Vreaseiljk ongeluk op de foor Ds inhuldiging van het Belgisch gedenkteaken te Londsn. 08 Conferensls van Gsnevs zai gsen plaats lebben -vvv Zoodanig dat bij het eindigen van zijne rede ,een storm van toejuichingen losbrak.' De voorzitter dankte nogmaals sprekers cn «publiek en vroeg dat iedereen de zaal veria ten zou. - Alsdan begonnen onze tegenstrevers wat kabaal te maken, doeh het was spoedig ge daan, daar zij lont geroken. Voorwaar een prachtige dag voor het Ki •ifrlcn Syndikaat die dc beste vruchten zal ialwerpcn voor dit syndikaat in ons Arrondis sement, daar zij eene prachtige overwinning le boe ken hebben zullen onze kristen menschen uit Aalst en omstreken nu beseffen wat hun plicht is? TE MECHELEM. Een soldaat gedood. Rond 8,do ure Maandag avond waren ver- ïohillige soldalen gekomen aan de balangoire tan Semaesse, die'op de Schoenmarkt naast den carrouselmolen van Verduyck getimmerd is. Een der soldaten, ziende dal een der kootjes (helderde van den rechten kant), ledig is, begaat de onvoorzichtigheid de trappen der balaneoire op le loopen om er plaats in tc nemen, met het droevig gevolg dal hij aan bet hoofd getroffen wordt door hel tweede bootje dat in volle zwier was. Zijne kamera- den waren oogeluigen van bet ijselijke ongeluk. DooJelijk gekwetst werd het slachtoffer weggedragen naar het apotheek Gautbier op enkele meiers van daar. De cerw. h.h. Boon, professor in hel Sl. Rombontscollege, en Cornells, onder-pastoor in St. Rombontskerk waren snmiddelijk ter plaatse om den getrof fen soldaat de geestelijke hulp, even als dc krijgsdoelor Edm. Scheyvaerls, om de ge neeskundige hulp toe tc dienen. Louis Wouters, geboren te Desscbel, fprov. Antwerpen), 6 Januari 1899, soldaat bij hel 3* artillerie, in garnizoen te Waelhem vrijwilliger van 1919, ongehuwd, is weinige oogenblikken later in de apotheek ten ge volge zijner bekomen verwondingen overle den. Het lijk werd door soldaten op eene berrie naar het krijgsgasthuis gedragen. Dinsdag rond 10 ure voormiddag bccll bel parket, samengesteld uit de heeren Wau- iers, procureur des Konings; Ed. Kempencer onderzoeksrechter cn Fr. Ëombajrls, griflier, In aanwezigheid van den heer /iiilpeommis- saris Warrens een gerechte»!ijk onderzoek Ier plaatse, op de Schoenmarkt gedaan. Dc envoouiebtigheid von het ongelukkig slacht offer werd vastgesteld. M. Delacroix bij NI. Lloyd George. Maandag is M. Delacroix met den Belgi schen gezant naar Downings'.iaat gegaan. Beiden hadden een onderhoud met M. Lloyd George, dat 40 minuten duurde. Sir G. Gra- kam, dc Biitsche gezant te Brussel, was ook lahwezig. Men denkt dat in dit streng particulier onderhoud er over de schadeloosstellings- SLwestie in 't bijzonder gesproken werd. De plechtigheid der inhuldiging. Rot was bij praelitig weer dat prinses Cle mentine van België Dinsdag middag het Bel gisch monument op de Tbcemskade beeft onthuld. Een talrijk en voornaam gezelschap had plaats genomen op de tribunen rond het me morial. Afdeelingen politieagenten moesten de me nigte op alsland bonden en de verkoopers van Belgische strikjes deden goede zaken. Woonden de plechtigheid bijde leden der Union Anglo-Belge, eene groep Belgische jommalisten, lord Burnham, de Belgische gezant en bel personeel van het gezantschap, tie lord-mayor en de corporatie van Londen, graaf Curzon, vertegenwoordiger der Engel- >che regeeiing. Verder lord en lady Emmott, burggraaf en