Dastrijdom vijf millioen Suikerzwendeiarij in Frankrijk De Financleele Werende te Brussel Donderdag Sept. 1920 Provinciaal Bestuur van Qost-Vlaanderen 0e Nijverheids ziekenverpleegster. De wettelijke uur Een beiaard in Amerika Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER 219 DAGBLi AD 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Wxn Nuffel-Db Qendt H. Sophia I Zon op6,01, onder 5,40 Laatste Kwartier don 5 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. Deze kostbare hulp is bij ons bijna onbe kend. En nochtans, in de nijverheid, is de opzoe king der oorzaken van zekere ziekten en van zekere ongevallen, alsook van de gepaste te nemen maatregelen, veel doeltreffender en nuttiger dan de eigenlijke therapeutick. Ook zal de geneesheer, gelast met het gezondheidstoezicht der nijverheden en aan wien de gezondheid van het personeel toe- retitouwd is, in de nijverheidsziekenver pleegster, eenen bijstand van alle oogenblik- ken vinden, niet alleenlijk om hem te ont lasten van de veelvoudige zorgen toe te dienen aan de zieken en gekwetsten, maar bijzonderlijk door dit feit van het hoogste belang, dat die verpleegster, door hare prak tische kennissen, haren ijver en hare toewij ding, zal trachten de ziekten en ongevallen Ie voorkomen welke hunnen oorsprong vin den in de onwetendheid en de achteloosheid van den werkman. Altijd, zal zij op hare hoede zijn en niets zal haar ontsnappen van wat de gezondheid en den welstand van den werkman kan aan- bttengen. liet is bewezen, sedert lang, en de omstan digheden van hel huidig leven hebben be vestigd 't geen over verscheidene jaren reeds werd gezegd, dat de gezondheidsleeer welke gesteund is op de kennis van de oorzaken der ziekten, de grond is van allen socialen dienst dat de openbare gezondheid altoos de voornaamste schat is van het volk dat de Nationale Arbeid en de Nijverheid weldra in ongunstigen toestand zou verkeeren tegenover den vreemde, indien de werkende klas in liare lichamelijke krachten diep getroffen werd en dal de gezondheidstoestand der vol keren tot grondslag moet dienen van de staathuishoudkunde. De rol der indastriëele verpleegster zal bestaan in 't verspreiden, rondom haar, van de begrippen van de gezondheidsleer in het algemeen, en van de induslriëele gezond heidsleer in 't bijzonder. Zij stelt al haar be lang in den werkman en in al degenen die in de nijverheid gebruikt worden. Zij maakt zich nuttig in hunne familien. Zij moet volkomen op de hoogte rijn van al wat betreft ziekten en ongevallen aan welke de werklieden on derhevig zijn of die de gevolgen kunnen zijn van hun bedrijf. Zij zal de beginselen kennen van do wetten die den arbeid bekeeren en die wederzijds de verantwoordelijkheid der nij- verheidshoofden en de rechten der werklie den aanraken. Om zich het betrouwen van den nijveraar e» van den werkman te verschaffen, zal zij moeten, begaafd zijn met een bevallig karakter een gezond oordeel en een beproefde zelfop offering. Die onmisbare hoedanigheden moe ien ingeboren zijn en versterkt door ernstige studiën gesteund op de ondervinding van anderen. Hoe zal hare medewerking zich veropen baren 1* Zij geeft de eerste zorgen bij ongevallen en op die wijze voorkomt alle oorzaken van besmetting en brengt op zijn minste den lijd van onbekwaamheid tot den arbeid. 2C Zij kan gemakkelijk in kleine kwalen verhelpen en op die wijze den werkman toe laten zijn werk voort te zetten. 3* Zij is altijd op den loer om te beletten dat besmettelijke ziekten in 't gesticht binnen gebracht worden en zich verspreiden bij het personeel. 4® Zij voorkomt het ontslaan van sommige ziekten door gepasten raad te goven. 