"dëförtWzoékérs" Ministerie van Spoorwegen. n Zoudag 9 Januari Maandag 10 Januarifj 1921 Een koud Bstgio's Mtenlandsciie handel. Ds Vlaamsehe bestuurswet en de Rechterzij vaa den Senaat. Hoe Olara Zsihia Ia sa alt Frankrijk kwam. De Grieksche kwestie foor ös teruggekeerde uUwijkelisgan- Franscha tiulp aan Oostenrijk Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVII* JAARGANG NUMMER 7 D A G- B Ij A D -10 CENTIEMEN II. Julianus IZon op 7,44, ondor 4,11 II. Willemus |Zon op 7,44, onder 4,13 I ElN Uitgeven J, Van Nuffel-Pe Gend? 3 Eerste Kwartier den 16 Publiciteit buiten höt Arrondissement Aalst, jraiiMTiBTisiffftKira zich to wenden lot het Agentschap TIavas,8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.C.i ioor tie socialisten en de roode syn- dikalisten. In liet Maison du Peuple te Brussel hebben er belangrijke besprekingen plaats gehad over de huidige krisis, in tegenwoor digheid van den Algemeone Raad der werk lieden partij eu de Syndikale kommissie. Men weet dat de huidige krisis ten zeerste de nijverheid in België bedreigt en stellig duizenden werklieden zal dwingen tc staken. M. Goppieters, Gentsch'socialistisch Sena- lor die feitelijk Minister van Openbare Wer ken is, sprak er over den huidigen toestand en was van meening dal een der middels om de noodlottige gevolgen van den krisis te ueer le gaan, besloten lag in het uitvoeren van belangrijke openbare werken, Welke reeds la nes onderworpen werden. Te Antwerpen alleen zijn cr voor meer dan "2CO miljoen werken uit tc voeren. Indien de regeering de noodige fondsen aan die weiken wil besteden, kan men on- jniiddelijk duizenden arbeiders werkstellig maken. De regeering heeft er belang bij, want men mag cr zich aan verwachten binnen kort 200,000 werkloozen te moeten ondersteunen. Nu, die onderstand zal op 3 maanden tijds ICO miljoen aan het land kosten. Met 100 miljoen k#men er reeds groote werken uitgevoerd worden. Maar, voegde hij erbij Ik doe een be roep o"i"> het waardigheidsgevoel der arbeiders ja ik reken het mij ten plicht hun te doen begrijpen, dat zij, wanneer zij voor den Staat werken, evenveel bedrijvigheid en krachlin- fpnining aan den dag moeten leggen als wanneer zij in dienst zijn van privaat onder- uemers Er was ook, in diezelfde vergadering ge sproken over de mogelijkheid, dat in geval de fabrieken gesloten werden door de patroons de werklieden zich meester zouden maken van de werkhuizen en zeiven de nijverheids- gpslichlen exploitccren. Maar hier kregen do roods sVndikalisten riet ééuen eemer, maar gansche kuipen koud water op hel hoofd. liet was M Van Walleghem die hun dal verkoelend geneesmiddel toediende. Hij zegde ik wensch, tkan noch mag tot de werklieden zeggen dat zij de fabrieken moeten bezitten, want ik bGn innig overtuigd dat s' anderendaags de fabrieken niet zouden kunnen in.-gang gehouden worden. Lappa Hei is goed, ja noodig, dat men aan de rcode slokops eens ronduit de waar heid zeggen Gedurende de maand November heeft anZ'T uitvoerhandel eene merkelijke daling ondergaan. Onze ipvocr klom tot 1,291,623 •ion, ter waarde van 886,013,000 frank. Daar entegen was onze uitvoer gevallen op 892,861 ton, T zij voor 727,S81,000 frank. De invoer overtrof dus den uitvoer met 158,132,000 tr. terwijl in October dit verschil slechts 131,184,000 fr. Ongetwijfeld is deze daling in onzen uit voer te wijten aan de nijverheidskrisis, die thans in hot land heerscht. Immers de uit voer van afgewerkte produkten viel van 429 miljoen in October op 391 miljoen in Novem ber. Da algemeens toestand, loopende over de elf eerste maanden van 1920, is echter nogal bevredigend. Wij voerden in voor 10 miljard j24ö miljoen 043 duizend frank, 't zij 5 mil. jarJ 873 duizend 378 frank meet' dan in 1919 :i)u:e uitvoer beliep 7 miljard 938 miljoen 427 duizend frank, 't zij 