Wal Ouilsoliland ny heef! oelevord. M FORTUINZOEKERS Bs dag van de Leening. Belasting op de inkomsten Dinsdag Jan. 1921 MinislorSa van Spoorwegen. Ministerie van Landsverdsdiging Een Eagelscli onderzeeër vorgaan. Uitvoer vaa munten en staven in goud en zilver. II. Joannes Bekeering XXVII' JAARGANG NUMMER 20 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 T A T"S g CENTIEMEN V^EKELIJKS O.SO Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden lot het Agentschap IIavas,8, MartelaarpIeiD, te Brussel8, Place de la Bourse, Parij3 en C, Bream's Buildings Londres E.G.4 De Kommissie voor Herstel publiceert vol gende nota aangaande de leveringen, tot BI December 1.1. door Duitschland gedaan Kolen (met inbegrip van coke en bruin kool) 17.81S,S40 ton. Auimoniak-sulfaat 19.000 ton. Geneeskundige produkten 57.823 kilogr. Rollend matcrmal lokomolieven, 4,571 wagons, 129,555 vrachtauto's, 5,000. Vast spoormaterieel 140.000 ton. Hand bouwmaterieel 131,505 (machines en werktuigen). Sloom- en zeilschepen, visschersbooten 3,034,729 (brulo-ton). Eenheden en materieel voer de binnenvaart: 38,730 ion. Dieren 300.170 stuks. Zaden 6 802.55S kilogr. Kleurstoffen 10.587.S27 kilogr. Onderzeeschc kabels Emden-Vigo (I) Emden-Brest (1), Einden-Ténérffe (1), Em- deu-Aoores (2), A<;ores-New-York (2), Téné- riffe-Maura via (1), Monravia-Lorne(i) Lonie- Durlo (1), Monruvia-Pernambouc (1), Kon- slantinopel Constant/a (1), Yap-Shanghaï (1), Yap-Guam !l), Yap-Monado (i). De Kommissie lieeft tol 31 Dec. 1920 aan tekeningen gehouden van de volgende resti tution aan Frankrijk en België Landbouwmaterieel (aar.tal machines), Frankrijk, 13,540 Bölgie, 14 Totaal 13.560 Nijverbeidsmaterieel, Frankrijk, 184,161 Belgie, 87.040. Totaal 271.207. Bollend materieel lokomotieven, Frank rijk, 13 Belde, 394. Totaal, 407. WagonsFrankr. 6.031 Belgie, 12,897. Totaal, 18.928. Voorsi werden ook andere dingen terug gegeven, zooals titels, ceue zekere hoeveel heid meubelen, kunstvoorwerpen, enz. Tot nu toe heeft de Kommissie voor Her stel volgende verdeelingen gedaan. Kolen (tons) Frankrijk, 14,210.582 Italic, 1.G18.534 Belgie, 1,401,626- Lu xemburg, 588,098. Ammoniak-sulfaat (t.): Frankrijk, 19.000. Booten (bruto-scheepsruimte)G. Britan(e, 1,447,839 Frankrijk, 16(5,921 Italië, 121,901 Belgie, 15,831Japan, 28,678. Eenheden en materieel voor de binnen vaart (tons) Frankrijk, 37,730, Belgie, 2,000. Dieren (stuks) Frankrijk, 207,943 Bel gie, 152,233. Zaden (kilos) Frankrijk, 6,501,310 Ita lic, 200 Belgie, 301,078. Kleurstoffen (kilos)Vereenigde Staten, 3,300,143 Groot-Britlanje, 3,113,802 Frankrijk, 3,172,632 Ikdie, 1,760,810; Belgie, 1,190,375 Japan, 250,068. Geneeskundige produkten (kilos) Italië, 39,581Belgie, 12,385 Japan, 32,855. Rollend materieel lokomotieven, Frank rijk, 2,633 Belgie, 1,91 S. Wagons Frankrijk, 64,658 Belgie 65,998. Vrachtauto's: Ver. Staten, 1,314 Groot Briltanje, 1,243 Frankrijk, 2,200 Belgie 244. Landbouwmaterieel (aantal machines en werktuigen)Frankrijk, 108,932 Belgie, 21.573. Vast spoormaterieel (tons) Frankrijk, 98 Belgie, 50. SRSükpjfrtiKgeen op de nieuwe Leenireej 4 0/q, werko- jrjken intrest 50/o morden van nu afontvan. gen in het Bankkantoor Gceraerd-Marlens. Albert Liénartstraat, 10, Aalst. 