School- en Bureelgsrief Tabak-Giparen-GRiaretfen De eerste hulp, 1 De ordedienst Doodelijke AutomoMelongelukken Doodelijke val. obussen gevaar der Onze vorsten op reis Klnd verpletterd te Antwerpen Laatste Belichten pep' Yelefeon STADSNIEUWS Alphonse JOORIS H Tapisserie-Moderne Bij het eerste teeken van brand werden de pompiers verwittigd de eerste hulpwagen kwam toe onder bevel van luitenant Poma, dorh zoohaast men wist wat gevaar er dreig de, wercf om meerdere hulp ontboden, en zoo kwamen opvolgenlijk nog toe adjudant Per, Jnane, luitenant Remy en commandant Poseh inel hun volledig bluscbmaterieel, dat later hog door matei iaat van de kazerne der Paleis- straat werd versterkt. De motorponip werd op eene groote uit monding der waterleiding in de Mutsaard straat geplaatst, terwijl de stoompomp in de Venusslraat tot werken werd gebracht. Hel duurde niet lang of hel brandend hoek gebouw werd als alle zijden aangevallen. Het Vuur woedde reeds verschrikkelijk en gewel dige vlammen doorkliefden de dichte opeen gepakte rookwolken, die uit den vuurhoop ten hemel werden gestuurd. Het gebouw staat geheel op 2ich zelf, doch 'paalt vlak langs den achterkant aan de maga lijnen der Noordnatie, lerwijl langs den kant der Bange Brilstraat het aan hel koffiemaga- jijn van M. De Bruyn paalt. Voor dit laatste was er minder gevaar, daar dit een moderne gebouw is, geheel uit gewapend beton. Om het vuur ook langs den achterkant be. ter te kunnen aanvallen, om des te beter de nagazijnen der Hoordnalie te ku..ncn vrij waren, heeft men een groot gat in den muur tuoelen kappen. En ook langs dien kant werd an het vuur beteugeld. De gevel stort in. Nadat hel vuur ongeveer een half uur in rolle hevigheid had gewoed en verscheidene pompiers met de lansen in de hand voor hel gebouw stonden te blus.schen, is de gevel langs Je Lange Brilstraat op zijne gelieele hoogte ie straat ingestort. De muur die van boven buitengewoon loe- gaf, kwam plots voorover en scheen geheel op de tegenover gelegen huizen le willen neerkomen, maar vouwde zich ineen en kwam eet eeuen zwareo plof ten gronde. Tegelijker tijd kwamen eene groote partij der aan dien muur opgestapelde koopwaren, voornamelijk balen kemp, die volop branden, als geweldi ge vuurklompen de straat ingerold, duizenden »n duizenden gensters opjagend. Hel duurde heel wat vooraleer de stof, vuur- en rookwolk, die degeheele slraat vul de, wat opklaarde en men kon zien wal er eigenlijk gebeurd was Het voornaamste was dat de pompiers hel gevaar tijdig hadden zien aankomen en allen kich in tijds hadden kunnen uit de voelen ma- ben. Een paar kregen lichte schrammen aan de hand. Dit belette niet dat in den omlrek kort daarop werd verteld dat er drie mannen ander de puinen lagen. Een half uur later was men het vuur mee sier, 'lis le zeggen dal alle gevaar voor uit breiding geweken was en dat men zich moest bepalen de mengelmees van door elkaar gevallen koopwaren te blusschen. Rond 3 ure werd de motorponip stilgelegd ,tn werd aan de walerleidiug de zorg gelalen bet noodige water te leveren om de puinhoo- pen te besproeien; dit zal denkelijk nog wel ie» paar dagen duren. Door de instorting van den muur is het geheele gebouw, zoo niet opgebrand dan toch geheel