rnrggravin Gladstone, graaf en gravin Lytion sir Francis en lady Hyde Villiers, sir George Dixon Giahame, gezant te Brussel, enz. Een bataljon grenadiei'S met muziek bewees de militaire eer, het Engelsche volkslied wei d drijft echter uw spel niet te ver, er zijn grenzen. Zij worden een paar dagen geleden door den graaf overschreden-, antwoordde de sehrijver, maar de kogels doorboorden alleen de slippen van mijn jas. Marinus Bloemist opende gelant het por tier, liet de gravin vooruitgaan en volgde baal toen. Hij plaatste zich tegenover haar in hel rijtuig als een hooggeacht vriend van de gravin. Hij onderhield do gravin gedu rende de rit als een volmaakt edelman uil de Parijsche groote wereld. Toen de wagen voor het slot stilhield, be geleidde hij de gravin tot in de salons. Een half uur later verliet Bloemist het kasteel, zijne goede luim gaf duidelijk te 'ten, dat hij zijn doel bereikt had. VIJF-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK De waarzegster in den val. Marinus Bloemist was bij den heer Pelle- tier in dienst getreden, nodal men het over salaris spoedig eens was geworden^ en de schrijver deed alles om het vertrouwen van hel bruine heertje te bekomen. Bloemist geloofde dat het bruine beertje erg toegevelijk was, en dat de oude heer self wat onnoozel was, want zijn vertrouwen in alle menschen en xijne goedmoedigheid" varen soms ongelooflijk. Maar deze waar neming was hem aangenaam, bij hoopte daardoor te gemakkelijker een roof te kun nen doen, waardoor bij, met hetgeen de y&at hen) zou beUlep aan de overzijde van gespeeld bij de aankomst van prinses Louise hertogin van Argyll. 12 uur k'okslag verscheen prinses Clemen- tine, dc muziek speelde dc Brohanoonne terwijl aan H. K. H. een bloemtuil in Belgi sche kleuren werd aangeboden. Gedurende de plechtigheid zat prinses Louise naast M. Delacroix, prinses Clemen tine naast graaf Curzon. M. Delacroix, sprak dan eene redevoering uit, waarin hij hulde bracht aan Engeland voor al wat hei tijdens den oorlog voor België en de vluchtelingen deed. Dan bracht hij hul de aan Engeland, voor de krachtinspanning tijdens den oorlog betoond en waardoor het mogelijk was den Duitschen militairen reus te verslaan. Onmiddelijk nadat M. Delacroix zijne re devoering geëindigd had. trad prinses Cle- .'riiêfttinff vooruit en liet het doek, waarmede 'het gedenkleeken bedekt was, vallen. De troepen boden de wapens, terwijl de krijgs- muzieken de Engelsche en Belgische volks liederen speelden. Lord Curzon dankte en verklaarde dal het Engelsch volk nooit den blijk van erkente lijkheid van België zou vergelen. Hij eindigde met de verheerlijking van het Belgisch volk, dat met bovenmenschelijke wilskracht zijn voorspoed heropbouwt. Na afloop der plechtigheid bood de lord major van Londen een ontbijt aan in Mansion House. Dc lord major zat voorhebbende aan zijne zijden prinses Clemetine en prins Napoleon. Onder de aanwezigen M. en Mevr. Dela- ei'oix, kardinaal Bonnie, sir Cecil en Lady Hersiet, burggraaf en burggravin Burnbam, de gezant van België te Londen, M. Lippens, gouverneur van Oost Vlaanderen, M. Braun, burgemeester van Gent; eenv. h. Micbiels, vertegenwoordiger van kardinaal Mcreier; de Belgische journalisten en de leden der Union Anglo-Beige. De lord mayor bracht een heildronk uit op de Union Anglo-Belge en wenscble België lange jaren voorspoed en vrede toe. De E. II. Micbiels verheerlijkte