DE FORTUINZOEKERS voer den Paus. Woensdag Jan. 19-21 Nationaal Crisisfonds. 3e algemeens fioaü dar Kosters-Or plisten van liet Bisdom Seat De Qrieksche kwestie Van smsflersjcagen tot pair van &8 koninkrijk. - Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVII» JAARGANG NUMMER 3 TD C3- 2E£ X_j 33 y CENTIEMEN Uitgever: J. Van Noffel-Ds Gendt H. Telespliorua Zon op7,45, onder 4,07 Yoilo maan den 8 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot liet Agentschap IIavas,8, Marlelaarplein, te Brussel8, Place de la Beurse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.-l ic^saKLiZïBSxaffssssaBaïn-sBJ I)e Monïteur kondigt de instelling af van een Nationaal Crisisfonds, de voorzorg tegen werkloosheid regelend en inrichtend. in liet verslag aan den Koning word gezegd Sinds den wapenstilstand werden de vóór de wereldramp beslaande werkloozenkassen en Fondsen langzamerhand heringericht. Ten einde den kostcloozen steun te vervan. gen door de voorzorg tegen werkloosheid ver leende de Slaat aan de kassen eene tegemoet koming ten beloope van 50 t. li. der door de loden betaalde*bijdragen. Bovendien, besloot de Slaat er toe aan de leden, die den wachttijd voorgeschreven om de vergoeding te genieten, nog niet hadden voltrokken dezelfde dagelijksciie uilkeering ah aan de gewone leden te verleenen zoo nochtans dat die uitkeering niet booger mocht loopen dan tot 2,50 fr. en later tot 3 fr. Eindelijk, om de gemeenteoverheden er toe te Iti cnge.i aan de voorzorg tegen werkloos heid le verleenen, verhond de Regeering er eich toe 50 t. h. van dc bestuurkosten dar door hen tot stand gebrachte wc-rkloozenfond- 50ii ten zijnen laste te nemen. Bank zij genoemde maatregelen cn de on dernomen propaganda, hebben G27 gemeen ten zich vereenigd om 84 gemeentelijke en tusschengemeentelijke werkioozeufondsen lol stand te brengen en zullen de werkloozenkas sen, die in 1913 enkel I2G..278 leden lelden eraan het eind van dil dienstjaar meer dan 800.000 tellen. Door het nieuwe koninklijke besluit wordt vooreerst enkel don huidigea toestand van zaken bestendigd. Boor hun bevredigende werking sinds een aantal jaren reeds, schijnen de werklozen fondsen eenerzijds, en de werkloozenkassen anderzijds, genoegzaam bewezen te hebben dat zij de instellingen waren, waarop de Slaat in liet vervolg het stelsel der werk. ioozenvcrzekcfing veilig kon opbouwen. De hevige thans in dc nijverheid hecrscben- de crisis leidt tol dc verplichting, zonder eenig uitstel, te voorzien in den steun dien de door die crisis getroffen wei kloozen noodig hebben. De Regeering is er toe bereid aan deze verplichting door liet verleenen van ruimere tegemoetkomingen tc voldoen. Maar zij rekent er op dat ook de werkloozenkassen, de gemeenten alsmede de betrokken werk gevers zich de noodige geldelijke opoffering .'uilen getroosten, om den steun doeltreffend ie maken. Voor hel beheer der verzamelde fondsen en uen omslag der crisistegonioetkomingen zullen een bestuur en een boekhouden noodig zijn, welko niet tot de gewone werkzaam heden van l et departement behooren. Daarom leek het gepast een zelfstandige inrichting tot stand ic brengen, Nationaal Crisisfonds genaamd, dat onder eigen verant woordelijkheid, de belangrijke over de werk loozen om te slaan sommen zal beheeren. Het tot stand brengen van dit fonds maakt het voorwerp uit van het tweede gedeelte van dit besluit en bij een ander besluit zal de inrichting