6098 34 VERVOLG. Hij zag nasr den grooten steenklomp, die van zijne bedding verplaatst was, en na de rots rondgegaan te zijn e:i die van alle kan ten bezichtigd te hebben, als om zich te ver zekeren, dat de opening volkomen gesloten was. stond hij eenigen tijd met een grijn- zenden lach van zelfvoldoening op zijn ge laat te kijken. Teen de verdeeling afgeloopen was en ieder krijger zijn aandeel gekregen had, volgde er oene nieuwe scène. In een der wagens bevond zich een vat. nog altijd halfvol met vuurwater gevuld der Manken. Het werd eveneens verdeeld en rond dadelijk zijn weg door de kelen der wilden. Twee derde van de massa werd spoedig beschonken enkelen waren smoor dronken en lagen op het zand te slapen. Anderen die stevigere maag of niot zulke prikkelbare hersens hadden, bleven heter op de been. Een soort van dolle pret, scheen de zoo even nog zoo wreedaardige en woeste bende bevangen, te hebben. Zij vergaten hunno verslagen gezellen die nog onbegraven lagen en in vollen galop rondrennende met°de scalpen van do blanken op hunne sporen, schreeuwden, gilden en lachten zij, dat de toonen hunner duivelvreugde tegen de klip. pen weerklonken. Sommigen maakten stuk ken lijnwaad aan de staarten hunner paarden Maanda?, 31, Januari, werd door het Hoofdkainiteit van de Kamer van Koophan del van Brussel als DAG VAN DE LEEN ING vastgesteld. De Brusselsche handelaars die deze betoo ging zullen bijtreden, nemen de verbintenis aan, de ontvangsten van den dag van 31 Januari voor den aankoop van titels van de Leening te besleden. Het is wenschelijk dat het initiatief van de Kamer van Koophandel een schitterenden bijval behale. De Ilandel der hoofdstad heeft tot plicht uit al zijn krachten mede te werken aan den herbouw van de gewesten die Je oor- log verwoeste. Daardoor zal hij mechtig me aehclpen aan het economisch heretel van ons vaderland. Onze zoo hard beproefde provin ciën moeten herstel bekomen van de aanzien lijke schade die zij geleden hebben. Een gevoel van diepe saamhoorigheid zal onze medeburgers bezielen. Het zal hun medewer king verzekeren aan de edelmoedige bewe ging, wier doel is de pitinen weer op te bou wen en de gedeelten van ons land te doen herleven, wier roem door zooveel lijden en ellende werd betaald. Samen met-de Kamer van Koophandel van Brussel doen wij het dringendst beroep op de handelaars dringend verzoeken wij hen edelmoedig in te schrijven op de Leèning van de Verwoeste gewesten en hun bijtreding tot den Dag van de Leening te sturen. De bijtreuingen worden op het Sekrela- riaat, Beurspaleis, ingewacht. Aanplakbrieven die Den dag van de Lee ning aankondigen, zullen ter beschikking van de handelaars, ie beginnen met 25 Jan. gesteld worden. VW onuei aalste Os vjst op de kahesnas's De wet op de kinemas's zal op 1 Februari uitgevaardigd worden en op 1 Maarf in wer king treden. Vanaf laatsgenoemde datum zullen de ki nema's, waar kinderen beneden de 16 jaar toegelaten worden, hunne filmen aan het oor deel van een toezichtscommissie moeten on derwerpen. Daar waar de kinderen beneden de 16 jaar niet toegelaten worden, kan men vrij voortgaan 't is gelijk welke lilm op het doek brengen. Bijzondere toeziehters zullen er voor waken dat de wet niet zal overtreden worden. sc§sfi°I|fS van heden af in, zon der kosten, ter Banquc Centrale de la Deu- dre, op de Nieuwe Leeniug van een milliard frank met loten,door den Staat gewaarborgd. Prijs van uitgifte 2U0 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van de terugbetalingspremien, mag de wezenlijke interest op nagenoeg 5,90 O/o geschat worden. 7058 Het internationaal posttarief. Luidens de beslissingen van bet laatste Postcongres te Madrid, mogen do Beheeren, die bij de Wereld-Poslvereeniging aange sloten zijn, hunne frankeerkosteu 'in frank- goud heffen, zonder, evenwel, daartoe ver plicht te zijn. In Belgie zal het nanvangsportvan de brieven voor het buitenland zeer waarschijn lijk niet meer dan 50 centiem bedragen. Volgens de vooruitzichten en in strijd met de berichten door sommige nieuwsbladen be kend gemaakt, zal het nieuw tarief niet voor 1 Maart eerstkomende toegepast worden. vast en joegon ze op de vlakte rond totdat de ontrolde balon als wimpels uitwapperden. Somtijds pakten twee ruiters ieder