strijd eiii vijf üiilta 16 Zaterdag Octob.1920 mm De warboel in Italië Ysrscfoeldess mlljcsa mit gsstolsa tea cadsels ?aa bst FranssSs leger. Onze vorsten op reis De goudhandel* DE DRAMAS DER ZEE De krach te Brussel XXVI* JAARGANG NUMMER 233 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 33 <3- .5=5 T Tt y CENTIEMEN Uitgever: JvVan Ndpff.l-De Qendt r? I..V-i—I Publiciteit büite'n het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hayas,8, Martelaarpleiu. te Brussel; S, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. H. Florentinus Zon op6,25, onder 5,07 Eerste kwartier den 20 Eenige dagen geleden werd op esnc socia listische vergadering oua-strijders te ftüat-egnon betoogd, dat de socialistische Diid-strijders eenparig beslóten hadden, in jfeval van mobilisatie, zich niet naar de kazer ne, maar naar het Volkshuis te begeven. In dien zij hunne regimenten gingen vervoegen, dan zouden de aldaar ontvangen geweren met tneer dienen, om de grenzen te gaan verdedi gen, maar om barrikaden te beschermen, op werpen tegen de sociale revolutie. Tegen zulke schandelijke taal, die in an dere landen niet gestraft zou blijven, l&in niet genoeg geprotesteerd worden. Dat zij gevoerd werd en door zekere pers zoo maar, fonder de minste afkeuring, kon weergegeven worden, wijst op den invloed, die eene reeds femg ingezette antimilitaristische campagne thans bereikt heeft. Het spreekt van zelf, dat het vooral in de socialistische werklieden middens is, dat deze invloed zich het meest doet gevoelen. Zoo gaat het trouwens altijdOm wanorde te veroorzaken, moet men eerst trachten den waarborg van orde te verwijderen of ten min- ple hem onschadelijk te maken. Welnu, die waarborg van orde is het ieger. Het leger staat de roode belhamels in de baan. Daarom .moet het leger weg. En om het zoo aan boord le leggen, dat de groote massa de ware rede nen van anti-mifitarisme niet inziet, wordt tegen den oorlog uitgevaren en bijgevolg te gen de legers. i- Indien we hier de uitspattingen van onze roode anti-militaristen aan de kaak stellen, wil dat geenszins zeggen, dat wij onbezonnen vereerders zijn van das Mililar Wij ge ven gaarne toe, dat een ideale toestand die «>u wezen, welke geen legers noodig maakte gelijk het een gelukkig droombeeld is eene maatschappij te bezitten, die geen gendarmen, Politieagenten en gerechtsdienaars zou ver- eischen, Maar waai- is die te zoeken Waar bestaat de akker waar geen onkruid in groeit Voegen wij hierbij, dat de katholieken principieel wars zijn van alle geweldpolitiek. Hun ideaal is Pax hominibus bonae vo luntatis Maar naast dezen philosophischen grondslag staat de noodzakelijkheid voor een Slaat van het handhaven der inwendige orde en het verdedigen van zijn eigen bestaan krachtens het natuurlijk zelfverdedigings- recht. I)e Staat handelt hier als lasthebber van de gemeenschap en onder deze telt men ook vrouwen, kinderen en ouderlingen, die Ben heilig recht hebben op bescherming van we^e tliezelide gemeenschap, waar zij toebe- jiooren. Zoolang die gemeenschap, die België heet, bestaat, eische men niet, dat zij ontwapeneof bieb zelf zoodanig verzwakke, dat zij eene gemakkelijke prooi zou worden van anderen. Wie van ons zou huis en erf opzettelijk open en onbeschermd laten, louter om eene zieke lijke thoorie te voldoen Of laten ouze roode pacifisten-leiders hunne woningen wagewijd open en breken zij slot cn grendel van hun )mis af in de overtuiging, dat niemand bij hen zal inbreken Om tot eene geleidelijke ontwapening te jcomen en aan de eischen van een noodzake lijk kwaad, dat het militarisme is, paal en perk te stellen, is er maar één middelOn derlinge verstandhouding tusschen de Staten In den vorm var. een Volkenbond. Dit groot ste ideaal van den niet genoeg begrepen voorzitter van de machtigste democratie der aarde, is nog altijd