5 DE FCETüINZöEKERS Na de koafereneïe van Parijs Voor wie het groot lot? Zaterdag Febr. 19-21 M. Woeste en de 8 uren werkdag. Rond het Parlement. Onze Vorsten op reis. XXVII* JAARGANG NUMMER SO Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,50 Uitgever: J. Van Nüffel-Db Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.C.f H. Agatha Zon op7,16, onder 4,53 Nieuwe Maan den 7 In de Kamer van Volksvertegenwoordigers Ik verlang niet de algemecne behandeling le hervatten, alhoewel deze niet uitgeput is. Ik heb in enkele korte woorden mijne stem ming in zake de achturenwet verdedigd ik betreur ze niet. Ik zal enkel aan de heer van Hocgaerden zeggen dat de lijd nog niet gekomen is om de gevolgen le onderzoeken die de wet heb ben zal op de opbrengst. Be wet is zelfs nog in werking niet en cr mag gezegd worden dal de degenen die be. weren dat 'de wet schadelijke gevolgen zal hebben, ongeluksvogels mogen heeten. (Zeer wel bij de uiterste linkerzijde.) De arbeider is ook een burger, een huis vader en in onze oogen een kristen. Het is Dmdat hij al d6 verplichtingen zou kunnen nakomen welke er uit voortvloeien, dat ik mei mijne vrienden ons bij den achturenda^ hebben aangesloten en ik hoop dat deze duur In de wel zal gehandhaafd blijven. Indien ik mij voor de bespreking liet in schrijven is dit om eenige woorden le zeggen over de amandementen. De Senaat heeft zijne instemming betuigd met den achturendag doch hij heeft een vrij aanzienlijk getal uitzonderingen voorzien welke hij, benalve drie, bij laatste lezing heeft laten varen. ïk denk dat er voor de goede eendracht h het land eene schikking dient getroffen lus- 6clien de i'ormulen van Senaat en Kamer, ten minste in zooverre de wijziging geen inbreuk maakt op de grondslag van het ontwerp der Kamer, Het eerse amendement bedoeld artikel 7 en gaat uit van den heer Lepreux. Het be doeld hel uitzonderlijk geval dat er in eene fabriek ongewoon veel overwerk komen zou. De Senaat heeft bevonden dat er in dat geval eenige toegevingen dienden gedaan. Óe minister is, op weinig na, van hetzelfde gevoelen. Er is geene radikale strijdigheid tusschen beide stelsels. Doch ik verkies het stB:sel van den Senaat. Deze laat de zorg tot verleenen der machtiging aan den gouverneur over, terwijl de minister het toestaan wil bij ministerieel besluit. Dit zou noodlottige ver tragingen veroorzaken, terwijl de gouverneur spoediger kan handelen, na vooraf liet advies ingewonnen le hebben van den arbeidsop- eiener of bevoegden mijningeneur. De heer minister wil ook een overeenkomst tusschen het bedrijfshoofd on de groeppering ot groepeeringen, waarhij de meerderheid der arbeiders aangesloten is. Dit kan nieuwe vertragingen doen ontstaan. De heer Heyman had ongelijk le zeggen dat er strijdigheid bestaat tasschen de arti kelen 2 en 5 door den Senaat gestemd en art. 7 de Senaat nam de groepeering aan, toen er spraak was van een nijverheid in yt aigemeep cn niet voor een bijzonder geval als dat waarvan er spraak is in art. 7. In de artikelen 2 en 5 is er spraak van al de ondernemingen van een zelfde nijverheid en niet van een afzonderlijke onderneming De heer Heyman zag dat niet de achtbare heer verslaggever, die zijn meening op dat punt oyernain, zag het evenmin. Art. 7 spréékt van een overeenkomst ont staan tusschen het hoofd der onderneming en de meerderheid zijner werklieden om het be drijfshoofd toe le laten aan overvloedige bestellingen te voldoen. Dat -vil zoggen dat er daar een soort van moeilijkheid ontstaat, die niet de ganscbe nijverheid aanbelangt. Het betreft een drin gende noodwendigheid voor een werkhuis of oen fabriek. Dus is hel natuurlijk dat bet hootd zijn werklieden raadpleegt, die evenals bij, belang hebben bij het welslagen der onderneming. Daarom verkies ik dffi tekst van den Senaat. Ik weet niet of de