fiMeüigëiiAHerzielen Es strijdom vijfmillisen Zondas 39 October Maandag 1 Noremb. 1920 VABERLANDSCH FEEST De reis onzer vorsten De suikerkwestie. Geen suiker «oor Okicber, behalve nor de social! stische coopsratieïen, maar.... hel rantsoen- steisel zal worden afgeschaft. Belangrijks verduistering ts Leipzig Dood van denKoippan OriekenSand De Nobelprijs aan een Belg tosgewezen Ministerie van Spoorwegen. DE DrTmAS^DER ZEE Door electriciteit gedoodl XXVI» jaargang NUMMER 24S Kerkstraat, 9 en 22, Aalst; Tel. 114 ID A. G B L -A_ H> -(O CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De GendT Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4. H. Quentinus Zon op 6,49, onder 4,40 Allerheiligen Zon op 6,50, onder 4,40 Laatste Kwartier den 3 Alderheiligenmesse of feestdag van al de vÖeiligen en Alderzielenmesse of Allerzielen dag herinneren ons dat, Leven en sterven is groot verschil, 'daarom moet men leven zoo men sterven wil. Allerheiligen is een der grootste hoogdagen Van 't kerkelijk jaar. In den beginne des Christendoms, wierd 'de feestdag van iederen martelaar jaarlijks in i bijzonder gevierd. Te dien einde vergader den de geloovigen op de plaats zelf waar hij kijn bloed voor Jezus-Christus vergoten had zijn graf wierd in eenen autaar veranderd, en daarop de H. Mis als dankoffer opgedragen Maar op korten tijd vermenigvuldigde bet getal der martelaren zoodanig, dat het wel haast onmogelijk was aan ieder feest een bij- ïonderen dag toe te wijden. In latere tijden •wierd dit nog moeilijker, uit hoofde der on- zeggelijke menigte belijders, ermijten, maag den, weduwen en kinderen, die, door hun heilig leven, de kroon der gelukzaligen ver wierven. De heilige kerk was dus gedwongen een feest in te stellen, ter oere van al de mar telaren in 't algemeen, en dit wierd later de feestdag van Allerheiligen. Die plechtigheid welke jaarlijks op den 1° November valt, Schijnt begonnen te zijn te Rome. De algemeene viering van die plechtigheid wierd nochtans maar ingevoerd in het jaar B3ü, wanneer Paus GregoriusIV naar Frank rijk kwam, en koning Lodewijk den Zacht moedige bewilligde om dien feestdag ook in zijne staten te doen onderhouden. De vorst voldeed aan dien wensch, en zoo is 't dat Allerheiligen welhaast geheel het katholiek Europa door gevierd werd. Die feestdag nam nog toe in luister, wanneer de Pausen, in de elfsle eeuw, eene vigilie, en in de vijftienste gene octaaf er bij voegden. De H.Kerk wil dus ia één plechtig feest al de Heiligen des Hemels vereeren. Zij heeft den feestdag van Allerheiligen ingesteld om God te bedanken voor de gra tiën en weldaden aan de Heiligen geschon ken om hunne gebeden voor ons te verzoe ken om bunne deugden na/ te volgen en ons zoo tot de heiligheid op te wekkeD. Immers God in zijne goedheid heeft ons tot hetzelfde geluk geroepen. Hij schonk ons menigvuldige genademiddelen, met het voor beeld en de voorspraak der Heiligen.Daarom verblijden wij oris in den Heer, den feestdag vierende ter eeve van al de Heiligen. Verbannen wij uil den geest de gedachte nis van onze ballingschap om wat meer onze gepeinzen tot ons waar vaderland te sturen. Aanschouwen wij de ontslotene poorten van het eeuwig Jerusalem, alwaar de zegepralen de lievelingen onzer zoo teedere moeder de H. Kerk den loon hunner deugden genieten, opdat wij,hare strijdende kinderen, door die herinuering, tot volharding in het goede zouden aangemoedigd worden. STAP AALST Op Zondag 14 November vooravond van 's Koningsfeest zal een Vaderlandsche Betoo ging in den Stedelijken Schouwbnrg plaats grijpen. Een Eerekomileit werd uit hoogge plaatste personen samengesteld en een Uitvoe rend komiteit kwam ter Legerpupillenschool tot stand. De kunstkring L'Orpkéon uit Brussel, het