D© Katholiek© Partij. sstrpmsiijfmillta Ministens ras iMfeisnMipi Foor een spoedige mtkeering Uitgever: J. Van Nüffel-Db Gbndt Zondag 24 Maandag Est iluur levsa 'in MtssMaed. Oe mijnwerkersslaking ia Engeland De Duitschers zouden €3- JES IËF3 jtik. SS1 Jt/ I Heden moet elke Lezer zijnen verkooper verwittigen opdat hij ieder week de aflevering' DE DUITSCHERS IN AALST zou kunnen ontvangen. Prijs 0,30 centiemen per week. lis Poalscli-Riissisc&e oorlog. Os fiöplsoürs fan Londen afgebrand Ministerie van Spoorwagen. In- en Uitvoerbeperking Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 243 X> J&. €3r 3ES X-i J&. H> - -3 O CENTIEM EN Publiciteit buiten tiet Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de Ia Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. Raphael on dar Cnspicus Re katholieke partij moet één en onver deelbaar worden, zooaks het in de vergadering der Katholieke Werkliedenbonden terecht gezegd is. De godsdienstige leer, tot wier verdediging allen moeten samenwerken, is immers één, en kan niet gedeeltelijk aange nomen, en gedeeltelijk verworpen worden zij vormt een blok, waarover alle katholieken het noodzakelijk ééns zijn. Onder hen kunnen er nopens andere belangen bijzondere groepen heslaan maar zoodra zij het verdedigen on zer algeheele gewetensvrijheid als eerste arti kel van hun programma afkondigen, moeten zij in de groote katholieke partij tehuis zijn. Re godsdienst is de levende hand die ons allen samensnoert; en al de maatschappelijke standen, middenstand, burgerij, landbouwers, werkliedenstand hebben het volle recht, juist omdat zij katholiek zijn,-als leden der katho lieke partij op te treden. Het katholiek vaan del is aan allen toevertrouwd, en moet allen in gesloten gelederen naar de zegepraal lei den. De titel van katholiek is geen monopolie van deze of gene politieke vereeniging, of van eene bepaalde sociale klas hij is ook onafhankelijk van de taal die men spreekt, en kan in ons land even waardig door Walen en Vlamingen gevoerd worden. Als eenige verplichting legt hij op, het erkennen der geestelijke overlieden in alles wat den gods dienst aangaathet verdedigen onzer gods dienstige rechten tegen allen aanval der tegenstrevers en tevens het toepassen der christene princiepen in het oplossen der vraagstukken, die in de nieuwe omstandig heden welke wij beleven, zich onvermijdelijk voordoen. Eens dat deze plicht eerlijk ver vuld wordt, blijft iedereen vrij, de belangen van zijnen stand, de rechten zijner taal, en de politieke richting die hem best aanstaat, binnen de katholieke partij vooruit te helpen. En niemand heeft het recht hem eruit te ver bannen noch eenige verdachtmaking tegen hem te doen oprijzen. De katholieke partij is vlakaf eene kon- fessioneele of godsdienstige partij, niet in Sen zin alsof wij eenig voorrecht voor de Kerk afeischen en beter dan anderen wilden behandeld worden: neen! van geen voorrecht willen wij weten en wij vragen enkel het geen het gewone recht aan alle burgers toe kent, noch min noch meer. Maar wij willen ook niet slechter behandeld worden, omdat wij katholiek zijnen in het bijzonder en openbaar beoefenen van den godsdienst cischen wij eene algeheele vrijheid. Aansla gen tegen onze geestelijke rechten dulden wij nietook is onze katholieke partij gesticht om door een gemeenschappelijk streven zulke aanvallen krachtdadig af te weren. In dien i.in is zijn konfessioneel, en zij moet het blij ven, zoolang ae godsdiensthaters den strijd niet opgeven in ons land. Eilaaswij zijn nog verre van zulkeu vrede. Het ware eene grove fout dien konfessi- imeelen aard, die de eenige en de ware reden Re Fransch-Belgische afspraak. Generaal Maglinse, algemeene stafoverste van het Belgische Leger, is op 22 dezer naar Parijs vertrokken, om aan Maarschalk Foch het Militaire Eereteeken van l8 klas te over