18 M. Woeste aan 't woord Es «Sovjet» vanGisatelinean m FORTUINZOEKERS lo liet Verbond der Kalft. Kringen, Dinsdag Jan. 1921 Ministerie van Landsverdediging Het AfflerikaanssiuJaisansch laclcsat te Viadivostack. Kristen Syndlkaat van IJ. P- T. T. Z- De Orieksche kwestie XXVII» JAARGANG NUMMER 14 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 H> A. G IB T A. T~> q CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffbl-Dr Genot Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 H. Sl Pistarstoel le Rome Zonop7,38, onder 4,24 Volle Maan den 23 Zondag morgend had te Brussel de alge- sneene vergadering plaats van deu St. Joris- kring. De groole zaal was propvol, toen M. Du- plat voorzitter van den kring, de zitting opende en een overzicht gaf over de loopbaan van den kring, die thans 42 jaar op de bres is om het volksonderwijs uit te breiden en te ontwikkelen. Uit de verslagen van den schrijver en den schatbewaarder blijkt, dat de leefbaarheid van den kring thans meer dan ooit verzekerd is en de kring eene schit terende toekomst voor zich heeft. Vervolgens wordt hei woord gegeven aan M. Woeste, eerevoorzitter van den ktin Eene langdurige ovatie begroet deu grijzen staatsman. Graaf Woeste, begint met te zeggen, dat bij geenszins eene redevoering wil uitspreken. Hij brengt eene welverdiende hulde aan de werkzaamheid van M. Duplat, die om zoo le Keggen zijn leerling is en van wie men eene vruchtbare loopbaan mag verwachten. Leer lingen moeten grooter worden dan hunne meesters, want de moeilijkheden zijn aange groeid en het aantal onzer tegenstrevers ver meerdert voortdurend. Spreker schildert meesterlijk den huidigen Bocialen toestand af. Niemand is tevreden, het geloof verzwakt, de zedelijkheid laat te wenschen. \y*j moeten volstrekt het mensch dom tot het christendom terugbrengen en de Tien geboden doen eerbiedigen. Overal zoekt men remediën. Doch denkt men soms dat maatregelen, zooals het invoe ren van het acht uren werk en de afschafiin, van artikel oiO den vrede zal herstellen Wat men wil is de omverwerping der oiide Chrisfene samenleving. En nochtans, de samenleving is enkel mogelijk met het onder scheid der klassen. Toen de groote Leo XIII zijne vermaarde encycliek Rerum Nova- fum schreef, bewees hij deze noodzake lijkheid. Alle klachten welke uitgebracht worden steunen op een verzet tegen deze waarheid. Vroeger werd het onderscheid der klassen, pis eene sociale noodwendigheid aanzien. Thans wordt dien slaat van zaken geduld. De katholieke partij is en blijft de verde diger van godsdienst, familie, eigendom. Aan die groote beginselen, voegt zij het onder scheid der klassen en de oplossing der ver- Echitligc vraagstukken, waaronder de voort durende verbetering van het lot der arbeiders. Doch de katholieke partij vergeet niet dat er nog eene partij is, welke de geesteskracht en de eer is van het nienschdom, namelijk de burgerij. Sprekende over de werking der katholie ken, trekt M. Woeste de aandacht op het belang der aanstaande kiezingen, zoo voor Gemeente, als voor Provincie, Kamer en Senaat. Ik zeg u niet dal gij de politiek moet beminnen, ik ook houd er niet voel van, alhoewel er ik mij sinds vijftig jaar mede bemoei. Indien wij echter niet aan politiek deden, zouden anderen de politiek legen ons uitbuiten. M. Woeste eindigt zijne eenvoudige, doch overtuigende uiteenzetting, met een warmen oproep tot toewijding aan den godsdienst en aan liet Vaderland. Geestdriftige toejuichingen bekrachtigden de woorden van graaf Woeste. Zaterdag namiddags hebben de werklieden der groote metaalgestichten van Chatelineau inderdaad bezit genomen van de inrichtingen. Zulks ging zeer eenvoudig. De werklieden hadden 's morgends om 6 ure den arbeid hernomen en moesten dus werken tot 2 ure. Zij hadden zich allen voorzien van de noodige mondbehoeften en.... bleven binneu. Rond 2 1/2 ure