D§ strijd om vijf iBi 4 De zaak Goppe'He Brequevilla Ministsriö van Spoorwagen. IO €3- 2E2 "D -> 7 CS aa fDecem. 19201 De verkeerde wereld. Duurtebesfrijding. De Grieksche kwestie. Eoogere raad vaar Ambachten en Keringen DE KAH1ER feieS Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI' JAARGANG NUMMER 279 1 NT8EIVSEM Uitgever: J". Van Nupfel-De Gendt Publiciteit bulten hel Arrondissement Aalst, zich te wonden lot hot Agentschap Havas.S, Martelaarplein, to BrusselS, Flaca do la Bourse, Parijs on 0, Bream's Buildings Lc-ndros E.C.4 U. Barbara Zon op 7,38, onder 4,03 Nieuwe Maan den '10 Tegenwoordig is het bedroevend om na te gaan mei welke lichtzinnigheid sommige on- «er weigevers vraagstukken oplossen van het grootste belang en van de gevolgen der welke xij zich niet eens rekenschap geven. Deformuul van het achlaren-werk bijvoor beeld, is een merkwaardig voortbrengsel van de domme mentaliteit van theoriekers die een stelsel dat goed is voor enkelen, willen toe passen op allen, zonder onderscheid. Inderdaad, waarom den maatregelen van het 8-urenwerk aannemen als maatstaf voor 3e werkzaamheid van alle menschen, als wanneer er zooveel verscheidenheid is in de bedrijven, in de geschiktheid cn in de werk kracht der individuen, dus in alles wat de werklieden van elkaar onderscheidt? Immers, wat de ccne kan, is voor den an dere ongeschikt. Men kan geen gelijkvormig stelsel invoeren voor individuen, wier geschiktheden, be kwaamheden en neigingen zoo verschillend, too disparaat zijn. Hetzelfde geldt voor den duur van den mi litairen diensttijd. Volgens de eenen, kan men eenen soldaat opleiden cn vormen op zes maanden tijd zelfs zijn er die spreken van vier maanden en kort geleden was er een die den diensttijd van drie maanden voorstelde. Dat alles wordt vooruitgezet, niet uit over- tuning en nog veel min in het belang van ons land, maar enkel en alleen in het belang der kiezers, die altijd overhellen naar den kant van diegenen die eenen korten diensttijd voorstaan. Dus, uit politiek en zetelbolang, verwaar lozen zij het grootbelang van het Vaderland en vleien zij hunne kiezers die niets boter vragen dan zoo weinig mogelijk te moeten dienen. M. Ilubin, die verzoeningsgezind wil zijn, en, die zich overigens, als voorzitter der ge mengde kommissie terugtrekt, omdat hij niet langer een valsch princiep wil huldigen, is aanhanger van 9 maanden dienst. Kortom, allen verklaren hun stelsel aan te kleven, niet uit innige overtuiging, gesteund op beredeneerde, grondige bewijsvoeringen en berekeningen welke het gezond verstand voor grondslag hebben, maar uit blinde on derwerping, aan de grillen en wispelturige Uinderakticn hunner kiezers. Dat is dus de verkeerde wereld Wanneer er iets moet veranderd worden aan liet programma der geneeskundige stu diën, dan raadpleegt men gencesheeren om de rechtskundige studiën te regelen, neemt men zijne toevlucht tot juristen of rechtsge leerden en voor dc studiën van burgerlijke genie, gaat men hij ingenieurs te rade. Waarom, als er kwestie is van het leger, luistert men niet eerst naar dc stem van be voegde officieren die weten er toch meer van dan iemand die builen helleger staat. Maar, dan zijn wij geleverd, hooren wij opmerken. Verschooning, alle generaals zijn geene sabelslepers, noch volbloed militaristen. Er zijn daar ook menschen bij die voorstander zijn van eenen verkorten diensttijd, maar dat Hen in alles bevoegde menschen raadplege, !n vooral menschen die niet moeten verkozen ivorden als wetgevers. De Kamer heeft het recht op eigen initia tief een minister in beschuldiging to stellen hetgeen nu niet is gebeurd. Zij kan ook lot die daad overgaan ten gevolge van een aan klacht of een verklikking, hetgeen evenmin is gebeurd. De houding van den prokurcur generaal Ssrvais is daarom eigenaardig en dubbelzinnig. Hij