22 Duitsebe schepen voor België Vrijdag- Octob.1920 k De ^uurvan den Militairen diensttijd Ministerie van Spoorwegen. Nieuwe huizen rijzen uit de puincn op. In den Volkerenbond. Het WilnaHncident' EEN VLAAMSGHE fiOOGESGHOOL Storm op de Belgische kust BELGIE EN HOLLAND. HEVIGE BRAND TE BRUSSEL DE DUITSCHERS IN AALST Kerkstraat, 9 en 22, Aalst, Tel. 114 13 j&. C3- XXVI" JAARGANG NUMMER 238 X-< -A- 33 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van- Nuffel-De Qendt IN FRANKRIJK. In Frankrijk moeten alle weerbare mannen twee jaar werkdadigen dienst doen in het leger, dus twee jaar kazernleven, en daaren boven nog 28 jaar onder militair bedwang fijn. Het officieel Fransch Staatsblad kondigt bet ontwerpt van nieuwe militaire dienst plicht-wet af, waarvan artikel 2 luidt alsvolgt De militaire dienstplicht is gelijk voor jf iedereen. Behalve voor lichamelijke onge- W schiktheid worden er geene hoegenaamde 9 vrijstellingen verleend. De militaire dienstplicht duurt 30 jaar en wordt op de volgende wijze volbracht. Werkdadig legerdienst in de leger kazernen 2 jaar. Reserve van het werkdadig leger 18 jaar. - Territoriaal leger 10 jaar. Indien een vrijwilliger'of een soldaat zich i» opnieuw engageert, wordt de werkdadige dienst, welke hij volbracht heeft afgetrok- ken van den 18 jarigen diensttijd welken hij moet doorbrengen in de reserve van liet - werkdadig leger De werkdadige diensttijd van 3 jaar is dus afgeschaft, maar de gedwongen algemeene (dienstplicht blijft behouden en gedurende 30 par moet de Fransche soldaat gereed zijn om op een gagêven oogenblik, als het noodig is zijn regiment te vervoegen ubllcitell buten hst Arrondissement Aa.si, zich ,e wenden tot he! Ages.,chap Havas.S, Martelaarplein, te Brussel- 8, Place de la Bourse, Parijs - en G, Bream's Buildings Londres E.G. 4. H. Gordula Zon op 6,35, onder 4,50 Volle Maan den 27 Veraenigïng van Belgischs sleden, om de touristen in België aan Ie lokken. Deze Vereeniging- welke maandelijks ver- gadert in dc bureelen van den Pers- en Publiciteitsdienst, van het Ministerie van Spoorwegen, werkt tot groepeering en sa- menvoeging van de tot dusverre verspreide pogingen tot propaganda in het buitenland Hare bedrijvigheid omvat ook al wat mee werken kan lot bet veraangenamen van het Verblijf der vreemdelingen in België en liet Vergemakkelijken van liet reizen over 't al gemeen. Zoo heeft zij zich op hare jongste fitting insgelijks ingelaten met hel vraagstuk lier reispassen en de ophefmakende wijze waarop liet licliaamsonderzoek geschiedt te Bt Ludwigs, in Elzas (Bazel). Tijdens het zomerseizoen heeft de Vereeni ging in verscheidene belangrijke buitenland- Vclie bladen gezamenlijke geïllustreerde aan kondigingen lalen verschijnen over Brugge Antwerpen, Brussel, Doornik, Gent, Luik. Kamen en Oostende derwijze gegroepeerd dat zij onmogelijk aan de aandacht van den lezer konden ontsnappen. Anderzijds en in overleg met de Vereeni ging van Belgische steden, heeft de Pers- en Publiciteitsdienst zijn werking in het buiten land merkelijk uitgebreid, door de medewer king in te roepen van de aldaar gevestigde Belgen, aan wie, evenals aan alle andere 'nuttige adressen welke met dit inzicht opge geven worden, kosteloos de propaganda schriften worden toegezonden, die de Belgi sche steden en zomerverblijven te dien einde uitgeven Terugkeer lol hel normale uur. Een dienstbevel van het Spoorwegbestuur luidt Dc terugkeer tot het normale uur zal ge beuren in den nacht van.23 op 24 dezer. Een minuut na 24 u. 59, den 23", zullen de wijzers der horloges, pendulen en zakuur werken een uur aebteruitgeschoven worden, zoodat zij opnieuw op middernacht staan. Al de treinen, die in den overgangsnacht rijden, zullen van af 24 uren, of desnoods, een