Derde-Orde van St-Francisous De Financieels Roulerende te Brussel Zonüaa s October I Maandag 4 QcoMsr 1920 Ksrk der EE. PP. Gapucienen, St-Job Onze vorsten op reis De Belasting op de Tabak XXVI» JAARGANG NUMMER 222 Kerkstraat, 9 ea 22, Aalst. Tel. 114 J_j C3r 3E3 X_i .A. P.,> -i O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Gendt EL Gerardus I Zon op 6,06, onder 5,34 I H. Franciscus van Abs. Zon öp 6,07, ondet'5,33 j Laatste Kwartier den 5 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. Het jaar 1921 zal ons de zevenhonderdste verjaring der Instelling van de Derde-Orde •meebrengen, 't Was volgens alle waarschijn lijkheid, in eene kleine stad van Toscane, die Poggibonsi heette, dat Franciscus van Assisië in 1221 zijne derde ordestichting deed, die hetzelfde jaar nog de goedkeuring van Paus Ilonorius III verwierf. Groot is de invloed geweest van de Fran- ciscaansche Derde Orde in de Christen© sa menleving, vooral in de twee bloeitijdperken van haar bestaan in de 13° eeuw namentlijk en in de 19® en de 2Q5t®. Meer dan 30 Pausen hebben door omzend brieven of andere verordeningen aan hunne bezorgdheid en genegenheid voor de Derde- Orde uiting gegeven. Maar 't is vooral Leo XIII, een der grootste Pausèn, die ooit Gods Kerk hebben bestuurd, die de Franciscaan- sche Derde-Orde heeft opgewekt tot een nieuw leven en ze-opgevoerd tot een bloei, lijk ze er sedert de dertiende eeuw geen meer had ge kend. Geen beter getaigenis is er voor de volma kende kracht, die uitgaat van den regel en geest der Derde-Orde* dan het groot aantal van hen, die verdiend hebben door de H. Kerk op hare altaren te worden geplaatst. De Derde-Orde telt 36 Heiligen en 54 Gelukzali gen, die in alle streken en in alle standen der samenleving haren heiligen levensregel volg den. Regeerders van volkeren, lichten der we tenschap, glories der kunst, leiders en wel kers op alle gebied hebben met eerbied het nederig boelekleed van St-Franciscus gedra gen. 19 Pausen, waaronder de vier laatsten, waren Derde-Ordelingen. Meer dan 130 vor sten en vorstinnen behoorden tot de Derde- Orde. Benevens de Doorluchtige leden van ons Episcopaat, met Kardinaal Merrier aan bet hoofd, zien wij in ons land al de uitste kende mannen en sociale leiders als ieverige voorstaanders der Derde Orde optreden. 't Zal dan ook niemand verwonderen, dat toekomend jaar het Jubelfeest dor Instelling van de Derde-Orde met alle plechtigheid zal herdacht worden. Mochten onze Christenen, zoowel van de hoogere als lagere standen, gehoor geven aan het woord des Pausen, die alle Katholieken tot dc Dcrdo-Ordc uitnoodigt, en wij bij gele genheid van het Jubeljaar het millioenengetal Derde-Opdelingen, over de wereldverspreid r.ieu verdubbelen 't Ware de schoonste perel dien wij aan St-Franciscus'kroon zouden kunnen hechten. Ten einde de Derde-Ordelingen onzer stad in den geest hunner orde te versterken en de anderen tot toetreding bij deze Franciscaan- sche Instelling aan te zetten, zal in de Kerk 'der Paters Gupucieneq, St-Job, eene retraite voor Derde-Ordelingen gepredikt worden door den E. P. Valentinus, van ons klooster te Edingen, van Woensdag 6 tot Zondag 10 October. Alle geloovigen, mannen en vrou wen, zijn dringend iiitgenoodigd om aan die oefeningen deel te nemen. Wij koesteren de Boete hoop, dat zij een waardige inzet zullen wezen van de verdere plechtigheden, waar mede inden loop volgend jaar 't eeuwfeest van het der Derde-Orde zal gevierd worden. P.A. mis van 5 1/2 ure, onderrichting, 's Avonds geen sermoen. Zondag 10 October, om 6 ure, Mis met Algemeene Communie en korte aanspraak. 