 66® Vervolg. Een bevel tot begenadiging riepen alien tegelijkertijd, daar dit woord nieuwe lioop in ben wekte. Do bekrachtiging van het vonnis was gebeurd, ging Louis voort, had dat niet plaats gevonden dan had het bruine heertje het verhinderd, maar dat was te laat. Nu heeft hij dadelijk eeo togenbevel bewerkt. Ach de goede, edele heer Pelletier, riep Eveline. H j moet werkelijk zeer machtig zijn, daar dit hem dadelijk gelukt is. Als nu het tegenbevel niet te laat te Toulon komt, zeido de weduwe, de koerrier wi' heden ons antwoord afhalen, willen wij hem het begenadingsbevel meegeven liet bruine heertje heeft voor de dade lijke afzending gezorgd, denkt eens. Dadelijk heeft hij een koerrier op zijne kosten met het begenadigingsbevel naar Toulon afge zonden. Hij zeide, het was een bekende van hem, dien hij vertrouwde, die een voortref felijk ruiter was. Als het eon mensch nog mogelijk was, om den koninklijken koerier in te halen, of de voltrekking van hot vonnis door overbrenging van het tegenbevel te verhinderen, dan \*as het deze koerier, die hij dadelijk had afgezonden. De hemel geve het, dat hij niet le laat komen, zeide de weduwe. De heer Pelletier hoopte nog op redding. Do edele, goede heer riep Er.ceiine en vouwde geroerd de handen, HEID EN DE BELGISCHE VLAG ERKEN DE. Het antwoord was beslist en uitdrukkelijk BEVESTIGEND. M. de minister gaf lezing eener konink lijke mededeeling, eene gift van een half mil joen frank meldend en het gedacht vooruit- zettend van eene openbare' inschrijving te openen. M. de minister stelde voor de som men die van deze twee bronnen voortkomen, voor een bijzonder fonds te gebruiken dat tusschenkomen zal in de belangwekkende gevallen, die iets of wat door de wetten ver geten zijn. M. Herman, afgevaardigde van den Natio nnlen Bond der Strijders, vroeg dat de ouders der doóden voor het Vaderland niet zouden vergeten worden. De eerste vraag die gesteld werd, was deze te weten ot de eerste ingezamelde fondsen, met gelijke sommen, zullen verdeeld worden tussclien al de rechthebbenden, ofwel dat men kategories zou vaststellen. De N. S. B. vraagt de volstrekte gelijk heid tusschen al de gedemobiliseerden. M. Hoornaert, van de algemeene Konfede ratie der Strijders, verdedigt het grondbegin van kategories, gesteund op 1* het getal kin deren 2° het voorrecht voor de infanterie, met bijzonder voordeel aan de invalieden. Er werden rtvee onder-kommissies samen gesteld voor den opstel der standregels van het komiteit, en voor den opstel van een op roep, in 't vooruitzicht van de openbare in schrijving. Verbond der Katholieks vereenigingen on Kringen en der Werkmanskrirgen De heer Staatsminister Segers, voorzitter van het Verbond der Katholieke Kringen en Vereenigingen en der Werkmanskringen, komt vanwege het Valikaan het antwoord te beko men van Zijne Heiligheid den Paus op het adres dat naar Rome gestuurd werd; ter ge legenheid van den 47sten zittijd van het Ver bond. Dit antwoord is vol bezorgdheid en aan moedigingen voor de Belgische katholieken. Men kan er namelijk het volgende in lezen? Dit vroom hulde betoog van het Verbond is den Paus zooveel te aangenamer geweest dat Zijne. Heiligheid voor Zijn deel ook h levendig de smarten en beproevingen van zijne Duurbare Belgische zonen heeft ge voeld. Zijne veiligheid neemt heden uit ganscher hart deel aan hunne vreugde op het zicht van het vrijgevochten Vaderland en verheugt zich bij het bestatigen van den geestdrift met dewelke zij er zich op toeleg gen op politiek, ekonomisch en sociaal ge bied, in volkomene instemming met de katholieke grondbeginselen hunner werk zaamheid te betuigen. Eene steeds nauwere overeenstemming van al de katholieken en van hunne instellingen zal zonder twijfel medewerken als een voornaam, ja zelfs als een