m De slag nu den IJ® DOOD m Genaraal LE1MJ M MITSGHERS IN AALST De mlMenstandsttBlversIteit Woensdag Octob„192ö ONZE ROEMRIJKE VERJAARDAGEN Oe Éjrarkgrssiakiog in Engeland. Rond hef Ministerie Eso nieuwsoortigs tocht over het Kanaal Een bghenölge bedrieger. ValschmunteTS geknipt De moord op den veldwachter EVOLK XXVI» JAARGANG NUMMER 2SS Kerkstraat, 9 en 22, Aalst." Tel. 114 13 J&. Gr 33 L 33 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt H. Paula Zon op 6,32, onder 4,59 i Eerst© kwartier den 20 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Ravas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Plac© de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. i Na de doodelijke en neerdrukkende dagen van het beleg van Antwerpen, was het Bel gisch leger, dat aldus aan de dreigende ver nieling wist te ontsnappen, dank zijn behen digheid en volharding, erin geslaagd naar de kust terug te trekken en de linie van den IJzer te bereiken, waarbij het in dezen span nenden aftocht noch een man noch een kanon in de handen van den vijand moest achter laten. Op het oogenblik dat het aan den IJzer kwam stelling nemen, was het veldleger tot op ongeveer 82,000 man geslonken, waar onder slechts 48,000 geweren, door 300 ka nonnen van 75 millT en 23 houwitsers van 150 mill, ondersteund. Van het grootste gedeelte van hun materi eel beroofd, in beslijkte en uitgerafelde uni formen gekleed, schenen de mannen de uiter ste grens van het lichamelijk weerstands vermogen te hebben bereikt. Het was toen dat de Koning een bewonde renswaardige dagorde tot hel leger richtte. Terwijl hij beroep op dezes hardnekkigheid en dapperheid doet, toont hij aan dat de strijd moet voortgezet worden aan de zijde van de Verbonden legers, mat wie men zich zoojuist komt te vereenigen: Dat in dc stellingen waar iku plaatsen zal, zoo beveelt hij aan zijne soldaten, moe blikken zich slechts naar voor wenden, en aanziet als een verra der des Vaderlands, al wie het woord aftocht zal uitspreken, zonder dat daartoe een for~ meel bevel gegeven worde, Eene massa van .150,000 Duitschers, uit nieuwe troepen gevormd en ondersteund door minstens 500 kanonnen van allerlei kaliber, met inbegrip van de zware stukken die zoo pas nog de verdedigingswerken van Antwer pen hebben ingebeukt, gaat'' zich daar te pletter loopen op het Belgisch leger, dat eerst den 15 October met zijne samentrekking op den IJzer gedaan had. Reeds den volgenden dag, den 16° begon de slag. De toestand is des te hachelijker, daarliet Belgisch leger verplicht is, enkel met den deun van 6,000 Fransche mai'inefusiliers, son der artillerie, eerat een front van 30 kilo meters te verdedigen, van af de zee tot aan Zuydschoote. Het is vsaar, aanvankelijk be perkte zijne taak er zich toe, den eersion schok van den aanvaller te breken, ten einde nan de versterkingen van de Bondgenoolen den ttijd te geven om in te grijpen; het Fransch opperbevel vroeg op dit oogenblik slechts om 48 uur lang vol te houden Van af de kust tot aan het Noorden |van Dixmuiden waren, op elkander volgend, de '2e, 1" en 4® legerdivisie» geëchelonneerd. Zij bezetten voor den IJzer de vooruitgeschoven posten Lombaertzijde, Mannekensveere, Bchoore, Kevem en Beerst en op dc rivier ïwee bruggenhoofden te Nieuwpoort en te Bchoorbakke. Op hun rechterzijde, wordt hel bruggen hoofd Dixmuiden met zijne naderingswegen verdedigd door de brigade marinefusiliers en twee regimenten van de 3® Belgische di visie. Bovendien bezet de 5® divisie de streek van Noordschoote, terwijl de 6® de linie ver lengt tot aan de omstreken van Boesinghe, waar zij bij de Fransche territoriale» aansluit. Ten slotte, dekt de le cavalerie divisie de rechterflank van het leger en opereert in de richting van Roeselaere en Houthulst, te saam melde Fransche cavalerie. Dat is de schikking voor den slag als het vijandelijk kanon voor de eerste maal, op 16 October, zijne