kwam de socialistische volksvertegenwoordiger Van Walleghem. algenieene sekretaris van hot sijndikaat der metaalbewerkers in de werkhuizen en na een onderhoud niet den bestuurder, deed bij al de werklieden op den koer bijeenkomen. Hij deed de werklieden inzien hoe verkeerd zij handelden, daar het toch de schuld niet is van het bestuur der fabriek indien er geen bestellingen komen en gaf hen dus voor raad huiswaarts te gaan. De werklieden lieten het zich geen twee maal zeggen en 't was als een algeraeene vlucht naar den uitgang. De Gazelle de Charleroi, de zaak van Chatelineau besprekende, zegt onder meer Ware liet niet, dat er hier eene zeer zware kwestie van princiepen in 't spel is. dan zou het wenschelijk zijn, dat de metaal bewerkers van Chatelineau gevolg gaven aan de beslissing door hen genomen. Eens meester van de werkhuizen zouden zij al spoedig de overtuiging opdoen, dut het niet voldoende is meester te zijn, om eene fabriek te doen draaien. Er moet eerst en vooral grondstof zijn, ijzererts uit Lorreinen en coke uit Duitschland. Denken zij soms, dat die grond stof hen op krediet zal geleverd worden Welke bank zou hen krediet geven? En indien cok de banken aangeslagen werden, welke vrèemde leverancier zou er ooit in toeslem men eene ton grondstof te leveren op waar borg van gestolen goed. Veronderstellen wij één oogenblik, dat de sovjet voorraad vindt om cenige weken le werken. Wie zal het werk besturen Het kan toch niet zijn, dat een arbeider, hij moge nog zoo goed ter tong zijn en hij moge nog zoo bekwaam zij, zoo maar in eens bestuur der of ingenieur zou gaan vervangen. En zelfs indien zulks nog mogelijk ware, aan wien zouden zij de voortgebrachte pro- dukten verkoopen Geen enkele klient zou het wagen eene koopwaar, te knopen, welke niet aan de verkoopers toebehoort. Vérders er zijn geen koopers op het oö.cnbük. 't Is juist doordien er geen koopers zijn, dat een deel der werklieden opzeg kreeg cn tijdelijk ontslagen werd. Indiener bestellingen kwa men zou het bestuur zich wel wachten den maatregel te nemen welke zoowel pijnlijk is voor de eigenaars der fabrieken als voor de werklieden zeiven. Zij zouden wellicht zelfs aan den kostenden prijs werken, om hunne werklieden le behouden, in afwachting van 1 tere dagen. Indien de Sovjets dus aan 't werk ging, zou hij met staal en geutijzer blijven zilte* en daar kunnen de werklieden zich toch niet mede voeden. scfr rijf van heden af in, zon der kosten, tor Banque Centrale de la Den- dre, op de Nieuwe Leer.ing van een milliard frank met loten,door den Staat gewaarborgd. Prijs van uitgifte 200 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van de lerugbetalingspremien, mag de wezenlijke interest op nagenoeg 5,90 0/o geschat Worden. 7058 28 VERVOLG. Het was een zuivere spleet of scheur, ter nauwernood breed genoeg om een man te paard door te laten. Zij liep loodrecht tot den top van de klip, de rots van boven naar beneden scheidende. Stijg afriep Nommen, toen hij er vlakbij gekomen was, tegelijk zelf van het paard springende. Laat den teugel los en iaat hem achter. Een is genoeg voor hetgeen ik van zins ben en laat het daarom het mijne maar zijn. Arm beest, 'tis (och jammer; snaar er is niets aan te doen. Wij moeten iets bobben om ons achter te beschermen. Spoedig Klapdorper, of die beesten zullen ons te na op de huid zitten. Hoeveel leed het hem ook deed zijn ge trouw paard tc moeten verlaten, deed toch wat hem gezegd werd, zonder juist le weten waarom. De laatste woorden van den gids waren eenigzins raadselachtig, maar hij wist dat zij van belang, en wel, van zeergroot belang, zouden kunnen zijn. Nu dadelijk in de holte, zonder een oogenblik te verliezen. Hier, neem mijn ge weer en laad ze beiden, terwijl ik voor de sluiting van de kloof zal zorgen. Beide geweren nemende, sprong Klapdor per in de spleet en stond