Erge overstroomingen. Strijd tegen de overzetbare ziekten Eene brandramp te Bordeaux. Vreeselijk vliegongeluk in Engeland DE DRAMAS DER ZEE Belangrijke diefstallen te Schaarbeek i N IERLAND Een generaal aangevallen. Dublijn, 26 Sept. Generaal Stryckland, bevelhebber der streek ten Zuiden van Cork, werd op dén weg van de kazerne naar Cork, in zijn auto aangevallen door verscheidene mannen die geweerschoten losten. De generaal, die vergezeld was van vier ofiic'erei), schoot terug. Een der aanvallers werd gedood de autobestuurder werd zwaar -gekwetst. Tot dusver slaagde men er niet in de aan randers aan te houden. Bandietenstreken te Cork. Cork, 26 Sept. Gewapende mannen, in militair uniform, drongen in het huis van de weduwe van den onlangs vermoorden burge meester van Cork, Mac Curtain zij verniel den den huisraad en scholen op de weduwe die gelukkig niet getroffen werd. De opgewondenheid in de stad is zeer groot. De toestand van den lord-meier van Cork Sunday Express meldt, dal de lord-meier van Cork, die zich lot hiertoe in eene gewone zaal van het gevang van Ënxton bevond, nu naar eene afzonderlijke kamer is overgebracht. Alleen de geneesheeren en de ziekenver pleegsters mogen er binnentreden. Hel blad voegt er bij dat de familie van den lord-meier hem voortaan enkel zal mogen zien en spreken, door de traliën waarvan de deur der kamer voorzien is. Woelingen te Belfast. Zondag morgen vroeg zijn woelingen onl- Btoan in verscheidene wijken van Belfast. Talrijke vuurschoten werden gelost op de policie. Er werd ook met steenen geworpen. De policie schoot terug. Een politieagent en dne burgers werden gedood. Onder de ge kwetsten zijner ook tweepolicieagenten, wier loestand hopeloos is. Zes burgers moesten iwaar gewond naar het gasthuis overgebracht worden. Eene gendarmerie overrompeld. Dublijn, 26 Sept. Terwijl de helft van bet gendarmeriekorps van Trim, ongeveer 10 man, beden morgend naar de kerk was, jieeft eene bende van 160 gewapende sinn- feiners de kazerne overrompeld. Zij namen er 12 geweren, verscheidene duizenden kar doezen, eene groote hoeveelheid revolvers, vuurpijlen voor signalen, bommen en ander materiaal. De be\elhebber der'gendarmerie eerd door een vuurschot gedood. De sinn-feiiiers zijn met hun buit in aulos $eslegen en in de richting van Dublijn ge vlucht, na het vuur aan de kazerne gestoken te hebben. Uit Geneve wordt aan Le Petit Parisien gemeld, dat de overstroomingen in Zwitser land onberekenbare schade aangericht heb- ien. ïfeel de kom van den Ho,ogen Rbijnj is verwoest evenals de vallei der Rhone, boven bet meer Léman. De lijn van den Simplon staat onder watèr- op eene groote uitgestrektheid. Verscheidene bruggen zijn weggespoeld. De spoorbaan zelve is op sommige plaatsen verdwenen. Alle telej fonische of teleglailselie verbinding isondér- broken. Men is nog zonder berichten over verscheidene streken, die totaal afgezonderd zijn. De Ferretvallei is letterlijk wegge spoeld. Ook in 't noorden van Italië nemen de overstroomingen den omvang eener ware ramp. In het departement Frioul is de toe stand bijzonder erg. Het Majorusmeer en bet meer van Como »ijn builen hunne oevers getveden. lieel Como is overstroomd. Op vele plaatsen zijn de spoorwegbruggen door het water medc- geiukl geworden. Ook in Ligurie is de schade onbereken baar. De viadukt van Tordello is ingestort. De toestand is beklagenswaardig in de streek van Cai fagnana, welke onlangs nog door eene aardbeving geteisterd werd. Eene ware waterhoos is over