kondingen, en aan de divisie-generaals Buat, algemeenen siafoverste van het Fransche leger, en Weygand, stafoverste van den maarichalk, het Grootkruis van de Orde van de Kroon onderscheidingen onlangs ver leend door den Koning, ter gelegenheid van het onderteekenen der Fransch-Belgische Militaire afspraak 90® Vervolg. En gij hebt hem gezegd, dat ik hier in het slot ben Ja Engeline, dat heb ik hem gezegd. -Als hij mij hier opzoekt en in handen der slolbewoners valt, in plaats van mij te «preken vroeg Engeline angstig. Weest onbezorgd, hij ia geheel veran derd. Hij is niet gek. en hij vertrouwt geen mensch en geeft het document niet af. - Als men het hem met geweld ontneemt dan is alles verloren. Vreest niets, hij laat niets ontnemen. Engeline zeide, gaat naar hem, en verzoek het u te geven. Dat is verloren moeite, antwoordde Louis, hij geeft het mij niet. Hij zal in de eerste dagen wel hier komen om u op te toeken. Ik ben toch bevreesd, zeide Engeline. Denkt er maar aan dat de aanval van den boschwachter ook zijne oorzaak had en dat men wist dat de oude tuinman het document gevonden had. Hm zeide Louis, wat is daaraan te doen, mijnheer Pelletier meende ook, dat de onnoozele Jan niets ergers kan doen dan hierheen gaan, maar hij geeft het niet uit de handen. Kon mijnheer Pelletier u geen raad •oven. Mijnheer Pelletier zeide dat liet goed van bestaan is der partij, ooit te willen loo chenen of hem uit bange kleinmoedigheid te verduiken. Twijfelaars en vreesachtige lieden die hun vaandel wegstoppen, worden nooit dooi' de menigte gevolgd. liet ware even jam merlijk den titel van katholiek die eerst en vooral godsdienstig is, met eene louter politieke benaming gelijk te maken, en hem ten voordeele van de eene of de andere staat kundige of sociale zienswijze op te eischen zulke verwarring heeft ons, inzonderheid in de laatste kiezing, veel kwaad gedaan en veel verdeeldheid gestookt. De werklieden die op 10 October te Brussel samenkwamen,(waren voorzeker geen leden der politieke Katho lieke Vereenigingtoen toonden zij zich kranig katholiek en zij zijn koene soldaten van het groot katholiek leger. Demokraten of behoudsgezinden, Vlamingen of Walen, land bouwers of stedelingen, middenstanders of arbeiders en burgers hebben het volle recht hunne bijzondere belangen ter harte te ne men, en hunne stands- of taalrechten te be vorderen op eerlijke manier zulke verschei denheid belet in niets de eenheid der katho lieke partij, die breed genoeg opgevat is om de uileenloopendste strekkingen in haren schoot op te nemen, en ze in eene gemeen zame toewijding aan den godsdienst, tegen de vijanden onzer gewetensvrijheid samen te doen strijden. Onze partij is geen ldassenparlij gelijk deze der roode revolutionnairenzij omvat alle groepen en standen en noch aan de werk lieden, noch aan de middenstanders, noch aan de hooge burgerij vraagt zij den minsten afstand der belangen vau hunnen stand, even min als zij van de Vlaamschgezinden het verzaken aan hunne duurbare rechten af- eischt. Integendeel, juist omdat zij katho liek is, en zich tot allen uitstrekt, spoort zij' alle groepen aan, hunne bijzondere taak ieverig te" kwijten, op voorwaarde van de christene waarheid altijd tot richtsnoer te nemen, en in de dagen van gevaar samen te kotpen in een eenigen en gemeenschappe- Iij ken strijd tegen de vijanden, van den katholieken godsdienst. In de vergadering van liet algemeen Cbrf sten Werkersverbond in België, hebben we gezien hoe de nieuwe en gezonde ini ichiin^ der katholieke partij vooruit gaat. Bij de laatste katholieke kongressen was zij volmon dig door al de leiders onzer partij goedge keurd geweest en de tweedracht die door vroeger misverstand ontstaan was, en onze kracht gebroken had, wijkt £nu overal voor eene broederlijke eendracht die aan de katholieke partij eenheid en