Os Siirgersinfiv. Aalst 4 Bs loeuing van één miljard voor de verwoeste gewesten. DE FORTUINZOEKERS Nieuwjaarsgiften voor den Paus. Minisisria van Laadstwdsiiipg Vrijdag Febr.1921 Rond het Parlement. 41. Ii. van i milliard Onze Vorsten op reis. XXVII* JAARGANG NUMMER 29 Kerkstraat, 9 en 29, Aalst.— Tel. 114 TT~5 A <-%-"5=ET At. TT> S CENTIEMEN WEKELIJKS O. SO Uitgever: J. Van Ndffel-Db Gbndt II. Andre Zon op7,18, onder 4,51 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zicli te wenden tot liet Agentschap Havas,8} Martelaarplein, te Brussel De inschrijving op de leening voor de ver woeste gewesten is 1 Februari begonnen en blijft open tot den tienden der maand. Er zijn lezers die over liet eene en het an dere van die leening inlichtingen vragen. We willen trachten hun te voldoen. Er zijn cr die meencn dat men zijn geld maar kaa terug krijgen na 90 jaren, omdat ar in de prospeklussen die rondgedeeld wor. den staat dat de obligation terugbetaalbaar zijn in 90 jaren. Men lette wel op er slaat IN 't is te zeggen binnen de 90 jaren en niet NA jaren. Er zijn 4 miljoen titels of obligation van, 250 frank elk. De inschrijver betaalt echter maar 200 fr. voor eenen titel. zoodat de maatschappij tot herstelling der verwoeste gewesten, welke de leening uitschrijft, maar 800 miljoen zal ontvangen. Van die vier miljoen titels die uitgegeven wol den, zullen er elk jaar een deel uitbetaald worden, op zulke manier dat de leening na 90 jaar geheel zal terugbetaald zijn. Elk jaar zal uitbetaald worden het negen tigste deel van 4 000.000 titels of 4.000^)00 god eelt door 90 is 14.444. Die obligation zullen aangeduid worden bij loting. Van 1921 tot 1930 zullen acht trekkingen per j;:ar plaats hebben', dus zullen in dat tijdperk elk jaar bij elke trekking 44.444 gedeeld door 8 is 5556 nummers uitgeloot worden of daaromtrent. Immers dc loting wordt gedaan bij reeksen van 20 nummers, zoodat bij elke loting 5550 gedeeld door 20 is ongeveer 280 reek sen die zullen uitgetrokken worden. Op 15 April aanstaande zullen drie lolin gen gedaan worden, namelijk deze welke «rouden moeien plaats hebben gehad ot plaats hebben op 15 Januari, 1 Maart en 15 April van dit jaar. Er zullen dus op dien dag ongeveer 16500 nummers uitgetrokken worden, onder welke drie eone premie zullen winnen van elk één miljoen, hoewel ze nog maar pas zullen inge schreven zijn. Die uitgeloolte nummers, evenals al de nummers die in den loop van het jaar zullen uitgeloot worden, zullen uitbetaald worden den 10 Januari van 1922, met den interest van een jaar en mei de gewonnen premie. De uitgeloolte obligation, weike geenen •prijs of premie bekomen, zullen uitbetaald worden aan 250 fr. Bijgevolg toekomend jaar van af 10 Janua ri zullen 44,444 obligation, die maar 200 fr. gekost hebben, terugbetaald worden met 250 IV.: daartnboven eeucu interest van tien fr. cu eenen premie als ze er een gewonnen hebben. Ze zullen dus ten allerminste uitbetaald worden met 260 fr. Voor200 fr. zullen dus de gelukzakken, in min dan een jaar, 260 fr. ontvangen. Alzoo zal het alle jaren voortgaan elk jaar 44.444 obligation allossende, zoodat na 90 jaren de beele leening zal afgelegd zijn. Intussehentijd, kan iemand die zulke obligatiën bezit, die obligation verkoopen op beurs, 't is te zeggen bij de wissclagenteu, in het geval dat hij geld zou noodig hebben. Er valt op te merken dat de obligatiën, die niet uitgeloot worden veel kans hebben hun ne waarde te zien stijgen. Inderdaad hoe meer obligatiën uitgeloot zijn hoe meer kans diegenen hebben die niet uitgeloot zijn om in de volgende trekking eene premie te winnen die één miljoen kan zijn. In de eerste trekking heeft elk lot maar éjne kans op 1 miljoen na 45 jaren zal 43 VLRVOLG. Vele gevechten heb ik bij de speurhon den met hen gevoerd, menig hunner heb ik van kant