2-1 öe duur van Én diensttijd. BE FORTUINZOEKERS Nieuwjaarsgiften voor den Paus Da Gsnferenüe van Brussel Vrijdag iDecem. 19201 TER OVERWEGING aan ds bediantlsa van het üiislsterie van Finaniisn. Rond het Parlement. leraykesr vaa Kardinaal Merclsr uit Rome. De Grieksche kwestie gs«aÉffltei6È35ffiefflc2S^%( Kerkstraat, 9 en 29, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 283 JD J&. C3- ES X_i E> 7 QENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gbnm II. Delphinu3 Zon op7,54, onder 4,04 Volle Maan den 25 Publiciteit bulten hel Arrondisoement Aalst, zicli ta wonden lot liet Agentschap IIavas.S, Martelaarplsin, te Brussel8, Place de la Bouree, Parijs en 6, Bream's Buildings Londros E.C.4 Het wetsontwerp Davcze. Ziehier de breedc trekken van het verloog der beweegredenen van het wetsontwerp- Devëze, dat voorloopig den duur van den diensttijd regelt Ouurtijd bij da verschillende wapens Daar do regeering genoodzaakt is in 4921- 1922 nog verscheidene klassen onder de wa pens te roepen, stelt zij voor den duur van den diensttijd bij de infanterie op 10 maand te brengen. Deze maatregel is slechts van overgaiïk-eüjken aard. Een bepaalde vaststel ling van den duur van den millitairen dienst tijd kan slechts geschieden na alloop van het onderzoek daaromtrent door de gemengde Commissie ingesteld. Trouwens, iedere op lossing 7.0u voorbarig zijn, zoolang Duitsch- land geen lastbare bewijzen gegeven beeft van haar voornemen de beschikkingen van het Verdrag van Versailles in zake ontwape ning na te komen. Daarenboven moeien wij ons regelen naar den duur van den militairen diensttijd bij onze geallïërden. Uit hoofde van de bezetting is bet geregeld oproepen der klassen volslagen in de war geraakt. Zoo zullen in 1921 en 1922 elk jaar tweeklassen moeten opgeroepen worden. De klas van 1918 is op 1 December bin nengekomen. Deklassen 1919, 1920, 1921 en 1922 moeten opgeroepen worden om de zes "inaand op 1 Juni en op 1 December 1921 on 1922, zoodat het normale stelsel wederom in gang kome in 1923. Bijgevolg zal gedurende twee jaar het dub bel aantal manschappen onder de wapens zijn, als hol gewone stelsel voorziet. Daar eenerzijus het kader onvolledig en de omvang der kazernen te nauw is ten aan zien van zulken toevloed van miliciens en anderzijds het algemeen belang vergt, dal de klassen, die uit hoofde van de bezetting niet opgeroepen werden hun militaire oplei ding te voltooien en zoodra mogelijk tot hun bezigheden kunnen terug kecren heeft de Ile- geering, na grondig onderzoek, ertoe beslo ten den duur van den diensttijd als volgt te regelen De werkelijke diensüermijn der miliciens bedraagt .- Tien maanden bij de infanterie Twaalf maanden bij de wapens, troepen en iiensten, de infanterie, de cavalerie en de bereden artillerie uitgezonderd Zeventien maanden bij do cavalerie en de beredon artillerie. Dia termijn gaat in op den dag der intrede onder de- wapens. Buitendien zullen er, in den loop van de serste vier jaar na het onbepaald verlof,, in één of twee termijnen, wederoproepingen gedaan worden waarvan de duur niet ma, te buiten gaan Vier weken voor de infanterie, de bereden an de zware artillerie en het vervoerkorps Zes weken voor de cavalerie en de bereden artillerie Acht weken voor de genie, het luchtvaart- wezen, de verbindings- en seinlroepen, het bataljon pontonniers en de afdeeïing torpe- distcn en mariniers. Niemand mag, zonder volstrekte noodzake lijkheid, onttrokken worden aan de hooger- staandc diensttermijnen en dienst doen buiten de gelederen der compagnies, schwadrons of batterijen. Afschaffing der bevoordealde klassen. Ten aanzien van de verkorting van den diensttijd is de Re^eering van oordeel, dat Je voordeelen, welke de kostwinners, de ge huwden (naar luid van de wetten van 1 Maart en 45 November 1919 respectievelijk 4 en 6 maand diensttijd) alsmede sommige mili ciens (gewezen burgergevangenen of leden van een bespiedingsdienst) genoten moeten afgeschaft worden. 