1 DE FORTUINZOEKERS Be toepassing Ér zegelwet De gelietis'tealssen te Fiume Ergs ongelukken in Éi.Pi Bi Sfefi si© Rond het Parlement. Onze missionarissen J- De Bropeviiie is niet Mrokken ia da zas M- Dsvsze in feezst Duitscliland. Kou de aankomst van üe A&yemüit Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. xx vu Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst zich ta wonden tot liet Agentschap. Hayas.8 JAARGANG NUMMER 5 - 7 CENT! LïVSEIN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gbnoï ftïarlelaarplein, te EruaselS, Place de la Bourse, Parijs en 0, Iïream's Buildings Londres E.G. i Ten einde de bankhuizen en hunne klanten toe te laten zich in regel te stellen niet som mige bepalingen der zegelwet, zonder eene straf op te loopen, heeft de heer .Minister van Financiën volgende onderrichting uitgevaar digd Ik verleen de ontvangers machtiging tot het verstrekken der formaliteit van hel zegel jonder boete, tot uiterlijk 1 April 1921, op de checks, kredietbrieven, overschrijvings- aiandaten en in het algemeen op alle titels tot ienige betaling met gereed geld en op zicht ïit beschikbare fondsen die, na het verstrij ken der termijnen binnen dewelke betaling lient to worden ge vorder 1, in overtreding jer bepalingen van artikel 51 van het zegel- wetboek ea van artikel 6 der wet van 24 October 11)19, het voorwerp waren van af stand door endosseering of anderzins, zonder voorafgaandelijk met het zegel bekleed te 'lijn geweest. De strafgelden tot heden geïnd wegens dergelijke overtredingen zullen op verzoek der belanghebbenden, na aftrekking der be- heerkbsten terugbetaald worden. ïk laat eveneens tot 1 April 1921 het zege len toe, zonder boete, der bewijzen van neder- .1 egging van titels, van gesloten koffertjes of verzegelde omslagen, alsmede der geschriften .houdende verhuring van brandkasten in de bankhuizen, zoo die bewijzen en geschriften in over!reding der wetten op het zegel werden opgesteld, voor de dugtcekeuing dezer onder- fichtmg. £onop7 maan E1SREN Kir dat de eieren nog altijd zeer duur zijn wordt er veel over kiekens en kiekenkweek gesproken. En dat mag wei de kieken- kweek is belangrijker dan door vele gedacht wordt. Men maak! veel gewag niet zonder re. den van onzen paardeakweek en van de massa geld welke hij in het land brengt, of liever bracht voor den rampzaligen oorlog Welnu, dekiekenkweekbrach't 115 miljoen per jaar op, hoewel de eieren maar gemid deld 10 centiemen kostten, terwijl de paar den kweek enkel 100 miljoen opbracht. Hierbij zij gevoegd dat de tarwe, voor den oorlog, 87 miljoen-, de rogge 90 miljoen en de haver 110 miljoen ogLrachlcn. Mori ziet hel .-onze Brakels, Kockoeks, Minarkas, Leghorns, enz. gaan met den prijs weg. Vóór den oorlog hadden wij twaalf miljoen stuks pluimvee; nochtans hadden wc nog geene eieren genoeg voor ons verbruik en we k i eg on er ongeveer 10 miljoen uit Italië, Servië cn Bulgarie, van waar er nu niet kun nen komen omdat in die landen ook nog te weinig kiekens zijn. in België zelf zijn er nog 2 miljoen kiekens minder dan vóór den oorlog; dat te kort zal dit jaar groulendeels ingewonnen worden. Aisste-ss-pess ess Mamfeos-g Hervatting der handels- en scheepsvaart betrekkingen wat Bultsoliland. M. Moularf, consul-generaal van België ie Hamburg, zal dezen namiddag met schepen Strauss komen onderhandelen over de her vatting der scheepvaartbetrekkingen tusschen Antwerpen en Duitscliland. M. Mouiart houdt zich sedert drie maanden met deze zaak te Hamburg bezig, daar hij door den minister van buiienlandscha zaken gelast werd over dc herneming der betrek kingen met de kooplieden en de reeders van Hamburg onderhandelingen te voeren. De Norddeutscher Lloyd is voorne mens eerlang een nieuwen dienst tusschen Antwerpen en New-York te openen. Hij zal in den