de liefda- digheid die het Engelsche volk voor de Bel gische vluchtelingen aan den dag had gelegd. Graaf Goblet bedankte op zijne beurt voor de gastvrijheid die de Belgen in Engeland hadden ontmoet. Vervolgens, sprekende over de Fransch- Belgische militaire overeenkomst, die het hart van alle ware vaderlanders in België verblijdt, zegde hij dal België zich meer ge rust en meer vol vertrouwen zou gevoelen, indien Engeland zich, in 't belang van den vrede in Westelijk Europa, bij die coalitie wilde aansluiten. Graaf 't Kint deRoodenbekc deed op zijne beurt Je belangrijkheid dezer aansluiting uitschijnen. Engeland mag nooit uil bet oog verliezen dat België zijne dichtste gt^ens is op he( vasteland en België moet kunnen rekenen op de hulp van de Engelsche vloot ter bescher ming zijner zeekust. Burggraaf--Burnham huldigde prinses Cle mentine en herinnerde er aan dat Koning Leopold, haar vader, een der grootste Staats mannen was die Europa gedurende eene halve eeuw bezeten heeft. Daarna maakte hij den lof van burgemees ter Max, aan wiens burgerdeugden hij hnldc bracht. Feestmaal in Lancaster House 's Avonds bad in Lancaster House het feestmaal plaats, aangeboden door de Engel sche regeering. M. Lloyd George, die niet verwacht werd, .is ten slotte toch kunnen komen en heeft op het feestmaal het woord gevoerd. Het feest was gegeven ter eerc van M. Delacroix en van de Belgische afvaardiging. Verscheidene leden der regeering, o. a. de ministers van binnenlandscke zaken en van oorlog, de eerste lord der admiraliteit cn talrijke Staatssecretarissen waren aanwezig. Er waren slechts twee redevoeringen de heildronk van M. Lloyd George aan M. De lacroix en het antwoord van den Belgischen hoofdminisler. Kasbons C O/o Grands filaga- sifiis (t A B'lnnovation 99 uitkeer- baar den i October 1930 zijn te verkrijgen ter Banque Centrale ile la Dendre aan 480 frank, zonder kosten. 5418 de zee als een rijk man kon leven. Hel bruino beertje scheen inderdaad rijk te zijn, en de oude bediende had niet gelogen, er kwamen wekelijks groote geldzendingen, welke de secretaris ontvangen on boeken moest. Bezoek kreeg het bruine heertje niet, maar hij zelf was veel uit, en Bloemist was daar» om veelal alleen. De oude bediende bekommerde zich niet om den secretaris. Eenige dagen nadat Bloemist in dienst van den heer Pelletier was gegaan, bleef deze te buis en schreef eenige brieven. Gij waart vroeger schrijver bij den Notaris Struikenberg, niet waar, vroog Pelletier. Ja mijnbeer, en ik geloof, dat gij mij uil dien tijd moet kenueD. Was bij niet de notaris van den gestor ven graaf Montpellier Ik geloof het wel, mijnheer, kendet gij ook deD graaf Bij aanzien; stierf de notaris niet plot seling, bijna tegelijk met den graaf Ik weet het niet. Hm, hm zeide bet bruine heertje, ik meende, dat gij er van wist. Kent gij niet da» tegen woordigen graaf Montpellier Ja mijnheer, van den tijd toen de jonge graaf de erfenis aanvaarde. Zoo, zoo, vervolgde het bruine heertje, bel was wel eene groote erfenis. Ja, mijnheer, ik herinner mij, dat zij eenige millioenen beliep. t «aac DE VEEPEST In ons nummer van gisteren meldden wij, dat de minister van landbouw een besluit bad kenbaar gemaakt, toelatende het vrij verkeer en handel in vee, in de streken waar de veepest niet meer hcèischt. Die tijding was wat voorbarig bet besluit is inderdaad gcnomeii doch ligt nog ter on- derteckening in het