hoofdzakelijk bestanddeel tot het be- reiken van het edel doel dal het Verbond n zich voorgesteld heeft. Gevolgentlijk zijn m al dezen hoogst lofwaardig, die er toe bij- dragen alle redens tot twist uit den weg te ruimen en altijd de eendracht te zaaien. Het antwoord eindigt met de wenschen die de Heilige Vader koestert voor zijne bemin de Belgische zonen op dat zij doelmatig zouden werken tot het welzijn, dat moet ge paard gaan, van de Kerk en van het Belgisch Vaderland. En als waarborg van deze God delijke gunsten, en van Zijne vaderlijke too- genegenheid. Zegent Hij uil ganscher harte het Verbond zijnen waarden Voorzitter, zijne Leden, als ook hunne werkzaamheden eiUiunne fami- liën. Het komt er nu maar op aan, dfd de koerrier, dien hij heeft afgezonden niet te laat te Toulon komt, zeide Antoinette tot haar, ik ken de stiptheid van mijn vader. Wij willen den moed niet opgeven, de hoop niet verliezen hoewel alles nog onbe slist is, zeide Louis ik ben den hemel dank baar, dat ik het bruine heertje heb leeren kennen, want zonder hem was uwen vader reddeloos verlooren. Nu kunnen wij hopen, dat de koerrier van het bruine heertje met het begenadiging nog ter rechter tijd aan komt. Dat geve de hemel zuchtte Engeliue terwijl zij uit hare groole oogen een smee kenden blik ten hemel sloeg. Terwijl mevrouw Brion, Antoinette, Enge» line en Louis over het snelle aankomen van den naar Toulon afgezonden koerrier druk spraken werd er geklopfDe weduwe opende en dadelijk daarop trad de koerier Dernier in de kamer, dezelfde koerier die een dag te voren het bericht uit Toulon had gebracht. Dezo koerrier Dernier was een buitenge woon eergierig mensch. Hij had slechts eens hartstocht, slechts een wensch, slechts een levensgeluk het was zijn trotsch van koe-' rier te zijn» Hij zocht er zijn geheele eer in, om de suelsten ruiter en stipsto bode te zijn, en had zeker ook herhaalde malen bewezen, dat hij bij zijne diensten als koerier door geen ander overtroffen kon worden. Men vertelde elkander te Toulon, dat Der* nier voor oonige jaren den wog van Toulon naar Parijs, ongeveer 120 mijlen, in nauwe lijks vier dageu had afgelegd, Dernieï was F8!ïo boodschap aan hot Parlement. Zaterdag zond M. Millerand, de nieuwe president der Fransche Republiek eene bood- schap aan het Parlement. Nadat M. Leon Bourgeois deze afgelezen had, deed M. Georges Levgues eene verklaring in naam van het gouvernement. M. Millerand bevestigde nogmaals, dat het zijn voornemen was in de grondwette regeeren, doch dat hij ook zou gebruik maken van de rechten welke de grondwet hem waar borgt, een recht, waarvan zijne voorgangers geen gebruik maakten'. M. Georges Leygues bepaalde zich met heel de politiek van het kabinet Millerand de zijne te noemen en den vasten wil uit le drukken deze politiek voort te zetten voor namelijk voor wat betreft het Buitenland waar de uitvoering van het Verdrag van, Versailles de eerste plaats bekleedt. Droevig einde eoner prachtige loopbaan. Heel Parijs, en ook wel Frankrijk en allen die M. Deschanel kenden en waardeerden, zijn letterlijk terneergeslagen, om het droef einde der schitterend vervulde loopbaan van den afgetreden voorzitter der Repubiek. M. Deschanel is naar een gesticht moeten overgebracht worden. Hij is wel niet zinne loos, zelfs niet gedeeltelijk, doch minstens tweemaal daags en ook 's nachts is hij onder lievig aan aanvallen van zwaarmoedigheid, en dan beproeft hij steeds te ontvluchten.... 