9 VERVOLG. De Portugees gaf order aan den eigenaar van de jol, hen naar een klein zeeschip, va rende twee en twintig kanonnen en met ne gentig koppen bemand, te roeien, dat daar in de nabijheid voor anker lag. Waar is de kapitein van deze brik vroeg Garcilasso, toen hij aan boord klom. Op dit oogenblik vertoonde zich eon kort zwaarlijvig persoon. Mijnheer behoort de Niberk aan u vroeg de Portugees. Om u te dienen, hij behoort mij geheel alleen. Hebt gij reeds eene lading of eene be- Hemming Neen, ik wacht te vergeefs op be krachtiging. Men kaa in dezen vervloekten lijd niets vinden. Dan kan het u niet onverschillig zijn Veel geld te verdienen Voor den duivel, neeu I Kunt gij onraiddolijk zee kiezen 1Op «taanden voat. Dus neem ik u in mijnen dienst. Voor eigen rekening vroeg de ver. wonderde kapitein, den gelukzoeker van het hoofd tot de voeten opnemende. ~7 Voor mijne rekening dat bevreemd u, 18 dit niet zoo Nu ja, doch ter zake, Hoeveel durft gij bieden i Al de miliciens, die lot voormelde reeksen behooren zullen in beginsel bij de infanterie ingelijfd worden. Voor de klassen 1918 en 4919 van de bij zondere lichting 1919 blijven de bestaande beschikkingen van kracht. Vervroegde dienst echter en uitstel werden door liet bewuste wetsontwerp niet uitge sloten. Verloven. BuiTen de dringende verloven om ernstige redenen, hebben de miliciens met goed ge - drag, die een vollen tijd uitdienen, recht op een verlof zonder soldij van 10,12 of 17 da gen, volgens het wapen. Dit komt neer op een verlofdag per maand Den Bond der Katholieke Dagbladschrij vers van Bolgië opent heden, onder do hoog( bescherming van het Episkopaat, zijne jaar- lijksche inschrijving der Nieuwjaarsgiften voor den Paus. Hij doet een beroep op den iever van al de katholieken om liet wclgelukken ervan te verzekeren. Alwio katholiek is heeft tot plicht, ieder in de maat zijner middelen, den Stadhouder van Jezus Christus ter hulp te komen in de nood wendigheden der Kerk. Door de eeuwen heen hebben "de geloovi gen deze plicht vervuld. Onoverzienbaar zijn op dit oogenblik de ellenden, in de Katholiciteit, die zich tot den gemeenschappelijke!! Vader der geloovigen wenden, in de hoop bij Hem hulp en be scherming te vinded: liet behoort de katho lieke liefdadigheid van daarin to voorzien. Al wat ik ontvang, geef ik weg zegde Benedictus XV aan do Kalholieko Dagblad schrijvers, tijdens hun laatste gehoor, cn, de daad bij het woord voegende, kondigde Zijne Heiligheid hun zijn inzicht aan', van de som dit jaar voor de Pauselijke Nieuwjaarsgiften ingezameld, in haar geheel aan onze Bis schoppen ter hand to stellen, om besteed te woi'don aan den heropbouw der puinon, in ons land door den oorlog gemaakt. De Katholieke Belgen zullen zich in edel moedigheid niet laten overwinnen de vader lijke en liefdadige daad van Benedictus XV zullen zij beantwoorden mot eene nieuwe en vurige opwelling van dankbaarheid en liefde. Allen zullen er nan houden zich bij onze inschrijving aan te sluiten, die eene daad van "kinderlijke liefde is allen zullen met ons hunnen penning te zenden, openbaarlijk de onwrikbare gevoelens willen bevestigen van onderdanigheid aan den 11. Stoel en van ver kleefdheid aan den Paus, gevoelens die de eer uitmaken onzer godsdienstige bevolkingen. Door het groot getal bijtredingen zal er eene bijzondere waarde gegeven worden aan deze belooging, die voorzeker het hart van den Heiligen Vader zal verblijden, met Hem een nieuw bewijs te leveren van de rotsvaste getrouwheid zijner Belgische kinderen. De inschrijving is van heden af open. De inschrijvingslijst zal gelijktijdig door al de katholieke dagbladen vau het land afge kondigd worden. De namen van de inschrijvers zullen, in een album verzameld, samen met de opbrengst van dc inschrijving den II. Vader overhan digd worden. 