28 DE FORTUINZOEKERS Vrijdag Jan. 1921 Do boterpoiitiok van M. Wauters Be oorlogsschade en de Leening van een milliard Nieuwjaarsgiften yoor den Paus, Da inlérseailiesrde centerende Kond het Parlement. De gisting in Spanje E3oe spoorwegramp in Engeland; XXVII» JAARGANG NUMMER 23 Kerkstraat, 9 en 23, Aalst.— Tel. 114— 3I>A<GTÏ33L-tAH> 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüffsl-Db Gbndï H. Karei de Groote Zon op 7,27, onder 4,40 Laatste kwartier den 30 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.-l Zij veroorzaakt een afslag... in Frankrijk Reeds dikwijls is er aangedrongen, om te weten hoeveel de stocks boter bedroegen, door het ministerie van bevoorrading inge voerd, daar het algemeen was dat er gekocht was buiten male en dat het te voorzien was, dat hel ministerie van bevoorrading eenige moeite zou hebben om er zich van te ontdoen. Hel is overigens nog geen jaren geleden, d?t eene heels partij boter aan een civiel prijsken van de hand is gedaan geworden om er zeep of wagensmeer van te maker.. Overigens het gaat altijd zoo in zake be voorrading. Men bestelt maar zonder te weten of men zal kunnen verkoopen; men betaalt te duur en wil te goedkoop verkoopen, kortom men gebruikt alle middelen, waarvan een enkele spoedig den slerksten handelaar zou ten onder brengen. Deze boterpolitiek heeft echter een onverwachten uitslag gehad. Le Pelil Journal van Parijs, meldt name lijk - De hoeveelheden Hollandsche boter, door het Belgisch gouvernement aangekocht, wa ren veel le groot voor de noodwendigheden van de Belgische verbruikers. Daar de Belgi sche minister van bevoorrading er erg mede iu nesten zat, bood hij aan den Franschen bevoorradingsdienst een deel dezer boter aan, aan den prijs van 15 fr. de kilo. Zulks werd -aanvaard. Verleden week Donderdag ontving een mandataris van den Franschen bevoorradings dienst 500 vaten boter, ieder van 50 kgr. welke dadelijk aan eene groote melkerij van Parijs overgelaten werden. Twee dagen later kwam eene nieuwe zending toe, welke aan dezelfde melkerij overgelaten werd, doch ditmaal aan 14,75 fr. per kilo. De Fransche boter onderging natuurlijk den weerbols dezer zendingen. Zoo daalde de beste boter tot 16 fr. per kilo en de andere tot 15 frank. Daar er echter nog meer zendingen aan gekondigd zijn, is het te voorzien* dat de prijzen nog zullen dalen. Indien men er zich nu over mag verheugen, dat de handelspolitiek van onzen bevoorra dmgsdienst, oene prijsdaling verwekt in Frankrijk, moet men toch betreuren, dat wij er niet kunnen van profiteeren. 't Is zelfs meer dan waarschijnlijk dat onze nationale kas er de gevolgen zal van dragen. Inderdaad, deze boter kan aan Frankrijk geleverd worden, aan 15 en zelfs aan 14,75 Ir. de kilo, kosten van behandeling, vervoer en kommissie in begrepen en hier in Belgie. ondanks alle tusschenpersonen zoogezegd efgeschaft zijn, moet de boter 16,50 fr. kosten. Men kan geen anderen uitleg vinden voor deze handelwijze, dan dat het le voorzien is, dat de prijzen met de aanstaande lente nog zullen dalen en dat er dan nog meer geld zon aan verloren gaan, indien het ministerie van bevoorrading zich van zijne overtollige stocks niet ontmaakte. Een Belgisch -handelaar, te Parijs verblij vende, heelt eene kleine berekening gemaakt en bevonden, dat rekening houdende van den wisselkoers, het Belgisch gouvernement slechts 12,00 fr. per kilo boter zal ontvangen van den Franschen bevoorradingsdienst. De Belgen moeten dus 16,50 fr. betalen en voor dezelfde marchandise krijgt M. Wauters van Frankrijk slechts 12,90 fr. dus 3,60 fr, per kilo minder. Met wie houdt men hier don zot en hoelang nog Het was een brief, die, hoewel zonder postmerk, or niettemin uitzag, als had hij eene verre reis gemaakt of misschien wel in persoon