i "1 Doodslag te ErenMegem larla-Hortgnsla Van Helsuwé ZIEKTEN DER VROUW Onze vorsten Gp reis De reispassen- JIST KONGO Erge mijnongelukken te Ressalx De werkstakingen in den Borlnage Een die er spoedig genoeg van beeft IN IERLAND Leonard Van Herreweghe WISSELKOERS TOONEELNIEUWS BEURS VAN BRUSSEL 4b Op 1 December 1920, de miliciens bei.?0" rend tot de infanterie Op 2 December 1920, de miliciens der andere wapens en degene die aangewezen worden voor de diensten. De voeding der soldaten rondschrijven van 31 Mei 1920 voor liet dat men tweemaal per week zal uitdeelen Aan de manschappen van het bezeltings leger80 glammen vruchtengelei in vervan ging van de 25 grammen reuzel. Ten einde den voorraad vruchtengelei, die ap 't oogenblik in de magazijnen voor handen is, van de hand te doen, zal men vanaf 1 October aan het reeds aangehaalde rantsoen driemaal per week aan de troepen uitdeelen: den dinsdag, donderdag en 's zaterdags. Oorlogs-weduwen en weezen Krachtens verschillende beschikkingen getroffen gedurende de vijandelijkheden had den de weduwen en weezen van de gesneu velde of vermiste soldaten 't recht aanspraak le maken tot 30 September 1919,op de wedde en zekere vergoedingen die de Staat aan hunne echtgenoolen en vaders uitbetaalde. De Minister van Landsverdediging laat welen dat deze maatregel niet meer toepas selijk is op bovengenoemde weduwen die, gedurende het mobilisatietijdperk, opnieuw in den echt getreden zijn, van af den ln der tuaand die volgt op de maand gedurende dewelke 't tweede huwelijk werd voltrokken Van af dezen datum zullen de weduwen waarvan sprake den onderstand ontvangen roorzien bij den omzendbrief van 12 Septein her 1919. Fronlslrepeii Alinea e van art. 4 der wet van 25 Oogst 1919 bepaalt dat, voor de militairen die ge kwetst in de handen van den vijand vielen, de lijd, die op 't oogenblik der gevangenne ming nog te vervullen was om de eerstvol gende frontstreep te bekomen, moet in aan merking komen bij het berekenen van den diensttijd recht gevend op de frontstrepen. No, zekere soldalen bedoeld bij de reeds aangehaalde alinea, bebbc-n naar aanleiding van den bedenkelijken aard hunner verwon ling, in de gasthuizen verbleven gedurende jen langer tijdstip dan dat welk op 't oogen blik hunner gevangenneming nog te vervul len was om de eerstvolgende frontstreep te bekomen. De Minister van Landsverdediging laai welen dat, voor wat deze militairen betreft. Ie duur van het verblijf in de gasthuizen bent meegeteld in 't berekenen van den diensttijd, in plaats van bet tijdperk, dal op 't oogenblik der gevangenneming nog te ver vullen was om de eerstvolgende frontstreep e bekomen. De voorstellen, die hem tot uitspraak on derworpen worden, moeten vergezeld $jn «ande verklaring voorgeschreven bij 31 i>). 16 der verordening aangaande bet ter gunnen van frontstrepen. Deze verklaring moet daarenboven melding dragen van den duur van bet verblijf, in de verschillend' gaelhuizën in dewelke' de belanghebbende verpleegd werd. De bevoegde overheden moeten de onder havige gevallen doen kennen, nopens de welke zij reeds een besluit genomen hadden tn die onderhevig zijn aan herziening. Zij moeten te gelijkertijd een nieuw voorstel in Lenen ten gunste der betrokkene militairen. Het vertrek naar Sao Pauio Maandag morgend, te 8 uur, zijn onze Vorsten naar Morro Vclho vertrokken. Zij zijn er eene goudmijn gaan bezoeken. Na