Paleis en zal dus slechts binnen eenige dagen draagkracht hebben. Intusschen blijven ide maatregelen getroffen tegen de verspreiding der veepest nog in voege. V Verdachte reizigers. Parijs 12 Oktober. In de statie van Lyon werden twee verdachte kerels, die in den Orient-Ex press hadden plaats genomen aangehouden. Het zijn twee boschewisten die van Moskou kwamen. In hunne reiskoffers, welke van dubbele bodems voorzien waren, vond men voor meer dan 80 miljoen roebels vussisehe waarden. Beide kerels werden naar Parijs gebracht en er ter beschikking van het gerecht'opge- sloten. V Erg ongeluk te Antwerpen Dinsdag morgend heeft aan boord van de Belgische stoomer Topazc gemeerd aan de Cockerillekaai te Antwerpen, een erg on geluk plaats gehad. Drie leden der bemali ming waren cenen laadboom aan bet optrek ken. De koord rafelde los, door bel draaien der winch, zoodanig dal ze op zeker oogenblik doorbrak. De laadboom stortte naar beneden, met het onhelukkig gevolg dat een der man nen die de koord vast bad, naar boven werd getrokken, vooreerst met het hoofd tegen eene katrol terecht kwam en vervolgens van 7 meters hoog op het dek terug neerstortte. Zwaar gekwetst werd het slachtoffer opge nomen en ter verpleging naar het Ste Elisa- bethgasthuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De .ongelukkige is zekere René Charles Jooris, '25 jaar, geboortig en woon achtig te Oostende. Een onderzoek is ingesteld om de verant woordelijkheid vast te stellen. Het Engelsch gouvernement aanvaardt de zienswijze van België, betrekkelijk de oorlogsschade Dinsdag namiddag verklaarde M. Delacroix te Londen aan een dagbladschrijver, dat hei Belgisch gouvernement er in gelukt is, het Engelsch gouverneinent de zienswijze van België voor wat betreft de vergoeding der oorlogsschade, te doen dcelen. De conferentie welke M. Lloyd George voorgesteld had te Géuève te houden, zal dus geen plaats heb ben De commissie der verbondenen zal de Duitsehe voorstellen ontvangen en aan dp belanghebbende gouvei'nementen verslag doen. Deze zullen dan oordeclen wat er te doen is. Het is eene groote diplomatische zegepraal hier door België behaald. IN IERLAND Ds vasten van den lord-merer van Cork Een bekend Franscb hoogleeraar, M. Mou- riquand, die verscheidene weken geschreven heeft over de voeding, werd ondervraagd over het geval van den lord meier van Cork, die thans aan zijn 61* vastendag is. Doktor Mouriquaud verklaarde, dat der gelijke vasten vooreerst den ma»v die van voedsel beroofd wordt, zeer doet vermageren. Langzamerhand wordt de reserve aan vet- slofien in het lichaam voorhanden, opge* teerd. Dc hersenen en het hart weerstaan hei langste hetgeen uitlegt, dat de vaster nog helder van geest blijft. Zulks duurt tot de vaster ongeveer de 40 °/0 van zijn normaal gewicht verloren heeft. De temperatuur blijft lang onder hel normale, 37 graad. Daarna vermindert zij zeer snel, naarmate de weer standskracht van den vaster vermindert. Volgens Dr Mouiiquaud, is er hier geen algeheele vasten, daar hij versterkende dran- Daar valt mij in, dat üe graaf eene dochter heeft Ik meende de vorige graaf had veel kiederen, en den tegenwoordigen niet. Uit het tegenwoordig huwelijk beslaan geen kinderen, mijnheer. Dat is zonderling, vervolgde het brui- ne heertje, ik hoorde gisteren avond toeval lig, dal eene dochter van graaf zich hier te Parijs bij vreemdeu ophoudt, dat een tweede graaf