's Namiddags, om 3 ure. Vergadering voor de Broeders en Zusters. Sluit-Sermoen en Pauselijke Zegen. De Sermoenen worden gepreekt door E.P. Valentinus, uit het klooster van Edingen. Alle geloovigen worden uitgenoodigd om de oefeningen der retraite bij te wonen. Retraite voor Derde Ordelingen -van 6 tot 10 October. Woensdag 6 October, om 7 ure 's avonds, Rozenkrans, Ve'ni Creator, Lof en opening- sermoen. Donderdag 7 en Vrijdag 8 October, 's mor gens, onder de mis van 5 1/2 ure, korte onder richting 's avonds om 1 uren, Rozenkrans, Lof en Sermoen. Zaterdag 9 October, 's morgens onder de 72® Vervolg. Do weduwe was zeer in haar schik, de zaak zoo spoedig in orde te hebben gebracht, «am afscheid van den verhuurder, met wien zij .verder niets te deelen had, en vond toen zij het buis buiten nog eenmaal zag, dat zij zeer tevreden kon zijn. Engeline en Antoinette waren blijde, d#t zij zoo spoedig uit den angst en de zorg kwamen, maar zij vermoedden evenmin als de weduwe onder wiens bereik zij zich be gaven. Engeline had den voormaligen aolu'ij - ver nooit in het slot gezien. Don volgenden morgend kwam reeds zeer vroeg een wagen voor, om de meubelen op te laden en voort giag het naar de straat de la Terrase. De beide meisjes en Louis die bij de ver huizing behulpzaam was, vonden de nieuwe woning verrukkelijk en allen ademden vrijer daar zij hoopten, dat zij zi<?h nu gelukkig aan alle gevaren en nasporingen hadden ont trokken. Toen alle meubelen op hunne plaats wa ren gezet, bemerkte de weduwe eerst tot bare verrassing, dat zich in het kabinet eene deur bevond, die zonder twijfel het overige, met het door haar betrokken deel verbond! Dat was eene onaangename ontdekking, maar zij grendelde de deur vast en lette er nu niet verder op. Zij liet een groote klee- renkasi voor de deur plaatsen, en daardoor Een beroep op de natie De heeren Ministers Delacroix en Wauters doen, door middel van het Staatsblad dd. 1 October, volgende beroep op het plichtsge voel der standen welke de Belgische natie uitmaken Ten einde aan den Staat alsmede aan de provinciën en de gemeenten de middelen te verschaffen onmisbaar tot de werking dei- openbare diensten tot herstel van het vader land, tot uitvoering der maatschappelijke hervormingen, hebben de wetten van 21 October 1919 en van 3 Augustus 1920 belas- tingen gevestigd op de inkomsten van allen aard. De nieuwe fiskale wetgeving is een werk van gezonde demokratie; terwijl de inkomsten van het verworven fortuin (onroerende goe deren en roerende kapitalen) in het algemeen belast worden op gelijken voet van 10 t. h. wordt de bezoldingen voor arbeid (wedden, dagloonen, enz.) slechts met eene belasting getroffen dewelke trapsgewijze toeneemt van 2 tot 10 t. h. volgens haar bedrag verminderd met een tiende voor bedrijfslasten. Daaren boven worden andere kortingen toegestaan eerst voor de zuivere inkomsten bonoden een minimum, naar de rangschikking der ge meenten afwisselend van 1.800 lot 3.000 frank, en vervolgens uit hoofde der familie- lasten, in dier voege dat voor de wedden of loonen dewelke gemiddel 400 frank per maand, hetzij 16 fr. daags niet overtreffen de belasting niet 11. h. bereikt. Trouwens, de helft daarvan wordt aan de provincie en de gemeente toegekend. Opdat, ieder burger .eenigermale een ge deelte der openbare uitgaven drage is de bedrijfsbelastingen eens en al op 1 frank per maand bepaald, wat betreft de inkomsten beneden het vrijgesteld minimum, maar zij is niet verschuldigd voor hen die over geene andere middelen beschikkend, naar het dooi de wet bepaalde onderscheid jaarlijks minder dan 1.200, 1.400, 1.600, 1 800, 2.000 frank verdienen. Eenige cijfers laten toe het demokratisch en maatschappelijk gehalte van hel nieuw fiskaal stelsel te schatten In eene gemeente of agglomeratie van meer dan 6.000 inwoners is de bedrijfsbelasting slechts 1 frank per maand 1. Voor den ongehuwde, die niet meer dan 11 frank daags verdient 2. Voor den gehuwde met 2 kinderen, die niet meer dan 17 frank daags verdient 3. Voor den gehuwde met 3 tot 5 kinderen die niet meer dan 20 frank daags verdient 4. Voor den gehuwde met meer