iï H II II De Burgersbankv. Aalst BELGISCHE LEENiNG 2 BE FORTUINZOEKERS EÏËËS Woensdag Febr. 1921 O. L« Vr- Lichtmis De Kofiino en de geteisterde gewesten- hliRislsris van Spoorwegen. IN DEN MINISTERRAAD Een roerend proces. Ministerie van Landsverdediging Nieuwjaarsgiften voor den Paus. Onze Vorsten op reis. 't Bolschswisiisoh komplat ie Parijs IN IERLAND NEDERLAND EN BELGIE 41. b. ran 1 milliard Kerkstraat, 9 en 22, Aalst Publiciteit buitan h6t Arrondissement Aalst, zicli ta wenden lot liet Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te BrusselS, Place do la Bourae, Parijs en fl. Bream's Buildings Londres E.C.-i XXVII' JAARGANG NUMMER 27 Te!. 314— 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüffel-I)k Qbndt O. L. V. Lichtmis Zon op 7,21on der 4,48 Nieuwe Maan dén 7 Is een volksfeest zoowel als een kerkfeest in onze vlaamsche gouwen en voor onze Christene steden en dorpen. Heden, den veertigsten dag na! Christus geboorte viert de H. Kerk de zuivering van Maria en de opdracht van het kind Jesus :n den tempel of het vierde blijde geheim af te mysterie van ons H. Rozenkransgebed- Deze feestdag heet 0. L. Vrouw Lichtmis ömdat de H. Maagd Maria cr zoo groot deal Sn heeft, en dat op dezen dag voor do Hoog mis, kaarlsen gewijd worden, en in de' mis veel licht brandt, ter gedachtenis van hel kind Jesus, hetwelk de oude Simoon in zijne armen nam, en als het Licht ter openbaring voor do heidenen begroette. De brandende kaarsen, zijn hel zinnebeeld van Christus die allo menschen door zijn voorbeeld en zijne leering op den duisteren weg naar den hemel verlicht. Wij moeten dit goddelijk Licht aan nemen en volgen. Dit wordt verbeeld door de processie welke met de kaars in de hand gedaan wordt rond iedere kerk. Ja immer en altijd moeten we Christusdragers zijn. De Hchtniiskecrs wordt bewaard, ontstoken en gedragen bij levenden en stervenden, bij geboorten en doopen, bij plechtige comrau. uiea, bij opdrachten aan O. L. Vrouw, bij onweör en anderszins, ten bewijze dat men geloove in Christus heeften waarlijk christen- mensch is. Die ze godvruchtig en verstandig daartoe gebruikt wordt de allerkrachtigste gebeden en zegeningen deelachtig die van de ïi. Kerk daarover gesproken zijn. Ah, waar zijn cle lijden, dat elk die gebeden in zijnen kerkeboek ias, in huis of in den dienst van •de heilige Mis of in Vespers of Lof 1 De oude schilders schilderden dat schoon Stuk, waarin de oude grijze man en het god delijk kind, do jonge teere moeder en de oude profee'.esse Anna, tegen over malka&r en rondom' het kinu, bijkans van zelfs hunne plaats vinden. De andere jonge vrouw die bij Maria staat is Salomó, die, volgens de legende.de moedermaagd, sedcit de Geboorte Chiisti, vergezelde. Simeon schouwt naar den Hemel niet, maar hij ziet en spreekt en bidt Gud aan. Dien hij in zijne armen houdt; die't an. tiers verstaan weten misschien van theater- gemanierdheid maar weinig van betamelijke waarschijnlijkheid. Hst Goddelijk Kind reikt natuurlijkst met hand en oogen naar zijne Moeder, Sint Jozef houdt in een muitje de twee te offeren tortelduifjes. Zoo de tijdelooze witter is en klaarder blinkt als alle andere bloemen, zoo overtreft de zuiverheid van Maria die van alle andere maagden. De tijdelooze bloeit de eerste van de lente bloemen en is de eigenlijke ïichtmisbloem.Op dien dag ontsteken de buitenlieden van West Vlaanderen (dat nog zoo geioovig en god- vruchtigsle volk van België) binst de keerse- wijdingen, een gewijde keers, en laten er druppels was leken boven een vat water, om te zien of die druppels vlasbloemen of koorn- graanljes verbeelden, gevolgentlijk of het zal een goed vlas- of een goed koornjaar zijn 't Is een kinderlijk gebruik waar niemand bijgeloof aan hecht. Als met Lichtmis de zonne schijnt op m Gods