6 miljard 141 mil- 90S duizend frank meer dan in 1919. Het verschil tusschen onzen in- en uitvoer in 1919 was 2,569,716,000fr., en ia 1920 beliep het 2,306,616.000 fr. 21 VAEVOLG, Eonigen tijd na zijne opsluiting, verdub- béide men zelfs do si rouge maatregels die men ten zijnen opzichte reeds genomen had. Men had bij htm brieven van Louvois ge vonden en veronderstelde du3, dat hij een geheimen agent van het Fransche gouverno- mout was. De volsche naam die hij opgege* ven had, was dus do oorzaak, dat Gabéron hoegenaamd goer.o inliohlingen aan Moroni had kunnen geven. Wat llydo Marryan be treft, deze had eerlijk bekend wie hij was eijn toestand was niet veel rooskleuriger dan die van zijne tegenpartijmen sloot hem in een der forten, binnen do muren van de stad gelegen, op. Hij eischte, met allo middelen die hem ten dienste stonden, zijne vrijheid terug, maar aij kon niets verkrijgen. Zes jaren lang bleef de Hollander in die Hl po col zijn elibndig beslaan voortslepen, iondc-r dat een enkele vriend hem kwam «roosten, znnueroen welwillende of medelij lende blik hern lea deel viel. Na verloop van den tijd word Hij oen wei nig boter behandeld en had de verlichtin: van zijn toestand aan eene zonderlinge om slardigheid to danken, dat hij als een teelten van tusscheiikomst van de Voorzienigheid aanzag. Men verocrloofdo hem iederen dag eene kleiue wandeling op een der binnenpleinen De Rechterzij van den Senaat heeft eeene lange zitting besteed aan het wetsontwerp op het gebruik der Vlaamsehe taal in bestuurs zaken. Vier leden der Regeering MM. Corton de Wiart, Van de Vyvere, Jaspar en baron Ruzette, namen deel aan de besprekingen, die uiterst belangrijk waren. M. Carton de Wiart heeft medegdeeld, dat hij de kwestie van betrouwen niet zou stellen op den door den Kamer geslemden tekst. MM. Ruzette en Van de Vyvere hebben, evenals M. de Broqueville, do door de Kamer gestemde wet verd'eJigd. Deze werd bestreden rdoor MM. Ligv, Berryer en Braun, dewelke ten slotte heeft voorgesteld, dat de Senaat het ontwerp van de Kamer zou wijzigen. M. Carton de Wiart heeft zich bij dit ge dacht aangesloten, op voorwaarde dat do Senaat zou afzien van hot commissie ontwerp. In dezen zin gaan nu al de onderhandelin gen worden voortgezet tusschen de leden der regeering en de vertegenwoordigers van de Rechterzijde. In alle geval, het beruchte onlwerp-Ligy, is van heden af dood en begraven. Zoo ver heeft het verzet tegen dit ontwerp het reeds gebracht. IN IERLAND Naar esne verzoening Toen M. Lloyd George, onlangs in de Gemeenten-Kamer verklaarde dat hij een vrijgelade zou toeslaan aan de leden van het Dail Eireann of Iersch Parlement, riepen de lersche leiders, die zich nog in Ierland be vonden, onmiddelijk de leden van het Repu- blikeinsch Parlement, die zich in hel buiten land bevonden, naar Ierland terug. Op dit oogenblik bevinden zij zich meest allen in hun vaderland.. Er zijn er echter onder tegen wie vervolgingen ingespannen zijn en voora leer het D.iil Eireann bijeen te roepen, zou men nu trachten, voor dezen eene soort kwijtschelding te verkrijgen. Zoodra dit punt in orde gebracht is zal het repubükeinsch parlement bijeengeroepen worden. Men denkt dat het Engelsch gouvernement zinnens is de namen af te kondigen der Sinn-feiners wairaaï: een vrijgeleide wordt toegestaan, hetgeen toelaat te vcrondersiellen, dat cr anderen zijn, die geene toelating zullen krijgen. Men verhoopt evenwel dat de leiders daar niet zullen op aandringen. Ook verze kert men, dat M. Lloyd George geneigd is eeae afgevaardiging der leiders die een vrij geleide bekwamen, le ontvangen. Ook M. de Valera zou uitgenoodigd zijn. Woelingen te Dublijn Vrijdag namiddag hebben gewapende mannen voor het gerechtshof le Dublijn op een onbekend persoon geschoten en hem gekwetst, De man werd dan in