DE MIDDENSTAND 11 DE FORTUINZOEKERS Be baudieterljen le Parijs Vrijdag Febr.1921 Hei Boisciisvism in Frankrijk 11 Februari. Uit hst Staatsb/ad. Sa ds csnfefsacie van Parijs. Rond Sist Parlement. IN D JITSCHLAND Oe nijverheidskrisis ie Vlaanderen- BELG IE EN DUITSCHLAND Orerstrcamlaa lo eene Llmbnrüsche koolmijn DE DRAMAS DER ZEE Kerkstraat, 9 8, Aalst.— Tel. 114 XXVII* JAARGANG NUMMER 35 T~> gyi-lfZT T~T> Q CENTIEMEN WEKELIJKS O.S3 Uitgever: J. Van Nüffel-De Gsnm f»—IW H I—I utf H. Adolf IZot>' op7,07, onder 5,03 Eei jic Kwartier den 15 Publiciteit buitan het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot hot Agentschap Uavas,8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de Ia Bourse, Parijs en 0, Bream's Buildings Londrss E.G.4 fc' -MBBaSSCTgT^ZgaBieËr'tHT'PfgrF'rllbagCS^ DOOR /s. Lamprechts, Bestend. Secretaris van den Christenen Landsbond v. d. Middenstand lei diensten bewijst aai de gemeenschap. Alwie bekend is met liet soldatenleven weet dat de nederige korporaal steeds de zondenblok is bij alle geschillen die komen van onder of die komen van boven. Slechte luim of misnoegdheid dalen hiërarchisch over hem neer of klimmen tot hem op. Zoo is'took met den handeldrijvenden en induslrieelen middenstand in 't economisch en sociaal leven. ïti deze dagen van crisis zult ge frabikan- ',en, grossisten, ja zelfs ministers liooreu ueweeren dat de prijzen der waren niet genoegzaam dalen omdat do middenstanders hunne waren in stock niet willen lossen aan de nieuwe prijzen. !)e verbruikers zijn al lang gewoon hot liedje op alle tonen te zin gen de kleinhandelaar is de uitbuiter. We cijferen hem weg met ouze coöperatieven on winnen daarbij een schconen stuiver. Dat de middenstander zijn stock niet lossen wil, wie kan dat met redenen bewijzen Zijn stock is, och arme, niet groot en zijn rollend kapitaal althans bijlange niet voldoen de. Niets is dus minder waar dan die aantijging. Dal de middenstander zooveel geld ver dient op dcu rug van den verbruiker is even onwaar en dat bewijzen de moeiiijkbeden, dii r.elfs de coöperatieven ontmoeten in deze dagen om twee eindjes aaneen te knoopen, en onmogelijkheid waarin zij zich bevinden lagereji verkoopprijzen te stellen dan de winkelier. Merkt wol op dat we in 't algemeen spre ken en niet horg staan dat in heel uitzonder lijke gevallen en voor sommige nieuwere handelaars de kritieken en de ontstemming van de publieke mceoing zekeren grond kunnen vinden. Het wordt hoog tijd dat men in katholieke middens hel ecMis voor goed afieere socialis tische slagwoorden in deze zaken na te praten en met vollen rechtvaardigheidszin de werke lijkheid der teilen zou gaan inzien. De sociale werkers die onzen middenstand op chrïstelTJkeiï grondslag inrichten willen, sluiten nog immer op den onwil van de ande re sociale groepen en ja zelfs op de kwade trouw van sommige bladen. En nochtans boe gemakkelijk is liet niet bet goede be3taanrecht en de hooge ju de ictueeie betcckenis van den middenstand 'C bewijzen. Bsstaansrachi van dsn Da socialisten en ook vele chrislenc syndi calisten beweeren dal de middenstand geen oroductieven arbeid leverten dus ook geerier- Van waar komt bet geld Uil Parijs wordt geniep dat op dit oogen- «lik reeds meer dan 1000 kgr. allerhande Bolschewisliscbe propagandaschriflen aange slagen zijn. M. Amedée Dunoir, redacliesekretaris van het socialistisch blad VHumanüé verklaarde dat het geld dat hij van de Bolschewislen ontving, voor de communisten van Parijs bestemd was. De veiligheidspolitie heeft een onderzoek gedaan over den oorsprong der fondsen waarover de Bolschewislen beschikten. Zij bobben bevonden, dat het grootste deel van dit geld voortkwam van Duitsche banken. Ook eenige Franse'ne en Engelsche banken bobben toelagen gegeven. 