Destrijüoiïi vijf mlllioar Sctmi- m Bralpisf Onze vorsten op reis De toestand van den Koning Uil Rusland terug. Erg JacMoitgeva! te Boschvoorde ROOVERIJ IN BENDE Oneerlijke bediende. Uit de he! ontvlucht. Eea wissetstjsnt en diens iiroefier aangrimden te Antwerpen Laagst© Berichten gsea» Yai-siosn DE BUITSGHERS IN AALST Franciscus PETST v Mijnheer Philemon De Smsdt STADSNIEUWS Droeve Winteravonden Aatst, Sint iartens-Jaarmarkt 1920 BEURS VAN BRUSSEL TE VERKRIJGEN TEN BUREELE DEZER Plotjselinfr bleef bij staan, bij Tapisserie-Moderne ^raadloos telegram van Koning Albert aan President Pessoa i De A. T. B. meldt dat Koning Albert jraadloos aan president Pessoa een bood schap beeft geseind die als volgt luidt liet is nog steeds onder den indruk der hartelijke beloogingen der bevolking van Rio, dat ik door bemiddeling Uwer Excellentie de 'uitdrukking mijner diepste erkentelijkheid betuig aan de Braziliaansche overheden en aan bet Braziliaansche volk. Gedurende de vier weken die wij in uw schoon vaderland hebben doorgebracht, zijn 'wij onder den aangenamen indruk geweest der Braziliaansche gastvrijheid. Diep bewon der Ik al hetgeen er ten uwent verricht werd, de huidige bedrijvigheid en de onbegrende toekomst van uw schoon land, waar wij aan houdend met de levendigste sympathie wer den omgeven. Voor de liefdadigheidswerken der Konin gin werden milde giften geschonken. De overheden, het volk en de pers hebben te. genover België gevoelens uitgesproken waar van de innigheid mij diep ontroerd heeft. Buiten de titels mij door uwe hooge instellin gen toegekend, heeft het Congres, in eene snvergetelijke betooging mij de eer aange daan mij tot Brazilaansch burger en tot maar- "eehalk van uw schoon leger uit te roepen. Brazilië, heeft daarenboven aan België de lonomstootbare bewijzen zijner vriendschap regelen en het verlangen uitgehukl de be trekkingen tussehen onze landen te zien toe- hemen. Ik heb de eer in den naam van de Konin gin en van mij persoonlijk Uwe Excellentie te verzoeken de uitdrukking mijner meest Innige wenschen te willen aanvaarden voor den voorspoed van Brazilië en van zijn be woners alsook de hartelijkste wenscben voor bet persoonlijk geluk van Uwe Excellentie en van uwe familie. Nooit zullen wij de lieftal ligheden vergeten die Uwe Excellentie en Mevrouw Pessoa ons gedurende ons verblijf hebben beloond. (Get.) ALBERT. Nog het vertrek onzer vorsten. Aangaande het vertrek dient nog vermeld dat de Koningin een fotografie genomen heeft ran prins Aymon, zoon van den hertog van Aosta, neef van den koning van Italië, die leeluitenant is aan boord van den kruiser p Roma op 'toogenblik dat bij aan boord ran den kruiser SaoPaulo in gesprek was net prins Leopold. In hel vliegtuig, door den Fransehen kapi tein Lafay geloodst, had de senator Ireneu Machado, een van België's eerste vrienden, plaats genomen. Het vliegtuig vloog op 30 nelera hoogte boven den kruiser en wierp it>p het dek twee bloemtuilen neder, eenen voor den Koning en eenen voor de Koningin In hel in massief goud ingebonden album don Koning aangeboden,'hebben al de kun ttenaarsen schrijvers van Brazilië hun band- keckon gezet. Hoe populair koning Albert in Brazilië geworden is, bewijst wel het feit dat de