deze onge lukkige streek neergekomen. Tevens blijft een hevigen wind heerschen welke de barak ken, door het gouvernement aan de daklooze dca aardbeving gegeven heeft aan stukken Slaat. In Zuid Frankrijk bedraagt de schade door de overstrooming veroorzaakt meer dan middelen te kunnen beschikken, daar hij dadelijk een ander paard gekocht had. Wie was dezo koerier Waar had hij den kostbaren Engelschen volbloedrenner ge kregen, die hij half dood had geredeD. Iu de verte dreigde een onweder, en hij zag aan den hemel, dat voor hem in de streek waarheen hij reed, de regen bij stroomen neerviel. Nog altijd hield zijn paard het vol, maar hij bemerkte dat dit niet lang meer kon du ren. Het kwam er echter op aan, om ziju mededinger in te halen en van de voortzet ting zijner reis terug te houden. Dernier w ide lot elke prijs vroeger te Toulon aan komen. Tegen den middag kwam hij bij een wa ter, dat door den regen sterk gezwollen was, De nog tamelijk jonge voerman kwam uit zijn huis en verklaarde zich bereid, den koe- rier met zijn paard over le zetten, hoewel bij nog vermoeid was van de vaart, die hij 'voor eenige uren had moeten doenf Wanneer was dat vroeg Dernier. Bij het onweder, ten tien ure. Dernier zag op zijn horloge, het was ruim ,Cen uur, de andere koerier had dus nog ,Jrie uren voor. Dat was een driftig man, zei de voer man, het was een vreeslijk onweer en ik /wilde hem niet overzetten daar het gevaar lijk was. Maar cr was geen praten tegen, tfoen ik hem zeide, dat ik niet kon varen, jjilde h'j mij er top dwingen, en wat zal ik u peggen, bij nam zijn rijzweep eo sloeg mij. 50 miljoen frank. Verscheidene huizen en villas zijn door het water omgeworpen en medesleept. Het is op vele plaatsen bijna onmogelijk de bevolking, die geheel door het water afgesloten is te bevoorraden. Weest op uwe hoede. Verzorgt uwe gezondheid. Dg zjekte bespied U. Weest overtuigd van de noodzakelijkheid de handen steeds rein le houden. De handen raken veelvuldige onzuivere voorwerpen aan en nochtans brengen wij onze handen steeds aan onzen mond het is alzoo dat de ziekte kiemen maar al te dikwijls ons lichaam aan tasten. Het is volstrekt noodzakelijk dat wij onze handen door veelvuldig wasschen steeds rein houden. Van hoogste belang is het zijn handen te wasschen onmiddelijk alvorens te eten alvorens spijzen aan le raken alvorens spij zen le bereiden of op le dienen alvorens kinderen te liefkozen na de W. C. bezocht le hebbee tj «a voorwerpen behandeld te heb ben voortkomende uit kamers waar zieken verblijven na zieken geholpen te hebben na een onzuiver voorwerp aangeraakt te heb ben. Het is steeds aan te raden zich de banden te wasschen zoohaast men van eene wandeling terugkomt. Wie spijzen bereidt met onzuivere handen stelt anderen aan besmetting kloot. Verwaarloost niet u van de reinheid der handen te vergewissen van deze die uw eten bereiden, het is eene waarborg en net geldt uwe gezondheid. Zoo eene ziekenverpleegster of ziekenbe- waakster onreine handen heeft zal zij spoedig de ziekte aan hare omgeving overzetten daar om moet zij weggestuurd worden alvorens zij ons door bare handen zou kunnen besmetten. In de magazijnen waar eetwaren verkocht worden moeten de bedienden zorgen hunne handen steeds rein te houden en, desnoods, met wille handschoenen de .varen behandelen. Koopt nooit waren in onzuiver gehouden magazijnen en waar de vliegen thuis zijn. Houd uwe handen rein en gij zult u van vele ziekten vrijwaren. Zoo gij werkelijk de gezondheid uwer kin