vernietigd. De schade is aanzienlijk, •doch lol zooverre men weel, grootendeels verzekerd In de omliggende kleine ilraten, zijn ver scheidene werkmanswoningen gelegen en looals alloos gebeurl, waren er verscheidene •dier lieden welke, bezorgd om hel weinige slat ze hebben, bunnen huisraad weer weg teerden. Daar het juist op hel middaguur was, jhtnrde het niet lang of langs alle kamen kwam er eene massa volk toegestroomd zoo slat men genoodzaakt was bijzondere maatre gelen te treffen voor den ordedienst. Een groot getal soldaten vau bet'7* linie-regiment werden ontboden, die onder bevel van een en kapitein de stadswaag, Venus, Raap-en Hoornstraten afsloten. Het afgebrande gebouw is eigeudom van M. Van Strydonck en werd over ruim 35 jaren ook eens door bet vuur vernield. overgebracht. Hun toestand is ook zeer erg. Dit ongeval heeft in de gemeente eene zeer groote opschudding verwekt. Zondag avond is een der gekwetsten Geor ges Dherinnes aan dè gevolgen der bekomen kwetsuren overleden. Een gekend nijveraar van Luik, M. Yvan Braconnier, deed Zondag namiddag per auto een uitstapje in de Ardennen, in gezelschap van een zijner vrienden M. Hayemal, bankier te Spa. De auto, gevoerd door de chauffeur van M. Braconnier, reed in snelle vaart tus- scben Awans en Marche, toen schielijk een der achterbanden sprong. De auto kantelde om en de drie inzittenden werden er onder begraveD. Ooggetuigen snelden ter hulp en na groote krachtinspanning kon het rijtuig gekeerd worden. M. Braconnier bad reeds opgehouden te leven. De chauffeur had twee ribben gebro ken. M. Hayemal ontkwam het met lichte kneuzingen. Ook te Verviers had een vreeselijk automo biel ongeluk plaats. De echtgenoolen Wergifosse, wonende langs den steenweg naar Pepinster, was aan den overkant der baan een emmer water gaan halen. Toen zij terugkeerde, kwam haai' drie jarig zoontje haar tegemoet geloopen. Op het zelfde oogenblik kwam een auto in volle snelheid aangereden. De moeder het gevaar ziende sprong haar kind ter bulp, doch le laat Moeder en kind verdwenen onder den auto, welke schier ter plaats stopte. De arme kleine was op den slag gedood geworden. De moeder was zwaar gewond aan hoofd en beenen en moest in bcdenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. Maandag morgend had op den hoek der Koloniën- en Kanselarijstralen, le Brussel, een doodelijk ongeluk plaats. Een lSjarige metseraknaap, Frans Mom mens, van Vossem, was er op eene stelling aan 't werk, loen hij door eene verkeerde beweging het evenwicht verloor en van eene hoogte van verscheidene meters ten gronde plofte. Men nam nog slechts een lijk op. DE VEEPEST Volgens een schrijven van 'l Ministerie van Landbouw aan den heer volksvertegenwoor diger Maenbaul, mogen de schapen Op 1 en 15 van elke maand, mils eene toe* lating van den burgemeester, van den open baren weg gebruik maken om van plaats te veranderen. Van den anderen kant, belcl niets dat zij, op andere dagen van het eene veld naar hel andere of van de eene weide naar de andere gaan, als zij den openbaren weg niet moeten gebruiken. Het Drie dooden. Zaterdag namiddag, rond 4 1/2 ure, had teTempfeuve een erg ongeluk plaats, toe te wijten aan de onvoorzichtigheid van waag halzen, en die