kinderen dolgaarne een hunner liedjes zin leu, waaraan zij een refrein hebben toege voegd en dat niet anders luidt dan Lev Koning Albert en leve Koningin Elisabeth Voor zijn vertrek heeft koning Albert aan jen prefect van Rio een cheque van 50,000 Ir. ter hand gesteld voor de armen der stad vaten, gemerkt M. S.t in de Schelde gerold, aldaar liggende schippers hebben er vier rug opgepikt. Opzoekingen worden gedaan. VAN GRIEKENLAND Uil Athenen wordt gemeld, dat de toestand an Koning Alexander zeer verslecht is, daar hij nu ook aan longontsteking lijdt. Een noodlottigen afloop wordt gevreesd. Maandag morgend, om 5 1/2 ure, is in de Guilleminsslatie te Luik, een trein aangeko men, waarin 119 mannen, vrouwen en kin deren, allen van Fransche nationaliteit, die geruimen tijd in Rusland gevangen gehouden waren, hadden plaats genomen. De geleden ellende en ontberingen kon men duidelijk aan deze ongelukkigen bemer ken. Zij deden vreeselijke verhalen over de plunderingen en moorderijen welke zij er pijwoonden. Zij verklaarden, dat de toestand reeselijk is te Petrograd, doch dat het te Moskou nog veel slechter is. 't Is daar volop anarchie, men sterft er letterlijk van honger. Op bevel der overheden werden warme dranken en spijzen aan de ongelukkigen uit gedeeld. Na een half uur oponthoud, werden de vier waggons waarin deze reizigers zich bevonden aan den trein voor Parijs gehaakt. Bij het vertreksein riepen de Franschen Leve Luik Leve België Maandag namiddag had te Boschvoorde een erg jachtongeval plaats. Drie jagers wa ren er in eene weide, aan de Prinsenlaan op jacht. Een hunner schoot een baas, doch trof icrzeltdertijd ook M. \V.. bureeloverste in het provinciaal gouvernement, die zich langs de Prinsenlaan huiswaarts begaf. M. W... werd bij hoogdringendheid bij een geneesheer gebracht, die er niet zonder moeite bon in gelukken, de loodkorreis, die in het hoofd en de keel van M. W... gedron gen waren, uit le halen. De toestand van M. W is geruststellend. EIEWISE BRANO TE FARSJS PARIJS. 19 Oktober. Verleden nacht is een hevige brand uitgeborsten in een meubelfabriek le Parijs. Het vuur nam spoe dig eene groote uitbreiding. Er werd voor meer dan twee miljoen frank schade aange- •icht. Een vijftigtal bewoners van naburige huizen, moesten op de vlucht, daar het vuur dreigde tot deze gebouwen over le slaan. Zondagavond betrapte de nachtwaker der Société An. pour l'Importation des Huile ile Graissnge wier werkplaatsen en stapel- huizen aan de petroolnier te Antwerpen, ge legen zijn, verscheidene kerels, die in bende reoverij van belang pleegden. Van de stapelplaats bolden ze het eene val alio na hel andere in de Schelde. Daar zullei tekcr wel andere leden der bende, in-bootjei eezelcn, in afwachting zijn geweest om deze lp ontvangst te nemon. De nachtwaker riep om hulp, waarop poli lieagenten kwamen toegeloopen en eene algemeene jacht begon. Deze heeft echter niet veel opgebracht, want de roovers konden ioor de duisternis begunstigd, ontsnappen Twee der schelmen heeft men in de rich ting van Hoboken zien wegvluchten. Volgens oordeel van den waker werden een elftal 86* Vervolg. Laat hooren mijn vriend, gij schijnt ongerust le zijn, antwoorde het bruine beer tje, hij hem plaats te nemen. Zooeven