beginne circa 30,090 ton wijden aan 19 VfrRVOLO. Gij moet mij vergezellen. Waarnaar toe Naar Rio Janeiro. Naar IIio Janeiro herhaalde de Ame rikaan ten hoogste verwonderd. Gij schijnt er niet mede gediend te zijn Integendeel, ik zal u gaarne volgen. Afgesproken, zoide Moroni, wij zullen same» gaan. Moroni nam inderdaad haastig alle maat regelen om zich naar de overzijde van den Ailanlischen Oceaan te hegeven, in de vaste meening dal hij in Brazilië het spoor van Garcilasso Narvaez zoude wedervindeu. Alvorens te vertrekken, ging hij naar Pa rijs vergezeld van Mior Gabéron, van wien bij zich bijna een bondgenoot gemaakt had, en tevens de onmogelijkheid had aange toond, om zonder nauwkeurigere inlichtin gen den schat van Hans van Diokmar. to zul len vinden. Hij deelde Andró do Ravestan alles mede wat hij vernomen had, en ver zocht hem om naar 't Witte Huis zich te be geven, liet is thans nog meer'dan ooit nood zakelijk, een goed oog op de omstreken van Wees-p te houden. Verlaat toch geen enkel oogenblik de plaats die wij ons hebben uit gezocht om toezicht te kunnen houden. Wat mij betreft, ik vertrek naar Brazilië en hoop dat voor een jaar verloopen is, dc zaken voor ons een gunstigere wending zulleu hebben genomen. dien nieuwen dienst, die Antwerpen en Ply mouth met New-York en Boston zal verbin den. Nevenlijnen zullen deze havens verbin den met de petroolhavens uit het zuiden. Daar al de voor dezen dienst bestemde schepen en petroolbooten zijn, betreft het waarschijnlijk uitsluitend vervoer van pe- ti ooi. Zoo zal de Norddeutscher Lloyd, de eerste Duitsche zeevaartlijn zijn wier schepen regelmatig te Antwerpen zullen aanleggen. IN DU3TSCHLAND Eon communistisch Seider door de pólicie gedood. Erge woeiingen. Die Bote Mag meldt, dat de communisti sche leider Hoffmann te Flensburg aangehou den werd ten gevolge eener huiszoeking in zijne woonst gedaan. Toen men hem wegbracht poogde hij de vlucht te nemen en daar hij zich niet wilde overgeven werd op hem geschoten. Hoffmann werd zoo erg getroffen dat hij een uur latei' bezweek. Toen 's anderendaags de lijkplechtigheden van Hoffmann zouden plants hebben, poogden de communisten de policiekazerne te over rompelen. Eene eerste maal werden zij teruggedreven. 's Avonds keerden zij echter met verster kingen terug en konden het hekken dat de kazerne omgeeft, omver werpen. Revolver schoten werden gelost, waarop de policie terug schoot. Negen aanvallers werden gedood en twee en twintig gekwetst. Ecu veertigtal betoogers werden aangehouden. De orde is thans hersteld. De cntwajicnlngskweslie. De zienswijze der Vereenigde Stalen. Uit Washington wordt gemeld Het gouvernement der Vereer.igde Staten, onderzoekt thans de houding welke het zal aannemen, in tegenwoordigheid van het aan dringen van het Fransch gouvernement opdat Duitscliland de verplichtingen van het ver drag van Spa zou uitvoeren in zake ont wapening. Het staatsdepartement verklaarde zich tegen eene mogelijke bezetting van het Roerge bied. Dc zienswijze der Vereenigde Staten is, dat men Duitscliland moet toelaten, te ont wapenen in zake van het mogelijke en dat men eene nieuwe tijdverlengenis moet toe slaan. De conferencia der Verbondenen zal 19 Januari plaats hebben PARIJS, 5 Januari. Het Fransch gou vernement had op 31 December, de verbon den gouvernementen bericht, dat eene nota aan Duitscliland gezonden was, betrekkelijk de ontwapening Tevens werd aangedrongen op het belang dat het Fransch gouvernement er aan hechtte zoo spoedig mogelijk de kabi netsoversten der verbonden mogendheden;een conferentielozien houden, omzien 't akkoord te stellen over de houding aan te nemen tegenover Duitscliland. Dil voorstel werd bij de verbondenen goed onthaald en M. Georges Lcygues stelde "aan het Engelsch gouvemement'voor te Parijs te