Echtelijk drama te Borgeritont De warboel in Italië Crédit National van Parijs Trekking van I'" October 1920 "V Aartsbisschop van Parijs Ds beteekenis zijner benoeming De staking In den Borinage. Woelige socialistische meeting. Erge auiomobielbotsing Verscheidene gekwetsten De Ministerieele krisfs Beneverdiende les. De zaak der Fransje rentetitels Nog eeiw aanhouding. Ministerie m Arbeid, Nijverheid en Bevoorrading Ambtelijke normale prijzen Meningen toegestaan aan Polen. Oostenrijk, Biz., voor de voedselvoorziening. Spreker hoopt dat dezelfde geest van on derlinge bijstand alle natiën zal bezielen. I Sir Fredffrik Reid(Indiê) deelt de meening •an vorigen spreker. Bovendien vindt hij veel goeds in het voor- jfte) von M. Delacroix, maar hij denkt dat tfci best zou zijn de practische toepassing er van verder in commissie te behandelen. Alleszins oordeelt Sir Reid dat de inter nationale kredietinrichting al te veel nieuwe raderwerken zou moeten ingang zetten Beter typ re liet volgens hem de oude niachien wat j» te vetten en ze te zuiveren van de roest en van hel zand dat tusschen de raden zit. M. Barboza Carneiro (Brazilië) rekent op den Volkenbond om de landen te verplichten ïlkaar te helpen. Hij ziet de redding in eene lestendige conferentie. M. Tasca (Rumeoië) treedt teenemaal het Uitwerp van M. Delacroix bij, op voorwaar de dat elk land vrij blijve om zijne financiën te regelen zooals het hem belieft. De zitting wordt danj geheven. Namiddagzitting. De namiddagzitting, die zeer kort was, werd gewijd aan hel uiteenzetten van een Fransche en van een Zwitsersche meening over het vraagstuk van het internationaal krediet. De Zwitsersche afgevaardigde. M. Heer, vergenoegde zich er mede aan zijne collega's te vragen of zij aan de vergadering iets kon den mededeelen over pogingen die reeds zouden aangewend zijn geworden- om bel internationaal krediet in het leven te roepen. Na een korte rede van M. Blanens, Ar- gentijnsch gezant in België /.egt M. Avenol, Fransch afgevaardigde, dat hel hem voor komt als wijken de vooringenomen denkbeel den, die ieder hier meebracht, al meer en meer, voor eene algemeêne gedachte. liet zal zich t'akkoord te stellen over een zeker •iet moeilijk fijn voor de conferentie om aantal groote princiepen. Spreker verkiest M. Tcrmeulens ontwerp koven dit van M Delacroix, maar wel ook het stelsel weze dat men zal verwezenlijken, men moet hopen dal binnen hel kader van den Volkenbond eene doelmatige inrichting tot stand komen, die daadwerkelijk aan de behoefte aan samenwerking voldoet, waarvan wij hier de uitdrukking hebben gehoord. En zoo namen de openbare werkzaamhe den van de conferentie voorloopig een einde Gansch de volgende woek zal aan commissie zitting gewijd worden, waarover .wij niets lullen weten, temeer daar M. Ador aan de afgevaardigden dringend gevraagd heelt aan de pers niets mcö te doelen, noch rechtstreeks 'noch onrechtstreeks, over de werking der kommissiën. Botsing tusschen Anarchisten en Policie ROME, 3 Oct. Te Grosseto hield een groep Anarchisten eene belooging welke de policie wilde verbieden. Een spoorwegwerkman, die tegenstand bood, werd aangehouden. Later kwamen de betoogers naar het policiebureel en eischten er de vrijlating van hunnen gezel. Daar de policiekommissaris weigerde, werd de policie aangevallen. De agenten moesten van hunne \Vapens gebruik maken om zich te ontzetten. Een spoorwegwerkman werd gedood. Eene staking van 24 uren werd uitgeroepen. Alle treinen welke voorbij Grosseto moesten zijn langs andere lijnen moeten rijden, da3r al de spoorwegwerklieden het werk gestaakt hadden IN IERLAND De burgemeester van Cork. Hij blijft allé voedsel weigeren. Hel Iers eb.'Verbond meldt van Mac Swiney >p zijn 51fl, dag zijner hongerstaking".te 9,30 itre 's morgéns Hij bracht oen beteren nacht 'door en sliep tamelijk lang. De geneesheer vond hem uiterst zwak en drong aan opdat hij sou eten. 