macht geven zal. Op vele plaatsen is die herinrichting reeds een voltrokken feit. Wij wenschen dat het erkennen van eenieders rechten weldra gansch onze ver jongde katholieke partij voor goed op een sterken grondslag vestige't zal een vaste waarborg zijn onzer zegepraal in de aanstaan de toekomst. De werklieden van Mainz hebben aan de boeren van Rhijn-Hessen een ultimatum ge zonden, eischend dat zij de aardappelen aan de steden zouden leveren, die zij aan de nij verheidscenters weigeren te bezorgen. Hel ultimatum stelt dag en uur vast, waarop de boeven tien kwintalen aardappelen »per hek- taar veld, en aan den prijs van 25 mark het kwintaal, moeten ter markt brengen. Indien de boeren weigeren aan hetgbevel te gehoorzamen, dan zullen de werklieden zelf in de hoeven opeischingon Jkomen doen; een uitvoerend komiteit is samengesteld. Bij weigering voorziet men bloedigegbotsingen. HET STRIJDERSFONDS Een belangrijk voornemen •Gisteren vergaderde de Raad van Beheer van het Strijdersfonds. M. Ingenbleek stelde voor effekten uit te, geven, met 5 of G t. h. intrest, dadelijk ver- diskonteerbaar en die de Staat aan groote kredietsinrichtingen overdoen zou. Die elïsk ten zouden terugetrokken worden naarmate de door de regeering aan het Fonds verleende hulpmiddelen het zouden toelaten. M. Ingenbleek zal met de regeering en de schatkist in dien geesi onderhanden; derwijze zou de begiftiging binnen korten lijd aan al de belanghebbenden kunnen -uitbetaald wor den. Nopens de verdeeling der zetels ontstond geschil. Een lid stelde voor dat slechts de groepen die bestonden toen de wet op de begiftiging er doorkwam voor die verdeeling zouden in aanmerking komen. Ten slotte werd het eerste stelsel behouden. -$>"■■■ Da ei schar, der mijnwerkers Hodges, de secretaris van het mijnwerkers- verbond, heeft verklaard dat de eischen der mijnwerkers nu als volgt waren 1. de regeering moet de verzekering der delvers aanvaarden, dat zij een grootere pro ductie wenschen en daartoe mee willen wer ken; 2. de loonsverhooging van twee shillings moet onvoorwaardelijk ingewilligd worden 3. er moeten commissies benoemd worden; om de productiekwestie te behandelen. De mijnwerkers zoliden de voortbrengst willen verhoogen zoo zij mei de eigenaars toezicht op de voortbrengt mogen uitoefenen Besprekingen hebben plaats gehad Reuter meldt dat er Donderdag tusschen Lloyd George en de leiders der mijnwerkers besprekingen hebben plaats gehad, echter zonder officieel karakter. Men hoopt dat deze tot een uitslag zullen kunnen leiden. In de officieele middens i, men optimistisch gestemd. In Zuid-Walos willen de werkliê volhar den tot het uiterste; elders echter is men van gevoelen dat een vredelievende oplossing nog lusschenbeide komen kan. Bestuurders der mijnen zijn te London toegekomen. Men de niet dat weer een confe rentie zal plaats hebben. Do bedreiging der spoorweg werklieden De conferentie der spoorwegwerklieden heeft Donderdag besloten, dat indien de on derhandelingen tusschen de regeering en de mijnwerkers voor 23 October niet hervat worden, de spoorwegwerklieden Zondag nacht in staking zullen gaan. Deze tijding Leeft op de katoenmarkt te New-York eene daling van honderd punten teweeggebracht, maar na het ontvangen van gunstiger berichten, is de markt weer met de helft dezer daling geslegen. do stakers steunen. De Vorwarts meldt dat de Engelsche mijnwerkers den steun van de Internationale der mijnwerkers gevraagd hebben.gMoest de voorzitter eene syrapathiestaking vragen, zoo zegt het blad, dan lijdt het geen twijfel of deze zou onmiddellijk plaats hebben. De Duitsche mijnwerkers volgen met be langstelling den strijd hunner Engelsche kameraden en de voorzitter der mijnwerkers federatie heeft een telegram gezonden aan M. Hodges, een goede en spoedige uitslag in hun harden strijd toevvenschend. Uit