een auto gelegd en door de aanranders weggevoerd. Dc regelmatige postdiensten zWh opge schorst in al de arrondissementenwaar de koeriers geplunderd geweest zijn. De post dienst wordt daar slechts gedaan, wanneer de omstandihheden het toelaten. Huiszoeking in eene abdij Evening Standard meldt dat soldaten in de abdij drongen van Garrick on Hannon. Al de aanwezigen werden ondervraagd en hunne kleederen doorzocht. De soldaten deden ook opzoekingen in den hof. Er werden geene aanhoudingen gedaan. Voorden krijgsraad Het krijgsgerecht van Dublijn heeft den onderofficier der gendarmen, die op 15 De cember kanunnik Magner en een ander van het fort te doen, waar hij dikwijls hoos wichten, maar soms ook fatsoenlijke lieden aantrof. Dit was zijn eenige uitspanning. In dezen tijd werd de cipier die Marryan bewaakte verplaatst, en vervangen door Mior Gabéron. De gevangene verkroog meer uren wande ling, en werd bevrijd van het genschap dor gemeöiie dieven en moordenaars, waarvan hij gedurende jaren het hatelijk gezicht niet had kunnen ontloopen. Het fort verhief zich in de nabijheid van een klooster, bewoond door geestelijke zus ters, aan wie de voornaamste fumiliën van Rio Janeiro, de opvoeding hunner kinderen hadden toevertrouwd. Iie'. gebeurde dikwijls dat de zusters de gevangenon bezochten, die hen gewoonlijk met den meesten eerbied en de grootste dankbaarheid ontvingen soms brachten zij dc deugdzaamste hunner kwee- kelingen mede, ten einde hen de deugd van christelijke liefdadigheid zoo iu te prenten on te leeren navolgen. Onder deze pensionnai- res bemerkte Hydo Marryan een jong meisje van omstreeks vijftien jaren, met zeer lange blonde haren, die het zachtste en lieftalligste galaat omstrengelden. Eens waagde het den Hollander aan eene der geestelijke zusiers naar den naam van het jonge meisjo to du: ven vragen. Néra Ardellen, werd hem geantwoord. Néra Ardellen herhaalde Marryan, dio van verrassing schrok. Hij durfde niet verder vragen, maar ver viel ia ceuo lange en diepe mijmering. Met persoon doodde te Dunmanway, plichtig ver klaard. Het krijgsijpf voegde er echter bij, dat de plïchtige zinneloos is.... Een politieagent die een Ier gedood had kreeg zeven jaar dwangarbeid. Een persoon die in 't bezit gevonden werd van eene bom kreeg 10 jaar dwangarbeid. Esü3 statistiek In 1920 werden in Ierland 192 policieagen- ten in 54 soldalen gedood, 263 politieagenten en 122 soldaten gekwetst. Do spoorweg en do n. gemaakte bankbriefjes. Het Beheer van Spoorwegen heeft zijne rekenplicljtigen en hodienden die ontvangsten doen, uitgenoodigd zich bij het aannemen van verminkte bankbriefjes, te gedragen naar de schikkingen van navolgend bericht, onlangs door de Nationale Bank uitgevaar- digd. Sinds eenigen tijd wordt met de Belgische bankbriefjes bedrog gepleegd door middel van behendige samenstellingen. Uit het onderzoek van zulke briefjes blijkt dat over het algemeen eene smalle strook vrijwillig weggenomen is, derwijze dat de herkenningsteekenen (nummers en handte keningen) geschonden zijn. Tegenover de hooger bekend gemaakte feilen acht de Na tionale Bank het gepast, het publiek er aan te herinneren, dat briefjes die voor bedrogs doeleinden verminkt zijn, bijna altijd elke waarde verliezen; derhalve moet men ter betaling geen briefjes aannemen die met strookjes papier aaneengeplakt zijn; houders van zulke briefjes worden verzocht ze te laten nazien aan de winketten der Nationale Bank van Belgie te Brussel of van dezer agent schappen. vaderen, dat het volk door zijn bloed en zijne offers behaald heeft, nooit opgeven. De opening van het Griekseh Parlement. De koning en de koningin hebben gisteren het nieuw Parlement heropend .Allo gekozenen waren aanwezig, zoowel de Venizelisten, als de Muzulmannen gekozen in Thracie en Macedonië. Allen legden den