'i Bureel van den Bond der Katholieke Dagbladschrijvers. Dc Ondervoorzitters, De Voorzitter, L. G1LLE. J. VAN M ENTEN. II. GOBBE. De Schatbewaarder. De Sekretaris, G. DE MYTTENAERE. L. MALLIE. Men kan de inschrijvingen zenden aan het Bureel van het blad of aan M. Leo Mallié, Sekretaris, 150, Belliard^traat, Brussel. Tachtig duizend pond. Waar moet ik naar toe Dat zal ik u in volle zee zeggen. Ik wil er nog bijvoegen, dat bij'behouden» te rugkomst ik het bedrag zal verdubbelen. Schoone beloften voorwaar. De tachtig duizend pond betaal ik di rect. Aangenomen antwoordde de kapitein, ik zou wei een dwaas zijn. zulk solioon voor stel af te slaan, Alleen is het mij geoorloofd eene opmerking te maken. 'l'ot uw dienst. De Fransche schepen doorklieven de zeeën. Wat maakt dat uit Ik waag er mijn schip aan. Ik blijf er borg voor, zelfs tegen alle Fransche kapors of zeeschuimers, Dan isde zaak geklonken, zeide de ka pitein. Wacht even, hernam de Portugees. Ik heb dan ook twee kleine voorwaarden te stellen. Zag op welke zijn die De eerste is, dat ik alleen en uitslui tend het opperste gezag aan boord heb. Aangenomen. De tweede is, dat gij waarschijnlijk een schip van dertig kanonnen zult moeten aanvallen en nemen. Is dal alles Ja, meer conditiën heb ik niet. Voor de gevolgen ben ik niet bang. De Niberk heeft onlangs een sahip yan zes en Schier algemeen waart gij tot heden aan gesloten bij de Interoainisterieele. 't Was verkeerd, omdat de Interministerieels begin selloos is en in hare werking bovendien ge tuigenis geeft van onmacht en onkunde, 't Moet u overigens niet meer gezegd worden daar gij zelf reeds de Interministeriecle den rug keert. Hemel en aarde wordt nu verroerd om ie te bewegen tot aansluiting bij het zoogezegd Nationaal Sijndikaat Honing en siroop wordt niet gespaard, doch gij zijl te verstan dig om niet le weten, dal ge dan juist dubbel voorzichtig moet zijn. Aan allen, welke het socialisme veroor- deelen als anti-godsdienstig en als een gevaar voor de toekomst der maatschappij, zeggen wij Sluit niet aan, want socialistisch is het Nationaal Syndikaat. Daarvan |hebben wij qiet één, doch hon derden bewijzen. Een derde sijndikaat noodigt u uit lot aan sluiting, dit is ons Kristen Sijndikaat, kl isten in zijne beginselen, eene vruchtrijke werking achter den rug, met een degelijk programma voor do toekomst, evenarend in ledensterkte het Nationaal Sijndikaat, om dit weldra te overvleugelen. Daar is uw plaats. Daar wordt gij verwacht. Kristen Sijndikaat van S.P.T.T.Z. en openbare diensten. Hoofdzetel, Pletinckxstraat, 19, Brussel. Be Kamerkommissie voor ds Gemeante- kieswe!. De Kamerkommissie, dia zich bezig le hou den heeft met de kwestie'der gemeentekie- zingen, heeft zich aangesloten bij een nieuw stelsel, krachtens hetwelk de kiezer mag stem men voor zooveel kandidaten als er mandaten te begeven zijn. Hij mag {boven de lijst stem men. Hij mag stemmen voor eenige kandida ten eener zelfde lijst. Ilij mag zelfs stemmen voor kandidaten tot verschillende lijsten bc- hoorend. Do moeilijkheid in technisch oog punt, bestaat in 't bepalen van een stelsel dat toelaat de verschillende elementen saam te voegen en te onderverdelen. Dc kiezer die boven esne lijst stemt of eene lijst onvolledig invult is stemmer voor eene partijde kiezer die panacheert stemt voor een man, en in dat geval wordt het geheel van zijne stemming niet aan eene bepaalde partij toegekend aan elke partij