's Middags was zijn toestand onveranderd. De geneesheer zegde hem dat zijn krachten snel aan 't afnemen waren en smeekte hem toch te willen eten. Mac Swiney weigerde en zegde dat zijn besluit onherroepelijk was. Te 2 ure en te 5 ure was er geen verande ring in zijn toestand gelreden. Nog dooden. Zaterdag avond hadden na de lijk plechtig beden van twee policieagenten, die Donderdag gedood werden, te Cork erge botsingen plaats Een policieagent en verscheidene burgers werden gekwetst. De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door ,de volgende nummers N. 5691875 uilbetaalbaar met 1,000,000 fr. N. 5900106 met 500,000 fr. Nummers uilbetaalbaar mei 200,000 fr. 629586 1824742 Nummers uitbctaalbaar met 100,000 fr. 5046361 3697343 417682 voor Engeline van de grootste gevolgen zijn is dat niet zoo Dat kan zijn. Maar ik vrees dat de vangst die gij bedoelt, niet zoo gemakkelijk is uit te voeren. Zulke spitsboeven die bet wagen, midden in Parijs dergelijke dingen fe volbrengen, zullen zich door geheime politieagenten niet zoo gemakkelijk laten vangen. Als wij ze hier in uwe woning in alle stilte brengen zeide Louis. Ook dan is het nauwelijks te hopen, meende Bloemist, want ziet gij, zulke liedeu lullen het huis niet meer uit Let oog verhe ien. En zulke lieden kennen ook dc geheime politieagenten, en bemerken zij, dat zij hier komeD, dan zullen zij wel oppassen, zich te laten vatten. Ongemeen sluw en listig zijn zij, daarin bebt gij gelijk, zeide Lous, Gij meent dus dat de schurken het zouden bemerken. Zonder eenigen twijfel Daar valt mij in, hoe zou liet zijn, mijnheer Bloemist, als ik bij u kwam inwo. *en om Engeline beschermen, als u mij l£or geld en goede woorden hier in uwe tvrouing naamt. Hm dat xou gaan, zeido Bloemist, Qmapr ik vrees, dat dit het gevaar niet zou germinderen. Neen, neen, dat alles is niet noodig, gij stelt vertrouwen in mij, niet I yplkomen vertrouwen, zeide Louis. r-Jk ben niet geheel onervaren, ik heb gen tijd in de schrijfkamers van nota- A/VV- Een man doodt zijne vrouw met twee revolverschoten en pleegt daarna zelfmoord. 'Zondag morgend werd de Wijneghem- straat, te Borger hout, in opschudding ge. bracht dooreen vreeselijk drama. De hoofd persoon is zekere Frans Van- Lintbergen, bijgenaamd De kruk», wonende Veldstraat 19, te Berchem. Een drietal weken geleden had zijne vrouw hem verlaten, wegens zijn losbandig leven, en had haren intrek genomen bij hare moe der, wonende Wijneghemstraat te Borger- hout. De kruk had daar echter geen vrede mede en had reeds herhaaldelijk aangedron gen, om terug het gemeenschappelijk leven te hernemen, waarvan de vrouw niet wilde hooren. Op 22 September was dit weer het geval en de verlatene, kwaad over hare voort durende weigering, bracht verschillige be dreigingen uit. Hem werd toen nog eenen revolver ontnomen, voor welke feiten nog een procesverbaal werd opgesteld door den adjunktM. Mannaerts. Zondag morgend nu, rond 10 ure, is hij andermaal aan het huis der moeder komen bellen en vroeg om zijne vrouw te spreken. Aan dit verzoek werd gevolg