dit bezoek worden zij te Sao Paulo ver wacht. De goudmijn van Morrovelho. óp 20 km. Yan cello Horizoiile ligi de bijzonderste goudmijn van den slaat Minas. Aan de statie verwelkomde de arbeidersbe volking de vorsten op geestdriftige wijze. De mijn in kwestie werd over honderd jaar ontdekt. Zij behoort sedert 1830 aan eene maatschappij. Van 1837 tot 1886 wer den 58,34.4 kilos goud uitgedolven. In 1863 richtte een brand groote verwoes tingen aan in de mijn. In 1886 had een in storting plaats, waarbij vele werklieden om- kwamen. De mijn is 1800 m. diep en in vollen bloei. Onze Vorsten in Brazilië'» ondergrond. Bij de mijn hebben onze Vorsten een blauw kostuum aangetrokken. Eerst met electrische wagonnetjes en nadien met den ophaalbak daalden zij de diepte in. Na in een eersten put te zijn gedaald, werden nog andere putten in duizelingwek kende snelheid bezocht, 't Was 'n heerlijk schouwspel. De werklieden stonden op afstand met hun lampen, de goudaders en de micabrokjes in de galerijen verlichtend. Per ton vindt men 15 tol 24 gram goud. Per dag worden meer dan 100 ton aldus bewerkt. Het bezoek duurde eeu uur. Na een ont bijt werden al de instellingen op den boven- grond bezocht. Onze vorsten verlieten de mijn ten 4 uur. Prins Leopold. Dit Bio de Janeiro werd Maandag geseind dat prins Leopold in do haven van Bahia met geestdrift door de bevolking en de Bel gische kolonie is begroet geworden. Hij deed per auto een uitstap in de stad. Daarop is hij uil Dahia vertrokken. Giste ren werd de prins te Rio verwacht. Bij het vertrek hadden geestdriftige be toogingen plaats. Meisjesin 't wjt gekleed vormden de haag van aan het paleis iot aan de statie. Er stonden duizenden personen die België en zijn vorsten toejuichten. Binnen eenige dogen zal eene Belgische afgevaardiging naar Parijs vertrekken, om er zich met Fransche ambtenaars te ontmoeten ten einde de maatregelen vast te stellen, noodig lot bet vergemakkelijken van het toe kennen der reispassen. De Belgische afgevaardiging zal samenge steld zijn uit MM. Gonne, algemeenc-besluur- der veiligheidspolitie, Coster mans en Hoste, bestuurders aan het ministerie vaa Buiten- landsche zaken en Van der Cruyssen' alge- meene bestuurder dér douanen. Naar het schijnt is er kwestie van het afschaffen der visa der consuls en deze te ver vangen door een enkele visa, mits een een vormigen laks, af te leveren door een mid denbureel. Reeds is ook gepoogd te worden de andere werklieden ook tot slaken te overhalen, doch deze toonen weinig lust aan de mijnwerkers voldoening te geven. Een spsorwegongeluli ELISABETHV1LLE, 5 Oktober. Een spoorwegongeluk heeft plaats gehad in Ka- tanga, op 5 kilometers ten zuiden ran Elisa- bethvilie. Een irein i» er ontriggeld. Een neger werdgedood en twee anderen gekwetst. Hel ongeluk bad plaats juist aan den in gang der brug van Kafubu en deze werd ge deeltelijk vernield. Hel verkeer zal echter voortgezet worden overeene hulpbrug, welke binnen de acid dagen zal liggen. De tijding volgens welke een blonde reizi ger zou gekwetst zijn, is uit de luebt gegre pen. Oe werkstaking. ELISABETHVILLE, 5 Oktober. De staking der blanke werklieden aan den spoor weg en in L;lJnion Minière verkwijnt. Op de spoorwegwerken zijn er nog slechts 67 stakers en in de mijnen 302. De werkherne- ming wordt algemeen en men voorziet dat binnen de acht dagen allen zullen aan 't werk zijn. M. De