nochtans, die het panacheeren aanbelangt, moet eeq deel der stemming van den kiezer gegeven worden Dit deel wordt bekomen met het ge tal uitgebrachte stemmingen op elke lijst le deelen door het getal le kiezen kandidaten. Het is op voorstel van M. Max, burge meester en volksvertegenwoordiger van Brus sel, dat de kommissie besloten beeft de hoofdvakken en de rangschikking der kandi daten te behouden, mits den kiezer de vrij heid te schenken ia ?t stemmen voor de kan didaten van een of meer lijsten, op voorwaarde dat het getal stemmen op naam niet het getal der te begeven mandaten overtreft. De kom missie aanvaardde eveneens een voorstel van M. den senator Imperiali, voor doel hebbend de weinig belangrijke kiezersgroepen te ver wijderen, met het natuurlijk quorum to verhoogen door inbrenging van de deeling met 1, 1 1/2, 2, 2 1/2, enz, in plaats der deeling met 1, 2, 3, 4, enz. 1)9 Grondwetsherziening. De Kamerkomniissie van herziening heeft het voorstel der Senaalskommislio om tot een volksraadpleging over te gaan in geval van _;eschil tusscheu beide Kamers verworpen mot 13 tegen 5 stemmen. Ook het voorstel dertig vuurmonden geheel onttakeld en red deloos geschoten. Ziedaar liet geld, hernam Garcilasso, en wierp aau de voeten van den kapitein een bussel aaneengeregen wissels, geteekend door den rijksten bankier van Amsterdam. Nu is het schip liet mijno Vervolgens zich tot de equipage wenden de, voegdo hij er bij Matrozen, maakt alios gereed om zoo spoedig mogelijk onder zeil le gaan. Eene buitengewone drukte heerschte aan Blonds op de brik. De Portugees keerde zich uaar zijn compagnon terug-en zeide hem Nu is het voor u hoog tijd om le ver trekken, het rijtuig zal weldra de reis be ginnen. Ga dus aanstonds naar Ravestan, stijg te paard ea volg de potskoets van wis selplaats tot wisselplaats, vermijd vooral, dat de conducteurs uwe tegenwoordigheid op geen der pleisterplaatsen bonierken, zelfs vermoeden zijt altijd op ©on afstand, doch Diet te ver, dat gij zo gedurig in het gezicht hebtmochten zij do kisten ergens afladen, dan blijft een uwer ter bewaking achter en de andere komt mij tijdig brengen in bel geval echter do mogelijkheid bestaat er van meestor la kunnen maken, hetzij door een slimmen zet, kotzij door do wapens, ver zuimd dit dan niet, en komt dan hier terug, met de kisten, en wacht tot ik kom. Daar er slechts drie conducteurs modegaan, kan de zaalc, indien het tot een gevecht komt, nooit in uw nadoel afloopen. Ik ken uw beider moed en dapperheid, ea woet dat gij voor IIuysmans-Poncelet, om die geschillen door de algemeene vergadering van Kamer en Senaat te laten beslissen, werd verworpen met 8 tegen 8 stemmen en 2 onthoudingen. Het voorstel om de geschillen te regelen door ee.i kommissie van Senatoren en Kamer leden, onderging het zelfde lot met 14 tegen 6 stemmen. Het voorstel den kuidigen toestand le be houden werd goedgekeurd met 10 tegen 6 stemmen en 2 onthoudingen. Zes afgevaardigden, de hh. Brunei, Meche* Ivnck, Tibbaut, Woeste, Lemonnier, Troclet, zullen zich ia betrekking stellen met zes afgevaardigden der Se.naalskommissio. De Iu jvjasson zal een voorbereidend ont werp opmaken over de Senaalskwestie. De vergadering die zal plaats hebben op 13 Fe bruari a. s. zal in tweede lezing de teksten onderzoeken die in eerste lezing goedgekeurd werden. tot 10 Januari verdaagd. Dc Conferentie der deskundigen heeft Woensdagmorgen, om 10 uur, vergaderd. Dc Duilsehc afvaardiging was aanwezig. De heer Delacroix, voorzitter, heeft, in naam van de geallieerde, afgevaardigden, aan de Duitsche afvaardiging meegedeeld dat ten einde het mogelijk te maken, bepaal de beslissingen te treflen, welke naderhand aan de verschillende geallieerde regeeringen zullen