is Engeline door den graaf uit het hospitaal gehaald. Denkt u eens wat haar wacht. De graaf eischle haar op, de hoofdcommissaris leverde haar uit. Ik weet het, antwoordde mijnheer Pel letier- Wat, gq weet het reeds? Ik vernam het zooeven, maar eene vraag jonge vriend, gij hebt toch over het voorval niet met mijn secretaris gesproken Slechts oppervlakkig, mijnheer. Mocht jat niet gebeuren Men moet niet alle lieden zijne beproe vingen bekend maken, zeide het bruine heer tje vertrouwelijk, men weet dikwijls niet het geen nadeel aan kan brengen. De arme Engeline, prijs gegeven aaD de slot bewoners, zuchtte Louis, mijn ge- fceele troost is bij u, en ik hoop, dat gij mij «uit bijstaan. Dat wil ik gaarne, jonge vriend. En gij zult u aan de zijde van Enge Hne plaatsen Neen, mijn jonge vriend, dat zal niet, 3r,twoordde het bruine heertje. NeeD, gij wilt dat niet, mijnheer Pelle lier Ik heb daar mijne redenen Toor, laat gebeurt, om den eenen put te vullen, maken er eenen veel grooteren, totdat ze ten laatste er in vallen om niet meer op te staan. Deze S. nu bad van de Westmmsterbank enkele wissels in guldens'op Amsterdam ge kregen, ten beloope van verscheidene dui zenden franken. Hij had die noodig voor eenen kliënt. Doch dit was de waarheid niet. Hij overhandigde de wissels aan zijnen broeder die deze wist te verkoopen aan een diamanlkoopman. Een deel van het bedrag der wissels werd door S. terugbetaald, doch het overige, zijnde 60,000 fi\ gelukte hij niet meer te vereffenen. De policie werd van het gedoen van S. in kennis gesteld. De rechterlijke policie die de zaait in han den kreeg deed het eerste onderzoek en dit was reeds voldoende om zoowel de wissel agent S. als diens broeder aan te houden en ter beschikking van het gerecht op te sluiten. Wie weet wat men nog gaat vernemen. Een nijveraar der Adolf Maxlaan, te Brus sel, M. C... had sinds geruimen lijd een kas sierster in uienst. In de laatste dagen kreeg M. C.., vermoedens op zijne bediende, daar deze uitgaven deed welke niet in verhouding waren met haar loon. Hij deed een onderzoek en gisteren kwam de zaak aan 't licht. De kassierster bad een check, door M. C.., aan eene bank gestuurd ervalscht en het verschil voor zich behouden De bedrogene heeft eene klacht neergelegd. De oneerlijke kassierster heeft bekentenissen gedaan. Mevr. Kerensky uil Rusland ontvlucht Te Londen is Mew Kerensky met haar twee zonen bij haren gemaal toegekomen, na drie jaar lang in Rusland, sedert den val van Kerensky's regeering, veel te hebben uitge staan. Toen M. Kerensky Rusland ontvluchten moest, werd zijne vrouw gevangen gezet en nadien losgelaten. Om haar kinderen ii t leven te houden, verkocht zij twee jaar gc leden sigaretten in de straten van Petrograd Heel dien tijd werkten Kerensky's vrienden ervoor om haar het land te kunnen doen ont vluchten. Dit gelukte enkel een paar weken geleden bij middel van het paspoort eener vrouw uil Estland. Zij is dikwijls aan de bolsjewistische ge vangenis ontsnapt. Een vriend van M. Ke rensky, M. Sokoloff heeft verder voor de reis van Mevr. Kerensky gezorgd en deze als zijn vrouw doen doorgaan. M. Kerensky had aile hoop opgegeven zijne vrouw en kinderen nog ooit terug te zien. Zij zullen denkelijk