gejiolpen. Had ik mijn geweer maar het is ongelukkig dat ik het verloren heb. Ik zou negen kerven op den kolf kun nen laten zien, die daarop staan, voor negen Tenawa-Comanchen. Als zij -het zijn, moe ten wij wel zorgen Zuidelijk te blijven. Hunne bende ligt meestal bij de Ganadia of de monden van de Big Wichitu ou zij moe ten op hun weg huiswaarts, een hoek van de gepaalde vlakte ovorstoken. Daarom moeten wij een goed oind Zuidelijk gaan en den Noordelijken arm van de Brazos zoeken. Als wij daar Indianen vinden, dan zijn het Zui delijke Gotnanchen. Zeg vriend, ik heb van de Indianen die ons aangevallen hebben, ge- iroorad. Gedroomd? Ik ook. Het is waarlijk niet te verwonderen, dat wij heiden van hen gedroomd hebben. Wat droopidet gij Nom- men Mijn droom was zonderling, hoewel het niet geheel een droom was, Ik geloof, dat ik meer dan half wakker was, toen ik aan hen lag te denken en aan iets, dat ik gezien heb onder de schermutseling. Zaagt gij niets buitengewoons Zeg liever er was niets dat niet zonder ling was 't was alles raar ca verschrikkelijk ■egelijker tijd. men ééne kans hebben op 500,000; dus he dubbele en in de laatste trekking zal men ééne kans hebben op 44,444. Uit dat alles valt te besluiten dat inschrij ven op de leening der verwoeste gewesten cene voordeelige gcldplaatsing is. 1) Men trekt 10 fr. per jaar interest van 200 fr., dat is 5 per hondord. 2) Komt uw lot uit bij de trekking men krijgt 250 fr. terug voor 200 fr. die men betaald heeft. 3) Men heeft kans eene premie te winnen die lot 1 miljoen kan beloopen. 4) Het is te voorzien dat de waarde der obligatiën alle jaren zal aangroeien. En daar de gevaren voor deze leening veel minder zijn dan voor de nijverheidswaarden, vermits ze gewaarborgd is door den staat, kunnen wij onze lezers niet genoeg aanwak keren er op in te teekenen en gde kans te wagen een fortuintje te winnen. 8C LIJST. Overdracht dor vorige lijsten fr. 20,133,20. De Gazette de Liöge 100 E. H. Gahibe, aalmoezenier, Bergen, 100 Baron de Traunoy. Tongeren, 100 Mej. Dolespaul, Kortrijk, 100 E. H. V. Marginet. onderpastoor, Wetterer», 100 M. A. Pottelberg, lCrembodegom, 100 Kanunnik H- Button, 40 M. JuIps Dalieraagne, 100 M. en Mev. M. P., Luik..50 Barones do Pitteurs de Budingen, 200 Opdat God mijne familie zogerie, 100 E. L., 100 M. en Mev. Georges «Ie Pierpont, 100 V. E., Deinze, 100 Baron della Faille d'Huysse, Huysse, 100 P. Paré cu Dr Maseu, Gentbrugae, 150; Graaf en Gravin Jan de Ilemplinne, Gent, 25U Mev. Leo Matthys, id ,100; Naarnloozen, id., 100; Pastoor, onderpastoors en parochianen, Maldegctn, 230 Ter cere van do H. Familie. 125 E. IJ. Amedeus aig. Overste der Broeders van Liefde, 200 t.i. en Mev. de Bay. E vergum, 100 Een kind van Maria, Gent, 100 Dr Janssens, Leuven, 25 E. E. Do Voiriuau, pastoor, Meerbeke, 2D M. en Mev. Hector Van de Velde, Gent, 50 V. D., id., 50 Een Gentenaar, 50 Mev. Verhaeghe-Lim- peue, Gent, 50 Mev. du Welz en hare dochter, 30 Een Waal, 101 H. V. C., 100 Baron en Barones AIcx. Gilles de Pélichy, Antwcrpon, 500 J. C., 100 Belofte aan den II. Antonius, J. D., Froidmonl, 5 Belofteaan Zuster Thereaia van het Kind Jesus, id., 1 11. Vader, bid voor ons, Vaulx, 5; Opdat ik zoude verhoord worden, Aalst, 20 E. H. Dumouiin, La Louvicre, 20 Naamloos, Gent, 20; De pastoor van Mariakerkc bij Gent, 20 II. Vador, zegen de familie V. D. V., 10 L. P.N., 5. Totaal fr. 34s137,20. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bu reel van liet blad of aan M. Leo Malliéj jsekrotu- ris, 150, BelUardstraat, Brussel. Belangrijk bericht. Aan de miliciens der klas 1919, die de voordeden wenschen te genieten ver leend aan hen die 17 maanden werkclijken dienst zullen vervullen bij de cavalerie of de- rijdende artillerie. Een koninklijk besluit van 11 Januari 1921, genomen ter uitvoering der wet van 30 De cember 4920, verleent de volgende voor* deelen aan de miliciens der klas 1919 die zich verbinden tot een tverkelijken dienst- tennijn van 11 maanden bij de cavalerie of ile bereden artillerie, dus 4 maanden meer dan den door booge; slaande wel opgelcgden termijn voor deze wapens 1. Er wordt hun eene vergoeding uitbe taald van 400 frank zoodra zij hunne veer tiende maand werkelijken dienst intreden. 