Ministerie van Landsverdedioing De PooIssIi-RussIsgIib oorlog. Ministerie m Spoorwegen. Vrijdag Oetob.192© Onze vorsten op reis Ge Koning ran Italië boven bet Vatikaan. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. XXVI' JAARGANG NUMMER 226 Tel. 114 O _Z*X. CS- 23 L 33 7 CENTi EMELN Uitgeverij. Van Nüffel-Dh Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Bruasel- 8, Place de Ia Bourse, Parijs - en 6, Bream's Buildings Londres E.C.4. H. Brigitta Zon op6,13, onder 5,23 Nieuwe Maan don 12 Kei recht op het militair eereteeken. Reeds werd de aandacht der gedemobili seerde militairen gevestigd op het feit dat zij hun recht op het Militair Eereteeken wegens dienst-ancienniteit bij het leger moeten doen gelden gedurende hel jaar dat volgt op hun Vertrek uit het leger. Dit eereteeken wordt toegekend in de volgende voorwaarden Het eereteeken van 2° klas aan de militai ren die 10 annuïteiten tellen dat van le klas aan de militairen die vijf annuiteiten tellen sinds het eereteeken van 2e klas hun toege kend werd. Komen in aanmerking voor het berekenen der*annuiten 1) de jaren wezen lijken en werkelijken dienst, 't is te zeggen den tijd gedurende denwelkeo de belangheb benden soldij ontvingen 2) de bijgevoegde annuiteiten die verleend werden voor a) Elkeen der opeenvolgende tijdstippen van 18, 30, 4-2, 54 maand frontdienst (bere kend zooals voor de frontstrepen), deze tijd stippen respectievelijk overeenstemmend met de 20, 4, 6 en 8e frontstreep b) Elke vermelding bij de Leger-Dagorde. met uitzondering van de gemeenschappelijke vermeldingen betrekking hebben op deEere- leekens toegekend wegens anciënniteit, als ook van de vermeldingen betrekking hebbend op hel Ooriogskruis toegekend wegens lang- durigen frontdienst. c) Elke vermelding bij de leger-dagorde van een der verbondene legers. Daar het verleenen der annuiteiten wegens Iangdurigen frontdienst afhangt van het toe kennen der frontstrepen, en daar het moge tijk is dat deze laatste zaak niet opgelost'zij gedurende bet jaar volgend op het vertrek van de belanghebbenden uit het leger, moe ten deze hunne rechten op het Militair Eere teeken doen gelden binnen de drie maanden aa den datum op denwelken zij kennis ge kregen hebben van de beslissing genomen te hunne'n opzichte in zake frontstrepen. Vermiste Militairen. Het Koninklijk Besluit waarvan tekst volgt bepaalt de voorwaarden in dewelke een sol daat zal aauzieu worden als VERMISTE ir. den bijzonderen zin der wet van 1 Juni 1919 tot stichting eener begiftiging ten voordeele der strijders van den oorlog 1914—1918. Art. 1-v-Ieder militair behoorend tot het vehHeger, die tusschen 4 Augustus 1914 en 12 November 1918 niet meer in zijn korps werd gezien, van den welke de Legeroverheid geen bericht van overlijden heeft ontvangen en sedert zes maanden zonder nieuws is ge bleven, zal volgens de bijzondere beleekeuis der wet van 1 Juni 1919, aanzien worden als vermiste tenzij er vermoedens bestaan dat hij weggeloopen is. Uit dien hoofde zullen zijn echtgenoote of zijne rechthebbenden voordeel trekken uit de schikkingen voorzien bij de wet van 1 Juni -1919, tot stichting eener begiftiging leu voor deele der strijders van den oorlog 1914-1918. Art. 2. In geval er twijfel bestaat aan gaande het vermoedelijk overlijden van den soldaat die zich in de voorwaarden bevindt voorzien bij art. 1, zal de militaire overheid gebeurlijk onzen Minister van Landsverdedi ging ervan moeten op de hoogte brengen. Art. 3. Zoo de legeroverheid niet ver moedt dat de soldaat overleden is, zal de Minister van Landsverdediging, bij het C. .meentebestuur der laatste woon- of verblijf plaats van den vermiste, aanvragen sedert welken datum of sedert welk tijdstip de sol daat waarvan sprake niet meer werd gezien. Bovenstaande inlichting dient aangevuld met een verslag