het leven kostte aan nieuws gierigen. Ziehier wat er gebeurd is De genaamde Paul Masureel, 18 jaar oud, had in eenen gracht eenen obus van 75 ge vonden. Hij droeg hel gevaarlijk tuig naar een zijner vrienden. Alfred Cocu, 10 jaar oud, wonende op het gehucht Forzeau, waar hij pijnde den kop al te vijzen. Dit ging ech ter zc^gemakkelijk niet Twee nieuwsgieri gen, Dherinnes GuilJaume, 30 jaar en Geor ges Dherinnes, 32 jaar, gebroeders, en ge nuien van Alfred Coeu, zagen dezen laatste huiten komen en wilden hel afvijzen van den •bus wat van dicht afzien. Cocu ziende dat hel niet gemakkelijk ging, nam-cenen hamer en een boor en begon met alle geweld er op te kloppen, maar nauwe lijks waren drie slagen gegeven of eene ge weldige ontploffing greep plaats. Het huis van Cocu, waar gelukkiglijk niemand in waa, stortte door de luchtverplaatsing ineen als een kaanenhois. Van langs alle kanten itroomde hel volk toe om te aien wat er ge. leurd was. Twee vermonelde tijken vonden ie daar, dat van Alfred Cocu en dat van den toeschouwer OuiBaume Dherinnes. Paul Masnreel en Georges Dherinnes wa- /M zwaar gekwetst. De gendarmerie en de jgemeenteoverbeid waren seffens ter plaats gesneld om hst onderzoek le openen. f De gekwetsten v/pden naar hel hospiiaallgen, In de Fazenda van Gtiatapara De Koning, de Koningin, prins Leopold en hun gevolg zijn in de Fazenda te Guatapa- Zalerdag toegekomen. Op heel de reis her haalden aich overal de bëtoogingen geestdrift. De ontvangst was bijzonder hartelijk le Rio Claro, een stad mei breede straten, op «ene hoogte gelegen, 45 000 inwoners tellend en 116 km. van Soa Paulo verwijderd. In de Fazenda van Gualapara werden onze Vorsten door den eigenaar M Prado en dezes familie verwelkomd. De koninklijke familie zal er drie dagen uilrusten. Den eerslen dag nochlans werden de koffie- en rielsuikerplanlerijen bezocht alsook hel veecenlrum. De koninklijke fami lie stelde het meest belang in de beele inrichting. De koffieoogst in Brazilië is uiterst belang, rijk. De 722 niilliücn koffieplanten van den Slaal brengen per jaar 20 millio.n zakken koffieboonen voort. President Pessoa, beefl le Sao Paulo, af scheid van de koninklijke fsmilie genomen. Hij vertrok Vrijdag avood naar Rio de Janeiro. De Koning, de Koningin en prins Leopold zullen denkelijk, naar de correspondent van de A. T. B. meldt. Maandag morgend naar Sao Paulo vertrekken. Een 50,000 hectaren zijn mei rietsuiker beplant. Deze breDgen 45Q,00Qjzakken suiker voort. Al deze plantergen brengen groote winsten op. Duizenden telegrammen en brieven. De adressen en gillen voor de werken door de Koningin beschermd, stroomen nog steeds nil alle hoeken van het land toe. De regeeringen der verschillende Stalen, de gemtenleraden, de sludenlenclubs, de vrouwenbonden, de particulieren, zij drukken allen in brieven en lelegrammen, die bij dui zenden toekomen, hunne bewondering uit voor onze vorsten en ons land. Aldus telegrafeerde do stedelijke raad van Barbacenaï. De Belgische vorsten verper. soonlijken alles wat er in den oorlog schoons, moedig en heldhaftig bestond. België is de vesting der vrijheid geweest en 't is omdat zijn soldaten, de vooruitgeschoven schildwach- ten der beschaving zijn goweesi, dal de vrij