29 BE FORTUINZOEKERS Bo gsheiia stokerijen. Zaterdag Jan. 19-21 Dwaze geldverspilling. Os iniésgealliserde contacts Esae practitine gift aan tis Haegsschao! van Lsuvon- Berlciit aan ds pdsmrtiüsserde militairen. Rond het Parlement. Erge zaak te Stekene Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. XXVII' JAARGANG NUMMER 24 114— - 3 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.53 Uitgever: J. Van Nuffel-De Qkndt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich to wenden tot liet Agentschap IIavas.S, Martelaarplein, te BrusselS, Place d3 la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 fe/ -vr ygT- A- H. Frandscus van Sales Zon op7,26, onder 4,41 Laatste kwartier den S08 M. Woeste heeft aan den minister van Openbare Werken de vraag gesteld of liet huidig kabinet ofwel 't vorig babinet is, het welk de werken lieoft goedgekeurd die aan het Paleis en op het Plein der Natie worden uitgevoerd Welk liet bedrag van deze wer ken geweest is, die buiten het Parlement om uitgeschreven werden vernemen wij thans uit het at twoord van den Minister van Open bare Werken. Vooraf zegt de minister, dat iot deze werken besloten werd door het bureel van Senaat en Kamer van volksvertegenwoor digers. De onkosten van de werden worden geraamd op 1.150.000 fr., verdeeld als volgt voor de werken van verandering van 't eere plein in tuinen langs de wetstraat en langs den Letr enschen Steenweg 240.900 fr. voor liet bouwen vail schoormuren, 20.000 voor1 "betreft de onder-kommissie aangenomen. Deze zou Vrijdag vergaderen. In officieele Fransche kringen is men van oordeel dat het voorstel van" M. Jaspar de ouderhandelingen zeer zal bespoedigen. FJ1. Vonizelos te Parijs. Parijs 27 Januari. Le Temps meldt, dat M. Venizelos gisteren uit Nizza le Parijs is aangekomen, op aanvraag van M. IJoyd George, die hem wenscht te raadplegen over het Turksch-Grieksch vraagstuk. M. Venizelos had reeds gisteren avond een onderhoud mei de Engelsche afgevaardigden ter conferencie. de ijzeren afsluiting langs boide straten genoeg 600.000 fr., voor het aanleggen van een weg in asfalt rondom de tuintjes, 64.000 fr. enz. Bij voornoemd bedrag van 1.150.000 IV. komen nog 150.000 frank onvoorziene kosten. Deze dwaze geldverspilling is een schakel te meer aan den langen ketting van besparin gen, zooals men deze opvat in onze Ministe ries; geen enkel reden pleit voor de noodza kelijkheid van den aanleg van de tuintjes voor liet Parlement. Wel hadde men niet deze aanzienlijke som gansch een West- Vlaamsche dorp kunnen wederopboinven. IJdele wensch Die onmisbare tuintjes, met een beplanting ter waarde van 40.000 fr. beide poorten waarvan da automatische sluiting 40.000 fr. kost, dit alles gaat voor. Tol slot de onschuldige verklaring, dat ei' geen stemming van het Parlement tusschen gekomen is. .We gelooven het graagWie, ook zou dezen onzin goedgekeurd hebben to s. Donderdag avond zetelde de Hoogere Raad van 4 1/2 tot 8 ure. De zitting werd grootendeels ingenomen door een antwoord van M. Lloyd George aan M. Domner. De Engelsche kabinetsoverste verklaarde onder meer, dat niemand er aan twijfelt, dat Duilschland verplicht is de aan gerichte schade te vergoeden, 'l Blijft echter le zien in hoeverre Duilschland bekwaam is ie betalen. Men kan hel onmogelijke niet fiischen. Er isgezegd geworden, dat Engeland andere belangen heeft dan zijne Verbon denen. Daar is niets van. Het Engelsch gouvernement eischt evenals zijne bondge- nooten, dat Duilschland alles botalle. overi gens, Engeland moet 22 per cent trekken van de totale vergoeding. Frankrijk, dat zooveel geleden heeft, moet den voorrang hebben, doch het is niet moge lijk Duitscbland te verplichten zijne bosschen en zijne mijnen le verpanden. Het is ook niet mogelijk heel Europa te laten overstrooraen met Duitache produkten. Zulks ware gevaar lijk voor alle verbondenen. M. Doumer heeft zedëlijker wijze gelijk, doch zijne voorstellen zijn praktischer wijze niet uitvoerbaar. Volgens M. Loyd George zou volgende proceduur moeten gevolgd worden 4. Hel bedrag der vergoedingen en bel stelsel der betalingen vaststellen. 