stem op de hoorden van den Yzer hooren laat. De Duitschers voeren dien dag offensieve verkenningen uit in de richting van Sint-Pielerscapelle en Dixmuiden, die door de onze krachtig worden ontvangen en afgeslagen. Den 17® toonen de ontvangen berichten, duidelijk aan dat aanzienlijke vijandelijke legermachten naar het front Nieuwpoort- Dixmuiden oprukken, en dat het dus vol strekt noodig is dit te versterken. Ook voert men do 5e divisie, die door eene brigade van de 6® te Noordschoote-Driegrachten' vervan- gen wordt, terug naar Lampernisse. Den 18 October, werd de Duitsche inspan ning nog heviger voor de bruggenhoofden te Nieuwpoort en te Schoorbakke, waar de vijand de vooruitgeschoven posten aanvalt. Hij mislukt vóór Lombaertzijde, waarvan de weerstand krachtig door eene Fransch-Britsch flotielje werd ondersteund. Maar hij maakte 2ich meester van Mannekensvere en houdt ?r stand ondanks onzen offensieven terugkeer. Meer naar het zuideo valt de Schoore, insge lijks na een hevig gevecht, in zijne macht; Keyem, dat van hand tot hand overging, wordt ten slotte door den aanvaller genomen. Beerst daarentegen weerstaat aan de hevigste Btormloopen. De 6e divisie wordt op hare beurt terug paar Lampernisse gezonden en dan naar Pervyse, waar zij liet midden zal steunen. De strijd die den 18e reeds aan Let woeden was, breidt zich den 19 nog uit. De vooruit- met vernieuwde hevigheid aangevallen, maar blijven hardnekkig weerstand bieden. Integendeel aan den rechter kant van het centrum, zijn de verdedigers van Beerst ten slotte voor de overmacht moeten wijken. Dan doet het Belgische commando, om het mid- den $en de linkerzijde wat te verlichten de 'marinefuseliers en de 5 divisie uit Dixmuide oprukken en eentegenoffeusief in de richting Beerds-Vladsloo uitvoereu. De vijand die door dezen plolsen en hevigen aanval ver rast en uit zijn lood geslagen werd, wordt eerst achteruitgeworpen. Maar tegen het ein de van den dag zijn de zegevierende^ troepen verplicht te wijken onder de bedreiging van een feDuitsch legerkorps dat uit Roeselaere doorbreekt. Van al den 20, bij het aanbreken van den dag, wordt het front zelve van den IJzer, dat Aoortaan voor den vijand bereikbaar is, aan een voortdurend bombardement onderwor pen, waarvan de hevigheid van uur tot uur aangroeit.De in den dijk gedolven loopgrach ten worden door hel schroot aan stukken geschoten. Hij gelukte er in Lombaertzijde binneu te dringen maar kan er niet uit door breken te Dixmuide wordt hij mét bloedige verliezen afgeslagen. De toestand is echter niet minder tragisch. De zes divisies, die steeds meer en meer inslinken, staan nog altijd alleen om een front van 20 kilometers te verdedigen, begre pen tusschen de zee en Sint Jacobscappelle. Reeds vijf dagen lang strijden zij nu en de hevigheid van het gevecht groeit nog steeds aan. De vijand wil kost wat kost de IJzer linie doorbreken, vóór dat er versterkingen kunnen ingrijpen, Te Dixmuide worden den 21 verschrikke lijke gevechten geleverd. Het is slechts; door zich tot den dood toen aan hun stelling vast te klampen, dat de Belgen en marinefuseliers de op elkander volgende stooten van den vijand kunnen weerstaan. In den nacht van 21 op 22 hoeft een feit van het grootste belang plaats dank zij de duisternis, is de vijand er in gelukt langs de brug van Tervaete door te dringen in den bocht van den IJzer. In eene bewonderenswaardige opwelling van wilskracht, stormen de Belgische troepen die op dit oogenblik nog beschikbaar zijn, ondanks hunne uitputting, tot den tegenaan val vooruit. Daar zij ontzettende verliezen lijden, kunnen zij den vijand niet geheel terug dringen, doch blijven de meesters van de koorden tusschen de twee uiteinden van den bocht gespannen en vatten er stelling in de modderachtige slooien. Op 23 October als do Belgen reeds eene week lang den slag volhouden komt eene Fransche versterking ingrijpen, files