grondwelie- lijken eed van trouw aan den koning af. Alleen de Spaanschc en Hollandsche ge zanten bevonden zich in de gaanderij der diplomaten. Toen het Vorstenpaar binnentrad werden zij onthaald op het geroep Leve dc koning alhoewel de president gevraagd had göene betoogingen le houden. De koning was zeer ontroerd. De Kamer is na de lezing der boodschap, welke wij reeds gisteren beknopt mededeel den uiteengegaan lot na de verlofdagen van het Grickscüe nieuwjaar. Men denkt dat het kabinet dan zal voltal lig zijn en dat het Parlement onverwijld de belangrijke kwestie der betrekkingen met de Entente zal kunnen aanvallen. Parijs, 7 Jan. Volgens een bericht uit Straatsburz is Clara Zetkin, de leidster der Duilsche kommunisten die het socialistisch kongres te Tours bijwoonde, door het bezette gebied Frankrijk binnengekomen. Zij over schreed de grens in een auto en nam aan een Fransch grensstation den trein. Bij Parijs stapte ze over in een boemeltrein en bereikte op Zondag Parijs, verleren in don menschen- vioed*. Na Kaar bezoek aan '(kongres te Tours bereikte zij weer liet verwoeste gebied. Zij was vergezeld van een kamerlid, een oud kamerlid en een kommuuist, alle drie Fran- schen. Koning Constantijn uitgenoodigd af te treden. Athenen 7 Januari. M. Paisos schrijft in het blad Patns een artikel, waarin bij koning Constantijn uitnoodigt al le treden, ten einde eene herziening van het verdrag van Savres te voorkomen. Ook uit Constanti- nopel kwamen van wege de Grieksche kolonie verzoekschriften opdat Constantijn afstand zou doen van den troon. Ik ban er cn ik blijf er. Koning Constantijn van zijnen kant is vast overtuigd, dit hij de eenigo persoon is die het Grieksche volk kan gelukkig maken. Zoo verklaarde hij onder meer aan een medewerker van het blad Nea Ilimera. Meer dan ooit heeft het volk*zijn leider noodig. De duistere wolken, welke thans aan den gezichtseinder opgehoopt zijn zullen ver dwijnen en tegenover do rechtzinnigheid onzer houding jegens de verbondenen zal alle misverstand spoedig uit den weg ge ruimd zijn. Wij zullen liet erfdeel onzer do oogen tor neder geslagen, scheen het of hij lang geledene herinneringen zich weder voor den geest wilde halen. Toon hij het hoofd ophief was Néra reeds lang vertrokken. De religieuse die haar be geleidde, misschien ongerust over de nieuws gierigheid vau den gevangene, had zich ge haast het jonge meisje te verwijderen. Middelerwijl werd Marryan ziek. De koorts verhitte zijn bloed, on hij was ten prooi van waanzin. Gedurende zijne onsa menhangende gesprekken, hoorde men hem dikwijls den naam van Néra nooraen, zoo mede die van Hans Dickmar, en hij sprak gedurig over een schat die bij Weesp begra ven lag. Hij maakte ook aanhoulend zinspe liogon op oenen kwaden geest dio hem ver volgde, en zijn goud wilde ontrooven. Hij zal ze nooit hebben voegde hij er dao met nadruk bijDeze rijkdommen behoo- ren mij niet. Zij zijn van Néra Na eenige oogenblikken, vervolgde hij op een droefgeestigen toon Van Dickmar, welko zorg cn onrust kommer en verdriet, hebt gij mij toch met al uw goud nagelalen Mior Gabéron, die hem gedurende zijne ziekte oppast to en bewaakte, hoorde dit alles aan en trachtte da betöekenis van dezo ge heimzinnige woorden te ontcijferen. De geestelijke zusters vai> het klooster kwamen weieens een enkele keer hem be zoeken, rnaar Hydo herkende hen niet. De ijlhoofdigheid duurde acht dagen, daarna kreeg hij zijne ^ew^nQ rode terug. Hijont- Het Staatsblad van 7 Januari kondimkde door de Kamers gestemde wet af, nopens dc huisvesting der teruggekeerde uitwijkelingen en de woonstvergoedingen. Er wordt de belanghebbendeu verwittigd dat het eenig artikel dezer wet luidt als volgt (i De wet van 11 October 1919, betrekke lijk de huisvesting van personen afkomstig uit de versvoeste streken, die