gegeven, doch ze waren nog maar enkele oogenblikken bij elkaar, toen er twist ontstond. Plots haalde hij eenen revolver voor den dag en loste van dichtbij twee scholen op zijne vrouw. Alle twee troffen doel. De eene kogel trof haar in het rechter oog en de tweede in de rechter borst. Als eene massa stortte de vrouw neer. De bewoners van het huis kwamen od het hooien der revolverschoten toegeloopen en zagen de moordenaar nog juist het wapen op zijn rechter slaap zetten om een .schot te losscp. Dokter Ooms, ter plaats geroepen, kon nog enkel den dood vaststellen van de vrouw en \an de man, Beide lijken xverden naar het doodenhuis dei' gemeente vervoerd. In het bezit van Van Lintbergen werd een brief gevonden, waarin hij zijn vreeselijk voornemen bekend maakte, doch nog een laatste poging wilde doen. De adjunkt van policie, M. Mannaerts, is gisteren ter plaats geweest om de noodige bestatigingen tc doen. Kardinaal Dubois Wij hebben de bërioeming gemeld van Mgr Dubois, tot kardinaal-aartsbisschop van1 Parijs. Kardinaal Dubois is.64 jaren oud en werd in April 1901 tot bisschop van Verdun be noemd. Sinds December 1909 aartsbisschop van Bourges, werd hrj in Maart 1918 naar Rouaan geroepen, alwaar hij in December van hetzelfde jaar rijn kardinaalsverheffing mocht vernemen. Dén 4 December ontving hij in Rome den kardinaalshoed. Kardinaal Dubois is een der groote figu ren van den oorlog. Als Franschman heeft hij aan zijn land groote diensten bewezen door nauwe betrekkingen met het gouverne ment van hetwelk hij belangrijke zendingen aanvaardde, onder meer die naar het H.Laiid waar hij Frankrijk zop waardig vertegen woordigde. Elk groot nationaal werk vond in hem een krachtigen medewerker, en vooral op sociaal gebied is hij een Ikrachlig voorman, te mid den der katholieke sociale werkers. In den langen crisistijd, waaraan Frank rijk sinds 1914 ten prooi is, heeft hij onver moeid gestreden om te doen begaijpen, dat builen de christelijke beginselen geen remedie is te vinden| voor de nooden van onzen tijd. Twee uiterst belangrijke werken verschenen sinds van vaardige hand -La guerre au point de vue Chretien »jeri - La Paix chretienne Reeds vroeger had hij er op gewezen hoe ook op sociaal gebied de katholieken moeten trachten de eerste zijn en dat zij als grond slag van hun actie yooé hun scholen hebben te zorgen. Zijn werk - En faveur des ecoles libres kenschetste hem als een kloek strij der voor de rechten van het bijzonder onder wijs. De kardinaal is gezagvol opgetreden in de kwestie der betrekkingen tusschen het offi- cieele Frankrijk en den H. Stoel. Zijn be langrijke verslagen ovë^ dit vraagstuk zullen ook tot zijne keuze hebben bijgedragen. Maar voor alles als zielenherder won de kardinaal aller harten door zijn vaderlijke zoogen, zijn gulhartigheid en toegankelijk heid, zijn opvallende)) eenvoud, zijn zorg voor de priesters en voor het Huis Gods, en zijn waarlijk grooten ijver voor de werken van hel Bisdom. Hij beijverde zich voor eene goede uit spraak vang het Latijn, voor het werk der tabernakels, voor scholen en kerken in het Verre-Oosten en voor het groote werk van den vrijwilligen catechismus. Doch... art. 1248 van het burgerlijk wet; boek zegt het uitdrukkelijk »-De kosten van betaling zijn ten laste van dep schuldenaar. 