er van worden vastgesteld,, afwachting dut de weigever de werkloozen- verzekering bepaaldelijk zal kunnen regelen. Deze bond trekt do aandacht der hoeren Kerkmeesters op den omzendbrief door Mgr. Seghers aan de priesters gezonden, waarin hij hun vraagt den toestand der kerkbedien den te verbeteren cn voor goed te regelen. De toestand der kerkbedienden is niet rooskleurig. Er moet daarin volstrekt voor zien worden. Maar hoe? Bij de gemeentebe- 17 VARVOLG. zijn Of wel, zouden zij nog op onbekende, verwijderde-zoeën rondzwalken, of op onbe woonde eilanden gestrand zijn. Niemand kon er iets van zeggen, of op hunne vragen het geringste antwoord gevon. Danr men dus in het onzekere bleef, zeide eindelijk Apostolo aan ziju compagnon Ik veronderstel dat Hyde Marryan de schAlten van Weesp niet beeft opgegraven en medegenomen, en hij ons hoeft willen misleiden. Hij heeft even goed Garcilasso Narvaez bij de neus gehad, als de conduc teurs van liet postrijtuig ons die poets heb ben gebakken. Hetgeen gij veronderstelt, heeft wel Benige schijn van waarheid, antwoordde Ila- vestan. Mijn gevoelen is dus dat wij niets beter kunnen doen, dan de beide afgespro- kene plaatsen, die wij met Narvaez zijn over eengekomen, te gaan bewonen, en dus de eene naar Weesp moest vertrekken en de andere hier te Parijs blijven. Dat bon ik met u eens. Blijft gij dus in Frankrijk, ik zal dan naar Holland gaan. Zooals afgesproken was gebeurde het, en de twee vrienden soheiddeD. Te Weesp aan gekomen, begon Apostolo Moroni de vlakte, waar vroeger do buitenplaatsen hadden gel •taan, to onderzoeken. Na verschillende ge gevens verzameld te hebben, waa het zijne sturen aankloppen Hier lukt het, maar elders, en in het meeste geval niet, en dat ware altijd onaangenaam voor beide partijén, voor kerk en gemeente. De eenige oplossing en de eenvoudigste is de tarieven van lijkdiensten, trouwen, enz. te verdubbelen. Dat zal geene groote beroe ring brengen, immers, de slaat van het geld is overal dubbel, ja vierdubbel. Eenige paro chiën gaan naar ons welenrden wensch van Monseigneur toepassend, hunne kerkbedien den voldoening geven. Wat zal men zien Hier eene parochie die met don lijd vooruit gaat, daar eene die stil blijft. Wolk een toe stand Iedereen, de EE. HH. Pastoors en de geloovigen moeten malkander de hand toe steken. En gaat het in den beginne wat moeilijk, na enkele maanden is alles eene gewoonte -geworden en eene heele klas bedienden zullen uit hun bonaarden toestand geholpen zijn. 1' LIJST. 7. Era. kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mccholon, fr. 1.000 Z. D. 11. Mgr Waffelaert, bisschop vau Brugge. 500 Z. D. H. Mgr Hey- lon, bisschop van Namen, 500 Z. D. H. Mgr Hutten, bisschop van Luik, 500 Z. D. II. Mgr Crooy, bisschop van Doornik, 500; Z. D. H. Mgr Seghors, bisschop van Gent, 500 het Nieuws van den Dag, - Brussel, 200 de - Biert Public Gent, 100 do Oourrier de l'Escaut, - Doornik 100 de - Courrier du Soir, Verviers, 100 de Gazet van Antwerpen,200: - liet Handels blad, - Antwerpen. 100 do - Libre Belgique, Brussel, 300 do Patrio, Brugge, 100; do Pays Walton, Charleroi, 100 Het Volk, Geut, 100 M. F. de Thomas de Bossière, gi beun Kamerheer van Z. II., 100 M. Nikolaas Gobler, 100 M. G. de Bavay, eere-raadslid bij het verbrekingshof, 100 M. V. Callebaut, Sirit- Gilhs-Dertdernionde. 