Londen wordt het bericht echter tegen gesproken dat de Engelsche mijnwerkers aan de Duitschers om steun hebben gevraagd. zou zijn als gij in de eerste dagen wandelin gen deed. Ik ben een gevangene ^-ouis, en als men mij toestond wandelingen te doen zou het niet zonder geleide zijn, maar neemt do oude tuimhan het document af, en zeg hem, dat gij het mij zult overhandigen. Ik zal het beproeven, maar het zou be ter zijn als gij hem kunt spreken. Nog beter is het dat hij hier komt, en gij hem belast om het mij te geven, ik zal het dan dadelijk naar mijnheer Pelletier brengen, wat hij niet weet, weet Bloemist en zoo zullen wij de rechtmatigheid van de aanspraken uws vaders bewijzen. O, hoeveel hoop toovert gij mij voor, Louis, ja ik zal doen zooala gij voor goed houdt. Nu moet alles tot een einde komen. - Vreest niet Engeline alles zal nu worden opgehelderd, goeden nacht. Hebt dank voor alles wat gij doet, fluisterde Engeline, toon reikten zij elkander de hand en namen afscheid. Het raam werd zacht gesloten en Louis verwijderde zich door het park, dat zich achter bij het woud aansloot. Louis begaf zich dadelijk op weg om den ouden tuinman te zoeken. Daar de plaats waar zijn hut stond hem bekend was, vond hij don onuoozeloa Jan spoedig. Toen hij Louis zag komen begon hij te lachen en zeide tegen zich zeiven, dat is ze ker om het papier te doen. Louis beproefde te vergeefs om van den ouden tuinman het testament te ontvangen, alleen beloofde Jan dat hij het des morgends naar freule Engeline zou brengen. Freule Engeline wil ik het geven en anders niemand, zeido de oude tuinman, ter wijl hij aau den raud van het woud stond en in zijne hand eon vlak stuk hout hield, dat hij had uitgehold. Hij nam aan do eene zijde een soort van deksel er af, haalde hot docu ment er uit en beschouwde het van alle kan ten, stak het toen weer behoedzaam in het houten omhulsel en ging met zichzelf spre kende voort, wat hij freule Engeline zou zeggen. Louis vroeg het mij ook," maar ik gaf het hem niet. Ja, als de freule het heb ben wil dan geef ik 'het dadelijk, zij is altijd goed voor mij geweest. Bij elke gelegenheid herinnerde hij zich dat. Het kon ongeveer twee uur in don na middag zijn. De hemel was bewolkt en de lucht onaangenaam, vochtig en koud. In weerwil van zijne armzalige kleeding, scheen Jan dit niet te gevoelen. Hij zette zijn weg voort, liep naar den straatweg en toen naar liet slot. Hij had zijn schat goed in zijn zak verborgen en luchtte zooals gewoonlijk bij zichzelven. Zijne roode stoppelige haren sta ken uit zijn muts, en zijn slecht ontwikkelde baard woekerde om mond en kin Toen de onnoozele Jan den voortuin van het slot naderde, zag hij Armand. De oude scheen eon weemoedig gevoel ta krijgeij, want hij bleef staan/èn zag naar den-nieuwen tuinman* Hst einde der vijandelijkheden. Eene officieele mededeeling van den staf van het Poolsch leger meldt, dat aangezien de vijandelijkheden op het Pooisch-Russisch front geëindigd zijn en de wapenstilstand geteekend is, er geene mededeelingen meer zullen gedaan worden. De incidenten van Vilna. De zaakgelastigde van Lithuanie te Londen heeft aan den algetfieenen sekretaris van den Volkerenbond eeu verzet gezonden tegen de bezetting van Vilna. Hij vraogt toepassing van artikel 16 van het verdrag betrekkelijk het scheidsgerecht. In de nota wordt nog gezegd, dat het gouvernement van Lithuanie, het bewijs heeft, dat het Poolsch gouvernement onder richtingen zendt aan het bezettingsleger te Vilna. Het treurspel in Griekenland Konings geneesheeron Professor Vidal, die bij den koning ge roepen was, heeft diens ziekbed na een hart roerend toon eel verlaten. De koning ver leende aan Vidal een decoratie. De regeering overhandigde hem 300,000 fr. Inmiddels is de heelmeester Deble per ex- tratrein van Parijs onderweg naar Athene. Hij