't Is hij die betaalt, die moet kunnen be wijzen dat hg betaald heeft; het bewijs-is de kwittantie; hij moet ze verzegelen om een geldig kwijtschrilt te hebben. De dreigende nijverheidskrisis in Enselanci Hoopvol vooruitzicht Het bericht van de schorsing der staking heeft overal een gunstigen indruk gemaakt. Tijdens de onderhandelingen van Zaterdag tusschen patroons en werklieden heeft over eenstemming geheersebt. Binnen eene week -zal eene nieuwe stem ming onder de mijnwerkers gehouden wor den, De bladen zijn van meening dat het gevaar voor eene staking nu voorbij is. Een Disitsche prins tracht geweren te smokkelen. Zooals men weet, hebben de Duitscbe troe pen bij hunnen aftocht door Hollandsch Lim burg, daar vele geweren achtergelaten. Deze geweren hadden eigenlijk deel moeten maken van den oorlogsbuit der verbondenen, doch zij zijn nog steeds in Hollands bezit. Uit Berlijn wordt thans) gemeld, dat een Duitsche prins, Gottfried von Hohenlohe- Langenburg, met eenige zijner vrienden, ge nacht heelt twee miljoen geweren naar Duitschland te smokkelen. De zaak is slechts toevallig aan 't licht ge komen. Onder de vennooten van Gottfried bevindt rich ook de beruchte prins Joachim Albert von Hohenzollcrn, dezelfde die Fran sche officieren beleedigde in het hotel Ad Ion, te Berlijn. Meer en meer is men de overtuiging toe gedaan dat de staking in den Ëorinagc door de revolutionnaire propaganda is uitgelokt. Een der propagandisten eindigde Zaterdag zijne rede met de woorden En nu vooruit naar de revolutie a De overheden zouden voor den oorlog niet het vierde geduld heb ben, van wat zij nu toelaten. De voorstellen tot loonsverhooging zijn als volgt gewijzigd 400/o voor de loonen onder de 20 fr. 9 0/o tot 22 8 0/q tot 24 7 0/o tot 25 0 O/o tot 29 en 5 O/q boven de 28 fr. Men schat de stakers thans op 30.000 man. De beweging schijnt zich uit te breiden. Plakkaarten tegen den Senaat en ophitsend tot uitbreiding der staking in andere nijver heden werden aangeplakt. M. Brunei, voorzitter der Kamer, sprak Z<)ndag namiddag op een woelige socialisti sche meeting te Roux.Bij werd herhaaldelijk onderbroken Er waren 10 tegensprekers. Hij hekelde hel bolsjewisme en zegde dat de volgende punten op bel aanstaande so'ciar ilistisch congres moeten komen met het oog op de medewerking der Socialisten aan de regeering; afschaffing van art. 310, 6 maan den dienstplicht, de militie door een gewa- pende natie vervangen, nationaliseering der mijnen, belasting op het kapitaal. rissen doorgebracht, ik weet daardoor veel. Zooveel te beter. Dan heb ik in u deu rechten raaD gevonden, zeide Louis in vroo* lijken stemming, eo drukte den schrijver warm de hand. Weest volkomen gerust, en laat al het andere aan mij over Engeline. De gelieele geschiedenis is zeer zeldzaam, zoo iets trekt mij aan. Ingewikkelde processen en verhou dingen, donkere geschiedenissen, dat waren altijd mijne geliefkoosde bezigheden. Ik inlerresseer mij daarom voor de zaak van freule Engeline. Dat verheugt mij, zeide Louis, in de aangenaamste stemming. liet zal mij zeer goed gelukken, om de dochter van den ODgelukkigen graaf tegen vervolgers te beschermen. Dat wilt gij Gij wilt mij verhelpen Zeker mijnheer, zeide Bloemist. Ik hoop zelfs dat het mij gelukken zal de ver volgers bij de goede gelegenheid te vangen en aan de policie over te leveren. Hebt dank voor uwe bereidwilligheid, ik bezoek u spoedig eens in alle stilte, zeide Louis, en aam op hartelijke wijze afscheid van Bloemist die hem voorzichtig en stil uitliet. Beiden waren dan verheugd over de zooevcn plaats gehad hebbende ontmoeting maar hoe verschillend was déze vreugde. De schrijver volgde nu met Engeline zijn eigen