2. Duilschland verplichten zijne financen in orde te brengen en een belastingstelsel ir. le voeren. o. Eene conferencie in den aard van deze van Spa, 't is ie zeggen tusschen Verbonde nen en Duitschers samenroepen. 4. De kwestie moet bepaald door de Ver bondenen afgehandeld worden. Nadat M. Briand had doen opmerken, dat 38 VERVOLG» Geen men^ch z.ou deze rotsklomp van zijne plaats hebben kunnen brengen, en ten minste moesten daarvoor twintig Indianen aan het werk zijn geweest. De Indianen waren ge slaagd in hun opzet en hunne slachtoffers waren nu hulpeloos opgesloten in de don kere grafspelonk om langzaam om te ko men. HëUis met ons gedaan, denk ik, zei de gids toen hij weder op den rand stapte, om de bijzonderheden aan zijn makker mede te doelen. Klapdorper klauterde nu naar boven om zelf te zien. Hij onderzocht de rand der ope ning, waar liet rotsblok op rustte, welk on derzoek bij alleen op het gevoel kon doen. Geon sprankje licht drong naar binnen en en in het ronde tastende kon hij noch spleet lioch holte bespeuren. Er was wel onkruid eu gras, nog warm en smeulende, het over schot van wat in brand was gezet om hen te berooken. De rotsklomp rustte op zijne bedding van daar dat die zoo paste en elke scheur of spleet toesloot. Zijn onderzoek gedaan hebbende, keerde bij tot zijn medegezel omlaag terug. Hopeloos stamelde Noramen moede loos. Gij denkt, dat er kan® bestaat om .bier Hit le komen, zeide hij vragendor wijs. Ik geloof van ja, en eone goede ookL zoo de ekonomische toc-sland van Duitscb land zulks toeliet men zich aan het verdrag van Versailles moest houden, stelde M. Jaspar eene transaciioneele forrauul voor. Men zou nu het totale bedrag der \ergoe- dingen niet vaststellen, doch minima-ver goedingen bepalen, welke later zouden kunnen vermeerderd worden, naarmate Duilschland ekonomisch zou opstaan. M. Jaspar stelde dan voor eene onder kommissie te benoemen, welke zou gelast zijn de grondslagen van een akkoord op te zoeken. Deze grondslagen zouden onderwor pen worden aan de experten der Verbondenen der Duitschers welke binnen kort te Brussel moet vergaderen. Over dezer oordeel z.ou dan in laalsten rang door den Hoogeren Raad beslikt worden. De conferencie heeft het voorstel voor wat Mevrouw de le Vau, weduwe van den ge neraal van dieD naam, geboren Heullart d'Arcy, beeft den Koning laten weten dat zij besloten heelt, te akkoord met bare zuster mej. Heulhait d'Arcy, aan de Hoogeschool van Leuven de prachtige bibliotheek te schen ken, nagelaten door haren vader, doktor Heullait d'Arcv, benevens hare verzamelingen kaarten en gravuren. In het geheel is er kwes tie van omtremt 6000 volumen, waaronder belangwekkende handschriften, zeer oude uitgaven en gansch merkwaardige platen. SSeÜJjsscfTse Beesaie-ag 4 5» Sa van 3 3ïi8§3§3i8*dU Uitgave aan 200 franken per titel van 250 franken dus aan 80 per honderd is den roezen tl ij ken intent 5 t.h. Alle jaren verscheidene trekkingen met premien van ImiUioen, 250,-000, 100,000 en 50,000 franken. Men kan van lieden af inschrijven zonder kosten bij Théoishile Sfcewetrcssj Wisselagent, 10, Onderwijsstr. Aalst. 