aulaar, dan is 'teen goed biejaar. Als de zonne te Lichtmis door den boorn- gaard schijnt zal 't een goed appeljaar zijn. Als er dan dreupelkens aan de doornhaag hangen is 't schoon vlas te wege zegt het volk. Marc. Bij fft. Rob&Ht Ifan d© Lanoite Wisselagent Esplanadestraat, S.Aalst, inschij- ving zonder kosten van nu af op de Belgische eening van 1 milliard aan 200 franken per ite! van 200. Trekkingen van een millioen, i'50,000, enz. Interest 5 O/o- 7264 41 VERVOLG. Oogenblikkelijk begreep de gids hier do ■•eden van, zonder dat hij hem iets behoefde *.e vragen. In den rookwolk, die hunne vlucht van de wagens had begunstigd, en later in do zware schaduw vau den bergrug an de diepe duisternis van het hol, lind hij niet opgemerkt, dat de kleederen van zijn makker doortrokken waren van bloed. Klapdorper zelfs had het ter nauwernood bespeurd, maar nu trok het eveneens zijne aandacht, minder door de gewaarwording van eene stekende pijn, dan wel door een gevoel van zwakte en flanwheid. Hot bloed gudsto door de borst van zijn hemd. laügs de pijpen van zijn broek en over zijn laarzen. En de wond waaruit 't vloeide, deed zich als de oorzaak van do stokende pijn in zijne zijde keunen, welke onder het voortgaan verer gerde. Men rustte ceu oogenblik om 69 wond na te zien. Toen vest en hemd opengemaakt waren, bespeurde men, dat een kogel in de linkerzijde gedrongen was, die slechts een vleeschwond veroorzaakt had. Zij was niet doodolijk en scheen dat ook niet te zullen ■worden. De gids, tevens jager, was gelijk de mees'en van hun beroep een ruw praclisch geneesheer na een vluchtig on- derzoak bleek het, dat hot maar een schram was en zette zijn medegezel aan, om voort te gaan. Ziehier kopij van een en brief door Z. M. den Koning gericht aan Staatsminister Michel Levie, voorzitter der Coöperatieven voor Oorlogsschade Brussel, 18 Jan. 1921. V/aarde Minister, Ik stel cr prijs op, u te zeggen hoezeer ik wensch dat de leening, tot welker uitgifte de Bond der Coöperatieven nu overgaat, hikken zou. Het volle welslagen dezer leening is onontbeerlijk, daar zij aan de bewoners der verwoeste streken het gold moet verschaffen dat hun ontbreekt om het wederopbouw en van hunne steden en van hunne dorpen voort te zetten. De getoislcrdcn gaven blijk van een groote krachtsinspanning door zich in coöperatieven le vereenigen onder uwe hooge leiding .en die van de bekwame en toegewijde mannen die u bijstaan. t Op al de overige Belgen die in slaat zijn zulks te doen, hoofdzakelijk op hen die door den oorlog niet werden beproefd of in de eerste periode van herleving van nijverheid en handel, welke wij pas beleefden, zich geldmiddelen hebben verzekerd, op diegenen berust dc plicht, al hunne beschikbare gelden te gebruiken om hunne ongelukkige landge- nooten te helpen. 's Lands samenhoorigheid uitte zich op allerlei wijzen gedurende den oorlog even krachtig, even bedrijvig moet zij zich open baren in de werken geduren ie den vredestijd. Van ganscher harte sluit ik mij aan bij den oproep dien de Bond der Coöperatieven lot 't pubüek richt, en ik houd mij overtuigd dat hij ingang vinden zal. Ik blijf steeds, waarde minister, Uw toegenegen ALBERT. Buiten omloop gestolde zilverstukken. De kleine Fransche zilverstukken waarop de bedienaar met omlauwerd hoofd van Na. poleon lil slaat, zullen van 1 April eerstko mend af niet meer aanvaard worden door de kassen. De laatste dag van 's Rijks reken- plicbligen die stukken ter Nationale Bank zullen mogen storten, is vastgesteld op den 10"" van dezelfde maand. Maandag morgend had eene belangrijke ministerraad plaats, onder voorzitterschap van M. Carton de Wiart. De zittidg werd haast geheel in beslag ge nomen door het grondig onderzoek van de dringende maatregelen welke ter leniging van de nijverheidskrisis