hoopt Vrijdagavond aan te komen. Er is een regeling getroffen, opdat de trein niet wordt opgehouden. Volgens de Echo de Paris is de moe der van ex-koning Konstantijn naar Athene vertrokken. De koning schijnt niet te weten dat zijn toestand zoo uiterst, gevaarlijk is. De Donderdag nacht is betrekkelijk rustig verloopen. Na een meer bewogen dag sliep hij rustig. I 1/2 miljoen schade Woensdag avond is er in de Hopbeurs van Londen een geweldige brand uilgebroken. Do pompiers der verschillende posten snelden ter plaats. Op dit oogenblik had de brand reeds eene groote uitbreiding genomen. Donderdag morgend, ten 2 ure, scheen het gevaar geweken en keerden de pompiers naar hunne kazernen terug. Kort nadien, echter, herbegon de brand nog geweldiger dan te voren en stond heel de Beurs weldra in laaie vlam. De pompiers bestreden den vuurpoel tot 7 ure 's morgends, doch van de Beurs is niet veel overgebleven. Het gebouw is inge stort en vormt nog slechts een puinhoop. Het scheelde ook weinig of verscheidene pompiers werden onder de puinen bedolven. Men kon die mannen slechts met de grootste moeite redden. De schade beloopt 11/2 mil joen pond sterling. IN IERLAND De toestand van den lord-meier van Cork. Vrijdag werd uit Londen gemeld, dat men ansch den nacht den lord-meier vleeschsap en alkooi heeft ingegeven. Overdag begon bij echter te braken en.... 't kwam al over de tong. De lord-meier is zeef afgemat en valt dikwijls bewusteloos. De woelingen. Te Ballinassing is een militaire auto-camion in eene hinderlaag gevallen. Twee soldaten werden gedood en vijf anderen gekwetst. Vroeger had hij hier gearbeid, na don dood van den ouden graaf was hij er niet goed genoeg moor voor geweest. Dat komt omdat ik toen in den nacht niet kon slapen eu beneden in den tuin was, toen er twist was tusschen den nieuwen graaf en jufvrouw Leroux, ja, ja, niemand mag dat welen, en wie het weet, moet plaats maken het moge zoo zijn, ik ga gaarne het leven uit, want wat doe ik nog hier, en waartoe dien ik De tuinman Armand, die in de nabijheid van het hek stond, scheen zijne oogen in het geheel niet te vertrouwen, toen hij plotse ling den onnoozele Jan zag, die ieder voor dood hield. Heidaar zijt gij het werkelijk Leeft gij nog Jan zeide Armand. - Ja, ja, ik ben nog altijd onder de le venden, lachtte Jan. Maar hoe komt gij hier Waar zijt gij zoo lang geweest - Ik ben langen tijd ziek geweest, nu gaat het beter, zoide hij en reikte daarbij Armand goedmoedig zijne hand, hier is liet voor mij niets ïïieer. Waarom niet Jan Het is niet aange naam om/voor anderen plaats te maken, maar gij/moet denken, dat ik in den konink lijken tuin te Versailles het vak heb geleerd. Dat weet ik wel en ik bon niet toornig op u. Maar gij leeft, herhaalde Armand ver baasd, mijnheer Louis heeft mij toch ge legd, dat de voormalig© bq§<?h$«chtec u Bijvoegsel aan liet treinboek. Een belangrijk bijvoegsel aan het offlciee't Treinboek verschijnt op 24 Oktober. Het wordt de abonnenten dezer uitgave kosteloos toegezonden wat de personen be treft die een exemplaar per nummer gekocht hebben, deze kunnen bedoeld bijvoegsel koste loos bekomen in de statiën waar het treinboek verkocht wordt. Prodtikten waarvan in- en uitvoer gera* geld worden door het Ministerie valt Ekonomische Zaken De Minister van Ekonomische Zaken maakt' den belanghebbenden bekend, dat voor volgen de artikelen nog vergunningen ten in- eu ten uitvoer noodig zijn, vergunningen welke afgej leverd worden door den «Dienst der Vergunnin gen», 7, Madouplein, te Brussel. Uitvoer a) staal (in half afgewerkte produk-t ten), dakleienhout (uitgenomen bewerkt hout), bonbons en cilinders voor verdichte en vloeiba re gemaakte gassen, allerhande flcsschen.bouw- baksteen (uitgenomen vuurvaste baksteen), ge' krietaliseerde of gekalcineordo soda, natuurlijk' en kunst-cemeng, minerale