is de 42° divisie. Doch zij wendt zich naar Nieuwpoort, om daar esn offensief te be proeven. In liet midden kunnen de uitgeputte Belgische troepen niet langer weerstand bie den; het bruggenhoofd Schoorbekken valt insgelijks. Men moet zich inrichten om terug le trekken op dc linie lussclien de Noordvaart en den Be^erdijk, waar men nog zal weer stand bieden, alvorens lot aan den spoorweg te wijken. Het Belgisch commando dringt aan opdat de Fransche troepen langs dezen kant zouden optreden. Eene brigade van de 42° divisie richt zich den 24 daar naar toe, op het oogenblik dat de Eendracht en de St-Joris- brug op hunne beurt moesten prijs gegeven worden onder het doodelijk vuur en de samentrekkende aanvallen van den vijand. Bovendien ondernemen de Duitschers juist eene uiterste poging tegen Dixmuiden. Vijf tien op elkander volgende aanvallen worden hardnekkig op het bruggenhoofd gedaan, vijftien aanvallen, waarbij in den duisteren nacht, man tegen man hauclgemeen zijn, en die te pletter loopen op de dapperheid van de marine-fust liers en van de Belgen, waarvan sommige eenheden nu reeds 72 uren achter elkander in de loopgraven liggen. Den 25 wordt geheel de 42® Fransche divisie naar het midden overgebracht, waar de toestand een weinig beter wordt, te meer daar de vijand merkelijk teekens van uitput ting geeft. Daar het niet meer op de aankomst van andere versterkingen rekenen kon, zijne troepen ten einde adem en zijne munitie wagens nagenoeg ledig zag, vormde het Bel gisch commando toen het plan om het terrein te ovei'stroomen tusschen den Yzer en den spoorweg, die zoo tot laatste verschansing zal dienen. Den 26 verplicht ons eene nieuwe vijandelijke drukking den Beverdijk prijs te geven. Des avonds bezetten de Fransch- Belgische troepen nog steeds Nieuwpoort en Dixmuiden, en tusschen deze beide punten eene linie die langs Stuyvekenskerke aan mijlpaal 16, bij den Y'zer, komt. Den 27n cn den 28n loopt de dag kalmer voorbij, ofschoon het bombardement blijft voortduren. Onmerkbaar is de overstrooming haar werk begonnen. De vijand die nog geen vermoeden heeft van het ingrijpen van een nieuwen tegenstander, maakt zich tot eene laatste inspanning klaar. Een bombardement van ongehoorde hevigheid dient den 29n tot voorspel aan de aanvallen die den 30n op den spoorweg los zullen stormen zij worden overal afgeslagen, behalve te Ramscappelle, waar de vijand voet weet te verkrijgen. Maar geven, spannen de verdedigers hunne laatste krachten in tot den tegenaanval. Den 31n verjagen de overlevenden van de vijf Belgi sche en de twee Fransche bataljons de Duit schers uit Raruscapelle. En de aftocht van den vijand wordt eene overhaaste vlucht, als hij plots bemerkt hoe de verraderlijke en onoverwinnelijke overstrooming, plots overal rondom hem aan het stijgen gaat. De slag aan den IJzer is ten einde. Aanvan kelijk gelast slechts 48 uren lang weerstand te bieden, heeft het Belgisch leger, door 6000 marine-fusilliers ondersteund, eerst eene gansche week gestreden en daarna deze po ging tot op 31s October voortgezet met den steun eener Fransche divisie, zoodat het dus zonder ondèrbreken veertien lange doodelijke dagen gestreden heeft. Maar dank zij de opofferingen die het zich zoo heldhaftig heeft getroost, gelukte het Belgisch leger ér in den weg naar Duinker ken en naar Kales te versperren de linker vleugel van de Bondgenoolen kon niet over vleugeld worden de vijand heeft zich niet kunnen meester maken van de kust van waar hij hoopte Engeland naar het hart zelve le tasten. Voor de Duitschers eindigde de slag dus met eene totale en bloedige nederlaa. Daarentegen is er een naam waarin eene roemrijke overwinning trilt, de IJZER, dien Koning Albert op de vaandels zijner roem rijke regimenten liet borduren. Lezersvergeet niet bijtijds uwe inschrijving ie geven aan uwen ver- hooper, op dit werk, daar het aantal exemplaren zal beperkt zijn .