moeten worden genomen. De eerste minister heeft een schrijven voor gelezen, door den Koning aan den Raad ge zonden. In dit schrijven erkent Zijne Majes- teit de Rnancieele moeilijkheid van het land maar Zij drukt er op dat men den moed hebben moet de kwalen met malkaar in ver gelijking te brengen, en, wat de offers betreft die moeten worden gebracht, er moet worden bepeald welke die eerste offers moeten zijn. De Koning wijst tevens op de hoogdrin gendheid van de le treffen maatregelen en hel vaststellen van een doeltreffend program ten einde de huidige krisis in vrede en arbeid op le lossen. Hoe do werkloozansteun zal worden geregeld. In verband mei den werkloozensteun aan onvrijwillige werkloozen, werden de volgende beslissingen genomen Het Nationaal Krisis- fonds word gemachtigd om allen werkloozen steun ten bate van al de werklozenkassen uil Hunnen weg vervolgende, namen zij den- zelfden snellen stap weder aan maar voor zij eone mijl hadden afgelegd, voelde dc ge wonde de flauwte terugkeeren, eoodat de snelle slap overging in een langzameren, allengskens verminderde lot oen wandelpas en eindelijk met stilstaan eindigde. Ik kan niet verder, mijn vriend, zeide Klapdorper, al zaten mij al de Indianen op de hielen. Ik heb mijn best gedaan. In geval zij ons achtervolgen, ga dan gerust uw weg en verlaat mij. Nooit, mijn vriend, nooit August Nommen is de man niet om een kameraad in den steek te laten. Ali gij het te kwaad krijgt, blijf dan, mijn jongen. En ik zie, gij hebt het te kwaad er is geen helpen aan. Ik kan geen slap vorder doen. Genoeg maar laten wij niet blijven slaan, daar wij op afstands gezien kunnen worden. Wacht even, daar is juist iels dat op eene schuilplaats gelijkt daar tusscben dal hooge gras in, het is hier juist de meest zichtbare plek op deze vlakte. Laten we op den rug gaan liggen, cn zoo plat ali het mo gelijk is. Klapdorper. die reeds waggelde, zonk aan zijne zijde neder. Zoo ver hel oog reikte, was er op de geheele vlakte geen enkel uit stekend voorwerp te bespeuren, niet meer als op de oppervlakte van een rustigen oceaan gezien zou kunnen worden. Hel was in het voordeel der vluchtelingen dat de dag onderging, en zij hadden niet lang gelegen, toon do zon achter de Wester- te keeren, zijnde 5 fr. per dag voor den huis vader, 1,50 voor de vr.ouw en 1 fr. voor ieder kind, dat onbekwaam is 0111 le werken. Die steun wordt voor de ongehuwden teruggebracht op hei normaal tarief van de vergoedingen door de werkloozenkassen zelve vastgesteld. Het is wel verslaan dat de werkloozen voortgaan met hun bijdragen in de verzeke ringskassen te storten en dat die bijdragen mogen worden vermeerderd. De Staat zal toelagen schenken ten beloope van 50 t. b. van de algeheels waarde der gestorte bijdragen. Ten einde een doeltreffend toezicht op de uitgaven van de werklozenkassen uit te oefenen, zal een belangrijk bedrag van dc uit betaalde vergoedingen, wanneer de werk- loozenkas is uitgeput, door de Staalstoelagen in verhouding tot de gedane stortingen wor den teruggeschonken. In beginsel werd ook de tusschenkomst van het patronaat goedgekeurd en de minister van Arbeid en Nijverheid wordt belast met de ten uitvoerlegging van dit princiep. Anderzijds, wat liet uitvoeren van open bare werken betreft bestemd om een zoo groot gedeelte mogelijk van de werkloozen aan den arbeid te houden, werd een program, van uil le voeren werken vastgesteld. Ook werd door den Raad onder oogen gezien de afzet van bestaande voorraden in de landen welke op hun beurt aan Belgie graan en grondstoffen vermogen te leveren. Wij hebben gemeld dat bet Fransche Ver brekingshof zes soldaten, .die in 1914 door den krijgsraad van het 298e linieregiment ter dood veroordeeld en door den kop geschoten werden, om hunnen post voor den vijand