49 VERVOLO. Dit beval gegeven hebbende, keerde zij naar een pad, dat bijna loodrecht scheen te ttoopen, lange 6en rots, die het voorfront van ;te klip doorsneed. Van nabij gevolgd door liet paard, ging «ij zonder vrees liet pad af. Het goheen, zelfs vcor iemand die te voet ging eeti zeor gevaarlijke weg om naar be neden le gaan, en ware Klapdorper vrij in zijne keuze geweest, dan zou hij boter ge vonden hebben, die niet te paard af te leg gen. Maar ditmaal had bij geen keus want, voor dat hij een bezwaar kon inbrengen, bad het paard den poot op de rots gezet en ging haastig voort, het achterdeel hoog in de tucht en de nek henenwaarfs uitgestrekt, als stond zij op den kop. Er aohoot hem dan nie'.s over dan te doen, zooala hem geraden was vast in den zadel te zitten. Dit deed lig floor zijne voeten vooruit te steken. In deze positie bleef hij zonder een woord 4e aohtorover gebogen op het zadel liggen zoader spreken, of zelfs naar heneden te durven kijken, zoodat hij met zrjn gezicht naar de lucht kGek en eindelijk ontdekte, dat het dier, hetwelk hij bereed, langs een bijna horizontaal pad voortliop. Nu, mijnheer, zeide de jonge dame, kant gij rechtop zitten 't gevaar is voorbij, (ie hebt u goed gedragen, de merrie op den hals kloppende ge zult de beloofde boonen nebben, een heel kwaart er van. Wat is nu productieve arbeid 't Is die arbeid die aan de aanwezige natuurkrachten voor den menscli grooter nut geeftzoo landbouw aan den groed, industrie aan de grondstoffen, vervoer van uilheemschc wa ren. De kleinindustrie een heel belangrijk deel van den middenstand presteert pro ductieve arbeid. En de kleinhandel Hij bespaart aan de mensehen moeite en tijdverlies brengt do waren in 't boreik van iedereen; maakt, door zijne werkzaamheden den keus mogelijk uit de verschillende soorten en kwaliteiten van waren. De kleinhandelaar draagt het risico van de gebreken en 't bedorven der waren. Iiij betaald de waren vooraf met zijn geld en laat aan de verbruikers toe de waven le keuren alvorens ie koopen. Hij is de zaakwaarnemen der verbruikers de noodzakelijke bemiddelaar tusschen fabriek en publiek dat moeien alle economisten aanvaarden en dat bewijzen de coöperatieven zeiven door de uitbreiding die zij geven aan hunne winkels en filialen. En zeg eens aan do zaakvoerders dier coöperatieve winkels dat ze luiaards zijn Wat al hoedanigheden er .noodig zijn om goed ambachtsman en goed handelaar le worden beschrijft heel juist de gekende Fransche economist Martin St-Léon in zijn werk f Le petit commerce francais «Sommige menschen mconen dat niets zoo gemakkelijk is als ambachtsman of hande- te spelen. Grova dwaling De industrieel, zoo klein als groot, moet zijn wil hij niet ten onder gaan een berekenaarwant - hij moet nauwkeurig berekenen hoeveel zijne aigomeene onkosten bedragen, den huurprijs zijner magazijnen schikken naar zijn zaken cijfer, den prijs zijner grond- -sloffen en der te betalen loonen in verge- lijking brengen met de mogelijke winsten. Hij moet een technicus zijn om productie te kunnen leiden, een handdaar die de middcleu vindt om zijne waren te verkoo- pen een diplomaat die zijne klanten tot koopen brengt en hun vertrouwen wanr- dig blijft. Al deze hoedanigheden moet ook de kleinhandelaar bezitten maar hij hoeft nog veel takt en memchenkennia te bezit- ten. x\.an den verbruiker zoggen we onbewim peld Gij kuntover dien arbeid en over die hoedanigheden niet voldoende ooi doelen ten zij g® zelf eens beproeft hebt wat handel of nijverheid is. (Morgen vervolg en slot). Het onderzoek heeft ook aan't licht ge bracht dat er in Frankrijk een Yongo-slavisch revolutionaire groep bestaat. Volgens Le Matin mag men zich binnen kort aan nieuwe aanhoudingen verwachten. v^V^- Men viert