0096 Aan den Belgischen minister van financen werd gevraagd 1. Hoeveel geheime stokerijen werden ont dekt a) Tusschen 25 November 1918 en 27 Au gustus 1919. b) Tusschen 28 Augustus 1019 en 31 De cern bor 1920? Volgens de gewichtigheid der inlichtin gen, den duur der vervaardiging en alle andere inlichtingen waarover de fiscus be schikt, welke hoeveelheid alkohol meent deze dat er aldus op bedrieglijke wijze werd ge stookt en aan den man gebracht j. Hoeveel bedrag eu over het geheel de geldboeten ontvangen hetzij ten gevolge van minnelijke schikkingen tusschen den Staat en de overtreders, hetzij ten gevolge van dezer veroordeelingen 4. Hoeveel zou de Staat hebben ontvangen indien hij heel de fabrikalie en den verkoop van den alkohol waarvan sprake onder 2°, had kunnen nagaan fóntwoor-d 1. Het gezamenlijk gelal geheime stokerijen welke sedert 25 Novem- Zoo, wat geeft u grond lot dio ge dachte Reik mij mijn bowiemes aan, 't ligt daarachter u in het hol. Klapdorper deed als verzocht werd. Het zal er grootendeels van afhangen' welke soort van rots het rondom ons ie, 'li® in elk geval geen keisteen. Ik geloof eer dat hal kalk- of zandsteen is. Als dat zoo i®. Als dat zoo is, dan behoeven wij hier niet langer te blijven, dan noodig is om bevei ligd te zijn tegen die bloeddorstige wilden. Wat meont gij dan De duivel hale mij als ik u begrijp. 't Is toch zeer eenvoudig I Als deze klip alleen van zandsteen is, of van eene oven zochte zelfstandigheid, kunnen wij ons eanen uitweg graven onder den steenklomp door. Ha, daar dacht ik niet aan. Wat gij zegt laat zich hooren. De grond is op het gevoel zacbt, zeide Klapdorper nadat hij zijne hand onder eene der uitstekende punten gestoken had. Alleen zou ik eenig licht willen. Maar tooh geloof ik in den donker te zullen slagen. Er was een oogenblik van stilte, dat ge volgd werd door een klinkend geluid als van het lemmer van een mes, dat bij herhaling legeu steen geslooten werd. Het was Klap. dorper die zich mot het bowiemes een stuk van de rots sloeg, welke aan den kant van de schacht uitstak. Het geluid klonk den man aangenaam in het oor j want het was niet de schrille me- ber 1918 tot 1 Januari.1921 werden ontdekt, is verdeeld als volgt 577 ontdekkingen tusschen 25 November 1918 en 27 Augustus 1919. 417 ontdekkingen tusschen 28 Augustus 1919 en 31 December 1920. 2. Behalve in uitzonderlijke gevallen, weet het beheer niet hoe lang de ontdekte geheime stokerijen gewerkt hebben en het is niet mogelijk met eenige zekerheid te schatten hoeveel alkohol er daar vervaardigd werd. Aangemerkt dient nochtans dat weinige geheime stokerijen er in slagen groole hoe veelheden alkohol te verkoopen, wegens de moeilijkheden van allen aard waarmede de zuiverheid der waren gepaard gaat. 3. Het opmaken vau de .lijst.der door de geheime stokers balaa-de boeten zou tamelijk veel lijd en briefwisseling vergen met de provinciale diensten van liet ministerie van financiën. Indien het achtbaar, lid aandringt om de gevraagde inlichtingen te bekomen, zal hem naderhand voldoening geschonken worden. Dc d ior de rechtbanken uitgesproken boe ten (10,000 fr. bij eerste overtreding) kunnen doorgaans maar vooreen klein gedeelle inge vorderd worden, want meest al de gebeimi stokers zijn onvermogend en bezitten gcene goederen welke zouden kunnen dienen voor het uitvoeren van de veroordeelingen. •4. Zie antwoord op nr 2. Hel beheer vergt altijd de betalingen van hetaccijnsrechl voor de ontdekte alkohol bij de ontdekking van eene geheime stokerij. De door den Staat geleden schade wordt dus vergoed in do mate dal het bewijs ervan kan geleverd werden. De gedemobilis?cr<ie militairen die tot lieden nagelaten hebben hunne rechten te doen gelden in zake soldegelden voor gevan genschap of interneering, demobilisatiever- goedingen, toekenning van frontstrepen en dienstlijdstrepen, enz, worden verzocht hunne vraag voor 15 Februari 1921 aan liet Mini sterie van Landsverdediging te laten go- worden. Eens die dngteekening verstreken zal gcene enkele reklaam uog aanvaard worden. Zullen alleen nog in aanmerking genomen worden de aanvragen die eene' vertraging aanklagen in de uitbetaling der golden waar voor reeds vroeger geschreven werd. Commissie voor