in Zuid-Frankrijk zich gaan herstellen. Dat het op de fondsenbeurs maar slecht waat, weet eenieder. Velen die dachten dat het een goudenregen zou blijven, zooals over ettelijke maanden, zijn deerlijk bedrogen geworden en moeten nu de gevolgen ervan ondervinden. Onder dezen behoorde de wisselagent S in de 8® wijk woonachtig. De jongen zat er diep in en zooals het dan maar al te dikwijl mij maar handelen, noemt mij zoo weini mogelijk als ik u verzoeken mag, ik hel daarvoor ook mijne reden. Ik stel onbegrend vertrouwen in u mijnheer. Dat verheugd mij mijn jonge vriend maar wat denkt gij nu te doen Ik weel het nog niet. Bedaard maar overleggen, zeide mijn heer Pellelier, door overijlde stappen ver liest men een voordeel welke voordeden zijn nog aan uwe zqde Zoo dood als geene meer, de eenige hoop is-hot vinden van het testament, dat Engeline's vader bezeten heeft, en dat verlo ren ging. Zeidet gij niet, dat het gevonden was vroeg hel bruine heertje met gedempte stem Volgens ik heb gehoord, zeide Louis, moet de oude tuinman dit hebben gevonden maar ongelukkig is de oude tuinman door den boschwacbtcr Judas gedood, en niemand weet waar bij dezen man verborgen heeft. Men kan daarin wel eenigen samen hang vinden en ik vrees, dat deze boseh wachter, toen hij den ouden tuinman ver sloeg, hem ook het document heeft ootno men, want daarom tal hij hem wel doodge slagen hebben. Ja mijnheer, de boschwachter zal wel omgekocht zijn. Waar is Judas gebleven Hij zwiert eenigen tijd geleden te Pa rijs rond, omdat bij vreesde, dat ik hem zou aaDgevea DE TOESTAND VAN DEN KONING VAN GRIEKENLAND, ATHENEN 19 Oklo- ber.De koning had een zeer kwaden nacht. De koot-la bleef rond 40°. De longontsteking volgt haar gewoon verloop. De toestand van koning Alexander blijft voortdurend onrust wekkend. NOG ONZE VORSTEN IN BRAZILIË. Rio de Janeiro, 18 Oktober De Brazili aansche Kamer heeft met algemeene stemmen eene gelukwenschmotie gestemd aan bet gouvernement, betrekkelijk het bezoek der Belgische Vorsten aan Brazilië. DE WOELINGEN TE LONDEN. Londen, 19 Oktober OlBcieel wordt gemeld, dat bij de '.etsing fh Downingstreet, 70 policieagenten en betoogers gekwetst werden. IN DEN VOLKENBOND. BRUSSEL, 19 October. Onder de kwesliën welke of de dagorde slaan van den nieuwe zittijd van den Volkerenbond welke op 20* dezer te Brus sel begint, zijn ook de vragen van het Groot Hertogdom Luxemburg en Finland, die set verlangen hebben uitgedrukt inden Volkerenbond opgenomen te worden. Hel Groot Her- to-dom zon zijne onafhankelijkheid willen herkend zieR door de commissie van den Volke renbond. De Raad zal dan ook te onderzoeken hebben, in welke mate het Groot Hertogdom kan behulpzaam zijn in het verdedigen der leden van den Volkerenbond. De kwestie van Dantzig zal waarschijnlijk verdaagd worden. BIJ DE DUITSCHE SOCIALISTEN. Berlijn, 19 Oktober. F— De onafhankelijke socialisten van den Reichstag moesten gisteren avond eene vergadering houden om da oevol»en van bet congres van Holle le bespreken. Alleen de gematigde onafhadkelijke socialisten ten getalle van 69 waren aanwezig. Do anderen hebben eene nieuwe partij gesticht, onder benaming van onafhankelijke socialistische Eichhornparlij. Alle Aalstenaars, alsook de inwo ners