weinig, van Ie voren, in de eerste open statie stoppen en daar den vereischten tijd blijven staan, om de dienstregeling van hel nieuwe stelsel te hervatten. Hoe de wederopbouw vorderen kan, wanneer hij aan een bekwaam aannemer toevertrouwd wordt. Wij lezen in het groote katholieke dagblad der provincie Luxemburg L'Avenir du Lu xembourg van 13 October 11. De wederopbouw van Rossignol gaat vooruit. Het uitzicht van dit zoo zeer geteis terde dorp verandert en van dag tot dag verdwijnen dehoopen steenen voortkomenc van de opruiming, terwijl nieuwe huizen op de plaats der puinen oprijzen. Men hoopt dat tegen den winter de meeste geteisterde weer hnn onderdak zullen hebben, wat trouwens eene afgedane zaak ware geweest indien de werken tijdens hel schoone sei zoen niet zoolang hadden stilgelegen, nadat de h. Jaspar den h. Renkin als minister van Binnenlandsche Zaken had opgevolgd. Dit artikeltje klinkt heel wat bemoedigen der dan de pessimistische berichten waaraan we uit onze verwoeste gewesten in Vlaande "en gewoon zijn geraakt. Trouwens, in de voornaamste geteisterde dorpen van Luxemburg (de Duitschers had den daar meer dan 1000 huizen vernield) worden thans de werken van den werderop- bouw met voorbeeldigen spoed doorgedreven. Zooals men weet is het in deze provincie dat de wederopbouw door den Staat, volgens het stelsel Renkin, het eerst in de praktijk werd gebracht. Na eene openbare aanbesteding op 27 Maart weiden de werken in April toegewezen aan de Société Nationale des Industries de Construction of S.N.I.C. (Nationale Maat schappij der Bouwnijverheden) de gekende groote firma, die toezicht voert over de be langrijkste steenbakkerijen en steengroeven van ons land en levens optreedt als aannemer van bouwwerken in t groot.De inschrijvings prijs van deze maatschappij was veruit de aagste tegenover de talrijke andere mede dingers. Hoe methodisch en hoe snel de S. N. I C. de haar toevertrouwde werken uitvoert, blijkt uit navolgende gegevens, die ons van be legde wijze verstrekt werden Toen, na de stillegging van den wederop bouw, waarvan in hooget* aangehaald bericht spraak is, de arbeid overal hernomen werd was de toestand als volgt Overzicht op 21 Augustus 17 huizen stonden onder dak 41 huizen hadden bun romp in aanbouw 33 huizen hadden hun fundeeringen vol tooid of aan den gang 311 arbeiders waren aan deze werken bezi«- Zeven weken later, op 10 October 11., was de toestand 61 huizen stonden onder dak /8 huizen hadden hun rojnp in aanbouw 61 huizen hadden hunne fundeeringen vol tooid of aan den gang 46 waren gereed om aangevangen te wor den ;705 arbeiders waren daaraan werkzaam. Op 21 Augustus stonden er dus 91 huizen in aanbouw zeven weken later was dit getal reeds gestegen lot 200, zonder te rekenen de 46 die toen al beginnensgereed stonden 88® Vervol-,. Zoo komt gij er niet door,' gij moet niet liegen. Het is goeo leugen, 's avonds kwam eon man bij mij, dien ik niet kende, en dien ik niet beb leeren kennen. Zoo, en hij was uw lastgever Ja. Waar ontmocUet gij den vreemdeling Bij het Montmartre-kerkhof. En zeido hij niet wie hij was. Neen, hij ging zeor voorzichtig te werk. Hij bood eenige daizenden franks voor de uitvoering, welke echter niet zijn ontvangen. Zoudt gij den lastgever herkennen Als ik hem zie, zal ik hem wel herken nen, zeide Sanspeur. Wie was uw helper Do magnetiseur. ITet bruine heertje scheen bevredigd te zijn, hij stond op en wendde zich tot den hoofdcommissaris, ik dank u, zeide hij. De hoofdcommissaris liet daarop den go vantene weder naar de cel brengen. Toen mijnheer Pelletier en de hoofdcom missaris weder alleen waren, zeide de eerste, de zaak zal zich ophelderen, ik geloof, dat do knaap waarheid heeft gesproken. Nu moetik u nog iets