goedkoopan woningbouw. De wet van 11 October 1919 geeft enkel aan de door de nationale Maatschappij van goedkoope woningen de macht om voorschot ten voor woningbouw uil ',a koeren. Een groot aantal leuc:. der middencom missie hebben om hetzelfde voorrecht ver zocht voor de gemeenten. Die zienswijze wordt bestreden in eene nota van het minis tcrie van Arbeid c.i Nijverheid. Niets belet, aldus de nota, dat de gemeentebesturen o- rechtstreeks tc werk gaan, door het instellen van cen,e erkende maatschappij. M. Tibbaut toonde aan dat het, in elk ge val, noodlottig zou zijn, in de tegenwoordige omstandigheden, tegen welkdanig initiatief ook, in te gaan. Het groote vraagstuk is woningen le bouwen. Hij zou de toepassing zelf uitbreiden, mits eenige voordeden tol hel privaat initiatief. Ook de leen- en kredietmaatschappijen wenscht hij zoo breed mogelijk van de vo r- recblen dei' voorgestelde wet le iaten genie ten (d® maatschappijen voor woningenaan koop uitgesloten). De stemming zal eerst Donderdag a. s. plaats hebben. taalklank, dio kwarts of graniet geeft. Inte gendeel, hot staal trof hel met een zachte, doffe weerklank en hij kon voelen, dat het mes er gemakkelijk indrong. Zandsteen, zeide hij, of iets dat ons even goed helpen zal. Ja, Nommen, er is nog goede kans voor ons, om uit deze af schuwelijke gevangenis te geraken, houd dus moed, kameraad. Het zal ons een paar dagen graven kosten. Misschien is dat zoo veel te beter. De Indianen zu'lon zeker een dag bij de wagens blijven. Daar zullen zij genoeg voor hun vermaak vinden. Onze ar beid zal grootendeels afhangen van de soort van steen, die zij over het hol gerold heb ben. Heriunert gij u ook het model van den steenklomp. Het was eon groote keisteen, die mij voorkwam ten minste tien voet aan iederen kant le hebben. Het bevreemd mij nu, boe de klungels hem gerold hebben 't moet eeo werk zijn geweest, waaraan allen hebben samengewerkt. Wisten wij slechts het recute punt om te beginnen. Zonder dal moeten wij in den blinde werken. Welaan, wij moeten geen tijd verliezen, maar onverwijld met de steen boring beginnen. Met ieder uur vermindert onze kracht. Ik liet u het bowiemes krijgen om le beginnen. Ik zal de eerste proef nemen en daarna werken wij om beurten. Van zijn mes voorzien klom Klapdorper weder naar boven, en spoedig daarop hoorde de gids liet klinken, gevolgd door het geraas ▼an stukken steen, die losraakten en neder- De zaak de Broqueviila De socialistische linkerzijde van de Kamer heeft andermaal vergaderd Donderdag mor- gend om 10 u. 30. Het nieuws als zou de meerderheid van de groep besloten hebben eene bespreking van het geval de Broqueville in de Kamer te doeu plaats hebben, was ongegrond. De socialistische linkerzijde heeft besloten daaromtrent geen debat aan tc vangen. Ds amnestiewet Gisteren Donderdag vergaderde opnieuw de middenafdecling voor de amnestiewet, onder voorzitterschap van den heer Tibbaut. Al de ledeu blijven van gevoelen, dat dc grootst mogelijke uitbreiding aan deze moet worden gegeven en in dien geest bad dan ook eene bespreking plaats. De heer Harmi&nie droeg een verslag voor dat, rails nog enkele aanvullingen, algemeen wordt goedgekeurd Dit verslag zal in eene volgende vergade ring nogmaals worden bespreken om dan zoo spoedig mogelijk te kunnen neergelegd en aan de leden der Kamer uitgedeeld te worden. Ds burgerlijke slachtoffers van den oorlog De middenafdeeling, belast met het onder zoek van het wetsvoorstel tot schadeloosstel ling van de burgerlijke slachtoflers van den oorlog, heeft M. de Liedekerke tot versl; gever aangesteld en heeft dezen verzocht zich in betrekking te stellen met het ministerie van Economische Zaken, ten einde naar eon oplossinglezoeken van debetrokken kwestie. S2aj SS. da Laiiatfce WisseiiigentEsplanadestraat, 8,Aalst, inschij- ving zonder