uit de streek zullen dit werk, opgesteld volgens dagelijksche onder vinding tijdens de oorlogsjaren, met genoegen lezen en herlezen. Daarom tijdig uwen verkoopar verwittigd. Mevrouw Weduwe Franciscus PETIT, gebo ren Maria COPPENS; Mijnheer rn Mevrouw Robert«Victor PETIT- DKCRAECKERen hunno kinderen Mijnheer Al/'ons PETIT Me juffer Maria-Camilla PETIT j Mejuffer Julia PETIT; Mijnheer Jozef FETIT Mijnheer Kavel PETIT; De familiën PETIT en COPPENS, melden u met diepe droefheid, doch christene gelatenheid, het afsterven van hunnen teerge- iefden Echtgenoot, Vader, Grootvader, Broeder en Bloedverwant MIJNHEER Politieagent van 1° klas geboren te Aalst den 4 Augustus 1861 en aldaar godvruchtig overleden den 17 October 1020, versterkt door de HH. Sacramenten. Bid voor hem. De plechtige lijkdienst on begraving zalplaats hebben Woensdag 20 October, om 8 1-2 uro, in de kerk van den H. Jozef. Vergadering ten steri'huize Koolstraat, 72, om ure. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen uitnoodiging ontvangen hebben,' worden verzocht dit als dusdanig te Svillen aanzien. Men verzoekt ons het overlijden te melden van weduwenaar van Leonie Podavyn geboren te Aalst den 4 October 1843 ea aldaar ovcrlcdengden 19 Octoher 1950. Lijkdiensten begrafenis Vrijdag 22October, om 8 uro, in de kerk van St-Martinus. Vergadering ton steri'huize St-Camielstraat, 97, om 7 1/2 ure. WERK DER MBISJESRETRETTEN, Molenstraat, Aalst. Op Maandag, 25 dezer, om 6 1/2 u. 's avonds, opening der reu-el, welke duren zal tot den Vrijdag en gepredikt zal worden door den Eerw. Pater Faustinas, Capueien. Alle leden en oud-leden, alle juf frouwen van goeden wil worden opgeroepen. Men zegge hel voort. KsraboiiS Genk 5 4. h. uitkeer- haar ten laatste in 1930; Prija van uitgifte 470 fr. per titel van M00 fr. Kasbons 5 t. h. Gemeente» knodiet van Belgis, uitkcerbaar' Belgische Rente in 1930; Prija van uitgifte 470 fr. per titel van 500 fr. Men schrijft in zonder kosten ter Bnnque Centrale de la Dendre, 5319 WISSELKOERS van 19 October Amsterdam (gulden) Keulen (mark) Genève Italië Madrid Londen (pond sterl Parijs Dollar (Now York) Ghristiania Stockholm 448 1/2 tot 458 1/2 19,85 lot 21.85 230 1/2 tot 234 1/2 54 3/4 tot 58 3/4 206 1/2 tot 210 1/2 50.125 tol 50.375 94 1/2 lot 95 0/0 14 575 tot 14.675 203,00 tot 207,00 290 0/0 tot 294 0/« Muzikanten, de droeve Winter nadert snel ziet dat awe pianos gereed en in order zijn, ilt gij de droeve Winterdagen gezellig doorbrengen en schoon muziek hebben. Wend a zonder dralen tot de Oorlogs- blinde, godiplomeerde aecordeur, Slatieploin 4, Aalst, alsook voor kleine reparaties, gebroken hamers, snaren, ressorts un linten, ook besten raad voor het verwisselen, her nieuwen en verkoopen van oude Pianos, allen bij A. Os Wit-Se Rouck, Gediplomeerden aecordeur. Het College van Burgemeester en Schepe nen heeft tie eer bekend te maken dat de Sint Marlens-Jaarmarkt zal plaats hebben op Don derdag 11 November, opjiet Esplanadeplein, te beginnen om 8 ure 's morgens. Belangrijke geldpremiën zullen uitgereikt worden aan gepatenteerde paardenhandelaars die met ingeschrevene paarden ter jaarmarkt zullen tegenwoordig zijn. Niet ingeschreven paarden zullen van de pretUicn niet genieten. Inschrijvingen kunnen genomen worden van lieden at bij Mevr. Wed. Pannemans, Café de l'Cnivers Esplanadeplein, 14. De Besturende Commissie. Is de goedkoopste maar naar zÜn Pr'jz®n ni®' nunivrnsAV oas beoordeeld worden. Officieele Agenten R- ANDRIES en S HOFFMANN, Albert Liénartstiaat, 9, Aalst. Telefoon 184. 