69® Vervolg. Ik zal uw wensch vervullen, zeide de graaf ik zal dezen avond nog den persoon opzoeken en aansporen, die Engeline en Louis kent. Weet gij, waar gij hen ontmoeten kunt Hij heeft mij eene plaats*genoemd, waar hij 's nachts gewoonlijk komt. En heeft hij u niet gevolgd, heeft hij van u niet vernomen wie gij zijt Hij weet niet waar ik woon en wie ik ben. Voorzichtig, zeide de gravin opdat wij weder niet een tweeden Marinus Bloemist aan ons ketenen. Uwe afwezigheid van. het kasteel zal de opmerkzaamheid trekken, antwoordde de graaf knorrig, wanneer keert gij naar Mont- pellier terug Niet voor dat ik Engeline heb. Vind ik haar dan moet zij sterven, zeide de graaf woedend, er moge van komen wat wil. Gij zoudt onbezonnen handelen, als gij buiten uw rol gingt, zeide de gravin met ge dempte stem, ik beveel u verder niets, dan dat gij baar in mijne handen levert. Laat bet overige aan mij over. Ik heb lot heden den stand der zaken zoo geleid, dat gij in weerwil vau alle gebeurtenissen, graaf Mont- pellier zijt. 5e Zij tracht den strijd te voeren tegen de lichaamlijke gebreken. 6° Zij wordt de apostel der grondbeginse len der gezondheidsleer en gebruikt al baren invloed om alle bezwaren te voorkomen ge hecht aan zekere bijzondere bewerkingen. 7e Zij begeeft zich ter woonst van degene die te huis gehouden worden door ziekte èn begunstigt op die wijze het spoedig herne men van den arbeid. Door haren raad en bij stand, helpt zij de door ziekte beproefde familien. Zij stelt den werkman gerust die aldus kan voortgaan zicbgansch aan zijn werk toe te wijden. 8® Ten alle tijde is zij de vriendin, de ver trouwelinge en de medewerkster van al de gene die zwoegen en tezelfder tijd dient zij als bemiddelaarster tusschen hen en den baas om alle mogelijke verbeteringen te bekomen in de arbeidsvoorwaarden. Blijkt het niet uit dit vertoog dal de wer king van de verpleegster hoofdzakelijk is en dat hare rol in de nijverheid mag vergeleken worden aan de olie in het werktuig Zonder twijfel, moet op de werkzaamheid van de verpleegster, door den geneesheer toe zicht uitgeoefend worden, maar het is ook buiten twijfel dat in afwachting dat deze in het gesticht aankome, zij reeds groote dien sten aan den werkman zal kunnen bewezen hebben. Het verzorgen van alle ziekten en de tusschenkomst in ieder erg ongeval moet de eigenschap blijven van den geneesheer, maar behalve dat in dit geval, deze laatste ter zij ner beschikking eene ondervindingsvolle hulp zal vinden, is het ook klaar dat hij zich op de vepleegster zal kunnen ontlasten voor 't ver zorgen van kleinere ongevallen of mindere ziekten die zijne onmiddellijke en regelmatige tusschenkomst niet vergen. Zoodoende, zal hij zijnen tijd beter kunnen besteden aan de gevallen die zijne medehulp eischen. Ook, zal ieder nij veraar, bewust van de belangen van den werkman en van zijne eigene belangen, het nut inzien zich van de diensten van eene ervaren verpleegster te verzekeren en nooit de tusschenkomst aan vaarden van een persoon die hem de noodige waarborg niet kan geven. De ondervinding zal weldra aan het nij- verheidshoofd het bewijs geven dat de liulp van eene verpleegster voor hem kostbaar is hij zal kunnen bestatigen, door de premiën welke hij aan de verzekeringsmaatschappijen te betalen heeft, dat de tijd welken de zieke werkman buiten het gesticht doorbrengt, op zijn strikt minimum gebracht wordthij zal gemakkelijk het profijt van hare hulp vast stellen door de vergelijking van de balans van voordeel en verlies, vroeger opgemaakt, met degene opgesteld sedert het optreden dei- verpleegster. Natuurlijk zijn onze zeden nog niet aange past aan deze nieuwigheden. Wij blijven on gelukkiglijk de slaven van het verouderd regiem der vervlogen lijden wanneer de ge«r zondheidsleer de bekommering nog niet ver wekte van degene die er den last van hadden. Maar indien wij onzen ualionalen rijkdom willen bewaren, is het meer dan tijd dat wij den weg inslaan gebaand door de ondervin ding van onze gebaren, opdat wij niet zouden voorbij