14 HE FORTUINZOEKERS Ministerie van Koloniën. Mioislsriaeld krisis in Frankrijk. Vrijdag Jan. 1921 j Voordeden aan de Milicianen der klassen 1918-1919 Snik cr-u it vos r Tegen hel dure leven. Rond het Parlement. Aan dB dagorde vaa 'I Fransed leger De Duitsche kuiperijen Nog de ontwapeningskwestie. Doodelljk werkongeiuk ta Brussel jfrÜSüg XXVII» JAARGANG NUMMER 19 Kerkstraat, 9 en 29, Aalst. Tel. 114 IO G- ES L A. H> 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Var Ndfpel-Db Genot H. Ililarius Zon op 7,41, onder 4,18 I Eerste Kwartier den 16 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden lot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel- 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 Woensdag kondigde het Staatsblad het volgende koninklijk besluit af Gezien de beschikkingen der wet van 30 December 1920, Iuidens dewelke een konink lijk besluit de voordeelen dient te bepalen die worden verleend aan de milicianen der klassen 1918 en 1919, der bijzondere lichting van 1919, die zich verbinden lot een verleng den werkel.ijken diensttermijn van ZEVEN- HEN maanden bij de Ruiterij of de Rijdende Artillerie; zal eene vergoeding voor dienst- rerlenging, waarvan het bedrag is vastgesteld op 400 frank, verleend worden aan de mili cianen der klas 1919, der bijzondere lichting van 1919, die door de militaire overheid werden aangewezen voor de Ruiterij of de Rijdende Artillerie, hetzij ambtshalve, ten gevolge der beslissingen van de milicierechls- machtcn, hetzij, op eigen aanvraag, indien zij de vcreischte lichaamsgescliiktheid bezitten en die, door eene schriftelijke verzaking aan het onbepaald verlof, de verbintenis aangaan den werkelijken diensttermijn in die wapens opgelegd door de wet van 30 December 1920 me: vier manden te verlengen. Dezelfde vergoeding voor dienslverlengin^ wordt toegekend aan de reeds onder de wapens zijnde mili'èianen van die wapens der klassen 1918 en 1919, die de verzaking aan het onbepaald verlof en de aanvullende verplich lingen van werkelijken dienst onderteekenen. Zoolang de door den belanghebbenden te vervullen aanvullende termijn niet ia-begon nen, mag de Minister van Landsverdediging, op voorstel der hiérarchieko oversten, de on- derlcekemfc verzaking verbreken, wanneer hel gedrag der betrokken milicianen veel te wenschen overlaat. De vergoeding voor dienslverlenging is uit- bctaalbaar aan de rechthebbenden op het oogenblik dat de aanvullende werkelijke dicnlstermijn ingaat waartoe zij zich hebben verbonden. Zij is niet verschuldigd indien de ondergeteekende verzaking werd verbroken. De hoogcr bedoelde milicianen worden aangewezen voor hel ko'ips waarbij zij bij voorkeur verlangen te dienen, in de mate waarin de noodzakelijkheid om hun even wicht in de getalsterkten te handhaven, zulks mogelijk maakt. In stede en ter vervanging van de vier da gen verlof zonder soldij die overeenstemmen met dcfi aanvullenden werkelijken diensller mijn welken zij vervullen, hebbende hooger bedoelde milicianen met góed gedrag, recht op acht dagen verlof met soldij. Medegedeeld door het Ministerie van Nijver neid. Arbeid en Bevoorrading. De commissie van suiker-uitvoer heeft voor het tijdperk van 11-17 dezer inbegn pen, de uitvoerlaks op 12 fr. per 100 kil. bepaald voor do geraffineerde suiker, alsook voor de gecristalliseerde suiker in de gesui. kerde produkien. De belanghebbende richt lot genoemd ministerie de vraag om uitvoervergunning op voorgeschreven Form uien Suikerbureel, Kur.stlaan, 24, Brussel, tezelfdertijd als hij bet bedrag der taks doet storten of viree- ren op poslchekrekening 23S6 van den ontvanger der accijnsen, te Brussel-Noord (Stapelplaats) Het is daarenboven toegelaten een krediet brief te zenden of te betalen aan het winket van den ontvanger. De belanghebbende is niet meer verplicht, in de aan vraag for ai uuï den naam van den kooper, noch l et land van bestemming te doen kennen. DIT IS TROOSTEND Elixir de Kern- venaar s.lilt maag en buikpijn, Jacques Necfs Antwerpen. 