worden overgemaakt, het behoort de werkzaamheden der Conferentie gedurende veertien dagen le schorsen. Dit uitstel zal toelaten de studie der aanhangige kwesties te beëindigen Intusschentijd zal die studie wor den voortgezet overeenkomstig de werkwijze te Brussel toegepast ieder verslaggever zal het contact blijven houden met den bevoegden Duitschen deskundige, wat de kwestie betreft welke hij heeft in te studeeren. Do heer Bergraann, voorzitter van de Duitsche afvaardiging, deelde mede dat hij de gereserveerde houding van de geallieerde alge vaardigde n ten opzichte van de opmer kingen door de Duitschers gedaan, zeer op prijs stelt. Tevens zijde hij in te stemmen met den voorgesieldcn datum waarop de Con ferentie hare 'werkzaamheden zal hernemen, erbij voegende dat dc Duitsche deskundigen al het mogelijke zullen doen om het werk der verslaggevers te vergemakkelijken. De beer Delacroix noodigde de Duitsche en geallieerde afgevaardigden uit in recht- streeksche voeling met elkaar te blijven, ten einde de studie der behandelde vraagstukken te vergemakkelijken. Hij noodigde hen ook uit zijne hulp in te roepen, tenkenmale eene ordening der besprekingen zou worden noo- dig geacht. De Conferentie heeft daarop hare werk zaamheden geschorst. Do e. lc. vergadering zal plaats hebben op Maandag 10 Januari, om 10 uur 's morgens. Het pcsthureel van Cork aangevallen Gewapende mannen drongen te Cork in' het poslbureel en bedreigden er de bedien den met hunne revolvers. Policieagenlen, die het poslbureel bewaak ten, schoten op de aanvallers. Een dezop werd gedood en verscheidene andere ge kwetst. Ook een ander poslbureel werd aangeval len, doch ook hier konden de aanvallers oji de vlucht gedreven worden. Generaal Tudcr Generaal Tudor, overste van de hulppoli tie, is in verlof gegaan. Men vermoedt dat by niet meer zal terugkeeren. Raar gezegd wordt zou hij de vergeldingsmaatregelen niet streng, genoeg beteugeld hebben. IN IERLAND Amerikaansch geld. Een telegram uit Boston meldt.dat de liga, genaamd De Vrienden van de Ierscke Vrij heid n aan de Valeia een telegram gezonden heeft, waarin verzocht wordt, onmiddeïijk de in Amerika voor Ierland roiidgehnalde gelden in Ierland te besteden. Postzakken in brand. Bij bet binnenkomen te Plymouth van het van New-York komend s.s. Rotterdam», werd er bestadigd, dat zoo gauw de groole mailzakkeu aan dek gebracht werden, deze in vlammen geraakten. Verschillende post zakken zijn verbrand, waaronder waarschijn lijk stukken voor Ierland, zoowel als voor Engeland. Een onderzoek wordt ingesteld. geen gevaar terugdeinstdoch reken er op dat de kisten manmoedig verdedigd zullen worden zorg dus steeds voor goede paar den, en laat het kruid op de pan uwer pisto len nooit ontbreken. En nu vaarwel, doet André de Ravestan mijne groeten, zijt steeds beiden waakzaam en oplettend opdat zij u niet mogen ontsnappen, vervolgens geleidde bij Apostolo aan de stuürboordszijde, waar de valreep hing, en hem nog eens de hand drukkende, riep hij hem een hartelijk vaar wel en een spoedig wederzien toe. Moroni stapte in de sloep, gaf nog aan zijn vriend een teeken van afscheid met de hand en was weldra woder op de kade. In minder dan een uur, zeilde de Witt. Marken do nauwe haveningang uit. en door een gunstigen wind voortgestuwd bereikte zij spoedig de Zuiderzee. De toppen der mas ten kon men nog goed aan den horizon zien, toen de Niberk zijne ankars lichte, ondor zeil ging on dadelijk op do Zuiderzee met de vervolging van Hyde Marryan een aanvang uam. De uiteinden dGr ra's, zag men nog eonigen tijd boven de golven zich verheffen, doch spoedig vordween alles in een z war en mist, die de Z98 bedekte, en mot de Oceaan slechts een geheel solieen uit te maken, Ce