verlaten te hebben, in hunne eer hersteld had. Voor het Verbrekingshof is duidelijk be wezen, dat de soldaten slechts gehoorzaamd hadden aan do hevelen van hunnen overste (luitenant Pauland) die zelf een der eersten in dc loopgraven der tweede lijn aankwam. Hel gedrag van luitenant Pauland werd er ook duchtig over den hekel gehaald door den raadsheer verslaggever Mercier. Deze zegde onder meer Luitenant Pauland heeft niets gedaan om dc beschuldigden te verontschuldigenHij vergenoegde zich mot zich zei ven wit te wasschen. j- Vreeselijke beschuldigingZal men nu tegen luitenant Pauland vervolgingen inspan nen, of h'em met dc knaging van zijn gewe ten laten De toekomst zal het uitwijzen. In alle geval, heeft bet Verbrekingshof de rechterlijke dwaling hersteld voor zooveel zij te herstellen was. Iïet Ilof heeft aan de weduwen der zes soldaten eene rente van 2000 fr. toegekend, alsook eene rente van 1000 fr. aan ieder minderjarig kind. Bericht aan da gedemobiliseerde oud- krijgsiiodan De gedemobiliseerde oud-krijgslieden die tot hiertoe verwaarloosd hebben hunne rechten te doen geldon op een te goed voor soldijen als krijgsgevangenen of geïnterneer den, ofwel op vergoedingen voor demobilisa tie, toekenning van front- of dicnstslreppen enz. worden verzocht hunne vraag te richten tot den Heer Minister van Landsverdediging voor den 15 Februari 1921. Eens dezen datum voorbij, zal geen enkele vraag meer aangenomen worden en zullen enkel de verzoekschriften in aanmerking komen die de aandacht roepen op de vertra ging in de uitbetaling van sommen die bel voorwerp hebben uitgemaakt van vroegere aanvragen. kim wegzonk, en hun gelegenheid gaf om weder op te staan. Zij waren verheugd eene houding to kan nen verlaten, welker gedwongenheid hun buitengewoon lastig was gevallen on waarin zij bovendien nog veel le lijden hadden ge had van den gloed, die uit de verzengde vlakte oprees. Maar nu de zon was onder gegaan, begon een koele bries over de op- pervlale heen te strijken, die ban nieuwe krachten schonk. Bovendien had de duister nis, daar de maan nog niet op was, de nood zakelijkheid doen vervallen, langer verhor- gen te blijven liggen en konden zij, zonder vrees hun weg varvolgen. Het scheen Klap dorper alsof er nieuw bloed in zijne aderen wat gegoten, zoodat hij zich in staat ge voelde met zijn makker op te staan. Mijn vriend denkt gij dat ge nu een weinig verder kunt gaan I was do vraag van de gids. Ja, ik gevcel mij geheel hersteld, was het antwoord. Ik geloof dat ik de geheele prairie zou kunnen ailoopen. Goed, juichte de gids. Ik ben blij zoo iets van u te hooreo. Als wij maar eens eenige mijlen tusschen ons en de razende wilden kannen tellen, dan hebben wij kans te ontkomen. Als wij terugkeeren naar de Canadia, loopen wij groot gevaar hen te ontmoeten en ze dan vlak in den mond te loopen. Ik ben er niet zeker van dat liet Tenawas waren. Zuidelijk heeft deze ongc- paalde vlakte geen einde, dan totdat men de groote rivier onder hare breode bocht Eene Benoeming Da dagbladen hebben erop gewezen dat een leeraaraande Pupillenschool benoemd zou geweest zijn alhoewel hij vroeger word afgezet. Na een voorafgaande navorsching heeft de Minister van Landsverdediging «bevolen een grondig onderzoek in te stellen; De leeraar is van nu af aan geschorst en beslissende maat regelen zullen eerstdrags getroffen worden. Kien schrijft in zonder kos ten, ter Banque Centrale de la Dendre, op de Nieuwe Leening van een milliard frank met loten,door den Staat gewaarborgd. Prijs van uitgifte 200 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van de teragbetalingspremien, mag de wezenlijke interest op' nagenoeg 5,90 O/o geschut worden. 