't Is waarlijk bedroevepd. Ook is het verdriet van Mev. Deschanel en hare kinderen hartverscheurend. Ontslag van M. Paléologue. M. Paléologue, algemeen sekretaris in het ministerie van Buitenlandsche zaken heeft zijn ontslag gegeven, daar hij van oordeel ia, dat zijn ambt moest eindigen den dag dat M. Millerand het ministerie van Buitenlandsche zaken verliet. Schouwing der Braziliaansche troepen Aan de Agence Telegraphique Beige wordt uit Rio Janeiro geseind De Koning heeft Woendsdug te paard de troepen van het garnizoen van Rio in oogen- schouw genomen. Na de wapenschouw, had een défilé plaats in het Campo~Sao-Ghristovao. De Koning en de Koningin kwamen te midden de daverende toejuichingen van een overgrpote massa volk het kamp -ingereden. De vorsten en president Pessoa namen op de tribunen plaats. Onder het defileeren der troepen speelden de muzieken gekende Belgische stapmarschen zooals die der grenadiers en die van Sam- bre-el-Meuse De populariteit van den Koning groeit van dag tot dag aan. Eiken dag ontvangt hij honderden telegrammen van, hulde en be wondering uit alle hoeken van Brazilië. Rio-de-Janeiro, 24 Sept. Eerstdaags zal tie koning over Rio, Petropolis en Theres- polis vliegen met den Franschen vlieger Lafay. De Koning bezocht het geschiedkundig instituut en wandelde door de stad met den president. Het volk juichte hem toe. In de Academie werd de Koning heden plechtig ontvangen. Hij sprak er eene rede uit die diepen indruk maakte. Onze vorsten zullen nog een 20-tal steden bezoeken. trotsch op den naam, van den snelsten koe rier van Frankrijk te zijn. Ik heb het plan, om mijn terugreis naar Toulon te maken en het antwoord mede te nemen, zeido Dernior tegen de weduwe Brion, heb de goedheid het mij te overhandi gen, zoodat ik dadelijk kan vertrekken. Het antwoord is reeds onderweg, mijn heer, zeide de weduwe. Reeds onderweg vroeg Dernier en het snelle fonkelen zijner oogen, verried, hoe onaangenaam hem dit antwoord in zijne ooren klonk, sedert wanneer, mevrouw. Sedert van nacht. En wie brengt het naar Toulon# Een andere koerier. - Kunt u ook zeggen hoe zijn naam is Het spijt mij u zijn naam niet te kunnen noemen, antwoordde de weduwe, wij kennen dezen koerier niet, wij hebben hem hot ant woord niet gegeveD. Het is hem uit het ka binet des konings geworden., Üit het kabiuet des konings, zeide Der nier en zijne verbazing klom, jr, men kon aan zijne fonkelende oogen ziun, hoe hevig dit bericht zijne eergierigheid kwetsto, dal is bijna mogelijk, vervolgde hij met tril— lendo sltfm, daar ik koerier van Zijne Majes teit ben en gisieren avond borichten uit hot kabinet van Zijne Majesteit ontvangen heb. Dan heeft men zeker gedacht, dat gij reeds waart weggereden en daarom' dit laatste bericht aan oen anderen coerlor toevertrouwt ik kan er u niets meer van zeggen. Weet gij niets anders, mijnheer Louis, vroeg de we duwe, E8t>9 nieuwe Poolsche overwinning Het Poolsch legerbeiicht van 23 September zegt Ten zuiden van de Pripet, wordt de ach tervolging van den wijkenden vijand voort gezet. Wij hebben reeds veel gevangenen en oorlogsmateriaal genomen. Onze afdeelingen naderen Zaslow. De buit sinds 12 September door ons derde leger gemaakt in de streek van Lousk-Dub- no-Rowno, bedraagt meer dan 4000 gevan» genen, 28 kanonnen, verscheidene honder den machiengeweren, een gepantserde trein, een bospitaaltrein, 12 lokomotieven, 1500 waggons, waaronder velen geladen met oor logsmateriaal, munitie, enz., 10 autoka- mions, drie gepantserde autos en bevoorra dingsparken. Tn geheel den sektor werden roode aanval len met gevoelige verliezen afgeslagen. Tegen de Lithuanen Daar de Lithuaansche afdeelingen, die zich op Poolsch gebied bevinden, met de roode troopen samenwerken, hebben de Polen een offensief ondernomen om hen te verdrijven, De Poolsche troepen hebben Kopocieuve ge nomen. Talrijke gevangenen, 28 machtenge weren, twee lichte batterijen en eene zware batterij vielen in onze handen. Dc gevangen genomen Lithuanen verkla ren, dat twee Lithuaansche divisiën bevel ontvangen hebben de Poolsche troepen aan te vallen. Het effektief van het Lituaansoh