van den Bevelhebber van het Lijkswachtkanton, opgemaakt overeenkom stig de hem voorgeschreven onderrichtingen. Art. 4. Voor wat de militairen aangaat die buiten het land wonen, dienen de inlich 7Ge Vervolg. Waarmee dan vroeg de bloeraenver- koopster lachend, met den soeplepel Een ander instrument is toch niet in het groene prieel Ik zat samen met een vroegeren apo theker, antwoordde de Spanjaard, deze apo theker heeft een heel stuk arsenicum in het groene prieel gesmokkeld, een stuk waar mede men wel twintig of dertig menschen om hot leven kan brengen. Hij gaf er mij Ben stuk van. Maar gij hebt het toch niet binnenge- slokt, he vroeg de onbekende. Maar ik heb het nog bij mij, antwoord- dode Spanjaard, men kan nooit welen, hoe men het eens gebruiken kan. Waar wilt gij nu blijven vroeg Sans peur aan hem. Hier bij u niet, maar in de Welkomst, zal ik mijn intrek nemen, Die is gesloten, de nieuwe Natalet is weg Weg? Dan neem ik zijne betrekking over. Dat13 onmogelijk, zeïde Sanspeur dan vinden zij u dadelijk. Weet de schrijver reeds dat de Spanjaard vrij is vroeg de onbekende. Hoe zou hij het weten, meende de bloemenverkoopster. Kent gij den schrijver vroog Sanspeur aan den Spanjaard. tingen, waarvan sprake in bovenstaand arti kel, verstrekt door tusschenkomst van onzen Minister van Buitenlandsche Zaken. Art. 5.In bezit van al de aldus inge wonnen inlichtingen zal onze Minister van Landsverdediging oordeelen of het noodig is den militair in te schrijven op de'ambtelijke lijsten der vermisten. Art. *6. Indien er uit de ingediende stukken blijkt dat er geen aanleiding bestaat om de vermissing te verklaren, zal alle beslis sing aangaande het toekennen der door de wet van 1 Juni 1919 voorziene voordeelen, uitgesteld worden tot na de uitspraak van het vonnis waarbij de vermissing wettelijk wordt vastgesteld. De hulptroepen. Men beeft den Minister van Landsverdedi ging doen opmerken dat zekere railitieplich- ligen na hun inlijving worden erkend als ongeschikt tot den dienst bij de strijdende troepen voor dewelke zij aangeduid worden, maar'worden aangewezen als enkel geschikt tot den dienst bij de hulptroepen. Gedurende het tijdperk van hun werke lijken dienst worden deze miliciens in de depots behouden of bij een hulpdienst inge deeld. Deze stand van zaken brengt dit nadeel bij dat er bij de legerkorpsen onbruikbar soldaten worden behouden. Nadat ze naar hunne haardsteden lerugge- zonden zijn, maken deze soldaten een mobili- satieafval uit. Wat meer is, bij de terugroepin gen, waaraan zij in vredestijd onderworpen zijn, kunnen zij niet deelnemen aan de oefe ningen die de militairen van hun wapen opgelegd worden. Een einde hierin verbetering te brengen werd er besloten de miliciens der strijdende troepen, aangewezen als ongeschikt lot ge wapende dienst, van nu af aan, bij de T.A.S.I. (Hulptroepen der Intendancediensten) en de T.A.S.S. (Hulptroepen der Gezondheids diensten) in ts lijven, zoogauw er bestatigi werd dat zij werkelijk en voor goed onge schikt zijn tot gewapenden dienst. Geen zulkdanige overplaatsing mag noch« tans bevolen worden zonder dat de regiments' geneesheer van het korps waartoe de belang hebbende behoort op uitdrukkelijk wijze, en door middel van een getuigschrift te voegen bij de overplaatsingslukken vastgesteld heeft, dat de betrokkene milicien voor ongeschikt is tot gewapenden dienst, maar geschikt tot den dienst bij de hulptroepen. De korpsoversten zullen deze soldaten aan wijzen voor de Hulptroepen bij de Intendance- diensten of de Hulptroepen der Gezondheids diensten, ervoor zorgend dat de verdeeling gedaan worde in overeenstemming met den beroepsaanleg en de lichamelijke geschiktheid der belanghebbenden. Zoo er bij de mobilisatie manschappen in overlal bij de hulptroepen zijn, zullen zij ingelijfd worden, naar