stil, toen hij goed en wel in liet hol was. Do gids volgde, zijn paard aan don teugel lijdende. Dwars voor _de opening lag ©en steen, ter hoogte van De reis onzer Vorsten naar Spanje Het is op 31 Januari dat de koningen de koningin Brussel verlaten om zich naar Madrid te begeven. Markies de Villalobaron M. Jaspar, minis ter van buitenlandsche zaken, vergezellen Hunne Majesteiten, wier gevolg nu bepaald is samengesteld uit Graaf Jean de Merode, opperhofmaar schalk generaal du Roy de Biicquy, vleu geladjudant majoor de Henuin de Boussu- Walcourl, ordonnansofficier; graaf de Lannoy grootmeester van het huis der koninginMev. gravin de Caraman-Chimay, paleisdame. ongoveer twee voet, waarover het paard moest heenstappen toen het de voorpootea er over had, hield de gids het staande. Of schoon het lot nog toe goed gevolgd had, beefde het thans en loonde neiging terug le trekken. Er lag in zijn meesters oog eene uitdrukking, zooals liet nog nooit gezien had iels dat het angst aanjoeg maar het. kon niet ontvluchten, zelfs al wilde het. Met zijn ribben tusscheu de rotsen vastgedrukt, kon het zich niet omdraaien en eea vaste hand van voren belette het terug te gaan. Klapdorper had, ofschoou bezig met het laden der geweren, nog tijd om naar de gids om le zien, verwonderd over wal hij deed. 'l is jammer, zeido de gids nogmaals, dc zelfde woorden op denzelfden loon van be klag herhalende. Maar het moet geschieden. Was er maar een stuk rots, of een blok, of zoo iets, dat groot genoeg was. Maar, er is niets, dat daar naar lijkt. Geen andere kans, om een beschutting te maken we moeten dus tot de slachting overgaan. Terwijl do gids zoo bij zich zelf sprak, zag Klapdorper dat hij zijn bowie-mes, waar van het lemmet nog droop van mensclien- bloed, uit den gordel trok. Op hetzelfde oogenblik was het lemmet door de keel van het paard gestoolen, een gapende wond ach terlatende, waaruit het bloed gudste als het water uit de spuit van een pomp. Het dier deed eene wanhopige poging om achteruit te gaan, maar viel met den kop op zijn voor- pooten, die over de rots hingen, niet meer in staat een stap te doen. Na twee of drie stuip- Openstaande betrekkingen. Een betrekking van onderwijzer is te be geven in de Gemeenteschool te Moll. Wedde volgens do wet. De aanvragen moeten voor 2-1 Januari a. s. ingezonden worden. Een onderscheidingsteeken voor do oorlogsinvaliden. De Minister van Landsverdediging heeft onlangs besioten de oorlogsinvaiieden wier invaliditeit minstens 30 0/o bedraagt een armband te verleenen met de kleuren van het lint der herinneringsmedaille alsook een onderscheidingsteeken dat in het knoopsgat zal gedragen worden. Terzelfdertijd werd er den belanghebbenden ter kennis gebracht dat het hun verboden was na 1 Januari de legerkleedij te dragen. Door middel van een rondschrijven heeft de Minister kort geladen laten weten dat de oorlogsinvaliden wier invaliditeit minstens 10 per honderd beloopt insgelijks het onder scheidingsteeken zullen bekomen, maar niet zullen gemachtigd zijn den armband te dragen. De onderscheidingsteekens zullen uitge reikt worden door bemiddeling van het Depot der oorlogsinvaliden aan de militairen die van dit organisme afhangen en door den Dienst der Pensioenen, Hulgelden en Voor ziening van het Departement aan de militairen wier pensioen nog niet voor goed vaetge slejd is. De Cardinaal te Oent Op 24 Januari eerstkomende zal Z. Em. cardinaal Mercier te Gent de algemeene ver gadering voorzitten van de leden van Genoot schap van St. Vinceclius Papio en van St. Pieterspeuning. Eerstgenoemde genootschap zal te dier ge legenheid zijn öOjarig bestaan vieren ter stede en da St. Pieterspenning de herneming zijner door den oorlog onderbroken bedrijvigheid. Om 10 ure zal er in Sl. Michielskerk eene mis opgedragen worden, waarbij Z. Em. de cardinaal en Z. D. Hoogw. de bisschop van Gent zullen aanwezig zijn. De algpmeene vergadering zal plaats grij- pen om 11 ure in de groote zaal van Sint- Lukassc'noo!. De verslagen zullen voorgedra gen wordcu door M. Louis iladlcux. raadsheer )ij hel beroepshof en M. Louis Verhaeghe, advocaat bij het beroepshof, gewezen stafhou der. De Z, E H. kanunnik Coppens zal in het Ylaamsche spreken over 't Pausdom. nschrijwangen op de nfsurae Be3glsche ELeensng 4 0/q, werke- lijken intrest 50/'(j wonlet: van nu af onlvan- gen in het Bankkantoor Gecraerd-Martens Albert Liénartslraat, 10, Aalst. 