achter de Bel gische, verbondene of vijandelijke troepen, werden afgevoerd der personen gevlucht naar den vreemde, die in hei land zijn weer gekeerd der personen die hunne verblijf plaats niet verlaten hebben, maar wienwoonst door een oorlofsfeit werd vernield, is ver lengt tot 1 Januari 1921. N DUITSCHLAND Do onveiligheid in Oppar-Silezic. BERLIJN, 7 Jan. De vertegenwoordi gers der verschillende syndikaten van Opper- Silezië hebben 6 dezer met generaal Le Roud en verscheidene andere leden der intergeal- lieerde Kommissie een onderhoud gehad over toenemende onveiligheid in Opper-Silezic. Volgens hunne verklaringen zijn cr sinds 11 September in Opper-Silezia 45 misdaden ge pleegd. Zij dringen aan op strenge maatrege len, o.a. op naciilpalrouilien te platten lande. Generaal Le Roud heeft hun beloofd, de noodige maatregelen te zullen nemen. Da vertegenwoordigers der Poolsche syn dikaten hebben voorts* aangedrongen op strengere bewaking van de grens. Aan de Deonsche grens. Ten gevolge der wanordelijkheden welke plaats hadden te Flensburg, hebben de Deen- sche overheden de gronswachten versterkt. De Presidentsverkiezingen. De datum der presidentsverkiezingen is nog niet vastgesteld, daar de verschillige po litieke partijen zich trachten 't akkoord te stellen op den naam van M. Ebert, de huidi ge president. De extremisten, zoo van rechter als van linkerzijde willen echter van dien vent niet meer welen. De kandidatuur van Hindenburg wordt niet meer vernoemd. Daarentegen wint de kans van prins von Bülow meer en meer veld. Voor da eenheid van het Rijk. In eene redevoering te Hamburg uiige sproken, verklaarde Dr Koch, minister van Binnenlandsche Zaken, dat de belangrijkste kwestie voor het Duitsch gouvernement, het behoud der eenheid van het rijk is. Da ex-kroonprins van Duitschland. Een artikel van het socialistisch blad Le Peuple, beweert dat de exkroonprins van Dnitscliland, vanaf zijne interneering, aan houdende betrekkingen houdt met tegenrevo- lutionatre groepen uit Duitschland, waarvan het doel de herstelling der monarchie is, en dat de prins, te dien einde, een zijner knech ten als geheime bode gebruikte. Het Nederlandsch Telegraaf Agentschap verneemt dat, in de bevoegde middens, nicU hieromtrent vernomen werd. Verduisteringen op grooto schaal. Schwemn, 8 Januari Men meldt, dat 32 burgerlijke en militaire ambtenaars werden aangehouden wegens ontvreemden cn ver duisteren van militaire kleedingstukken, voor een bedrag van verscheidene millioencn mar ken. Zij hadden 'eene soort syndikaat voor - likwideeringen gevormd in lmn eigen voor deel. Het spelletje duurde reeds van hij hti uitbreken der revolutie. Zij hadden reeds heel den depot een^r arlillcriekazarue aar den man gebracht. De Fransche regecring heeft de aandacht der n.ede-geallieerden gevestigd op den kri« tieken toestand van Oostenrijk. Tevens heeft zij besloten, een commissie vau financieel! deskundigen naar Weeoen te zenden, welke do middelen zal bestudeeren, om de Oosteu- rijksche regecring te hulp te komen. De Temps meent te welen, dat dit onder zoek binnen enkele dagen zal geëindigd zijn, omdat het reeds eedurende vele maandee werd voorbereid door dc Oostenrijkschs afdceling der commissie van herstel. Ten einde de economische ontwikkeling van Oostenrijk in de hand te werken, vervolgt de Temps, stelt men voor, don invoer vai cokes en steenkool te doen toenemen en oei beroep te doen op het buitenlandsche kapitaal om de waterkracht van het land in exploitatie te brengen, de productie van veldvruchten en aa.idappelen te verhoogen en het handels verkeer tusschen Oostenrijk eu naburig! landen te vergemakkelijken. Sommige van deze maatregelen zullen i» den allereersten tijd geen resultaten kunnen opleveren, doch zijn daarom niet minder belangrijk of dringend. Het zijn deze