gelang hunner .ge schiktheid, bij de fabriekinrichtingen of bij de Genie-hulptroepen, gezamenlijk met de mannen der oudste militieklassen. Onze buitenlandsche handel. In de maand Oogst laatstleden heeft Belgie '1.021.818.945 kgr. allerhande koopwaren, eene waarde vertegenwoordigende van 892.256.514 fr. ingevoerd en 959.851.855 kgr. allerhande waren, ter waarde van 760.215.613 fr. uitgevoerd. Het verschil tusschen de waarde onzer invoerartikelen en deze der uitvoerartikelen, dat in Januari nog 372 miljoen frank bedroeg is dus tot 132 miljoen frank gedaald. Ongetwijfeld zou- dit verschil nog veel kieiner, misschien zelfs niets of beter nog in 't voordeel van onzen uitvoer geweest zijn, indien deopvolgentlijke werkstakingen vooaai deze in de groote metaalnijverheid en in de koolmijnen onze beste herstellingskracht, de voorlbrengst niet hadden belemmerd. De Spanjaard had den schrijver wel ge zien. Iets zeg ik u, ging de onbekende voort als gij de zaak met hej meisje en den pachter nog langer wilt versohuiven, dan doe ik z alleen. Sanspeur laat zich door dezen schrij ver voor den gek houden. Dat is me een sluwe knaap, zeide hij tot den Spanjaard, die denkt ons overal het vet van boven af te scheppén. Ik moest gek zijn om mij door den schrijver te laten leiden en aanvoeren. Ik doe wat ik wil en daarmee basta. Dat kant gij riep de bloemenverkoop ster, wie verhindert u dat Het schijnt mij ook toe, alsof dat maar een uitvlucht was met de grijpers die in huis zouden komen, zeide Sanspeur nu. Niets dan een uitvlucht, zeg ik u, ver zekerde de onbekende, liet geld verlokt hem, hij wil het ons afuemen, de sluwe. Maar in mij vindt hij geen domoor. Als gij nog lan ger wilt wachten, tot de schrijver uw last gever kent, on hem het meisje en den pach- lerszoon uitlevert, dan kunnen wij toekij ken. De zaak is 8chter zoo goed als gemaakt. Hot meisje is in onze handen, en de paoh- terszoon komt eiken namiddag bij haar. Laat ons niet langer wachten, uw lastgever wil hen dood zien, dan geeft hij geld. Waarop wilt gij nu nog wachten Maakt dan de zaken af, riep de bloemen verkoopster, gij spreekt nu sedert weken van bot meisje en den pachterszoon, gij praal en hitst on hot is om te lachen. ftlen hoopt dat de wapenstilstand deze W8ek te Riga zal goteekend worden. De medewerker van den Daily Chronicle te Riga meldt, dat de aanvoerders der Rus sische en Poolsche afgevaardigden te Riga zich't akkoord gesteld hebben om Vrijdag een wapenstilstand en een voorloopigen vrede te,sluiten. De oplossing der kwestiën welke niet dadelijk kunnen vereffend worden, zou tot latere onderhandelingen verdaagd wor den, ten einde geen winterveldtocht te moe ten beginnen. Zondag scheen de toestand nog uiterst kritisch, daar men dacht zich niet te zullen kunnen 't akkoord stellen over de kwestie der grenzen van Galicie. Ten einde deze kwestie geen invloed te laten uitoefenen op de vredesonderhandelingen en op het sluiten van den wapenstilstand, werd er besloten de zaak eenvoudig onopgelost te laten. Anderzijds wordt uit Riga aan^den Times De vredesvooruitzichten verbeteren Iiier. Doch men mag niet uit het oog verliezen, dat veel afhangt van den innerlijken toestand le Warschow en Moskou. Evenwel verklaarde de sekretaris der Poolsche afgevaardigin.t dat men ditmaal op weg was naar den vrede' Verder wordt er nog bijgevoegd, dat Jofïe de aanvoerder der Russische afgevaardiging. aan M. Domski, de Poolsche aanvoerder, zekere verbeteringen zou beloofd hebben voor wat betreft de kwestie van Galicie. De overwinningen van Wrange!. Het Russagentschap vat alsvolgt de krijgs verrichtingen van het leger van Wrangel in de laatste weken samen Daar het roode leger eenige vorderingen gemaakt had, besloot generaal Wrangel het dertiende rood leger, dat daar aan 't werk was, te vernietigen. Op 14 