100 graaf en gravlp Hip. d t r.vol, Boschvoorde, 200baron en barones Ernest van Caloen, Brugge, 100 M. Ph. van Mol, Brugge, 100 M. J. van Zeebroeck, Netlien, 100 M. en Mevr. Victor Tiran, Taraines, 200 de Damen vau Maria, Coloma, Meeholen, 100; M. llosseouw, ge wazen volksver tegenwoi rdi^er 100 Mej. Bovyn, Eccloo, 100: F. L. Mariem- burg, 10U; M. en Mevr. van Vreckcm, MeerbeLc, -00 kanunnik G. Simons, St. Pietcrs-Jstte, 50; B. D. 1*. A. 209 Mevr. Frans Notelteirs, Aalst, 200 M. Florent Verlaecht, Waereghem, 25 M. Mevr. Malik*, 25 Zwingolaore van Heule, Doodarm maar toch genereus, 1 een uur gemetst to Yper voor den Paus, 8 Timmerman, Meessen, 3,50 Pannendekker, Becelaore, 3,75 Opdat niijno werkgezellen mijn voorbeeld zou den volgen, 2,50 Liever honger lijden dan on zen H. Vader te vergeten, 0,25 Wereldiyka Derde Orde der mannen, Wervick, 5 üit mij nen spaarpot geschud, Jantje, 0.50 Mietje, 0,50; Kap. graaf Collet, 5; Victor Do Maeitelaer, Chi cago, 10 Onbekend, 10; Naamloos, Grp. 10; Ter eere van het II. Hart, 2 Tor t ere van don II. Antonius, 2. Totaal fr. <7,162. Men kan de inschrijvingen zenden aan liet ba reel van het blad of aan M. Leo Muilid, sekreta- ris, 150, Bcliiardstra.it, Brussel. fonisch gewaarschuwd hebben toen generaal Cavaglia zich gereedmaakte tot de bezetting van Fiume over te gaan. De overoenkomst voor goed gesloten Rome, 2 Jan. Uit Fiume wordt ge seind dat de overeenkomst tusschen de Fium- scbe afgevaardigden: en generaal Ferrario gisteren definitief werd gesloten, d'Annunzio had gevraagd de stad aan het hoofd zijner legioensoldaten te mogen verlaten, maar dit werd hem geweigerd.; De zoons van den dich- lerveldheer en verscheidene dagbladschrij vers mochten de stadj binnenkomen. Aan de burgers van Fiume werd de regeling van alles wat den persoon van d'Annunzio zelf betreft overgelaten. De Slaapziekte in België Talrijke gevallen De geheimzinnige iiekte die men slaap, ziekte noemt, doet opnieuw van zich hooren. In de hospitalen vao don Brusselschen omtrek bevinden zich.verscheidene personen die men niet uit hun slaap kan wekken. Vijftig per honderd der gevallen zijn doode- lijk. De provincie Luik'en bijzonder destreek van Seraing zijn ernstig geteisterd. Te Seraing werden lot nog toe tien gevallen geboekt. ïn Limburg, namelijk te Trichiervelde, overleed een 40 jarige mijnwerker, nadat hij verscheidene dagen had geslapen. Twee jon gelieden, uit dezelfde streek, zijn insgeiijks in een diepen slaap gedompeld. Dc noodige maatregelen worden getroffen om de uitbreiding van deze geheimzinnige ziekte te sluiten. Zijns Koninklijks Hoogheid. de nu dat hij de zoon was van admiraal de Balincourl, gouverneur van Brazzaville. Intusschen kreeg liet Belgisch gerecht bericht van de Fransche Justicie, dat Zijne Koninklijke Hoogheid Baudewijn de Balin- court, prince of Warwick, in werkelijkheid Baudon heette en dat hij opgezocht werd wegens bedriegerijen te Marseille gepleegd. Hij was echter tijdig over de grenzen geraakt. Zondag avond werd hij met al de noodige pleegformen aangehouden te Marchienne en in het gevang van Charleroi opgesloten. Het onderzoek duurt voortAls bijzonder heid dient wel vermeldt le worden dat Bau don overal waar hij verbleef prinselijk betaald heeft. Men denkt dat hij te Charleroi enkel bezig was een goeden slag te beramen. Hst kluchtspel t/an Fiums. d'Annunzio nog niet tevreden. Turijn. 