plannen en was den volgenden mor gend reeds naar Montpellier gereden, om van den graaf, door het aanbieden van En geline en Louis, met meer nadruk nieuwe Wet op de zegelrechten De wet op de zegelrechten zegt niet wie de zegelkosten voor eene kwiitancie moet beta len. Zij zegt enkel in art. 2 Het zegelrecht, hij art. 1 gevestigd, is van toepassing op alle akten of geschriften, al dan niet onderteekend, bestemd om te gelden als bewijs van ontvangst, ontlasting of kwijling van sommen. Dit recht kan worden voldaan door opplakking van postzegels. Art. 3 straft met boete gelijk aan twintig maal hel ontdoken recht, zonder dal zij min dan 100 fr. mag bedragen voor elke akte, niet met den vereischten zegel bekleed leElke persoon, die ontvangstbewijs, ont lasting of kwijting heeft gegeven; 2e Elke persoon die gezegd ontvangstbewijs, ontlasting of kwijtschrift heeft aangenomen; 3e Elke persoon, die gezegde akten of ge schriften heeft geïnd of tot inning aangeno men. Dit zegt nog altijd niet, wie het recht te betalen heefthij die ontvangt of hij die betaalt. sommen te eischen, maar hij had noch den graaf, noch de gravin in het slot aangetrof. fen, misschien hadden zij zich ook niet te huis gehouden. Er lag voor hém nu veel aangelegen om zijne twee, door den graaf omgekochte vrienden en bondgenoolen van de uitvoering hunner plannen zoolang af te houden, tot hij zelf eene groote som van den graaf had af' geperst. Terwijl Loui9 naar huis ging, ontmoette bij Sanspeur, welke ontmoeting aanleiding gaf tot een vertrouwd gesprek. Weet gij nu, waar Louis woont, vroeg Bloemist in den loop van het gesprek. Neen, zeide Sanspeur. De sluwe knaap moet iets bemerkt hebben. Bemerkt hebben Zoo omhandig zult gij toch niet geweest zijn. Dan baalt hij het meisje weder in alle stilte weg. Dat zou ik ook vreezen, als gij er niet waart. Ja, ik doe veel, maar ik kan toch niet altijd op den loer liggen, zeide Bloemist, ik heb meer te doen. Ik iou me voor den kop willen slaaD, de sluwe knaap bleef plotseling om den hoek staan. Wij vermoedden dat niet en scholen den hoek om hij zag ons. En kende hij u zeide Bloemist. Beter dan mij lief is. En gij meent, dat hij u dadelijk her. kend heeft Zeker, daaraan valt niet te twijfelen, bij scheen ons dadelijk te willen vervolgen Zondag namiddag reed een automobiel, waarin de eobtgenooten en de drie kinderen van notaris Gerard, van Gembloérs, hadden plaats genomen, langs de baan Namen-Brus sel. Een andere automobiel, toebehoorende aan M. Doyen, volgde. Op het grondgebied van Saint Denis Bo- vesse vertraagde de eerste auto. De chaufieur van den anderen auto, denkende dat de eer ste auto een zijbaan ging inslaan, vertraagde niet en-kwam met volle geweld op den eerste auto terecht. Mevrouw Gerard werd twee ribben gebro ken en hare drie kinderen werden op de baan geslingerd en min of meer gekwetst. Ook M. Doyen en zijn chauffeur werden gekwetst. De twee autos zijn erg beschadigd, vooral deze van M. Gerard, daar hij tegen een boon) gqworpen werd. M. Kymans weigert opnieuw Minister te worden. M. Hymans, de ontslaggevênde minister van BuitenlandSche Zaken, Was Zaterdag in het Gerechtshof te Brussel en verklaarde ér aan zijne vrienden, dat hij opnieuw ging be ginnen pleiten. Toen men hem de vraag stelde of hij niet weldra terug zijn beroep zou moeten opgeven om in het nieuw ministerie te treden, ant woordde hij Voorzeker niet, gij moogt mij gelooven dat ik niet van het nieuw ministerje zal deelmaken. Ih hel overigens aan