de meest practiscbe op lossing, om uit de onbeschrijfelijke verwar ring te geraken, waarin wij ons bevinden. Jammer is het, dat de openbare meening ïn sommige landen ook bij ons nog niet genoeg gewonnen is voor de Volkenbondsge dachte. Een al te groot .gedeelte van het Bel giscli publiek staat nog onverschillig tegen over deze grootsche poging oüi den wereld' vrede te verzekeren. De pers moet hierin de voorlichting geven Dat is hare beschavingsrol. In andere al te chauvinistische kringen vreest mén, dat de actie van den Volkenbond zal uitkomen op eene ongewenschte inmenging in eigen natio nale souvereiniteitsrechten. Men vergeet echter, dat deze afzonderlijke rechten minder zullen beperkt worden onder het regiem van een krachtigen Volkenbondspolitiek, dan wanneer ieder land op zijn eigen lot aanga wezen is, overgeleverd als het zal zijn aan de kuiperijen eener onvertrouwbare inlernationa le staatkunde. Vooral de kleine landen, gelijk België, moesten, meer nog dan de andere, inzien welken schat van mogelijkheden de volken bond actie hun aanbiedt. Het behoud van de territoriale integriteit zou nooit sterker kun nen gewaarborgd zijn. Het zijn juist deze landen, die het meest zouden moeten ieveren, om, in loyale samenwerking met al de Bondsleden, eene nooit geziene reusachtige instelling te doen ontstaan, waarvan zij de eerste belanghebbenden zouden worden. Moge daarom onze pers, van welke kleur of strekking ook, front maken legen uitzinnige redeneeringen als die van Quaregnon, die slechts vergil zijn voor eene reeds om andere redenen vooringenomen volksmassa, en den eenigen weg inslaan, die tot eene praktische oplossing voert. Het door zekere bladen aangekweekt scep cisisme ten opzichte van den Volkenbond werkt nadeelig-in elke richting, en wie het goed meent met ons dierbaar vaderland steune het grootsche werk der Volkenbond instelling. Eens bloedige botsing, Rome, 14 Oct. Uit Brisighella wordt geseind dat een aantal arbeiders zich tegen het wegvoeren van een gevangene trachtten te verzetten. Tusschen de betoogers en het militair geleide kwam het tot een botsint met het gevolg dat twee arbeiders neergescho ten werden* Twee moorden door een Roode rechtbank gelast. Milaan. 14 Oct. De Corn ere della Sera bevat belangwekkende bijzonderheden over de onlusten welke zich onlangs le Turijn voordeden. Zoo werden o. m. tijdens de bezetting der fabrieken een bediende van de firma Fiat, voorzitter der Nationalistische Federatie en een gevangen be waker Seimula genaamd, in de straten van Turijn gedood Men weet nu dat deze dubbele moord ge last werd dooreen rovolutionnairerechtbank, zetelend in het werkhuis Bevillacgna samen gesteld uit Roode gardenen 8jongens en meisjes van 1G lot 20 jaar. De politie heeft nu a! de leden van deze rechtbank in hechte nis genomen. 83e Vervolg. Ik zou wel willen weten of hij ons gis teren herkend hoeft, zeide de Spanjaard. Het bruine heertje nooit. Vooreerst Is-het hier te donker, en hoe zou hij er aan denken Als de schrijver hem hier gezonden had zeide de Spanjaard. Wij kunnen niet veel goeds van hem verwachten, nadat wij \\A grootsto doel van den buit gehouden hebben, hij zal dat niet vergeven. Ach wat, zeide Sanspeur. Hoe zal hij weten dat. wij hier zijn. In dit oogenblik keerde liet meisje, dat bij de waarzegster was geweest, terug en da delijk er op verscheen de bloemenverkoop- sier in haar avontuurlijk kleed. Dat is een uitstekende zaak, zeide zij. jEn wat de hoofdzaak is, zij geeft zekerheid, en toen begon zij le dansen en te rinkelen met de frankslukden, die zij in de hand had. Het word echter eerst komisch toen ook de flikke onbekende haar voorbeeld volgde. Plotseling werd de spraak gestoord door Jöeti uitroep een nieuwe klant. De bloemenverkoopstcr vloog in hare ka mer terug, om de helderziende te spelen, de iDi.b kende was haar