muziekkorps van het 2' regiment Grenadiers onder de leiding van kapelmeester Quinet verzekerden reeds hunne kostbare medewerking. De Pupillen der school gelas ten zich ook met verscheidene nummers van het heerlijk programma. Kaarten zullen ten huize aanbevolen wor den, deze zijn ook in de Legerpupillenschool te verkrijgen. Het getal zal de beschibare plaatsen niet overtreffen en ieder plaats zal een nummer hebben. Het komiteit vat het gelukkig gedacht op Famiiiekaarten te laten bestellen voor 2 of 3 personen. Met de opbrengst zal men op dc Graan markt een geaenkteeken oprichten lot blijvend Huldebetoon aan den heldenmoed der Oliicie- ren en Oud Pupillen der school van Aalst voor bet Vaderland gesneuveld. Dat dit feest de stoutste verwachtingen aller kunstliefhebbers zal overtreffen lijdt geen twijfel. Binnen enkele dagen volgen nadere bij zonderheden. Daags na het Allerheiligenteest houdt de H. Kerk de Gedachtenis aller geloovige zie len, om ons alzoo de Gemeenschap der Heili gen dat is der zegepralende, der lijdende en der strijdende Kerk voor oogen te stellen. De aandoenlijkste dag van den ganschen jaarkring is ongetwijfeld die van Allerzielen. Inderdaad, wat kan er voor een christen ge moed beweeglijker wezen, dan de herinne ring aan zijne afgestorvene bloedverwanten, nausibestaanden, vrienden en kennissen 1 Die algemeene rouw verteedert de herten der geloovigen en vernieuwt het heilzaam gepeins aan hun laatste einde Dan vergaderen broe ders en zusters, magen en geburen, om te samen voor de rust hunner voorouders II. H. Communiën en gebeden op te dragen binst bet H. Sacrificie der Mis, waardoor de zielen des Vagevuurs meest geholpen worden. 96® Vervolg. Dat mijnheer do graaf en mevrouw de gravin voor hen goed waron, zeida hij. Ik herinnor mij slechts, dat den graaf den vöormaligen schrijver van den notaris Struikenberg, als hij in nood zat, hielp, dat 1b alles. Zoo, dan is het iets anders, zeide Pel- letier. Wat is er met dien jongen man, of wat brengt u hier vroeg de gravin. Ik vertrouwde den beer Bloemist, dien ik ala schrijver heb aangenomen, geheel, antwoordde Pellctier, nu heeft hij "echter miju vertrouwen op de schandelijkste wijze misbruikt. Is hjj weggeloopen Ja, en met hem twintig duizend franks, welke hij in mijne aanwezigheid voor mij geïnd had, ging het bruine heertje voort. Het verlies maakt mij wel niet arm, maar het misbruik van mijn vertrouwen ergert mij. Nu geloofde ik, dat mevrouw de gravin ie's van de verhouding van den jongen man wist. Ik weet van den jongen man niets meer, dan gij zelf, mijnbeer, antwoordde de gravin. Uw vertrouwen was oen weinig te groot, geloof ik, maar heeft hij u verder niets onlstoleo, dan hetwelk gij gezegd hebt Het bruine heerlje zag verbaasd en vra gend op de gravin meende het testameat. Van de eerste tijden af heeft de H. Kerk voor hare overledene kinderen gebeden alhoewel er van in den beginne des christen, doms geen dag vastgesteld was om de nage dachtenis der dooden te vieren. De instelling van een bijzonder feest van Allerzielen komt toe aan het vermaarde klooster van Cluny in Frankrijk. Welhaast breiddo deze godvruch tige instelling zich uit, en werd op den 2Nov. ber bepaald. Gedenken we onze roemrijke overledenen bijzonderlijk in het H. Sacrificie, in het toe voegen der aflaten en bij het naderen tot de HH. Sacramenten, die door ieder van ons met deze dagen, meermaals zelfs, zullen ont vangen worden. Zooals wij reeds meldden wordt Koning Albert te Brussel terugverwacht op 2 Nov. Indien het weder zulks toelaat zal hij te Pau aan boord van een vliegtuig stijgen. De Koningin en Prins Leopold zullen op 5 Nov, November te Duin kerke aankomen, waar een bijzonderen trein hen zal gaan afhalen om