kosten van nu af op de Belgische oening van 1 milliard aan 200 franken pet ite! van 250. Trekkingen vaneen raillioen, 250,000, enz. Interest 5 0/q. 7151 SN DU3TSCHLAND Duilschland maakt nog nieuwa kanonnon Le Tcmp.s verzekert, dat onder de kanon nen welke te Ivoeningsberg aangeslagen wer den, zich twee obuswerpers bevindeu van een gansch nieuw model. Generaal N'ollet, voorzitter der kontrool- kommissie, welke thans te Parijs vertoeft, is o n middel Ijk over dit nieuwe feit ingelicht geworden. Voor de Duilsche propaganda in den vreemde Tijdens de bespreking der begrooting van Buitenlandsche Zaken in den Reichstag, heeft M. de Rheinbahen gevraagd, dat bijzon dere personaliteiten aan de verschülige ge zantschappen, voornamelijk deze van Londen, Parijs, Washington en Rome zouden gehecht worden, ,om er Duitsche propaganda te maken. Graaf Bernstorff beknibbelt de oude keizerlijke politiek. Graaf Bernstorff, dc gewezen Duitsche gezant in de Vereenigda Staten heeft op eene kiesmceting de oude keizerlijke politiek beknibbeld, en zijn spijt uitgedrukt dat zijne verslagen over Amerika totaal zonder uit werking gebleven z.ijn. Ean Duitsch Amerikaansch incident Berlijn, 27 Jan. Twee Amerikaansche detektieven poogden twee Amerikaansche deserteurs aan te houden te Eberbach (Baden) Z'j werden echter zelf aangehouden door de Duitsche policie en de deserteurs konden ontsnappen. Dit incident, dat door de Duit sche bladen zorgvuldig verzwegen wordt, gaf evenwel aanleiding tot een debat in bet parlement van Baden. Aangeslagen dagbladpapiör Te Keulem, zijn 45 wagons met dagblad papier, dio over de Nederlandsehe grens vielen. Om zijn hoofd, dat door het verlies van neusdoek en muts ontbloot wa®, legen de vallende stukken te beschermen, trok de gids zich in hetzelfde hol terug, dat hen aanvankelijk beschut had voor de fileenen, die de Indianen geworpen hadden. Uit de vallende rotsstukken, hun omvang en getal, kon hij opmaken, dat zijn makker goed voortgang maakte. De gids snakte er na hem in zijn werk le vervangen, on riep oen daartoe strekkend verzoek naar bovenmaar Klapdorper zond eon weigerachtig antwoord met onderdrukte stem terug, opdat het geluid niet tot het oor van eanen zich in den omtrek ophoudende wilde, mocht doordringen. Meer dan een uur wachtte de gids, au en dan ongeduldige blikken naar boven rich tende. Zijn blik was slechts werktuigelijk, want inderdaad kon hij niets zien. maar zijn gelaat drukte toch een groot verlangen uit, daar het al of niet ®!agen van zijn kameraad steeds een raadsel bleef. Hadden zij genoegzaam voedsel eu drank bij zich, dan kon met der tijd voltooid wor- deu wat voorgenomen wa®, maar bij gebrek van een cn ander, zou hunne kracht 3poedig bezwijken en dan ach, en dan. De gids stond nog steeds op den raud, waar dergelijke gedachten hom biög hielden toen hij op het onverwachte naar boven keek eo zijne oogen iels zag, dat hem een uitroep van vreugde ontlokte. Het was het gezicht van zijn makker® ge laat niet anders. (yccïolgtj. gesmokkeld moesten worden, aangehouden. Men heeft nog niet kunnen uitmaken, m welke fabrieken bet papier was vervaardigd en wie de smokkelaars zijn. De bond van Duitsche papierfabrieken heeft een belooning van 12,000 mark uitgeloofd voor de ontdek king van do schuldigen. Vernietiging van afstandmeters De inlergeallieerde commissie heeft het verzoek van verscheidene meteorologische instituten in Duilschland, om de afstandsme ters, die voor oorlogsdoeleinden hebben gediend, voor wetenschappelijke oogmerken le mogen aanwenden, geweigerd, en last gegeven, deze instrumenten te vernietigen» Dosstü van Kpopoïkisse. De beruchte verspreider van de anarchis tische leer, Pieler Kropotkine, is overleden. Hij behoorde tot de oude Russische vorste lijke familie van dc Ruriks. Prins Pieter ge boren in 1S42, was eerst