met groote sprongen gevolgd, en sloot de deur zacht achter zich ioe, Sanspeur en de Spanjaard bleven iu de TOorkamer. De door werd geopend. Eeno erge zaak is te Parijs aan 't licht gekomen. In de streken tijdens den oorlog door de Duilschers bezet, hadden de Duit- schers natuurlijk ook hunne marken opge drongen. Toen deze streken vrijgemaakt werden, werden de marken te Parijs ver zameld cn er in eene zaal onder bewakinj geplaatst. Een der bewakers vond niet beter dan eenige" medeplichtigen te zoeken en samen hebben zij verscheidene zakken marken, eene waarde van verscheidene miljoenen vertegen woordigende gestolen. Tot hiertoe zijn reeds viel aanhoudingen gedaan. Nog andore worden- verwacht. In hetzelfde oogenblik sprong do Span jaard van zijn stoel in do nabijheid van de deur op want hij zag hot bruine heertje en de policieagenten, die hij door een snelle sprong hoopte te ontgaan het gelukte hem ook werkelijk, den eonen agent ter zijde stootende, da trap ongehinderd af te komsn, maar beneden liep hij twee andere policieagenten in de armen, die hom dadelijk grepen en bonden, omdat hij zich verdedi gen wilde. Sanspeur sprong ook van zijn stoel op, maar hij kwam er niet beter af toen hij eene poging deed om te ontvluchten. Verraad, riep hij nu met de tanden knarsende, dat heeft die nietswaardige schrij ver ons aangedaan. Geeft u over, beval de eene policie- agent, het huis is door de policïe omgeven. De bloemenverkoopsler, die het geruisch niet begreep, rukte de deur open en zag nu de agenten voor zich. Wat moet dat boteekenen, riep zij bru taal, wat is dat Dat is niets anders dan dat gij en de andere daar, die zich uwen magnetiseur noemt, ons moet volgen, antwoordde eenon agent, maakt geen drukte, anders wordt gij gebonden. De onbekende zag zoekend naar alle zij den, sprong naar het raam, maar toen hij het opende, zag hij beneden eenige agenten slaan. Sanspeur werd reeds weggebracht. Zoo kan ik toch niet meó, riep de bloe- De dreigende nijverheidskrisis in EnselandL Het uitvoerend komiteit der mijnwerkers van Nottingham heeft de staking beslist tegen 16 Oktober. Nog in verscheidene andere kolencentriims zoti men gedreigd hebben het werk neer te leggen. De einduitslag van het referendum van Maandag laatstleden, moest Woensdag avond na de vergadering van het uitvoerend komi teit van den mijnwerkersbond békend ge maakt worden. Men verwacht, dat het uitvoerend komiteit den uitslag van het referendum aan het gouvernement zal mededeelen, om aldus ge legenheid te hebben, de onderhandelingen te hervatten. Het referendum der mijnwerkers. Londen 15 Oktober. De uitslag van het referendum der mijnwerkers, werd gisteren in de conferencie der mijnwerkers mede gedeeld. De voorstellen der patroons werden ver worpen met 635.093 stemmen tegen 181.428 De conferencie besloot den uitslag van hel referendum schriftelijk aan M. Lloyd George te laten geworden. Men zou hem tevens inlichten dat hetstakingsvoorbericht Zaterdag 16 Oktober ten einde loopt. Men hoopt nu dat het drieverbond mijn werkers, spoorwegwerklieden en werklieden onmiddelijk zal vergaderen entusschenkomen. Zoodra de beslissing der mijnwerkers te Cleveland bekend was, hebben de bestuurders der groote metaalwerkhuizen, de noodige maatregelen genomen', om hunne werkhuizen te sluiten. Anderzijds melclt een Reuter telegram Het gouvernement blijft niettemin bij zijn voorstel de loonsverhooging regelen naar de voorbrengst, ofwel-gansch het geschil aan een onpartijdig scheidsgerecht onderwerpen. Het gouvernement is van oordeel, dat aan gezien de mijnwerkers weigeren naar de raadgevingen hunner leiders te luisteren, het gouvernement machteloos is, om tusschen te komen. Het gouvernement is op alles voor bereid en het mag op den steun van het publiek rekenen. Een belangwekkend verblijf le Pinheiro Do Koning heeft bij