deren ter harte neemt doet hen hunne handen wasschen vóór de maaltijden en als zij van de W. C. terugkomen. Als gij uwe banden wascht, lel ook op de nagels uwer vingeren, rouwdragende nagels brengen ziekte mede, vreest niet zeep, warm water en een ruwen borslei te gebruiken Deze raadgevingen kunnen overbodig schijnen nochtans zijn zij van het hoogste belang. In het belang uwer gezondheid die nen zij gevolgd le worden. Hoedt u voor onzuivere handen. -WV De warboel in Italië* Naar de werkherneming. Uil Milaan wordt gemeld, dat de uitslag van hef referendum der metaalbewerkers gunstig was aan de overeenkomst gesloten naar het voorstel van M. Grolilli. Het werk zal weldra hernomen worden. Ontspanning te Milaan. Uil Milaan wordt gemeld, dat tengevolge van het sluiten der overeenkomst le Rome, de werklieden der caouteboucfabrieken deze inrichtingen ontruimd hebben. Ook de weverijen zijn terug aan de patroons overgegeven geworden. De prefekt van Mi.'aan onderzoekt thans met de afgevaardigden van patroons en werk. lieden, de praktische middelen om het ak koord ten uitvoer te brengen. Eene botsing te Napels. NAPELS, 26 September.Zaterdag avond gingen de werklieden die geneigd zijn het werk te hernemen, naar de fabriek Neptime en vroegen er dat de extremisten de fabriek zouden ontruimen, zooals er te Rome over gekomen was. Een konllikt ontstond tusschen de twee partijen en slagen werden gewisseld. De po lieie moest tusschenkomen om de orde te herstellen. De roode vlag welke op de fabriek wapper de is neergehaald geworden. En gij liet u dat welgevallen zeide Dernier. Ik verweerde mij, en schreeuwde om hulp, maar bij het vreeselijk onweder luis terde geen mensch en de koerier ie een reus in kraoht. Maar ik weigerde toch. Dat was goed van u, want gij behoeft u niet in gevaar te begeven. Toon haalde hij een koninklijk bevel uit den zak en toonde het mij, zeide de voer man. Een koninklijk bevel vroeg Dernier. En toen mooht ik niet langer weigeren hoewel ik zag, dat het op leven en dood ging- Hij is dus in het onweder oveigevarep. Hij verlangde dit uitdrukkelijk. Hij was koerier van deu koning en moest ge holpen worden. Koerier van den koning. Hoe was zijn naam Dat weet ik niet, ik heb hem nog nooit gezien. Mijnheer, riep ik, voor wij in den boot gingen, wij vergaan zeker in de golven. Steele af, beval hij daarop, wij moeten over. Gij waart gek dal gij dezen overtocht maakte zeide Dernier het ii een wonder dat gij niet in do golven zijt omgekomen. Het was een verschrikkplgke over tocht, mijnheer. De donder rolde, de blik' sein flikkerde, het was als zou de wereld ondergaan. Daarbij viel de regen zoo dicht neder, dat men niets zien, niets herkennen kon, het was een wolkbreuk. De vloed zwol, ik bevool mijne ziel aan God, want dat wisf "Valsclie paspoorten De rechterlijke policie van Antwerpen, heeft eene bende Polen ontdekt en gelukkig ook aangehouden, die een heel winstgevend stieltje er op na hielden, dat niet veel werk vereischte en heel wat opbracht. Zij vervaar digden namelijk valscbe paspoorten. De pntdekjiing ervan \vej:d gedaan bij bet vertrek van den stoomer.Scandinavian die Montreal bestemd was en een groot getal landverhuizers meevoerde. Een onderzoek werd ingesteld naar den oorsprong dier val- sche paspoorten. Het bleek dat deze waren afgeleverd door de gebroeders F., twee Polen aan de Middenstatie verblijvend, voor de som van 1400 en 1500 mark. Een andere Pool, K. zorgde dat de Poólsche landverhuizers in België werden binnengesmokkeld, wat hem 200 mark per persoon opbracht. Allen werden aangehouden en deden vol ledige bekentenissen. Zij werden ook ter beschikking van het gerecht opgesloten. BORDEAUX, 26 September.