mijne vrien den der liberale linkerzijde gezegd»... Zaterdag laatst vroegen eenige Duitschers die thans' te Brussel aan de internationale financieele Conferencie deelnemen, aan een Brusselsch dagbladschrijver hen te willen wijzen waar de Senaat was. Deze stemde gereedclijk toe en leidde hen den Senaat binnen, waar hij hun zegde Ziel gij dien zetel daar Het is daar dat miss Cavell zat, toen zij door de Duitschers ter dood veroordeeld werd. En daar op den muur kunt gij dc namen lezen der Belgen, die door uwe krijgsraden naar het strafpelo ton gezonden werden. De Duitschers keken even naar de lijst en verlieten dan de zaal zonder een woord te lossen. Wij hebben gemeld, dat (vier kerels va Franschen oorsprong aangehouden werden} daar zij te Brussel eene partij Fransche rente titels, ter waarde van 430,000 fr., voor 30 duizend fr. wilden verkoopen en de policie dacht dat deze titels van diefstal moesten voortkomen. Twee der aangehoudenen zijn in vrijheid gesteld geworden, daar niets ten hunner ile kon gelegd worden. Daarentegen werd Zaterdag nog een derde kerel aangehouden en in het gehang van Vorst opgesloten. Ondanks alle opzoekingen is de policie et nog niet in gelukt de titels terug te vinden. RAADGEVENDS KOMMISSIE. Onbederf bare koopwaren. Vastgesteld door de raadgevende kommissie van den Minister van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading, om de doskundigen van het parket in de mogelijkheid te stellen, bet besluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op de woeker prijzen dér koopwaren van eerste noodzakelijk- heid toe te passen. Ieder handelaar is er toe gehouden navolgende lijstder artikels met naam en prijs aan teplakkeu. De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn er toe gehouden deze prijzen niet te boven té gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze Insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van bun werkplaats o 1 handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor- ziet. De maxima prijzen moeten niet verward wer den met de normale prijzen, die énkel voor doe! hebben hei publiek in te lichten nopens den ge middelden prijs, die redelijker wijze kan prac- tisch zijn op het oogcnblilr zelf der bekendma king, de verkoopprijs kan dus met den normale prijs verschillen om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunnen YooTdoen, óf van de hoedanigheid der koopwa ren zonder den verkooperof den kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPRIJZEN Bevrozen vleescft De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bovriezingsdionst). Boter door de regcering ingevoerd 14,00 Kaas Canadeesche Chedder, 1® hoedanigheid volkomen zuiver per kilo 11,— Canadeesche Chedder, 2®hoedanigheid 0,— Verduurzaamd vleesch Corned Beef 2,45 Verduurzaamde VSsch. Portugeeschesardienen l/4 22m/m Fr. 1,50 id. 1/4 club 30 m/m (de beste) 1,60 Roze zalm van Alaska (hooge doos) 1 pond 2,10 Zout Geraflineerd zout voor boter per kilo ,0,60 Geraffineerd zout 0,35 tot'0,40 Soda in brokken 0,50 Rijst ameldonck per 1/2 kilo 2,60 Belgische lucifers (wit hout) het pak 6,50 Voedingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (inlandscb) per 1/2 kilo 2,00 Macaroni (inl^pdsche) 2,25.