was overgebracht, hij luidde aldus Waarde kolonel Ik eta op het punt mijne aan u, bij ons afscheid gedane belofte, na te komen. Mijne handelsonderneming voor een tocht over de vlakte is bijna tot stand gebracht. Mijne karavaan zal geene groote zijn omstreeks zes of zeven wagens met nog geen twintig man maar het goed dat ik mede neem is van groote waarde en wel in eone omgekeerde reden tot den om vang en bestemd voor de rices van uwe streek. Ik ben voornemens, als punt van uitgang de grensstad van Buren, in den «laat Arkansas, te kiezen en langs eene route, die onlangs door eenige onzer prai riekramers ontdekt is te gaan. Een deel van Oen wog loopt langs de rivier de Canada, die gij Rio de la Canada noemt, en aan het boveneinde van de Diano Estacudo stroomt. Deze Zuidelijke route laat ons onafhankelij ker van het jaargetij, zoodat ik in staat zal zijn de reis te doen zoodra alles klaar is. Als niets mij onderweg ophoudt, zal ik Nieuw- Mexico in het midden van November herei ken, als wanneer ik, bij voorbaat, de ver nieuwingder relatiën van aangename vriend schap, vaarvan gij de schenker en ik de be giftigde was, verzoek» Het Verbond der Samenwerkende Maat schappijen voor Oorlogsschade zal op Zondag 30 Jannari a. s. te 1 ure stipt zijne algemee- ne vergadering te Yper houden, in het ge bouw van de Rechtbank van Oorlogsschade. Men weet dat de opbrengst van de Leening van een milliard voor wie eene inschrijving van 1 tot 8 Februari a. s. zal geopend wor den, uitsluitend zal ten goede komen aan de herstelling van de oorlogsschade, zooals bepaald wordt door artikel 3 van de wet van 21 Januari 1921 betredende die uitgifte. Zij zal alleen besteed worden aan den dienst der voorschollen toegestaan door de lusschenkomst van de Samenwerkende Maat schappijen, hetzij dat het gaat over voor schotten van 70 ten honderd toegestaan vooraleer het oordeel is uitgesproken, hetzij dat het de mobilisatie van de rechterlijke titels belreft, die aan hunne leden worden afgestaan. De Beheerraad heeft gemeend dat het paste in eene algemeene vergadering bijeen te roe pen al degenen die de lastige taak, lastig onder alle andere, op zich genomen hebben mede le helpen aan de herstelling vau de schade m de gewesten van het oude slagfront. Dit gebeurd juist voor dat eene financieele medewerking gaat gebeuren die de rol bekrachtigt vervuld door de Coöperatieven aan het werk van 's lands herstel. Aan de dagorde van die vergadering Aanspraken van den heer Colaert, Burge meester Yper, en van den heer Michel Levie, voorzitter van liet Verbond. Redevoering van den heer Van de Vyvcre, Minister van Economische Zaken en de Verwoeste Gewesten; Aanspraak van den heer Buy], Commissa ris van het Verhond; Verslag over den toestand der Samenwer kende Maatschappijen; Mededeeling betreffende de Leening. 5C LIJST. Ovordracht der vorige lijsten fr. 20,500,00. La Métropolo, 100 A. b. C.. 100 M. en Mev. Maurice Henry, Brussel, 100; C. Maten- een, 100 M. en Mev. Alex. Van" Langenhove, Mechelen, 100 Baron en Barones de Kerekhove d'JExaerde, Gent, 200 Baron en Barones Jos. de IlejF-ptinne, Sf. Dcnye-Westrem, 200; IN aam loos, llamme, 814 M. en Mov. Canfyn, Gent, 100 Dre Alfred Verhaeglie, Gent 100 A. en E. van Malleghem, Nukerko, 100 Borones Mau rice van der Bruggen, Gent, 100 Naamloos, id., 300 M.en Mev. de Cuypor-Rombry, Evergem, 100; Mary El. C. Compeyn, Gent, 300 Mevr. Albert Joly, Brussel, 10Ó; M*r Lftlieu, deken van Charleroi, 285; opdat liet H. Hart van Jesus ons bcscherrae, 10; Opdat ik zoudo verhoord worden, 5; Voor eene bijzondere intentie, D. C. W. A.,5; C. H,, Gent,20; II. Jozef, verhoor mij, 1; Justin Dubois, 1. Totaal fr. 23,797,00. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bu reel van het blad of aan M. Leo Mallié, sekreta- ris, 150, Belliardstraat, Brussel. De d'AEsst. Naaml. Venn. Nieuwstraat, 27, aanvaardt kosteloos de in schrijvingen op de Leening met loten van een milliard. - 7162 te Parijs. Het Duitsche voorstel in zake de vergoeding. Met betrekking tot de kwestie van de Duit sche schadeloosstelling verneemt men, dat er aan Britsche zijde geen bezwaar bestaat tegen net voorstel van Bergmann, dat Duilschland 100 millioen lire of een ander bedrag minder dan 150 millioen lire over het eerste jaar of de twee eerste jaren zal betalen, mits het over Ik zond u deze met eene der voorjaarska ravanen, die van Independencia naar Santa Fé vertrekt, in de hoop, dat gij hem veilig ontvangen moogt. U ziet dat ik geepc moeite spaar om zooveel bijeen te krijgen als mijn vorige patroon Hans van Diokmar bezat. Ik hoop dat onze vriendschap nog vele jeren zal duren, om in ons beider belang uit te kunnen voeren wat allen onmogelijk schijnt. Ik onderteeken mij, waarde Kolonel Uw dierbare vrieud, Klapdorpbr, Welnu luitenant, zeids kolonel, toen hij de van verre gekomen brief toevouwde en weder in de schrijflessenaar legde, is het u nu duidelijker. Luitenant Mauritus kon moeielijk zijn in- wendigen toorn bedwingen, antwoordde nog- thans zoo kalm als het hem doenlijk was. Zoo duidelijk als de Zon. Een beter slag dan gij denkt, vervolg de de kolonel, want het was een dubbelde. Laten wij er nog eens op drinken. Wederom werden de glazen gevuld en wederom was de dronk van de saamverbonden bandieten gewijd san de afschuwelijke onderneming, die zij met zulk een goed gevolg ten uitvoer gebracht hadden. Toen stond Mauritus op, om naar de ha- rakkon, waar hij kwartier had, te gaan, een goede nacht aan zijn kommandant toewen- soheude. Be kolonel verlangde ook naar bed en een lamp van de tafel nemende, begaf hij zich naar zijne slaapkamer^ de vijf jaren komt tot een totaal bedrag van 750 millioen lire, waarin, naar men zegt, Bergmann toestemt. Er wordt echter reke ning gehouden met het feit, dat de Fransche regeering reeds op de begrooling voor dat jaar rekening heeft gehouden met het aandeel, dat het zou krijgen uit de 150 millioen lire, die door de geallieerden waren voorgesteld als betaling over dit jaar door Duilschland. Wat betreft de vaststelling van het totale bedrag van de Duitsche schadeloosstelling, zijn de Britsche en Fransche regeeringen het er over eens, dat de beste politiek isdit tot een lateren datum uit te stellen. De financieele kommissie te Brussel is thans bezig met het belangrijke werk van het schatten van do Duitsche aktiva en mogelijk heden, voor welk doel aan Duilschland is ge vraagd, een uitvoerige vragenlijst te beant woorden. DeEngelscheen Fransche regeerin gen achten het noodig, de uitkomst van dit onderzoek af te wachten. Bovendien wordt het wenschelijk geacht, geen definitief totaal bedrag te noemen, totdat de ekonomiscbe positie van Duilschland meer standvastig zal zijn geworden. Dit kan een paar jaren duren. Slechts 85 milliard. Parijs, 26 Jan. Heden, le 11 u. 10, kwam de kwestie der vergoedingen weer in behandeling. De Raad nam eerst kennis van een verslag van den h. Doumer. Daarop werd de h. Delacroix zerzocht onmiddelijk aan de besprekingen le komen deelnemen en werden Belgische, Engelsche, Ilaliaansche en Fran sche deskundigen binnengeroepen. De Fransche atvaardiging zou zich, naar verzekerd wordt, voor de bepaling van een vaste som hebben uitgesproken. De Geallieerden zouden' het eens zijn om van Duilschland S5 milliard zonder interest teeischen. Maar mocht Duilschland erin sla gen te bewijzen dat hef, naar zijn bewering reeds 20 milliard, zoowel m spectio als in koopwaar en bezettingskosten heeft betaald, zou die som op G5 milliarb worden terugge bracht. l)ie terugbetaling zou in koopwaar mogen gebeuren