<-> - - - --■-j-'i'v ..v.u! iv iiiionjïcui Arxacu ïeschoven stellingen van Nieuwooort wo"denl vast besloten liever te sterven dan toe te Oe deeSr.smiing van Frankrijk, De president der Fransche Republiek heeft aan Koning Albert volgend telegram gestuurd. Aan Zijne Majesteit Albert, Koning der Belgen. Ter gelegenheid van het overlijden van den roemrijken generaal Leman, die zich de bewondering verwierf der beschaafde wereld door zijne heldhaftige verdediging van Luik, houd ik er aan, Uwe Majesteit de gevoelens van deelneming te betuigen van geheel Frankrijk en U onze gevoelens van rechtzin nige vriendschap te verzekeren. (get.) A. Millerand De iijkpischtitjfceden. Het gouvernement heeft besloten, dat Ge neraal Leman op staatskosten zal begraven worden. De lijkpleciitiglieden zullen Donder dag namiddag plaats hebben te Brussel. Het lijk zal om 13 u. 28 m. in de Noord stalie te Brussel aankomen en er afgehaald worden door de ministers, de leden van Ka mer en Senaat, en alle burgerlijke en mili taire» overheden. De lijkkist zal óp een kanonafluit geplaatst worden en processiegesvijze naar het Natie paleis gevoerd worden, langs de Kruidtuin laan, de Koninklijkestraat en de Wetstraat. Op heel den doortocht van den stoet zullen de troepen de haag vormen langs den rechten kant en i^e eer bewijzen. De schoolkindoren en de maatschappijen van oud-soldaten zullen de haag vormen langs den linken kant. In het Natiepaleis, alwaar het diplomatisch korps en de magistratuur zullen vergaderen, zullen drie redevoeringen uitgesproken wor den eene in naam van het gouvernement, eene in naam van het leger en eene in naam van het Parlement. De stoet zal dan hervormd worden. Nu zullen er nog enkel soldaten bij zijn, om den held van Luik, langs de Wetstraat, deRegent- laan, de Troonstr^at, de Krijgslaan en den steenweg van Bocndael naar het kerkhof van Elsene te voeren. Van aan de Noordstatie tot aan het kerk hof, zullen de brandende lantaars met rouw floersen bedekt zijn en aan alle openbare gebouwen zal de nationale vlag balftop han gen. •k Dl. Destrée, minister van wetenschappen en kunsten, heeft bevel gegeven, Donderdag in alle scholen van het land, den roerenden brief van generaal Leman, te lezen, waardoor de generaal, in Oogst 1914 aan den Koning liet weten dat het fort vqn Loncin gevallen was en dat de vijand Luik had bezet. De laatste dagen van generaal Leman. Het nieuws van het overlijden van gene raal Leman, heeft in het Luiksche eene diepe ontroering verwekt. Men verwachtte zich niet aan zulk spoedig einde. Acht dagen geleden had de generaal zich nog naar Tilfl begeven en hij scheen zeer welstellend. Hij was geheel hersteld van eene lichte heelkundige bewerking aan den voet. Verscheidene jaren had hij erge pijnendoor- staan in den voel en nu was zulks geheel gedaan. Dinsdag morgend begon de generaal te boesten. Rond middernacht bemerkten zijne dochter en zijn ordonnans, die hem geen oogenblik verlieten, dal de koorts zeer toe nam. De geneesheer vverd onmiddelijk ver wittigd en de koorts verdween spoedig. De dokter stelde evenwel vast, dat eene long ontsteking ontslaan was. De krijgsdokter Leman, zoon van den generaal, kwam Woens dag aan het lijdensbed van zijn vader. Men aanzag dan den toestand als hopeloos. Evenwel verbeterde generaal Leman in zooverre, dat men hem Zaterdag gered waan de. 