m DE FORTUINZOEKERS M, Paincaré en de Fransclis liiiistsi'ieele krisïs Ob leeiilue van een milliard. Be leening van een milliard. Bs nijverlieidkrisis in België Bs anü-nïköolwet in Amerika l; Donderdag Jan. 392! Rond het Parlement. Bet Hooner Gomiieit van Toezicht en het Departement van Economisch Zaken. Eene ophetmafcentls zaak tg Parijs Vreessiijke storm op de Engstsciie kasten. Ra de Fransclie kablnetskrisis If I. Fabian, en Sebastian J I Zon op7,3, onder 4,276 Volle Maan den 23 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich le wenden tot liet Agentschap IIavas,S, Marlelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en G, Bream's Buildings Londres E.C.4 f*iju im ui u1 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 33 Gr XXVII» JAARGANG NUMMER S3 Z_i J&. 33 S CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nofffx-De Genet M. Poincaré, de gewezen president der Fransche Redubliek wordt hevig aangevallen door de volgelingen van Caillaux en al de jDuitsch gezinden, die beweren, dat indien Frankrijk thans onder eene ekonomische krisis lijdt zulks te wijten is aan M. Poincaró zeil'. Volgens her. zou M. Poincaré in 1914 den oorlog moeten geweigerd hebben III Dat heet men de zaken wat al te zeer ver draaien. Men heeft namelijk in de keizerlijke archieven, te Berlijn echte dokumenten aun- geiroiïen, die klaar en duidelijk aantoonen, w ie er in 1914 volstrekt oorlog voeren wilde. Deze dokumenten zijn bijzonder welsprekend van lö Juli tot 15 Oogst 1914. Zoo heeft M. Kautsky, een der messt in aanzien slaande leiders van het internationaal socialism zich ten stelligste kunnen overtui gen dat het kwaad uit Duitschland, evenals een ander socialistisch leider, Borstein er bewijzen vond, dat het Bolschewism in Rus land, met Dui scli geld aangestookt werden in do Vonoarts uitlegt, hoe hij reeds in 3917 wist, dat het Duitsch gouvernement i)0 miljoen mark goud gegeven had, om do revolutie in Rusland te doen uitbreken. Op 1 Oogst 1914, om 4 ure namidda, teekenden M. Poincaró en al de ministers het mobilisatiehevel. In dat ïuobiiisatiebevcl werd onder meer gezegd De mobilisatie is de oorlog niet. In d< huidige omstandigheden schijnt het ons liet beste middel om den vrede cn onze eer le bewaren en te verzekeren. liet gouvernement pa alle mogelijke voorzorgen genomen te iiebben zal zijne diplomatische inspanningen voortzetten.... Het hoopt nog le zullen ge lukken Op hetzelfde oogenldik wordt ook Duilsch- /and gemobiliseerd, voor zoover zulks nog niet gedaan was. Mobiliseeren, zegde het Duitsche gou- vornement, is de overipijdelijke o'orlog Duitschland verklaarde dus den oorlog aan Rusland. Het wilde enkel eene onzijdigheids- verklaring van wege Frankrijk aannemen, indien Frankrijk er in toestemde, dat de versterkte plaatsen Verdun en Toul door Duitsche troepen zouden bezet worden. Schier terzelfderlijd werd Luxemburg, wiens onzijdigheid door Duitschland gewaar borgd was overrompeld en drongen de Duitsche troepen over de Fransche grens. En bij dat alles zouden M. Poincaró en alle ware Franschen de armen moeten gekruist hebben tot van Duitschland, meester geworden in het Oosten, bevel zou komen zich ook te onder werpen. Men moet zich waarlijk afvragen, wiens belangen dezen dienen, die nu M. Poincaré aanvallen. De zaak de BroqueviSle. Er bestaat geen reden om M. de Broque- ville in beschuldiging te steÜ9n. De parlementaire commissie der XIV ge last met het onderzoek van de zaak de Bro- queville, heeft thans hare werkzaamheden beëindigd. Het verslag werd door de commissie goed gekeurd, dadelijk in druk gegeven en zal aan de lede© van het parlement worden uitge deeld. Naar wij vernemen zou het verslag luiden als volgtMen steid vast dat door M. de Broquevilie