beschuldigt niet, klaagt niet aan, mcar deelt eenvoudig het dossier der daak Coppêe aan de Kamer mede en wacht haar advies af. Het zou plicht geweest zijn voor don magistraat, waar de beschul digde van het advies van een derde persoon gewag maakt ten einde zijne verdediging te staven, liet gerechtshof te laten uitspraak doen over de waarde van een dergelijk ver- dedigingsstelsei. Hij zoekt misschien op die wijze zijne verantwoordelijkheid buiten kijf te stellen. Ondersteld dat een mcening als die door den heer De Broqueville uitgedrukt, door Clémcnceau of Lloyd George was te kennen gegeven, dan zou hel Parket alle uitspraak hebben moeten schorsen tot over het gcdraL van beide hoeren een beslissing zou getroffen zijn. In 't geval waarinde heer De Bropue- ville nu moest overlijden, dan zou aan het proces Goppée gceri gevolg meer kunn; gegeven worden. Neen, indien het Parket den lieer De Bro queville schuldig acht, moet het den lieer De Broqueville aan de Kamer aanklagen Iedere onderzoeksrechter is daartoe verplicht. Wat er ook van zijde heer De Broqueville zal nu aan de Kamer nadere inlichtingen moe ien verschaffen. De opinie van oen Rschtsgoiserde Een confrater deelt mede Art. 00 van de Belgische grondwet kent lan bet Parlement liet recht toe ministers in beschuldiging te stellen co zc voor het ver brekingshof le dagvaarden. liet schijnt ook dat dit recht uitsluitend aan de Kamer is voorbehouden. 322* Vervolg. Ja, antwoordde de huishoudster, om dat de jonge graaf verdwenen was, en ik hom voor dood hield, ontstond in ons heiden de gedachte, om het vermogen, de goederen on alles wat de graaf achter liet, in onze handen to laten komen. Was uw echtgenoot in het slot, ioen de graaf nog leefde Ja, maar dograaf bezat het bewustzijn aiet meer. Gij hebt daarvan gebruikgemaakt, om den schijn te vermeerderen, dat lig de uit Amerika loruggokeerde jonge graaf Mont- n el lier was, wat geschiedde nu verder Do oude graaf stierf en iedereen be schouwde mijn echtgenoot voor den terug gekeerden neef, voor den erfgenaam. Dat een afschrift van Let testament naar Amerika was gezonden, wist gij niet? Neon, ik vernam het eerst toen twee jaren geloden, do doodgeloofde terugkeerde. Hoe bracht gij u in hel bezit van de erfenis Dat heeft mijn echtgenoot alleen ge daan. Gij zult toch wel weten wat hij deed Hij liet door den schrijver Bloemist het testament vervalschenin het echte testa ment was ik met een legaat bedacht. Waarom vervalschtot gij het testamont, daar uw man de rechte erfgenaam bleek tè güf Voor de kommissie welke de zaak de Bro qucville moet onderzoeken, heeft de rechter zijde aangeduid MM. Woeste, Mabille, Van Gauwcnbergh, Tibbaut, Levie en Begerera, De liberalen hebben aangeduid MM. Masson Mechelynck, Janson cn Leraonnier. Desocia listen hebben nog hunne vertegenwoordigers niet aangeduid. Men weet evenwel dat MM Bertrand cn Colleaux, staatsminister onder de socialistische kommissieleden zullen zijn Eens redo van Lloyd George. Londen, 2 Dec. Lloyd George heeft gister avond het woord gevoerd voorde leden van den Bond van Britscho bedrijven en daarbij een warm beroep gedaan op de natie om de regeering te steunen in haar bezuini gingsveldtocht. Over de vooruitzichten van den handel zeide hij, dat de tijden van ongeleenden voor spoed voorbij waren en dat de periode van tegenspoed, of zij lang of kort mocht zijn, van ernstigen aard zou worde. Was er iets te doen om de periode te verkorten en hare euvelen te verzachten De oorzaken waren niet alleen in Engeland te zoeken. Zq zijn iets dat zich in de beelc wereld laat gelden. Het omvat de aarde de Vereenigde Sta ten, Japan, Ghina, ïndiê, Frankrijk, Italië, Duilschland, even goed als Engeland. Do heele wereld ligt er onder. Wij schijnen ver geten te zijn, dat er een oorlog geweest is, die meer dan L 40 miljard