dan 5 kin deren, die. niet meer dan 23 frank daags ver dient. De wetgever heeft dus in ruime mate reke ning gehouden met de Lunilielasten. Om de inning der belasting te vergemak kelijken en ten einde de bezoldigden noch tijdverlies, noch bezwarende vervolgingen te berokkenen, gelast de wet de werkgevers (openbare beheeren, nijveraars, koopheden: enz.) de belasting van de wedden en dagloo nen af te houden. Zulks is een maatregel van praktische orde, dewelke, zoowel voor amb tenaren en openbare beambten ais voor werk lieden en andere bezoldigden der private nijverheid toepasselijk is. Deze hebben er alle belang bij het aantal personen te doen kennen dat te hunnen laste is, willen zij uit dien hoofde voorziene minderingen van belasting genieten. De regeering twijfelt niet dat de werkende stand, die reeds zooveel bewijzen gaf van vaderlandsliefde, het plengen der lichte op offering te harte zal nemen op het oogenblik dat hij aan liet beheer dei' openbare zaken deelneemt, en dat de werken van menschlie vendneid (ouderdomspensioenen, werkmans woningen, verzekering tegen werkloosheid, genees-en artsenijkundige dienst, verzekering tegen ziekte, enz. in verwezenlijking komen. Eveneens mag niet uit het oog verloren worden dat de gemeenschap zware offers brengt om prijsstijging te beletten der voort brengselen van eerste noodwendigheid door meel, vleesch en boter te verkoopen. Het is niet mogelijk dat de arbeidsstand dezen maatschappelijken plicht niet beseffe door hem na te komen zal hij insgelijks soli- dariteitsgeest betoonen. was deze zoo goed als niet bestaande gewor den. De verhuizing was gelukkig volbracht, allen waren vroolijk en met de verandering tevreden. Dat naast hen eou heer woonde, die Marinus Bloemist heette, bekommerde hen niet. Engeline gevoelde zich in de nieuwe wo ning zoo zeker, dat zij in het gezelschap van fle weduwe Brion en Antoinette, geen angst meer koesterde. Ook voor Louis vreesde zij nu evenmin, en toch loerde nu het verderf, verscholen in hare nabijheid. Louis kwam zijne bekenden dagelijks in de nieuwe woning opzoeken. Op zekeren avond toen het laat was geworden, bemerkte Louis, toen hij naar huis ging in de schaduw van eenige hoornen twee gestalten, die da delijk zijn wantrouwen wekten. Maar hij liet dit niet blijken, doch ging rustig verder. Het ontging hem niet dat de beide man nen hem op een afstand volgden, daarom be- sloot hij, zich over hunne persoonlijkheid zekerheid te verschaffen, daar het hem voor kwam, als herinnerde hem de eene gestalte aan Sanspeur. Toen hij daarom een hoek van eene straat omsloeg en in de nabijheid van meerdere helder verlichte winkelramen zag, liep hij naar eeno er van en wel zoo, dat hij den hoek nauwkeurig in het oog kon houden, terwijl hij deed, alsof hij de uitgestalde arti kelen bezag. Zijn plan gelukte. De beide mannen kwakien den. hoek om, en toen zij Louis zagen had hij se reeds herkend. Men seint uit Rio de Janeiro, 1 October De gemeenteraad heeft aan den Koning der Belgen kopij overhandigd der oorkonde waardoor hem het burgerrecht van Rio is toegekend. De Koning bezocht den Kruidtuin en heeft er, op verzoek van President Pessoa, een boom geplant. 's Namiddags had een garden partij plaats in het gouvernementspaleis,bijgewoond door 5000 personen. Morgen avond vertrekt het Belgisch vor stenpaar naar Mi nas ea Sao Paulo. Een lid-van den Senaat heeft voorgesteld een gedenkteeken op te richten ter herinnering van het bezoek van Koning Albert. De Koningin bezoekt den Kruidtuin. Da A. T.; B. verneemt uit Rio dat de Koningin Donderdag den door zijn palm- boomen wereldberoemden Kruidtuin van Rio heeft bezocht. Allerlei soorten groeien er, onder dewelke deze in 1808 nog door den koning van Por tugal geplant. De middenlaan is 800 m. lan; en telt 134 palmboomen van 21* m. hoog en 1 m. dik. Een andere laan van 140 hoornen kruist de