tijdens zijn ondorhoor door den onderzoeksrechter tegenstrijdige getuigenis sen werden afgelegd, en ook dat tijdens zijn verhoor door de commissie door hem niet eensluidende verklaringen werden gedaan. De commissie verklaart nochtans dat er in de houding van M. de BroqeuvilJe geen in- konsekwenlie of lichtzinnigheid te ontdekken is, en er bovendien geen aanleiding beslaat om rechterlijke vervolgingen in te spannen. In het verslag komt ook de verklaring voor dat geen enkele Belgische nij veraar zich be roepen mag op onderrichtingen welke hem De leening van een milliard voor de ver woeste gewesten zal, zooals wij gezegd heb ben, obligatien van 250 frank omvatten die aan dit cijfer uilkeerbaar zullen zijn en waar van de uitgifte 200 frank zal bedragen. Dit staat gelijk met een plaatsing aan 5 ten hon derd. De interest zal van af 10 Januari 1921 beginnen loopen. Vrij van schuldbekentenis- lasten zal hij door een jaarlijks koepon van 10 frank betaald worden. De eerste koepon vervalt den 10 Jannari 1922. Den lb April eerstkomende zullen er drie '.rekkingen met elk een lot. van een millioen plaats hebben. Voor dien datum zal dcintee- kenaar een voorloopig getuigschrift aan dra ger ontvangen, deze zal aangezegde trekkin gen deelnemen. Regcering van Huvere verschal luidt door de werden. De slotzin van het verslag gaat over tot de dagorde n. De duurtijd van den legerdienst De gemengde kommissie gelast met het be studeeren der kwestie van den legerdienst, vergaderde Dinsdag avond onder voorzitter schap van M. E. P.'Janson. De Kommissie hoorde M. Mathieu, socia listisch volksvertegenwoordiger voor Nijvel. die langdurig zijn voorstel den duurtijd op 0 maand bepalende ontwikkelde. Eene korte bespreking had plaats in betrek met de terugroepingen. M. Malhien nam ten slotte een grooler aantal terugroepingen aan, dan in zijn ontwerp voorzien w Dinsdag aanstaande zal de bespreking over het voorstel Mathieu in de Kamer aanvangen, Een pensioen aan de dochter van generaal Leman M. Carton do Wiart, minister van Binnen nenlandsche Zaken, heeft Dinsdag op het bureel der Kamer het welontwerp neerge legd, waarbij een pensioen van 5000 frs wordt toegekend aan Mej. Marguerite Le man, dochter van den roemrijken verdediger van Luik. v\A 30 VERVOLG. Do vluchtolingen haddon, zooals reeds ge zegd is, meer dan de helft van de hellin„ bereikt en begonnen zich reeds geluk te wenschen met een goede kans van ontvluch ting. Zij bedachten reeds den koers, dien zij zouden nomen, als zij den top bereikt zouden liebben, want zij wisten dat daar bovenop eene vlakte was. Op eens worden zij tot stil staan gebrachthunne ontvluchting schoen gemakkelijker te worden, want er "lagen nu twee paden, in stede van oen, voor hen open, daar liet ravijn zich op deze hoogte in twee verschillende armen verdeelde. Zij moesten thans kiezen welken weg te nemen, en dit was do reden van het stuiten hunner vaart, die echter gelijktijdig onzekerheid verwekte. Het oponthoud was slechts kort, doch lang genoeg om eene haastige verkeuning te doen. Er scheen weinig verschil tusschen de twee paden, die beiden een gemakkelijke opstijging beloofden. De gids kwam spoedig tot een beslnit. Kruis of munt, tussclien die twee, zeide bij, maar laten wij rechts kiezen, dat ziet er liet beste uit. Zijn medevluchleling had geen roden om met hem van meening te verschillen en zij namen don rechten arm van het ravijn; maar niet, voordat de gids zich den rooden doek van het hoofd gerukt had, cn dien, Belgische leening 4 t, Bt vara I Uitgave aan 200 franken per titel va:i 250 franken dus aan 80 per honderd is den toe:entlijken intent 5t.lt. Alle jaren verscheidene trekkingen met premien van 1 millioen, 250,000, 100,000 en 50,000 franken. Men kan van