hen naar Brussel terug te brengen. Dus, we mogen er bepaald een kruis over geven. De heer Wauters, minister van bevoor- •ading heeft inde Saikercommissie verklaard dat er, bij gebrek aan voorraad, op de bons van Oktober der nieuwe kaarten, geen suiker zou geleverd worden. Dat is verklaard geworden door den zelf den minister die in 't begin van het jaar uit riep, dat er bergen voorraad bestonden, genoeg om tot in Oktober te bedeelen en zelfs genoeg om extra rantsoenen voor confituur te bezorgen. Wie van onze lezers heeft er suiker gezien in de laatste maanden. Het schijnt dat er zoo veel VALSCHE kaarten zijn gemaakt, dat de stapelplaatsen - Verder niets mompelde hij goedmoe dig, maar twintig duizend franks, verder niets. t En hij is weg vroeg de gravin. Spoorloos verdwenen. Dan zult gij een andermaal voorzichti ger moeten zijn mijnheer Pelietier, zeide de gravin met een modelijdend lachje. De hoofdzaak komt nu eerst, mevrouw de gravin. Ik geloof dat oen mensch, welke zoo snood het vertrouwen misbruikt, tot de slechtste streken in staat is. Daarin heb ik zonder twijfel gelijk. Bloemist heeft mij on beschrijflijk handig bedrogen. - Gij hebt in elk goval eoti vermaning ontvangen, al is hg ook een weinig duur betaald. - Ik dacht ook, dat een menscb, die tot zulke misdaden in staat is, ook andere be gaat, of begaan heeft. Dat is misschien niet altijd het geval, meende de gravin onvorschillig, deze bewe ring schijnt mij to gewaagd. Maar hier is mijn onderzoek toch be vestigd. Ik zocht slechts naar hetgeen mot Bloemist in hot verledane is gebeurd, ik zocht en vond dal Bloemist.... - Ik moet u zeggen mijnheer, dat dit lies mij weinig belang iuboezemd. Nog een oogenblik verzoek ik u, de zaak wordt gedurig belangwekkender, zeide hel bruine heertje, u weet mevrouw dat Bloemist schrijver bij den notaris Struiken- berg was. Nu zocht ik, en vond dat deze notaris plotseling stierf. leeg zijn. Gaal dat zoo gemakkelijk met val- sche kaarten al die voorraden weg te halen Toch zijn er uitzonderingen geweest in het niet bodeelen, voor Oktober, want de sociali stische coöperatieven hebben er gehad en in zekere groote firma's heeft men er zoo veel kunnen koopen als men wilde... als ge de hooge prijzen er maar voor betalen wildet. Ja, daar staan we nu schoon met dat blind peerd of, als ge 't noemen wilt, met het kaar tenstelsel van haas Wauters. Zoo kan het in alle geval niet blijven duren en de minister begrijpt dat zelf wel. Wij vernemen, inderdaad, dat het stelsel der suikerbedeeling voor den elf en dertigsten keer gaal gewijzigd worden. Voortaan zou dus het rantsoen 800 gram bedragen, aan den prijs van 2 fr. voor gecrislaliseerde en 2 fr. 50 voor gezaagde suiker. Eens de hoeveelheid voor de rantsoenen afgehouden zal de handel voor de rest vrij zijn, doch aan 3,40 fr. de 800 gr. voor geraf fineerd, en 2,90 fr. voor gemalen. Men ziet dus in het ministerie eindelijk in dat het kaartenstelsel op een volslagen fiasco is uitgeloopen en, zoo men rantsoeneeren blijft, is het doodeenvoudig omdat men 3 mil lioen kaarten heeft bedeeld, omdat men die toch een schijn van benuttiging moet geven en omdat er een heel leger van creaturen mee gemoeid is. Doch binnen kort zal het stelsel van rant soeneering verdwijnen en zullen enkel de maximaprijzen overblijven. Opzoekingen fe Brussel. De policie van Leipzig heeft in alle richtin gen het signalement gestuurd van zekeren Erich D.., geboren te Riga in 1894, die plot selings in eene bank te Leipzig, waar hij in bediening was, verdwenen is, na met mede plichtigheid van een ander bediende, Paul D.., 30 jaar ond, wonende te Gelsenkirchen ten nadeeie der bank voor 710,000 mark checks en wissels gestolen te hebben. Al deze waarden werden in andere