Koninek, algemeene kommissaris, dienstdoende ondergouverneur,. ïheeft aan de stakers laten welen, dat hij voortaaD alle be middeling zal weigeren, indien het werk niet eerst hernomen wordt. Behalve vijf gewelddaden, |wc!ke spoedig onderdrukt en gestraft werden, is de orde overal behouden gebleven. Drie dooden ln de mijnen van Ressaix hadden gisteren drie doodelijke ongelukken plaats. Op de afhankelijkheden van den put Ste Elisabeth 'kreeg een meisje van Trivières, Jeanne Broos, die zich naar het bureel begaf, eensklaps een zwaren stok, welke men ge woonlijk bezigt om in de wielen der waggon- tjes te steken en ze zoo te doen stilhouden, in de borst. Zij bezweek een uur later. In de put Ste Barbara werd de I7jariye René Juvenois, van Peronnes tusschen eene lokomotief en een waggon de borst verplet terd. Men nam nog slechts een lijk op. In den put Ste Maria werd de 14 jarige Jozef Tilleraod, werkzaam aan het sorleeren der kolen, door eene rollende kabel mede gesleept en zoo erg gekwetst, dat hij kort na dien bezweek. De ontploffing te New-York Een aanhouding te Pittsburg De politie te Pittsburg heeft Zondag een nan uil Brooklijn, Zolenez genaamd aange houden, die verdacht wordt van iets te beb- hio'uit te slaan met de ontploffing in de IVallstreet, en hem te vroeg in den morgen ondervraagd, zonder dal men tot klaarheid twam. Daarna is hij naar Washington over gebracht. Zolenez had een voorraad dynamiet in lijn bezit. Er werd medegedeeld, dat bij tol een meêrigev in den trein had gezegd Zie eens wat wij in Wallstreet hebben gedaan. Den volgenden keer zal het nog grooteren vreese- lijkei zijn. Deze opmerking leidde tot zijn aanhouding. BERGEN, 5 Oct. Het aantal werksta kers in den Borinage is niet gevoelig veran- derd. Te Grand-Hornu, Hornu en Wasmes, is de slaking in de mijnen algemeen, evenals te Noirchain. De staking is zoo goed als al gemeen in de mijnen van Jemappes, Flenu. Cuesmes, Quaregnon, Fraineries, Paturages, het land van Dour, Elouges, Wibéries en Hyne Ciply. Te Wavre-Ghlin is het werk nog niet stilgelegd. Men mag dus zeggen dat de toestand schier onveranderd is. Te Quaregnon beslaat er sinds Zondag een Sovjetstraat Vijf honderd werkstakers begaven zich met muziek aan 't hoofd naar Frameries en hielden er eene betooging. Er hadden geene incidenten plaats. De stakers pogen nog steeds het rijden der trams te beletten. Deze worden echter door gendarmen vergezeld. tvreedoor u omgekochten, heer graaf, heb ben de zaak te ruw gedaan. De lieer Louis beeft dit bemerkt en hen herkeBd. De heer Louis wilde geheime politieagenten in het huis leggen, waar zich freule Engeline be vindt. Behoef ik nu het verdere nog af te schilderen, heer graaf De geheime politie agenten zouden Sanspeur en zijn helper ge vat hebben en de twee niet vertrouwbare knapen zouden gebabbeld hebben, eu gij loudt als lastgever bekend zijn geworden, sis Marinus Bloemist niet tc rechtertijd tus- ichen beide ware gelreden. En wat is mijo dank er voor zooals ik zie hier de schrij ver wees op bet gat in de slip van zijn jas •en beter antwoord is er niet, hier, heer jraaf. Onder deze vertelling scheen de graaf toch angeiust tc worden. Hoe wist Bloemist van deze bende Kende hij Engeline en Louie Ik verhinderde het, vervolgde Bloemist 4al de heer Louis geheime politieagenten in net huis legde waar freule Engeline zich be vindt. Ik verhinderde bet, dat