5499 Kaatenas 6 0/o Gs-ands SSaga sssss A 8'leinotfatïon uitkeer- baar don 1 October 1930 zijn Ie verkrijgen ter Baaque Centrale ile la Dendre aan 480 frank, zonder kosten. 5418 VERLOREN zwart lederen porte-feuille. Tt rug te brengen, tegen goede belccming, Geeraardsbergschestrjai, 57, ter stede. (929 STAD AALST 1920 Er word t aan de Hopplanters ter kennis gebracht djt de jaarlijksche pjijskampen zullen plaats hebben op Zaterdag 2, 9, 16 23 Oktober om 9 we. Om tot den prijskamp toegelaten te worden moet de hop van goede hoedanigheid zijn en geplukt bel voor bel; iedere baal moet ten minste 1 00 kilos wegen. De bop moet rechtstreeks van den planter naar de markt gebracht en aldaar verkocht worden. VERLOREN. Maandag avond, damenhor- logie, gaande van de Cinema Palace naar de Keizerstraat. Terug te brengen, mits goede belooning, bij Malvina Van der Poorten. Denderstraat, 34, ter stede. 5537 van 19 October 3 t. h. Mei Schatkistbons 5 t. h. Einnenlandsche Leening 5 t. h. Interprovinciale Kasbons 5 t. b. Nationale Herstelling 5 t. h. Brussel 5 l. b, 1920 Akiiën Reserveaandeel van do Society Gënérale de Belgique 6,000 fr. Algemeene zakengang zwak. Medegedeeld door de Banque Centrale d© la Dendre. Carnet de Poësie, Cahiers, Calpins, Pennon, Goms, Crayons, Passers, Porte-plumee,, Porte-plumes Reservoir, enz. enz. Cahiers zeer goed papier 0,40 en 0,50 fr. dubbele Cahiers 0,80 fr. TE KOOP aan voordeeiige prijzen, 30,000 ver- schillende schoone Rozelaars, 50,000 Giadïoüus kiideii wan de schoonste scor&en. Zich te wenden bij Eugène DE WOLF. Btoetmenkweekerii, Erpe. GEVRAAGD een bekwame leerjongen ot halve gast, bij M. August Callebaut, paar- densmid, Koolstraat, Aalst. 5538 En het lijk van den ouden Jan beeft niemand gevonden Niemand, Judas schijnt het zeer goed verbor-en te hebben. Het zou toch g09Q zijn van den omtrek te doorzoeken met speurhonden. Ja, maar waar vind ik zulke kostbare zeldzame dieren Ik ken een lieer die ze bezit, en ze wel zal willen leenen. Maar vooraf, zeide mijnbeer Pellelier, ziet of ge niet zonder hen wat vindt. De voormalige tuinier wilde Engeline het doournent gaan brengen, toen hij ver moord werd, en ik kon hem niet bijstaaD, Alles komt er dus op aan, om het lijk te vinden, en te zien of het document nog bij hem is, zoo niet, dan moet de boschwach ter uitgehoord worden. Dat zal niet gemakkelijk gaan meende Louis. Laat dat aan mij over, zoekt het lijk, hebt ge daarbij de hoDden noodig, zegt het mij dan, ik zal ze a bezorgen- Goed mijnheer, ik dank u voor uwen raad en ga dadelijk naar Montpellfer. Als het kan laat u dan niet zien bij de slotbewoners, zeide het bruine heertje en nam toen afscheid van Louis. Den volgenden morgend ging hij op weg naar Montpellier, maar begaf zioh niet naar het slot of het dorp maar in het woud. Hij liep langs den grooten weg en naderde eindelijk het jachtslot. zijn eigen oogen nauwelijks, in de halfge opende staldeur stond