gevonden is, en dat de dochter dezen tweeden graaf als baar vader heeft her kend. Ja dat is alles juist mijnheer. De graaf heeft eene dochter uit een vroeger huwelijk Deze dochter heeft den graaf sedert baar derde of vierdejaar niet gezien. Nu beeft zij een vreemde, die zeker bedrog wilde plegen, voor haar vader gcliouden, maar na zulk een langen tijd moet bet toch moeilijk zijn, den vader te herkennen. Volgens men mij vertelde, zeide Pelle tier, moet de man die zich de ware graaf MoDtpellier noeinl een afschrift van een testament van de hand van den gestorven graaf gehad hebben eQ dit testament.... Verloren hebben, aldus eindigde Bloe- mist de zin, een oud middel tot bedrog, mijnheer. Dit testament moet gevonden zijn verbeterde bet bruine beertje en zag als toevallig tot den schrijver op. Bloemist schrikte, maar herstelde zich spoedig maar mijnheer Pelletier bad de uitwerking zijuer woorden bemerkt. ken inneemt. Overigens leidt de lord-meier van Cork een zeer kalm leven, waardoor zijne uithoudingsvermogen schier niet achteruit gaat. Om die verschillige redenen kan de lord meier nog geruimen tijd vasten. Nog eene botsing Ten gevolge van de huiszoekingen in den vroegen morgend te Dublin door soldaten gedaan, welke in gepantserde [auto's waren, heeft een treffen plaats gehad met de burgers. Geweerschoten werden gelost. Een officier werd gedood. Twee soldaten en een burger werden gekwetst. Twee agenten werden heden morgend ge dood, drie andere zwaar gekwetst door geweerschoten, wanneer zij ziel» per automo biel van Roscormon naar Ballaghadireen begaven. Zitting van 12 October 1919. Nieuwe Senaleurs M.M. W1TTEMANS (sec.), plaatsvervan ger van Dr. Spyers en LEFEBVRE (kath.) plaatsvervanger van M. Empain, leggen den eed at, de eerste in hel Vlaamsch. De Senaat te Antwerpen Op voorstel van M. MERTENS (kath). be sluit de Senaat Donderdag geen zitting le houden, ten einde de senatoren toe te laten deel le nemen aan den uitstap naar Antwer pen. De 8-urenarbeidsdag Dr. DEPAGE (lib.) onderzoekt het ontwerp als wetenschappelijk man. Van dit standpunt acht hij de invoering van den 8-urenarbeidsdag onontbeerlijk en als geneesheer acht bij zich in geweten ver plicht het onlwerp'uit alle krachten le verde digen. «Spreker doet uitvoerig de talrijke redenen èie hem daartoe aanzetten kennen en wordt luide toegejuicht op vele banken. M. DIGNEFFE (lib.) daarentegen is van oordeel dat het ontwerp tegen het belang der arbeiders is en tegen het belang van bel land. De redenaar wordt herhaaldelijk onder broken door de socialisten, die zijne taal als uitdagend bestempelen. Minister WAUTERS vraagt hem waarom zoovele landen den 8-ureodag dan hebben ingevoerd M. DIGNEFFE beknibbeld daarna hei Taylorisme even als de besluitselen aangeno men door de conferentie van Washington. Te midden van onophoudelijke onderbre kingen beweert hij dal hel ontwerp de pro ductie zal verminderen. Hij ontwikkelt daarna de drie amendemen ten die hij in de wet wil invoeren. M. COPPIETERS (soc.) verdedigt het ontwerp en zegt dat het geen ander doel beeft dan den werkman tegen uitbuiting door den patroon te beschermen. Het zal geenszins do voortbiengst vermin deren en in tegendeel onder zedelijk en stof felijk oogpunt voor den werkman eene wel daad zijn. De beraadslaging zal morgen voortgezet worden. De zitting wordt geheven te 5 uren. Assisenhof van Brabant. De moord der Kleine Boter