2. Onder de vier maanden aanvullenden dienst hebben zij recht op acht dagen verlof met soldij, in plaats van de in de wet voor ziene vier dagen verlof zonder soldij. o. Voor zooveel het mogelijk is, worden zij aangewezen voor het korps dat zij ver kiezen. De miliciens der klas 1919 die deze voor deden verlangen te genieten dienen zich zoodra mogelijk aan te geven heizij bij cen 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 8, Place de la Bourse, Parijs Dat erken ik ten volle. Ik heb rood huiden gekend in alle vormen en soerteu maar nooit zag ik er als die. Waarin verschilden zij van andere wil den Ik zag geen onderscheid. Maar ik welten minste ik vermoed iets. Zaagt gij in den troep niet twee of diie, die haren gezichten hadden. Ja, dat viel mij ook op, maar ik vond daar niets vreemds in 't komt veel voor onder de Comanchen en andere Mexicaan- 8che stammen, waaronder er velen van ge mengd bloed zijn. Het haar dat ik zag, geleek niet op dat, wat op hei gelaat van een van gemengd blood groeit. Maar er zijn onder hen zuivere blan ken, vogelvrij verklaarden, die de beschaaf, de wcrold ontvlucht zijn en renegaten ge worden zijn ook gevangenen^ die opgeno men cn geindianiseerd ziin, zooals de Mexi canen dat noemen. Ongetwijfeld behoorden sommigen, die wij zagen, lot de zoodanigen. Gij kunt wol gelijk hebben, mijn beste vriend I Toch zag ik er eon, met een baard zoo zwaar als de mijne, maar die van hem was zwart. Zijn buid was ook zwart of daar omtrent maar als die slungel niet blank was onder oen laag zwartsel en vcrmillioen, dan kan August Nommen geen heiden van een christen meer onderscheiden, 't Geeft niets daar nu over te redeneereu, 't is ge beurd en 't scheelde weinig, of wij waren er om koud geweest. Wij hebben mooi kans, ora zelfs nu nog om te komen, hela» door plaats-commandant, hetzij bij den comman dant van een gcndarmerie-distrikt of canton, die hen zal inlichten over de na te komen pleegvormen. De belanghebbenden hoeven zich te voor zien van hunne eenzelvigheidskaart en van den vrijgeleibrief die hun door do Wervings commissie werd afgeleverd. De aanvragen om geldig le zijn, dienen voor 15 Maart ingediend te worden. Ss!i3sj38ryinitei Vóór den oorlog was de schecpsruirate der handelsschepen van de gehcele wereld teza men 46 miljoen ton nu is ze reeds 50 mil joen ton. Volgens de statistieken van den n Lloyd waren er op 31 Maart II. 3,394,425'ton scheepsruimte in aanbouw in Engeland en 4,547,525 ton in het OTerigc der wereld, sa men ongeveer 8 miljoen ton. Binnen een jaar zal fle beschikbare scheeps ruimte 25 percent grooter zijn dan voor den oorlog. Ook is de vrachtprijs zeer veel afge slagen en vele schepen hebben niets te ver voeren. Diegenen die nieuwe schepen hebben ge bouwd aan hooge prijzen, lijden grootc ver liezen. Een schandaal in het ministerie van Openbare werken. Da automoblelziekte. Een goed ingelicht persoon, schrijft aan La Libre Belgiqne Met genoegen hebben wij op 25 Januari in uw blad gelezen dat M. Pevèze, minister van landsverdediging, ten einde zooveel moge lijk de uitgaven le beperken, niet in auto, doch met de gewonen leein naar het bezet gebied gereden is, om er de troepen te gaan inspectceren. Dat is voorwaar een goed voor beeld cn een grove tegenstelling met wat zijn konfraler, M. Anseele, minister van openbare werken doet. Daar zijn er dagelijks een twiniigtal autos op trok De minister, zijn technische