705S 7C LIJST. Overdracht der vorige lijt-leo fr. 26,604,50. Une enfant de Marie, 50; Gravin CamiHe de Lichter vel de, 100; Mme Moyorsoen-Van den Hendc, 100. Mile Marie do Beukelaer, 100; M. cu Mme Anthony, 500; Naamloos bij Mgr. Clóyn- hens, 1000; Aau den Vader aller Volken, 25; Pensionnat de ia St. Union des SS. Couurs, Tournai, 100; Président et Professeurs du Sémi- naire, id.. 100; Dr. Paul van de Kerchove, id., 100; liet dekenaat vau Péruweïz, 225; Bon A. do Montpellier, Vedrin, SOO; Groot Seminarie Na men, 121,20; Paul Jeanrnart, 100; Naamloos. 25; A. V. B. J., 80; Miles L. et C. Thibaut, 100: Mme Jules Lambert, 25; M. Leon Ilekaert-Masureel, Swevejfhem, 200; S. Pure beaissez notro jcune menage, 5; P. C. 5; Al»bé Parent, 20; Pastoor Meessen, 5; E. G., Meessen, 5; Ter eere van hot H. Ilart. Wcvelghem, 5; Om cone goede gezond heid, 3; Naamloos, Loozen, 350; Ter eere van liet II. Hart opdat mijn gebed moge verhoord worden; 10; Pour le Saint Pére, 2; Om mijne Belofte te voldoen n.2320, 5; S. Joseph, aidoz- nous, 1; Karei T. 13. V., Sottegem, 10. Totaal fr. 33,135,20. Men kan do inschrijvingen zenden aan het bu- reei van het blad of aan M. Leo Mallié, sekreta- ris, 150, Bclliardstraat, Brussel. Koning Albert ontving een hartelijk vei'! welkomingstelegram van Koning Alfons en beantwoordde dit. Om S ure 10 werd de reis voortgezet. De groeten der Madridsche dagbladen De bladen van Madrid verwelkomen de Belgische vorsten in hartelijke bewoordingen; Zij begroeten in hen den riddel ijken en volksgezinden Koning en do- goede en held haftige Koningin. De Koning en de Koningin der Belgen, zich naar Madrid begc/ende zijn Maandag namiddag om 15 ure 23 te Bordeaux aango komen. Onze Vorsten werden er in de statie be groet door denprefekt, den meier, de consuls van Bolgie en Spanje, de gcneraal-bevelhcbbcr van het garnizoen, enz. Dc Koning ontving deze personen in zijn salonrijtuig. Prachtige bloemtuilen werden de Koningin aangeboden. De Koning drukte zijne diepe bewondering uit voor het Fransche leger en bedankte de stad Bordeaux voor het opnemen der Belgische vluchtelingen in 1914. De meier vau Bordeaux bood de Koningin een bloemtuil aan en verzocht onze vorsten bij hun terugkeer naar Brussel, op 8 Fe bruari, even Bordeaux te willen bezoeken. De Koning en de Koningin waren zeer geroerd door dit verzoek en 't is meer dan waarschijnlijk, dat zij er aan zullen voldoen. Aan dö Spaansche grens De Belgische vorsten zijn Maandag te Irun aangekomen. Zij werden in de statie ontvan gen door de Fransche en Spaansche grens- overheden, een vertegenwoordiger van den Koning van Spanje en van den minister van Buitenlandsche Zaken, de gezant van Belgie te Madrid en de personen, door den Koning van Spanje aan den persoon van den Koning der Belgen gehecht gedurende zijn verblijf in Spanje. Ook de eeredamen der Koningin van Spanje bevonden zich daar om de Koningin to verwelkomen. Eene overtalrijke menigte begroette onz.e vorsten. Het regende letterlijk bloemen in de statie. krijgt en dat kan lang duren. Wanneer wij een weinig Zuidwaarts gaan, dan moeton wij da hoofdbronnen van de Loozyani-Red bereiken. Eerst op een stroom met loopend water kunnen wij die afvaren, mits voorzien van eon geweer, kruid en kogels. Even zorg zaam alsof het ons leven betreft moeten wij uw geweer door dik en dun medeslopen. Hadden we dat niet, dan konden wij oven- ed gaan liggen om dadelijk te sterven. Ga waarhoen gij goedvindt. Gij weot bij ondervinding het best waarheen. Ik ben gereed u te volgen en in staat om even vlug als gij te zijn, geloof ik. Wel in alle geval doen wij 'l best le zien dat wij hier vandaan komen. Als wij niet een goed eind weegs onder bedekking van den nacht kannen afleggen, dan kunnen wij toch een heel terrein tusschen ons en die Indianen stellen, om zeker te zijn, dat zij naar ons kunnen fluiten. Laten we Zuidoost opgaan en de branding