leger Het Lithuaansch leger, dat nooit sterker wasNdan 40,000 man, met honderd kanon nen, is door het binnenroepen van twee klas sen welke reeds ontslagen waren, op 70,000 man gebracht. De opperbevelhebber is luitenant Zukas, die ook minister van oorlog is. Onder de officieren bevinden zich vele Duitschers, die er als onderrichters eu tecli- niekers dienst doen. Een beroep op den Volkerenbond Londen, 24 Sept. Daar de Polen nu zegevierend de Lithuanen achteruitdrijven, heeft de zaakgelastigde van Lithuanie aan den Volkerenbond geschreven, om te vragen Gat de bond onraiddeiijk zou lusschenkomen in het Poolsch-Lithuaansch geschil. Het gou vernement van Lithuanie is bereid heel de kwestie aan den bond te onderwerpen. Dat hadden zij van in den beginne moeten doen 1 Waar zijn de anderen Ingevolge de Poolsch-Duitsche onderhan delingen, hadden de Pruissische overheden beloofd, dat 45.000 roode soldaten, die over de Pruissische grens gevlucht waren, verder in Duitschland zoudén geïnterneerd worden. Het transporteeren dezer roode troepen is thans geëindigd. Hoogstens 12.000 man wer den weggevoerd. Men vraagt zich af waar de anderen gebleven zijn. Roode bedreigingen Wavschow 24 September. Een Russisch blad verneemt dat de roode kommissaris Dzierzvnsky aan de Poolsche gijzelaars, in Rusland opgesloten, verklaarden, dat zij al len zouden door den kop geschoten worden, indien de onderhandelingen van Riga den gewenschten uitslag niet bekwamen. Van den anderen kant verklaarde Trotsky te Minsk. De roode soldaten kennen nu den weg naar Warschow en zij zullen desnoods aan de Poolsche aristocratie een beslissenden slag weten toe te brengen. Niets dan dat de koerier reeds in den nacht Parijs heeft verlaten en alles zal doen, om zoo snel mogelijk Toulon to bereiken. Terwijl Louis dit zeide, werd het gezicht van den koerier zoo wit als don muur. Dit bericht schoen hem te treffen. De andere koerier had Parijs reeds verlaten, en hij be vond zich nog altijd hier. Als die andere koe rier vroegor dan hij te Toulon aankwam Dan was zijn naam van den vlugsten koerier voor altijd verloren. Zijne eergierigheid was gekwetst, zijn trotsch zoo diep gekrenkt, dat hij zich nau welijks wist te behoerachen. Had ik vooraf geweten, dat ik van u geen antwoord zou ontvangen, zeide hij met bevende stem, dan was ik reeds lang op weg naar Toulon. Dat is zeer ellendig, deze ver traging kost mij mogelijk mijnen moeielijk verworven naam als snelste koerier. Ik be treur dit voorval ten zeerste. Ook wij betreuren, dat gij door ons oponthoud hebt gehad, mijnhem»* antwoord de de weduwe, maar wij helmen er geen schuld aan, dat gij tevergeefs hebt gewacht. Ik verzeker u, dat hot antwoord dadelijk uit het kabinet des konings is afgezonden ge worden. Dernier groette on verwijderde zich. Het was tien uur in den ochtend. Hij moest voor alios weten wie de andere koerier was, die als hij tijdig to Toulon aankwam, zijn roem als koerier kon doen verliezen, daar hot hier bij op snolheid aankwam. Buitendien moest Dernier veten, wanneer deze andere koerier {vle koninklijke depech^,gekregen en Parus Bij het Ukreensch leger. Onder de persoonlijke leiding van dati op perbevelhebber Pedlioura, haeft 't Ukreensch? leger den weerstand der Bolschewisten opi de" lijn Houssiatvn-Kopitchynzy-Yassilhivzv: Skola-Zbrouth gebroken. De vyand is over de' rivier geworpen. Van het 363e roode regi-» ment blijft geen man over 1200 gevangenen! waaronder *15 kommissarissen, 8 machien* geweren en 100 wagens geladen met mond-*, voorraad zijn in onze handen. Toen de BoN schevisten Kamenets ontruimden hebben zij al hunne opslagplaatsen in brand gestoken, t daar zij ten gevolge der werkstaking deif spoorwegbedienden in bezet Ukrenie onmo' gelijk met hunne voorraden wegkonden. GEMEENTE WIEKEVORST