29373B 25 VERVOLG. Wij staan in brand J riep de gids overal in brand. Groote God, ja Wat moeten wij doon V vroegen eenige stemmen. Wat wij moeten doen riep do gids. Wat moeten wij anders doen dan ons dood vechten. Jongens, laat ons stervoD, niet als honden, maar als mannen, als echte orai- riebev.oners die roemrijk welen te sterven- Deze moedige woorden waren ternauwer nood over de lippen van August Nommen, toen de wagens reeds in rook gehuld wer den. Van alle zijden kwamen de wolken den koraal binnen en de manschappen konden elkander niet meer zien. 3oen galmden door de duisternis hunne stemmen, ter aanmoediging, het zoo ferm geuilte besluit herhalende. Er was geen wa ter om de spoedig toenemende vlammen te blusschen en toch dachten zij op het oogen- blik aan een middel daartoe. Er waren schop, pen in de wagens en mot deze begonnen zij zand te werpen op de plaatsen, die vuur ge vat hadden, mei het doel om den pasbegon- nen brand te smoren. Indien men ze had laten begaan en zij tijd hadden gehad, zou den zij geslaagd zijn. Maarzij werden niet met rust gelaten, want de wilden, ziende welk voordeel zij behaald hadden, hadder. zich nu bijna geheel aaneengesloten, ten •inde een laatsten aanval on don karavaan te De gestadige stijging der prijzen heeft onder de bevolking van Weenen, zulkdanige opschudding verwekt, dat het gouvernement verplicht is geweest een enkwest in te slell^p omtrent de middelen om aan dezen toestand te verhelpen. Heden morgen is men met dit onderzoek begonnen door gedachtenwisselingen tus- schen de ministers en de afgevaardigden van zekere a rbeidersvereenigingen De afgevaardigden der spoorwegarbeiders hebben aangekondigd dat de algemeene staking zal uitgeroepen worden voor 20 Januari, ingeval er op dien datum geene gevoelige vermindering in de levensmiddelen prijzen is. Zij vroegen het herinvoeren der lijfstraffen en der doodstraf voor de woeke raars. Wij zullen, zegde zij, alle woekeraars, op heelerdaad van woekerhandel betrapt, voor de Beurs ophangen, indien wij op 20 Januari geene voldoening bekomen hebben. De leening fan een miljard. Wij denken dat het niet van belang ont bloot is, aan onze lezers de eerste tabel de trekkingen van de premiën der leening van een miljard nogmaals voor oogen te leggen. Ziehier Van 1921 tot 1930 8 trekkingen per jaar. 15 Januari 1 lot van Fr. 1.000.000 1 Maart 1 lot van Fr. 1.000.000 15 April 1 lot van Fr. 1.000.000 1 Juni l lot van Fr. 250.000 1 lol van Fr. 100.000 3 loten van Fr. 50.000 15 Juli 1 lot van Fr. 1.000.000 1 September 1 lot van Fr. 250.000 1 lot van Fr. 100.000 3 loten van Fr. 50.000 lö Oktober 1 lot van Fr. 1.000.000 1 December 1 lot van Fr. 1.000.000 't Zij 16 loten voor een totaal van 7 mil joen frank. Dus van 1 Maart aanslaande zal er een eerste lot van één miljoen uitgetrokken worden. De Burgersbank van Aelst, Sint Joris- straat, 27, Aalst, aanvaard van 10 Januari de inschrijvingen op de Nieuwe Premieleening. Interest vrij van kosten ieder jaar op 10 Januari. Jaarlijks verscheidene trekkingen Voor de toegekende loten zal den interest maar aangerekend worden den 10 Januari tot den dag van de storting. 