verzoeken. I kuit bevelen, wat in mijne macht Staat zal gebeuren. Er ligt F"i \eel aan q om den Voegen wij erbij dat de S. N. I. C. overal de beste materialen gebruikt en stipt de last- kohieren naleeftoveral is het werk weten schappelijk en methodisch ingericht, terwijl van alles tot in de kleinste bijzonderheden nota wordt gehouden, zoodat alle gevaar van misrekeningen uitgesloten is. Deze verrassende uitslagen beantwoorden trouwens geheel aan de verwachtingen welke men in bevoegde kringen nopens deze maat schappij koestert, en bevestigen bij voorbaat de schitterende vooruitzichten die haai; voor speld worden. lastgever te kennen. Hoe zou het zijn als wij Sanspeur heden avond naar het kerkhof Mont-Martre brachten, bet zou mogelijk zijn dat de vreemdeling daar kwam. Ik zal, zeide de hoofdcommissaris er voor zorgen, ik vrees echter da't de proef zonder uitslag zal blijven daar hij den last gever niet zal willen aanwijzen. Dat heb ik reeds gedacht, maar ik zal dezelfde som geven, die hem beloofd werd, als hij den lastgever aanwijst. Het bruine heertje vertrok, en de hoofd commissaris nam dadelijk zijne maatregelen opdat de Wel wat gevaarlijke wensch van het bruine heertje zou worden vervuld. Er werden eenigen als arbeiders, burgers en koetsiers verkleode geheime policieagen- ten uitgezonden om in de omgeving van het kerkhof zich to verdeelen en dadelijk bij de hand te zijn. Deze betrokken bij de invallende duister nis hunne posten en deden dit op eene wijze, dat de wantrouwendstn en meest ervaren Parijzenaar geen achterdocht kon gevoelen. De maatregelen waren 's avonds tegen 9 uur geregeld. Om tien uur bevond zich het bruine heertje in het paleis van justicie, waar hij vol eer bied werd ontvangen. Dadelijk werd Sanspeur voorgebracht, die met zijne gewone kleederen gekleed was. Hij naderde het bruine heertje, dat tot hem zeide ik heb u Toor een uur vrij ge maakt, Sanspeur, opdat gij mij uwen lastge- - zoudt aanwii/.en. wü zullen ons daarvoor De raad van den Volkenbond heeft Woens dag morgend eene eerste officieuse vergadering gehouden in de woning van M. Hymans, die de vergadering voorzat. Waren nog aanwezig M. Balfour, Groot Britanje M. Bourgeois, Frankrijk M. Tittoni, Italië burggraaf Isliij, Japau M. Quinoves de Leon, Spanje M. Da Cunta Brazilië en M. Caelamanos, Griekenland. De Raad hield zich eerst bezig met het vast stellen der dagorde 1. De kwestie van Eupen en Malmedy, over welke door den Duilschen minister van binnenlandsche zaken en protestbrief legen de volksstemming werd gezonden 2. De Armeensche kwestie 3. De strijd tegen den typhus 4. Zal de raad zich bezig houden met de kwestie der uitgaven van de tijdelijke com missarissen, door den Volkerenbond aan gesteld. De Raad heeft zich bepaald bij het nemen van acte der verschillige mededeelingen die nopens de punten der dagorde werden gedaan. De nota der Fransche en Engelsche regee ring en aau Polen, meldt dat de bezetting van Wilna in strijd is met de |bepa!ingen van den wapenstilstand en de verzekeringen door Polen aan den Volkenbond gegeven. War- schau moet Zoligowski afkeuren. Volgens de Times heeft Polen zijn ver wondering er over uitgedrukt dat Wilna aan Litnauen moet komen. Dit zou lot nieuwe conflicten en tot opstand in het Poolsche leger leiden. Polen verzoekt de Geallieerden geen moei lijkheden te maken bij Polen's hervorming. te Gent t Eene verklaring van minister Bestree Aan een medewerker der Nation Beige die hem over zijn inzichten betreffende de stichting van een Vlaamsche hoogeschool te Gent wenschte te ondervragen, antwoordde minister Destrée, zoo pas uit Italië terugge keerd, o. m. het volgende Het oogenblik zou slecht gekozen zijn om, nu we volop in de rainisterieele krisis staan, een