maatregelen, welke het geleidelijk herstel vau Oostenrijk zullen verzekeren en dc onmiddelijke hulp, welkt de huidige ellende van het land vereischt, zullen wettigen. Betreffende het financieele programma zou de Oostenrijksche regeering bereid zijn een kontrool door de geallieerden toe te staan. Van haar zijde stelde de commissie var herstel voor de staatsuitgaven le verminde ren (zoo zou bij voorbeeld de legersterkt6 worden teruggebracht tot 5000 man), de mo nopolies en de andere staatsondernemingen door zekere concessie-houders te doen ex- pioiteeren en een leening toe te staan, welkt de aan den Oosten rij kschen Staat en aan gemeente Weenc.n verstrekte buitenlandsche leeoingen zal consolideeren. Voorst wil de commissie een nieuwe cir. culatie-bank instellen en vóór alles aan Oos tenrijk een totaal-bedrag van" 250 millioee dollars leenen, te verstrekken in vijf annui teiten, van welk bedrag men echter de recdi aan Oostenrijk tocgeslano voorschotten zoi aftrekken. DE SLAAPZIEKTE Ook in Fransch-Noorden zijn verscheiden! gevallen van slaapziekte vastgesteld gewor den. Te Douai is een persoon overleden. Krachtige maatregelen zijn genomen om dc plaag te keer tc gaan. De eerste verschijnse len dezer ziekte zijn hevige hoofdpijnen ea langdurige niesbuien. waakte uit een zeer onrustigen slaap, die hem echter veel bedaarder deed worden. Toen hij een blik om zich heen wierp, zag hij Néra aan het hoofdeinde van zijne krib zitten. Ik heb u reeds lang gewachtzeide hij. Ik ben ziek geweest, antwoordde het jonge meisje, daar ik echter vernomen heb dat gij naar mij gevraagd hebt, zoo hen ik zoo spoedig gekomen als ik eenigzins kon.... Daar Néra zag, dat de zieke beter was, ging zij met de zuster mode die haar had vergezeld. Toen zij vertrokken waren, riep de Hollander don cipier. Mior Gabéron trad bij het bed van den zieke. - Wie hoeft mij tijdens mijne ziekte op gepast Zijt gij soms mijn bewaker geweest? vroeg Marryan. Ja mijnheer, ik heb u geen oogenblik, van af het begin der ziekte, verlaten. Gij waart er bij toen ik ijlde Zeer zeker. Welnu, vertel mij eens wat ik wel zoo in mijne ijlhoofdigheid heb gezegd. O over vele en verschillendo zaken. Wal heb ik zoo al verteld Volzinnen en uitdrukkingen zonder sa menhang. Verklaar mij dit eens duidelijk, indien gij wilt. Gij hebt gesproken van schepen, ver volgingen, bandieten en vooral van Néra. Heb ik soms niet over eene andere zaak gesproken - Neon, Zegt gij de waarheid Mijnheer Durft gij er een eed op doen Gerust. Ik bevestig dat ik u alleen hch hooren «preken, juist zoo als ik het u nu verhaal. De zieke drong niet vorder aan. Wij moe ten echter verklaren dat Mior Gabéron dt waarheid niet zeide. Hij had met zorg alles bijeen vergaderd, wat da gevangene in zijne ijlhoofdigheid go- zegd had over van Dickar en den schat, di« tin de kolders van het huis nabij Weesp be- graven is hij had het diep iu zijn gelieuger. gegrift, en de schelm bezat op het oogenblik misschien duidelijkere aanwijzingen, dan di« Apostolo Moroni op het slagveld bij FIcnrua had opjovangon. De vragen die Marryan hem deed, nu de ijlhoofdigheid was gewe ken, gaven Mior het duidelijkste bewijs, dal de zaak waar moe3t zijn en hij niet do dupe van een hersenschim was. Door de goede zorgen der geestelijke zusters herstelde da Hollander spoedig. De cipier schoon zich se dert eenige dagen sterk met iets bezig te houden spoedig daarop logde hij zijne be- trekking neer, stelde da sleutels zijnen op volger ter hand, en scheepte zich in op eec schip dat koers zette Qaar Eulopa. Zijn doel was zich naar Weesp te hegeven om zich van den 6chat van Hans van Dickmar moestor te maken. Wij hebben reeds verhaald welke ontmoeting hij daar had, tijdens hij bezig wat zijne onderneming uit te voeren. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1