heid der wereld gered werd. Wij zullen bel nooit vergelen. Onze vorslon nemen inzage van beol die briefwisseling. De koning is gevoelig aan zekere toezendingen uil het verre Zuiden van bel land hem toegekomen en die om hun een. voud bijzonder treffend zijn. Meisjes k breven aan de Koningin dat zij zioh voor haar cc de Belgische oorlogsweeskinderen op hunne knieën werpen. Hel wed' blijf! prachtig. Heden zal de ko ninklijke familie aan Santos een bezoek bren- Maandag namiddag heeft in de Bedden straat le Antwerpen een erg ongeluk plaats gehad, waarbij een 5 jarig meisje het leven verloor. Het kind AluffLebe gebeeleu, geboortig van Kowno, tijdelijk met zijne ouders, land verhuizers, verblijvende in het - Hotel du Limbourg Terlislslraat, liep de Bedden- straat over, toen juist eene bakkerskar van de Werker voonbijreed. Vooraleer men het kon verhoeden, geraakte het kind onder het gespan. Het werd bewusteloos opgenomen en dadelijk naar het St. Elisabetgasthuis ge voerd, waar men gevaarlijke inwendige kneu zingen vaststelde. Het kleine slachtoffer overleed een half uu later zonder tot hel bewustzijn te zijn weer gekeerd. RECHTBANKEN Assisenhof van Brabant. De moord der Kleine Boterstraat te Brussel Akte van beschuldiging Het Assisenhof van Brabant behandelde gisteren de moordzaak der Kleine Boter- straat, te Brussel. Den 8 Augustus 1919, omstreeks 9 ure 's morgends, werd de winkeljuffer van een kleinen goud winkel door kwaaddoeners ver moord. Vermoedens vielen op drie kerels, twee burgers en een soldaat, die men her haaldelijk in de Kleine Boterstraat had ont. moet. De moordeuaars stolen voor 25,000 fr. juweelen. Zekere Jozef Heineman, 19 jaar oud, kon worden aangehouden, 's Anderen, daags gelukte men er in een tweeden mede plichtige in oen hotel der Vleeschhouwers- straat in hechtenis te nemen, namelijk zeke ren Armand Glaes, 24 jaar oud, deserteur Men vond op hem een hoeveelheid gestolen juweelen. Hij legde volledige bekentenissen at en verklaarde dat de hoofddader de 34- jarige Dehaine was, die op de Jamarlaan werd aangehoudén. Den 14 Augustus gaf zich de soldaat Francken gevangen en be schuldigde Dehaine, den moord op Jeanne Verhasaelt te hebben gepleegd. Enkele heler werden nadien in hechtenis genomen. Raadsheer Gombault zit voor. De heer Sartini bekleedt den zetel van het Openbaar Ministerie. De beklaagden worden verdedigd door Mrs Baillon, Wagener, Van Mieghem en Poirier. 40 getuigen moeten worden gehoord. Op een tafel, voor* het hof geplaatst, lig gen de kleediDgstukken die Jeanne Yerhasselt droeg toen zij werd vermoord, een met cocaïne gevuld buisje, toebehoorend aan Claes, en een gebroken stoel waarop bet slachtoffer viel. Da ondervraging. Claes en Heinemans bekennen hun mede plichtigheid in de moordzaak doch houden staande dat zij geenszins met voorbedachten rade hebben gehandeld. Dehaiöe en Franck verklaren dat zij onschuldig zijn. Da getuigen. Rechter DEJAER, belast met' het onder zoek, herhaalt wat er in de akte van beschul diging wordt gezegd. De wetsdokters verklaren dat de vier be klaagden toerekenbaar zbD. De andere getuigen brengen niets nieuws aan het licht. De bespieders. De policiekommissaris Angerhausem han delt over de rol gespoeld door de