brandstoffen (kolen en cokes), ruigleder van ossen, stieren, koeion, vaarzen, wollen schapenvachten, onbewerkte konijnenvellen, ruigkalfsleder kunstmeststof* fon ledige houten vaten vlaszaad, koolzaad; papaverzaad en andere oliehoudende zaden, vla» onder welken vorm ook behalve gezwingeld vlas vlaswerk en afval van gezwingeld vlas (voor do» uitvoer waarvan er geen vergunning tot den 16 November e. k. vereischt wordt)edelmetalo» (goud, zilver, platina) allerhande metaalschroot en afvalbeenwisschen (teenen)dagbladpa* piernatuurlijk fosfaat; hiernavormelde pro<; dukten der kolendistillatie zware teeroliën,' benzol, toluol, xylol, naphtaline, anthraceetO kreosoot, phenischzuur of ruwe phenol toer e* teerliars, rooslresten van ijzerkies metaalslak ken, onbeworkt en gemalen pannen uit gebak" ken aarde. b) In 't afgeraecn is het streng verboden kole* uit te voeren welke oolc de hoeveelheid, de kwttf liteit en het land van bestemming zij.Dit verbod betreft ook stofcokes, asch, sintels uit plettcr^- en en schlammen. De houtskolen mogen vrij worden uitgevoerd doch is do uitvoer doorgaans verboden van mi' noraal zwart en plantenzwart, welke bij verstui ving uit steenkofen en houtskolen worden g<* wonnen. Invoer a) uit Duitscliland kleurstof mof, aniline als hoofdbestanddeel i speelgoed, aller hande laudbouwinachienen met inbegrip van hare losse stukken (ministerieel besluit van Mei 1920), Dezelfde produkton mogen yfij worden inga1-' voerd uit alle andere landen, maar er is een be wijs van herkomst noodig wanneer ze afkomstig zijn uit hierna vermei de landen Nederland/ Skandinavië, Finland, Estland, Letland, Litau- en, Polen, Tsjecho-Slowakije, Groot Hertogdom Luxemburg, Spanje, Oostenrijk, Bulgaria ea; Turkije. b) Uit alle andere landen: Allerhande wapd* nen, zwavel-ether. c) Brandstof mag vrij ingevoerd worden waf betreft alle uitheemscbe kolen,behalve Duitscka' kolen welke door de regeering worden inge voerd. Let wel Den belanghebbende wordt Ier kennis gebracht, dat zij bij de Dienst voor Han delszaken van het ministerie van Ekonomischa Zaken, IG, Boomkwoekerijstraat, alle gewensch-1 te inlichtingen kunnen verkrijgen betreffende dc in het buitenland beslaande invoer- en uit* voerverboden, alsmede de daar van kracht zija- de toltarieven. Aan te merken verder dat het ministerie vaif* Arbeid en Bevoorrading vergunningen eischt' voor een gansche reeks produlcten, waarvan da lijst il opgenomen in het Staatsblad van 21 Sep tember 1920, bl. 7510-7511 en in het «Bulletin ddj Documentation Ecouomique» n. 135, van ZQ September 1920. n. 5688. I doodgeslagen. De pachterszoon heeft er toen' zeker te veel van gemaakt, moest Judas niet' in alle haast vluchten Hij heeft mij op de heide overvallen,! zeide de oude tuinman, ik begrijp nog niet,[ hoe ik in hal leven ben gebleven. ledereen houdt u voor dood, sedert men u niet meer zag. Hehe, en toch leef ik. Zeg mij Armand/ is freule Engeline op het slot Ja, de freule die is sedert eenige daget* op het slot. Waar zoo In de kamer beneden. Oho, ia de kamer, waar zij vroeger ook gevangen zat, met het befraliedo raam* dat zal eene herinnering voor haar zijn. Wilt gij bij de freule ih het slot Ik wil haar spreken. Ga maar binnen, zij zullen zieh eveiw zeer verwonderen, dat gij nog in leven zijt,, waar houdt gij u op, en waarvan leeft gij i De oude tuinman scheen deze vraag niet meer te hooren, hij wilde niet antwoorden/ hij wantrouwde iedereen sedert de bosc.k-i wachter hem zoo onverhoeds had neerge slagen. 1 Toen hij het portaal naderde, bleef hij eensklaps staan en dacht na. Daarop sloeg hij een zijweg in en ging nie^ naar hot slot, alsof eene innerlijke stem h waarschuwde. De oude tuinman ging naar het slot. Hij bleef op een zijvreg nog eenmaal/slaan eii zag njtar bet/grijze slot. "(Vervolgt^

De Volksstem | 1920 | | pagina 1