70G0 De Minister van Koloniën heeft gisteren een afvaardiging der koloniale beambten ont vangen. Hij heeft aan de afgevaardigden medegedeeld dat, zooals hij hot hun vroegeV verklaard heeft, het akkoord in de maand Augustus te Borna gesloten en betreffende de verscheidene lotsverbeteringen van het per soneel geheel zou uitgevoerd worden. Maai de minister heeft er bijgevoegd dat de Regee ring de nieuwe eischen vatrhet personeel niet aanvaardde daar zij het karakter vau een ultimatum droegen en gevolgd waren vat) bedreiging met werkstaking. Elke poging in dezen zin zou, verklaarde hij, dadelijk gevolgd zijn van bestraffing. De Minister heeft herinnerd dat de toepas sing der maatregelen te Borna genomen be loofd werd voor de maand Januari, en hij heelt doen uitschijnen dat deze toepassing der beloften van Borna een minimum van 3000 f. pensioen tiaar 12 dienstjaren zou daarstellen. Meerdere kwesliën van ondergeschikt be lang werden nog behandeld. Alles doet voorzien dat de moeilijkheden zullen beslecht zijn. doen, zoodat de werktuigen ter zijde moesten gezet worden. De schoppen worden wanhopend wegge worpen en de manschappen, op nieuw de geweren nemende, sprongeu op de wagens, ieder met een verwilderd oog oen aanvaller zoekende. Ofschoon half verblind door den rook, konden zij tocli den vijand daarbuiten nog zien, want de Indianen overmoedigd ge worden door het voordeel dal zij behaald hadden, reden nu onversaagd nader'. De schoten volgden elkaar nu sneller op dan vroeger, soo snel als tien mannen, alle bedre?en schutters, maar konden ladon en vuren. In minder dan zestig seconden vielen ongeveer twintig wilden door het noodlottig lood getroffen, van hunne paarden, zoodat do vlakte met lijken overdekt was. Maar de krisis was gekomen, 't oogenblik voor een algemeen aanval van de gansche bende nu kon men de donkere builencirkel zich langzamerhand zien samen (rekken naar de wagens de Indianen naderden van alle zijden, sommigen te voet, anderen te paard, ieder hunkerende naar eeu scalp. Voort, gingen zij niet wilde, wraaktoch- igo gebaren on nog wilder en wraakzuchli- er geschreeuw. Voor de belegerden was el een oogenblik van wanhoop. Op som mige plaatsen begonnen de vlammen door den rook heen te flikkeren. Zij beproefden niet langer die te blusschon zij begrepen, dal hel toch te vergeefs zoude zijn. Dachten zij er aan zich over te geven Neen, niet een hunner. Dat zou toch hel- In de talenkommissia De talenkommissie der Kamer heeft Woensdag hare werkzaamheden hernomen onder het voorzitterschap van M. De Btie. Daar de loden MM. Van de Vyvere en Neu- jean minister geworden zijn, werden zij vervangen door MM. Poullet en Houget. Er werd beslist dat er regelmatig alle Woensda gen, ten 5 ure zitting zal gehouden worden. De kommissie zal het gebruik der (alen in liet hoogcr onderwijs onderzoeken, bijzonder het ontwerp Destróe over de Vlaamsche hooge- school. In de financieels Senaatkommissis. Woensdag namiddag moest deze kommis sie vergaderen om kenois te nemen van hel verslag van M. den burggraal de Maiziéres, betreffende het wetsvoorstel over het verlies en de vernieling van titels aan drager. M. de Sadeleer deelde mede dat M. de Maiziéres door een bloedopdrong kwan getroffen te worden en dat zijn toestand zeer onrustwek kend is. De zitting kon dus niet doorgaan. De linkerzijde en de gemeentekiesftet De linkerzijden van Kamer en Senaat heb ben Woensdag morgend,onder voorzitterschap van graaf Goblet d'Alvielia, eene vergadering gehouden, om te onderzoeken welke houding de liberalen moeien nenien in de bespreking der geineencékieswet. M. Max bestreed hard nekkig de toepassing der evenredige vertegen woordiging in de benoeming der schepenen. Heel de vergadering was het met hem eens. Er werd ook beslist dal de burgemeesters door den Koning moeten benoemd worden. De Rechterzijde Woensdag namiddag heeft de Rechterzijde der Kamer eene vergadering gehouden, waarin de wet over het bouwen van goodkoo- pe woningen besproken werd. De wensch werd uitgedrukt dat de regeering uit al hare macht op dat gebied de bijzondere onderne ming zou stemmen. Ook het wetsvoorstel voor den legerdienst van 6 maand werd onderzocht en verworpen. Heden Donderdag wordt dit voorstel in de atdcelingen onderzocht. IN IERLAND