De strijd ont vijf Biilliotn Het akkoord met Brazilië Be ministerieels krisls* De neerlaag van generaal Wrange). De troonopvolging in Sclskenlantf DAC3-BL AD 7 CENTIEMEN In den Volkerenbond Be staking der mijnv/erfeers in de kam van Charleroi geëindigd Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 258 Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarpioin, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6Dream's Buildings Londres E.G. 4 Ilier volgt de tekst van het akkoord tus- tschen België en Brazilië gesloten 1. De Braziliaansche regeering zal, door bemiddeling van de Braziliaansche bank, weldra voor de Belgische regeering een crediel Openen van 100 miljard conlos de reis in papieren geld, gewijd aan den koop, inge volge de Braziliaansche weiten, van graan, bevroren vlecschot' vet, rubber, cacao, katoen, 'suiker en andere Braziliaansche voortbreng selen welke Belgie noodig heeft voor zijn verbruik. De aanknopen zullen tred houden met de noodwendigheden van dit land en op aanduidingen zijner regeering 2. De onkosten van vervoer, verzekering, enz,, van gemelde goederen zullen ten koste vullen van de Belgische regeering en door; haar moeten betaald worden. Ze kunnen fchter door de Brazilaansche banken ver effend worden op de zelfde manier als de goederen 3. De betalingen boven de 37 miljoen reis worden door de Braziliaansche bank gedaan na advies van 6 dagen 4. Naarmate Braziliaansche goederen ge kocht worden, zal de Belgische rcgecring ten bate der Braziliaansche en ter Belgische Nationale bank ecu crcdicl openen in loopon- dc rekening ten bedrage in franken aan den koers van den dag van de gelijke waarde der gommen in papieren geld'to Kio de Janeiro betaald 5. Gedurende het verloop van het crediet van 10 miljard reis, zal het beschikbaar saldo ter beschikking uer Braziliaansche regeering gesteld worden voor den aankoop in Belgie van goederen en voor de betalingen der jchnlden door Brazilië alhier tc betalen in geld van 't land 6. De loopemle rekening draagt G t.1:. in trest en zal om de zes maand gedurende de twee eerste jaren berekend worden. Na dit tijdstip, zal het saldo gemaakt worden en beschikbaar zijn. De eindetijke rekening zal jegen den koers van den dag en in specie der twee landen, waarde in Belgische franken der totale som conios de reis door Brazilië voor rekening van Belgie betaald, gebeuren. Zoo die som het crediet voor Belgie ten gunste van Brazilië gCQpend overtrof, ingevolge par. i, zal de loopende rekening dor regcenng dit •erscliil in credit zien opschrijven of in tegen- Kcrgcslclde geval in debit# daarna zal de ifrekening gebeuren 7. Zooveel mogelijk zal men de voorkeur *erloenen aan Braziliaansche schepen voor set vervoer van goederen door Belgie in Bra- iilic gekoclit, en aan Belgische schepen voor goederen door Brazilië in Belgie gekocht 8. Alle betwisting hieruit vloeiende nopens Braziliaansche goederen in Brazilië gekocht 'tal door Braziliaansche rechtbanken, en alle betwisting voortkomende nil den koop van Belgische goederen in Belgie gekocht zal door Belgische rechtbanken worden geregeld 9. Verdere bepalingen worden per brief geregeld. het evenwicht in den wissel en bijgevolg ook, voor den terugkeer tot dc normale levens duurte. In Italië zijn er ook reeds talrijke uitvoer verboden ingetrokken en wordt de vrije in- en uitvoer druk aangemoedigd. In Denemark is de boekweit en gortuitvoer vrij verklaard. In Holland zijn alle uilvoerbelemmeringen afgeschaft voor vlas, rijst, vlasafval, enz In Noorwegen, en elders nog, keert men terug tot den vrijhandel, 't Is te hopen dat men op den ingeslagen weg voortga. l'«S0S" den Vriihandel In al do landen, zoo van de oude als van ran de nieuwe wereld, is er eens strekking waar te nemen voor den terugkeer tot den vrijhandel