zijn vertrek uit Sao Paulo, de overheden verzocht de bevolking te bedanken voor haar hartelijk onthaal. Onze Vorsten kwamen Woensdag te Pin heiro aan. De Koning, de Koningin en de prins zijn te paard uitgereden om het Dier kundig Gesticht te gaan bezoeken. Bijna iede re slaat telt zulk een. Onze Vorsten hebben de weilanden en velden doorlóopen. Zij hebben het vangen van ossen en paarden bij middel van het lasso-werpen, alsook de dressecroefeningen der dieren bijgewoond. En steeds, als overal, werd ook daar de Brab-ingonne gespeeld en gezongen cn met bloemen geworpen. In de uilgesproken rede voeringen werd alle mogelijke lof aan België en zijne Vorsten toegezwaaid. De correspondent van de A. T. B. seint dat Koning Albert te Lissabon den president van Portugal een bezoek zal brengen. President Pessoa is dc koninklijke familie te Pinheiro komen afhalen. Een Belg aangehouden te Charleviile. De Fransche veiligheidspolicie had ver nomen dat er sinds eenigen tijd langsheen de Fransch-Belgische grens op groote schaal handel in goudstukken gedreven werd. Gisteren werd zekeren Eugeen Girlande, groentenkoopman te Couvin (Belgie) te Char leviile aangehouden. Hij kocht er de goud stukjes van 20 fr. voor 36 frank menverkoopster, en wees op haar sleepend kleed. - Doe een mantel of een doek om, beval do agent, terwijl hij zich meester van den onbekende maakte. - Wal is er dan gebeurd Waarom neemt gij ons gévangen vroeg de bloemen verkoopsler, mag men niet eens zijne zaken rustig drijven De onbekende wilde zich houden alsof de aanhouding een beleediging voor hem was, maar deraiddelerwijl in de woning gedron gen policieagenten maakten niet veel om standigheden met hem. De vier gevangenen werden in een rijtuig naar de gevangenis gebracht, waar Louis nog altijd zat te'wachten. Eindelijk kwam hot bruine heertje. Mijnheer Pelletier had een verheugd ge zicht, en deelde den rechter mede, dat de beide misdadigers en nog een paar anderen epakt waren. De onbekende en Sanspeur worden op be*« vel van den rechter voorgebracht, en Louis verklaarde dadelijk, dat "zij het waren, die herhaalde vervolgingen en aanvallen hadden gedaan. Tengevolge hiervan, en van de verklaring van het bruine heertje werden al de inhech- tenis genomen naar de cellen der gevangenis ;ebraoht, en het bleek nu dadelijk, dat de onlangs ontvluchte Spanjaard, zoowel ats zij, die hem de middelen om te onlvluohlen de handen had gespoeld, zich onder de gevangenen bevonden. De mijnramp van Montignies'le-1 illeul. Nog zes gekwetsten overleden. De grauwvuurontplofling een paar dagen geleden te Montignies-le-Tilleul voorgevallen heeft jammerlijk genoeg nog andere slacht offers gevergd, dan de drie ongelukkigen welke wij gisteren reeds vermeldden. 's Avands nog bezweek een der gekwetsten Jules Cockx aan zijne verwondingen. Doch de daaropvolgende nacht zou bijzonder tra gisch zijn. Inderdaad niet min dan vier der gekwetsten bezweken. Het waren de genaam den Emifil en Alfred Bauwens, van Roux Alexis Dorzie van Marchienne au Pont, en Aimé Vendy van Montignies-le-Tilleul. 's Morgens vroeg bezweek Alfred Richard ook van Montignies. Al deze ongelukkige slacht offers waren gehuwd en vader van familie Ilartroende tooneelen hadden plaats in en rond het gasthuis, telkens de dood van een der slachtoffers bekend gemaakt werd. Oude moeders, kleine kinderen, echtgenooten gansche familiën snikken in het doodenhuisje waar thans reeds negen lijken naast elkaar gerangschikt liggen. Meest allen zijn onkenne lijk, daar hunne brandwonden vol kolen steken. Men vreest dat de vier slachtoffers welke thans nog in leven zijn, ook niet zullen kun nen gered worden. Eene bawogene reis Het stoomschip Chicago City toehoo rende aan de firma Charles Hilliand Sons verliet de haven van Antwerpen den 25 Sept. en liep den 2 Oct. te Bristol binnen onder een