Postkoets» Terwijl Garcilasso Narvaez bet spoor volgde van de Wilt-Marken, die den veron derstelden schat met Hyde Marryan ver- voerde, haastte Apostolo Moroni zich naar het posthuis te Amsterdam. Niet ver van Ilome, 22 Dcc. Z. Era. Kardinaal Mercier beeft Dinsdag-* avond Rome verlaten. Ilij zal le Turijn zijne reis onderbreken ck daar zijuo rede over den II. Hyeroniinus uil- spreken De Kardinaal bezocht, voor zijn vertrek tiïf Rome, de kerk van den II, Joannes Berchmans. Ook daar was Z. Em. evenals bij zijn be zoek aan de kerk van Santa Maria Maggoire, het voorwerp eener grootsche huldebetooging van wege dc toegestroomde menigte. Milaan, 22 Dec. Kardinaal Mercier is te Milaan aangekome* en bracht een bezoek aan Kardinaal Ferrari. Ilij zal de werken der nieuwe katholieke universiteit bezoeken. Ccnstantijn wil nog steads de Entente in. slaap wiegen. ATHENEN, 22 December. Admiraal Kelly, aanvoerder der Engelsche vlootcom- missie, die aan geen enkele der plechtigheden ingericht ter gelegenheid van den terugkeert van Constanlijn had deel genomen, werd gisteren onverwachts bij Koning Constanten ontboden, die heoi bet grootlint van den Red der aanbood. Zich schikkende naar de onderrichtingen vau zijn gouvernement liet admiraal Kelly echter aan liet Grieksch gouvernement weten, dat hij betreurde de onderscheiding niet te kunnen aanvaarden en zond de eereteekeue* terug. HetFranscb gezantschap werd ook gepolst, om te weten of generaal Gramat, de bevel hebber der Fransche militaire missie hel grootlint derzelfde orde zou aanvaarden. Hiei ook werd liet Griekschc gouvernement waa dden gezonden. De Grieksche leening. Athenen 22 December. In financieel* kringen wordt verzekerd, dat de Nationals Bank van Athenea, ten einde haar interna tionaal krediet niet te schaden, besloten heeft slechts 50 miljoen voorschot le doen op ds leening van 400 miljoen door het nieuw gouvernement ondanks bet verzet der Entente uitgeschreven. Indien deze tijding bevestigd wordt, zar het kabinet Rhallys zich in zulkdanigen toe» stand bevinden, dat het onmogelijk langer de verantwoordelijkheid van het bewind op ziek kan nemen. De houding van Amerika. Washington 22 December. Contre-admi raai Andrews, bevel Hebber der Amerikaan, schc vloot in de Adriatische zee, heelt zij a gouvernement ingelicht, dat hij bij het ver. trek van Constanlijn uit Venetië, de groott vlag liet bijssche.'i, aldus het voorbeeld vau Italië volgende. Ilij liet echter gecne salvo- daar vond hij André de Ravestan staan, dit hel huis bleef bespieden. Hebt gij Garcilasso gezien vroeg d® Franschman. Ik verlaat hem zoo juist. Wat voor nieuws brengt gij mede t Hij heeft Marryan gevonden. Wat voert lig uit Hij is op zijne vervolging uil, en Gott weet wanneer wij hem zullen terugzien Welke weg is bij dan ingeslagen l Ik zal u dit later alles vertellen, öp on* beiden rust nu do verantwoordelijkheid, den schat die het rijtuig bevat, niet to lateu ont snappen. De kisten zijn immer nog daar Ja, en de koets gaat de reis aanne men, antwoordde Ravestan, tegelijk zijn, compagnon het rijtuig aanwijzende. De Italiaan bemerkte inderdaad, op da openplaats van het hotel, eene groole post koets met vier sterke paarden Lespauneu. Dr:e personen, in dikke, koogo reismantels, gewikkeld, zoo zelfs dat men hun gelaat ter' nauwernood kon zien, waren juist bezig er plaats in te nemen. Er begon beweging in de koels te komen. Het rijtuig vertrekt, zeide Moroni fluisterend. Wij hebben geen tijd le verlie zen, dus spoedig te paard Wacht een aogenblik, antwoordde Ra vestan. Indien wij zooveel drékte maken, zullen wij argwaan gaan krijgen. Laat ons, eorst zien welke richting liet rijtuig tham zal nemen, (Verrolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1