heer minister er zich zal bij aansluiten, maar in alle geval meen ik dat de tekst de^ritiek niet verdient die de heer Heyman ertegen richt. Het tweede amendement van den Senaat betreft art. 12, volgens hetwelk de^Koning de toepassing van de wet kan schorsen in geval van oorlog of erg gevaardaar voegt de Senaat aan toe dat men de toepassing van de wet ook kan schorsen om andere redenen van nationaal belang op eensluidend advies van den hoogeren arbeidsraad en van den hoogeren raad voor nijverheid en handel. Dat is onbepaald, zegt men. Waarom Omstandigheden kunnen zich voordoen d wij niet kunnen voorzien en die het nationaal belang in gevaar brengen daarom dring ik aan opdat dit artikel zou aangenomen wor den in den door den Senaat aangenomen vorm. Het derde amendement van den Senaat, eindelijk, betreft artikel 27. Dit artikel laat de Koning vrij de datums te bepalen waarop de wetsbepalingen in werking zullen treden. Ik geloof dar die be paling een wijze maatregel is. Zij laat toe rekening te houden met de behoeften van de nationale nijverheid, zondor inbreuk te maken on het beginsel der wet. Het geval dient voorzien dat er, gedurende den overgangstijd, in de andere lauden eene overvoorlbrengst zou voorkomen die de toe passing van de wet in gevaar zou brengen, Maar in strijd met de meening van den Senaat, ben ik van oordeel dat er geen reden bestaat om de overeenkomst van Washington slechts te bekrachtigen nadaf wij die zagen goedkeuren door de andere Staten. Ik hoop dat de Senaat, na vollediger inge licht te zijn, niet zal volharden in. zijne ziens wijze dienaangaande. Ik doe een beroep op den verzoeningsgeeat. Ik vraag aan den acht baren minister van. arbeid zich niet onwrik baar to toonen. KIsn scJirajft ssrz sosafilsB* kos ten, ter Banque Centrale de la Deudre, op de Nieuwe Leening van een milliard frank met loten,door den Staat gewaarborgd. Prijs van uitgifte 2U0 fr. per titel van 250 fr. Aan dien prijs, rekening houdende van de terugbetalingspremien, mag de wezenlijke interest op nagenoeg 5,90 0)o geschat worden. 7058 44 VERVOLG. Niels wat andera zijne gevoelige zenuwen in beweging brengt schijnt hom te treffen, andere, niet op deze aarde bestaande voor werpen, schijnen hem te verheugen. De sohaduwen der twee mannen zijn niet de eenigen, die over het zilverachtige l ed zwe ven ook de omtrekken van vlengels van groote vogels met zwarte verderen en roode kale halzen, wcljt soort aan beiden goed bekend is, vortoonen zich. Het zijn de ha vikken van Mexico. Een tiental van dio schaduwen glijden over de Zatemisia een tiental vogels vlie gen daarboven in de luèbt. Het is oen ge licht, dat den reiziger voel leed doet, ook al isiet hij ze slechts op een afstand. Voor zijn eigen behoud moet het hem met droefheid Bn vrees vervullen want het kan niet mis sen, dat hij hierin een voorbode ziet van zijn eigen lot. De vogels volgden de mannen, juist zoo als zij een gewonden buffel of een aange- Bchoten hert zouden volgen. Zij vlogen in kringen boven en somtijds met eene groote vaart voorhij ben. De reizigers waren voor de rogels geen schijngestalten, die, hoewel zij bijna aan geraamten gelijk waren, toch Voor de havikken eene smulpartij van hun gebeenten zouden zijn. Na en dan wierp de gids een blik op de Vogels. Het was een angstige blik, al zocht IN DU1TSCHLAND Eena verklaring van Ledebour In den Reichstag werd de ministerieele verklaring over de couferencie van Darijs be sproken. Nadat verscheidene redenaars do vcrkla- ig van von Simons goedgekeurd hadden, kwam de onafhankelijke socialist Ledebour aan het woord en vroeg zich af, of de ver bondenen de verklaringen van von Simons niet zouden aanzien als eene weigering, de onderhandelingen voort te zetten op eene an dere basis dan de tegenvoorstellen. Dan verwonderde hij zich zeer over de verontwaardiging