vergaderen tusschen 7 en 12 Januari. Daarliet Engelsch kabinet .slechts daags na de Nieuwjaarsfeesten het verslag van maar schalk Foch ontvangen had, liet h%t aan het Fransch gouvernement weten, dat het voor stel aanvaard werd, doch dat het onmogelijk was voor den eersten minister of voor den staatssecretaris voor Builenlandsche zaken, zich op 7 Januari naar Parijs te begeven. Het Engelsch gouvernement stelde dan voor, op 19 Januari te vergaderen, daar hel Fransch gouvernement dan zal ontlast zijn van de beslommeringen der heropening van hel Parlement en der aankomst van maar schalk Pilsudsky te Parijs. Daar ook dc andere kabinetten het voorstel van Engeland bijtraden, heeft het Fransch kabinet toegstemd. De Engelsche zienswijze. Londen, G Januari. Nopens de ontwape- ningskwetise schrijft d9 Times dat men in het Foreign Office van oordeel is, dat er niet de minste oneenigkeid is tusschen Frankrijk cn Engeland voor wat betreft de te volgen politiek tegenover Duitscliland. Enkel zal er misschien verschil van dunk- wijze zijn voor wal betreft den graad van hel belang dat moet toegekend worden aan de tekortkomingen van Duitscliland, aan zijne verplichtingen. Deze gedachten geschil len, zullen echter in de conferentie zeer gemakkelijk uit d n weg kunnen geruimd worden. De kwestie van het verhoogen der prijzen voor het visschersverlof, wordt in het Mini sterie van Landbouw bestudeerd. op Ravestan, die hot volste vertrouwen m de geslepenheid en wilskracht van zijn com- pagnon stelde, liet hun gaan en zich go- heel naar den raad van zijn vriend schikken de, vertrok hij «nmiddelijk naar Holland. De Italiaan en Gabèron, haastten zioh naar Brest, ten einde zich ten spoedigste voor Rio Janeiro le kunnen inschepen. Bij hunne aan komst in die Fransche zeehaven, vonden zij een schip in lading liggende. Vier dagen la ter zeilden zij reeds op den Oceaan, vol hoop op den goeden uitslag van hunne onderna ming. Da vervolging ter zee. Wij verzoeken onze lezers zich terug te plaatsen in het jaar 1693, in dien tijd dat wij de schepen de Witt-Marken en de Nyberk de haven van Amsterdam hebben zien uitzeilen. In dc hoedanigheid van geschiedschrijver, is het ons geoorloofd den geheimzinniger» sluier op te lichten, die in het jaar 1710, voor Mo roni en Ravestan, nog altijd het lot van deze beide schepen voor hen verborgen hield. Zoo ala men zich zal herinneren, waren deze brikken in 't midden van den winter, in het begin van 't jaar vertrokken Do Witt-Mar ken was het eerst uitgezeild en de Nyberk had zich ter barer vervolging, eenige uren later in zee begeven. Zoolang de Witt-Marken in dc' Zuiderzee, de Noordzee, of wel in do nabijheid van eene der Europoesche havens was, bleef de Nv- berk, die gekominandeerd werd door den Interpellation Op 1 Jannari heeft M. de Margerïe. Fran sche gezant te Brussel, op eenè ontvangst, gesproken over de Antwerpsche haven cn do Fransche stapelhuisrechlcn. Zulks heeft in verscheidene middens eene lievige opschudding verwekt. De ministerraad komt Maandag a. s. bijeen en zal het geval do Mavgerië onderzoeken, betreffende de jongste verklaringen van den Franschen gezant. De aangekondigde ondervraging over de Antwerpsche haven en do Fransche stapel- huisrechten zal dus aan de interpellatie over dc verklaringen van den heer de Margcrie toegevoegd worc&m Voor die ondervraging zijn ingeschreven de heeren Van Gauwelaert Van Remoortel er. Malbieu. Die ondervraging zal het voorrangsrecht bezitten. De ontruiming. Uit Ahazzia wofdt gemeld Nadat Dinsdag morgend eene eerste afJec- ling legioen airen ^ërlvokkcn was, js Dinsdag avond eene tweede afdeèiing, 500 legioenai- rtn tellende, vertrokken. Zij werden naar Diyaceia geleid vanwaar zij in spoorweg naar Venetic zouden vertrekken. Drie honderd on regelmatige matrozen zijn