0098 Admiraal Gleaves hoeft aan liet departe ment van marine medegedeeld, dat hij zijn reis naar Vladivostock, tot het instellen van een onderzoek r.aar den dood van den Ameri- kaanschen zeeofficier, had opgegeven. Dit is ongetwijleld het gevolg van de mede- dcelingen van het Japansclie gezantschap over de omstandigheden van Langdon's dood en van de betuiging van spijt der Japansche autoriteiten te Vladivostock aan den com mandant van den kruiser Albany» waarop Langdon officier-machinist was. Het Japansch gouvernement heeft eveneens aan het departement van State te Washington zijn spijt om het voorgevallene betuigd. De Amerikaansche regeering heeft, niet tegenstaande dat, nadere bijzonderheden ge vraagd. De schildwacht zal voor den krijgs daad komen. trekkingen zonk het ineen, zoodat de buik op do ateen kwam. Iu deze ligging eindigde het zijn leven, do kop viel na eenige oogenblikkcn neer, het oog schijnbaar met een verwijtenden blik op zijn meester gericht, die het vermoord had. Het moest gedaan worden, het kon niet auders, zeide de gids treurig, toen hij haastig Daar zijn makker ging. Hebt ge de geweren geladen Klapdorper antwoordde door den giJs diens geweer te overhandigen. Het was ge laden. Verduiveld die stinkende lafaards riep hij uit, terwijl hij het aannam en naar de vlakte zag. Ik weet niet, hoe dit alles zal allonpan, maar dit zal hen een tijd lang te genhouden. Terwijl hij sprak wierp hij zich achter het lijk van zijn paard, dat, gesteund door do wanden der rots, eene veilige harrikade te gen do kogels en pijlen der Indianen leverde. Deze/recht op dit punt aanrijdende, deden de rotseQ weergalmen door uitroepingen van verrassiug, kreten van teleurstelling over hunne uitgestelde, wellicht verijdelde wraak. Zij zorgden echter, niet binnen het bereik van die lange, staalblauwe spuit te komen, die evenals een leleskoop op zijn spil draaien de, een halven cirkel van ten minste honderd ellen rond de opening der klip beschreef. De wilde Indianen waren niettegenstaande de lievigheid oener opgewekte wraakzucht, nu toch om den tuin geleid hetgeen hunne woede deed 7 er dubbelen. De Fronsche Kabinetskrisis. Het ministerie Briand in werding Parijs, 16 Januari. Heden voormiddag te 11 uur is de h. Briand op hetElyseum ont vangen en had er een onderhoud van 20 minuten met president Millerand. Bij zijn heengeen verklaarde hij aan dag bladschrijvers dat hij er in geslaagd was de medewerkers, waarop bij rekende, naar be- hooren te groepeeren. Er blijven alleen noj enkele portefeuilles le bedeelen en vermoe delijkzal de bepaalde samenstelling van het geheele kabinet vanavond reeds bekend zijn. Dé vermoedelijke samenstelling. Volgens de laatste gegevens, zou het kabi net Briatkl als volgt samengesteld zijn. Voorzitter van Buitenlandsche Zaken Aristide Briand Ondervoorziuerschap van Rechtswezen Raiberti (voormalige minister van Oorlog in het kabinet Leygues) Finan ciën Paul Doumer Oorlog, Barlhou Zee wezen, Guisthan Binnenlandscbe Zaken, Marroud Openbare Werken, Le Trocqcur Openbaar Onderwijs, Leon Bernard Arbeid en Openbare Gezondheid, Bonnevay Ver woeste Gewesten, Loucheur Handef, Daniel VincentLandbouw, Leredu Pensioenen, Maginot Koloniën, Alb. Sarraut. Als onderstaatsekretJfrissen zullen optre den i de hh. Danielou (Buitenlandsche Zaken) Laslevrie (Financiën), Colrat (Binnenlandscbe Zaken), Paté (Oorlog) en Rio (Handelszee vaart). Ten gevolge van de dagorde gestemd in de vergadering van ons Hoofdbestuur den 12 Januari 1921 en waarin wij protesteerden tegen de behandeling onzer afgedankte werk lieden, werden de Heercn De Smet en Duray van bet Kristen Syndikaat door den Heer Minister Wauters ontvangen ten einde de gepaste middelen le bespreken om dien toe stand te verhelpen. Doelmatige schikkingen zijn lusschen de beide partijen getroffen. Hel Dagelijks Bestuur. De Duiische band in de lersche zaken. De Freiheiit van Berlijn kondigt den tekst af van een verdrag op 28 December 1914 gesloten tusschen het Duitsche ministerie van Daitenlandsciie zaken en sir Roger Casement, later wegens spionnage te Londen gefusilleerd. Dit document beval tien artikels, als volgt: Het Duiische gouvernement zal eene ler sche brigade vormen, samengesteld uit krijgs gevangenen van lersche afkomst. De lersche brigade zal lersche uniformen dragen en uitsluitend strijden onder lersche vlag. Ierscli officieren, komende uit Amerika, zullen er het bevel over voeren, doch in tus- schentijd zullen Duitsche officieren de bri gade leiden. Na eene Duitsche overwinning ter zee zal eene poging gedaan worden om op de lersche kust te landen en Ierland te bevrijden. In geval van mislukking dezer poging zal de lersche brigade gebruikt worden voor een aanval in Egypte tegen het Suez-kanaal. Na den vrede zal het Duiische gouverne ment zich verplicht achten de leden der lersche brigade te helpen Amerika te be reiken. Indien een Iersch gouvernement mocht gevormd worden bij eene eventueel© over winning, dan zal Duitschland krachtig hulp en steun bieden. De Freiheiit voegt er bij dal heel die zaak geen bijval kende slechts 44 Ieren boden zich aan om van dio lersche brigade deel te maken l Gisteren heelt in de zaal Patria eene vergadering der voorzitters van de katholieke Vereenigingen en kringen plaats gehad. Do vergadering lieeft volgende maatregelen aangenomen 1. Herinrichting van dc kicsburcelcn der Vereenigingen, teneinde ze beter te doen beantwoorden aan de noodwendigheden, voortspruitenden uit het algemeen stemrecht en het stemrecht der vrouwen. 2. Versterking van den «Familieraad» die maandelijks bijeenkomt; men zou er gedelegeerden van al de vereenigingen willen heenzenden. 3. Practische maatregelen om de belang stelling der vrouwen in de kies werkzaam - heden op te wekken, o. a. groepeering van de aangesloten vrouwen, om haar voor drachten te geven over de groote lijnen van het militair, koloniaal, financieel en maat schappelijk recht. In de Waalsche arrondissementen zal men op zakelijke wijze de taalgrieven bloot leggen, teneinde een zoo juist mogelijk overzicht van den stand der tulenkwestie te geven. 6. Men zal zooveel mogelijk den terug keer bespoedigen van de nationalistische katholieke groepeeringen, die zich tijdelijk afgescheurd hebben. 7. Oprichting van een katholieke Belgische ÜDie, die de vier Federaties omvat. De afgevaardigden der landbouwstreken van Wallonië zullen overleg plegen met den voorzitter van den Boerenbond, teneinde dc katholieke landbouwkrachten beier le orga- niseeren. De Bufi*yeK*sbank van AeEatSi- Jorisstr., 27, Aalst, aanvaard van 10 Jan. de inschrijvingen op de Nieuwe Premicleening. Interest vrij van kosten ieder jaar op iö Januari. '7A 70GI Klapdorper zag in dit alles niets dan een uitstel, eene tijdelijke bevrijding van gevaar, dat toch met den dood moest eindigen. Zij waren in de rota gekomen, en naar allq waarschijnlijkheid, zouden zij zich zoo lang als de ammunitie strekte kunnen verdedi. gen, of zoolang als zij de kwellingen van den dorst of het nijpen van den honger zou den kunnen weerstaan. Hoa zouden zij er echter uit kunnen komen Zij zouden evcD goed in eene kooi belegerd kunntnzijn, zon der eenige kans van ontvluchting. Deze