heeft gekost en dal de schade, die hij aangericht heeft, niet met L10 miljard hersteld kan worden. Sprekende over de middelen om den toe stand tq genezen, zeide Lloyd George Het eerste is vrede. Europa kan zijn weg naar welvaart niet terugvinden, tenzij het vrede hoeft. De mannen die een verwoeste stad herstelden, met den troffel in dc ecne en het zwaard in de andere hand, merkten dat dit niet heel gauw ging. Al de geestkracht van de handels* en staats lieden moet zich rechten op deze zaak om dc verarmde beurs van de menschheid te vullen. Daarom zijn enkelen van ons aan het werk Ik had hem de voorwaarde gesteld, dat hij mij trouwen en dan mot mij zou doelen, opdat niemand eenige verdenking zou vin den, en om de talrijke logaton aan Engeline en dai bedienden piet te moeten uitbetalen, liet mijn echtgenoot hot testament vernieti gen on door Bloemist, die do aauteekenin- gen goed kon namaken, een ander schrijven, waarïu aan den erfgenaam bevolen werd mij te trouwen ook bevonden zich in het echte testament eenige aanwijzingen, welke op mijn echtgenoot niet pasten, daarom moest de vervalscbsng worden bewerkstelligd. En daarom moest notaris Struikenberg sterven Ik wilde het niet, maar mijn echtge noot verklaarde, dat zonder dsn dood van den notaris alles te vergeefs zou zijn, omdat, toen mijn echtgenoot zich aan den notaris had voorgesteld, hij verdenking had gekoes terd. Waar bleef het oude, echte testament Bloemist bracht het ons op het slot en kreeg toon in den nacht zijn loon uitbetaald. Dat gebeurde in den nacht, waarin de ouden tuinman Jan nog in liet park zat en alles zag Ja, hot echte testament werd verbrand. Notaris Struikonberg was den vorigen dag gestorven. Daarom werd hot door Bloemist ge maakte testament geopend en erkend. Gij zijt toen getrouwd, en deeldet met uw man, de erfenis. -Wat gebeurde nu, toen na twee jaren de rechte erfgenaam kwam Ik hield hem voor dood en goloofde in geweest om den vrede te herstellen. Dc wereld heeft rust cn vrede noodig om haar zaken te behartigen. Wij moeten de nijverheden zoo veel mogelijk voor haar eigen heil laten zorgen. Llovd George besloot met op de noodzake lijkheid van. zuinigheid aan te [dringen. Er moest in het openbare en particuliere leven de slrikste en onmeedoogendste zuinigheid betracht worden. Spreker stelde de zuinigheid in hel open baar beheer voorop. Het is de taak van do regeering om een voorbeeld te geven. Indivi dneele spaarzaamheid ie niet minder belang rijk dan nationale spaarzaamheid in de tegen woordige krisis. - Dö prijsdaling in Engeland. Londen 2 Dec. De prijsdaling in de kleedingngverheid is zeer gevoelig. Tal van faljissementen kwamen reeds voor. Gisteren heeft een groole firma, welke zich met den bonthandel bezig houdt, hare deuren geslo ten. Het geleden verlies zou 1 millioen frank bedragen. Dö verklaringen der Entente aan hat Griöksch gouvernement. Donderdag namiddag werd te Londen eer«e nieuwe vergadering gehouden. Woonden de zitting bij MM. Lloyd George, lord Curzon en Bonar Law. vertegenwoordigers van Enge land Georges Leygues, Bertholet en Paul Cambon vertegenwoordigers van Frankrijk graaf Slorza en markies Imperiali, vertegen woordigers van I la lie. Na eeno beraadslaging, werd besloten vol gende nota aan hel Griéksch gouvernement te sturen De Engelse!