raad. gever, M. Coppieters, socialistische senator, de diens'.oversten die de werken moeten gaan nazien, de anderen die met een of andere boodschap belast zijn, 't rijdt ei' al per auto. Zelfs dc aanmelder van den minister noodigt soms eenige vriendjes uit om eens een uit stapje per auto te doen.... rietschoonste van al is dan nog. dal die heeren aau een bijzonderan tarief betaald worden voor de afgelegde kilometers. Intusschen zweet M. Theunis, minister van finaocen. water en bloed, om de uitgaven te kunnen verminderen. Dat men eens berekene, wat iedere auto mobiel kost aan onderhoud, luchtbanden enz. Vooral de luchtbanden kosten een flink som metje, want versleten of niet, worden zy ver vangen op de eerste aanvraag van den chaffeur. Voeg daarbij nog de garage of berg plaats der autos. Niets is gespaard geworden om er een ware modelinrichting van te maken en zooals te denken is. heeft zulks schrome lijk veel geld gekost. Zooals het behoort is er daar ook een bestuurder en die is er ge logeerd als een prins. Hij beschikt over salons, badzaal, enz. enz. Zij die het niet zouden geleoren, moeten maar eens gaan zien Rue du Prérot, 28, te Brussel. Moest M. Theur.is ooit het Rekenhof verzoeken hem eens deze rekeningen voor te jgen, hij zou zijne oogen niet gelooven. De Banque rf'Hfiost, Naaml. -Venn, aangesloten bij de Banque de Bruxelles, Nieuwstraat, 27, aanvaardt Kosteloos de in schrijvingen op de Leening met loten van een milliard. 7102 dorst of van honger. Ik heb een honger om een wild zwiju le verslinden. Wij hebben nog een zware taak te verrichten, en moeten al onze krachten inspannen, om die te boven te komen. Vermits de zon liu op is en ons niets in den weg schijnt le staan, geloof ik, dat wij het best doen, om te zien dat wij weg komen. Klapdorper rees langzaam en als met eeni- gen tegenzin, overeind. Hij gevoelde zich in een onaangenameu toestand, om te reizen. Maar daar to blijven, stond gelijk met ster ven, en zich vermanende, stapte hij voort aan uen arm van zijn medegezel. Het is de vierde dag, nadat de twee rei zigers hun leger ouder de dwergeiken verla ten bobben en nog altijd bevinden zij zich op de genoemde vlakte. Zij hebben niet meer dan zestig mijlen iu Zuidoostelijke richting afgelegd en hebben nog niet een der .stroo men, die naar de lagere gronden van het gebied van Texas loópen. kunnen bereiken. Hun vooruit komen is langzaam geweest. De gewondoia, in stede van zijne krachten terug te bekomen, nog zwakker geworden zijne voetstappon zijn onzeker en waggelend. Bij het bloedverlies is nog iets anders geko men, dat hem onbekwaam maakte thans werd hij buitengewoon gepijnigd door de felle en nijpende pijnen van den honger en de ondragelijke foltering van den dorst. Zijn medegezel lijdt evenveel, al is het wol niet in gelijke male, toch genoeg om eijn tred wankelend te doen zijn. Geen hunner heeft een droppel water over de lippen gehad, na De Katholieke rechterzijde De katholieke Rechterzijde van de Kamer vergaderde Woensdag namiddag. De vergadering hesprak de amendementen van de heeren Woeste en Heyman betreffende de afschafling van art. 310 en den achturen- werkdag. Geene beslissing werd getroffen. De bespreking wordt heden voortgezet. Enkele sprekers hebben doen gelden dat Belgie den aehturenwerkdag niet invoeren mag vooraleer de gcootere landen zulks ge daan hebben. In de taaikommissie De taalcommissie vergaderde Woensdag namiddag om 5 uur. De vergadering duurde tot 7 nu. M.M. Mechelynck en Buysse hefiben hun ontwerp verdedigd. M. Buyssa stuwt op hel standpunt dat de Franscbe Hoogeschool le Gent moet behouden worden, maar dat de Vlamingen recht hebben op eene Vlaamsche Hoogeschool. Die Hoogeschool zou te Gent of elders worden opgericht. Nadien verdedigde M, Huvsmans de ver- vlaarasching van de Gentsche Hoogeschool. Hij zette al de