Een netelige toestand. Londen, 12 JaifaprT. lie ékonomlsctic toestand in Ierland is op dit oogenblik zeer netelig. In gewone tijden, word uit Ierland vee, pluimgedierte, eieren, spek, broodgraan, enz. naar Engeland uitgevoerd. Daarentegen was Ierland een der beste kliënlen van En geland. Thans is alles echter veranderd en in Ier land lijdt men honger. Vele duizenden werk- loozen dwalen doelloos langs de straten. Tijdens den oorlog had Ierland alle be schikbare landerijen bebouwd, doch thans is alles verwaarloosd. Moord, brand, diefstal. De aanvallen en aanslagen blijven maar steeds voortduren. Gisteren nog werd een policickommissaris gedood toen hij een huis binnenstapte. Kort nadien werd dit huis door brand vernield. Nabij Thurles hielden gewapende kerels een auto aan, waarin zich twee bankbostuur- ders bevonden. Nadat zij van eene som van 1200 pond sterling berooid waren, werd hel tweetal vrijgelaten. Aanval op een trein. DUBLYN 13 Jan. Gisteren werden in graafschap Donegal groote steenblokken op de spoorbaan gelegd, met het gevolg dat een soldatentrein ontrlggelde. Onmiddelijk werd een hevig geweervuur op den trein gericht. Niemand werd echter gekwetst. Het is de zelf do geweest zijn. In de kreten van don vijand klonk niet een enkele toon, geen zweem van genade. Overgeven om later toch gedood te wor den I om voor don dood nog gemarteld te orden wellicht vastgebonden aan den staart van een paard, of, om aan een boom als mikpunt voor do Tenawa scherpschutters to dienen. Neen zij wilden liever sterven in den strijd. Zij waron geen mannen die hij do gedachten aan den dood de moed lieten zak ken. Zij kondon het lieve leven opofferen, een leven te liever omringd golijk zij waren j door de lijken van Indianen. Zij wilden eerst eon kerkhof maken van huune gehate vijan den en dan daarop sneuvelen. Dat is de dood, die verkozen wordt door den prairie- bewoner en koopman, even roemrijk voor hem, als de dood, op het met kanonnen be plante veld, voor den soldaat kan zijn. Dat is do soort van dood, waarvan de gids «prak, toon hij zeidc laat ons sterven, niet als honden, maar als mannen als echte prairie- bewoners. Op dat oogenblik waren de wagens, en de geheele binnenruimte geheel door den rook omhuld, Maar een zwarte kring zag men builen namelijk, die der wilde ruiters welke van alle zijden waren komen aanren nen en nu afstegen om des te spoedigar bij de slachting te kunnen zijn. Do Indianen duwden'elkander bij het voorwaarts dringen allen even begeerig naar een scalp. De pijnlijkste oo onblikken van den strijd waren gekomen,. Het was niet meer oen ga- eerste maal dat een soldatentrein in Ierland aangevallen wordt. Nog sen aanslag, Dublijn 13 Januari. Gisteren avond werden 4 bommen geworpen naar een auto- camion waarin onderofficieren .der gendar merie hadden plaats genomen. Er werden ook revolverschoten gelost. De onderofficieren schoten terug en joegen hunne aanvallers op de vlucht. Langs weerszijden is er een ge kwetste. Z, D. li. Mgr. Ileylen, Bisschop van Namen is vermeld aan de dagorde van het Fransch leger, in de volgende bewoordingen .- Mgr. Ileylen (Thomas-Lcdcwijk), Bi schop van Namen, Prelaat wiens houding tegenover den overweldiger allerkraohtdadigst was. Van in het begin der .vijandelijkheden nam hij in zijn Bisdom de inrichting op zich van gasthuizen; waar talrijke Fiansche ge vangencn er in lukten de waakzaamheid van den vijand te verschalken en het leger te vervoegen. «Wijdde zich met onverpoosden ie ver en opoffering aan het lenigen des rampspoeds van dc uitgewekenen van Fransch-Noorden en wist hunne ellenden te verzachten. De hulde van de Fransche Republiek aan Z. D. H. Mgr. den Bisschop van Namen is wel verdiend en we bieden den Kerkvoogd onze eerbiedige gelukwcnschen. rVsen schrijft van heden afin, zon der kosten, ter Banque Centrale de Ia Den dre, op de Nieuwe Leening van eon milliard frank met loten,door den Staat gewaarborgd. Prijs van uitijifle 200 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van de terugbetalingspremien, mag de wezenlijke interest op nagenoeg 5,90 OJq geschat worden. 