van de zee zoekon. Kijk, daar hebt ge dat oude schoone mon ster, die mijne vriendin en gids in menig twijfelachtig oogenblik is geweest. Daar is zij, het handvatsel van de ploeg of den groo- ten heer zooals ik gehoord beb, dat de ver zamelaars van sterren haar gewoonlijk noe men. Wij moeten haar maar links houden, dan zullen wij wel bij een van de hoofdarmen van de Red uitkomen als wij ons maar zoo lang te been kunnen houden tot wij die be reiken. Vriend als er maar geen gevaar is in elk geval zit er niets anders op dan het te beprooYea, Kom mede» (Vervolgt.) Nog aanhoudingen. Verscheidene jonge Serviërs, te Parijs verblijvende, zijn in voorloopige hechtenis genomen, daar men bewijzen gevonden heeft, dat zij rechtstreekse!» in verbinding waren met de aangehouden Russen. Ook le Bordeaux werden negen aanhou dingen gedaan. Hier zijn al de aangehoudenen Spanjaards, die eene drukke propaganda maakten, o:u het Sovjet stelsel in Frankrijk in te voeren. Hoa het komplot ontdekt ward. Eenige weken geleden vond eene winke lierster van Sceaux ia haren winkel een pak liggen, dat er door een onbekenden kliënt vergelen was. Zij opende bet pak cn vond er ingevulde en niet-ingevulde reispassèn alsook verscheidene slempels. De winkelierster droeg heel het boeltje naar de policie, welke eea onderzoek opende en al spoedig bevond, dat hier een Bolsche- wislisch komplot gesmeed werd. Aanhoudingen. Cork, 31 Januari, Nadat de municipals raadsleden M. ö'Golloghon, wiens mandaat verloopen was, herkozen hadden, werden 9 der raadsleden door de policie aangehouden. Dublijn, 31 Januari. Kolonel Maurico Moore werd gisteren in zijne woning tc Du- blijn aangehouden. De kolonel is de broeder van den gekende» romanschrijver Georges Moore. Gedwongen oed. Skibbersen, 31 Januari. Ileel de man nelijke bevolking van Sclicell (graafschap Cork) werd gisteren verplicht in de bijzon derste straat samen te komen cn openbaar trouw te zweren aan den koning en te ver zaken aan alle onwettige maatschappijen. Brandstichting. Dublin, 31 Januari.Als vergelding we* gens den aanval, eenige dagen geleden ge pleegd op een policiekommiisaris en verschei dene agenten, welke allen gekwetst werden, hebben soldaten een groot magazijn van nieuwigheden en eene kruidenierderij van King Willianistown in brand gestoken. Een Schepenovoreenkomst. Erkenning van financieels vorderingen De Tijd meldt, dat na maandenlange onderhandelingen tusschen de Belgische re geering en de raadslieden der Nederlandscbe belanghebbenden, intake de Fluviale eon oplossing in der minne is gevonden. De finan- cieele vorderingen der Nederlanders zqn door de Belgische regeering erkend, zoodat de betreffende schepen binnenkort vrijelijk door de Nederlandscbe wateren naar Belgis zullen kunnen gebracht worden. Zooals men weet, werden deze schepen, die zich op den Rijn en in Nederland bevon den, bij den vrede aan Belgie toegewezen. Er waren evenwel Nederlanders, die aandcelcn en hypotheken op deze schepen hadden eu hun rechten deden gelden. Zij lieten de sche pen, zoodra zij in Nederlandscbe wateren kwamen, aan de ketting loggen. Zoo kon Belgie de hem toegewezen vaartuigen niet naar Belgie halen. De Belgische rege ring heeft nu de finan- cieele vorderingen der Nederlanders erkend. LEDEN VAN wakkert uwe vrienden en kennis sen aan van heden 1 Februari tot 10 Februari in te schrijven op de Uitgave aau 200 franken per titel van 2S0 frank dus aan 80 per honderd is den wezenllijhen intrest 5 t. h. Alle jaren verscheidene trekkingen met premien van 1 millioen, 250,000100,000 en 50,000 franken De bureelen der Burgersbank zijn gevestigd ST-JOR1SSTRAAT, 27, Aalst, nabij de Botermarkt. Telefoon n. 219. Alle inlichtingen worden er bereidwillig gegeven. Alli baitkbewer*'innen 7209

De Volksstem | 1921 | | pagina 1