3 Jan. De Stampa verzekert (lat d'Annunzio door den nationalen raad van Fiume van zijn eed werd ontslagen. Hij wensebt nu door de Italiaansche regeerings- 1 roepen te worden gevangen genomen en vervolgens zijn verbanning naar een eiland uil te lokken. Op dion wensch zal vermoedelijk niet wor den ingegaan en wel omdat minister Giolilii geenszins liet inzicht heeft van den dichter ècn martelaar te maken en ook nog omdat liet Italiaansche welhoek van strafrecht de verbanniugsstraf niet voorziet. Mevrouw d'Annunzio beschuldigd van bespieding Parijs, 3 Jan, Da bladen hebben tele grammen uit Milaan meldend de aanhouding van gravin Casagrande, cchtgenoolc van d'An- nnnzio. Deze zou, uit Abbazio haar man tcle- zaak zoo nauwkeurig mogelijk liet terrein te vinden waar hoi verblijf van Hans van Lick- mar gestaan had. De inlichtingen door hem verkregen, waren luttel en onzeker alle lusthoven en buitenplaatsen waren door d» overstrooming verwoest, en de 'woedende golven hadden den bodem zoo doorwoeld en zooveel z.and er op geworpen, dat hel onmogelijk was iets te herkennen. Apostolo, koppig van natuur, on vasthou. dend aan een eenmaal gevormd plan, liet zich niet afschrikken. Hij doorliep langon tijd de omstreken van Weesp, doch zonder gunstig gevolg. Ten einde raad en genoeg van het zwer vend krijgsmansleven ondervonden hebbende besloot iiij eindelijk zich in liet Witto Huis is vestigen, van waar hij zijne blikken over de geheele omgeving kon laten gaan, en waarin volgens zijne gedachte zeker de wo. ning van Hans van Dickmar moest hebben gelegen. Moroni, nam een vasten Ievcnaregol aan hij stond eiken nacht, welk weer liet ook 1, tweemaal op, om de velden ts doorloo- pen en verkenningen le doen, en zich te ver gewissen dat niemand den bodem, waarin zijne meening onnoemelijke schatten ver borgen lagen, zoude onderzoeken als de dag aanbrak, zag men hem reeds den om trek bespieden en dit den gebeden dag on vermoeid volhouden. Dit eontouig werk en rusteloos toekijken had de Italiaan een geheel jaar volgehouden, zonder een onkel «ogenblik te verliezentoen op zekeren dag Andró de lUvestauhem Eenige dagen geleden stapte in een der bijzonderste hotels van Charleroi een zeer voornaam jongman af, drager van bet uni form der Engelsche marineofficieren en do horst versierd met lairijke dekoraliën, zooals tiet eerelegtoen, de Fransche en Belgische oorlogskruisen, het orde van den Kousen band, enz. enz. Hij liet zich inschrijven onderden naam van Prince of Wartvick, Koninklijke Hoog heid. 't Duurde niet lang of de prins die verscheidene talen sprak, was le Charleroi den held van den dag. Ilij werd door talrijke nolabilileiien ontvangen, verkeerde er in de beste kringen en wist zich overigens als een man uit de hooge wereld te gedragen. Aan zijne nieuwe vrienden vertrouwde hij toe, dat hij naar Charleroi gekomen was, om er in bet huwelijk te treden met een jong meisje van Marchienne au Pont, dat zijn liarl had weten te bekooren. Ongetwijfeld kon er hier enkel spraak zijn van een morganatisch huwelijk en daar de prins niet goed op de hoogte was van zulke zaken, trok bij naar Brussel, om erbij den pauselijkon nuncius inlichtingen in te winnen. Zelfs poogde hij door den Koning ontvangen te worden, doch hier botste hij op hel protokol en hij kreeg er voor raad, de inlichtingen welke hij noodig had, te vragen aan den groot-maarschalk van 'l Hol'. De prins keerde dan naar Charleroi terug en zette er zijn lustig leventje voort, tol de rechterlijke policie het in den bol kreeg Dein eens naar zijne papieren te