wetsvoorstel in te dienen tot op. richting te Gent, van een Vlaamsche Hooge school naast de bestaande Fransche. Niets laat toe te verzekeren dat het nieuwe kabinet zich bij dit voorstel zou aansluiten. Indien ik echter van het volgende kabinet deel uitmaak en mijn ktfffega's ook nnjn meening deelen, hoop ik een Vlaamsche Universiteit, te Gent,' ie slichten. Aan de Vlamingen, welke 4 mil' lioen man sterk zijn in België, kan het recht op een hooger onderwijs niet ontzegd wor den. Zij willen dit onderwijs te Gent en ik zie niet in waarom men hun deze voldoenin" zou weigeren. De minister verklaarde zich tegen hel stel sel der ontdubbelde leergangen of het oprich ten van een Vlaamsche hoogeschool te Ant werpen. Komt de Vlaamsche Hoogeschool tot stand, zeide hij, dan mag op de uitgaven niet gezien worden. In ieder geval blijf ik onverzettelijk op het standpunt van hel be houd der Fransche Universiteit staan, want ik wensch nog de voorstanders der Fransche kuituur in Vlaanderen noch het Walenland te misnoegen. De Vlaamsche Universiteit moet zoo volledig mogelijk ingericht worden,opdat zij kunne leven. Daarna zal de mededinging lusschen de twee hoogescholen een aanvan- kunnen nemen. Komt er, zooals de Vlamin° gen beweren, geen student meer naar de Fransche Universiteit, dan kunnen wij niets anders doen dan ons daarbij neerleggen maar zoolang deze leerlingen lelt kan ze op onzen steun rekenen. Ten slotte verzekerde de minister nog dat Gent groot genoeg is om twee universiteiten te bezitten en hij geen moeilijkheden, voort spruitend uit het bestaan, in dezelfde stad, van twee naijverige instellingen, verwacht. Ook zou er beweert hij, in de Kamer, een meerderheid te vinden zijn voor de door hem verdedigde oplossing. Ons aandeel in den oorlogsbuit Op de conferencie le Spa is vastgesteld, welk aandeel België zou ontvangen van de Duilscne schepen, die in den oorlog prijs gemaakt zijn. Thans zullen de eerste schepen, welke vol gens deze overeenkomst aan Belgie bevallen, aan het land worden overgedragen, waarvoor scheepsvolk naar Engeland zal gaan om ze le halen. Het zijn tien booten, onder welke twee van 8000 ton bruto, drie van 4 a 5000 ton en vijf van 1000 a-1500 ton. Men denkt dat de overige schepen in November, December en Januari zullen worden overgedragen. Over hetgeen er verder met deze schepen zal geschieden heeft de regeering nog geene beslissing genomen, maar waarschijnlijk zullen zij aan Belgische reederijen worden verkocht. Op het oogenblik beheert het de partement van marine, zelf een twintigtal soopvaardijschepen, eveneens oorlogsprijzen, maar naar het schijnt, draagt deze regeling slechts een voorloopig karakter. Deze schepen kunnen op het oogenblik niet verkocht worden, daar de eigendomsbe wijzen, die door de commissie voor de ver goedingen moeten worden afgegeven, nog niet in het bezit der Belgische regeering zijn. Dit bezwaar zal niet gelden voor de sche pen uit Engeland, daar de eigendomsbewijzen daarvan gereed zijn en niets dan afstand van deze schepen aan bijzondere ondernemingen in den weg staat. De Oosterwind, die Maandag met onge meen geweld over het heele land, maar vooral over ons kustgebied bulderde, heeft ook daar heel wat schade berokkend. Ver scheidene visscherssloepen liepen met avarij de haven binnen. Omstreeks 5 ure werd aan den reddings- post te Oostende uil Blankenherge geseind, dat een visscherssloep noodsignalen maakte. Een sleepboot verliet alsdan de haven van Oostende naar het in nood verkeerende schip doch inmiddels had deze sloep, n. 0.195, langs de kust de haven kunnen bereiken. Het was hoog tijd, want de boot stond reeds vol water. s Avonds, rond 9 u. 13, hoewel het weer veel heter was geworden, liep de Staatspa- ketboot Princesse Elisabeth