geloopeu en in de mededinging ver smoord worden. Dank aan het initiatief der Provincie, zul len wij weldra kunnen beschikken over der gelijke verpleegsters. Eene stevige opvoeding een gepast onderwijs zal gegeven worden aan de verpleegsters welke zich in de provinciale school aanbieden. Onderwezen door de on dervinding hunner meesters, zullen zij weldra een uitgestrekt veld vinden voor hunne werk zaamheid en de vruchten welke zij zullen in- oogsten, zullen gansch ten voordeele zijn van onze werkende klas. Wien dankt gij dit anders Aan wie anders dan aan mij Deze vernederende woorden passen a niet, riep de graaf, en zijne houding en woorden waren ruw en dreigend. Wat waart gij, voordat ik u in dit ge luk liet deelen, vroeg de gravin met ver- achtelijken blik den woedende man, fier be- schouwendo, uwe traagheid en onverschil ligheid noodzaakt mij om u op uwe afkomst te wijzen. Zwijgt, knarste de graaf dreigend en toornig terwijl hij de vuist balde. Gij waart niets dan een met schande ontslagen officier. Dat is gelogen huishoudster Agatha Leroux ik heb mijn ontslag genomen om mijn geluk in Afrika te zoeken. vHaka Jachtte de gravin op snijdenden toon, zijn geluk heeft hem toevallig op den weg van Agatha Leroux gevoerd, toen hij zich meerdere jaren te vergeefs in Algiers en Italië had opgehouden, en geheel geruï neerd was, wat zou van dezen voormaligen officier, die niemand herkende, zijn gewor den, als ik u niet tot graaf Montpellier had gemaakt Ik geloof toch niet mis te tasten, dat men dan dezen voormaligen officier in het bagno van Toulon had moeten zoeken, waar nu... Agatha riep de graaf en zijne houding werd zoo dreigend dat zij, die zijne ruwheid kende, ophield om hem niet tot het uiterste te drijven. Wij weten wat wij zijn, zeide zij met Evenals in Frankrijk zal in ons land ook, den nacht van 25 op 26 October aanstaande, de gewone wettelijke uur, deze van Green wich, hersteld worden. Men onderzoekt voor toekomende jaar de kwestie van te weten of de Midden-Eu ropee- sche uur, die wij thans hebben, niet heel het jaar door zal moeten behouden blijven, en zulks om besparingen op het kolen verbruik te doen. Tengevolge der herinvoering der uur van Greenwich zou de centrale Eleklrieklabriek tien ton kolen per dag meer te verstoken hebben. Daarentegen met het behouden van de Zomeruur zou men van October tot Fe bruari 6 t. h. besparingen doen. Hetzelfde geldt voor de gazfubrieken. Duizenden Amerikanen, wélke m de laat ste maanden ons land bezochten en waarvan velen in de gelegenheid zijn geweest in tal onzer Vlaamsche steden een beiaardconcert to hooren, zijn er geestdriftig van geworden. Die torenconcerten was voor hen iets nieuws en verrukt zijn .ze naar huis weerge keerd, met zonder er onderweg reeds aan te derfken bij hen ook iets dergelijk tot stand te brengen. En daar ze het niet 'bij gedachten laten, maar de gedachten in daden weten om te zetten, hebben ze een plan opgemaakt om te Washington een beiaard op te richten maar het zouden geeo Amerikanen zijn, zoo ze, eens besloten, dat ze een beiaard moeten hebben, de hunne de grootste en de school ste van alle niet moest wezen. De beiaard ran Washington zou dan ook niet minder dan 54 klokken tellen. Deze zou den gegoten worden uit de koperen en bron zen overblijfsels van het oorlogsmateriaal op de slagvelden gevonden. Te dien einde en om het gedacht tc ver wezenlijken, werd eene vraag gericht tot al de landen, die aan den grooten wereldstrijd hebben deelgenomen. Die beiaard zou geplaatst worden in eenen toren welke zou opgebouwd worden met de steenen voortkomende van de puinen van Yperen, Dikmuide, Reims, Verdun en andere fel geteisterde plaatsen. Het zal, in dien zin opgevat, een echt in ternationaal gedenkmaaÉzijti van de grooten strijd der Beschaving tegen de Barbaarsch- heid en een eeuwig eereteeken zijn voor