redenen uiteen welke ten voor- deele van die vervlaamsching pleiten. Tevens betoogffö hij dat ons onderwijs zoo moest worden heringericht dal de volksjongens toe gang krijgen tot het hooger onderwijs. li ij vroeg aan de kommissie uitspraak te doen over deze kwestie, daar zij nu lang genoeg besproken is geweest. M. Van Cauwelaert verklaarde dat de kommissie enkel over een dezer twee voor stellen zou te stemmen hebben. Eenige leden teekenden daartegen verzet aan, voorwendende, dat de minister van Kunsten en Wetenschappen een ontwerp klaar heeft. Anderzijds werd verzekerd, dat M. Destrée zijn wetsontwerp niet zal in dienen. Stemming toekomende week. Do wet op het Notarisambt Op de vergadering der commissie belast met het onderzoek van het wetsontwerp tot wijziging der'wet van 25 Ventose jaar XI op het notarisambt waren navolgende leden aanwezig Baels, Baudrux, Carlier, De Bruycker, Hullet, Maenhout, Neven, Soudan en Van Gauwenbergh. Het wetsontwerp dat enkel voor doel heeft het uitbreiden van bevoegdheid voor Bor- gerluuit en voorsleden van Brussel zal den kelijk veralgemeend worden. Op deze wijze zoude bevoegdheid der notarissen van de niet-hoofdsteden tot de naburige kantons uitgebreid worden. De huidige notarissen zouden ten persoon lijken titel hunne voordeelen behouden. Met hun verdwijnen zou de bevoegdheid voor alle notarissen van het land op zelfden grond van uitgebreidheid gesteund gaan. Interpellatie M. Heyman heeft eene ondervraging aan gekondigd tot den minister van kunsten en wetenschappen nopens de nietigverklaring van de diplomas in 1917 en 1918 afgeleverd aan de kandidaten-onderwijzers door do jurys welke zetelden te Gent, Laken en Vorst en de geldigverklaring van de diplomas afgeleverd door de jurys te Bergen, Seraing, Aarlen en Luik in 1918. M. Bertrand wil de Regeering interpel leren over de crisis in de nijverheid, de werkeloosheid en de maatregelen, welke de Regeering zich tot bestrijding ervan voorstelt. M. Van Hoegaerden wil vooral den minis ter van arbeid vragen naar de maatregelen, welke hij zinnens is te treffen om den weer slag van de crisis te verzachten en de prijzen der levensbehoeften en vooral van de volks voeding te verminderen. De socialistische linkerzijde De socialistische linkerzijde van de Kamer heeft Woensdag voormiddah om 10 u. 1/2 vergaderd. De vergadering heeft de leden aangeduid welke liet woord zullen "oeren bij; de interpellatie over de n ij verheidscrisis na melijk de heeren Bertrand, Hoen, Lombard, Hubm, Werlindcn, Cnudde en Meysmans. De socialistische groep heeft ook zijne hou ding vastgesteld in veiband met de besluiten- van de syndicale kommissie. VAn"""!^ 9 IB wakkert uwe vrienden en kennis-fl jg H tg sen aan van heden 1 Februari tot n jjg g 0 10 Februari in to sthrijven op de@ |f Uitgave aan 200 franken per titel van 250 frank dus aan SO per honderd is den wezenlhjken intrest 5 t. h. Alle jaren verscheidene trekkingen met premien van lmillioen250,000, 100,000 en 50,000 franken. De bureelen der Burgersbank zijn gevestigd ST-JORISSTRAAT, 27, Aalst, nabij de Botermarkt. Telefoon n. 219. Alle injichtingen worden er bereidwillig 'gegeven. Alle bankbcwerl in^en 7200 het gevecht dat dc wagens begon, en had den gedurende dien lijd dagelijks esn bran dende zon boven hunne hoofden. Geen ander voedsel hadden zij gehad dan oeuige krekels en, als daar gelegenheid toe bestond, eene gehoornde kikvorsch, die zij op de vlakte vingen, en enkele vruchten van de opuntia cactus, deze laatslen hadden zij echter zeld zaam gevonden. De honger had beiden op droevige wijze spoedig geheel uitgeput. Reeds op het einde van den vierden dag waren zij gelijk aan geraamton, meer op spoken, dan op men sehen, gelijkende. En wat hun hart geheel met droefheid ver vulde, was, dat niets van wat hen omringt de verademing beloofde. Zoover