een eind van hetzelfde stuk en bonden dat aan don staart, ieder van zijn eigen paard.'De twee spoorden dan hunne paarden in tegenover gestelde richting aan totdat het brak. Hij die de laatste strook behield, was de winner, met het recht om het ganschc stuk voor zich te houden. Daags na de bemachliging der karavaan maakten de Indianen, na alle sterke dran ken, die in de wagens waren, opgedronken te hebben, zich gereed tot don aftocht. De prijsgemaakte goederen, tot handel bare pakken gemaakt, werden op muildie ren, waarvan zij een aantal hadden mede genomen. geladen zooals het scheen waren zij uitgegaan met het doel om de reizigers aan te vallen. De krijgers stegon, na hunne doode mak kers begraven te hebbon, te paard en blie zen den aftocht. Voor zij liet bloedig tooseel verlieten, hadden zij de wagens bijeen ge bracht en in brand gesloken, eenigzios met het doel een groot vreugdevuur aan to leg gen, maar voornamelijk met dc gedachte be zield, dat het beter was op die wijze de spo ren van een treurspel te vernietigen, waar over de Amerikanen hun ton eenige dage tot verantwoording zouden kunnen roepen. Zij gingen niet allen dezelfde wog, maar splitsten zich in twee partijen, op de plaats zelve waar zij do nacht hadden doorge bracht, Die partijen waren echter x««r onge- Openstaande betrekkingen. Stad ANTWERPEN. Een betrekking van geneesheer slaat open bij den dienst van Toezicht op de zeden. Inlichtingen zijn te verkrijgen in bureel B van het Gemeentebestuur, Kipdorp, 9. De aanvragen dienen gezonden aan Burgemeester en Schepenen der stad. Het niew.v amnGslie-wetsvcorstel. Zoodra de heer Devèze minister van Lands verdediging geworden was diende hij, bij het bureel der Kamer, een wetsvoorstel in dat voorbereid was door zijn voorganger 31. Jas- par en dat de beschikkingen dor militaire amnestie-wet van 'J1 Oktober 4919 uitge breider maakte. Sedert dien tijd werden door den Minister wijzigingen voorgesteld die het oorspronke lijk voorstel uitgebieider maken en de strijders betreffen. Zeggen wij, zonder in bijzonderheden te treden, dat de nieuwe wet zal toelaten de veroordeeling uit te wisschen van vele oud strijders die, hebben zij in een oogenblik van afdwaling een misstap gedaan, zich nochtans in 't vervolg waardig gemaakt hebben van de genadigheid welke de terugkeer tot vredestijd kan verwekken ten opzichte van mannen die hun misstap hersteld hebben door mede te werken aan het heii vao 't Vaderland. Zoo wordt de duur van zes maand desertie, .vaarvoor amnestie kan verleend, verlengd tot het dubbel voor de. militairen die minstens een volle jaar onderdo wapenen geweest zijn tusschen 1 Augustus 1914 en 11 November 1918. Worden insgelijks geamneslieerd de inbreuken gepleegd door de militairen die in oorlogstijd, en voor het plegen der inbreuk, bij Legerdugorder vermeld, verminkt, of wegens verwondingen of ziekten opgedaan of verergerd in den dienst afgekeurd werden. De amnestie zal niet enkel vcor gevolg hebben dat de veroordeeling uit het straf register geschraapt zal worden, maar ook dut een zeker aantal strijders zal kunnen genieten van de begiftiging, van dewelke een veroordeeling beu zou beroofd hebben. S-Joj klachtenburesl. liet klaehtenbureel afhangend van liet Ministerie van Landsverdediging, thans ge vestigd in de Bolwerkstraat, 3, ie Brussel, zal zijne werkzaamheden staken en afgeschaft worden op 15 Februari 1921. 