bespieders die den moord hebben mogelijk gemaakt. j M. Fontaine, burgerlijke partij, bijgestaan door zaakgelastigde Dries, neemt op dit oogenblik plaats op bet verhoog. Voortzetting van het getuigedverhoor De b. ADRIAENE, herbergier in de Kleine Boterstraat, verbaali dat hij 's nachts en den morgend der misdaad drie verdachte kerels in de straat bemerkte. Hij waarschuw de de policie. De h. VRIENS, speuragent, hoorde Claes roepen - Weg mei den Koning Leve de anarchie De officieren en de soldaten zijn moordenaars Zijn gezellen keurden hem goed. Getuige wordt door den advokaat- generaal geluk gewepscht. De burgerlijke partij Mevr. DESCHAMPS, eigeoaarster vjn den juweelwinkel, verhaalt op welke wijze den diefstal werd gepleegd en wat er werd geslo- len. Mr. DRIES, zarkgelasligde, zal de belan gen der eigenaarster verdodigen, bijgestaan door Mis. F. Van der Eisten Fontaine. Boetstraffelijke Rechtbank van Gent GENEVER SCHENKEN Juiieu Vei lé, herbergier, wonende le Gent, Bevrijdingsdrcef, werd er door de ac cijnsbedienden betrapt dat hij genever in buis had. Hij wordt veroordeeld lot 600 fr. boete of 1 maand gevangenisstraf en sluiting zijner herberg. GEHEIME STOKERIJ. Anatole Dhaens, van Nazareth, Georges Dhaens en Ivan Huys van Eecke, worden vervolgd wegens het inrichten eener geheime stokerij. De rechtbank spreekt de belichten vrij voor wal de straf betreft, daar zij het jaar gevangtiuing niet overtreft en dus valt onder de toepassing van de amnestie-wei.» Doch zij moeten elk 10.000 frs. boete beialen of 3 maanden lijfsdwang voor den gestookten alcooi. WERKSTAKING DER KOOLMIJNERS - Charleroi, 12 Ociober. - Gisieren hebben! 36.374 werklieden aan de stemoiing deel genomen voorde staking, 22.127 stemden c* voor. Op 20 dezer maand is een algemeene vergadering vastgesteld,'om de Itoestand nogJ maals te bespreken. DE VEEHANDEL. BRUSSEL 12 October. De minister van Landbouw komt eeni besluit kenbaar te maken, toelatende het vrij verkeer en handel in vee in de streken waatf de veepest niet meer heerscht. GEVECHT. Gent 12 Oktober. Gisteren avond rond 8 ure, ontstond een gevecht iij de herberg gehouden door Alfons Lefever, wonende Groendreef, 143. Kamiel Becu, wo^ nende RyhovelaaD, 188, werd aan de linkerhand gekwetst door een messteek. De herber gier Lefever om de vechters op de vlucht te drijven loste verscheidene schoteu in do luchtf. REIS VAN KARDINAAL MERCTER Brussel. 12 Ocolber. Z. Em. Kardinaaï Mereier, zal op 20 October België verlaten óm zich naar Rome te begeven, waar *ené conference zal gehouden worden, ter gelegenheid der 15e verjaring der heilig verklaring van den H. Jeroom. 9 Gent, d'Ecluse, van Wachtebeke en Lauret, van Overslag (Holland) voor den invoer van alcohol uit Holland. Het zaakje werd ontdekt en eene grootle hoeveelheid genever aange slagen. Van Petegem om zijn auto terug in bezit te krijgen, had een borgsom moeten storten van 7000 frank. De rechtbank sprak Van Petegem vrij maar verklaarde de gestorte borgsom'verbeurd. De drie andere belichten werden verwezen tot 4 maanden gevangenisstraf, 600 frank boele of 3 maand gevang en 100 fr. boete of 1 maand. Zij moeten gezamenlijk eene som van 9360 fr. betalen, bedrag der gesmokkelde rechten. Solemnele Octaaf