vragen. Hij stribbelde wel wat tegen, doch alles werd in regel bevonden. Nu ging de prins aan 't dreigen, doch de policie bekommerde er zich niet om en ge holpen door een Engelsch policieofficier wérd het onderzoek voortgezet. Bij eene nieuwe ondervraging bekende de prins dat hij het recht niet had het orde van den Kousenband te dragen. Hij beweer- kwam vervangen en Apostolo naar Parijs vertrok. po twee fortuinzoekers losten elkander op die wijze, gedurende zeventien jaren af, en bekleedeu beurt om beurt den post van bespieder op het Witte Huis. Men schreef reeds 1710, zonder dat zij dit eentonig leven moede waren gowoidon, en echter waren zij nog even wijs als den eer sten dag dat zij liet huis hadden betrokken. Zij wareü inderdaad gedurende dit lang tijd verloop altijd zonder lijdingen van Marryan Narvaez gebleven en niemand had zich met de geringste bedoeling in den omtrek van het Witte Huis laton zien. Zij bloven echter altijd vol hoop, en twijfelden niet aan een goeden uitslag hun Tertrouwen was onwan kelbaar. Het was in bet begin van hei jaar 1710, dat Moroni liet Witte Hilis bewoonde en Ha-' vestan te Parijs verbleef. Apostolo vervulde zijne taak met eene scherpzinnigheid en vlijt, eene betere zaak waardig. Ééns, dat bij als naar gewoonte, rustende op den steu nen dorpel van een der vervaliene vensters, een onderzoekenden bükOTor de uitgestrekte vlakte liet gaan, bemerkte hij een'man die met langzame schreden Daderde. De oogen op den grond gevestigd hou dende, scheen hij die met de meeslo aan dacht te onderzoeken, en levens bezocht hij die plaats waar Apostolo zelf ook daoht dat het buis van Dickmar moest hebben gestaan. De Italiaan verschrok uitermate het was hem alsof bij reeds een dief voor zich zag, die van plan was hem zijn sohat te ontstolen! Hy bleef soherj; toezien en hem ontging Kiezing verbroken. Alhenen, 2 Januari. De bijzondere recht bank beeft de uitslagen der kiezingeu van hel leger ia Klein Azië verbroken. Ook de kic- a'ngen van hel front ia Thracie zijn nietig verklaard. Er zullen geene nieuwe kiezingen plaats hebben. Door de vernietiging dezer uilslagen ver liezen dc Yenizelisten nog verscheidene ze tels. Alhenen, 2 Januari. De Kamer wordt Woensdag geopend. Da kOning z?l eene troonrede uitspreken, waarna de Kamer hare werkzaamheden zal schorsen tol einde Januari. Afgesteld. Londen, 2 Januari. De gouverneur der Grieksche nationale Bank, M. Zaïmis, is door het gouvernement gedwongen geworden zijn ontslag le geven. Hij zal waarschijnlijk vervangen worden door M. Taximos, een gekend Duitschgczinde Een Nieuwe Republiek Een plan van Venizelos Athene, 3 Januari. De heer Shatos zou verklaard hebben dat Venizelos het inzicht heeft een nieuwe republiek tot stand te bren gen, welke het eiland Kreta en de eilanden der Egcesche Zee zou omvatten. De Kretenzers vieren Yenizelos Ivanea, 3 Januari. Dc stad was geheel bevlagd tor gelegenheid van het naamfeest van den lieer Vemzeios, die, ,;ooals bekeod een Kretenzer is. Het heelt Zijne Majesteit de Koning van ngeland behaagd S;r William Beardmor voorzitter en afgevaardigd beheerder van William Beardmore&Comp. Limited, scheeps bouwers te Glasgow, voorzitter van de In dnstrial Welfare Society, voorzitter van hel Iron and Steel Institute, in den hoogen adel stand te beroepen als pair van het koninkrijk, hij wordt alzoo lid van de Lordskamer. Hij mag op gansch een leven van arbsid terug blikken, want hij