**, Fransche en Italiaansche ouvernementen hebben onophoudend ge toond welk belang zij stellen in het Grieksche volken hebben het geholpen, omzsjne eeuwen oude verzuchtingen te verwezenlijken. Zij zijn daarom zeer pijnlijk getroffen, door de ge beurtenissen onlangs in Griekenland voor gevallen. Zij willen niet tusschenkomcn in de binnenlandsche aangelegenheden van Grieken land, doch zien zich verplicht openlijk te ver klaren, dat de herstelling op den troon van Griekenland, van een vorst die door zijne houding en zijn oneerlijke handelwijze jegens de verbondenen tijdons den oorlog, voor dezen eenë oorzaak was van moeilijkheden en zware verliezen, door hen onkel kan aanzien worden als eene bekrachtiging der vijandige daden van Consfanlijn door Griekenland. Zulks zou eenen nieuwen toestand in 't leven roepen, welke ongunstig zou zijn voorde be trekkingen tusscben Griekenland en de Ver bondenen en in dit geval zouden de drie gouvernementen hunne vuile vrijheid behou den, om dezen toestand te regelen. Deze verklaring werd Donderdag avond nog aan de Engelsche, Fransche en Italiaan sche zaakgelastigden te Athenen overgeseind De nieuwo teiegraaftakson Met ingang van 15 December a. s. onder gaan de tarieven cn reglcihenlsvoorwaarden der telegraphische mededeclingen verschil lende wijzingen De prijs van het gewoon telegram, lus schen twee om 't even welke plaatsen van het Belgisch grondgebied, wordt bepaald als volgt 1,50 fr. voor len hoogste 10 woorden. 0,10 fr. meer per woord hoven het 30®. In dien prijs is begrepen het aan huis bestel len binnen den plaatselijke» beslelkring van het kantoor van aankomst, zooals dezen kring is of zal worden vastgesteld door de de liet begin aan een bedriegor, aan wien jonge graaf modedeelingon had gedaan. Hebt gij den graaf niet horkend 2 Neen. Hij had echter het testament. Ik dacht, dat bel ook vervalscht was. Later hebt gij toch gezien, dat dit liet echte was, want gij liet hem vervolgen. Wat is met dit testament gebeurd Ik heb het verbrand. Gij gaaft aan den boschwachter Judas bevel oin den vreemdeling te dooden. Dat deed ik niot. Ik gaf bevel om hem iu hechtenis te nemen, zoodra hij door liet bosch zou komen, slechts in het geval, dat hij zich verweerde, gaf ik Iaat geweld te ;ebruiken. De hoschwachter Judas is lot uw geluk niet meer le veriiooren, de hoschwachter is op aarde geen getuige meer tegen u. Gij beproefde ook om Engeline en Louis te laten dcoden. Ik niet, dat was mijn werk niet, ant woordde Agatha Loroux, dio nu ten minst© tot eiken prijs haar leven wilde redden, mijn man liet hen vervolgen. - Ook werden dezelfde misdadigers om- ekocht om Judas en Jan en zoomogelijk ook mijnheer Pellelicr te vermoorden. Ook dat is slechts het werk van mijn echtgenoot. Het is een elndelooze reeks van misda den, waarvan de eene altijd eene nieuwe mis daad veroorzaakte. Waart gij er bij toen uw manden schrijver Bloemist in het jachtslot doodde l reglementen van het Beheer, en, desgevallend het ver/oeren met de post bij vertrek of bij aankomst. Voor de telegrammen, waarvoor de afzender voorrang aanvraagt bij de over seining, wordt driemaal den prijs van een gewoon telegram betaald. Voor iedere nasei- ning in liet binnenland van een na te seinen telegram wordt een bijkomend recht geheven gelijk aan den prijs van een gewoon telegram van dezelfde lengte. Voor het telegram met kennisgeving ont vangst hoeft in binnenlandscheu dienst een bijkomend recht van 0.50 fr. geheven. Dit recht wordt verdriedubbeld voor telegram men mot dringende kennisgeving van ont vangst per post, dan wordt een bijkomend recht van 0,25 fr. geheven. Dc telegraaf kosten voor binnenlandsche telegrafische postwissels zijn eenvoudig vast gesteld op 2 -fr. Die kosten bedragen 5 fr. voor dringende telegrafische postwissels. Diar.st der postchelis. Tijdens de maand November steeg hel aan tal ingeschrevenen van 30,705 op 33,006, hebbend een totaal bezit van 3S0,053,245,44 franks, tijdens dezelfde maand beliepen de inschrijvingen op de rekeningen meer dan Drie Milliard 900 Jliiliocn frank, namelijk Stortingen 753,315,456,57Overschrijvingen (kosteloos)2,413,291,777,62 Checks aan toonder 415,078,402,19; Checks op naam en allerlei 328,249,664,20. Het totaal der inschrijvingen voor de eerste elf maanden van het jaar beloopt tot de som van 29,961,779,620,92 fr. lier