al de bij de entente aangesloten naties. Spoorwagens ep den verkeerden weg Parijs, 28 September. De bijzondere politie van den Eranschen staatsspoorweg heeft een bende dieven aangehouden die gansche wagons suiker stalen. Een medeplichtige, bediende op het spoor, e Havre, verwittigde zijn makkers, als een wagon suiker van die stad naar Parijs ver zonden was. Men vervalschle de geleibrieven en richtte de zending aan de genaamden Lamblin en Letourneur, station Vaugirard, in plaats van aan de magazijnen te Parijs. In April laatstleden ontvreemde men aldus 20.000 kg. suiker. Lamblin verkocht ze voor 3 fr. peil' kg. aan de firma Cepetre, make laars, jboulevard des ftaliens, die ze door andere tusschenpersonen van de hand deden, zoodat de firma L. de waar kocht voor 6 fr. per kg. Letourneur ontving 89.000 frank van de firma Cepetre. Hij gaf éo.OOO trank aan zijn medeplichtigen. Zelf kocht hij een auto en de rest maakte hij bij de wedrennen op. Den 21 Juli wist men de hand te leggen op een wagon van 20 ton, die, in plaats van naar het juiste adres, bij Letourneur," Bati- gnolles terecht kwam. Een tusschen persoon een glimlach, laat ons daarom niet voort gaan met nuttelooze verklaringen. Na eenig stilzwijgen zeide de gravin ik geloof te hebben verstaan, dat gij op dezen avond die persoon spreken kunt, die zich heeft aangeboden, is het niet zoo De graaf antwoordde niet hij greep naar hoeden mantel, en zonder nog een woord te zeggen, verliet hij, in zijn wijden donke ren mantel gehuld, de kamer en het hotel. Hij drukte den hoed diep over zijn voor hoofd en begaf zich op weg naar de voorstad welke de Parijzenaar hem genoemd had. De graaf liep naar een aan den hoek eener straat staande huurkoets en beval den koet sier hem uaar het tolhuis aam de voorstad Saint MartiD te rijden, toen steeg hij in. Na ongeveer een uur gereden te hebben, hield de koetsier stil. De graaf steeg uit, betaalde den koetsier en ging naar buiten, waar volgens de beschrijving van den Parij zenaar het huis incest liggen, dat wij reeds kennen. Dit was het door de policie gesloten wijnhuis De Welkomst. Hij ging dadelijk in db richting waarin het beruchte, maar hem tot heden volkomen on- beltende huis lag. De woorden van de gravin hadden hem driftig gemaakt, hadden hem geprikkeld en opgewonden hij wilde met alle geweld En geline en Louis in zijne macht krijgen. De onophoudelijke onrust en onzekerheid, welke Engeline hem bereidde, zou nu tot eiken prijs eindigen. Hij moest van dit ge vaar bevrijd zijn, en wanneer dit wezen ver- leverde suiker opnieuw aan de firma Cepetre. Drie andere afgedwaalde wagons werden teruggevonden. Zes personen werden aan gehouden. Een twintigtal makelaars en andere tus schenpersonen liet men in voorloopige vrij heid. Het bedrag der diefstallen beloopt meer dan 2 millioen. De Hospitaaltreinen voor Polen Brussel, 28 Sept.— De beslissing, door de Duitsche regeering genomen van den door tocht op zijn goondgebied te verbieden der treinen van het Roode Kruis van België met bestemming naar Polen, heeft in de Interna tionale Geldconferencie een grooten indruk gemaakt. De Belgen bevestigen dat de treinen dozen avond uil Brussel zullen vertrekken, zooals besloten was. De Duitsche afgevaardigden beweren van niets te weten en zeggen niets. M. Grabeki, Poolsch afgevaardigde, drukt zijne verwondering uit, te zien dat Duitsch- land poogt, te Brussel betrekkingen aan te knoopen die hun gouvernement onmogelijk maakt. M. Ador, voorzitter der conferencie en voorzitter van het Roode Kruis, heeft naar Berlijn een telegram van protestatiej gezon den. Da train voor Polen wordt toch doorgelaten Brussel, 28 Sept. Betrekkelijk de weigering der Duitsche regeering den trein van het Roode Kruis in bestemming voor Polen door te laten, verneemt men dat de Duitsche regeering aangekondigd heeft, dat zij de toelating