56 slachtoffers. Londen, 22 Jan. De admiraliteit meldt officieel dat de Britschc onderzeeër K. 5 met man en muis in l.et Kanaal vergaan is, den nacht van 20 Januari. De oorzaak der ramp is nog niet gekend. Een onderzoek is ingesteld') Later wordt gemeld De onderzeeër K 5 is een der laatste welke gebouwd werden. Zijne bemanning was 6 officieren en 50 man. Er waren acht torpedowerpers, twee kanon nen van 4 duim en een kanon van drie duim aan boord. Het was 338 voet lang. Het ongeluk moet voorgevallen zijn ten Westen vau Plymouth, op een 100 tal mijl van de kust. Londen 23 Januari. De Engelsche admiraliteit meldt officieel, dat de romp van den duikboot teruggevonden is. De duikboot ligt op eene diepte van 170 meters. Daar het onmogelijk is op meer dan 30 nieters diepte opbalingen te beproeven zal men wellicht nooit te weten komen waaraan dc ramp toe te schrijven is. Evenwel denkt men algemeen dat er zich eene ontploffing moet voorgedaan hebben. De duikboot K5 deed oefeningen in gezel schap van vier andere duikbooten. Er werd bevti gegeven <^n scbijnaanvaUc doen en de lijk in getal, daar de eene slechts vier per sonen sterk was. De andere die de macht der plunderaars uitmaakte, stond onder aan voering van hun opperhoofd de Gehoornde Hagedis. Deze Oostwaarts trekkende, richtte zich naar do hoofdwateron van den Big Witcbita, aan welke rivier, zoowel als aan die, welke door deze gevormd wordt, huDiie roofgronden gelegen waren. De kleinere partij vertrok in bijna Zuid westelijke richting. Zij n2mon hun weg over eencn verlaagden bergrug, die men in de Sierra Blauca vindt, als ware het doel den berg over te trokken naar da vallei Del Norte. Zij zouden die vallei zonder dien omweg, door een welbekend en veel bereisd spoor hebben kunnen bereiken maar hot scheen dat zij juist de drukten wilden ver mijden. Een dergenen, die dan tot die partij be hoorde, was dezelfde, die wij reeds vermeld den als drager van een zwaren haard en bok- kebaarden, een ander hebben wij reed3 voorgesteld als lichter van haar te zijn, ter wijl de overigen zonder baard waren. Alle vior hadden eene donker bronze °-e- laalskleuren waren naar 't scheen volbloed inboorlingen. Dat de twee met haarden legen elk ander Hollandsch spraken, was een zeker bewijs dat het geen Indianen warén. Dij met de bokkobaarden, de aanvoerder van liet viertal en ook de langste, had hot aandeel van de plundering, dat hem was toegewezen niet achtergelaten. Dit werd achter hem op den rug vau seven zwaar be- vijf duikbooten gingen gelijktijdig onder. Toen het Level gegeven werd op te stijgen, kwam de K 5 niet meer te voorschijn, Onmid- delijk werden opzoekingen gedaan, doch weldra kwamen groote olievlekken op de oppervlakte van het water en weldra kon men zich rekenschap geven, dat eene ramp gebeurd was. Tot hiertoe is geen enkel lijk kunnen teruggevonden worden. Volgend Koninklijk besluitjis gisteren in den Momlcur algokondigd Aft. 1. De bedrijfsbelasting die niet afgehouden werd van dc verscheidene wedden tijdens een gedeelte van het jaar 1920 betaald wordt maandelijks of op bepaalde tijdstippen voorafgenomen van de soortgelijke inkomsten in 1921 ontvangen; de afhouding wordt ge- cijferd rekening houdende met dc werkelijke of vermoede wedden over 1920 en met den familieloestand op 1 Januari van dat jaar; zij houdt op zoodra het verschuldig blijvend achterstal geïnd is. Op aanvraag der belanghebbenden, wordt desgevaiiende afgetrokken het gedeelte der voorschotten, gestort in uitvoering der wet vau 27 Maart 1920, dat niet op andere belas lingen zou kunnen aangerekend worden. De hoofden van onderming of van bestuur zijn gehouden afzonderlijk de inkomsten en de belastingen aan te geven voor elk der jaren 1920 en 1921. De ontvangsltekorten maken bij het einde van 1921 het voorwerp uit van naamopgaven opzicht waarvan de hoofden van besturen of ondernemingen in een of verscheidene malen de afhouding der belasting zullen doen, zon der dat deze in geen geval het vijfde der be lastbare inkomsten moge overtreffen. Art. 2. De voorafneming voorzien bij het voorgaande artikel wordt tot 1 