O. L. Vrouw van Lourdesfeest op 11 Februari omdat het rond don middag was van dien dag dat de Onbevlekte Ontvan genis voor do eerste maal verscheen aan de veertienjarige Bernadelta die alsdan bij toe val houttakjes opraapte voor de Massabiella* rots langs den oever van de Gavorivicr. Alle Lounlesvrienclen en bedevaarders moeten de eerste verschijning der Moeder Maagd meefeesien en zullen w eldoen van de achttien dagen waarop de achttien verschij ningen plaats grepen mee te vieren door II. Communie, H. Mis en Lourdcsgebeden. Oe voorwaardelijke invrijheidstelling van Burgerlijke en Militaire veroordeelden. Hel Staatsblad van 10 d.d. publiceert een Koninklijk uesluit van 17 Januari nopens de voorwaardelijke invrijheidstelling van de burgerlijke en mililaire veroordeelden. De voornaamste beschikkingen cr van luiden, dat de voorwaardelijke invrijheid stelling slechts vergund wordt aan de ver oordeelden, uit wier gedragingen blijkt, dat zij zich voorlaan beteren zullen. Wederom vooruit stappende sloeg'zij langs deboomonom, overeen pad, dat nog altijd met een klciue helling alhep. Het hoofd van Klapdorper was geheel op den hol, door de vreemde omstandigheden, dingen, gedachten en denkbeelden, die hem omringden en opnieuw begon hij te den ken, dat zijne zinnen hem bedrogem of in den steok listen. Ditmaal was dit het geval want hel lang durige lijden, het bloedverlies en de krach teloosheid slechts kunstmatig opgewekt door al wat hem vreemd overkwam, zou nu go- olgd worden door een hersenkoorts, die hem inderdaad zijne zinnen benam. Hij herinnerde zich, dat hij cenigen tijd verder reed onder boomen, wier bladereu- hemul een boog boven zijn hoofd vormde, hem beschutte voor de zon en toen werd alles plotseling rondom hem sterk verlicht, de mustang droeg hem voort in eene open ruimte. Hij zag of verbeeldde zieh verschei dene mensor.en bij de deur te zien on toen het paard in hun midden stil stond, keerde zijne schoonu geleidster zich tot hem, eens klaps uitroepende Pak hem vast. Pak hem vast, riep zij met luider stem. Toen sprong oen der omstanders op hem toe. Was het met een goed doel, of om hem te vermoorden Dat kon hij niet zeggen, want voordat de hand aan hem geslagen had, verdween het tooneol aan zijn gezicht, en de dood met al zijne akeligheid scheen bezit van hem geno men te hebben. In de Fran vb*.--Kamer heeft een debat plaats gehad over de besluilselen van de conferentie van Parijs. Verscheidene redenaars betwistten en be knibbelden de bekomen uitslagen, doch M. Briand, de kabinetsoverste, stond hen Hinkte woord en verdedigde krachtig wat hij terecht als zijn werk mag beschouwen, het volledig urkkoord tusschon de /erbondenen. Ten slotte stemde de Kamer een® dagorde van vertrouwen in het gouvernement, met 387 stemmen tegen 125. De stemming dezer dagorde brengt mede, dat aan M. Briand al het gezag wordt ver leend, noodig om Frankrijk op do Conferen tie van Londen te vertegenwoordigen. Doch alvorens daar heen te gaan, zou de eerste minister, tiaar men zegt, willen ver schijnen voor de Parleiuentskommissicn van Buitenlandsche Zaken en van Financiën, om haar een zoo volledig mogelijk overzicht van het probleem der schadevergoeding te gaven, wat hij op de tribune in de Kamer niet met de noodige vrijheid heeft kunnen doen. De Grondiïeishorzienmg' De Kommissie van XXI vergaderde Woens dag morgcüd onder voorzitterschap van M. Bru net. Na zekere teksten betreffende den status van den Senaat to,hebben horzien, werd het oord verleend aan M. Carton de Wiart, die uitleg verleende ovbr den duur van het man daat der Konslkuantelcden en de mogelijk heid in Novembei aanstaande tot nieuwe verkiezingen voor de helft der Kamer over gaan. Algemeen was men van oordeel dal hel Parlement, hel koste wat het