met Volle Aflaat ter gelegenheid van den Feestdag der Sera. phiesche Moeder Theresia van Jezus, her vormster van het Karmelus Orde, gevierd in de kerk der ongeschoende Karmeliterssen, Nazarethstraat. De goddelijke diensten als volgt Vrijdag 15 Oktober, feest der H. Moeder Theresia. De eerste Mis om 6 uren, met uit stelling van het H. Sakrament. Da plechtige Mis om 9 uren. Ten 5 uren solemneel Lof en Fransch Sermoen, door den Eerw. Pater Hendrik O. K. Zondag 17 Oktober, de eerste Mis om 6 uren, met uitstelling van het Allerheiligste. De plechtige Mis om 9 uren. Ten 5 uren, solemneel Lof en Vlaamsch Sermoen. Allee tot meerdere eer en glorie van God en van de Serahiesche Moeder Theresia. EXAAM. Wij vernemen met genoegen dat M. Jozef Moyersoen, zoon van M.Romaan Moyersoen, schepen van financen alhier, in de Iloogeschool van Leuven zijn 2* exaam in handelswetenschappen heeft afgelegd. I. Glenisson Edw., zoon van den heer Arrondissementskommissaris heeft in dezelfde hoogeschool het eerste exaam van kandidaat in wijsbegeerteen letteren afgelegd. Beste gelukwenschcn. f De eenvoudigste van constructie, door iedereen uN.ve»sAi oab dus te besturen en te be grijpen, geschikt voor elke weg. Officieele Agenten R. ANDRIES en s. HOFFMANN, Albert Llénartstraat, 9, Aalst. Telefoon 184. 5499 en harq Mejuffer Marguerite JOORIS. in het klooster! Dame Marik-Elisabeth, van bet gesticht dei Damen van Maria, Coloma, Mcchelen; -Mijnheer en Mevrouw Joseph JOORIS enl hunnen zoon Raymond Mevrouw Wed. Alfred JOORIS-DOOREMAtf en hare kinderen Mevrouw Wed. Diomède DE BUCK-JOORIS en haar kind Mevrouw Weduwe Leon JOORIS kinderen De Eerw. Heer Jules DE SMET. Pastoor ta Leupegem; De familiën JOORIS, VERMEULEN, DE SMET enMATHYS, melden u met diepe droef-, heid het smartelijk verlies dat zij komen ta ondergaan, door het afsterven van hunnen teer geliefden Vader, Grootvader, Schoonvader/ Broeder, Schoonbroeder, Oom en Neet MIJNHEER Weduwenaar van Mevrouw MARIA DÈ SMET Provinciaal Raadslid, Oud-schepen der gemeenta Lede, Voorzitter der Lijfrentkae van- Lndej Onder-voorzitter van het Kristen Vlaamsck Verbond, Lid van al de godsdienstige en bur® gcrlijke Voreenigingen van de gemeente, ver. eerd met demedaïie van 1« klas van Onderlingca Bijstand, geboren te Meulebekeen godvruchtig overleden te Lede den 9 October 1920, in den ouderdom van 65 jaar, voorzien van de rechter onzer Moeder de H. Kerk. De plechtige lijkdienst zal plaats hebben Woensdag 13 October, ora 11 ure (Zomeruur), in de parochiale kerk van Lede. Vergadering ten sterfhuize om 10 lj2 ure. Wees hem indachtig in uwe godvruchtige gebeden. Vrienden en kennissen die b(j vergetelheid geen uitnoodiglng ontvangen hebben, worden' verzooht dit als dusdanig te willen aanzion. Brussel Zeevaartinrichting LEENING VAN 1897 22® Trekking 8 Oclobcr 1920 S. 17358 n. 16 uitbelaalbaar met Tr. 5,00fl S. 29 n. 24 id, 1,000 S. 15825 n, 16 id. S. 15722 n. 20 id. S. 15890 n. 5 id. De volgende nummers zijn uitbetaalbai met 125 Ir. S. N. 29 20 14423 13 17647 9 S. N. 4575 2 14423 17 17647 22 S. N. S. 7232 9 7232 15219 6 15890 5Ï Kasbons Gent 3 t. h. uitkeer baar ten laatste in 1930; Prij» van uitgifte 47Q fr. per titel van 500 fr. Kasbons 5 t. h. Gemeente krediet van Belgie, uitkeerbaar in 1930; Prija van uitgifle 470 fr. per titel van 500 fr. Men achrijft in zonder kotten ter Ennque Centrale (tela Dendre. 