heden af inschrijven zonder kosten bij Théaphile Sfewetrcs, Wisselagent, 16, Onder wij sstr. Aalst. G096 De b. Minister Van de Vyvere, in overleg met zijn collega van Spoorwegen, Zeewezen Posterijen en Telegrafen, heeft den Koning een besluit ter onderteekening voorgelegd, waarhij bevoegdheid van het Hooger Comiteil van Toezicht uitgebreid wordt tot het mini sterie van Economische Zaken. De bevoegd heid van dit Comiteit strekte zich reeds uit tot het Departement van Spoorwegen, Zee wezen, Posterijen en Telegrafen, van Finan ciën, van Landsverdediging, var. Binnenland sche Zaken, van Openbare Werken en van Landbouw. zoover hij kon, in den linkerravijn had ge worpen, waar hij opeen in liet oogvallende wijze lusschun de rotsen bleef liggen. Waarom hij zich op doze vreemde wijze van het overschot van zijn hoofddeksel ont- deed, deelde hij zijn gezol niet mede, die, genoegzaam bekend mot de kennis van het prairioleveu ook geeno verklaring noodig had. liet pad dat zij nu insloegen, liot eene trekkelijk gemakkelijke opstijging toe, dit was wellicht de reden, waarom de gids ér den voorkeur aan gegeven liad. Maar evenals in velo zaken van hot leven, bewees de gemakkelijkheid van den weg eene mis. leiding te zijn* Zij hadden nauwelijks twintig passen afgelegd toen de gootvormige kloof ophield. Ilet pad liep uit op een klein pla- plateau bedekt met groole losse steanen, die van de kip daarboven afgevallen, hier wa ren blijven liggen. Met eon enkel&n blik za gen zij dat die klip onbeklimbaar was. Zij waren in een val geraakt, waaruit geen kans tot ontsnappen mogelijk was, daar zij niet konden teruggaan zonder hunne vervolgers in do handen te loopen. Da Indianen waren reeds bezig het hoofd- ravijn to beklimmen. Uit hunne stommen kon men afleiden, dat zij reeds op de plaats waren, waar deze zich splitste want hunne kreten hielden een oogenbiik op, evenals dat het geval is bij Maffende honden, die eens klaps bet spoor bijster worden. Waarschijnlijk zouden zij eerst de kloof volgen, waar de neusdoek ingeworpen was i De ex-keizer en zijn zoon beraamden een Siaaisgreep. De Nederlandsche Regeering zou aan bun uitdrijving denken. Straatsburg, 18 Jan. De Berlijnsche medewerker van een Straatsburgersch blad seint dat de Hohenzollern's misbruik zouden hebben gemaakt van het door de Nederland- sche regcering verleende asielrecht. Door toedoen van Buitenlandschediplomaten kwam de regeering te 'sGrarenhage in het bezit van een aantal stukken welke het ondubbel- zinnigste bewijs leveren van bet beramen, door den gewezen Duitschen keizer, en zijn eveneens in Nederland geïnterneerden zoon, van een staatsgreep. De kroonprins zou naar Duitschland vluch ten en er zich aan het hoofd plaatsen van de trouw gebleven officieren en soldaten. Zijn kamerknecht reisde iedere maand naar Amsterdam om er de geheime briefwisseling in ontvangst ld nemen. Ook begaf bij zich reeds verscheidene malen naar Duitschland, :onder pas, om er met de monarchisten te onderhandelen. Ook hadden geheime bespre kingen plaats in het hotel - De Oude Graaf te Amsterdam, Dezelfde berichtgever weel ook nog mede te deelen, da' de Nederlandsche regeering, als gevolg van deze onthullingen, den keizer en kroonprins zou verzocht hebben haar grondgebied te verlaten. De IsfSt. Jorisstr., 27, Aalst, aanvaard van 10 Jan. de inschrijvingen op de Nieuwe Premiclecning. Interest vrij van kosten ieder jaar op 10 Januari. /r>-- 7060 De gebeurtenissen van Fiunie d'Annunzio op reis. Uit Triest wordt aan de bladen gemeld, dat d'Annunzio weldra Fiume zal verlaten. Hij is in 't bezit van een reispas hem toe latende zich naar Zwitserland, Griekenlanden Frankrijk le begeven. Men denkt, dat d'Annunzio op zijne reis zal vergezeld zijn door vier stoutmoedige en getrouwe ardijfis. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij zich naar eene gemeente in den omtrek van Parijs begeven, alwaar hij de gast zou zijn eener bevriende familie. d'Annunzio heeft aan den gewezen ver tegenwoordiger van het regentschap van Fiume eene verklaring gezonden, waarin hij zegt zich van elke poging tot opruien le willen onthouden. Hij is weg. d'Annunzio-heeft Dinsdag in auto Fiume verlaten. De verdwenen ambtenaar aangehouden Zooals wij gisteren meldden, was een ambtenaar van» het Fransch ministerie van eldwezen verdwenen met voor een bedrag van 1.417.000 f'. waarden, en daar hij steeds stiplelijk zijne bediening had uitgeoefend en hij 61 jaar oud was, vreesde mon dat hij in een valstrik gelokt en vermoord was. De policiekommissaris Pontarlier seint nu echter dat de bediende, Elic Tortel, aldaar aangehouden werd. In een flanellen band, onder zijne kleedercn, vond men eene som van 96.000 fr. verborgen. Do 15 April is de groote dag Op 15 April zullen de drie eerste trekkin gen van de loten der Leening van een mil liard plaats hebben. Dien dag zal men op- volgenlijk de drie groole loten /an elk één millioen trekken, die dc volgende jaren uit- gelot zullen worden 15 Jamtari 1 Maart 15 April OP 15 APRIL DRIE LOTEN VAN EEN MILLIOEN In de plaatijzerfabrieken van La Louviére heeft men Maandag na twee weken verlet, den arbeid hernomen. De stilstand was eerst op een maand bepaald geweest, doch nieuwe Engelschc bestellingen hebben liet mogelijk gemaakt bet werk vroeger te heruemen. Te Haino-Saint-Pierre heeft het beheer der werkhuizen Hiard 150 arbeiders moeten af danken. In de workhuize Bouvy, te La Lou viére werden 50 arbeiders doorgezonden. In het Center, waar de bouwnijverheid oyerheerschend is, werk verschaffend aan de vier vijfden der werklieden uit de streek tegen een vijfde in de metaalfabrieken, Leb ben de uitwerkselen der krisis zich tot hiertoe weinig doen gevoelen. Alleen eene inrichting van La Croyère v.erkt nog enkel di ie dage per week. Er komen echter geen nieuw bestellingen toe van rollend materiaal, en da werpt een donkere vlek op d3 toekomst der bouwnijverheid, dewelke weldra zou kunnen denzelfden nood kennen als de andere vakken der metaalbewerking. In de werkhuizen Nicaise-Delcawe, le La Louviére, waar 1100 arbeiders gebezigc worden, heeft men Maandag den houw begon nen van 89 groote rijtuigen voor den Bel gischen Siaat, hetgeen de werklieden een zekeren tijd bezigheid zal verschaffen. Bij Robsri Van de Lanoïfe Wisselagent Esplanadestraat, 8, Aalst, inschij- ving zonder kosten van nu af op de Belgische eening van 1 milliard aan 200 franken per 'tel van 250. Trekkingen van een millioen, 250,000, enz. Interest 5 O/g. 7082 maar zoodra zij bemerkt zouden hebben van misleid te zijn, dan zouden zij terugkeeren en den anderen weg inslaan. De vluchtelingen zagen dat het (e laat was om terug te keeren. Zij sprongen te gelijk op hot plateau en begonnen tusschen de losse rotsblokken le zoeken, in de flauwe hoop hier een schuilplaats le vindon. Het was een wanhopond zoeken, evenals de drenkeling, die een stroohalm grijpt de hoop zich hoven water te kunnen houdei Op eens riep de gids zijn makker aan zijne ijde. Deze uitroep ging vergezeld van een gebaar en zacht gesproken woorden. - Kijk hier, Klapdorper, kijk dat hol. Verduiveld laten we daarin kruipen, het is misschien de eonigsle weg om ons leven een paar uren te verlengen. Toen Klapdorper' naderbij kwam, be speurde bij eene donkore holte tus3ohen de steenen, waarop da gids wees. D» opening liep steil naar benedeu en bad eenen onre gelmatig ronden vorm, eenigszins gelijkende op den hoed van een met steenen half geslo ten wel. Zouden zij daarbinnen durven gaan Zou den