die twee oru- gekoobte de order uitvoerden en hun lastge ver mede in de handen der politie leverden. Ik deed dat. Marinus Bloemist deed dat, heer graaf 1 En na nog een raad terwijl wij op weg zijn, maar indien uwe grafelijke genade het goedkeurt zullen wij tot de eerste huizen gaan. Niet omdat ik de pistolen vrees ik vreee ze niet meer, want mijn leven is voor uwe grafelijke genade thans gewichtig en onontbeerlijk. Als ik a versoeken mag^ laat be^aiD. ifido Bloemift met «eoe be- van Cork zeer onrustwekkend. Zijne zuster zou kardinaal Bourne gesmeekt hebben ten gunste van haren broeder te willen tusschen- komen bij de regeering. Dr. Speyer, de socialistische Senator van Antwerpen, beeft reeds zijn ontslag gegeven. Hij zal vervangen worden door M. Frans Wittemans, advokaat. Zou er wat schillen in 'f Antwerpsche roode kraam??? Het parket van Oudenaarde is Woensdag morgend te Erembodegem afgestapt, om een onderzoek te doen nopens eene erge zaak een paar dagen geleden voorgevallen* Zekeren Van der Biest bad in eene herberg op de wijk Ronsevaal twist gekregen met een ander persoon. Zekeren De Witten, die zich ook in de herberg bevond, trachtte de twisters tot kalmte te brengen, en Van der Biest verliet de herberg. Hij bleef echter buiteo wachten en toen De Witten op zijne beurt de herberg verliet, werd hij door Van der Biest aangevallen en mishandeld, zoodat hij ten gronde stortte en geen teeken van leven meer gaf. De kinderen van het slachtoffer snelden toe en de aanvaller ziende dat hij zich vergist had, verzocht de kinderen geene klacht neer te leggen, daar hij alles zou vergoed hebben. Hel slachtoffer was echter reeds een lijk en de moordenaar zulks ziende, nam de vlucht. Het lijk werd Woensdag morgend naar het doodenbuis overgebracht om er geschouwd te worden. Naar men verzekert is de moordenaar reeds aangehouden. Nog steeds vuurschoten LONDEN, 5 öclJ Uit Corek wordt aan Daily Telegraph gemeld Heden morgend werden de inwoners der stad opnieuw gewekt door het ratelen dèr maehiengeweren en geknal der vuurwapens. Gepantserde autos en camions, voorzien van sterke lichtwerpers en van gewapende soldaten doorkruisten de élad in alle riebtin tingen. Rond 2 ure's morgends brak op plaatsen brajid üit. Eene bank overvallen DUBLYN, 5 Oct. Gewapende mannen drongen heden in het hulphuis der Iersche bank te Dublymen bemachtigden er 500 pond sterling,terwijl bet personeel en de aanwezige klienlen hij middel van revolvers in bedwang gehouden werden. Onderzoek irt een postbured DUBLYN, 5 Oct. Soldaten hebben heden bet hoofdposlbureel van Dublyn bezet en alle briefwisseling van Engeland komende aangeslagen. Nog huiszoekingen en aanhoudingen DUBLYN, 5 Oct. Terwijl een scheids gerecht der Sinn-Feiners in eene zaal der meierij te Wexford eene zitting hield, werd het gebouw door troepen omsingeld. De meier van Wexford, die de rechtbank voor zat en verscheidene Sinn-Feiners werden aan gehouden. Op verscheidene plaatsen van Dublyn werden nog huiszoekingen gedaan en vele Sinn-Feiners aangehouden. De toestand van den Lord Meier van Corck LONDEN, 6 Oct. Volgens de laatste berichten is de toestand van den lord meier leefde handbeweging voort, en de graaf volg de werktuigelijk, daar hij gevoelde, dal deze man macht over hem had, en hem nu als een tijger in zijne klauwen hield mijn dood kan u niets balen, heer graaf, want mijne gehei me, onzichtbare