eerste. De Koningin stelde overgroot belang in de 245 verschillende palmboomen en dronk van het klare water dat uil den stam van een dezer vloeit en die de boom van den reizi ger wordt genoemd, omdat de reiziger dit water drinken om zich te ver frisse ken. Braziüaanschfr ingenieurs bij den Koning. Terwijl de Koningin den Kruidtuin bezocht ontving den Koning in zijn paleis de Brazi- iaanscne ingenieurs, die hunne studies in Belgie deden. De leider zegde dat de Brazilianen fier en gelukkig waren den Koning van België in hun land te mogen begroeten. Hij roemde het onderwijs der Belgische universiteiten. De Koning antwoordde, zeggende dat de Braziliaansche studenten steeds welkom zou den zijn in België en drukte de hoop uit de betrekkingen lusscben beide landen steeds te zien toenemen. Daarna onderhield de Koning zich met eenieder der afvaardiging. De ingenieurs waren ten zeerste getroffen door de beminne lijkheid en de eenvoudigheid vau Koning Albert en bewonderden hem zoo goed op de hoogte te zijn van alles wat hun land betreft. Eene meeting in open lucht. Professor Vicenti Ferreira heeft op de San Franciscoplaats te Rio, eene conferencie gege ven over Belgie. Eene ontelbare menigte woonde de voordracht hij, welke door eene roerende eerebelooging voor onze vorsten sloten werd. Veel minder versohrikte hem liet ge\»I, dat de beide schurken hem vervolgden, dan dat zij het nieuwe verblijf van Engeline sclie- nen te hebben opgespoord zij hadden hem toch voor het huis beloerd. Zij wisten nu reeds, dat Engeline in dit huis de woning met een vreemde deelde. Louis vatte dadelijk het besluit om de beide gevaarlijke mannen zoo mogelijk in hechtenis te laten nemen, daar hij genoeg zaam tegen hen kon getuigen, maar zoodra hij den hoek naderde om te zien, of zij in de zijstraat wachtten, waren zij weg. Het was hem geheel onbegrijpelijk dat zij het nieuwe verblijf van Eogeliue reeds we der hadden opgespoord. Hij herinnerde zich nu ook, dat in het huis niemand anders woonde, dan de weduwe Brion met de twee meisjes en hij die met hen uit spaarzaamheid de woning deelde, Louis was over deze ont. dekking in de grootste zorg. Er moest iets gebeuren. Maar wat Zou hij naar de vrou wen terugkeeren en hen met het bericht verontrusten en beangstigen. Maar zonder waarschuwing en hulp kon hij ze onmogelijk in dit nieuwe gevaar laten. Spoedig maakte hij een voornemen, hij begaf zich dadelijk op weg naar de straat de la Terrasse. Hij hoopte van dit plan het beste en wilde het dadelijk uitvoeren, zon der de weduwe Brion, Engeline en Antoi nette het te zeggen. Hij rekende er op, hen dadelijk in den nacht nog te verontrusten, ook dacht hij, dat heden of morgen nog iets tegen hen zou worden uitgevoerd» Da oude prijzen blijven tot I December behouden Donderdag brachten de ambtenaren bij alle tabakhandelaren de nieuwe formulieren. Tot 1 December gelden de oude prijzen nog daarna wordt de nieuwe wet toegepast. De prijzen der sigaren moeten volgens de belasting als volgt stijgen van 20 tot 21cm van 20 tot 30 cm., 2 cm. duurder, van 30 tot 45 cm.; 4 cm.; van 45 tot 70, 6 cm.; van 70 tot 95, cm.; van 95 tot 1 fr. 50, 10 cm en boven 1 fr. 50, 20 cm. Voor sigarillos is de belasting 2 fr. per duizend van die welke aan 50 cm. de tien verkocht werden 4 fr- als de prijs van 50 lot 75 cm. de tien ging 7 fr. voor 75 cm tot 1 fr. en 15 fr. voor die welke meer dan 1 fr. de 10 kosten. De sigaretten stijgen van 10 tot 15 0, maar daar men voor dit artikel toch een prijsvermindering aankondigt, kunnen de vroegere prijzen misschien behouden blijven De dreigende nijverheidskrisis in Hlng-eland. Men meldt dat de mijnwerkers en de pa troons Vrijdag morgend eene nieuwe samen komst hadden met M. Lloyd George. Zij hebben wederkeerig eene kommissie aangeduid om te onderhandelen. M. Lioyd George en de vertegenwoordigers van het gouvernement