Judas, de boschwach ter. Zijn gezicht, vooral zijn neus was rood, en verrieden, dat hij rijkelijk brandewijn had gebruikt. De onverwachte ontmoeting deed Louis een oogenblik stilstaan, maar hij had een soherpgeladon pistool bij zich, welke voor» sichtigheid wel noodig was tegenover men- sohen als de boschwaohter. Niettegenstaande Jndas halfdronken was herkende bij Louis dadelijk, alles scheen hij verwacht te hebben behalve deze ontmoe tlDS- Eindelijk tref ik u boschwaohter zeide Louis, zijl gij alleen Waarom vraagt gij daarnaar vroeg Louis. Omdat ik u iets te zeggen heb, wat anderen niet behoeven te weten. Wat is dat? bromde Judas. Gij hebt u hier verscholen bosohwach ter, lang znlt gij aan uw straf niet meer ont komen Hebt gij den ouden tuinman een do cument afgenomen Wat weet ik van den ouden tuinman antwoordde Judas en werd toornig, zoekt hem zelf. Gij alleen weet waar hij is, zeide Louis, ik heb u dien middag bij den onden tuinman gezien. Mij hebt gij gezien, zoide Judas drei gend, dat zult gij bewijzen, maakt dföt gij uit den weg komt, ik versta geen grappen 8?' 58,90 98,80 493,00 00,00 90,75 481,00 MEN YR'AAGT leerjongen voor beenhou wer, Zonnestraal, 21, Aalst. 5533 ONMIDDEL1JK GEVRAAGD eene be- kwamo stikster voor alle werk bij Gamiel Boterberg, Schoenfabrikant, De Gheeststraat l i, Aalst. 540^ WORDT GEVRAAGD eene Boerenmeid, kost en inwoon. Loon 60 Fr. per maand. Zich te wenden onder de letters G. D. ten bureele van 't blad. Planlaardappelen Deze week aankomst van echte Holland-' sche Krugers en Industries. Gewaarborgd, bij Jozef Pyck, Damkaai, 4, Aalst. 5503 TE KOOP 2 koperen lusters (lampe.belgej 2 koperen staande lampen-beige, een lampa de vestibule. Zich wenden FabriekpJaats, 4, Aalst. 5.528 Groeten kens van Engelsohe Bedden en Matrassen, alsook Behangpapier enz. bn Leop. Dierick, Molenstraat, 19, Aalst. 5290 Nadert mij niet, zeide Louis of ik schiet u overhoop, en haalde tegelijk zijn pistool te voorschijn, geloof niet, dat gij met mij kunt doen als met den ouden tuin man, gij zijt dronken en weet niet wat gij zegt. Maakt dat gij uit den weg komt, zoo schreeuwde Judas en balde dreigend zijn vuist, geloof niet, dat ik voor dat ding vrees dat gij in de hand hebt. Louis bemerkte, dat van den boschwachtel niets le vernemen was, en dat deze verdiende om dadelijk aan het gerecht te worden over geleverd. Ge zult later van mij hooren, gij wilt niets anders, zeide Louis. Judas schold Louis uit, toen hij heenging, hij gevoelde zich geheel zeker. Deze ont moeting maakte hem nog driester en hij daoht dat hij zich toch eigenlijk in 't geheel niet behoefde le verschuilen. De brandewijn gaf hemaoed, zoodat hij begon te denken om Louis zelf aan te geven. De oude tuinmar was wei weg en missohien had iemand hem gevonden, maar Louis kon.niets bewijzen. Terwijl Juda» zich met deze gedachte meel en meer bemoedigde, liep Louis door het woud om zich naar de heide te begeven,v waarop hij den moord had zien bedrijven1. Hij herinnerde zich nog naawkeurig de plaats, waar hij den puden tuinman en den boschwachter had gezien. Louis vopd spoedig de plaats, waar hij met zijn paard geValleiit was en wist ook waaV de oude luinnian'yer- moord was, lYwVolgi).

De Volksstem | 1920 | | pagina 2