verliet op 14 jarigen ouderdom de lagere school om leerjongen op eene smederij lo worden. De noodzakelijkheid van wetenschappelijk opleiding in het door hem verkozen beroep gevoelend, volgde hij eerst de avondschool, vervolgens de lessen in de mijnenschool. Hij keerde Glasgow terug om hulpbestuurder te worden in de onderneming die hem als leer jongen had zien beginnen cn werd bestuurder toen het huis zich vooral op het vveraardigen van scheepsplaten begon toe le leggen. M. Beardmore, want hij was intusschen een heer geworden, voerde de nijverheid der pantserplatcn in en kreeg alzoo bestellingen van vreemde mogendheden en van de Britsche regeering. In 1904 werd hij voorzitter der Naval Construction Works en in 1914jbenoemde ds koning hem baronet; nu staat hij aan hei hoofd der Beardmore werken en is een det grootste scheepsbouwers in Schotland. De adel van geboorte kan niet den Juister geven die het nieuwe lid van het Lagerhui» door arbeid en versland verworven heeft. V aEiiaksms&tielas"; j Gevecht met douaniers. De douaniers hebben nabij Halewijn weef een© auto met een belangrijke hoeveelheid tabak in beslag genomen. De auto wilde snel doorrijden, maar raakte in de viucht vast in een hoop süjlc. Weer voort willende vluchten, werden hen door dc douaniers eenige revolverschoten nagezonden. Toen zagen deze eenen man onder het rijden uit de auto springen cn vluchten in de rich-' ting van de Fransche grens. Op 't gerucht de» schoten kwamen douaniers van andere poster, toegesneid en weldra was dc auto omriugd. Er zat nog een man in een gekwetste. Ilij werd aangehouden cn de auto in bes!a§ genomen. Deze was geladen met G25 kilos Moravische tabak cn 5U kilos snuil, ter waarde van bijna 17,000 fr. De auto is er 20.00G waard. Krokodillen in Congo. Paler Haunquet, S. J., meldt dat men tl Popokabeka eene krokedil heeft gedood, 4 meters lang, die bij opening een schoolknaap in de maag had. De knaap kwam alle dage» naar de Katechismusles te Ngowa zijne prauw was door het monster uitgespuwd. Denzelfden dag was eene vrouw van het zelfde dorp, terwijl zij op ocstervangst was. meegesleept. De krokodillen zijn eene wara plaag. Te Dinga durft men niet meer in prauw op de rivier varen. Te Kengushi is alle weken een slachtoffer le betreuren. geen enkel zijner bewegingen. Maar de vreemdeling scheen zich ten taak gesteld te hebben zelf de nieuwsgierigsten te ontmoe digen, want hij bleef verscheidene uren met eene buitengewone zorg de vlakte alloopon ongetwijfeld hoopte hij ook een spoor of ten minsten een teeken te zullen vinden. Mo roni zag dadelijk, dat den bezoeker iets meer dan een gewoon wandelaar was, daar hij in den omtrek een zeer nauwkeurig onderzoek instelde, en besloot er uit, dat hij zich zocht te vergewissen van de plaats, waar vroegere jaren het buitenverblijf van Hans van Dick mar had gelogen, en tevons hij kennis van de zaak droeg, of beter gezegd, van bet be staan van den schat niet onkundig was. Van dat oogenblik koesterde de Italiaan geen den minsten twijfel meer omtrent de verborgen en begraven rijkdommen, van den Hollandschen kapitein, in de omstreken van Weesp. Hij verheugde zich er over, en rekende dat hun lang wachten eindelijk zou beloond worden. Nu was het maar te weten te komen, wie die onbekende was, of hij hetzelfdo doel had als hij. en of hij in dien persoon zijn mededinger niet gevonden had, ia zelfs zijn vijand kon Avorden. Wie had hem den weg