straat te Brussel MORGEN DZlTriNG. Onder den invloed van cocaïne De laatste getuigen brengen niets nieuws aan hel licht. De hoer WETS, kinderrechter, geeft inlich tingen over Heinemann, die vroeger te Moll in een gesticht ter verpleging werd opgeno men en teokens gaf van geestesverzwakking. Geneesheer DE CRAENE heeft de beklaag den onderzocht, die de beste gezondheid ge nieten. Toen zij de misdaad pleegden, waren zij onder den invloed van cocaïne. Twee Juffrouwen, vriendinnen van Francke ontvingen enkele gestolen juweelen. De door den voorzitter gestelde vraag Waart gij niet ven-ast bij het ontvangen der juweelen blijft onbeantwoord. Een testament gevonden vroeg hij. Ik weet niet meer, ik dacht dat gij het verdere wist, zeide mijnheer Pelletier weder naar zijne papieren ziendo. Dat geloof ik niet, ik heb er niets van gehoord. Het moet eene vervalsching zijn. zeide het bruine heertje en zag wedert oevallig op. Weder hadden deze woorden eene zicht bare uitwerking op Bloemist, die van kleur veranderde. Eene vervalsching vroeg hij, liet testament van den graaf zou vervalscht zijn? Neen, neen, versta mij wel, zeide het bruine heertje, bet afschrift van den tweeden graaf zou vervalscht zijn. Ja zóo dat is wal anders, zeide Bloe mist met verheffing van stem, dat |is ontwij felbaar zoo. Ik kom zoo wat overal, en hoor daar door vele zaken, zeide Pelletier, en zoo hoorde ik ook, dat dc politie den schrijver op het spoor zou zijn, die hot testament ver valscht had. Hij zag weder naar Bloemist. Den schrijver, vroeg deze, den schrijver? Gij schrikt, zeker omdat gij schrijver bij den notaris Struikenberg waart, zeide mijnheer Pelletier zoo onnoozel mogelijk. Ik schrik volstrek niet, als de politie hem heeft, dan is het goed, antwoordde Bloemist volkomen bedaard. Zij heeft hem nog niet, zij is hem slechts op bet spoor, ik meen natuurlijk den schrijver van het testament van den tweeden graaf, versta mij wel. Aanhouding ter zitting BOVRILLE Alfonsine, van Luik, kreeg er hel bezoek van Franck cn ontving van hem juweelen. Aan den onderzoeksrechter heeft zij gezegd - Franck heeft mij verleid, dar' hij met de anderen wel 't akkoord was om. de moord te plegen, zulks om den diefstal te vergemakkelijken. Ter zitting loochent zij dit gezegde, M. de voorzitter dient haar eene duchtige.bolwassching toe. Aan den onder zoeksrechter beeftzij ook verklaard dat Francls haar gevraagd had zijn soldatenpak te ver bergen. Dit loochent zij ook ter zitting en zegt dat Franck haar nooit zulks gevraagd heeft. ADVOKAAT-GENERAAL. Gij heb* een valscben eed afgelegd en pleegt \alsche getuigenis. Ik eisch uwe aanhouding. VOORZITTER. Inderdaad, hel Hot sluit zich bij. dien eisch aan en ik geef den griffier last verslag op te maken van uwo valsche getuigenis. Gij weet wat het is een eed af le leggen cn moet ook weten wat eert valsche eed is. Ik geef u nog eenige oogen-» blikken tijd om de waarheid le zeggen. Spreek A. Ik houd staande wal ik hier zeg. V. Aan den onderzoeksrechter hebt gij bet tegenovergestelde gezegd. Gij weet dal gij voor valscben eed tot verscheidene maan den gevang kunt veroordeeld worden. De onderzoeksrechter M. De Jaer wercl ontboden en geconfronteerd met getuige. M. DE JAER. lk bevestig dat getuige mij de verklaring beeft afgelegd die geakteerc zijn in het dossiêr. GETUIGE. Gij hebt mij oversnhi-eeuwd i M. DE JAER. Niet waar Ge moe' bier de waarheid zeggen. Ik bevestig nog maals de verklaringen van het dossier. ADV. GEN.En gij, getuige, volbard'J gij in uwe loochening Het is nog tijd om de waarheid te zeggen.A. Ik volhard.. ADV. GEN. Ik eisch dat die vrouw op staander» voet aangehouden worde. VOORZITTER Het zij zoo. Gendarmen neemt die vrouw in hechtenis. (Getuige were! weggeleid door de gendarmen). NAMIDDAGZITTING Een ontzaglijke volkstoeloop De zitting wordt kwart over twee uur her vat. Geweldig is de toeloop van het publiek voor deze zaak. 