Juli 1921 geschorst wat de bedienden en werklieden betreft wier wedden, voor eene maand niet hooger zijn dan 300 frank in de gemeenten van min dan 5000 inwoners 325 frank in dc gemeenten van 5000 tot 15,000 inwoners uitsluilelijk 375 frank in de gemeenten van 15,000 tot 30,000 inwoners uitsluilelijk 425 frank in de gemeenten van 30,000 tot 60,000 inwoners uitsluilelijk 500 frank in de gemeenten van 60,000 in woners en meer, volgens de rangschikking der gemeenten vastgesteld voor de belastin gen der inkomsten. H>n 123 ran ftefisfcSt. Jorisstr., 27, Aalst, aanvaard van 10 Jan. de inschrijvingen op de Nieuwe Premi f leening. Interest vrij van kosten ieder jaar op 10 Januari. 7060 Uitvosr van waarden en invoer van titels en coupons. Art. 1. Uitvoer van goud-of zilvermunt van alle soort en van goud- of zilverstaven, blokken en --baren raag enkel geschieden bij afzonderlijke colli, houdende alleenlijk zulke produkten met uitsluiting vao alle andere. Art. 2. De in liet vorig artikel bedoelde uitvoer is ondergeschikt aan de overlegging eener veegunning verstrekt ten name van den minister van financiën, door eenen. gemach tigde die daartoe inzonderheid zal aangewe zen worden. Art. 3. Bovenstaande beperkingen zijn niet van toepassing op goud- of zilvermunt uitgevoerd door reizigers eu die mag be schouwd worden als zakgeld, /.onder dal hare totale naam-,vaarde vijftig frank moge over treffen. Art. 4. Werden ingetrokken de minis- laden muilduireu, medegevoerd die door de twee ongehaarden geleid worden. De twee anderen bemoeide zich niet met de pakdieren maar reden voorop, onbezorgd eu op scherlsonden toon mei elkander pra tende. De zwaargebaarde man zat op een prach tig zwart paard, geen Mexicaansdien mus tang, gelijk die van zijne medegezellen, maar een groot, gespierd paard, dat zijne Arabische afkomst verried. Dat was ook het geval, daar hot hetzelfde paard was, dat Klapdorper had moeten achterlaten bij de spoedige vlucht in de rotsspleet. Ditmaal hebben we een mooien slag geslagen, zeide hij tegen den persoon die bet zwarte paard hereed. Wat hebben wij een waarde aan zijde en linten, om niet te spreken van het uitstekende paard onder mij, ik geloof dat wij onzen tijd niet ver morst hebben Gij hebt dat zeker niet, maar mijn paart zal niet groot zijn. Kom kom, mijn vriend, spreek zoo niet. Gij moest tevreden zijn met het deel dal aan uw rang toekomt. Maar ik moest niet van den buit ge nomen hebben i Zoudt gij dit niet gewild hebben Deze waarheid scheen indruk te maken op bot gemoed van den mismoedige, hij ant woordde toestemmend. Het doet mij genoegen, dat gij het er kent, vervolgde de ruiter op het zwarte paard» (Vervolgt.) terieele besluiten van 9 Mei en 12 Augustus- 1919 betreffende onderscheidenlijk den uit voer van waarden en den invoer van titels er coupons. Ministerieel besluit van 21 Jou. 1921 De gemeentekiczingen Brussel 23 Jan. Men meldt dat de gc- mecntckiezïngen zullen plaats hebben in da tweede helft van Maait of in dc eerste helft van April. Sélgisrhe leering 4 f. P? van I RïiSSsapd. Uitgave aan 200 franken per titel van 250 franken dus aan SO per honderd is den tce^entlijken interst 5t.ii. Alle jaren verscheidene trekkingen mot premien van 1 mil Hoen, 250,000, 100/00 en 50,000 franken. Men kan van heden af inschrijven zonder hosten bij Théo^sXlile SfsüOTir?. Wiaselagent, 10, Ondarwijsstr. Aalst. 6936 Eljer Aas'dajspsISeeSt door 31. BllICOUT landbouwingenieur. 1) Heel waarschijnlijk komen ze voort van kloeke planten. 2) Het doorsnijden Iaat toe de dikke patat ten mei inwendig rot, te vermijden. 