het oog reiken kan is de vlakte bedekt met Zaterai- sia, welke grijs gebladerte, aan de toppen gesloten, eene eentoonigheid aan de vlakte geeft, alsof er een doodskleed over gespreid was. Schuins daarop valt de schaduw der twee mannen in evenredigheid van ieders lengte. Die van don ex-speurhond strekt zich bijna eene mijl voor hem uit, want de zon is reeds gedaald en werpt hun de stralen op don rug. Steeds houden zij het Oosten, in de hoop in staat te zijn de kruin van den Elano te hereiken, hoewel in het hart van een de hoop reeds geheel vervlogen is. Klapdorper bezit geen hoop moer, cn denkt dat hij nooit weder zal keeren in de woningen der be schaafde wereld of haren grond zal betreden. Zelfs de tot heden vol moed beziolde gids begint den moed te verliezen. (Vervolgt.)^ Rericlit. Door de Bestendige Deputatie van den Provincieraadvan'Oost-Viaanderen wordteen prijskamp uilgeschreven tusschen de Bel gische bouwmeesters die de provincie Oost- Vlaanderen bewonen voor het opmaken van een ontwerp lot oprichten van 1®) eene provinciale Landbouwschool van den middelbaren graad voor jongens 2f) eene provinciale raiddeibare landbouw- huiahoudschool le Weiteren (Qualrecht). De propeclus met de noodige voorwaarde® zal op aanvraag opgestuurd worden. Dc werken zullen onmiddelijk in aanbeste ding gelegd worden en uitgevoerd. Als eerste prijs zal toegekend worden, hei toezicht over de uitvoering der werken. Verders zullen verleend worden Een tweede prijs van 3000 fr. Een derde van 2000 fr. Een vierde van 1000 fr. De mededingers zullen hun ontwerp ver gezeld van de stuks hunne nationaliteit en woonst bewijzende, laten geworden voor 1 April 1921, in het Provinciebestuur 4® Af- deelingr, waar zij alle noodige inlichtingen kunnen bekomen te rekenen van 7 dezer maand van 11 lot 12 uur, alle werkdagen. Madrid, 2 Februari. Koning Albert was Woensdag morgend reeds om 7 ure te been. Rond 8 ure is hij in gezelschap van 2 perso nen van zijn gevolg, ondanks den regen, eene wandeling in de stad gaan doen. T.vee uren later keerde hij in het paleis terug, zonder herkend geweest te zijn. Madrid, 2 Februari. De Belgische vor sten hebben in de kapel van het Koninklijk Palcis de Lichtmisplechtigheden bijgewoond.' Het is de eerste maal, dat vreemde vorsten aan eene processie te Madrid deel nemen. Na afloop der plechtigheden begaven de Belgische en Spaansche vorsten zich naar het Belgisch gezantschap, alwaar een ontbijt aangeboden werd. Madrid, 2 Februari. Na hun terugkeer van het Belgisch gezantacliap, hebben de Belgische vorsten in het Koninklijk Paleis de Belgische kolonie ontvangen. Dezer leden werden voorgesteld door den Belgischen ge zant. Hel Spaansch-Belgisch bulpkomiteit werd ook ontvangen en voorgesteld door markies Mina. Om 51/2 ure begaven de Belgiscbo vorsten zich naar het stadhuis alwaar eene ontvangst ter hunner eere ingericht was. Het publiek juichte onophoudend en geest driftig onze vorsten toe. Madrid 2 Februari. De municipalitcit van Madrid heeft lieden namiddag het Belgi sche vorstenpaar ontvangen. Deze ontvangst' werd bijgewoond door al de prinsen en prin sessen der Koninklijke familie, de minister van Builenlandscho zaken, verscheiden^ andere ministers en onderstaatssekretarisscn, en de stedelijke overheden. De meier, graat de Limiias, omringd door zijne raadsleden, hield eene redevoering in dc Fransche taal, oin de Belgische vorsten, in naam der bevol king van Madrid welkom te heeten. In ver heven bewoordingen hemelde hij het edel drag van koning Albert gedurende den oor» log op, en maakte den lof der koningin,, wegens hare roerende rol tijdens den oorlog. Koning Albert antwoordde, en zegde ont*» roerd dank aan de bevolking van Madrid. Madrid 2 Februari. De Belgische vor*. sten hebben heden avond het ontbijt genomen,

De Volksstem | 1921 | | pagina 1