komende uit Dover met 216 passagiers, met geweld op het Westerstaketsel, dat zwaar beschadigd werd. Ook het schip liep erge avarij op. De schade, aan het staketsel toegebracht, wordt op40,000fr. geraamd. Engeland's bemiddeling. Volgens de Daily Telegraph zou Engeland geneigd zijn op vriendschappelijke wijze hij het Hollandscb gouvernement aan te dringen, om een middel le zoeken het Hollandsch- Belgisch geschil uit den weg te mimen. Ook de Fransche diplomatie heeft reeds pogingen in dien zin aangewend, doch tot hiertoe zonder uilslag. Hel Wielingen vraagstuk. Er wordt gemeld dat de Nededandsche afgevaardigden bij den Slatenhond een memo rie van toelichting over de Wielingenkweslic hebben ingediend tol staving van het volgende voorstelde wateren van het Nauw der Wie lingen zouden, langs den thalweg, zoodanig verdeeld worden dat het Zuidelijke gedeelte aan België zou kunnen worden toegewezen. Zoodoende, rneenen de Nederlandsche afge vaardigden, blijven de Belgische belangen gevrijwaard. Honderd duizand frank schade Woensdag morgend, rond 5 1/2 ure, werd vrouw Garoy, wonende Beenhouwersslraat, nr 52, te Brussel, door het knetteren va» vlammen gewekt. Zij had nauwelijks den tijd haar man te waarschuwen en met hem le vluchten, daar hun werkhuis voor vernikke ling en verzilvering, op de eerste verdieping gelegen, reeds in lichtelaaie stond. De brandweer was spoedig ter plaats en tastte met kracht, het vernielend element aan. Toch moest zij meer dan een uur werken alvorens de vlammen meester te worden. Het werkhuis, dat 20 meiers diep en lus schen andere gebouwen ingelegen was, is volkomen uitgebrand. Ook de op de tweede verdieping gelegen kamers van het gezin Ga roy zijn zwaar beschadigd. Eene groote hoe veelheid nikkel, zilver en ivoor bleef in den brand. De schade wordt op meer dan 100,008 fr. geraamd. Een onderzoek werd ingesteld; ten einde de oorzaak vast le stellen. naar het kerkhof begeven. Poog niet te ont vluchten want dat zou u niet baten, volgt mij nu. Mijnheer Pelletier groette de beambten en verliet toen met Sanspeur de gevangenis. - Ik geloof wel, dat die lastgever knij perig genoeg zal zijn om liet loon niet te be talen, zeide Sanspeur. Ik meen dat, omdat de opdracht niet geheel uitgevoerd is. Ik begrijp u, gij zoudt het loon slechts voor de dooden krijgen, zeide mijnheer Pel letier, ik beloof u echter in elk geval het loon, als het u gelukt om den lastgever in onze handen te spelen. Het loon vroeg Sanspeur verbaasd. Krijgt gij dan van mij, ja I Sanspeur maakte een gebaar van twijfel. Ik heb reeds twee duizend franks in de kas der gevangenis er voor gedeponeerd, zeide mijnheer Pelletier, die uitbetaald zullen worden als gij den lastgever hebt aan gewezen ou uw straf hebt ondergaan, die kort zal zijn indien gij de lastgever kunt aanwijzen. Hij zal ona niet ontgaan, wij zullen hem krijgen, zeide Sanspeur, omdat hem dit geval thans als een dubbel voordeel toe- lachtte, wat geef ik om den lastgever. Toen zij het kerkhof naderdeD, scheidden zij. Mijnheer Pelletier liet Sanspeur alleen naar den muur gaan, er liepen wel eenige personen voorbij, maar de lastgever ver scheen niet. Eindelijk besloot het bruine heertje naar de gevangenis terug t9 koeren hij scheen Belangrijke diefte te Londen Toen de hureelert van een scheikundige, gelegen Finchurchstreet, te Londen, gisteren morgend geopend werden, stelde men vast, dat de brandkoffer verdwenen was. De die ven hadden een muur van vier voet dik doorboord en waren langsdaar met den brandkoffer vertrokken. Deze werd openge. broken teruggevonden in een aanpalenden hof. Uit den brandkoffer werden 750 gram vidium, 800 gram palladium, 420 gram pla tine, 60 kgr. wit goud, alsook 60,000 roe bels en kasbons van de Nisowskik