en de afschaffing van alle belem meringen, belastingen en grensmoeilijkheden voorden in- eu uitvoer. Wen is overtuigd dat de vrije ruilhandel een der doeltreffendste middelen is, om de nandelsberleving te bevor deren en£daardoor zelfs de levensduurte te bestrijden. In Frankrijk heeft de fhancieelc Kamer, kommissie, tijdens da bespreking van het bndjet van 1921, voorgesteld als* belemme ringen aan in- en uitvoer af te schaffen, daar eulks noodzakelijk is voor de herstelling van 108' Vervolg. Het was u dus alleen to doen, om mijne persoonlijkheid to kennen, dat ia niol l© verwonderon, en ik neem u dit niet kwa lijk. Maar gij moet er a mede tevreden stel ten, dal ik mijnheer Peüotior heet, en zoo feta als de rechterhand \aiv den vorst hen, meer 2utt gij ook van hem zelf niet verne men. En nu goeden nacht,, mijnheer Bloe mist. Den volgenden avond, begaf Bloemist ziek naar een restauratie, om door een verster kend maal moed te bekomen. Toen hij aan het dessert was, trad dc oude bediende van den heer Pellelior binnen, nu deed alsof hij den schrijver niet zag, en liet zich eten geven. Bloemist zag hem wel, maar dronk zijn «rijn uit en verliet de restauratie. Buiten wendde hij zich tot een koetsier van een huurrijtuig en beval deze hem naar Manipel lier te voeren, maar de koetsier wilde dat niet, het was te ver, zeide hij. Na veel praten zeide hij den lieer tot op den straatweg te willen brengen. Dat was altijd iets, daar de weg door do Btad nog zeer lang was, en Bloemist nam dadelijk plaats in het rijtuig. Toen het rijtuig de straatweg bereikt had, betaalde Bloemist en ging den weg op naar het tylot, terwijl de koetsier terugkeerde. Het werd avond, maar hot was niet don- M. P. Hymans, Voorzitter. Maandag werd te Géuöve de eerste alge- meene vergadering van den Volkerenbond geopend, onder voorzitterschap van M. P. Hymans. Ecn-cn veertig Staten varen vertegenwoor digd. M. Hymans is benoemd als voorzitter mei 35 stemmen, tegen 4 stemmen ann M. töolta, 1 aan M. Ador, aan M. Bourgeois. M. Motta, voorzitter van Zwitserland,sprak de welkomsrede uit. Hij dankte er den Sta tenbond voor, omdat zijn keuze op Génfcve, als zetel, gevallen was. Hadden alleen de glorie en de opoffering van Bolgie in de schaal gewogen, zoo zou niemand zich verzet hebben tegen de aanwijzing van Brussel, als zetel van den Statenbond. Spreker bracht vervolgens hulde aan Bel gië, aan koning Albert, aan de Belgische be volking. Belgie heeft een onvergetelijk voor beeld gegeven van de getrouwheid aan het woord in zake internationale verbintenissen en aan de weiten der eer. Spreker dankte ook den raad van den bond omdat hij, door zijn. verklaring te Londen, 13 Februari 1920, het mogelijk gemaakt heeft dat Zwitserland deel uitmaken zou van den Statenbond. Ook aan voorzitter Wilson zegde spreker dank, omdat bij de eerste vergadering in den zetel van den Bond opgeroepen heeft', en hij drukte den wensch uil dat de Vereenigde Staten weldra mede zetelen zouden naast de andere natiën. Ten slotte hoopte de voorzitter dat ook Rusland, na tot bezinning gekomen te zijn, plaats zal innemen in den Bond. Met de verklaring dat de Statenbond een werk van' solidariteit en van liefde moet zijn, beslogt M. Motta zijn prachtige rede, die. vooral waar van België sprake is, daverend toegejuicht werd. M. Hymans heeft er welsprekend op geant woord; zijn rede maakte diepen indruk. Hij besloot met le vragen dat de vergadering trapsgewijze de heerschappij van de interna tionale zedeleer en van het menscheiijk recht zou doen zegevieren. Een talrijke menigte woonde deze openings- zitling Uj. Voor és verwoeste gewesten. Da prijs das Konings Het wordt herinnerd dat de inschrijvingen voor den prijskamp van hoeven-heropbou- wing, waaraan de Koning een prijs van 25,000 frank verleend