September werd het offensief be gonnen en de rooden moesten dadelijk wij ken. Wij bezetten den driehoek Verkenecht- maht-Tzare-Konstantinousk. Op 18 en 19 September namen wij Oriek- hov en Goulaï-Pole. De 23e divisie scherp, sehutters en de 9' divisie roode ruiterij, welke daar pas aangebracht waren, leden zware verliezen. Alexandrovsk werd bezet en de vijand werd achtervolgd in de richting van Smilni- kovo. Tijdens deze krijgsverrichting namen wij 12,000 gevangenen en een rijken buit. Op 25 September bezetten onze troepen het front Nogaisk-Andrewska-Tzare-Goulepole- Konstantinovska-Pologni-Makarenko-Slavgo- rod-Andrevka-Dnieper. Op 28 September namen wij Marionpol en op 30 September Yousoka. De tweede roode divisie die hier optrad werd vernietigd evenals de roode troepen waaronder eene divisie ruiterij, welke Ier hulp gezonden waren. Bij Warnopol en Volnovavka hebben wij 7000 gevangenen en een aanzienlijken buit genomen. In den sektor van Sinovnikovo werden 8500 gevangenen genomen. Koninklijke geschenken. Wij hebben gemeld dat de koning een met goud ingelegd sigarenkistje en de koningin den schoonslen briljant der mijnen vanMinas Geraes ten geschenke hebben gekregen. Onze vorsten hebben ook uit België bijzon dere geschenken meegebracht. Aan Mevrouw Pessoa hebben zij een armband.uurwerk ge schonken met de koninklijke kroon versierd met briljanten en robijnen. De cijfers der wijzerplaat zijn vervangen door de negen gij Maakt er toch ernst van waarom wacht nog? Voorwaarts bulderde de onbekende aan mij ligt bet niet. Aan mij zeker niet, riep Sanspeur. Maakt hen toch stom, huilde do bloe menverkoopster, stoort u niet aan den schrij ver, die beeft zaken genoeg builen u. Ik ben er bij. Maar gij moet er eindelijk ernst van maken. Aan wie ligt het dan nn Of waarop wacht gij Als de grijpers in buis zijn, maakt het dan zoo, dat gij in liet geheel niet ra het h«is komt, en dat zij er to'ch aan ge- looven, dat is took wel te doen. De bloemenverkoopster beschaamt u beiden, zeide de Spanjaard. Niets is gemakkelijker dan dat. meende de bloemënverkoopster, niemand van ons behoeft in het buis. Geeft hun wat in. Hier is nog sterk eten genoeg van den apotheker, ik geef er u een stuk van zeide de Spanjaard. Daar hebt gij bet dadelijk, zeide de bloemenverkoopster. Neemt suikerwerk, doet er wat van bot ratteukruid in, dat ik hier heb en speelt dit het meisje en den knaap in hand»'- zeide de Spanjaard, dan is de zaak afge daan. Wie zal bet hen in handen spelen Van een onbekende nemen zij het toch niet, zeide Sanspeur. Dan zal ik het u zeggen hoe het te doen is, zeide de bloomonverkoopster. Met olI suikerwerk of koek zou het misschien wel [te koopen, omdat zij met hunne bloemen letters van den naam Elisabeth en de drie roosjes der Koningin. Aan presideul Pessoa heeft de koning 18 tellooren geschonken met opschriften in goud en met zichten der bijzonderste monumenten van België. Evenals het soortgelijk geschenk aan pre sident Wilson, bevindt zich ook dit in een kunstdoos van kostbaar hout. Voor de dochters van den president hebben de vorsten juweelen meegebracht met de ko ninklijke naamletters, waaronder brochen met diamanten, paarlen en saphieren versierd. Ongeziene beloogingen van geestdrift en hulde. De reis naar Sao Paulo geschiedt in de beste voorwaarden. Het volk bestormt iedere statie. De muziekkorpsen spelen de Braban- <?onne, de vrouwen werpen bloemen in en voor den koninklijken trein. Er zijn lieden die dagen lang reizen om onze vorsten even te kunnen zien. De kleinste statie is versierd, bevlagd en bebloemd. Te Barra Mansa liepen honderde juichende personen met den koning mee, die aan hel hoofd van den trein ging plaats nemen om beter het prachtlandschap te kunnen bewon deren. De trein was met de Belgische kleuren versierd. Koning Albert was