bescherming is u op dit oogenblik noodiger en gewiohtiger. Sterf ik in dezen nacht, dan ziet het er slecht met' uwe grafelijke genade uit. De twee onhan dige kerels, die gij omgekocht hebt, om freule Engeline en Louis uit den weg te ruimen, zullen uw order uitvoeren, daar zij het verblijf van Engeline hebben opgespoord maar in hetzelfde uur zullen zij zich in de handen der politie bevindeu, en wat dan volgt, is uwe grafelijke genade wel duidelijk Ik vraag niets, ik wil u alleen de bekentenis besparen, ik weet tooh dat gtj mij géujk moet geven en alles goed doorziet. De graaf zei de niets, hij verliet naast den schrijver gaaode, de afgelegen plaats en wendde zich naar de straten. En nu mijn raad, zeide Bloemist met gekampte Uwm, houdt geene samenkomsten meer met óe twee schelmen. Rekent niet op den dood van freule Engeline en Louis, het schijnt mij toe, dal het een even gevaarlijk als sleoht berekend doel is. Freule Engeline behoeft niet te sterven. Het is veel beter als gij baar bij u in het slot neemt en daar laat. bewaken. Zij vervolgt haar reoht en heeft niet zulke medeweters. De beide mannen naderdeo de eerste hui zen. Verlaat mij hier beval de graaf op dof- f«o toon, er kon eus iemand hoorei). Ik volg uwe bevelen beer graaf. Gij zult Da deze onze ontmoeting kunnen afmeten dat voor alle deze lessen de genoemde hon derdduizend franks eene kleinigheid zijn zeide Blodmist, en vergeet niet dat er slechts een wenk en uwe betaling toe noodig is, om freule Engeline nog op denzelfden dag uwe handen te hebben en in zekerheid naar het slot terug te voeren, maar dat is de eeni ge en reohtmatige en open weg, die ingesla gen moet worden. En uu heb ik de eer, mij uwe grafelijke genade aan te bevelen. Mijne groeten aan Mevrouw de gravin. Marinus Bloemist verliet den graaf en liep zoo bedaard door de straten, als ware hij nergens zekerder van zijn leven dan in de nabijheid yaa den graaf. Met zwaar betrokken gelaat ging d? graaf in eene andere richting om naar zijn hotel terug te keeren.- Eeuige dagen na dit gesprek van de graaf en Bloemist, had op het erf van de lompen- raapster buiten aan de Seine een luid en vroolijk wederzien plaats. De onbekende en Sanspeur ontvingen hun ouden medeschelm, den Spanjaard, aan wien het in den vorigen naobt was gelukt, uit de gevangenis te ontsnappen. De onbekende laobtte zoo hartelijk als hij kon, en bezag daarbij de gescheurde en be vuilde gevangeniskleding van den Span jaard. Hoe aijt gij weg gekomen vroeg hij. Doqr de ithoorpteen, riep hij, dat was een nieuwe wég. Maar hij schijnt wat nauw :te *ijn fcewewi. Men verzoekt one't overlijden te melden van' MEVROUW Eohtgenoote van Mijnheer geboren te Aalst den 27 Februari 1894 en. aldaar overleden den 4 October 1920. De lijkdienst en begrafenis Donderdag. 7 Ootober, om 9 uren, in St-Martinuskerk, Men vergadere ten sterf huize Lange Zout- straat, 58, om 8 1/2 uren. Dienst van wege het Broedersohap van Bermhertigheid Vrijdag 8 Ootober, om 8 1/2 uren, in de zelfde kerk. Vrienden en kennissen die bij vergetel-i heid geen doodberioht ontvangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te willeri aanzien. van 6 October Amsterdam (gulden) Keulen (raaik) Genève Italië Madrid Londen (pond slerl Parijs Dollar (New York) 436 1/4 tot 446 1/4' 211/4 tot 23 1/4 226 lot 230 67 0/0 »ot 61 0/0 2C6 5/8 tot 210 5/8 49.575 tot 49.825 94,575 tot 95,075 14.08 