geven zal van vrijen dool tocht. De sanitaire trein voor Polen is Dinsdag avond te 10 ure 45. uit de Noordstatie ver trokken. Eene betooging had plaats ter eere van het vertrekkend personeel, ik In de statie bemerkte men graaf Sobanski en de leden der Poolsche legatie, M. Janson, minister van Landsverdediging, M.M. Max, burgemeester en Carton de Wiart, |Staats- mioister, baron Gofinet, senuteur, graaf Goblet d'Alveilla. M. Carton de Wiait, in naam van het coiüileit Pro Polania, weiföchte de vertrek-., kenden geluk en vormde wenschen voor bet heil hunner zending in de /.usternalie die zij gaan helpen. De voorzitter van het Belgisch Roode Kruis sloot zich bij de wenschen aan. De minister van Polen wenschte de inrich ters van de zonding geluk in naam der re geering en der Poolsche bevolking. Hij bracht een warme en gloedvolle hulde aan de leden van het geneeskundig personeel |en eindigde met de milde gevers te bedanken om hunne opofferingen voor bet PooLSche volk, Na de uitvoering van liet Poolsche en Bel gische nationale liederen, uitgevoerd door de muziek van het 3® regiment cara bi niets, is de trein vertrokken, door eene zeer talrijke menigte warm toegejuicht. De zittingen van Dinsdag De zittingen, met groot gezag voorgezeten door M. Ador, omringd van eene ploeg aller bekwaamste tolken, worden voortdurend zeer talrijk bijgewoond. De financies van Engeland. De inor- gendziuing werd geopend door een verslag van lord Chalmers, gewezen bestendigen sekretaris van de Engelscbe Schatkist, over den financieelen toestand van Engeland. nietigd was, dat hem in den weg stond, dan kon hij gerust leven. Wel had hare getuigenis £n haar vijandig optreden voor 't gerecht hem niet geschaad hij had de overwinning behaald de dood- geloofde bevond zich als bedrieger in het bagno maar het testament was nog niet gevonden. De onDoozele Jan was er spoor loos meê verdwenen, maar tegelijk ook Ju das die hem van leant had moeten helpen. Zoolang Engeline er was, zoolang zij met Louis overlegde, om haar vader, de galei slaaf, te redden, zoolang loerde nog altijd een dreigend gevaar op den achtergrond, hoewel alles tot uu toe zoo gelukkig en gun. stig voor hem was afgeloopen. Met deze gedachten bezig, naderde de graaf den afgezonderden weg, waar het wijn huis eenzaam en verlaten lag. Volgens de inlichtingen van den Parijze- naar besloot de graaf niet voor, maar aan de poort zijwaarts van het hek tan te kloppen. Het wrs middernaoht geworden de doffe tonen van de torenklokken drongen tot hem door. Men scheen hem in het huis niet te heb ben gehoord, hij klopte daarom nog een maal. Alles bleef steeds even stil. De graaf werd ongeduldig. Hij klopte nog eens en nu zoolang en |zoo luid, dat spoedig daarop het knarsen van eene deur werd gehoord. Zachte treden Daderden de poort. I Wie is daar? zeide een gedempte stem, De schuld van Engeland, die 1 miljard 864,850,000 pond sterling bedroeg op 3! Maart 1919 was in Maart laatstleden reeds verminderd op 86 miljoen 136,000 p. s., en men schat dat binnen zes maanden, namelijk 31 Maart 1921, deze schuld nog merkelijk zal verminderd zijn. Binnen een half jaar zal Engeland geene andere schuldeischers meer hebben dan de Vereenigde-Slaten van Amerika, en Canada. De Engelscge politiek in financiezaken bestaat niet alleen in bet dekken der uitgaven maar ook in liet besor- gen, aan de Schatkist, van bijgevoegde in komsten, aan de gewone uitgaven een overschot latend dat voldoende is om de schuld af te leggen, Alzoo is, voor het loo pend budjet, het overschot der ontvangsten op de uitgaven, van 239 miljoen p. s. Om den omloop van papierengeld te be perken heeft Engeland besloten de uitgifte van bankbiljetten, die niet door in kas zijnde goud zoudea gedekt zijn, te beperken. Dank aan de krachtdadige maatregelen rs er Engeland tot op dezen dag in gelukt to