weze hier aangestipt dat de overschrij vingen en andere verrichtingen zonder ge bruik van geldwaarden, 76.6% van dit totaal vertegenwoordigt. In zijn zitting van den 30 November 11 heelt de Hoogere Raad voor Ambachten Neringen hel vraagstuk van de handclspolitie aangevat. Ilij heelt besloten, in den lietn onderworpen tekst een hoofdstuk betreffende het handelsregister in le lasschen. Dit register dat reeds in de meeste landen beslaat, werd onlangs ook in Frankrijk en in Nederland ingevoerd. liet is zooveel als een hulpmiddel lot bekendmaking, dalai de beslanddeelon dio het handelsstelsel aanbelangen verzamelt en dat aan hel publiek toelaten zal, zich gemakkelijk en snel ia to lichten omtrent de persoonlijkheid van hen, die werkelijk een handelszaak drijft. Behalve do algemeeno dienslen die deze instelling aan de handelaars bewijzen zal, is zij daarenboven geroepen om een groole leemte aan te vullen. Inderdaad is het sedert dc verdwijning van liet patent niet meer mogelijk, een lijst op le maken van de kiezer voor do handelsrechibanken. Zitting van 2 December. De zitting wordt geopend om 2 ui onder voorzitterschap van AL Brunei. Zaak de Broqusvilla. M. DE VOORZITTER geeft lezing van een schrijven van de Kamer van in beschuldiging stelling van het Beroepshof van Brussel, waarbij aan de Kamer kennis gegeven wordt van het feit dat het onderzoek in de zaak Coppée stop gezet werd naar aanleiding van de tusschenkomst van graaf de Broqueville. Krachtens artikel 93 van de Grondwet zal eene commissie aangesteld worden om de zaak le onderzoeken. M. de Broqueville heeft zich trouwens be reid verklaard door deze commissie gehoord Neen, mijn man voerde dat alles alleen uit: de nieuwo bosch wachter is mijn getuige, ook de bedienden kunnen getuigen, dat ik in het slot ben gebleven. Maar gij hebt geholpen om de bewij zen van den moord lo verwijderen. Ik moest dat, ik moest dat, antwoordde Agatha Lcroux haastig, terwijl hare gebro ken gestalte plotsoling weder eenig leven kreeg, zij gevoelde, dat zij als medewerk- ster van den moord, met den dood bedreigd werd. Maar het was, zooals de rechter van In structie reeds had gezegd, haar geluk, dat ai de getuigen dcod waren, dat haar man al de soliuld op zich nomende, aan zijn leven een einde had gemaakt, want nu kon aan de medeplichtige niets anders dan deelname aan het bedrog worden ten laste gelegd. Haar proces, dat tegelijk de rechten van den waren graaf en zijne onrechtvaardige veroordeeling bewees, duurde niet lang. Zij werd lot tien jaren gevangenisstraf veroor- deelc, eu werd om die atraf te ondergaan naar den kerker gebracht. Dadelijk werd door het gerecht bevel ge zonden, om den veroordeelden graaf in vrij heid te stellen cn voor zijn terugkeer naar Parijs zorg te dragen. Hij zou nu als do rechte erfgenaam en graaf van Montpellier zijne erfenis aanvaarden. liet gerecht had een verkeerd vonnis geveld, en het kon nu niets anders doen dan het onrecht goed te maken, door hem in zijn rechten te herstel len, maar wie vergoedde hem hot lange lij dei), de vernedering, het groole verlies aan. te worden, die Woensdag eerstkomende zaf vergaderen cn dan verslag uitbrengen. M. WOESTE, betreurt dat M. de Broque ville, na eene zoo lange loopbaan van toewij ding aan 's lands heil aan dergelijke verden kingen blootstelt. Spreker legt zich evenwel neer hij hel voor-' stel om eene onderzoekscommissie to vormen daar hij verzekerd is dat M. de Broqueville geene moeite zal hebben om de beschuldigin gen le weerleggen, waarvan hij 't voorwerp is M. TIBBAUT stelt voor datM. Brunei heft voorzitterschap van deze commissie zou aan nemen. (Goedgekeurd). M. CARTON DE WIART, eerste minister, acht de vorming van de onderzoekscommissie nuttig. Hij houdt er echter aan tc doen op merken dat deze proceduur niet voorzien wordt door de