3/4 tot 14.183/4 De Lustige Boer» teWetteren Wij hadden het genoegen Zondag laatst in den Katholieken Kring eene opvoering bij te wonen van het beroemd zangspel De Lusti ge Boer. Dat een gemeentelijke tooneelkring het aandurft dit vrijwel moeilijk stuk aan te vatten, scheen ons wel wat gewaagd, te meer dat volgens het programma, al de rollen vervuld werden door plaatselijke liefhebbers, met uitname de rol van Annamirl, welke toevertrouwd was aan Mejuffer.De Pessemier van deGentsche Minardschouwburg. Nooit hadden wij het kunnen of durven denken, dat ons eene zoo prachtige kunstvolle opvoe ring te wachten stond. Te midden kunstig verzorgde decors, om geven met eene piekfijne, rijke looneelschik- King, opgeluisterd door een volledig orkest en sierlijke, kostbare coslumen, werd dit zangspel schitterend, licht, tfiink voorgedra gen en zoo puik, kunstig, schoon gespeeld dat men zich waande, niet in eene gemeente lijke feestzaal vooreen liefhebbersgezelschap, maar in eene stadsschouwburg, voor eene schaar uilgelezene beroepspelers. Muziek, zangen spel, 't werd alles perfekt weergegeven, al de rollen, groot en klein, zonder uitname, werden prachtig vervuld, elk karakter extra-fijn getypeerd en het ge- heele omlijst door eene "levendige, natuurlijke welverzorgde, fijn figuratie zooals men er weinig aantreft, zelfs in groote steden. Door donderend handgeklap, luidruchtige bravo's veelvoudig bisseereo, betuigden de toeschou wers, gekomen uit omliggende steden en dorpen, hunne hooge tevredenheid en de Wetlersche liefhebbers behaalden een heer lijk en trouwens door en door succes. Nog drie dagvertooningen worderr opvol- gentlijk gegeven op 10, 17 en 24 October, telkensom 4 ure (eindeom 7 1/2ure). Zij, die nog nooit den Lustige Boerhebben gezien, zoowel als deze, die hem eens of meermaals in de stad hebben gehoord,graden wij aan een dezer vertooningen te Weiteren bij te wonen. Wij verzekeren hun, dat zij hunne reis niet zullen beklagen. van 6 October Belgische Rente 3 t. h. Mei Schatkistbons 5 t. h. Binnenlandscbe Leening 5 t. h. Interprovinciale Kasbons 5 t. h. Nationale Herstelling 5 t. h. Brussel 5 t. b, 1920 Akftën Reserveaandeel van de Genérale de Belgique 6250 fr. Gemis aan zeken. Medegedeeld door de Banque Centrale de la Dendre. WV 69,50 98,50 490,00 95,35 90,20 480,00 Sociétó Beroepshof van Gent. AAN DEN VIJAND VERKLIKT. Arthur Scheerlynck, werkman, wonende te Denderhautem, die zijn medeburgers aan den vijand verklikte en aan opzoekingen deed bloetstellen, werd door de rechtbank van Audenaarde verwezen tol 4 maand gevang- zitting en 50 frank boete. Hij teekende beroep aan tegen het vonnis maar hoorde zijne straf bekrachtigen. Geef mij voor alles andere kleederen, zeide de Spanjaard, deze moeten verbrand worden. Die zult gij spoedig hebben, zeide Sanspeur, ik breng ze u van den nacht nog. Ik begrijp niet, hoe gij door den sokoor- steen buiten kondt komen, zeide Sanspeur. Zij hadden zeker iets bemerkt, zeide de Spanjaard en brachten mij naar eene cel, die op de groote plaats uitkwam. Dat was lastig, toen viel er niet aan te denken om weg te komen, zeide Sanspeur, de plaats ken ik. Sanspeur zond het oude, smerige wijf met een ilesch om brandewijn, op een andere flesoh stak bij een eind kaars, daar het don ker in de kamer was. De wacht is beueden, aldus vervolgde de Spanjaard ziju verhaal, over de plaats is nog niemand