van de voorgaande spre kers en herinnerde er aan, dat de zes voor naamste Duitsche vereenigingen gedurende den oorlog reeds ecu plan opgemaakt hadden der voorwaarden welke aan de verslagen verbondeneo zoudenopgelegd worden Zoo had men in 1917 reeds beslist, dat de verbondenen eene oorlogsvergoeding zouden te betalen hebben, welke op 500 miljard mark goud zou komen. Onnoodig te zeggen, dat deze verklaring van Ledebour groote opschudding verwekte. Al de nationalisten verheten de zaal. Vijf honderd miljard mark goud l Leg ze mij daar hij die voor zijn makker te verbergen, ech ter bleven dezelve door hom niet onopge merkt. August Nommen wenschte de vogels uren van heu verwijderd niet met woorden maar in zijn hart en dan stil voor zich heen ziende. Gedurende eenigen tijd gingen de ver moeide reizigers voort zonder een woord met elkander te wisselen. Tot nu toe waren zij nog al opgewekt door de woorden van troost van den gids maar bij scheen zijne laatste poging gedaan te hebben, en werd nu zelf wanhopig. In Klapdorper'® hart was de laatste hoop geheel vervlogen, daar zijne krachten uitge put waren. Ten slotte gaf hij het op, terwijl hij gelijktijdig op den grond nederviel. Niet verder, riep hij uit, stil blijvende liggen. Ik lean geen stap verder. Er is een vuur in mijn keel, dat mij deed stikken. Er is iets in mij dat mij onmachtig maakt. - Ik blijf hier liggen om den dood af te wachten. De jager hield ook stand. Hij deed geen poging meer zijn makker aan te sporen, om vorder te gaan. Hij begreep dat dit nutteloos was. Gc uw weg, voogde Klapdorper er bij, do woorden stamelende, gij hebt nog eenige krachten en kunt misschien nog water vin den. Ik kan niet meer loopen, maar ik kan wel sterven. Ik ben niet bang om te sterven. Verlaat mij, mijn vriend verlaat mij en zie uw leven le redden. Nooit, was het antwoord met een grove Duitschland antwoordt niet, Londen, 2 Februari. Het Duilsch gou vernement heeft tot hiertoe niet geantwoord op de officicele uitnoodiging, aan de confe rence der vergoedingen, welke le Londen zal gehouden worden, deel te nemen. In goed ingelichte middens is men daar over zeer verwonderd, daar Duitschland hier eene schoone gelegenheid zou laten voorbij gaan, dc kwestie te hespreken en zijne be wijsvoeringen op te halen. Terzelfderlijd wordt opgemerkt, dat men te Berlijn goed moet vers:aan, dat de regeling van Parijs voor wat de verbondenen betreft als definitief moet aanzien worden. Dood van kardinaal Ferrari. MILAAN 3 Februari. pot pogen te steken om het gerucht tc vooN komen en te beletten dat de galerie weer hef vri w lAulSiUpli2n loIieKen van verleden jaar l>clcve, welk de van Milaan, kardinaal Ferrari, is overleden Sélgcsshe leaning 4 t. h H3»n f milliard. Uitgave aan 200 franken per titel van 250 franken dus aan 80 per honderd is dm wezenlijken intrest 5i.fi. Alle jaren verscheidene trekkingen mot premien van lmillioep, 250,000, 100,000 en 50,000 franken. Men kan van heden af inschrijven xonder kosten bij TEiéogshile SftevenSg Wiaselagent, 10, Onderwijsslr. Aalst. 6096 In de commissie voor handel M. Pirmez zat voor. Het princiep de ge meenten (als gemeente) op denzelfden voet, wat rechten en subsidies betreft, te zetten, als de maatschappijen voor goedkoope wo ningbouw, werd verworpen. De Nationale Maatschappij zou volgens de commissie het recht van onteigening bekomen niet enkel van ongezonde woningon, maar ock van bouwterreinen. De minister stelde in zijn ontwerp voor, da' deze outeigende ter reinen, welke binnen de 10 jaar niet zouden benuttigd zijn, opnieuw (zoo hij het wil) naar den eigenaar moeten eaan. Op voorstel van M. Van Schuylenbergh werd deze termijn van 10 jaar gebracht op 5 jaar, met algemae- ne stemmen, min 3. Toekomende week, voortzetting der be preking. Hel auteursrecht Een paar leuen van de Commissie van