wil, voor het einde van dezen zittijd]! het herzienings- werk moet afdoen. Geen taal kom missie. De taalkomraissie vergaderde gisteren niet, omdat de loden wenseaten de belangrijke Kamerzitting, waar over de krisis gehandeld werd, bij te wonen en omdat zij veruer wenschen keunis Le nemen van het voorstel dat door M. Destrée zal ingediend worden, namens de regeering, over hel inrichten eener Viaamsche Boogeschool. Verkorting van den diensttijd. De Hoofdafdeeling, gelast met het onder zoek van het wetsvoorstel tot wijziging van de mïlitiewet van 30 Augusti 1913 eu tot verkorting van den diensttijd, :s na een kort overzicht overeengekomen, dat de gemengde kommissie binnen de drie weken het verslag van Laar werkzaamheden en zoo mogelijk hel verslag over beide wetsvoorstellen opmakc. De Hoofdafdeling zal over drie weken opnienw vergaderen en in elk geval de bespreking aanvallen. Do socialistische linkerzijde. De socialistische linkerzijde kwam Woens dag morgend bijeen ter bespreking van de afschaffing van art. 310 in verband mot de Het verlies van een vriend. Weder was de schaduw van Adolf Nom- men over de vlakte tot eene reusachtige longte geteekeud, maar ditmaal in westelijke richting, daar de eon, in plaats van onder te gaan, thans aan het opkomen was. Het was den velgenden morgend, nadat hij van zijn gewonden makker afscheid ge nomen had, en hij keerde nu terug naar do plaats, waar hij hem gelaten had, op het oogenbliic dat de zon haro stralen boven den gezichteinder van da vlakte on juist op zijn rug wierp. Daar bescheen zij een nieuw voorwerp, dat Nominee's schaduw een nog grooter en fantastischer aanzien gaf. Het was nu die van oen reus, met iels dat aan iedere zijde van zijn hoofd uitstak, en op etn paar hoornen geleek, even alsof zijn nek omsloten werd door een ossenjuk, waarvan de tanden overdwars uitstaken. Wanneer men dan gids aandachtig bekeek, werd liet zonderling verschijnsel terstond op gehelderd. Het lichaam van een dood hert lag dwars over zgn rug, de poolen van het dier waren bijeen gebonden, waartusschen hij zijn hoofd gestoken had. In weerwil van den last, dien hij droog, was de tred van den ex-speurhond niet van eon wanhopend of vermoeid man. Integendool, hij was vlag en veerkrachtig, terwijl hij zijn uiterlijk, blijd schap en vreugde toekende, evenals de stra len van de opkomende zon. Zijne schaduw zc-lfs scheen over Tt sneeuw achtig gebladerte te glijdoD, vlag als de ge stalte eener in lichte zomerkleeding gebuide soboone, die over den vloqr ya.a een. balsal vereenigingsvrijheid. Verder hield zij zich ook bezig mei de beperking van den duur der huidige interpellatie, hetzij door een vermin dering van hel aantal sprekers of een inkrim ping van den spreektijd. Do rechterzijdo en artikel 310- liet gerucht deed de ronde in de Kamer, dat M. Carton de Wiart, kabinetsoverste, in de Kamer eene verklaring zou afleggen waarin hij zou aankondigen dat bij zich niet kan aansluiten bij hel amendement neergelegd door MM. Tschoifen en Ileyman, bij hel wets voorstel artikel 310 afschaffende. Zooals men weet bepaalt dit amendement, dat de wet slechts in voege zal treden, nadat eene wel zal gestemd zijn waardoor de sijndï- kale vrijheid gewaarborgd wordt. Deze tijding Leeft onder de leden, der rechterzijde grooie verrassing en diepe ont roering veroorzaakt. Al de katholieke volksvertegenwoordigers zijn zinnens het amendement te stemmen, Neg steeds verzot De bestendige kommissie der Pruissische Kamer beeft eeno dagorde gestemd, waarin protest wordt aangetekend tegen de ekono- mische eiscken der Entente. De onafhankelijken eu communisten heb ben eene verklaring aangenomen, waarin bijzonderlijk aangedrongen wordt op de ont wapening. indien de pinhelmen gezegepraald hadden De Wurtcmberhache