over zee naar Pola gereisd. De paarden en het materiaal tot het regel matig leger toehoorende zijn aan generaal Ferrario teruggegeven. Ten gevolge van het overlijden van een der gekwetste burgerlijke inwoners van Fiume zijn er nu vier dooden. Twaalf huizen werden door de beschieting beschadigd. d'Annunzio bestolen. Dinsdag werd uit Fiume gemeld, dat d'Annunzio 's anderendaags Fiume zou ver laten, docli dat men nog niet wist, waarheen hij zich zou begeven. d'Annunzio zit op dit oogenblik zeer in nesten. Een zestal arditrs onder de be velen van een onderofficier der marine, zijn in zijne hureelen gedrongen en hebben er den brandkoffer van het regentschap openge broken. Zij stolen verscheidene miljoenen en dokuTTionteu betrek hebbende op de bezetting van Fiume door de legioenairen. Eon nieuw Apostolisch Vicariaat Z. U. de Paus verhief lot de waardigheid van vicaris aposlolicus van Nieuw-Antwer pen, de eerw. pater Egidius De Boeck, nu rector van het Missiehuis van Schout. De eerw. pater De Boeck is geboren te Puers, in 't jaar 1875. Hij vertrok naar Con go in 't jaar 1900, waar hij opvolgenlijk het ambt bekleede van bestuurder der koloniale school van den Slaat, distrikt-oversle van Nieuw-Anlwerpen en pro-prefect van Kasai. l)e nieuw gekozene is de neef van Mgr. De Wachter, hu lp-bisschop van Mechelen. Het belangrijk vicariaat van Nieuw-Anl werpen strekt zich uit van het Meer Tamba lot aan 't dislrikt Ubangi en Lagen Ouclle, Het ligt van weerskanten op den Noorder bocht van den Congostroom. Die uilgestrdkte landstreek bevat een deel der missiën van Scheut, de missiën der paters van Mill-Mill en der paters Trappisten. .Ongeveer zestig-duizend christenen zijn verspreid in een twintigtal aangelegen mis sieposten. Broeders en zusters van verschei dene congregatiën bieden hunne dienstvolle hulp aan den ijver der zendelingen. liet inrichten van het onderwijs trok deze laatste jaren dc bijzondere aandacht aan der missionarissen van het vicariaat van Nieusv- Ant werpen. Daar zal de nieuwe1 vicaris apos lolicus een voorbereiden en vruchtbaren grond vinden om aan de werken van onder wijs eene ontwikkeling ie geven beantwoor dende aan de bijzondere voorwaarden enr noodwendigheden der belangrijke missie. Engeland en Soidetisch Rusland. Londen 5 Januari. De Times meent te weten, dat de handelsovereenkomst tusschen Groot-Brit tan je en Sovjets-Rusland o. m. de oprichting eener maatschappij ten kapitale van tien mil li oen pond sterling medebrengt. Elk der twee Slalen zou de helft van die som inbrengen. Dc maatschappij zal twee zetels hebben een in Engeland en een in Rusland. Van de twee contracteerende partijen zal er eene het Sovjetsgouvernement, het monopolie- der zaken in Rusland hebben, terwijl dc andere, de groep der Engelsche koopiioden, de Delft der gemaakte winst zal krijgen. Het Engelsch gouvernement zal uit de kre dieten, voor den uitvoer toegestaan, een voorioopig krediet ten bedrage "van de helff van zijn aandeel in de kapitalen putten, eu' die som als buitengewoon krediet voor schieten. Het kapitaal zal vrij zijn van intrest voor eene tijdruimte van tien jaar vervolgens zal hel gouvernement eenQ rente van 5 t. h. vra gen. De aflossing zal plaats hebben na ver loop van twintig jaren. De parlementaire commissie der XVII heeft Woensdag namiddag eene nieuwe ver gadering gehouden. Dc vergadering, welke van 1 u. 1/2 aanving, duurde tot 5 uur. De heer de Broqueville werd op het begin der zitting aanhoord. Zijn onderhoud duurte tot 3 u. 1/2. Geen officiecle mcdedeeling werd aan de pers gedaan, maar leden van de commissie hebben ons medegedeeld dal het pleit thans beslecht is. De commissie heeft besloten dat er geen aanleiding beslaat om den. heer de Broqueville in üe zaak Coppêe te betrekken. IV JA, Dc minister van Landverdediging