-.j Buitenlandsche voedingsdeeg per kilo 4,20 Gewone rijst 2,25 r Vet en pekélwaren Atnerikaansck spek per kilo 8,50 r Hesp picnic met borax 8,00 Reuzel zuiver (ingëvoérd) 8,00 Rumlvet (volgens hoedanigheid) 6;50 tot 7,50' Miargarineboter tot AtJerleö i Petroleum denlier 1,20 Groene smeerzeep per kilo 3,75 tot4,5Ö Olijfolie den:litèr* 0,ÖG Grondnootolie (sla-olie) 10,00 Chocolade (wettelijk) psr kilo 0,'— Koffie. De gebrande Koffie allerbeste van het Ministe rievan Bevoorrading, het pak van 500grammen netto fr. 0,00. Ruwe koffie Santos beste per.kilo 9,25 n gewone goedé 8,45 gewone 7,85 Gebrande koffie Santos beste 11,35 gew. goede 10,35 gewone 9,35 Kinderspijzen* Havervlokken in pakjes 3,00 het pak Aardappelbloem* Onverpakt pi? kilo 3,00 In pakjes van 1/2 kilo 3,75 Gecondenseerde melk de doos 2,40 Verdampte melk 2,10 Kasbons stad Gent 5 t. h. Uit gave aan 410 franken of 94 per honderd. Uilkeerbaar in 1930 aan 500 franken. Kasbons GemeeroteéredieJ van België 5 t. h. (Credit Communal). Uitgave aan 410 franken. Üiifceérbaar in 1930 aan 500 franken. Te kekomen zonder kosten bij Theoph Stevens, Wisselagent, 16, Onderwijs- straat, Aalst.5453 daar ik lajer uit een schuilhoek wel zag, dat hij ons zocht. Het gelukte u ten minste om u te verschuilen Ik sloeg spoedig een smal, donker gangetje in en zag toen dat de knaap al voortloopende naar ons zocht. En hebt gij hem niet vervolgd, zeide Bloemist. Neen, wat had mij op dat oogenblik kunnen helpen, hij was gewaarschuwd. Ik zeg u, kromde Sanspeur, ik k$n mij voor den kop slaao. Doe dat liover niet, het zou jammer van u zijn. lachtte de schrijver. Het kwam mij 70or als gingen twee mannen in de straat de la Terrasse mij voorbij, die tot de (gehei me policie behooren. Daar hebben wij het, zeide Sanspeur, de sluwe knaap heeft de grijpers gehaald en bericht, ik dacht het wel. Het zal dus noodig zijn dat gij voor zichtig zijt, ging de schrijver waarschuwend voort, in elk geval moogt gij in de eorste dagen niels legen hen ondernemen, dat is mijn raad. Het zal geschieden zooals gij zegt, en gij zult een waakzaam oog houden. Dat zal ik doen. Dan is nog niets verloren. Hebt gij reeds den aanslag op hel bruine heertje in orde gebracht, zeide Sanspeur, als wij zijn huis maar eens konden opruimen. Ik wil daaraan alle?> doon. Is uw vroe gere waard nog altijd niet naar huis terug gekeerd Judas is verdwenen en niemand wèet waar hij ie, antwoordde Sanspeur. Gij kunt allen in den volgenden nacht in de koffiekelder achter de Madeleinekerh komen, daar wil ik met u de uitvoering van het plan hespreken. Terwijl Sanspeur zich naar bet binnensts van do stad begaf, keerde Bloemist naar zijn woning terug. De schrijver lachtte in zijn vuistje. De winst zal ik u afnemen. Gij hebt ook aan de grafelijke frankstukken te veel te dragen, mompelde hij op den terugweg, voor mij is dat gemakkelijker en ik sta |mtt den grafelijken heer, met den hoogedelen gebieder van Montpellier toch reeds iu ver binding. Wat zal hij oogen zetten als ik hem zal zeggen dat ik den rechten graaf en zijpe dochter ken, dat Engeline en haar besohér- mer in mijn macht zijn. De hoofdzaak, aldus vervolgde Blo.e- mist. zijn alleenspraak, de hoofdzaak is, dat nu geheel onverwacht alles in mijne handen gegeven is. De hoogedele gebieder van Mont pellier hangt geheel en al ypo mijne gepade af, want ik heb in mijne macht om den waf- kelijken erfgenaam in zijne rechten te her stellen, het komt elsöirts op eene verklaring, vap mij aan, op een.enkel woord. Het zal mij eenige jaren gevangenis kosten en ik' lop den waren graaf af, maar hij zal mij na ondergane straf het loon niet onthouden, en mogelijk wel vrijgeviger zijn, dan deze te genwoordige graaf. 'Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 2