Kamer besprak de onlwapeningskwcstie. Een lid der socialistische meederheidsfrak- tie verwekte heel wat rumoer, toen hij ver klaarde, dat indiende Duitse hars den oorlog gewonnen hadden, zij niet zouden toegelaten hebben dat hunne besproken worden. Hij moest eene terechtwijzing doen en zegde dan dat hij enkel de Duitsche militairen had willen bedoelen. Düitschfand vergist zich.. De Times schrijft r Indien M. Lloyd George do besluitselen der conferentie van Darijs trouw blijft, zooals hij het overigens te Birmingham bevestigde, dan mag hij op den vasten steun van heel de natie rekenen. Hel Dui'seh gouvernement hoeft aan vaaru naar Londen te komen, doch veron derstelt dat de onderhandelingen zich zullen uitbreiden tol de tegenvoorstellen welke het zinnens is te doen. Het verdrag geeft aan het Duitseh gou vernemen! het recht door de vergoedings- kommissie gehoord le worden. Duitschland vergist zich echter wanneer het denkt eenig recht te hebben als onder handelaar op te treden. Uit de redevoering van M. Lloyd George to Birmingham, meenen de Duilsdiera te kunnen opmaken, dal belangrijke wijzigingen zullen gebracht worden aan de besluitselen der conferentie van Parijs. Indien zrj zich daarop betrouwen, zullen zij van eene kale reis thuis komen. Verscheidene fabrieken bezat to V/ovelyem Woensdag morgen is com grooie slakiag uitgebroken onder de arbeiders der vlas fabrieken te Wevelgom-bij-Korlrijk. In veertien werkhuizen werd de arbeid neerge legd. De werklieden gingen 's morgens ten arbeid, en vroegen, of er nu een beslissing was genomen aangaande de 1 oen kwestie. De patroons antwoordden, dat zij zich hielden aan de beslissing van hun veiwriiging de eerste week loonsvermindering van tien cen tiem per uur, de tweede week nog tien zweeft. De gids had geon honger of dorst •meer. Hoewel liet wildbraad op zijn rug nog ongevild was, toonde een der achterschen kels, waaruit een groote klomp vleesoh ge nomen was, dat hij aan zijne eerste behoefte voldaan had terwijl het geklots van water, in de tinnen kan dio ondor zijn arm hing, ten duidelijkste loonde, dat ook do tweede gestild kon zijn. Hij haastte zich om zijn makker te kunnen bijstaan, en was gelukkig door de gedachte, dat hij hem spoedig van allo leed zou kunnen ontheffen en schadeloos stelten voor Jen hou* ger en dorst die hij geleden had. Vlug door de saliestruiken loopende en vooruit kijkende naar het kentceken, dat hein tot hcrkonningaleeken moest dienoo, kroeg hij het eindelijk in hel oog. De, ais een stekelvarken, boven de vlakte rijzende palmetto, was op meer dan eoc mijl afstand duidelijk zichtbaarofsckoou de schaduw van zijn hoofd reeds gezien kon worden tus schen de op bajonetten gelijkende bladen. Op dat oogenhlik deed zich iets andera aan ija oog voor, waardoor de uitdrukking van zijn gelaat veranderde. Een vlucht havikken waarschijnlijk verschrikt door zijne sohsduw, as plotseling uit de salieplanlan opgevlogen en stileerden nu dicht bij do kruin der pal metto in hol rond. Zij wareu kennelijk op don grond geweest; wat hadden zij daar gedaan Deze vraag, die bij Nomwen dadelijk op rees, bracht eene snelle verandering, in zijn voorkomen teweeg eene verandering ven een vroolijke gedachte tot een aller pijnlijkste veronderstelling. (Vervolgt,) centiem, de derde vijf, Join zoo fst komen op een uurloon van 2 frank. De werklieden verkozen den arbeKl neer te leggen. In de Lauwestraat echter hebben de tvewk- lieden een fabriek bezet on besloten daas voort (e arbeiden, buiten de patroons om. De burgemeester heeft de rijkswacht opge« roepen. Nay meer fabrieken bezet. Nader vernemen we, dat verscheidene fabrieken door de arbeiders bezet zijn. Vee: gendarmen zijn in de gemeente aangekomen. Nog het inboslagnemingsrcsht De Soir de intrekking van het i.