zij bet kunnen Hoe diep was liet wel Nommen narn een keisteen en wierp dien nyar henede Zij konden hem liooren vallen, niet op eens, maar met horten en stooten, terwijl hij leruggokaals werd van don oenen op den anderen wand. Het duurdo lang eer de steen den bodem bereikte. Doch wat deed "at er toe. Het geluid van hot neervallen bewees, dat er uitstekende punten waren 09 gevolgen. Men weet dat de wet op het drankverbod in de Vereenigde Staten op 1 Januari 1920 In voege is gekomen. Dat neemt niet weg dat er in den loop van 1920 door de Amerikanen op bedekte wijze 41 millioen gallons (honderd vier en tachtig en half millioen liters) geestrijke dranken dronken werden. Nog 51 millioen gallons alkooi liggen on der zegel in de stapelhuizen. Intussclien gaan 14,000 geheime stokerijen voort met alkooi voort te brengen. Het totaal bedrag voor stapelhuisrechten en boeien we gens alkoolliandel beloopt 23,340,G87 dol lars De bedekte handel in Whisky en alkool wordt dan ook steeds moeilijker om tegen to gaan en het feit dat automobielen aangesla gen worden waarmede soms voor een mil lioen dollars alkool vervoerd wordt, is wel teekenend. Invloed van de anti-alkooiwet op de scheepvaart. Ook wordt deze anti-akoohvet van dag tot dag heviger bestreden. Een congreslid heeft thans zijne collegas uit de Kamer bericht dat de passagiers komende van of gaande naar Europa met zorg vermijden de reis met een Amerikaan schen transallantieker te doen. Immers is dt anli-alkoolwet ook aan boord aller Amorh kaansche schepen van kracht en van een droge zeereis schijnen de Amerikanen niet le houden. Indien deze schepen geene toelating be komen wijn, bier en alkool aan boord te verkoopen, zouden de Amerikaanscho scheep, vaartlijnea zinnens zijn hunne schepen onder vreemde vlag le laten varen. waar zij misschien een rustpunt voor hunne voeten zouden kuunon vinden. Zij verloren geen oogenbiik, maar wier pen zich op den grond en kropen in de ko- kervormige schacht. Zwijgend en langzaam daalden zij af, spoedig in de duisternis ver dwijnende en op het, met rotsblokken be zaaide plateau, geon teeken achterlatende waaruit men kon zien, dat dio ooit door menachenvoelen betreden was. Gelukkig voor de vluchtelingen, dat de grot, waarin zij gekropen waren, steohts van geringe breedte was, anders hadden zij daar. in niet kunnen afdalen, zonder een val te doer. die hun het leven zeker had benomen, want de echo van den vallenden keisteen gaf eene buitengewone steile diepte aan. Doze koker scheen dan ook iets le hebben van een uit steonen opgetrokken schoor steen, met oenige vooruitstekende punton. Ze was bovendien zoo nauw, dat zij onder het afdalen met handen en knieën moesten werken, om zoodoende liet doel te bereikon. Zij gingen zeor langzaam naar beneden en gebruikten de noodigo voorzorg, overtuigd, dat een verkeerde slap, het uitgKppen van een voet ol het afbreken van een stuk rots, waaraan zij zich vasthielden, bon in de on bekende diepte kon doen storten. Zij gingen met lager, dan noodig was voor eene voor- Ioopigo schuilplaats. Hun afdalen veroor zaakte gedruiseh en zij wisten dat de India nen spondiy boven zouden zijn en hen dus zouden hooren, Q'orvolgt.) LONDEN 18 Jan. Een vreeselijk orkaan heeft over de Engeland en Ierland gewoed cu heeft or onberekenbare schade aangericht. Talrijke persoion werden door neerploffend? schouwen en dakpannen, of door omgewor pen muren gek .vetst Te Clippen ham is een cinema door den hevigen rukwind ingestort. Alles wat zich iu de zaal bevond is verbrijzeld. De driemaster Violet werd na een hevigen strijd tegen het tempeest op de pier van Southend geworpen. Het schip was op ac£ met een lading ciraent, van Antwerpen naar Londen. De schok was zoo geweldig, dat de rauür