en over een aantal jaren verdeeld. Do zitting van Woensdag namiddag. De hoogere raad heeft zich Woensdag namiddag bezig gehouden met de herkenning der Ballischeen Kaukasusclie Staten. Nadat M. Berthelot de toestand had uit eengezet, legden graaf Sforza en lord Curzön wederzijdsch de Italiwmsclic en Engelsche zienswijze uit. De raad is gunstig gestemd voor wat be treft de B'altische stalen. Voor Kaukasus en Georgie zijn er eenige opwerpingen gedaan. Hier moet men vooral rekening houden met het feit dat Rusland naar alle waarschijn lijkheid zal weigeren deze staten te erkennenn. Wel is waar hebben de Sovjets reeds de nieuwe republieken herkend, doch de Sovjets zijn zeer veranderlijk van gedachte en aldus kan de toestand in een paar dagen totaal gewijzigd zijn. Van den anderen kant zijn Georgie en Kaukasus ook bedreigd door de Turksch» nationalisten. M. Jaspar verklaarde, dat M. Van der Velde onlangs eene omreis gedaan had in Georgie en dat M.. Van der Velde van oordeel was dat deze staat kon herkend worden. Ten slotte stelde M. Lloyd George voor, aan den gezant van Georgie te Parijs, zelf te vragen wal hij van de kwestie dacht en dit voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Het verslag van maarschalk Foch. Woensdag morgend heeft maarschalk Foch aan den sekretaris der conferencie het verslag laten geworden, dat de raad hem gelast had op te maken in betrek met de overtredingen van het verdrag van Versailles door de Duit se hers. Eene schilderij voorbijgaande, die aan den v^and der zaal hing, het portret van een schoon meisje voorstellende, stond hij daarvoor stil, staarde er|een oogenblik op. en zag toen in eenen daarnaast hanganden spiegel. Even als of er iets in het glas was, dat zijne schaduw diep in zijne ziel drong, zoo op eens veranderde de uitdrukking van blij den triomf, die op zijn gelaat stond, in eeu blik van moedelooze bitterheid. Een is er weg, zei hij in eene half ge mompelde alleenspraak, een deel van de vlek is afgewasschen. Maar de ander maar zij waar, waar Haar beschermer, die zich mijn vriend durfde noemen is thans opgeruimd, maar haar, de dochter van Dickmar, waar zal ik haar vinden, om mij te kunnen wreken op allen die van Dickmar genoemd worden of hem afhangen. Bij deze woorden waggelde hij naar zijne kamer. Luitenant Mauritus kon de slaap niet vat ten, de inhoud van den brief vau zijn kolo nel zweefde hem steeds voor oogeo. Welk een hoos wicht van een kolonel heb ik, sprak hij bij aich zelve, hij noemt zich de vriend van Klapdorpor, die met hem zijne winsten deelt en niettegenstaande deze duidelijke be wijzen van vriendschap die Klapdorper hem betuigd, lokt hij hem in een val, laat hom plunderen, ja wil hem zelf dooden. Vol afsohuw yoor zijn kolonel viol hij in slaap. V/ederom een aanslag te Parijs. Een Armeniër, Terzacharian genaamd heeft gisteren een revolverschot gelost op M. Avedis Aahriel, voorzitter der Armeniaansche afge vaardiging ter vredesconlerenoie van Parijs. De aanvaller is een 21 jarig student. Reeds verscheidene malen had hij zich bij den president der Armeniaansche afgevaar diging aangeboden, om onderstand te verkrij gen.. Ten slotte begon zulks den president te vervelen en toen Terzacharian zich gisteren morgend weer aanbood, werd li ij door den knecht afgewezen. Terzacharian wierp den knecht op zijde en sprong het kabinet binnen. Hij eischte van dezen 1500 fr. Do president weigerde en ziende dat Terza charian een revolver te voorschijn haalde, gebood hij hem liet wapen op tafel neer te leggen. Leze weigerde en daar hij op M. Avedis mikte, sprong deze naar hem toe en greep hem bij den pols. Op hetzelfde oogen blik grepen de sekretarissen van den presi dent den indringer bij de keel. Nu ging een schot af, dat gelukkiglijk in den muur ver