godachte deelde hij aan zijn gids mede, zoodra zij tijd hadden met elkander to spreken. Aan honger cn dorst is niets te doon, was Nommen's antwoord. Wij zullen hier geen twintig minuten blijven, indien de on- dergeteekende er voor kan zorgen, zooals hij van plan is le doen. Gij gelooft toch niet dat ik hier in dit hol ben gekropen als een ge jaagd konijn Neen, vriend, ik bad van deze plaats reeds gehpord, door mannen, die, evenals wij, zich hier verborgen voor eene bende Comanchen. Er is een weg, die aau de achterzijde een uitgang heeft, en zoo spoe dig als wij zand in de oogen van dit sohreeu- wend gepeupel kunnen strooien, zullen wij het beproeven. Ik weet niet, wat voor een weg daar is boven de rotsen, door eon soort van ravijn, geloof ik. Wij moeten ons best doen die te vinden. Maar hoe zult gij zo tegenhouden en beletten ons te volgen Gij spreekt van zand de oogen te strooien., (Vervolgt.) Het beroep van wisselagent Brussel, 16 Jan. Wij deden gisteren de hoofd bepalingen kennen van het wetsvoor stel dat de minister van geldwezen morgen ia den ministerraad zal voordragen. Ziehier eenige aanvullende bijzonderheden: Om wisselagent te zijn zal men voortaaa onder meer Belg moeten wezen, geen ander beroep uitoefenen, waarborgen van zedelij ken aard leveren, een examen doorstaan. De wisselagenlen zullen door dc eene of de andere der Beurscommissies van Brussel, Antwerpen, Luik of Gent moeten aangenomen warden. Zij zullen 10,000 fr. borg storten. Alleen erkende wisselagenten mogen beurs orders uitvoeren. De bordereelen der beurs- orders zullen de afnemers vermelden, om le voorkomen dat de wisselagenten voor eigen rekening nog titels zouden nemen, die zij beweren verkocht te hebben. Het voorstel voorziet verder in zekere waarborgen voor de samenstelling der beurs commissies. Om officieel gekwoteerd te worden zullen de titels onder het toezicht der regeering moeten staan. Bij M. RoüisH Van de Lanotte Wisselagent Esplanadestraat, 8, Aalst, inschij- ving zonder kosten van nu af op de Belgisch^ eening van 1 milliard aan 200 franken per itel van 250. Trekkingen van een millioen, 250,000, enz. Interest 5 O/q. 70S2 De Grieksche politiek Volgens den correspondent Tan de Vos- sische Zeilung te Athene, zal de Griekscha regeering Lombardos, de afgevaardigde van Zande en een politiek tegenstander van Goe- naris is, als voorzitter van de Kamer voor stellen. Men vermoedt, dat echter een kabinet Goenaris wel tot stand zal komen. Eenige ministers der tegenwo* rdige regeering zouden ook in dit nieuwe kabinet zetelen. Leider der kameroppositie wordt Stratos, terwijl de Vc» nizelislen vermoedelijk de gewezen ministers generaal Danglis, Simos en Karapanos tot hun leiders zullen kiezen. De Fransche en Engelsche gezanten heb* ben bij de Grieksche regeering geprotesteerd tegen de leening van 200 millioen, die Grie kenland zonder toestemming der Eiüenl* heeft uitgeschreven. Kanelloepoelos, de Grieksche commissaris te Constantinopel, en Racem, de Grieksche gezant te Boekarest, zijn teruggeroepen. De l8gers in Klein Azië 1 Men meldt dat generaal Papoulas reedsjte Smyrna is teruggekeerd. De bezetting van Denezie wordt gelogenstraft en het is bijna zeker dat het Grieksche offensief wegens den zwaren weerstand der TurkeD tot stilstand is gebracht. De Grieken zullen hunnen aanval verdagen en hernemen in afwachting hunne vroegere stellingen, met uitzondering evenwei van de punten waar hunne vooruitgeschoven posities de spoorweglijn hadden bezet. Van andere zijde bericht men levendige misnoegheld in het Grieksche leger, uit oor- zake van het behoud onder de wapens der manschappen welke hunne demobilisatie wenschen. Kasbons 5 t. h. der Stad Antwerpen uiU keerbaar binnen dc 10 jaar met 1000 frank te bekomen ter Burgersbank van Aclst aan 940 frank, 705a.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1