— Een hevige brand woedt aan de dokken van Bordeaux. Het vuur is ontslaan in balen tabak, welke onlangs ontscheept, waren en nam spoedig eene groote uitbreiding. Behalve de groote partij tabak, zijn ook overgroole hoeveelheden rijst, graan, enz. de prooi der vlammen ge worden. In weinige minuten tijds was voor meer dan vier miljoen frank vernield. De brand dreigt zioh nog verder uit te breiden, daar de wind in de richting der han- gaurs en stapclhuizen blaast. De dreigende nijverheidskrisis in £}ng;eland Men hoopt 't akkoord te geraken De medewerker van - Le Petit Journal te Londen, meldt, dat de eerste samenkomst van afgevaardigden der patroons en alge vaardigden der mijnwerkers laat voorzien dat men tot eene overeenkomst zal geraken. De secretarissen der beide partijen ver klaarden namelijk na de vergadering dat de bespreking zeer minzaam was en dat alles te hopen is. De medewerker van Le Matin kreeg eene gelijkluidende1 verklaring mede le dee- len. M. Smillie, de voorzitter van het Mijn- werkerssyndikaat, door de dagbladschrijvers ondervraagd, zegde Ik wil niet onaange naam schijnen, doch waarlijk, ik heb niets le zeggen Uit verschilligedeelen van Engeland wordt gemeld, dat de groote meerderheid der mijn werkers zich verheugt over de nanslaande overeenkomst. Een vslsche check Een handelaar van Elsene, M. S..., begaf zich verleded week paar (jostende om cr zijn auto te verkoopen. Hij kwam, er iu betrek king met een 2^arig net gekleed heerschap, die na met M b..., een autotochtje gednan te hebben, zich bereid verklaarde den auto te koopen. Men kwam overeen '.voor den prgs van 31.000 Even het heerschap leekende een check betaaibaar ip eene bank van Brussel. Toen M. S...,'zich daar Zaterdag aanbood om het bedrag op te strijken, vernam Lij dat het clieckboekje door den eigenaar verloren geworden was en dat de automobielkooper slechts een besieger was. Slachtoffers van den mist Zondag morgend is de 14jarige Alfred D., wonende de Merodestraat te Brussel, ten gevolge van den dikken mist, op de Zuidlaan door een automobiel omver geworpen ge worden. De knaap werd erg gekwetst aan hoofd en beenen en moest naar bet gasthuis overgebracht worden. Een ander ongeluk toe te schrijven aan den mist, gebeurde aan de Marneplaals le Brus- sel. Een auto wilde de brug van bet kanaal van Charleroi overrijden, doch kwam tegen de borstwering terecht. De schok was zoo geweldig, dat de spiegelruiten vai> den auto aan stukken vlogen en de drie personen die zich in den auto bevonden, gekwetst werden. De chauffeur verloor gelukkiglijk zijne koelbloedigheid niet en kon den auto inhou- den op het oogenblik dat hij in het water ging terechtkomen. Ook te Antoing had een ongeluk plaats, ik wel, dat ik niet zonder een wonder aan den anderen oever zou komen. Een razende storm verhief zich, en de boot geleek een notendop op het water. Dat was dus om tien ure. Ja mijnheer,' om tien ure, toen wij in het midden van den vloed kwamen, pakte de storm de boot, en brak de stang, waar door liet, louw liep, als een stroohalm af. Het water en de storm breven ons voort. Dat gaf dus een lang oponthoud, zeide Dernier. Slechts van enkele minuten, want nau welijks zag de koerier het gevaar, en dat zioh in de boot twee noodriemen bevonden, of hij had dezen vast voor ik tot bezinning was gekomen,: Hij