wet en dat zij, in geen gevat mug beschouwd worden als ecu voorbaande. De regeeringsyerklaring. AL IIEYMAN zet zijne gisteren onderbro ken redevoering voort. Hij raadt aan de Kamer aan dc besluiten van de gemengde commissie af te wachten vooraleer zich uit te spreken over den duur van den diensttijd. Spreker herinnert aan de voorwaarden wel ke de Vlaamsche rechterzijde gesteld heeft, onder opzicht van taalkwesties, voor bet vcr- leenen van haren steun aan 't nieusv kabinet. M. VAN CAUWELAERT. En die voor waarden moeten aangenomen worden. M. HEYMAN, oefent vervolgens kritiek uit op de Fransch-Belgische pers van Brussel, die maar steeds voortgaat verdenking tc wer pen op al do Vlaamsche eischen. Spreker breekt ten slotte eene lans tèta voordeele van hooger cn lager YJaamsch on derwijs M. GLORIE hernieuwt zijne opmerkingen aangaande het herstel der verwoeste gewesten. Rede van f»ï. Carton dö Wiart. M. CARTON de WIART, eerste minister, antwoordt aan de vorige sprekers. Ilij begint met te verklaren dat men na het ontslag van het kabinet Delacroix de keuze had tusschen de ontbinding van de Constitu ante en do voortzetting van de politiek van nationale eendracht. Deze laatste oplossing werd verkozen, daar zij reeds vroeger nuttig was geweest aan he? land en omdat zij, nu nog, nuttig zijn kan daar Belgie nog niet teruggekeerd is tot zij* nortgalen toestand. Anderzijds heeft geene enkele partij in Jew Kamer eene voldoende meerderheid oin allecc, de zorg van het beheer van 's lands zaken og zich te nemen. Evenwel kan de aangenomen oplossing slechts voor een tijd lang voldoening geven. Intusschen moeten er van alle zijden toege vingen gedaan worden. Spreker hoopt dat er ecne meerderheid zat gevonden worden om de regeering le volgea in de herziening van de grondwet cn name lijk voor de hervorming van den Senaat, di« hcelemaal niet dient afgeschaft te worden, zooals M. Troclet het vroeg. M. Carton de Wiart oordeelt dat men zo ff spoedig mogelijk de gemeentckiezingen moet doen plaats grijpen. Maar eerst moeten er nog wettelijke maat regelen getroffen worden. Nieuwe lekstect zijn onderworpen geworden aan eene bijzon dere commissie. M. HCYSMAN3. Indien M. Max voort* gaat met over de evenredige vertegenwoordi ging te spreken, zal de commissie nooit gdv daan krijgen. M. MAX. We zullen gemakkelijk ge daan krijgen indien de verslaggever, M. Iluvsmans, ons werk niet saboteert. M. CARTON de WIART. - Een ding i» zeker, namelijk dat de gemeentekiezingeft goed en leven Wio kon het brandmerk vac zijn lichaam wegnemen, dat de beul van hel bagno hem, als den gemeeuston misdadigoi op den arm had gedrukt Wie vergoedde Engeline, voor den tijd van lijden, voor den amaad, de dochter van een galeislaaf te dooa. heeten En nog altijd was het lijden niet gedaan, >g altijd lachtle het geluk van den graaf niet legen. De dag waarop de waren graaf te Parijs zou komen, was aangebroken. Aan het toen maals nog tamelijk onvolmaakte nieuwo sta tion stonden Engeline, Antoinette en mijn heer Pelletier om den terugkomende le be* groeten. Allen waren van blijde verwachting ver--, vuld en de twee meisjes kondea nauwelijks het oogenblik van aankomst afwachten. Eenige oogenblikken later kwam Looi# ook aan het station en werd door mijnheer. Pelletier en de beide meisjes hartelijk bo* groet. Nu zijn wij das met ons gemeenschap-»' jelijk werk aan het dool, zeide ni'jnheef- Pelletier tot Louis, onze Engeline zal hareik armen vader terugzien, en dan haar intocht in het slot houden. Ook mijne nicht, ging het bruine heer»' tje met zijn goedigen glimlaoh voort, terwijl hij zijne, liefdevol bij hem staande nicht be-i teokenisvol aanzag, verheugt zich zeer, zij heeft m:j gezegd, dat zij voor den armen graaf tq Toulon een oprecht medegevoel eefLj (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1