hebben dan de conferencie- zaal verlaten. De commissie der mijnwerkers heeft zich niet kunnen 't akkoord stellen met de com missie der patroons. De mijnwerkers hebben besloten hun sta- kings voorbericht te verdagen tot 16 Oktober. Op 11 en 12 October zullen de mijnwer kers stemmen over de nieuwe voorstellen der patroons. De stemmen zullen op 13* October aan het middencomiteit moeten gezonden worden. Na de optelling der stemmen wordt dan eene algemeene vergadering der mijn werkersafgevaardigden gehouden. Ook de machinisten doen mede De algemeene sekretaris van Uet syndikaat der machinisten, dat 70,000 leden telt, heeft verklaard^jjal indien de mijnwerkers. La sta king gaan, de machinisten niet meer zullen rijden.' Het Engelscb gouvernement heeft drie maand kolen M. John Cairus leider der mijnwerkers van Cumberland, heeft op eeu§ vergadering ver klaard, dat 't Engelscb gouvernement slechts voor drie maand kolen heeft, bijaldien eene werkstaking zou uitbreken. Reeds eone gedeeltelijke staking Meer dan 1500 mijnwerkers van Liwusa- pya, in het graafschap Glamorganshire zijn gisteren in staking gegaan, om verzet aan te teekenen tegen de langdradigheid der onder handelingen te Londen. töorgondzilting van Vrijdag I October De bespreking van het vraagstuk van het Internationaal Krediet werd 'ingesteld dooi den Franschen ondervoorzitter M. Callier. Hij betoogde dat men ten spoedigste de vlottende schulden moet consolideeren en de voorschotten van de banken delgen, die een der ergste erfenissen zijn van den oorlog en met de inflatie het duur leven in stand houden. De werktuigen en de instellingen van de verwoeste gewesten moeten heropgericht worden. Zonder de hulp van de internattona-, le markt is dat onmogelijk. Maar zooveel kredieten zijn noodig in een wereld door vijf jaar oorlog verarmd Wel mag men een opstanding van het krediet verwachten met degelijke publieke financiën, met een gezonde munt, met normale handel en ruiling. Maar dat zal tijd vergen en on- middelijke hulp is noodig. Verscheidene stelsels om die hulp te ver wezenlijken werden voor den dag gebracht. Het beste is, volgens M. Gallier, dat van M. Delacroix: Maar al die stelsels doen beroep op de solidariteit van de verschillende landen. Het zal aan de conferentie toebehooren de toepassing ervan te bestudeeien. Andere, meer bescheiden middelen kun nen bijkomende hulp verzekeren, door de finantieele operaties op kort termijn en de plaatsing van de leeningen te vergemakke lijken. De conferentie zal in dezen eersten zittijd de zaak wel niet bepaald kunnen afdoen de studiën zullen moeten voortgezet worden. Besluiten van algemeenen aard, door de conferencie genomen, zullen trouwens reeds, zoowel als bescheiden maatregelen met onmid- delijk gevolg, voldoening geven aan de be langstelling door deze kwestie bij de open bare nteening opgewekt, M. Delacroix Belgisch minister-voorzitter,1 ontwikkelt dat zijn voorstel tot stichting van een internationaal instituut voor toezicht en uitgifte van'leeningen. Zijne rede, met de grootste aandacht door al de afgevaardigden gevolgd, schetst voor eerst al de nooden, door den oorlog, aan de finanliön van de oorlogvoerende landen ver oorzaakt. Dan wijst hij op alle gevaarvolle van hunne fiscale mogelijkheden, 't is te zeggen, landen die aan de belasting bijna alles gevraagd hebben wat zij kan ombrengen en aldus met failiet bedreigd worden. Voor anderen dig in schijn door den oorlog gespaard hieven, is de toestand niet beter. Zal er voor hen geen oogenblik komen dat zij met onverkoopbare stocks en met te sleunen gedwongen werk- loozen zullen hebben af te rekenen Dus blijkt dat de internationale solidariteit zich opdringt. Men moet werken en zuinig zijn. Maar in afwachting dat men besparin gen hebben gedaan, moet men even en op een aannemelijke wijze. M. Delacroix bewijst dan hoe de stichting van de