3) Deze doenwijze benuttigd de beste scho len, van heel waarschijnlijk gezonde struiken, zonder een overdreven gewicht per Ha. t& vereischen, vermits dc achlcrdèeien voor menschen of dieren kunnen gebruikt worden 30.000 koppen van G5 gr. is 1950 kg. per Ha. Doch wij herhalen het, dc beste doenwijze is het uitkiezen dor moederstruiken, binst den groei. Dikke en schijnbaar gezonde knollen kunnen reeds door ontaarding aangetast zijn. Over het bewaren van pootgoed werd al hier sedert jaren, zooveel geschreven dat hei nutteloos schijnt daarover meer te zeggen. Alleenlijk willen wij aanduiden dat het bewa ren in goede sc-los, bij vast gesloten voordee- liger is voor de gezondheid der knollen dan bet bewaren op hoopen, in donkere, vochtige kolders. Het vroegtijdig rooien ol uilroeien zou volgens nieuwe doch reeds talrijke proefne mingen in Frankrijk, Amerika en England aangelegd hel ontaarden bestrijden en de opbrengsten op merkelijke wijze vermeederen Aan dit belangrijk punt begecren wij later eene bijzondere studie toe te wijden. Zeggen wij nu reeds dat het ons dikwijls aardig scheen dat men er zoo op drukte dat het hoogst noodzakelijk is het pootgoed wel laten te rijpen. Een aardappel is immers geen zaad, maar wel een ouderaardsche tak, die mogelijk meer groeikracht bezit, als wanneer hij in vollen was is, dan toen hij ten einde groei is, op voorwaarden dat zijne botten bier kie- sten genoemd genoeg ontwikkeld wezen en eene toereikende voorraad voedsel bezitten Dc wetenschappelijke bewijzen die deze zienswijze schijnen te bekrachtigen komen hier niet te pas, wij komen daarop elders terug. Volgens de voorstaanders dezer nieuwe theorie dienen de plantknollen geroeid toen ze ten 3/4 ontwikkeld /.ijn, dus voor wat betreft onze laten soorten, in September. Wij raden sterk aan die nieuwe doenwijze, op kleine schaalten proef te stellen. Zoo zullen wij ook dit jaar te werk gaan. Om dergelijke knollen wel te bewaren late men zc wel ver- groenen. Wij zegden reeds hoe liet broeien te pas kwam bij het verwijderen van 't ontaardt potgoed. Het heeft, daarenboven, voor gevolg het rotten der geplante knollen te vermijden en den oagst merkelijk te vervroegen. Komen de knollen uit donkere kelders dan hebben ze blceke, lange, zwakke schoten die men bij het planten moet afbreken of die zooniet al- rotten. De doelmatig gebroeide knollen bezit ten dikke korte gckleedde schoten, vol le-en en met voedsel opgepropt. In korten tijd ge ven ze schoonc, kloeke stammen. Overvloedig bemesten is sterk aan teraden, Stikstof en potasscn komen bijzonder te pas. Zekere personen vreezen den aardappel veel stikstof te geven. Dit is verkeerd. Wij zegden reeds dat, naar aanleiding van vei s'chilligö deskundigen, de krulziekte eigenlijk eene stoornis in de voeding is, stoornis die men vermijdt met eene goede dosis stikstof toe te dienen. Ziehier den uitslag die we verleden jaar bekwamen op een proefveld aangelegd te Auwegem, met eene overvloedige toepas sing van stikstof. Derceel zonder stikstof14.600 kgr. per Hectaar. Derceel met 500 kgr. nitrade per Heet. 23.500 kgr. per Heet. Dus een verschil van 8900 kgr. per Ileet. aan 30 maar dc 100 is 2670 frs, trekken wij daar af 550 frs. nitrate, er blijft ons een zuivere winst van 2120 fr. per Heet, Er wordt soms gevraagd op welken afstand de aardappels dienen geplant. Dit is wissel vallig en hangt af van de soort, de bemesting, de grond enz. Op zeer rijken bodem, met soorten die zich gewoonlijk zeer ontwikkelen plant men natuurlijk op grooteren afstand. Met den Industrie bekwamen wij den besten uitslag met nog al dichte rijen, 60 tot 65 cui. tuacheu de rijen en 50 cm. in de rijen. De meeat tergende ziekte blijft do gewoo* ne plaag phytopbtora infestansWij raden onze landbouwers bijzonder aan ze krachtig te bestrijden, zoo doende zullen zr een der beste middels gebruiken, om (R ontaarding te vermijtoj

De Volksstem | 1921 | | pagina 1