loren ging. De aanrander werd aangehouden en aan de policie overgeleverd. Hij weigerde te ant woorden op de vragen welke hem gesteld werden. Bij FA. Robert Van de Lanotte Wisselagent Esplanadestraat, 8,Aalst, inschij- ving zonder kosten van nu af op de Belgische eening van 1 milliard aan 200 franken per itel van 250. Trekkingen vaneen millioen, 250.000, enz. Interest 5 0/o- 7151 BELGIE EN ENGELAND Sprekende over de handelsbetrekkingen lusschen Groot-Brittanniö en België, zegt de' Daily Chronicle- Geen Europeesch land dat door den oorlog te lijden had, werkt krachtiger aan zijn her stel dan België; geen ander land dan dit biedt in verhouding zulk groot afzet gebied voor onze handel. Indien de Britsche handelshuizen zich kon den ontdoen van zekere gewoontens, dan zou hun vooruitgang, niettegenstaande het be zwaar van den wisselkoers, merkwaardig kunnen worden. Da socialisten en de zaak de BroqueviHe. De socialistische parlementaire groep heeft Woensdag morgend vergaderd om le onder zoeken of er reden bestond om in de Kamer een debat uit te lokken over liet verslag der parlementaire commissie die zich met de zaak de Broqueville bezig hield. De gedachten waren verdeeld. De vergade ring verzond de verdere bespreking tot van daag, om de groep gelegenheid te geven, de leden te raadplegen, die de beraadslagingen van de commissie der XXI bijwoonde. Een wetsontwerp betreffende beroepsonderwijs. Een wetsontwerp werd Woensdag op het bureel der Kamer ingediend, betreffende het beroepsonderwijs en de vakopleiding. Dit wetsontwerp berust op een algemeene en strenge locpassing van den 4n graad. Het doel er van beslaat in de opleiding der jonge lingen lot volmaaktere uitoefening der am bachten, landbouw, nijverheid, mijnbouw, scheepvaart, visscherij, enz. Het wetsontwerp is onderteekend door MM. Van Caneghem, Poullet, Vérgels, Tschoffen, Hejman en Catteeuw. De Buryersbank van Aetoft St. Jorisstr.» 27, Aalst, aanvaard van 10 Jan. de Inschrijvingen op de Nieuwe Premieleening. interest vrij van kosten ieder jaar op 10 Januari. 7060 Levend begraven. In den letterlijken zin, waren Klapdorper en August Noraraen levend begraven. Zij begrepen nu, wat het vreemde gestom mel, dat hunne verwondering opgewekt had, geweest was. Geen toevallige rolsbreuk of het vallen van eeu steenklip, zooals ze half vermoed hadden maar een groote rolsklimp door de vereenigde krachten der wilden voortgerold, totdal die op de monding van de schaft rustende, die geheel bedekte en afsloot. Het was gedaan zonder eenige zekerheid dat zij er in waFen, wellicht alleen om vol komen zeker te zijn van eene onmogelijke ontsnapping. Voor de twee zoo wreedaardig ingesloten mannen was dit onverschillig, want zij wisten, dat er, in geen geval, hoop op uitkomen was, zoodat het hun toescheen, levend begraven te zijn. Geen van heiden dachten de dood te kun nen ontkomen, maar, niettegenstaande deze gedachte, beproefde de gids begiftigd met eene Ilerkule's kracht, den steen te bewe gen, toen hij wist hoe die lag. Met zijn voet tegen de wanden steunende en zijn schouder tegen do steen boven hem drukkende had hij eene kracht ontwikkeld, die oen geladen wagen van zijne wielen zou hebben gelicht. De steen verroerde zich mot al die inspan ning niet. Er wasgeone beweging aan deze klomp tc bespeuren en hij zou met gelijk gevolg hebben kunnen pogen, om een berg van zijn basis to verzetten, (Vervolgt,) Barcelona, 24 Januari, Daar er ecus' betooging van de syndikalislen was aange kondigd, bad do policie bijzondere maatrege*» len genomen, maar de orde werd niet ver stoord. Eene poging om eene sbkiüg van" 2-1 uur uitte lokken,, als protest tegen liet dood schieten van een svnaikalist door de politie, is volkomen mislukt. Madrid, 21 Jan.In de parlementskrm- gen gelooft