-ibe" slagnemingsrecht doer de regeering vermel dende, voegt er bij Deze maatregel is genomen ten gevolge eene onlangsche beslissing van het gouverne ment, van de economische betrekkingen met Düitschland er aan te knoopen. Het geldt hier de belangen der haven van Antwerpen te vrijwaren. Men begrijpt dat de Doitschc uilvoerders en reeders ceoigszins hebben geaarzeld, schepen en koopwaren le zenden naar onze groote haven, waar zij op een g«geven oogenblik in beslag konden ge nomen worden. De Belgische maatregel is genomen fn overeenstemming met het l'ranschc gouver nement. Het drama van de Rue du Ruisseau Oe moordenaar wordt gedood na oersi een politieagent doodelijk gekwetst te hebben. Wij hebben gemeld, in welke omstandig heden een bandiet, zekeren Bacquel, de poli* cieopzichter Van Du mme en Quiulard, dis met zijne aanhouding gelast waren had ge dood. De policieoversle M. FaralLcq had nu ia- lichtingen gekregen, waaruit bleek dat Bacquel zich in de Noord wij ken van Darija schuil I ield. De moordenaar bad zich inderdaad verbor gen bij zrjne zuster te Darijs, doch zich daar niet veilig aehtend werd hij door zijne zus ter naar Geonevilliera gebracht. Daar woon den de ccliigenooien Ba'.iol in eene ellendige hut, midden een heele troep voddenraper» enz. Gisteren namiddag rond 41/2 ure, trokkeff de agenten er op af. De brigadiers Didier eo Binet aanvaarden de taak in de hut te dria- gen, taak welke niet zonder gevaar was, daar Bacquet zich waarschijnlijk niet levend zon laten vangen en zich zou verdedigen lot het uiterste, 't Is hetgeen oogeoblikkelijk gebeurde. Brigadier Binct opende zachtjes de deun en sprong dan schielijk binnen. Bacquet, die le bed lag, sprong dadelijk recht en een ver- woed gevecht ontstond. Bacquel kon zijn browning trekken en loste rakelings een schot op Binet, die in den buik getroffen lei? gronde storte. Didier, die tot dan toe niet had durven schieten, uit vrees zrja gezel te treffen, deze ziende vallen, legde nu bliksemsnel op Bac quet aan en joeg hein een kogel door het hoofd. Da dood was oogenblikkelijk. De toe stand van brigadier Binct is zeer gevaarlijk. Hot slachtoffer is naar het gasthuis overge bracht, alwaar de minister van Binncnland- schc Zaken en de policieprefekt heni gingen- gel ukwenschenover den betoonden moed. De zuster van Bacquet, haar minnaar en de eciitgenoolen Baliol .verden aangehoudeiu Te Beeringea was verleden jaar eene mijn schacht onder water geloopen. Er werd heel den zomer door en tot ovec eenige dagen gewerkt om den put leeg te pompen, maar nu begon het water plots weer te stijgen met 20 meters per uur. De arbei# moest dan ook gestaakt worden en dc schacht staat weer heelemaal onder water. Men raamt de schade op ruim 1 miliioet». Een Fransche onderzeeër bijna verongelukt Toulon 9 Februari.De marineoverhedeiv hebben een onderzoek geopend over een erg feit dat bijaa het verlies kostte van den onder zeeër Ncrëide. Deze duikboot, waarover scheepslui tenant Dubin het bevel had, deed oefeningen en dook onder water, toen plotse ling het water in de boot drong langs een luchtgat dal open gebleven was. Reeds drong- het water in de machienzaal, toen men be merkte dal er iets niets in den haak w*sv Slechts met de grootste moeite kon men nog terug opstijgen. Men denkt dat er hier kwaadwilligheid uv 't spel is. Deze gebeurtenis^ heeft in de nvarU lierae kringen diepe ontroering verwekt. Eene aanvaarding Napcis 9 Februari.Destooinerliumcuin komende van Braila met reizigers eu eenet' lading koopwareu, is bij het invaren der haven in botsing gekomen met de Eugwlscha pakeibool WuolwaL Deze werd l&geu vier binnenschepen gedrongen welke verbrijzel^ werden eu zonken, Er tij» ge«u slachtoffer^

De Volksstem | 1921 | | pagina 1