7058 liet Duilscii gouvernement heeft aan den raad der gezanten, te Parijs, eene nota zonden waarin eene lange lijst moorden cn bandieterijen in Hoog Silicic gepleegd, voor komt. Anderzijds wordt gemeld, uit Duitsche bron, natuurlijk, dat do Polen 170.000 man aan de Oostgrens van Pruisen samen getrokken hebben en vermoedelijk een aan val op Pruisen beoogen. Ieder verstaat klaar en duidelijk, dat deze klachten tinkel voor doel hebben, het behou den van de Duitsche troepen te wettigen. Voor do herziening van hel vredesverdrag en den terugkeer der Hohenzollerns. Minister Ilerz verklaarde te Berlijn op eene meeting, dat het gouvernement nooit zal toe geven in zake dc burgerwachten. Pruisen zal op 18 Januari, verjaardag Van de uitroeping van het keizerrijk, bewijzen dat het de her ziening van hel vredesverdrag cischt. De kiesstrijd is overal begonnen onder den roep Leve de flohenzollern's. Te Pots dam maakten verscheidene redenaars den lof van den gewezen keizer. De oorlogsmisdadigers. Eerste vonnissen. Het Duitsche rijksgerecht, dat belast is met de berechting der oorlogsmisdadigers, heeft zich beziggehouden met de eerste drie ge vallen van dezen aard. De beklaagden waren geen lieden die voorkwamen op de lijst dei- uit te leveren personen, doch hun vergrijpen waren ter kennis van het rijksgerecht ge bracht en zullen door dit gerecht worden be straft, krachtens de wet van 1919. De beklaagden waren drie genie-soldaten, die in October 1918 in hel stadje Edingen, vecht op een afstand niet meer oen gevecht lusschen geweerkogels on omwoelde pijlen, maar het aaneengesloten wanhopige liand- gevecht met pistool, mes. «poer, knods en bijj. De tien blanken wisten zeer goed wat hun te wachten stond. Niet een verbleekte of sprak van wijicon. Zij dachten er zelfs niet aan zich over to geven maar streden als woedende leeuwen. Het zou ook thans te laat zijn genade te ameekon, indien zij dat van zin waren ge weest. Waren zij niet verraderlijk en met voorbedachten rade aangevallen daarom was hun woede grooter dan hunne vroes, en dit gaf hun thans de krackt om oenen wan hopige» wederstand te bieden. De Indianen durfden niet nader op hen toe te tredeo. Zij waren reeds op de wagens, als een zwerm bieën legen dc wielen op klauterende of zich als slangen, door do on verdedigde openingen wringende. Geweer schoten hadden opgehouden te knallen, maar worden vervangen door die van het pistool, die bij elk schot con doode maakte en rood huid op roodhuid in hel zand deed tuimelen. En bij de flikkering van het pistoolschot zag men de klingen door den rook glinsteren, nu eens helder, dan druipend van bloed. Deze Ongelijke kamp kon niet lang aan bonden. Ter nauwernood duurde hij tien minuten en, was geen rook geweest, die alles in wolken hulde, zoo zou hij in vijf miuulcn geëindigd geweest zijn. (Vervolgt.) in een cafó, diefstal hadden gepleegd, n® den waard to hebben bedreigd. Het gerecht bevond alle beklaagden schul dig aan plundering eu veroordeelde hen on derscheidenlijk tot 5 en 4 jaar luchtbuis en dón derde tot 2 jaar gevangenisstraf. Berlijn, 12 Januari. De Rote Fahne dn veroordeeiing der drie soldalen vermeldende, schrijft - Waar zijn de moordenaars van Dinanl, enz. Waar zijn de helden die minderjarig» meisjes in hun no pnblieke huizen opsloten? Waar zijn die heeren, die de kelders ledig den lot zij zelve onder de tafels rolden Waar zijn de dieven, die tapijten en zilverwerk roofden en door hunne ordonnansen naar huis deden brengen Waar is de bende bandieten, die do matras