hevigen storm. Het had water geschept door de luchtpijpen en 24 uren lang had het de grootste moeite om stoom te maken. De brug aan stuurboordzijde was weggerukt. De draadlooze telegraaf werd in werking gesteld^ Kapitein en bemanning waren druk in touw en er werd rijkelijk olie over de baren gego ten, die torenhoog stegen en het schip dreig den te verpletteren. Het kompas was verloren gegaan. Toch slaagde kapitein Winscombe er in, dank zijn vlagsignalen, de haven van Bristol te bereiken. De vervaardiging van kunstmatigen Diamant. Een opzienbarend bericht. De Telegraaf verneemt uit Berlijn het vol gende opzienbarende bericht Sedert eenige weken zijn in de pers ge ruchten verspreid, dat de dynamiet-maat- schappij voorheen Alfred Nobel in Hamburg, een patent heeft aangekocht, door middel waarvan diamanten van uitstekende kwaliteit op kunstmatige wijze kunnen worden ver vaardigd. Opvallend was het reeds, dat de genoemde maatschappij zich niet omtrent deze berichten in de pers heeft uitgelaten. Naar de T.U. thans van goed ingelichte zijde verneemt, heeft de firma inderdaad een uitvinding aangekocht, die een algeheele omwenteling op de diamantmarkt tengevolge moet hebben. Het bedrijf van de Nobel-maat- schappij is reeds zoover voor de vervaardi ging van diamant ingericht, dat dagelijks reeds verscheidene honderden karaat voortge bracht kunnen worden. Eveneens zou het vast staan, dot er tech nisch geen beletsels zijn om de fabricatie geleidelijk per dag lot een productie, van !500 a 3000 karaat op te voeren. De kunstmatig gevormde witte diamant moet den natuurlijk gevormden, in mijnen jevonden diamant in ieder opzicht overtreffen Sen voornaam punt is het, dat de onkosten van de fabrikatie zoo laag zijn, dat de sleenen per karaat 10,000 a 12,000 mark zouden Louis keerde tegen avond, nadat hij van mijnheer Pelletier afscheid had genomen, verheugd naar het hospitaal terug. ZES-EN -TWINTIGSTE HOOFDSTUK Engeline wort uitgeleverd Het was aan de geneasheeren gelukt, En- geline in het leven te houden en thans be vond zij zich in een goeden staat van beter schap, en hoopte zelf binnen veertien dagen het hospitaal te kunnen verlaten. Terwijl zij sluimerend lag te droomen over het geluk van weldra Lij de weduwe Biion en Antoinette te kunnen zijn, kwam de bewaakster haar berichten, dat een voor name dame gekomen was, en naar haar vroeg. Engeline schrikte. Zij vermoedde wie het zijn zou. Zij wist, dat zij ziek in het hospi taal lag. Het duurde lang voor dat zij binnentrad. Engeline was bleek van aandoening. De gravin vernam van den geneesheer, wanneer de zieke ontslagen kon worden, nadat hare vraag, of zij haar meê kon nemen ontkennend was beantwoord. De geneesheer verklaarde, niets te kun nen bepalen, omdat de vergiftiging zeer zwaar was geweest, en nog niet overwon nen was. Daarop trad de gravin met de uitdruk king van ernstig medelijden in de zieken kamer. Uw ontroostbare vader, die bericht kroeg van uw groot ongeluk zendt mij tot u, kosten, terwijl de tegenwoordige marktwaar de van de gevonden diamant van dezelfde kwaliteit ongeveer 16,000 mark bedraagt.' Hieruit zou voortvloeien, dat aan het Engel- sche diamanlmonopolie practisch een einde is gemaakt. De Deutsche Allgemeine Zeiiung schrijft in verband hiermede Wij geven dit bericht slechts onder voor-' behoud, daar ons den tijd ontbreekt om een onderzoek in te stellen. Een feit is echter, dat de dynamiet-maatschappij in Hamburg over eenigen tijd onderhandelingen heeft ge voerd over den aankoop van een patent voor de vervaardiging van kunstmatigen diamant. (Of dit ate reklaam voor bedoelde maat schappij moet dienen, zal later blijken. Wij herinneren ons echter dat sedert jaren ge ruchten van soortgelijke ontdekkingen dh ronde deden. Het is echter steeds bij die geruchten gebleven. Red.) Over deze zaak, welke wij reeds