bankhuizen Leipzig verhandeld. Uit het onderzoek is geblekent dat dc twee dieven zich naar het gebied door de Entente bezet, begeven hebben. Op bevel van het parket van Brussel, worden thans opzoekin gen gedaan te Brussel en omstreken. Koningin Sofia mag in Griekenland niet binnen. M. Venizelos heeft geweigerd koningin Sofia, cchlgenoote van Constantijn, moeder van den overleden Koning Alexander, in Grie kenland toe te laten. Constantijn heeft nog alle hoop niet verloren Uit Rome wordt gemeld, dat een persoon die in nauwe betrekking is met Koning Con. stantijn, verklaarde, dat er (ot hiertoe nog geen aanbod, 't zij rechtstreeksch, 't zij on- recMstreeksch gedaan werd aan prins Paulus. Volgens hem zal prins Paulus weigeren zijn broeder op te volgen. M. Venizelos zou zich dan richten tot al de broeders van Koning Constantijn, 't zij de prinsen Joris, Nikolaas Andreas en Christof- fel en hen de kroon aanbieden. Allen zouden echter weigeren en daar men van geen repu bliek wil weten, noch in de Veniteloskringen noch bij de Entente, zou men ten slotte enkel de keus hebben voor Constantijn. Desaangaande heeft Venizelos echter in de Grieksche Kamer eene belangrijke verkla- ïg gedaan. Antwoordende aan een lid der oppositie, die vroeg dat men Constantijn zou terugroe pen, antwoordende M. Venizelos, dat het niet Heen om zijne politieke dwalingen, tegen de Entente gericht is, dat Constantijn gedwon gen werd af te treden, doch ook, omdat hij zich tegen het verantwoordelijk gouverne ment verzette. De Grieksche demokratie zou zich zelf veroordeelen, indien zij zulks vergat, Blijft er slechts één onhandelbare, voegde Venizelos er bij, dan zal ik het zijn Heel de vergadering juichte deze verkla ring geestdriftig toe. Een lijkdienst te Parijs In de Grieksche kerk te Parijs had Vrijdag namiddag een lijkdienst plaats voor den overleden koning van Griekenland. Al de diplomaten en talrijke overheidspersonen waren aanwezig. STOCKHOLM, 28 Oct. De professorale raad van de Hoogere Geneeskundige School van Stockholm en van het Karolinska-insti tuut, heeft den Nobelprijs voor 1919 aan Dr. Jules Bordet van Brussel en dien van 1920 aan prof. Aug. Kregh van Kopenhagen toe gekend. M. Bordet, bestuurder van het Instituut Pasteur te Brussel, is te Zoningen in 1870 geboren en was op 22 jarigen leeftijd dokter. In het Instituut Pasteur te Parijs verbleef hij zeven jaren. In 1897 gelukte hij er in de veepest in Transvaal, waarheen hij geroepen was, te doen ophouden. In 1901 werd hij be stuurder van liet Institut Pasteur van bet Leopoldpark. Om zijn wetenschappelijke opzoekingen en ontdekkingen in zake microben en be smettelijke ziekten werd hem thans de Nobel prijs toegekend. Verschillende andere prijzen werden hem vroeger reeds verleend. De ministerisele krisis in 8e!gie. Koning Albei t zal van bij zijn terugkeer reeds een moeilijke taak te torschen hebben, namelijk een ministerraad te vinden waar er niet op goed valle het uit gewerkt wordt. M. Vander Velde heeft reeds laten hooren dat zoo hij er toe besluit af te tredeu of zoo men hem over boord werpt, hij onmiddelijk de leiding zal nemen der oppositie en 't is gelijk welk ministerie zal bestrijden. Er zijn nog andere socialistische ministers die wat meer verzoeningsgezind zijn, doch deze vreezen eene krisis iu de socialistische partij. Anderzijds is de kwestie van den leger- diensttijd ook een ge aarlijke struikelblok. De eenen willen een diesttijd van zes maand, anderen van één jaar en derden van 18 maand. In Frankrijk is men dit laatste stelsel ge negen, terwijl generaal Maglinse, overste van den staf van het Belgisch leger, van oor deel is, dat één jaar, met eene vermindering voor zekere kategoriën dienstplichtigen, hel minimum