heeft, zullen aanvaard worden tot uiterlijk 30 November 1920. Zullen als deelnemers ingeschreven worden al degenen die zich bevinden in do bij het koninklijk besluit van 8 April 1920 voorziene voorwaarden, waarvan de bijzonderste zijn Ligging der hoeve binnen den omtrek dei- verwoeste streek Bedrijf van hoogstens 10 hectaren Voltooiing der gebouwen in 1920 De vragen om inschrijving en inlichtingen moeten gezonden aan den Dienst der Dantl- bouwgenie, Quetelelplaats, 7, Brussel. In afwachting Van de minrsterieele krisis zal er niets be paald gekend zijn voor Woensdag De socia listen moeten er eerst nog eens in beperkt congres van spreken. In strijd met wat vroeger reeds beweerd werd, verklaarde M. Carton de Wiart, dat hij tot hiertoe nog zijne keus niet gevestigd heeft voor zijne toekomstige medewerkers. Hij zegde namelijk Ik wil zelfs niet eens een oogslag werpen, op de lijsten welke som mige bladen meenci, tc moeten opmaken. Dat alles is fantazij. Vooraleer mijne mannen te( kiezen moet ik eerst*eene overeenkomst slui ten over het programma van het gouverne ment. Die overeenkomst is er nog nieten wij moeten nog wat wachten. En indien da socialisten niet willen Indien de socialisten zich onverzoenbaar loonen, alhoewel de katholieken en de libera len blijkgaven van toegevendheid, blijven er nog twee mogelijkheden samenstelling van een-ministerie zonder socialisten, of onmiJ- delijke ontbinding der Kamera en nieuwe verkiezingen. Waarschijnlijk zal men tot het eerste zijn toevlucht nemen. Dc socialisten zeiven hebben reeds die mogelijkheid ingezien M. Hubin heeft ten anderen omlangs nog verklaard, dal zoo een der politieke partijen weigerde baar deel te nemen in de verant woordelijkheid, de twee andere partijen wel gedwongen zouden zijn zich samen te sluiten om de zaken te beridderen. 't Zouden dus de katholieken en de libera len zijn, die, bij ontstentenis der socialisten, de teugels van liet bewind in handen zouden nemen. Wellicht zou zulk ministerie niet lang re- geeren, daar de socialisten gedurig stokken in 't wiel zouden steken, en dan zou men ook tot de ontbinding dor Kamers en nieuwe ver kiezingen moeten overgaan. Het land zou dan echter weten, wie de oorzaak is van den war boel en in de k'iezingcn zou het aardig kun nen afloopen voor de socialisten. 08 Belgisch? legerstaf tegen den diensttijd van lö maand. M. Carton de Wiart en de liberale manda tarissen liaddeu zich 't akkoord gesteld dat de diensttijd der twee klassen welke eerstdaags ni03ien binnengeroepen worden, op tien maand zouden gebracht worden. Men had ook geméld, dat fiL--!af van hdBelgisch leger daarmede 't akkoord was. Een konfrater bad daarover een persge- sprek met generaal Maglinse en deze ver klaarde zonder omwegen, dat de 10 maanden diensttijd dc ontreddering van het Belgisch leger zou na zich slepen. Ean ultimatum der rcodo troepen aan Wrangel. De opperbevelhebber van het Soyjetiseh Zuiderfront heeft volgend draadloos telegram .van generaal Wrange! gestuurd De nutteloosheid van eenen langeren tegenstand uwer troepen is in 'loog springend. De/e kan alleen tol nieuw bloedvergieten aan leiding geven. Ik stel u dus voor dal gij ontniddelijk den strijd zoudt staken en de wapens zoudt neerleggen. Aanvaardt gij dat voorstel, dan wordt volledige kwijtschelding gegeven voor alle misdaden in betrek met den burgeroorlog gepleegd. Aan allen die in Sovjotisch Rusland niet willen werken, zal en he id gegeven worden zich naar het Buitenland le begeven, op voorwaarde dat zij zich op eerewoord verbinden aan geen nieuwe strijden tegen Sovjetisch Rusland deal tc nemen. Wij verwachten antwoord binnen de 24 uren. Eer,e roode mededeeüng, Een draadloos telegram le Londen ont vangen deelt volgende inlichtingen mede over de krijgsverrichtingen in de Kvini. De