Een derde betrekking als Onderwijzer Ï2 te begeven. Wedde overeenkomstig de wet. De aanvragen moeten voor 27 September eerstkomend bij het gemeentebestuur inge diend worden. STAD TURNHOUT Twee betrekkingen als Policieagent zijn te hegeven wedde 3500 fr. per jaar, na twintig, jaar dienst 5.000 fr. plus kostelooze Meedij enjjschoeisels. Een plaats als gemeenteondewijzer slaat opon. Wedde overeenkomstig de wet. Aanvragen betreffende deze bedieninger moeten, voor 30 September eerstkomend, toekomen bij het gemeenlebestuur. Frontstrepen. De officieren en manschappen der vesting-», troepen die, in Oktober 1915, ambtshalve: naar het gebied rond Kales gezonden werden ten einde de werkerscompagnies en Etapen* troepen (T. E.) te vormen, mogen bij toepas sing der schikkingen van alinea f van artikel 4 der wet van 25 Oogst 1919, den tijd dien zij in den rug van 't leger doorgebracht heb ben meetellen in 't berekenen hunner diens ten die recht geven op de frontstrepen. De nieuwe eenheden tot dewelke de belang hebbenden aangewezen zijn, zullen aanzien worden als rechthebbend op de frontstrepen vanaf den dag waarop zij aankomen in de hierna bepaalde kantonneergebieden der af deelingen. 1.) Kantonncergebied der afdeelingen in den rug van het front der Vlaanderen om vattend de plaatsen gelegen oostwaarts den grooten weg van Duinkerke naar Kassei, met uitzondering van Malo-les-Bains, Rosendaei, Duinkerke, Coudekerke-Bracnhe en Bergues. 2) Kanlonneergebied van de Ruiterij om vattend de plaatsen gelegen oostwaarts den grooten weg van Gravelines naar St-Omer, Gravelines met inbegrepen. Nochtans hebben de eenheden die in hel tweede gebied gekantonneerd zijn slechts van af 15a Octobea 1915 recht op de frontstrepen. Wat betreft de militairen die niet afkomstig zijn van de vestingstroepen of van het veldle ger, en tot een eenheid der hulptroepen aan gewezen werden, deze kunnen slechts aan spraak maken op de fronlstrpen vanaf den dag waarop de eenheid aankomt in het kan- tonneergebied dat recht geeft op de frontstre» pen. Militaire Begraafplaatsen Ondanks het bericht verschenen in he? Staatsblad op 31 Augustus en 7 September, gaan de families voort mei aanvragen te zen den aau het Ministerie van Landsverdediging om de teruggave te bekomen der lichamen van militairen die gedurende den oorlog ge storven zijn. Wij herinneren er aan dat deze aanvragen per aanbevolen brief moeten ge stuurd worden aan het Beheer der militaire Begraafplaatsen, 18 A, Hoogstraat, le Brugge. verlaten had, om te kunnen berekenen hoe veel hij bem vooruit was. Hij begaf zich da delijk naar paleis, waarin de koning woonde. Als koerier had hij toegang tot de voor kamers van den koning en hij zocht dadelijk dien kamerdienaar op, dien hij den vorigen avond had gesproken. Wel Dernier, zijt gij nog te Parijs? riep deze. - Helaas, ja. Ik heb een ongeluk met mijn paard gehad en kan eer3t uu wegrijden. Gij kunt toch nog op tijd te Toulon aan komen. Dat hoop ik. Het ophonlhoudt wordt ingehaald, maar kunt u mij ook zeggen wir die andere koerier is. Dd andere koerier Welke koerier Die in den nacht afgezouden is. Dat weet ik niet. Er is toch in den nacht een bericht ui» liet kabinet van zijne Majesteit aan een an- deren koerier gegeven. Daar weet ik niets van, Dernier. Ik weet van geen bericht en van geen koerier. - Maar ik moet het tot eiken prijs weten. Weest zoo goed en vraagt het aan uwon kameraad. De kamerdienaar voldeed dadelijk aan den wensch van Dernier en ging naar zijne ka—, meraden, dien hij alleu ondervroeg, toen, keerde hij schouderophalend tot den koerier terug. Niemand weet iets van oen bericht, zeide hij. - Maar er is een koerier met<een konink lijk bericht afgezonden verzekerde Dernior, mijn woord er op. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1