's Nachts kreeg hij echter opnieuw koorts en Zondag morgend begon de doodstrijd. Om elf ure stierf de groote soldaat. VW Een verzoening is niet uitgesloten. In vele distrikten is het conflict niet popu- air. De werklieden verbergen niet dat zij enkel meedoen in een geest van solidariteit, Evenals onder de spoorwegwerklieden, zijo er maar weing extremisten onder de mijn werkers. Deze zijn echter zeer bedrijvig. M. Thomas, pie een grooten invloed heeft, zou naar veazoening streven. Zijn secretaris, Cramo, heeft echter andere gedachten, 't Is Thomas die verklaard heeft dat geen enkel scheidsgerecht, maar nog enkel bet parlement hem gepast blijken zal om een einde aan het conflict te stellen. M. Lloyd George wil tot het 'einde weer stand bieden. Hij wil er niet van weten dat een groep arbeiders zijn wil aan de natie opdringen. Men meldt dat eerste minister heden een belangrijke verklaring in het parlement zal afleggen. -j Er wordt gesprken van een voorstel 'tot verzoening een shelling per dag op de twee gevraagde toekennend. Een onderzoekscom missie zou dan bepalen in welke mate het loon moet verhoogd worden om met de levens duurte in verhouding te blijven. Een bloedig gevecht ta Londen. Verscheidene policieagenten en andere per sonen werden gisteren ^namiddag gekwetst, tijdens eene botsing, welke nabij Downing- street plaats had tusschen werkloozen en policie. De werkloozen wilden zich naar de woonst van M. Lloyd George begeven, om dezen te verzoeken de kwestie der werkloozen op te lossen. Eene afgevaardiging vverd door M. Lloyd George ontvangen, doch het onderhoud duurde wat te lang naar den zin der betoo gers en zij wiiden door de policierangen dringen. Eene botsing had plaats, waarbij een vijftigtal personen gekwetst werden. Tien ^ekwetsten moesten in het gasthuis opge- nomen worden. -v/V'v- Het werk van Karei Van der Cruyssen Zaterdag namiddag, le 4 ure werd in de Kruisstraat te Gent, de pas gestichte Midden standsuniversiteit plechtig geopend. DIgr Seghers, Staatsminister Van de Vy- vere, senator Libbrecht, volksvertegenwoor diger Siffer en tal andere personen die de belangen van den middenstand genegen zijn, waren aanwezig. En zoo is dan het gedacht van zijnen groot moedigen in wij der, Karei Van der Cruyssen, verwezenlijkt. Alvorens in het klooster te gaan en voor taan, als nederig novice in een Trappisten klooster, zijne gebeden te wijden aan het zielenheil van het menschdom, heeft hij van zijne fortuin 1 millioen voor de inrichting der middenstandsuniversiteit bestemd. Deze gift werd geschonken aan eene groep vrienden, namelijk de heeren Francotte,'oud minister, Van de Vyvero, staatsminister, Maurice Pirmez, kwestor der Kamer, baron Gillès dePelichy, senator, Hector Lambrechts algemeen bestuurder van het ministerie van nijverheid, Julien Fol en Domien Van der Heyden, leden van den hoogeren raad van neringen en ambachten, enz. De universiteit begon hare werkzaamheden met de inhuldiging van eenen leergang van sociologisch onderricht, toegepast op de hui dige omstandigheden. Die leergang wordt gegeven door M. Hec tor Lambrechts, een der stichters van het Internationaal Instituut van den Midden stand», aan de personen die wenschen op eene bijzondere wijze zich toe te wijden aan de verdediging der middenklas, 't zij in de syndicale inrichtingen, 't zij in de politieke vereenigingen. De leergang bevat drie deelen I. Inleiding tot de algemeene ontwikke'ingsleer der maat schappij (sociologie)II. Toepassing op het middenstandsvraagstuk (sociologie en staats huishoudkunde) III. Gritisch Onderzoek van 50 jaren wetgeving (politiek). De heer voorzitter der middenstandsbelan- gen, Staatsminister A. Van de Vyvere, her dacht in zijne rede den heer Karei Van der Cruyssen, die voor de flnancieele mogelijk heid der onderneming zoo voorbeeldig heeft gezorgd. Hij wenschte de inrichters geluk om ïun pogen en drukte de hoop uit dat hun werk al de vruchten zal afwerpen die zij er van verwachten. Wij moeten nog vermelden dat M. Camiel Struyvclt, secretaris der nieuwe inrichting, eiken Zaterdag namiddag vanaf 2'ure ter beschikking is van hen die inlichtingen be- geeren. De eerste les, in sociologie zal Zater dag aanstaande in 't lokaal, Kruisstraat, 4, te Gent, om 4 1/2 ure gegeven worden. M. Delacroix zou er genoeg van hebban (i La Libre Belgique verzekert uit goede bron vernomen te hebben, dat M. Delacroit. geen minister zal blijven. Hij zou het ontslag,, dat