men, dat dc heer Dato zich niet met de samenstelling van een nieuw kabinet zal beslaten, tenzij hij bij de hoofden dei- verschillende groepen steun viude voor de aanneming van zekere maatregelen ten fop- zichte der beambten van liet Ministerie van Geldwezen. AAA- Londen 26 Jan. Eene vreeseüjke spoor wegramp heelt plaats gehad te Red Ilomc, lusschen Wclkspool en Newstown, op de Umbrian baan. De expresslrein van Aberstwylh is er i* botsing gekomen met den lokaaltrein vau Ukatchurch. De schok was uiterst geweldig. De twee lokomotieven waren letterlijk in elkaar gedrongen en verscheidene waggons van beide treinen werden verbrijzeld. Hart verscheurende hulpkreten stegen van onder de puioen op, doch 't duurde een hcelen tijd vooraleer de reddingswerken konden aange vangen worden. Volgens dc eerste berichten zijn er twaalf dooden, waaronder een lord van Engeland, oom van den markies van Londonderry, een stoker, een machinist en een treinoverste. De oorzaak der ramp is nog onbekend. IN DUITSCHLAND Eene vrijspraak. Eene Duitsche jury heeft een onderofficier,, die tijdens de staatsgreep van von Kapp zes personen door den kop gescholen had vrij gesproken. Eene motie der meerderheidssocialistsn in den Reichstag. De groep der meerderheidssociaHsten van den Reichstag heeft eene motie neergelegd," waarbij gevraagd wordt, dat de minister dei Réichsweiir aan den 'Reichstag zoo.spoedig mogelijk inlichtingen zou bezorgen over d* hoeveelheid wapens en munitie welke in iede? ;arnizoen voorhanden zijn. Nog steeds verborgen wapens Die Freiheil meldt, dat men te Koenings- bergen een geheime wapendepot heeft ont dekt. Er waren daar 12 kanons verborgen, welke door de ontwapeningskonimissie dei verbondenen in beslag genomen werden. Do onthullingen van M. Bernstein Berlijn 26 Januari. M. Kerenski, gewe zen voorzitter van den Russischen minister raad, heeftjiit Parijs aan de Vorwarts eeu telegram gezonden, om M. Bernstein geluk te wenschen wegens zijne onthullingen iit zake de toelagen door den Duilschen leger staf aan Lenine verleend. M. Kerenski ver klaart zich verder bereid, voor gelijk welke rechtspleging, de feiten door M. Bernstein aan het licht gebrach, onder eed tc beves* tigen. M. Bernstein heeft nog verklaard, dat hij reeds in 1919 door gekende nationalisten op da hoogte gebracht was, doch dal hij dan nog het juiste cijfer niet kende van het bedrag dat aan Lenine betaald was, om de Russische revolutie te ontketenen, 't Is slechts later dai hij vernam dat Lenine 50 miljoen mark getrokken heeft. De betrekkingen met itaiie Berlijn, 26 Januari. De nieuwe gezanl van Italië verklaarde aan een medewerker van de Vo&sischeZeitung dat alle Europeesche volkeren eerlijk moeten samenwerken om do huidige krisis te bestrijden. De gezanl zegde verder, dat hij al het mogelijke zal doen, om de handelsbetrekkingen lusschen DuiischlamJ en Italië te ontwikkelen. vVv Belgische leening 4 t. h wan I milliard. Uitgave aan 200 franken per titel van 250 franken dus aarr 80 per honderd is den xcezentlijhen inter*I 5t.h. Alle jare^erscheidene trekkingen me» premien van 1 millioen, 250,000, 100,000 en50,000 franken Men kan van heden af inschrijven zonder kotten bij Théophile Stevens, Wisielageut, 16, Ouderwijsatr. Aalat. 6096 Groote diefstal te Parijs. Een Peruviaan voor l millioen bestolen. Uit Nizza wordt gemeld dat M. Ayulo» handels-attaché bij het Peruviaansche gezanU sohap le Parijs, slachtoffer werd van een, juweelendiefstal ter waarde van meer dan een, millioen fr. M. Avulo die met zijne echtgenoote in eei^ hotel logeerde, werd 's nachts van deze waar den beroofd. De dief was in het- Slaapvertrek getreden en kon de ju weetal. en portefeuille stele* zonder geweld te moeten gebruiken.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1