is een reus in kraoht* Ik kan het u niet beschrijven, hoe hij de riemen pakte, en roeide juist alsof hij jaren visscher is geweest en altijd iü den storm geroeid had. De boot draaide heen en weer op het water, plotseling toen hij begon te roeien, was het vaartuig naar deu oever gelrokken in weerwil van den storm. Hij roeide en ua enkele minuten stapten wij aan land. Het gezicht tan Dernier werd droevig deze andore koerier scheen naar Je beschrij ving van den veerman een sterke man te zijn, wiens mood en kracht met het gevaar aanwakkerde. Hij had hem tot op drie uren ingehaald, maai- hij zag nu, dat het toch moeite zou kosten hem zulk een hindernis in den weg te leggen, dat zij aohter bleef. De boot bereikte eindelijk den anderen oever en Dernier betaalde den veerman zij» veroorzaakt door den mist, doch hier.had het ongeluk een doodelijken afloop. Een werk man van Waltripont begaf zich naar <je statie om den trein te nemen, doch door denjhjst geraakte. )iij van den rechten jvcg af enVyiel in eene verlaten steengroef, 17 meters diep. De ongelukkige bleef op den slag dood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Vijf personen gedood. LONDEN, 26 September.--Te Haye stort te een vliegmachie», die 1000 voet hoog was, plotseling ten gronde, tengevolge van een motordefekt. Van de zes inzittenden werden er vijf ge dood de bestuurder, 2 mannen en 2 vrou- wen, de lijken waren onkennelijk. Alleen een meisje ontkwam het levend, zij werd even wel zwaar gewond. Het vliegtuig had pas sedert vijf minuten het vliegplein van Northfold verlateD. Het hoort toe aan de Central Aircraft Company en was bestemd voor passagiers, en goede renvervoer. Op het strand van Tourlaville (Frankrijk), zijn drie lijken aangespoeld, namelijk van een man, schijnende ongeveer 60 jaar oud en van twee vrouwen van 25 tot 30 jaar oud. Een dezer vrouwen droeg een gouden uur werk, met een Amerikaansch opschrift, een kostbaar parelsnoer met gouden kruis en de naamletters P. B.; de andere vrouw droeg een gouden ring meteen Russisch opschrift. De drie lijken zijn zeer smaakvol gekleed. Er werden echter geen papieren in hun bezit gevonden. Kolentrein ontriggeld Zaterdag avond is een Duitsche kolentrein, bestemd voor Frankrijk in de statie van Corroy-le-Chateau, nabij öembloere ontrig geld. Een,twintigtal waggons en de lokomotief sprongen uil de riggels en kantelden om. Verscheidene waggons werden in splinters geslagen. Twee freinsluiters werden erg gekwetst. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De beide sporen versperd zijnde, moesten de reizigers voor beide richtingen geruimen tijd overstappen. De dubbele misdaad te Melle Het onderzoek wordt ieverig voortgezet door den heer onderzoeksrechter Ver wilghen en de agenten der rechterlijke brigade. Codde opnieuw onderhoord, geeft meer bijzonderheden over 'l monsterachtig schelm stuk door hem gepleegd. Zoo verhaalt hij, dat hij tot zesmaal toe met Alois Eeman in den bomjnenkelder is geweest en de gelegenheid zich niet voordeed om de misdaad ten uitvoer te brengen. Hel was de zevende maal toen zij in den bommenkelder afdaalden,, dat hij Ajois Eeman die zich voorover den put gebpgen hield, dèii verraderlijken sl3g met de spade op het hoofd heeft toegebracht, waardoor net slacht offer in den diepen put stuikte, waar hij hem nog eenige slagen toebracht. De politiek van Frankrijk Oe verklaringen van hel kabinet Leygues. De ministerieele verklaring luidt als volgt De ministers die zich voor u aanbieden, zijn de