de Kamer, belast met -bef. onderzoek van de wetsontwerpen betreffende het auteursrecht, hebben een amendement Wauwermans be streden, strekkende tol liet uitbreiden van het auteursrecht niet alleen tot de erfgenamen, doch ook tot de uitgevers. Hot amendement werd verworpen. Wat den verkoop van kunst werken betreft, is de Commissie van oordeel, dat ook de werken, welke.uit de hand ver kocht worden, onder de schikkingen van de wet moeten vallen. Daarenboven heeft de Commissie het percent le gering geacht in geval van een aanzienlijke toeneming van de waarde van ecu werk. Ten slotte heeft de Commissie besloten, de Fransche wet eens na te zien. In de legcrkommissia Donderdag namiddag hield de Parlemen taire kommissie der Nationale Verdediging eene vergadering, tijdens dewelke M. Devéze minister van 's landverdediging, verslag gaf over zijne reis in bozot Duitschland. Vervolgens verwierp hij een voorstel tot parlementair onderzoek over de gebeurtenis sen van 1914, door generaal do Seliers de Moranville opgeworpen. M. Devéze oordeelt dat cr op de oorlogsge beurtenissen niet meer dient terug gekomen te worden, daar deze op afdoende wijze gekend zijn. M. Hubin was van een tegenovergesteld gedacht. In eene "olgendc vergadering zal de jespreking voortgezet worden. schorre, doch krachtige slem, als kwam zij uit een geraamte. Gij zult gij moet. Waarom zouden of twee moeten opgeofferd worden voor een? Het uwe kan gespaard worden. Neem het geweer mede. Misschien vindt gij wat, dat u tot spijs kan dienen. Ga kameraad vriend - ga, vaarwel Weder volgde hetzelfde antwoord van den gids en op denzeï?d9n toon. Ik zei toen wij in het gevecht waren, en later toen wij door den rook dwaalden, dat, levend of dood, wij bij elkaar zouden blijven. Zei ik dal niet, mijn kameraad, mijn vriend Ik herhaal het nu als gij hier te midden van het salie-bosch bezwijkt, dan gooit August Nommen zijn ribbenkasten een hoek van hetzelfde doodkleed. Mijn oud lichaam heeft niet veel heerlijks meer maar genoeg denk ik, om die bavikken nog eene goede les to geven. Zij zullen op onze bee- nen niet pikken, voordat ik hun getal ge dund heb in alle geval, als wij hier het le ven moeien laten, dan is het door den bran denden dorst en niet door het nijpen van den honger, Wat zijn wij toch dwaas geweest daaraan niet vroeger te denken Maar wie kwam het ooit in de gedachte om havikken in plaats van kalkoenen te schieten Het is er op of er onder dus, hoe stinkend hun vleesch ook moge zijn, daar gaat or een voor onzen maaltijd. Kom, vriend, zeidehij, het lichaam van den vogel oprapende, laten wij een muurtje aanleggen en liet ding braden. aan de kwaal welke hem sinds maanden te bel hield. Een zijner laatste daden was aan zijne landgenooten eene boodschap te sturen, waarin hij hen aanzette tot eendracht en over eenkomst. Kardinaal Ferrari werd geboren in 1856. Hij werd kardinaal benoemd in 1894. De deken van het Heilig Collegie blijft nog altijd de eerbiedwaardige kardinaal Gibbons, aartsbisschop van Baltimore, primaat der Vereenigde Stalen (Amerika). Deze kerkprelaat is thans 85 jaar oud. Een Fransch voorstel Eenige Fransche volksvertegenwoordigers hebben op het bureel der Kamer een wets ontwerp neergelegd, opgevat &als volgt Aitikel l* De minister van geldwezen wordt gemachtigd eene overeenkomst te sluiten met de Bank van Frankrijk om. met opeenvolgende gedeelten, volgens de nood wendigheden, ten beloope van 150 miljard frank, banknoten uit te geven, met de Duitsche schuld als onderpand. Art. 2Die uitgiften zullen bij voorkeur dienen a) voor de herbouw iügswerken in de verwoeste gewesten; b) voor de terugbe taling der Bons van de Nationale Verdediging c) voor eene belangrijke aflossing van Fran sche renten, de heropening toelatend van do markt der leeningen van den Franselien Staat Art. 3. De sommen