weggekomen, dat was mij da delijk duidelijk en ik aoobj naar een anderen weg. Spoedig vond ik in de nieuwe ctl een schoorsteen en maakte toen mijne bereke ning. Touwladder, vijlen ©n sleutels had ik bij mij. Ik vond dat de pijp ruim was, toen zette ik mijne ontdekkingen voort en zag, dat het benedeneinde van den schoorsteen eene kleine ijzeren deur had. Ik meende, dat ik daardoor been toch ergens moest komen, en in den vorigen nacht ging ik op mijne •choorsteenreis. Op uwe gelukkige bevrijding, riep Sanspeur, toen de oude vrouw mol de ge vulde flescb terugkeerde. Align sprgkff) den brandewijn dapper aan, OE METRIET De vrouw die onre gelmatig hare maand stonden heeft, en er pijn door heeft, met buikpijnen, zeer in de lenden, in den onder buik; die onderhevig is aan Witylocd, Vloed, Maagpijnen,, Brakin gen, Opruiingen, Zuur, Gebrek aan -eetlust, Zwarte gedachten, moet vreezen eene METRIET te krijgen. De vrouw, aan Metriet lijdend, kan zich atellig genezen, zonder operatie, door het gebruik van Oil pcrlret clschen Deze remedie is onfeilbaar^ op voor waarde dat men dezelve in tijds gebruike. De JOUVENCE van Abbè SOURY ge neest de Metriet zonder operatie omdat zij vervaardigd wordt uit bijzondere plan ten, die de eigenschap bezitten den bloed- omloop te bevorderen, de zieke organen- van congestie te bevrijden en deze tezelfder tijd te heelen. net is aan te bevelen dage lijks inspuitin3en te doen met HYGIÉNITINE dos DAMES (4 fr. de doos). De JOUVENCE van Abbi SOURY is bij uitnemendheid de hersteller der regelsalle vrouwen moeten dit middel gebruiken, met regelmatige tusschenpoozen, om te voor komen en te genezen Vezelgezwellen, Kanker, Gezwellen, Kwade gevolgen van kinderbed, Speen, Wltvloed, Aderspat,. Pblebiet, Zwakte, Neurasthenie (Zenuw zwakte), Ongevallen van het Keeren der Jaren, Warmtegevoel, Grilligheden, Slikkingen, enz. D« JOUVENCE »»n Abb* SODItY, bereid doord* Apotheek Mag. DLMONTIER. te Rouen. wordt ver kocht in alle apotheken, de fleuh. 1 fr. 50. AlfemeeD-| depot voor Belui© Apotheek VIVAlt 10. Luik. Elscht wel de echte JOUVENCE van Abbi SOURY met het handteelten Mag. DUMONTIER en de Spanjaard nam dadelijk twee glaasjear. daar bij zoolang dezen geliefkoosden drank? bad moeten missen. De Spanjaard zal leven, riep de onbe kende zeer verheugd en goed geluimd. Ik breng u in den nacht nog andere kleederen, seide Sanspeur, maar gij moei a in het gezicht veranderen, met het kaalge schoren hoofd en baard, herkent elke grij per u dadelijk. Laat dat aan mij over, ik bind eea zwarte doek om het gezicht. In betzelfde oogenblik klonk een iuid ge lach buiten aan hel lage raam van de kamer. De drie kerels sprongen op en rekten de halzen naar het raam uit, aan de groenach tige ruiten zagen zij een gezioht. De bloemenverkoopster riep Sanspeur. Heil zij den dag, waarop gij hij ons kwaamt, klonk de vroolijk zingende stem van de bloemenverkoopster. De deur werd opengerukt, de Spanjaard ia terug. De bloemen verkoopster liep naar den Spanjaard eo reikte hem de hand. Aan u heb ik het vooral te danken, zeide de Spanjaard, lang bad ik het in bet ellendig bok niet meer uitgehouden. Het ia o daar niet bevallen vroeg; Sanspeurlachend. Dat houdt de duivel uit, dat vastzitten zeide de Spanjaard, men wordt gek tusfcheu die muren. Ala ik niet weggekomen wa»^ dan b?d ik mij het leven benomen. (Wordt voortgezet)*1

De Volksstem | 1920 | | pagina 2