zichtbaar ont- roerd door al die spontane uiting van onbe schrijfelijke geestdrift. Te Engenheiro Passos, herhaalden zich die betoogingen.'Zelfs in de kleinste staties, waar de trein niet slil'hield, stond het perron vol volk. De mannen zwierden met hun hoeden en de vrouwen wierpen onze vorsten een zoen toe. In een der staties viel eene oude negerin op haar knieën toen de koninklijke trein voorbijreed. De correspondent van de A. T. B. meldt dat hij, onder den indruk der hevigste ontroering, zijne telegrammen in den trein opstelt. Al die betoogingen voor België's vorsten komen uit het diepste des harten. De Belgen moeten er zich van overtuigen, zegt de correspondent, hoe hun land en hun vor steu in Brazilië hartstochtelijk bemind vvor den. In de rijkversierde statie van Queluz zongen de schoolkinderen de Braban^onne, ^terwijl spnngbussen ontploften. Te Sao Paolo. De Belgische vorsten, vergezeld door M. en Mev, Pessoa zijn hier om 19 ure toege komen. Na de officieele voorstellingen werd een stoet gevormd. Het eerste deel bestond uit een lichtsloet, het tweede deel was de eigenlijke officieele stoet. In den eersten auto bevonden zich de ko ning en de president van Sao Paolo; in den tweeden auto de koningin en de familie van den president; in den derden auto M. Pessoa en de slaatssekretarissen. Eene &overtalrijke menigte was op den doortocht geschaard, juichte onze vorsten geestdriftig toe en wierp bloemen in de rij tuigen. Dezer dagen, zoo meldt de K. V. be zichtigde de Koning op het vliegplein bij Campinoden nieuw gebonwdon Zeppelin, die den naam Italia ontvangen heelt. Daarna besteeg hij het luchtschip Roma - en maakte een tvlncht boven Rome. Boven de tuinen van het Vatikaan vliegend, daalde het luchtschip zeer laag. .Misschien wilde de commandant van de Roma den monarch eens van uit de lucht een gebied toonen, dat Victor Emmanuel III, nooit heeft bezocht en misschien nooit be zoeken zal, voegt de K. V. er aan toe. Feit is, dat de Koning bij deze gelegenheid den Paus heeft gezien die juist op dat oogen- blik in zijn rijtuig door den tuin reed. Door het geronk der schroeven en motoren opmerk- zaam geworden, had de Paus .het rijtuig ver laten, om de bewegingen van het luchtschip beter te kunnen volgen. De dreigende nijverheidskrisis in Eo-selancl De stakende mijnwerkers hébben het werk hernomen. De 10 000 mijnwerkers van het Land van' Wallis, die het werk gestaakt hadden om verzet aan te leekenen tegen de verzoenende wending der onderhandelingen hebben het werk reeds hernomen. i De afgevaardigden der patroons en dor mijnwerkers hadden zich overigens 'takkoord gesteld op volgende punten, waardoor de mijnwerkers om zoo te zeggen onmiddefijk voldoening kregen en tevens het voorstèl van M. Lloyd George, dat door de patroons aan vaard was, staande plijft. Deze voorwaarden zijn Wanneer de totale opbrengst 240 miljoen ton pereikt krijgen de mijnwerkers dadelijk een opslag van 1 shilling daags voor 244 miljoen ton, 1 shilling 6 pence voor 248 miljoen ton 2 shillings voor 252 miljoen 2 shillings 6 pence voor 256 miljoen ton 3 schillings. Daar de 240 miljoen ton van nu af reeds bereikt en overtroffen zijn, zou de shilling loonsverhooging reeds sedert 1 Oktobei kunnen betaald worden. Volgens de laatste berichten, zouden d? mijnwerkers evenwel zeer verdeeld zijn over de al of niet aanvaarding dezer voorwaarden. Zoo zijn er die onverzoenbaar tegen de voor stellen der patroons gekant zijn en 't is te voorzien, dat er eene scheuring zal komen itr den Nationalen Bond der Engelsche mijn werkers. gaan, maar perziken zijn beter, want ik heb onlangs toevallig gezien, dat de pachters- zoon er eenigen kocht, zonder twijfel toch om ze voor zijn meisje mede te nemen. Nu vergiftigen wij vier stuks en richten het zoo in, dat de pachterszoon ze koopt en mede