ingedrukt werd. Dc bemanning spande geheel den nacht alles in 't werk, om he! schip te redden doch \ruchteloos. Ten slotte konden zij zeiven slechts met dc grootsttf moeite aan den dood ontsnappen. Uit Newport word gemeld, dal vier scheper, van hunne schroeven en sturen beroofd war den en nu hulpeloos in het Kanaal van Bris tol de speelbal der golven zijn. Ook de hevige stortregens hebben overal groote schade aangericht. De vallei der Wvr is geheel overstroom i en het water klimt nog steeds hooger en hooger. De overheden zijn machteloos om zulks te verhinderen. De spoor baan Londen-Manchester wordt erg bedreig. Op sommige plaatsen staat het water reeds op de spoorbaan. Kasbons 5 t. li. der Stad Antwerpen uil keerbaar binnen dc 10 jaar met 1000 frank, te bekomen ter Burgersbank van Aelsf aan 940 frank. 705? IN IERLAND De brandslichlingen te Cork. Londen 18 Jan. De Times meldt, dat men alle redenen beeft om te geloovcn dat eene nieuwe kommissie zal bonoennl worden, gelast met een nieuw onderzoek over de brandstichtingen te Cork. Aanhoudingen te Londen. Londen 18 Jan. In betrek met do poging tot brandstichting gepleegd aan de depoti van de Standard Oil Company te Wands worth, bij Londen, zijn zes personci aange houden. Allen behooreu tot de Sinn-feine'rs* partij. Een brief aan den ford-roeier. Cork 18 Januari. Generaal EtricklauJ, bevelhebber der troepen te Cork, heeft aau den lord meier dezer stad een schrijven ge zonden, waarin hij er op wijst, dat de be volking geen hinder heeft van de krijgswet. Sprekende over de laatste aanvall n op policie en troepen, verklaart de generaal dat zulks niet kan blijven djiren, en hij zich ver plicht zal zien strenge maatregelen te nemen tegen de daders. Verder zegt de generaal ook nog, dat dc lijdzame houding der inwoners enkel den vrede kan benadeelen. Weg staeds aanslagen. Londen 18 Jan. Uit Galfay (IerlandJ wordt gemeld, dat een policiepatroelje aldaar in eene hinderlaag viel. Drie policieagenten cn verscheidene aanvallers werden gekwetst. Te Gappawhite werd een policieagent, Bloyd genaamd, gedood. Tc Tipperary werd een policiepost aangevallen. De aanvallers konden verdreven worden. Een policiemac word gekwetst. Te Bradford had eene botsing plaats tus schen gewapende sinn-feiners en de policie. Twee sinn-feiners werden gedood. Nog vau verschilligë andere plaatsen wer den aanslagen en hinderlagen vermeld. De aardbevingen in Albanië Er zouden dertig duizend slachtoffers zijn. Ten gevolge der laatste aardbevingen in Albanië zijn de vallei van Tepeleni, El Bas- san en 15 dorpen geheel vernield. Er ziji? meer dan 30,000 slachtoffers. Verscheidene duizenden vluchtelingen zij» van alles ontbloot. Zij zijn zonder dak en hebben noch kleederen noeh voedsel. D( koudeen de smetziekten richten groote ver. woeslingen aan. Men schrijft van heden af in, zon der kosten, ter Banque Centrale de la Den- dre, op de Nieuwe Leening van een milliard frank met loten,door der. Staat gewaarborgd. Prijs van uitgifte 200 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van dfr terugbetalingspremicn, mag de%wezenlijke. interest op nagenoeg 5,90 O/o geschal worden. 7058 In het Ely86um Dinsdag namiddag vergaderden de mini. sters in het Elyseum onder voorzitterschap van M. Millerand. De onderstaatsekretarissen, die de beraad slaging bijwoonden, werden aan M. Millerand oorgesteld door M. Briand. De raad onderhield zich over de verschil* lige kwestiën wolke in het Parlement ter bespreking zullen komen. Donderdag morgend zou eene nieuwe ministerraad plaats hebben, tijdens dewelke de bewoordingen der mini- slerieele verklaring, welke 's namiödjgs ic de Kamer zou gelezen worden» zullen vasU "esteld worden.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1