dappere roode ruiterij heeft het spoor, wegkruispunt van Djankaï genomen De benden van baron Wrangel trekken ijlings achteruit. De infanterie en de ruiterij verplet teren de laatste witte wachten. Wrangel heeft in de Krira den slaat van beleg uilgeroepen. Door de inneming van Djankoï hebben wij twee wegen open, de eene voor Sebastopol de andere naar Kertch. De vijand kan onmogelijk lang weerstand bie den. Hij doet zijn oorlogsmateriaal vernielen en verbrandt zijne magazijnen. Door de neerlaag van Wrangel zullen ij nuook spoedig de benden van Balakovitcl: en Pethoura kunnen uitroeien. Ook zullen dc Wester staten en bijzonderlijk Engeland, nu de handelsbetrekkingen met Sovje- liscg Rusland hernemen. Seba3topoi door de rooden genomen. Uit Constantinope! wordt gemeld, dat de roode troepen Sebastopol genomen hebben. Generaal Wrangel verlaat Rusland. Uit -Constantinopel wordt gemeld, dat generaal Wrangel op een Russischen kruiser zal inschepen om Rusland te verlaten. Ba bonding der Engelschcn. Verscheidene Londensche bladen hadden gemeld dat de Engelsche Zwarte Zeevloot de Zuidkust van Rusland zou blokkeeren. Reuter meldt echter, dal de Engelsche oorlogschepen alleen den gewonen patroeljedienat zullen doen, om le beletten, dat de Bolschewisten naar Azic zouden doordringen. wy\^ ker, daar do maan vroeg opkwam en du he mel heldor was. De schrijver liep atmgenaam gestemd voort en overlegde hetgeen hij zou zeggen. liet is eene oude ervaring, dat zulke ont moetingen nooit zou afloopen als men vooraf bepaalde, en hot gesprek steeds anders is dan mon hoeft ovorlogd. Bloemist bereikte tegen negen uur het slot, trad hot portaal binnen en werd door den portier ontvangen. Gij kont mij wol zMde de schrijver legen do portier. Hot spijt mij, mijnheer, antwoordde de portier onverschillig, eu nam de gast van het hoofd tol de voeten op. Is da graaf op liet slot vroeg Bloe mist terwijl hij uiteen taschjeeen visite kaart te voorschijn haalde. Ik zal zien en mijnheer laten melden, antwoordde de portier, nam hat kaartje aan gaf het aan aen kamerdienaar, die hel boven bracht. Spoedig keerde de portier terug en ver zocht aan Bloemist hem te volgen. Hij bracht hem ie eene voorkamer eu verzocht hem een oogeDblik te wachten. Terwijl de schrijver in deze hem welbe kende kamer op en neder liep, was het hem als hoorde hij eon paard brengen, eu scheen het hem toe, dat iemand spoedig daarna weg reed. Wat heteekendo dat? Zond mou een rijdende bode weg De gedachten van den schrijver werden plotseling afgebroken, door dat do gravin binnentrad* Treed hier binnen, mijnheer Bloemist, zeide zij met ernstig gelaat en ging voor hem in den ontvangsalou. De schrijver voldeed aan deze .tamelijke onvriendelijke ontvangst en ging met de gra vin in hot vertrek. Sluit de dour, beval zij. Bloemist voldeed aan het verzosk, boog, eu zeide mijn bozock schijnt u ongelegen te komen, gravin, maar ik kon het niet uitstel len. Dat zegt gij telkens, antwoordde de gravin op onverschilligen toon, gij wilt den graaf spreken, is het niet zoo Het is dringend noodig. Er zijn om standigheden... Ik verzoek u, viel do gravin hem in de rede, niet hier. De bedioiulen zijn nieuwsgie rig, de wanden hebben ooroo. Zegt, wat gij te zeggen hebt, aan mijn getnaal. Ik verzoek u mij den graaf te brengen. Gij zult ean andermaal terug moeten komen, mijnheer, do graaf is niet op het slot. Terugkomen Dat gaat ditmaal niet. de zaak is zoo gewichtig, dat zij dadelijk moet afgehandeld worden. Het gevaar is te groot. Een gevaar Gaat dan naar het jacht slot daar, is de graaf, dio morgen vroeg op jacht wilt gaan, In het jachtslot, reed de graaf daar juist mot heen vroeg Marinus Bloemist. Neen, dat was een rijdende bode, dien ik naar Parijs zond. antwoordde de gravin. Staatsminister Woeste bijna