edelknaap van den Czaar en vervolgens odicier. Hij deed schit terende aardrijkskundige studies, en onder nam groote wetenschappelijke reizen in Transbaïkanic en naar dc Ijsvelden vai> Finland en Zweden. In 1872 trad hij in betrekking met datr Russischeu anarchist Bakoubine, werd een ieverige propagandist dezer verderfelijken leering, werd aangehouden, doch wist, na twee jaren uit dc forleres van Petrograd te ontsnappen en kwam naar Frankrijk, waar hij, in 1883, opnieuw kennis met het gevang maakte. Tot 5 jaar opsluiting verwezen werd hij na 3 jaar, terug in vrijheid gesteld. Hij vertrok naar Londen waar hij verblecft tot in 1917. Wanneer de Russische revolutie uit brak, keerde hij naar Rusland terug, waar hij de bolchevistische helhet in praktijk stellen zijner leering van nabij leerde ken- ken, en van ontbering en ellende gestorven isr □e C3&gB*j;ersbafizk van St. Jurisstr., 27, Aalst, aanvaard van 10 Jan. de Inschrijvingen op de Nieuwe Premieleenimj interest vrij van kosten ieder jaar op 1G Januari. 7066 Twoe parketten aan da Grens Sedert den wapenstilstand was op de wijk i l)e Trompe onder Stekene aan de grens en omtrek, een algemeen gerucht ond:.r het volk aangaande erge feiten, waarin zouden betrokken zijn een aantal vrouwen en meisjes. Zekere - Zwarte Liza geboren te St. Gil les Waas, werd verdacht van erge zedenfeiten Dagelijks werd er bestatigd dat in het buis van Zwarte Liza soms zeer jonge meisjes kwamen die daar niets te maken hadden. Onlangs nu was cr een twist ontstaan op De Clinge tusschen eene juffer van Hulst (Ilollaud en eene van De Clinge, zekere H.., die om wille van een Ilollandschen jongen, elkander hevig in hel haar zaten en elkander betwistten dat zij ook bij Zwarte Liza waren geweest. Twee gendarmen daarvan verwittigd steT- den een onderzoek in te Hulsl, Oude Capelle- Brug, St. Jansteen, Dc Clinge, Stekene en St, Gillis Waas. De twee vrouwen werden onderhoord en welhaast noemden zij wel een twintig-lal van hare soort, die ook bij Zwarte Liza waren ge weest; allen deden bekentenissen aan de gendarmen. Een gerucht was verspreid dat er een jong meisje te St. Pauwels gestorven was. wel twee te Stekene, een in dc Heideslraat en een op de wijk Eindekende. Het parket van Denoërmonde werd onmid dellijk op de hoogte gebracht van deze feiten. Het kwam ter i plaats met twee wetsgenees- lieeren. Het meije van St. Pauwels werd ontgraven. De uitslag van dit onderzoek heeft lief gerecht voor zich geheim gehouden. Het is nochtans gebleken dat zij geen natuurlijken dood gestorven is. Zwarte Liza is na onderkooi-, op bevel van 't parket, door de gendarmerie aangehouden en in 't gevang te Deudermonde opgesloten. Bij ©ene huiszoeking in bet huis van Zwar te Liza hebben de gendarmen allerlei ver dachte voorwerpen gevonden. Die zwarte helleveeg had ook hare kroch ten te Hulst en te Stekene. Op Rcccke, bij J. V. B., werd eeue huiszoeking gedaan, er werd ook daar verdacht gerief aangeslagen. Meer andere bezwarende voorwerpen vielen de gendarmerie in handen. Niettegenstaande dat de aangehoudene hel leveeg alles loochende, is het gerecht van Dendermonde met zijne arabtgenootsn van Middelburg (Holland), deze week aan de grens le De Clinge, afgestapt. Zwarte Li/.a ging tusschen twee Dender- mondsche gendarmen naar de Hollandscbe grens. Zwarte Liza werd in de tegenwoordigheid gebracht van verscheidene jonge Hoilannsche deernen, die allen bekenden. De helleveeg wist niet langer meer van hout pijlen te maken en eindigdigde met al les aan de rechters te bekennen. Het schijnt dat het monster schrikkelijk veel geld won, vandaar dat haar huisgezin op groolen voet leefde. Het onderzoek wordt druk, in het kabinet vau den heer onderzoeksrechter Pardoen, te Dendermonde voortgezet. Andere aanhou-. dingen worden yemohu 1

De Volksstem | 1921 | | pagina 1