zal van 29 tot 3,0 dezer in bezet Duitscliland ver toeven en onze troepen monsteren. verwijderden afstand, ten einde niet opge merkt le worden. Hij vreesde dat Hyde Marryan hem zoude bemerken en in eene Engelsche of Ierache haven de wijk gaan nemen, ton einde daarin eene schuilplaats te vinden. Indien Garei- lasso echter bötsr de kommandant van de Witt-Marken bad gekend, zoude hij zion, zich deerlijk hierin vergist te hebben. Hyde Marryan, d e het beval voerde op deze brik, was met een stalen wil en eene heldhaftige onverschrokkenheid begaafd. De Portugees was met het doel der reis van den Hollander geheel onbekend het duurde echter niet lang, of hij werd uit die onzekerheid getrokken, en bemerkte dat Marryan koers zotte naar Amerika. Toen slechts de rotsen en klippen van de eilanden der Noordzee uit het gezicht waren verdwe nen, en de Witt-Marken den steven naar het Zuiden en naar de kusten van de Nieuwe- Wereld wendde, liet Garcilasso alle zeilen hij zeilen en begon openlijk de vervolging op zijne tegenpartij. De Witt-Marken was echter een even tiugge zoilcr als de Nyberk daarenboven had zij een aanmerkelijke» afstand voor op deze laatste. Dit vervolgen hield eenige da gen aan zonder dat men bemerkte iels te winnen de Nyberk kon slechts do top en een klein gedeelte van het tuig van het an dere schip zien. Eensklaps scheen de brik van Marryn te aarzelen om voort te gaan en ging geheel bij den wind liggen doch wei- Portugees Garcilasso Narvaez, altftd ou een [ara zag menzo aan bakboord do sohooten ER KOMT AFSLAG Een koninklijk •besluit zal binnen kort ia den <t Moniteur verschijnen, dat te beginnen van 16 Januari den prijs van het graan ver. mindert met 5 fr. per 100 kilos. Deze geringe vermindering is gerechtvaar digd door de gevoelige daling van de vreemde tarwe en andere graangewassen Niettemin blijven de maxima prijzen, voor zien door het besluit van 9 Augustus in toe passing op de granen vermeld door de ge machtigde koopers op de formulieren, waar van het gebruik door de aankoopcoinmissie is' voorgeschreven en die de gezegde commis sie zullen worden aangeboden bij aanbevolen brief, ten laatste den 16 Januari op de post besteld en aan voornoemde commissie gea dresseerd, voorioopig Regeeringstrpat, 13. Die aanbiedingen moeten vergezeld gaan van stalen der te leveren waar, de opga-e der beschikbare hoeveelheden, en opgesteld zijn overeenkomstig de gegeven onderrichtingen. Üe levering der waren ten laatste den 16 Januari aangeboden, moet gedaan worden voor den 31 derzelfde maand aan de»'ge- duiden waren. De vrachtbrief, door de verzendingsstalie gestempeld, zal alleen den datura van ver zending bewijzen. vieren, hernam haren koers mat nog groo- teren spoed en stevende recht het Zuiden in. Dóór doze manoeuvre werd Narvaez met de zaak verlegen, want nu zeilde de Witt- Marken evenwijdig met het vasteland van Amerika. Hij kon dit niet hegrijpen, en nog te meer niet, omdat Marryan hein de gelo gen beid gaf van meer nabij te komen, dewijl hij nu het voordeel van den wind kreeg, en het viorde van een cirkel, die hij anders moest beschrijven, uitwon. Hij wachtte zich wel deze gunstige gele genheid le laten voorbijgaau, eri een weinig naar bakboord sturende, zeilde hij schuins naar zijne tegenpartij, even alsof hij hem wilde laten voorbijgaao. Toen Garcilasso er over nadacht, vermeende hij dat Marryan gedwongen was geweest om die manoeuvre te doen, op het gezicht van een paar Fran sche kruisers of kaperschepen. Geheel met deze gedachte bezield, bleef hij op doze wijze doorzeilen, ton einde aan do Witt- Marken het ontsnappen te beletten, en hem tusschen die vermeende vijandelijke schepen en het zijne te zien krijgen dit zoude voor hem een groot voordeel zijn, daar hij door de brieven van Louvois in die vijandelijke