internationale credietinrichting de herleving van alle landen mogelijk kan maken. Élk land zou aan de inrichting wer kelijk waarborgen geven oogst, opbrengst van het tolwezen, opbrengst van sommige binnenlandsche belastingen. In ruil met deze waarborgen zou elk land in den vreemde kunnen aankoopen wat het noodig heeft om zich weer op te richten. En dit zonder do nadeelen te ondervinden van den wisselkoers. De inrichting zou goudbons mogen uitgeven, die aldus de internationale munt zouden zijn van de samenwerkende landen. M. Ador verzoekt de afgevaardigden, die M. Delacroix's rede warm toejuichen, al hun ne aandacht te wijden aan dit belangrijke voorstel dat Zaterdag verder zal besproken worden Na een Engelsche samenvatting van de •ede van onzen eersten minister, wordt da morgendzitting geheven. In de namiddagzitting gaf M. Cheyssan, Fransche afgevaardigde, een uitgebreid ver slag over de financieelen toestand in Frank- ijk. Nadien werden verslagen gedaan over Roumenië, Brazilië, Griekenland, Italië, Lithnanië en China. De zitting werd om 6 ure geheven. In elk geval mochten de vrouwen niet meer alleen ia de woning blijven. Bovendien had Louis toevallig in den loojè van het ge sprek eenmaal van de weduwe Brion verno men, dat haar medebewoner een zeer be leefd, voorkomend en beschaafd joog mensch scheen te zijn. Louis wilde zich daarom tot hem hegeven en hem in vertrouwen den geheelen toestand inededeelen, om dan met hen gemeenschap pelijk een besluit te nemen. Het gold om voor altijd liet nieuwe gevaar van het hoofd van Engeline af te wenden en de hulp der policie in te roepen. De argiooze Louis vermoede niet, dat de Parijzenaar eerst hoven bij dezen huurder der woning was geweest en in hem den wensch had wakker geroepen om den onbe kenden de zaak voor den neus weg te kapen, nu hij het door een gunstig toeval in zijne hand had. Hoe kon Louis ook weten, dat deze jonge man, die de weduwe Brion ge prezen had, zich tot hoofd en aanvoerder an het ons bekende Parijsche misdadigers gilde had opgeworpen, en slechts handig den beschaafden en ordelijken jongen mail Met volkomen vertrouwen ging hij tot hem. Toen hij liet huis weder bereikte, en zich vlug had overtuigd, dat nog buiten in de nabijheid iets verdachts te zien, noch bin nen iels van de vrouwen te hooren was, trad hij binnen, steeg de donkere trap op en gi,ng to.en snel haar de deur, welke zich uaasu die van de weduwe Brion Imoad. Louis luisterde een opgenblik bij Enge line was alles reeds stil. Zij vermoedde niet, dat hij nog eenmaal terugkeerde en in liara nabijheid was en bijna scheen het hem nu als een onrecht toe, dat hij heimelijk het huis betrad en iels deed, wat zij niet wiet, maar dan zeide hij tot zich zelf, dat hel toch in haar belang geschiedde. Hij kende den naam van den medebewo ner niet, maar dat deed niets ter zake, hij moest dadelijk tot zijn doel komen en klopte daarom aan. Dadelijk daarop hoorde hij stappen in do kamer en een lichte schemering drong door de smalle opening van de deur. De deur werd geopend en Louis zag een heer in een slaaprok, die eens zeer duur moest zijn geweest, voor zich staan. De heer zag wat bleek en had een donkeren baard, in de hand hield hij een licht, dat geheeL op den binnentredende viel. Bij wien wenscht ij te zijn vroeg hij. Bij u, antwoordde Louis met eenigs- zins gedempte stem en wees naar de deur van de andere helft der woning, ik wenschte niet gaarne beluisterd te worden. Marinu^ Bloemist scheen in het eerste oogenblilr. over persoon en doel. van dezen jongen iuan, die nog zoo laat bij hen kwam, niet tv, weten wat hij moest deuken, toen echter viel hem in, dat hij hein reeds met haar had gezien, die de Parijzenaar Engeline, myomde, en dal hij dus tot de beide personen behoorde, welke de lastgever had aangewe zen. ea die Sanspeur vervolgde, (Vorv.^

De Volksstem | 1920 | | pagina 1