kwam stelen, eener vrouw welke juist moeder geworden was Wees gerust proletariër, zij die lot uw« klasse behooren, zullen in het gevang gezet worden en er blijven lot eene nieuwe amnestie hen komt bevrijden. De anderen zullen her straffeloos ontgaan. Het kabinet Leygucs, dat op 21 September laatstleden, daags na de kieziitg 'van M. Millerand tot voorzitter der Republtok, aait 't bewind gekomen was, wem Woensdag namiddag in de Fiansche kamer in minder- heid gesteld, na de kwestie van vertrouwen voorgebracht te hebben. Onmiddelijk heeft het ministerie zijn ontslag ingediend. Verscheidene vragen waren op het bureel der Kamer ingediend geworden, om het gouvernement te ondervragen over de buiten- Ia ndsche politiek. M. Leygues vroeg de verdaging dezer ondervraging, verklarende dat er thans onder handelingen aan gang zijn waarover voor het oogenblik geene bijzonderheden konden ge geven worden. M. Bonnevay, behoorende lol de repubii- i keinsche ffroep verklaarde dat hij en zijne vrienden geenszins twijfelden aan de vader landsliefde en den goeden wil van het gouver nement, doch dat zij onmogelijk in het duistere hun vertrouwen konden schenken aan het onbekende. Er werd dan overgegaan tot de stemming over de verdaging. Deze werd verworpen met 463 stemmen tegen 125. Onmiddelijk vei lieten M. LeVgues en zijne kollegas de zaal en de zitting werd geheven zonder verdere incidenten. De ministers begaven zich dadelijk naar hctElyseum alwaar zij aan M. Millerand hun ontslag aanboden. Dc president der Republiek aanvaardde het ontslag, bedankte de ministers voor hunne toewijding en verzocht hen de loopende zakea af te handelen. De opvolger van M. Leygues. Natuurlijk worden reeds tal van namen vooruitgezet. Een drietal echter verdienen in aandacht genomen ie worden Poincaré, Aristide Briand en Viviani. Ook wordt er ge sproken van M. Peret, voorzitter der Kanier. Talrijke kamerleden, behoorende lot alle politieke groepen, verklaarden aan M. Peret dat hij vast mocht rekeken op de groote meerderheid der Kamer, indien de president der Republiek hem met de samenstelling van het kabinet gelastte. Meo denkt algemeen dat de krisis spoedig zal opgelost zijn. Parijs 13 Januari.Men verzekert dal M. Millerand heden morgend M. Raoul Peret, voorzitter der kamer, zal ontbieden. Naar alle waarschijnlijkheid zal M. Peret aan M. Millerand voorstellen M. Poincaré, ge wezen president der Republiek met de samen stelling van het nieuw kabinet te gelasten. Als minister van Buitenlandsche Zake® wordt dc naam van M. Barrere voorliitgezot, M. Barrere is op liet oogenblik gezant vaa Frankrijk te Rome. Hij spreekt vloeiend verscheidene talen, zoodat hij met de Italiaansche cn Engclsch® kabinelsoversten kan onderhandelen zonder een taalman noodig te hebben. M. Barrere is wel geen groot redenaar, doch hij is zeer be slagen in diplomatische zaken en zulks is hier van het grootste belang. M. Millerand. en maarschalk Foch hebben overigens in de conferencie van San Remo gelegenheid gehad hem aan het woord te hooien. VVV- Woensdagochtend, 7 1/2 uur deed ziel» ecu vreeselijk werkongeval voor in de werkhui zen de h. V.... Masuistraat, te Brussel. Hoe het ongeluk gebeurde kon, hij gebrek aan ooggetuigen, niet worden uitgemaakt, maar twee werklieden die in dc machinezaal kwamen vonden er hun werkgezel, zekere Van de Wauwer, 17 jaar oud, wonende bij zijn ouders te Willebroek. bewusteloos t£ midden van een bloedplas liggen. Dc onge lukkige had een gapende wonde aan bet hoofd, bekomen ook stélde men vast dat hel rech terbeen en de arm gebroken waren. De drijf riem was doorgescheurd en het slagwiel stil gevallen. Het slachtoffer werd in allerijl naar het St. JansgaslhuiS gebracht waar zijn toestand, als buitengewoon zorgwekkend word be-\ schouwd. v

De Volksstem | 1921 | | pagina 1