overreden Maandag namiddag werd onze achtbare staatsminister graaf Woeste bijna slachtoffer van een ongeluk dat erge gevoigen had kun neu hebben. Hij wilde in een rijtuig slappen om zich naar het Te Deum te begeven en zette juist den voet op de voettrede van het rijtuig, toen het paard een slap vooruit deed. M. Woeste viel achterover, met den rug op de voettrede en de hand vlak voorliet wiel.... Gelukkigjijk was het paard spoedig tot staan gebracht en kwam M. Woeste er onge deerd van af. Hij kon zelfs het jTe Deum nog hijwonen. Maandag morgend is het werk selder over al met volledige ploegen hernomen geworden Aileen de gewone Maandaggasten waren afwezing. In de putten der Vereenigde mijnen te March ienaes kon het werk niet hernomen worden, daar de paarden nog niet beneden gebracht waren. In de andere mijnen was zulks reeds den Zondag gedaan geworden. ïn de streek der lage Samber werd de werkhorneming gestemd met eene meerder heid van meer dan twee derden der stemmen. Hier ook was de werkherneming Maandag algemeen. Een heSrifaaïJsga visscher Uet Carncgiefonds heeft een geschenk van 0000 fr. en eene bijzondere medalie doen overhandigen aan den patroonvisscher Henri Dc Smet die, in 1919 met zijne boot op visch- vangst zijnde, bij het ophalen van het ophalen van het net eene mijn deed ontploffen, zoodat zijne boot verbrijzeld werd. Twee man van de vier werden gedood. Do Smet kon het wrakstuk grijpen en er op klouteren. Toen hoorde hij het hulpge roep van zijne kajuitjongen Dobbelaere, die ten einde krachten was. I)e schipper zwom er henen, nam den jongen op zijne schouders en klom zoo weer op het reddende wrak van 't welk zij na eenige uren van doodangst door andere visschers opgenomen werden. Oe wetgevends verkiezingen, Venizelos geklapt V Zondag hebben in Griekenland de wetge vende kiezingen plaats gehad. Zooals wij reeds meldden was de kiezing niet van belang ontbloot. Venizelos kwam op als beslist te-' genstaander van ex-koning Constanten, terwijl de oppositie vakaf voor dezes terug keer werkte. Volgens de telegrammen welke wij reeds ontvingen zouden de Venizelisten eene duch tige klopping opgeloopen hebben. Athenen, 15 November. In de kiesom» schrijving van Pvreusisde lijst der Venizelis ten met groote meerderheid gekozen. Athenen, 15 Nov. Om 2 ure geven dg gekende uitslagen Van Oud-Griekenland eene lichte meerderheid aan de oppositie. De uit.' slagen van eenige arrondissementen ontbre ken nog. De uitslagen der provincie zijn on duidelijk. De oppositie wint eenige zetels. Athenen, 15 November. De laatst ont vangen uitslagen der verkiezingen bcvestigeu! de zegepraal der oppositie, In Oud-Griekenland is de VenlzeliatenTijst zeer bedreigd. De herkiezing van de Venize los zelf is nog zeer twijfelachtig en zal afhan gen van de stemming van hel leger. Daar er1 groote misnoegdheid heerscht in hei legen dat nog steeds gemobiliseerd is, vreest rnea voor den zetel van M. Venizelos. Volgens de Venizelisten, zou het gouver»* ncment nog eene kleine meerderheid bchoit-; den, doch de oppositie beweert daarentegen dat de Constaniynisten 250 zetels zullen heb ben op de 368." Ve.ischeidene ministers zijn niet Iierkozeni Athenen, 15 November» Officieel. De verwachtingen van het gouvernement be* (rekkelijk den uitslag der kiezingen zijn te leurgesteld geworden. Het gouvernement za[ den bepaalden uilslag der kiezingen afwach ten en dan zijn ontslag geven. Oe oorzaak der nederlaag van M. VeniJ, zei os PARIJS, 1G November. Een in aanzien slaande personaliteit, goed op de hoogte dec. Grieksche toestanden, legde als volgt de oor zaken der nederlaag van M. Venizelos uit De reusachtige personaliteit van M.Veni zelos veroordeelde degenen die zijn toegene gen vrienden niet waren, zijne vijanden te worden, daar zoolang M. Venizelos aan