medewerkers der politiek gisteren door u bezegeld. Ik zal het voorbeeld van mijn voorganger volgen, zijn program en zijn werk voortzet ten dc vrijheid verdedigen, de instellingen verbeteren, de sociale hervormingen vei^ve- zeplijken, de slachtoffers van den oorlog helpen, de verwoeste gewesten heropbeuren, de voorlbrengst vermeerderen, het land financieel verheffen. Tegenover &het buitenland de toepassing van al onze verdragen eischen, ons geen rechten laten ontnemen, den Volkenbond leefbaar maken, onze politiek door leger én vloot steunen, ons gezag hoog houden. Na het land in den oorlog en in den |vrede verheerlijkt te hebben, doet M. Leygues de noodzakelijkheid van eenheid en Uicht uil- schijnen. Hij sluit zijn rede met te zeggen, dal het land het werk der soldalen moet voortzetten loon. Deze moest hem eonig geld terugge ven, maar hij kon dit niet, daar hij in den voormiddag niets anders had ontvangen, dan het geld voor den overtocht van den koerier, dat hij Irotsch uit den zak haalde en ver toonde. Het was een goudstuk. Deze andere koerier schijnt veel geld te hebben, zeide Dernier mot toenemend verdriet. Het onweder had bijna geene verkoeling gebracht. De door de wolken brekende zon brandde zoo heet en drukkend, dat de lucht verstikkend was. Dernier bemerkte, dat zijn paard afgemat begon te worden, de Ihitte bewerkte ook, dat hij vermoeidheid begon te gevoeleo, maar daarop mocht niet gelet, het behaalde voordeel mocht niet worden opgegeven. Hij sprak zijn. paard aanmoedigend toe, klopte het op den hals en gaf hét eenige stukken brood. Hij zette zioh opnieuw io snellen draf, hoe wel de hitte bijna ondragelijk was. Dernier verzekerder zich zelf, dat bij met den avond zijne medeninger ingehaald moest hebben. Had hij hem gevonden, dan moest hij ook een middel vinden, hem vast te hou- deu ei) was hem dat mogelijk geworden, dan kan hij zich en zijn paard zoolang ras! gunnen, als hij den andóren koerier in de voortzetting van zijne reiB kon verhinderen. Èen goed genomen list kon hem dan zijn ouden róem doen behouden. Dernier bemerkte, dat aijo paard bvgon. en vroeg daartoe aan het parlement met hof ministerie mee le werken. Heel de Kamer juichte den hoofdminisler toe, de socialisten uitgezonderd. M. Bracke werd tocgo§taan te interpelleer ren. Hij vroeg uitleg over de politiek der regeering tegenover Rusland. De meeste kamerleden verlieten de zaal. M. Breton vraagt welke de politiek der regeering zal zijn tegenover de werklieden, vereenigingen. M. Leygues, van op de tribuun, antwoordt dat hij wenscht dat Rusland terug tot dejqi'de en welvaart kecre. De huipaan Polen komt overeen met Frankrijk's overleveringen. In het land moet verzoening heerschen en eenheid tegenover het buitenlandsch gevaar*. De minister wordt geluk gewenscht en de dagorde van vertrouwen w^ordt gestemd met 507 stemmen tegen 80. Daarop wordt het sluitingsdecreet afgelezen. Door den bliksem gedood. Tijdens het onweder, dat boven de streek van Ronse losbrak, bevonden twee personen zich op weg. Het waren M. Maurits Van Opbroecke, oud 22 jaar, mutsenmaker, wo nende in de Breeslraal en IVlejMargaretha Cannoo, oud 20 jaar, wonende Beekstraat. Beiden vluchtten inde richting van de hof stede Lamont, om een onderkomen te vinden. De bliksem sloeg de twee ongelukkigen ten gronde. a^Na het onweder vond men ze in het veld liggen. De jongeling werd op den slag ge dood. Kleederen en schoenen waren in stuk ken gescheurd. De dochter leeft nog, doch langs dc eene zijde is haar lichaam