neemt, wie een perzik eet, heeft genoef. Neemt hij er twee, des te heter. De bloemen verkoopster heeft gelijk, zeide Sanspenr, het is zoo hel best. Maar wie zal de perziken aan hem verkoopen Ik kan het niet doen antwoordde de bloemen verkoopster, mij kent hij, maar mijne pleegmoeder die kent hij niet. Ja, de pleegmoeder van de bloemenver koopster riepen allen gelijk. Het besluit was genomen en midden in den nacht ging het gezelschap uiteen. Den volgenden dag begaf Louis zich tegen den avond met onbeschrijflijk vroolijlc gelaat en in opgewekte stemming naar de straat de la Terrase. Hij scheen eon goed berioht te hebben ontvangen. Hij kwam uit de straat Saint Denis en haastte zich, daar het reeds duister begon te worden. Het was reeds over vijf uur. Toen Louis om den hoek van eene straat de nabijheid van het tolhuis kwam, zag hij op eenigen afstand eene vrouw staan, die lichten verkocht en die in een mandje aan de voorbijgangers aanbood. Dergelijke koopvrouwen met vruchten zag en trof men overal on men was er te Parijs aan gewoon op de straat van zulke vrouwen en meisjes 09 Nieuws spoorweglijn van Adinkerke-Panm naar Poperinghe. Het beheer van •Spoorwegen meldt ons da' de nienwe lijn van Adinkerke-Panne naai Poperinghe voor de exploitatie geopend is. Deze lijn is met enkel spoor en bedient d« statiën ot halten Elzentap, Iscnberghe, Klein Leysels, Waayenbttrg en Proven, welke bij vertrek en bij aankomst, open 'zijn voor di goederendiensten per tarieven 2 en 3. Luchtpostdienst. Men verzoekt ons er aan te herinneren da- op de poststukken met de luchtdiensten t< verzenden van Brussel naar Londen en Parijs te 13 u. 30 duidelijk zichtbaar de melding per vliegtuig moet staan. De bijkpmende frankeeringstaks is 0.75 fr. voor de eerst» 20 gram. (brieven) en 0.50 fr. voor di volgende. Bovendien hoeven deze poststukken zoovel mogelijk, aan het winket van een postkantoor afgegeven. De dienst van 8 u. voor Parijs is afgeschaft IN IERLAND Hel in loven blijvan van den lord-mayor Een medewerker van den Parijzer «Matin.- heeft een interview gehad met professor M Cley, van de medische faculteit van hel Col lége de France, te Parijs, over den lord mayor van Cork. Volgens het oordeel van den professor ij het feit, dat de lord-mayor nog niet overledei is, een buitengewoon verschijnsel, dat echter hoe zeldzaam ook, van een wetenschappelijk standpunt niets wonderbaars heeft. De professor wees er op dat de onbeweeg lijkheid, waarin de lord-mayor van Cork wordt gehouden, het beste middel is om her* zoo lang mogelijk in het leven te houden, daar het cenige verbruik van energie wordf vruchten gewoonlijk goedkoop waren. De vrouw riep perziken uit, toen zij Louis zag komen, en trad hem met haar korfje tege moet. Het zijn de laatste, mijnheer, neem z9 mede, riep zij, nog zes stuks zoet en over rijp, geeft mij twaalf stuivers en gij hebt 19, Louis was dadelijk tot den koop genegen, haalde een stuk papier uit den zak en liet er zich de zes rijpe perziken opleggen, toen nam hij vijftien stuivers en wierp ze in du mand van do vrouw. Dank n, mijn beste jonge heer, riep zij grijnslachend en groette Louis. Dadelijk na de verkoop van de perziken was de oude, lëelijke koopvrouw verdwenen. Louis bereikte na enkele minuten de straat de la Terrasse en het huis aan welks raam hij Engeline zag. Zij knikte hem tofl en hij vloog de trap op. Eindelijk komt gij, zeide Engeline, ik heb reeds zoo lang op u gewacht ik ben geheel alleen in huis, en dat maakt mij ang stig, dadelijk komt Antoinette en mevrouw Brion te huis. Geheel alleen Nu ik houdt u gezel schap, antwoordde Louis. Wat brengt gij daar Louis? vroeg En geline. Iets wat gij gaarne eet. O ik weet het reeds, zeker weder pen ziken. Geraden I haal oen bord, dan Jcan ik ze uitpakken. (Vervolgt).

De Volksstem | 1920 | | pagina 1