't Is een bijzonder publiek, waaronder men vele loensche gezichten ziet. Voortzetting van het Getuigonverhoor Eerst verschijnen eenige personen, die ge* tuigen ten gunste van Heinemann. Deze was, zoo verneemt men, als kind een vlijtig leer ling en latei' was zijn werkgever ook tevreden, over hem. Hel is een ongelukkige, die veel geleden heeft en door zijn stiefvader barscb behandeld was. Kortom, hij kreeg een ge brekkige opvoeding. De heer GREGOIRE komt zeggen, dat Claes in Duitschland weigerde voor de Duit. scbers tc werken en dat ?»jn houdirig vadcr- landsch was. Andere getuigen, die eveneens in Duitsch land gevangen waren, bevestigen zulks ei voegen er zells bij dat Claes zich verminkte om niet door de Duitschers tot arbeid ge dwongen te worden. Gansch belangloos be' wees hij zijn kameraden vele diensten. Het rekwisitorium ADV. GEN. SARTINI, openbaar minister rio spreekt een zeer streng rekwisitorium uit onderzocht welk aandeel ieder der vier daders in de misdaad nam, verwerpt alle verzachten de omstandigheden en eischt eene streng» straf voor de vier daders. Do pleidooien M. VAN HOLSBEKE pleit voor Heincman. Hij vraagt verzachtende omstandigheden* zeggende dat ofschoon de diefte misschiet» wel voorbereid werd, er toch geen voorbej dachlheid was, voor het plegen der moord.' M. WAGENER pleit voor Claes en wil ook doen uitschijnen, dat er hier geen beraamde; moord gepleegd werd. Er is slechts een enkelen steek toegebracht, niet om te dooden, doch om Jeanne Verhasselt tot zwijgen te brengen. De verdediger hoopt, dat de gezwóornen rekening zullen houden van het voorgaande goed gedrag van den betichte en vooral van zijne dappere houding tijdens den oorlog. Ik begrijp u, mijnheer. Want hel eoi'ste testament is erkend, en een kan slechts vulsch zijn, gihg het heertje voort. Maar dan moesten beide testamenten er zijn. Op dit oogenblik trad de oude bediende in het kabinet en meldde de hoor Louis aan. IliurheoD, laat hem dadelijk binnen, beval mijnheer Pelletier en stond aange naam verrast op. Bloemist zag verbaasd op. De deur ging open het was werkelijk de hem bekende jonge Louis, de beschermer var. Engeline, die den beer Pelletier goed scheen te kennen, daar deze hem legemoo! snelde. Thans begreep Bloemist de bron waaruit de oude heer zijn kennis putte, en dit stelde hem weder gerust, daar het voor hem nu duidelijk was, dat liet niet hem, maar een anderen schrijver gold, tegen wien verden king werd gekoesterd. Gij zijt mij hartelijk welkom, mijn beste heer Louis, dus eindelijk weer gene zen, zeide mijnheer Pelletier zeer verheugd en klopte den jongen man op den schouder, nog wal bleekjes. Het is mijn eerste wandeling, mijn heer, antwoordde Louis, wien de hartelijk® ontvangst onbesohinjflijk goed deed. En nu bezoekt gij mij het eerst, mijn-, heer Louis, riep het bruine heertje en drukte met warmte de hand van Louis. (VervolgL

De Volksstem | 1920 | | pagina 2