door Frankrijk, in hoofdsom en interest, aan de vreemde re geeringen verschuldigd, zullen betaald wor den op sommen door Duitschland aan Frank rijk verschuldigd. Tot aan dc volledige uitkeering dezer schulden, zullen de afkortingen der Duitsche schuld per helft aangewend worden tot hunne terugbetaling, en per helft tot de allossing der banknoten uitgegeven krachtens de huidige wet. Londen in duisternis Londen 3 Februari. Een dikke, zwarte, slinkende mist is heden kort voor den middag over Londer. neergekomen. Overal moesten de lichten aangestoken worden en de National Gale'ry moest gesloten worden. De trams konden slechts zeer langzaam rijden, voorafgegaan door eon persoon dra ger van een sterke lantaarn. Ondanks alle voorzorgen hadden er toch eenige botsingen plaats en waren cr slacht' offers. Te llford kwam een tram in hotsing mot een autobus. Negen personen werden gekwetst. Te Sunderland zijn twee elektrieke trams op elkander gereden. De twee trams werden vernield. Er zijn talrijke slachtoffers. Daar de mist niet optrok moesten dc paar;, denkoersen, welke 's namiddags moesten plaats hebben te Sandownpark verdaagd worden. Bij Ril. Robert Va» do Lanotie Wisselagent Esplanadestraat, 8, Aalst, inschij ving zonder kosten van nu af op de Belgische eening van 1 milliard aan 200 franken per ilel van 250. Trekkingen van een millioen, 250.000, enz. Interest 5 0/q. 722-4 Nag een schanriaal. Na het suiker en da aardappelen, de boter De Métropole van Antwerpen kondigt aan dat parket van Brussel zich, op dit oogen- blik, bezig houdt met zekere knoeierijen, welke plaats hebben gegrepeo in den boter- dienst van het Ministerie van bevoorrading. Deeds zouden er verscheidene personen in geheime zitting van de roode vierschaar, af gesteld zijn en uien zou do zaak- in den doof- Er is salie genoeg voor vulsel eu zijn eigen vet zal hem lekker makon. Als wij den neus dicht houden, denk ik dat wij er iets van naar binnen kunnen krijgen, in elk geval zal het ons wat langer iu 't leven houden. Hadden wij maar heet water. Alsof een nieuwe hoop bij hera was opge komen, stond hij op eens overeind, zich in zijne volle lengte op de teenen verheffende en met zijne reusachtige gestalte Oostwaarts over de vlakte starende. Langs dien kant is er een rij heuvels, zeide hij. Ik kreeg ze jaist in 't oog, toen gij spraakt van te sterven. Daar, waar heuvels zijn, daar is ook iets, dat naar water zweemt. Ik stel voor, Klapdorper, dat gij hier big ft, terwijl ik ge zoeken. Het lijkt mij toe, dat ze niet verder dau tien mijlen van hier lig gen. Ik kan tegen den morgend gemakkelijk terug zijn. Denkt gij het zoo lang uit te kan., nen houden, als ge een stuk havik eet 1 Ik geloof dat ik het zoo lang wel kan uithouden, al eet ik er niet van. Uet is de dorst die mij doodt. Ik heb eon gevoel als loopt er vuur door mijne aderen. Als gij denkt, dat er eenige kans is om water te vinden, ga dan, mijn vriend en laat den havik thans liggen tot gij terugge keerd zijt. Dat zal ik doen, maar gij kunt intws- scheu storven. Braad het beest, voordat ge het zoover laat komen ge hebt een tondel en kunt dus vuur maken, (Vervolgt.) Belgen ondervonden ten proposle van dob handel in suiker en aardappelen. Er zouden in de bolerkwestie goede en ge zaghebbende roode vrienden betrokken zijn, welke kost wat kost moeten gered worden. Het „dieverijtje zou aan 't licht gekomen zijn ten gevolge van het aanslaan van een waggon, geladen met verdachte koopwaren, welke zich in eene provincie-spoorwegslatia bevond. Een Millioen Wat al clroomen verwekt dit toovcrwoord niet in de verbeelding en welke plannen ontstaan niet in den geest bij het nieuws van de loopende uitgifte cn de prachtige trekkingen die verwacht worden. Voor de eerste maal wordt in dergelijke, verlokkende voorwaarden een beroep op hek pvbliek gedaan. Men