moet zijn. Ook M. Delacroix is die meening toegedaan. Doch zooals wij zegden, men is verre van t akkoord te zijn. Toekomende week zulten wij wellicht meer weten. De Spoorwegabonnementen De vermeedering van^20 o/O der prijzen voor de gewone abonnementen, de school- abonnementen en de abonnementen voor werklieden, voorzien bij Artikel 7 van het ministerieel besluit van 8 Juni 1920, wordt met ingang van 1 November gebracht op 32()/0. De aldus vastgestelde nieuwe prijzen worden opwaarts afgerond tot 1 frankr voor de gewone abonnementen en schoolabonne- menten, en lot 10 centiemen voor de abonne menten voor werklieden. De nieuwe vermeedering wordt echter niet toegepast op de thans geldige abonnementen. De gravin luisterde, zonder aandoening te verraden. Hot was naar ik meen juist in den tijd van de testaments-aangelegenheid van den overleden graaf Montpellier, is het niet zoo? Ik herinner mij, dat de4 notaris kort daarna stierf. Juist. Struikenberg stierf plotseling. Dat weet ik niet. Na het gebruik van een ganzenlever- pastij. De gravin verschrikte hevig, maarzij her stelde zich dadelijk, maar het bruine heertje scheen het bemerkt te hebben, hoe wist Pelietier van de pastei Nu en verder zeide de gravin. Dadelijk Ik zié dat de zaak voor u belangwekkend begint te worden, o, er schuilt een vreeseligke misdaad achter. Een misdaad Ja, oen vreeselijke misdaad. Ik kwam er slechts door den diefstal van den schrij ver op, om eens na te sporen. De notaris Struikenberg stierf aan koliek, zooals in de doodacte staat, on wel na bet genot van de ganzenlever-pastei. Daarin zie ik nog geen spoor van mis daad, zeide de gravin met onnatuurlijke kalmte. Een ander had misschien ook niets gevonden, maar het viel mij op, dat als gierig bekende notaris die nooit onmatig at, plotseling aan koliek was gestorven, daar hij een gauzenlevor-pustei had gegeten, als. hij die had moet6n koopen, dan had bij d?Q niot gegeten, Maar waar is dan de misdaad, mijn heer Mag een notaris geen ganzenlever pastei krijgen en opeten Ik zie geen spoor van misdaad. Mijn wantrouwen tegen Bloemist ver moedt die misdaad mevrouw. Maar ik verzoek u, omdat gij dien jon gen man de gelegenheid boodt u twintig duizend franks te ontstelen, daarom moogt gij niet besluiten, dat hij eone zware mis daad heeft begaan. Het schijnt mij toe mijn- lieer, dat uw wantrouwen even onrechtma tig is als uw overgroot vertrouwen. Ik vind het verkeerd, dat gij dion jongeu man aan de zware beproeving hebt blootgesteld. Ik dank u voor de les, zeide het bruine heertje, zij treft roet recht, maar met be trekking tot mijn wantrouwen moet ik u zeggen, heb ik gelijk, want het heeft zich bewaarheid Wat heeft zich bewaarheid Voorloopig niets dan de vergiftiging van den notaris. Be vergiftiging vroeg de gravin vol schrik en van kleur verwisselend, hoe is dat mogelijk Hel lijk van den notaris is opgegraven en de wetenschap heeft groote stappen voor- uitgedaan. Opgegraven mng dat O ja, om eene misdaad vast te stellen mag alles:* Verschrikkelijk En men heeft arspnjcmfl jt; hot lijk ge vonden. IN IERLAND De lijkplechtigheden van den lord-meicr van Cork. DUBLIJN, 29 Oct. Het lijk van deit burgemeester van Cork is dezen namiddag te Qneenstown ontscheept en ontvangen door den gemeenteraad en door duizende inwoners der stad. De bedienden van den spoorweg weigerden' den trein naar Cork te bedienen omdat een Engelsche militaire wacht het lijk wilde ver gezellen. De admiraliteit heeft daarop een toger ge stuurd, die het lijk naar Cork overbracht. Het is daar om 4 1/4 uren aangekomen. CORK, 29 Oct. In alle kerken hebben er vandaag lijkdiensten plaatsgehad. Alle huizen waren gesloten ten teeken van rouw. Eene levendige verontwaardiging heerschf over het besluit der regeering om het lijk rechtstreeks naar Cork te doen overbrengen.