5319 DIEFSTAL. Bij M. Benoit Verbeeren, Geeraardsbergsckesteenweg, zijn dieven in de stalling gedrongen en sloten er 4 schoone konijnen. TE VERKRIJGEN TEN BUREELE DEZER Carnet de Poësie, Cahiers, Calpins, Peuuen, Gomt, Crayons, Passers, Porto-plumes, Porte-plames Reservoir, enz. enz. Cahiers zeer goed papier 0,40 en 0,50 tr. dubbele Cahiers 0,80 fr. VERLOREN. Zaterdag namiddag, gaande van de Groolc Markt langs de Kapel- lestraat naar de statie, bruin lederen rechte vrouwenhandschoen. Belooning aan terug brenger ten bureele van het blad. 5498 Kasbons 6 0/q Grands Maya» sans A l'lnnovation uitkeer- baar den 1 October 1930 zijn le verkrijgen ter Banque Centrale de la Dendre aan 480 frank, zonder kosten. 5418 Behalve de nummers hierboven aangedujdj zijn de volgende series uitbetaalbaar me) 100 fr. 29 1181 1402 4045 4058 4487 4575 4652 4664 5478 9232 9836 10187 10238 10819 11742 13160 14413 14589 14896 15173 15219 15722 15825 15855 15890 17358 17647 L'itbetaalbaar te rekenen van 2 Januari 1920 WISSELKOERS van 12 October Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond sterl Parijs Dollar (New York) Ghristiaoia Stockholm 443 1/2 tot 453 201/2 tol 22 22Ö 3/4 lot 233 3| 56 O/O tot 60 207 0/0 tot 211 50.536 lot 60.5? 94,60 lat 95, 14.45 tot 14 198,00 lot 2Q2.0 284 0/0 tot 288 b. SMOKKELHANDEL VAN GENEVER. Op groote schaal wordt de slui'kbondel ge dreven in genever, komende uit Holland. Strenge loezicb'.smaatregolcn werden ge nomen om de sluikhandelaars le pakken le krijgen. Door de grenswachters en acrijns- beeisndon w.rd eene bende sluikhandelaars geval. Zekere Van Peteghem van Genl had aijn juio ten dienste gesteld van Colpaert, van [.de loiters F, V. F. VERLOREN, Zondag avond, een gouden broche. Terug le brengen, tegen goede be looning, len bureele van het blad. GEVRAAGD eerlijke en treffelijke leer. jongen om brood le voeren, bij Gebroeders Keppene, Molenstraat, 15, Aalst. 6475 Geldschieter vraagt bekwamen gast, op de hoogte van al wat den stiel betreft. Aandoe] in de winsten. Schrijven bureel van het blad, onder 5415 BEURS VAN BRUSSEL van 12 October Belgische Rente 3 t. h. Mei Schatkistbons 5 t. h. Binneolandsche Leeniug 5 t, Interprovinciale Kasbons 5 t. Nationale Herstelling 5 t. h. Brussel 5 t. h. 1920 Akiiën Reserveaandeel van de Generale do Belgique 6,200 fr. Algemeene zakengang zwak. Medegedeeld door de Banque Centrale la Dendre. 59,2 98,8 493,0 95,2 91,0 48 Sociél Groeten keus van Engelsche Bedden Matrassen, alsook Behangpapier enz. Leop. Dieriok, Molenstraat, 19, Aalst. 52S JONGE DOCHTER vraagt plaats 'va alle werk, Erembodegem-Terjoden. 65< AANSTONDS GEVRAAGD zeer eerlij meisje van omtrent 15 jaar, voor kindi meid, Lange Zoutstraat, 30, Aalst. S5i GEVRAAGD. De Brouwerij Callebn Wieze, bij Aalst,vraagt een Gediplómeenk Hovenier. 541 MEN VRAAGT goede meid, reeds gedie® hebbende. Goed loon. Ziob te begrven Pie' Couckeitraat, 32, Aalst. 54 WORDT GEVRAAGD eene Boerënirw kosten inwoon. Loon 60 Fr.per qiaa»' Zich te wenden onder de letters CS. ten bureele vao 't blad.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2