hij met zijne kollegas den Koning bu zijn terugkeer zal aanbieden, als definitie* aanzien en weigeren van eene nieuwe minisu terie combine deel te maken. Hij heeft overigens sinds den wapenstibj stand heel wat werk geleverd, zoodat cjjg besluit niemand moet verwonderen. fö. Van Cauwelaert wil ook geen minister worden. M. Van Cauwelaert schrijft in zijn blad Voor wat mij betreft, zeg ik klaar en duidelijk, dat mon mij in het ministerieel schuitje niet zal zien. Ik ben enkel in de po litiek getreden om het Vlaamsche volk (e bevrijden. Men kent mijn programma. Zoo-i dra het programma zal verwezentlijkt zijt?/ zal ik niet langer mijn afkeer voor de poü-^ tiek kunnen dragen, doch zoolang het nieti verwezenlijkt is, verlaat ik het strijdperk' niet. De Petit Parisien verneemt uit Londen: Een Engelschman, M. Rigby, is er in gelukt het Kanaal over te steken op een nieuwsoor- tig toestel, bestaande uit eemrijwiel, dat op een is aangebracht. Vrijdag morgend om 7,45 uur uit Galaii vertrokken had hij 10 1/2 uur noodig om bij een nogal onstuimige zee Londen te bereiken. De Brusselsche policie zoekt thans ee« kerel, die sinds eenige weken reeds versehei- dene groothandelaars in de doeken wist te leggen. Deze kerel spreekt in de straat den eersten den besten knaap aan ten vraagt hew om in een magazijn dat hij aanduidt de ware# te gaan halen, op een bestelbon vermeld. Deze bons zijn valsch, doch dragen den naam van goedgekende kliënten van de magazijnen.; Zaterdag morgend wist de kerel aldus eene belangrijkeaftruggelarij te plegen ten nadeek van een handelaar der Stoofslraat. Maandag morgend kwam een knaap in hef magazijn van M. C.., Nieuwstraat. Men wei gerde echter de bestelling aan den knaap mede te geven en een bediende van het huis achtervolgde den knaap. Deze begaf zich naar de Rogierplaals, alwaar hij den man moest terugvinden. Toen de kerel echter zag dat de knaaj met ledige handen terugkeerde, vermoeddï hij dat er iels haperde en trok er uit. De mijnramp \an MontignieS'le'l illcm Het laatste slachtoffer ook overleden Maandag morgend is ook het laatste slacht-' offer der vreeselijke ramp van Montignies- le-Tilleul overleden. Deze grauwvuurontplofling heeft dus U rnenschenlevens gekost. Uit het onderzoek is gebleken, dat de ramp veroorzaakt werd door eene onvoorzichtig heid van den mijnwerker Dorzée. Daar zijne lamp slecht brandde, sloeg bi} er op met de hand. Het glas brak en de vla» in aanraking komende met het grauwvuur, had de ontploffing plaats. 't Is Dorzée zelf, die deze verklaring deed, eenige minuten voor hij zelf aan de bekomen verwondingen bezweek. Verleden Zondag werd te Ranst, een foor- reizer M. betrapt en aangehouden voor het uitgeven van valsche nikkelmunt var. 25 en 50 cetiemen. Uit het onderzoek bleek dat deze met zijnen foorwagen in de Lange Veld- straat, te Antwerpen had gestaan en daar de stukken had gekregen van zekeren B., uit de Nikkelstraat. De policie der 10° wijk werd daarvan ver wittigd en Maandag morgend werd deze in zijne woonst door den officier Priem aange houden. In een der zakken van B. werd nog voor 16 fr. valsche nikkel gevonden en in da woonst nog onafgewerkte stukken, alsook allerhande valschmuntersmaterieel. B. bijgenaamd «LuieStan» en zijne vrouw werden aangehouden en naar het gerechtshof overgebracht. VAN MOESKRQEN. De moordenaars te Parijs aangehouden. Men zal zich herinneren, dat twee jonge dieven eenige dagen geleden verscheidene revolverschoten losten op den veldwachter Tiberghien, te Moeskroen, die hen op heeter- daad van diefle had betrapt. De veldwachter werd zwaar getroffen en bezweek aan zijne verwondingen. De moordenaars waren naar Frankrijk gevlucht. De Fransche veiligheidspolitie werd ver wittigd cn gisteren werden beide kereltjes, André Ceulemans, 16 jaar oud en Henri Prevost, 15 jaar oud, te Parijs aangehouden.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1