gewezen en hem liet geheim van Hans van Dickmar geopenbaard Dit móest de fortuinzoeker tot eiken prijs weten en liet raadsel zien op te lossen. In den nacht die er op volgde, kon Mo roni geen oog dicht doen hij doorliep den omtrok vier of vijf malen, maar ontdekte niet het minste verdachts. Den volgenden dag Kwam da onbekende terug en hervatte, U5T RUSLAND Het overschot van IVrangel's logor. In een kort, scherp artikeltje wijst lie! Journal des Débats - du verwijten IeruJ van de duizenden vluchtelingen van Wran- gel's leger, die thans Frankrijk beschuldiger hen onvoldoende le verzorgen en te sieunen. Na eenige min of. meer bedekte hatelijk, heden aan hel adres van de leiders van he! Krimleger, waarschuwt het blad, dat Frank rijk niel eeuwig een leger van 70,000 Bussen tan onderhouden, die overal verspreid onder dak zijn gebracht. Hot kan ook niet langer aan die mannen, soldaten of officieren, ge wapend of uitgerust door Frankrijk, en' dit uitnemende stellingen niet weten tc behou den, laten vertellen, dat Frankrijk de oor zaak is van hun nederlaag, of hun ellende.1 Wij willen voor het oogenblik gaat het blad' voort, niet een aamal feiten bekend maken,; welke maar al te duidelijk den aftocht uit detr Kritn verklaren. Maar den validen vluchte lingen moet men mebdeelen, dat zij verder door hun arbeid in bun eigen onderhoud rul. len moeten voorzien. De Fransche belasting betalers weigeren langer het onderhoud te betalen voor de ledigloopets aan den Bos. pborus, Adrialische Zee of Cóte d'Arur, die' hun lijd gebruiken om op Frankrijk af ie geven of in het kaartspel da oplossing zoo ken van de Russische kwestie. Tussohert Ukrenen en roodo troepen TARNOPOL, 1 Januari. Ukreenschf vluchtelingen verklaarden dat Ouman on langs door de ruiterij van het Ukreensch le ger, onder bevel van Pethoura bezel werd. Belangrijke afdeelingen muiters naderen leherhassy. Do roode troepen zijn is ver ig bezig aan verslerkingswerken tusschen Kiev eh Joulianv. zijne nasporingen van den volgenden dag. Toen bij vertrok volgde hem Apostolo op een afstand en zag hem de stad Weesp iu- aan. Hij waagde liet niet dien nacht slechts een enkel oogenblik te gaan elapen, maar bleef van top tot teen gewapend, mei geopend' oor en scherp gezicht, in de vlakte rond dwalen. Het was goed dat bij, en zoo oplet tend geweest was, en zulke voorzorgen ge nomen had want liet was ongevesr twee en na middernacht, dat bij in de duister nis, die bet aardrijk bedekte, de schaduw van een menschelijk wezen, niet ver van hem af, Z3g voorbijgaan hij volgde de verschij ning zoo zacht mogelijk en borkende don vreemdeling, die verschillende werktuigen op den schouder bad, en denkelijk moesten dienen om den grond los te werken en ts graven. Hij doorliep eenigen tijd de vlakte, «om. tijdn een oogenblik rustende en zich buigen de, alsom den aard van den bodem te onder zeeken. Eindelijk legde hij zijne i. vroedschap pen op eene steenachtige plaats neder, cn scheen zich gereed te maken om een kuil tc graven. Apostolo had iiem van stap tol stau gevolgd, altijd zich zooveel mogelijk verbor. gen houdende achter heester- of ook ander struikgewas, en soms zelfs verplicht door, het gras te moeten kruipen. Toen hij dicXl' getto-# töj hem was, verborg hij zich in een hoopje bromatrniken, waar hij ectve goeds gelegenheid had allo bewegingen van den vreemdeling gado la alaao. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1