erg ver brand. De kleederen en de schoenen waren ook gescheurd. De ongelukkige werd ter verpleging naar bet hospitaal overgedragen. Haar leven is niet in gevaar. Het lijk van den jongeling werd naar de Breestraat overge voerd. De ouderdom der reisduif Een liefhebber stelt aan den gekendpn dui- venliefhebber M. Adriaenssens van Antwerpen de vraag, welken ouderdom eene reisduif kan bereiken. Het antwoord luidde De oudsle duif die wij tot heden gekentf hebben, was een valen duiver geboren in Maart 1870, en hoorde toe aan den iièer A. Saeys, ontvanger van den tram, wonende Poortstraat, 86, Berehem. Zij stierf in de maand October van het jaar 1900 en telde dus 30 jaar en 7 maanden* In het jaar 1874, behaalde zij met eene vlucht uit Bordeaux de eerste eereprijg, ge geven door do maatsohappij -De Snelduif» die toen gevestigd was te Brussel, en aan welke vlucht 1935 strijders deelnamen. Dezelfde duif kwam met eene snelheid van 4 u. 33 m. voor de andere deelnemers thuis. ïn hare jonge jaren behaalde zij nog verscheidene eereprijzen en op lBjarige» ouderdom was zij de 7ste prijs in (feu prijs kamp uit Parijs, uitgeloofd door do maat schappij «De Snelvlucht» dje toen gqve/stigd was hij M. Yernimraen te Waèsmupster, - Sedert dien tijd verbleef zij zooals een vogel in eéne kooi in de kéujeen haors meesters. M. Saeyes droeg eene uiterste zorg voor zijne oude duif, die tot het laa'sle toe altijd zeer gezond was, maar overleed plotse ling in de ifiaand October van het jaar 1900, aan haren hoogen ouderdom Sinds eenigen tijd reeds werd vastgesteld dat belangrijke dieften van hout gepleegd werden ten fiadeele van den buitinzamelings- dienst van het leger, uit de stapelplaatsen langs de Willebroecksche vaart, tfc Schaar beek. Alle maatregelen door liet gerecht ge nomen bleven vruchteloos. Eenige Jagen geleden werd luitenant-ge neraal Tollen, voorzitter van het midden co- initeit der inzameling, verwittigd, dat ver scheidene waggons hout per spoorweg waren verzonden. Luitenant Verbrugghen werd nu gelast een onderzoek te doen. Weldra geraakte hij op een spoor en kon den bijzondersten dader aanhouden. Nog verscheidene andere aan houdingen worden verwacht. De waarde van het ontvreemde bedraagt verscheidene hon derd duizenden franken. te wankelen en onzeker le gaan, bij dreef het nog eenmaal aan, om spoediger dan de andere koerier de stad te bererken. Toen hij de poort doodreed, hoorde hij van de poortwaobter, dat de andere koerier de poort was doorgereden, en vroeg of hij hem kende. Ik heb hem nooit gezien, zeide deze een half uur geleden reed hij hier voorbg. Dus een half uur geleden. Daar aan de andere poort ia zijn paard onder hem neergestort, het paard heeft bij dadelijk dood moeten steïfen. Hij zoekt een nieuw paard, een kwartier geleden hébben eenige lieden hem naar het holel de Gouden Leeuw in de stpd gezonden, of hg daar da delijk een paard gétonden heeft, weet ik niet. Ik dank u, poortwachter, riep Dernier vergenoegd en wilde verder rijjen. Het kan u ook gemakkelijk zoo gaan als hem, zeide de poortwachter, op bet afge jaagde paard van Dernier wijzende. Dernier antwoordde niet, hg reikte den poortwachter sleohts vriendelijk toe en reed verder. Het hotel de Goude Leeuw was hem he* bekend, hij sloeg dén we£ daarheen. Voor het hotel zaten aan de tafeltjes nog burgers, die zioh de wgh zeer goed ffëiei» smaken. Dernier bemerk ten spoedig den anderm* koerier die juist met een boérWer ecu pa a td handelde. (Yem)gt)e

De Volksstem | 1920 | | pagina 2