moet wel erkennen dat de zedemeesters ten spijthet publiek beloovcrt niets meer dan dc groote loten wanneer zij zoo rijk zijn uitgedoscht. Wat een kans voor hen die zullen begun stigd worden door het lot en, ofwel heden oI morgen, over een vermogen zullen beschik ken dat zij door hunne spaarpenningen re gelmatig zullen gewonnen hebben. Welke Belg zal ongevoelig blijven bij du aantrekkingskracht van deze leaning- met loten, die met een zoo loffelijk doel is uitge geven door het Verbond der Samenwerkende Maatschappijen voor Oorlogsschade en ondcc de hooge bescherming van den Staat 1 Het land moet heropgebouwd worden. Et zijn echter nog te veel puinen; er is nog t<v veel diepe ellende; te veel verwoestingen iit de streken die de oorlog in onmetelijke woes tenijen veranderd heeft. De geteisterden ver langen sinds twee jaar om hunnen haard l« herstellen. Voorloopig in barakken gehuis vest, koesteren zij de zoete hoop weldra eene woning te bezitten die hun huis zal vervan gen, dat in den bajert van den oorlog ver dween. Het verbond van de Samenwerkende Maat schappijen voor Oorlogschade vraagt aan de Belgen zelf aan dit .verk te willen arbeiden door op de leening in te schrijven. De te veel opwekkende voorwaarden va» de leening met loten hebben zekere beknibbe lingen verwekt. De puriteinen zien daar ieti onzedelijk in en veroordcelen wat zij de kan sen eoner tombola heeten. Het woord - tombola is onnauwkeurig. Er is geen# spraak van een tombola, maar van eene ge.ldplaatsing. Het is clan nog eene plaatsing die mag aanbevolen worden, vermist de titel» van de leening uiigégeven worden op voet van 5, o/0, rekening houdend van de uitkee- riugspremieen de loten. Wat meer is, worden de obligation van 250 frank voor 200 frank aangeboden, en de interest van 10 fr. zal vrij zijn van alle inkomstbelastingen ten bat« van den Staat en van alle taksen ten bate van Provinciën en Gemeenten. Er is dus hier spraak van eene plaatsing Alle Belgen die over 200 frank beschikken dienen aan den oproep van het Verbond to antwoorden. Aldus zullen zij mededoen aan een nuttig werk. Indien het vooruitzicht eet» groot lot te winnen hun bovendjon nog wat vreugde aanbrengtdes te heter De mode wordtbelast Of 't Brusselsche zwans of Beulemans praat is, is nu nog niet geweien, doch zeker is het, dat er te Brussel in alle middens vee! opspraak heerscht. Luister, lezers en oordeelt. Minister Tken nis zoo vertelt men in goed ingelichte klingen gaat de mode zoowel bij het man. nelijk als bij 't zwakke geslacht belasten. De minister van financiën wilt buiten de weelde ook de mode treffen. Hij zoekt bijv. een taks le beffen voor de mannen die eenen hogen villen hoed dragen, patent fr. 50 pee jaar die om van hunnen neus te maken eea glas voor hun oog zeilen, patent 100 fr. pee jaardie buiten een trouw- en een verlovings-. ring nog meerdere ringen aan de vingers hebben, patent van fr. 150 enz. Voor de damen geld eveneens den taks op de ringen en voor dragen «ener voilette, pluimen eu sieraden aan den hoed, en andere mode op weelde artikels zullen zij taksen t« betalen krijgen. Als die nieuwe belasting ook doorgaat, beweert men, zullen de Brusselsche Ke'jes eene monsterbetooging ter eer# van «ninistet Then nis op louw zetten De modezotten zijn niet op hun gemak 1 Eene moeilijke wandeling. Madrid 3 Februari. Donderdag mor- gerid rond 10 ure, verliet koning Albert het paleis, om evenals daags te vorin eena wandeling in de slad te doen. Ditmaal had onze vorst echter zonder den geestdrift dei bevolking gerekend. Nauwelijks was bij buiten, of eene aan zienlijke menigte omringde hem en zijne twee gezellen, en braokt hem eene hartelijks ovatie. Slechts met groote moeite kon de toege snelde wacht er in gelukken, den koning ft ontzetten. Deze keerde dun uaar hot pale£

De Volksstem | 1921 | | pagina 1