weerstaan aan de heerschende financieel? krisis. Het doel dezer maatregelen is voor al de onnuttige leeningen te ontmoedigen en, voor wat de Engelsche regeering zelf betreft, niet alleen allo onnuttige leening te beletten, maar ook een begin te maken met de afbeta ling der tegenwoordige schulden die eer» hinderpaal zijn voor de heropleving van da Engelsche financies. Lord Chalmers legde er zich ten slotte op toe om aan te toonen dat, in handelszaken, het grondbegin van zijn land eene politiek van algeheele vrijheid is. De Belgische financies M. Lepreu*, onder-goeverneur der Nationale Bank, gaf vervolgens verslag over den financieelen toestand van ons land Na opgesomd te hebben de uitgestrekte verwoestingen die door den oorlog {aan Bel gië, op alle gebied, berokkend werden, ert gewezen op de ontzaglijke herstellingswerken die door ons land moeten uitgevoerd worden, bracht de redenaar hulde aan de stoere wils kracht der natie, die voor gevolg had dat de nijverheid en de landbouw spoedig als uit hunne, asch oprezen. En M. Lepreu* ver volgde: België, WBjnebeeren, bevestigt zijn wil van in den vrede en' door zijnen arbeid te leven. Moet ilm zeggen aan welken prijs, ten kosten van welke opofferingen België den harden en langen arbeid van zijnen herop bouw betalen moet Was er voor den oorlog déllciet, dan was deze zoo niet geheel, dan loch in breede mate in evenwicht gehouden door de intresten van geldplaatsingen in hel buitenland, door de opbrengsten van talrijke ondernemingen van spoorwegen, tramwegen en elektriciteit, door de Belgische werkzaam heid in meest al de landen der wereld ;esticbt. Onze wissel bleef altijd zeer dicht bij de vol le geldwaarde. En nu Nu heeft de» Belgischen frank op vele internationale markten eene steeds toenemende daling ondergaan, terwijl de munten van anders landen steeds in waarde klommen. Den 23 September 1920, op de geldmarkt van Brussel stond het Engelsch pond sterling gekwoteerd aan fr. 49,02 de Amerikaan- sche dollar, 13,97de Nederlandsche gulden 4,35 3/4 de Zwitsersche frank, 2,27 de Spaansche peseta, 2,06 de Zweedse he kroon, 2,82 de Noorweegsche kroon, 1,83; en de Deensche kroon 1,89. Hoe zwaar zulke wisselkoersen wegeu op een uitgeplunderd land, op een vernielde nijverheid, op een verarmden landbouw, moet ik u niet zeggen. Voorzekers sinds den wapenstilstand heeft Belgie eenige kredieten kunnen vinden in Amerika, Engeland en Noorwegen, doch zij zijn schier onbedui dend in verhouding van de reusachtige noodwendigheden van den heropbouw en de Opent maar, ik ben hier besteld, ant woordde de graaf. He, dat kan iedereen wel zeggen, meende hij die binnen 3tond. Ik ben het, dien gij tweemaal bij bet Montmartrekerkhof getroffen en gesproken hebt, zeide de graaf in de meening, dat het Sanspeur was, die achter de deur stond. Bij het Montmartrekerkhof? daar weet ik niets van, antwoordde de man aan de an dere zijde van het hek. Opent maar, alles zal zich vinden. Ala gij het niet zijt, dien ik zoek, dan zal hij toch komen, daar hij mij gezegd heeft, dat ik hem hier zou aantreffen. Hm wie zijt gij dan, bromde de achter de poort staande. Uwe stem komt niij zoo bekend voor. Dat geloof ik wel. Opent maar. Ik meen, gij zijt de man, dien ik zoek. Hoe heet hij, dien gij zoekt Hij noemde zich Sanspeur. Ah zoo, zoekt gij hem, komt dan maar binnen, hij is nog wel niet hier, maar... ge lijktijdig opende hij de poort en in het vol gende oogenblik zag de graaf zioh tegenover een man. die hem eene kleine lantaarn zoo voor het gezicht hield dat hij niet alleen nauwkeurig de trekken van den graaf, maar deze ook die van hem kon zien, die de poort had geopend. Onwillekeurig deinsden beiden voor elkan der terug. Voor een oogenblik konden bei den geen woord meer spreken, de graaf vond het eerst de spraak terug.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1