gislerea in eenige regelen meldden verhemen wij nog: De wisselagent in kwestie, zekeren S..., had van talrijke klienten fondsen cn andere waarden in handen, doch geen enkele klient zag er ooit iets van terecht komen. Ten lange leste verloren eenige klienten het geduld en legden eene klacht neer. Een onderzoek werd'geopend en daar men in de bureelen van den wisselagenl noch boekhou ding, noch waarden vond, werd hij evenals zijne moeder aangehouden. Pas was het gerucht dezer aanhoudingen wat verspreid, of het regende klachten. Onder de slachtoffers bevindt zich een ma gistraat van het Beroepshof van Brussel, die 10.000 fr. verliest; een expert-boekhouder is er aan voor 15.000 fr.; een ambtenaar der Brusselsche traras voor 34.000 fr. al zijne spaarpenningen; verder verscheidene financie- mannen van Brussel, voor sommen beloopsit- de tot 70 en 80.000 fr. Woensdag avond had men reeds een totaal van meer dan 350,000 fr. doch daar het zoo goed als zeker is, dat S.., ook klienten bad in de provincie en anderzijds, dat er velen zijn, die nu ze toch hun geld kwijt zijn, liefst zullen hebben, dat hun naam niet vernoemd wordt, zoo mag men gerust schatten dat het tekort meer dan een miljoen zal bedragen. S.., heeft ten andere al de geldverduiste- ringen bekend. Hij weet alleen te zeggen dat hij het geld in ongelukkige speknlatiën ver loren heeft. Het is evenwel bewezen, dat hij op zeer breeden voet leefde en het geld let terlijk weewierp. De slachtoffers van den drank. Een derde sterfgeval te Borgerhout. Zooals men ziet is de droevige reeks nog niet ten einde. Het eene slachtoffer van den drankduivel volgt het andere op. Nu is het weer een 50jarige diamantslijper, Adriaan Lezsen gcheeten, wonende te Borgerhout, Watergang, 4, die zijne overdreven liefde voor denalcool met den dood moest bekoopen. Dinsdag avond was de man rond half zeven in half dronken toestand thuis geko men en kloeg^pver geweldige hoofdpijn en krampen in de maag. Zonder er verder aan-^ dacht op te geven begaf hij zich te bed. Binst den nacht verbeterde zijn toestand geenszins en Woensdag morgen kloeg de inau zoo geweldig dat men dokter Dockx ging ont bieden. Toen deze bij hem ten huize kwam rond 3 ure, was de diamantslijper reeds doods. Op bevel van den geneesheer, die weldra had opgemerkt, dal hier geen jnatuurlijke dood in 't spel was, werd het lijk naar het St. Erasmusgastbuis gevoerd waar de wets dokters Van Bever en Leclel tot de lijkschou- wing zullen overgaan. zeide de gravin, welk een zorg, welke smart veroorzaakt gij uw vader. Engeline kon geen woord spreken, de herinnering aan de mishandelingen en de ge dachten aan haar armen vader, die voor deze bedriegster in het bagno smachtte, vervulde haar met onbeschrijfelijke verachting en tegenzin. De bewaakster bood de gravin een stoel, deze gaf haar daarvoor een vijffrankstuk en nam bij het bed plaats. Wij beklagen uw ongeluk, maar gij hebt er zelf sohuld aan, zeide zij. Waarom ontvluchttet gij uw vader, waarom liieldt gij u zoolang bij vreemde lieden op, in plaats van daar terug te keeren, waar liefde en goedheid u wachten. - Liefde en goedheid zuchtte Engeline, gij hebt den graaf veel zorg bereid, maar wij willen dat alles vergeten, want gij zijt een verblind, ongelukkig kind. Keer naar Mont- pellier terug, in de armen van uwen be droefden vader. Nooit, nooit zal dat gebeuren, riep Engeline, weet gij niet meer welke behan deling, welke vernederende schandelijkhe den gij tegen mij hebt uitgevoerd Dankt gij niet meer aan den boschwachter en zijne gierige vrouw. Denkt gij niet moer aan da mishandelingen Laat die herinneringen rusten, Enge line, dat alles was noodig om uw vroeger godrag, of meent gij, dat een vader onrecht vaardig t^gen zijn kind kan zijn Meent gij, dat uw vader... (Vervolgtj.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1