schepen alsdan niet le verwerpen bondge- nooten zoude vinden. De brik de Witt-Marken, bzeef altijd maar aan bakboord doorzeilen en de Nyberk begon zichtbaar op den Hollander te winnen. Tot dus verre had alles nog al een geregelde loop gehad, schoon helder wedere alhoewel fijn koud, eon gestadige wiad, zoodat allo Voor goed opgegsven. M. Neujeau, minister van spoorwegen, heeft een lang onderhoud gehad met de» Koning, om te spreken over de verbinding der Noord-en Zuidstalies van Brussel. Zoo het schijnt zou er besloten zijn, vam dien millioenenverslindenden kemel voor goed af te zien. Wij melden gisteren reeds dat de Congo- boot Anversville te Antwerpen aangoko- men was. Dc passagiers verhaalden nog, dat de stoomboot Dclivrance 111 aan dc kaai' van Maka, in de rivier Mompoyo, in het dislrikt van den Equateur, gezonken is. Do prokureur M. Jadol, die zich aan boord be vond kon enkel met voel moeite gered wor den. liet reisgoed en de koopwaren, waarme de het schip geladen was, zijn verloren. De opstand uitgebroken in Saukuru is nog niet geëindigd. Deze is ontstaan tengevolgo het innen der belasting diode inboorlingen weigeren te betalen. 17 blarrke officieren zijn met de noodige manschappen ter plaatse ge zonden om den opstand le beteugelen. Op 11 November heeft le Brazzaville in Fransch-Congo eene betooging plaats gehad ter gelegenheid van de verjaring van den Wapenstilstand. De algemeene gouverneur, M. Augagneur, heeft in zijne rede Koning Albert gehuldigd, alsook Belgie voor hunne invloedrijke deelname aan het groote Gevrij- dingswerk. V Eena treinbolsing. 35 gewonden. Saint-Nazaire, 5 Jan. Een personen* trein van de Compagnie des Chemins de fes du Morbihan werd aan het station te Saint» Joachim door een anderen trein aangereden. Twee personenwagens werden verbrijzeld. Vijf en dertig reizigers, meestal arbeiders, liepen verwondingen op. Het ongeluk moet worden toegeschreven aai den heerscheuden mist, die den machinist va» den aanrijdende» trein belette dc seinen h. onderscheiden. Zwaar auto-ongeval. Auxerre, 5 Januari. Een met steenei geladen vrachtauto, waarop drie trambedien. den hadden plaats genomen, kwam in deR omtrek van Tonnerre op een boom terecht. De trambedienden werden met geweld ten gronde geslingerd. Twee hunner, Morissott en Dailloux, werden op slag gedood. zeilen konden blijven bijstaan, dit alles had samengewerkt om aan het geheel een aan zijn te geven of rnen een plezierreis aan het doen was doch eensklaps verandert alles, een dwarrelwind uil het Noorden schietende trof het schip van Garcilasso dwars in d« zijde, deed al het rondhout aan boord kra ken, de zeiion aan flarden slaan, wierp hel op zij en belette het voort te zeilen, .-.oodat het bijna op dezelfde plaats bleef liggen. De Portugees was bleek van woede oif braakte de grofste verwenschingen uit. Nu begreep hij eerst, waarom zijne tegenpartij too spoedig van koers vernderd was. liet bleek dan duidelijk, dat de kapitein van de VYitt-Marken een ervaren zeeman was en dit evai had voorzien. Hij moest zeker aan dt verandering van lucht hebben waargenomen, dat de wind keeren zou en niet geaarzeld ei zooveel mogelijk partij van te trekken, ora levens op een grootereu afstand van zijn vervolger te komen zijne berekening had niet gefaald<le Nyberk op het on verwachte door den wind beloopen, zoude genoodzaakt zijn bij teleggen en zooveel mogelijk zeil U minderen of dus verplicht zijn stil te liggon. De kapitein van de Witt Marken had go- hoopt gedurende die tijd aan de vervolging van zijn vijand te ontkomen. Alles gebeurde dan zooals Marryan hel zich had voorgesteld; meer dan drie uren gingen voorbij met het herstellen dsr schade aan touw work on zei len op de Nyberk dooi' dese windvlaag waa te weeg gebracht, (Vervolgt,]

De Volksstem | 1921 | | pagina 1