het bewind was, er geen spraak kon zijn van oen gemengd ministerie. Bij die beroepspolitiekers sloten zich al' degenen aan, die zich over M. Venizelos te beklagen hadden een gansch leger ambte naars, officieren, enz. die ontslagen warea door het goeverneraent Venizelos, en tot deiy bedelstaf gehracht werden. HetGriesch leger kost ook nog voortdurend veel geld daar hei niet gedemobiliseerd wordt, Griekenland is daarbij bet land der veri banningen. Een beroemd man wordt er dade lijk verdacht gemaakt en verwekt aller wegft jaloerscheid. Wanneer men echter in aan* merking neemt wat M. Venizelos voor zijn land gedaan heeft, mag men terecht zeggen, dat zich hier het grootste voorbeeld van on dankbaarheid voordoet, ooit door eene nati« gegeven. n Wellicht heeft het handsvol Cretenzers dat aan 't bewind was misslagen begaan, doch 't is niet te denken dat het volk zich door beweegredenen vau tweeden rang heeft laten leiden. De ergste kwestie ïs hier, dat de opposi-J tie vlakaf de kandidatuur van Constanten bi prins Joris heeft voorgedragen en de uitslag derjtiezingen dus in hun voordeel is. Onder internationaal oogpunt is de kwes tie klaar: de Entente wil volstrekt niet dat Onwillekeurig kwam den schrijver deze ontvangst zeer zonderling voor, hij herin nerde zioli de schoten in de voorstad. Jacht dus zeide hij met nadruk, daar wordt hij geschoten en ik heb nog genoeg aan den laatsten kogel, die slechts mijn jas trof. Gescholen Nu wordt niet geacholen, Bloemist, zeide de gravin trolsch, de jaohl begint morgen vroeg. Overigens hangt het van uwen wil af of gij deu graaf gaat spre- ken of niet. De weg naar het jachtslot ïs mij wel bekend en or is ook licht builen, antwoordde de schrijver, maar de boschwachter kent mij niet en kon mij voor een wilddfcf of iels dergelijks houden, en toch, ik moot den raaf spreken, liet kan niet anders. Er scheen de gravin veel aan gelegen le zijn, dat Bloemist naar het jachtslot ging. Gij hebt de keuze of gij binnen enkele dagen terug wilt komen of naar het jachtslot gaan, hebt gij een rijtuig beneden? Neen, ik keu to voet gekomen. Ik moet het aan u overlaten om te kiezen. De schrijver overlegde oen oogenblik. Ik zal naar het jachtslot gaan, zeide hij toen. De zaak moet besproken worden, er kar, mij niets gebeuren. Gij verontrust u nutteloos, antwoordde de gravin. Bloemist verliet de kamer, en vond hene den den kamerdienaar en den portier. Wie verliet zóoevea het slot? vroeg hij. De graaf, antwoordde beiden. Bloemist schrikte, dat was zonderling.— Waarom verliet de graaf het slot, en gaf dc gravin voor, dat het een rijdende bode was. Wilde men liern naar het eenzame jachtslot lokken De schrijver grootte de bedienden, en liep langzaam door den voortuin. Hij overlegde.- Zou hij naar het jachtslot gaan 1 Hij hui. verde, waarom Had de graaf niet alle re den om zijne hulp, zijn bericht, zijn raad t« waardeeren. De graaf was echter een manf die spoedig toornig was, die voor niets terug deinsde. Bloemist alleen kende het gebeurde nauwkeurig en aDders niemand. Ilij allees wist, dat de tegenwoordige bewoner van het kasteel de onrechtmatige erfgenaam was. Hij alleen kende de oorzaak van den dood van notaris Struikenberg, en had het testa ment vervalscht, er moest dus den graaf vee: aan gelegen ziju om dezen getuige kwijt tc raken. Door deze gedachte ovortuigd liep Bloe mist uit den voortuin naar den straatweg. Na enkele stappan bleef Bloemist staan, en scheen hem een uitweg in te vallen, hij dacht een oogenblik na, en liep toen naar het dorp. Het was nauwelijks tien uur. De schrijver scheen met den weg goed bekend te zijn, on liep snel naar hel huisje dat Judas vroeger bewoonde. De nieuwe boschwachter was in zijn hui en scheen nog op tc zijn. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1