Cie ge stolen. Men denkt dat de dieven met hun buit jaar België overgestoken zijn. niet ontmoedigd te zijn, ntaar eon plan te hebben gemaakt. Den volgenden dag kwam een gesloten rijtuig voor, Sanspeur en twee policïoagen- len namen in het rijtuig plaals naast mijn heer Pelletier. De koetsier soheen reeds te weten waarheen hij rijden moest, daar hem geen enkel bevel werd gegoveh. Onderweg zeide het bruine heertje tegen Sanspeur. Meent gij. dat gij uwen lastgever herkennen zoudt als gij hem zaagt. Dat geloof ik wel, ik herinner mij zijne gestalte zeer goed, ook zijne kleeding en zijn gezicht, zoover als liet mogelijk was te zien, -Een bevel tot inhechtenisneming heb ben de lieeren hier, bij zich, het komt er slechts op aan, of gij den lastgever zult her kennen. Mijnheer Pelletier scheen eene verdenking te koesteren, hij soheen de waarheid te heh° ben doorgrond, en besloten te zijn die aan het licht te brengen, dit bewees de reis naar Montpellier. Hij hoopte dat Sanspeur, die dikwijls met den lastgever gesproken had, hem herkennen zon. Natunrlfjk zeide mijnheer Pellotier niets over de persoon dien hij voor lastgever hield. Het was nog helder dag, toen de koels het slot Montpellier naderde. Het bruine heertje steeg uit en liet den ragen volgen. Eenige ruiters reden over het veld het wa ren de inspecteurs en rentmeesters van den graaf. Drama in eenen trein. Een dief gedood. Twee kerels waren er in gelukt onbemerkt op een koop waren trein te klimmen in Luxera. burg. Toen de trein in eene kleine statie stopte, werden zij door den treinoverste ver rast, op het oogenblik dat zij bezig waren een waggon open te breken. De kerels sprongen op den treinoverste, doch deze trok een revolver en loste een schot. Een der bandieten, zekere Jan Hengel, 25 jaar oud, van Bettemburg kreeg den kogel jn het hart en bleef op den slag dood. De andere kerel nam dan de vlucht. Lezers, vergeet niet bijtijds um inschrijving ie geven aan uwen ver- hooper, op dit werk, daar het aantal exemplaren zal beperkt zijn. De misdaad van Vorst. De moordenaar nog niet teruggevonden. Woensdag morgend was men er nog nier in gelukt de moordenaar der weduwe An- drieux aan te houden. Uit de lijkschouwing is gebleken, da' behalve de slagen met den stoofhaak, de vrouw ook messteken had bekomen. Het mea is niet teruggevonden en moet dus door dea moordenaar medegenomen zijn. De moordenaar heeft zich eerst gewassohen en verschoond vooraleer het huis te verlaten. Hij moet ten nadeele van zijn slachtoffer eene som van ongeveer 500 fr. gestolen hebben. De opzoekingen duren voort. Men vermoed: echter dat bij naar Frankrijk gevlucht is. Men naderde langzamerhand het slot. Plotseling gleed een glimlach van genoe gen over het gelaat van mijnheer Pelletier Hij zag den graaf met den tuinman in ge sprek. Dadelijk steeg mijnheer Pellier weder ie het rijtuig. Ziet gij die ruiters daar vroeg hij aar Sanspeur. Sanspeur keek dadelijk naar de aangewe zen richting. Geene van hen is het, zeide hij dan da« delijk. Ziet gij daar bij bet hek van het slot park twee personen staan vroeg mijnheer Pelletier verder. Ja do eene zie ik goed en thans ook den andore. Is een van hen de lastgever vroeg het bruine heertje z?er gespannen. Sanspour zag lang, terwijl het rij'uïg dicht langs het hek reed, opmerkzaam naar den graaf en den tuinman toon schudde hij bet hoofd. Noen, zeide hy, geen van heiden is het Hebt gij uwe vergelijking goed ge maakt gij kent uw loon, zeide mijnheer Pelletier. Sanspeur herkende den graaf niet, dio er bier zeker ook geheel anders uitzag, on de verwachting van mijnheer Pelletier was daardoor teleurgesteld. Het rijtuig keerde op zijn wensch d;\ielijb naar de gevangenis terug. (Vervolgt)»

De Volksstem | 1920 | | pagina 1