- Het opschrift op de lijkkist Op de lijkkist was eene plaat aangebracht waarsp te lezen stond Terence Mac Swiney, bevelhebber van de Eerste Corck-brigade van het lersch Republikeinsch leger, lord mayor van Cork, lid van de Dail Eireann voor Mid-Gork, ver moord door den vijand in de Brixton gevan genis, 25 October 1920, het vierde jaar der Republiek, in den ouderdom van 40 jaar. God geve zijne ziel de rust.» Geen enkele poging ging van de overheid uit om deze plaat te doen verwijderen ef er den tekst te doen van veranderen, niettegen staande er van een <r vijacd in gesprokea werd. LONDEN, 29 Oct. Pijnlijke tooneelen hadden plaats te Holyhead. Wanneer men, ondanks het verzet der fa milie bevel gaf het lijk te laden op een stoom boot, die het direct naar Cork zou vervoeren, heeft men de familie met geweld moeten ver wijderen van de kist. Het was te 1 uur 15 's nachts dal de boot met de lijkkist wegvoer, terwijl de familie, die niet met de boot wilde meegaan, op de' kaai zat te bidden. CORK, 29 Oct. Het stoffelijk overschot van den lord meier van Cork is onder een, ontzaglijken volksloeloop naar bet stadhui^ overgebracht, waar het morgen plechtig zal tentoongesteld worden. Er hadden geene wanordelijkheden plaats. De paketboot Asie gestrand BORDEAUX, 29 October De pakelboof Asieuit Bordeaux naar de West Afiï- kaanechekust vertrokken, is ten gevolge van den mist in den omtrek van Bac d' Am bes gestrand Sleepbooten zijn uit Bordeaux tel maats gezonden, om te trachten den pakel- >oot vlot te brengen. Onder de 400 passagiers bevinden zich generaal Mordrolle opperbevelhebber der Fransche troepen in West Afrika, generaal Rigollet, algemeene opzichter en M. La vit, eerste burgerlijke gouverneur der kolonif van Tchad. De Sjarige Willy Genaux, van Lodeliosart speelde gisteren namiddag nabij eene haag, waarop elektriekwerkers een elektrieken: kabel, welke losgeraakt was, gelegd hadden. Op zeker oogenblik nam het r.iets vermoe dend knaapje den kabel vast, doch onmidde lijk stortte het als neergebliksemd ten gronde. Een paar minuien later vond men den kleine, nog steeds met den moorddadigen kabel in de krampachtig gesloten hand. Met groote voorzorgen gelukte men er in het arme slachtoffer los te maken, doch een bijgeroepen geneesheer kon enkel de dooi vaststellen. Welk een onzin, ging de gravin voort na jaren zou men dat in het lijk hebben ge vonden Op mijn woord. En ia het niet heerlijk, dat men nog na jaren het vergift kan vinden? Onmogelijk, riep de gravin. Nu, antwoordde het bruine heertje, het zij mij geoorloofd, het u te bewijzen, hij stond op en ging naar de deur, en verzocht aau een bediende den wachtenden heer te roepen, toen wendde hij zich weder tot de gravin, en zeide, ik wil het ook niet geloo- ven, maar het is inderdaad gevonden. De gravin moest al hare krachten inspan nen om hare zelfbeheersching te bewaren. Pelietier verloor haar niet uit het oog, ea bemerkte de uitwerking zijner woorden. Hoe dat mogelijk is zal de professor u onmiddelijk verklaren, zeide hij, het is zeer belangwekkend, ik vereer dezen geleerde. Nog geloof ik niet aan de mogelijk heid, antwoordde de gravin. Mijn vermoeden hdeft zich als juist be wezen, en het komt er maar op aan wie <la anzoulever-pastei gezonden heeft: of zij vaa den heer Bloemist... In dit oogenblik werd het gespwlc afge broken. De professor kwam binnon. Toen wendde mijnheer Pelietier zich tof, den professor en zeide, movrouw de graving interreaseert zioh evenzeer voor hol ge^al Struikenberg, ook haar schijnt het ongeloof lijk, dat nu ]nog de vergiftiging geconsta teerd kan worden (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1