DE VRIJHEID ÜE FORTUINZOEKERS Do reis onzer Vorsten naar Roma Nog de ministerieels automobielen. inistsr Wasters en Imm WEKELIJKS 0,53 Uitgever: J. Van Ncffel-Db Gbnot Zondag 13 Februari Jaandag 14 Faïirnarï 1921 Droevig Eene nieuws voorraadschuur voor Europa. De Leeaiag vaa i miljard Cuitschiacfi verklaart niet bij machte te zijn, de aeëischte hoeveel heden kolen te blijvon leveren. hel Nationaal kostuum -vV*- Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. i 14 - XXVII» JAARGANG NUMMER 37 IQ CENTIEMEN - Quadragesima I Zon op 7,03, ouder 5,00 II. Valentinus ion op 7,01, onder 5,03 i liersie Kwartier dan 1" Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden lot het Agentschap Eayas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G. I- 11 111 I III Er wordt nu zeer veel gesproken over do vrijheid op alle gebed en voornamelijk van do syndikale vrijheid. In de Kamer is 'een wetsontwerp neergelegd waarbij artikel 310 van het strafwetboek wordt afgeschaft en de syndikale vrijheid gewaarborgd. Door syndikale vrijheid verstaat men dat elkeen het recht heeft en vrij moet zijn lid te worden van een syndikaat naar keus en beliefio of in geen enkel syndikaat le gaan. Dat is zeer wel, maar wat wonder mag igehocten worden, is er dat er in dat wetsont werp gcene spraak is van de persoonlijke vrijheid van don werkman of van den patroon. Aan den werkman wordt niet gewaarborgd dal hij zal kunnen blijven werken bij eenen patroon, die hem aanvaard heelt. En wat hebben we gezien Dat zelfs nu, dat artikel 310 nog beslaat, roode svndikaton gaaneischen bij de patroons dat werklieden die gesyndikeerd zijn, of die bij ben niet gesyndikeerd zijn, daarom weg gezonden wordon. Dal is vastgesteld in het Walenland. In 'net Walenland is er zelfs eene rechtbank aangetreden die geoordeeld heelt datgesyn- dikeerde werklieden het recht hadden 'de wegzending van niet gesyndikeerden te sischen, omdat het belang der gesyndi keerden zulks vcrcischte. Wat gewordt er in dat geval van het recht en het belang van den niet vereenigde werk man Hetzelfde geldt voor da vrijheid van den patroon. Als een werkman zich aanbiedt, mag de patroon hem nhsi vragen Zijl gij gesyndikeerd of niet Alzoo wordt hem de vrijheid ontnomen een personeel van niet-gesyndikeerden aan te werven in andere woorden de vrijheid van den patroon beslaat niet meer. Hetzelfde geldt voor de vrijheid van gewe ten en deze wordt zoo verwrongen dat de geloovige geerto vrijheid meer geniet. Het onderwijs moet onzijdig zijn uit eer bied voor de Vrijheid van geweten van dege nen die geoncn godsdienst belijden. Wat de vrijheid van geweten betreft van degenen die wel eenen Godsdienst belijden, die mogen hunne vrijheid in hunnen zak steken, maar openbaar iconen dat ze gods dienstig zijn, dat mogen ze niet. Niet alleen eischt men de onzijdigheid in dc officieele school, maar er zijn er die zoo ver gaan te cischen dat er geene andere scho len zouden mogen bestaan dan officieele, on zijdige scholen uit eerbied voor de vrijheid van degenen die geen godsdienst hebben. In dal geval wordt dc vrijheid der geloo- vigen volkomen verbeurd om wille der niet gcloovcnden en ton bate van het ongeloof doel dat door de socialisten en liberalen na gejaagd wordt. In openbare plechtigheden wordt ook alle godsdienstige gedachte onderdrukt in naam van den zos hooggeroemden eerbied voor de vrijheid van denkwijze van anderen. Onlangs werden Ier Iloogeschool van Gent gedenkplaten in de muren geplaatst ter cere dor oud-sludenlcn der Iloogeschool, welke in den oorlog op het eereveld gevallen zijn. In gausch die plechtigheid werd geen en kel woordjo van God noch van Godsdienst geropt, hoewel de overgroots meerderheid dier helden, zoo niet goede katholieken, dan toeti geloovige kristenen waren, die in het laatste oogenbük de IIH. Sakramenteii der Stervenden hebben ontvangen als dat moge lijk was. Die wogcijfering van God, uit die droeve oflicieele rouwplechtigheid, heeft in de har ten van alle geloovige ouders, wier zonen 51 VLRYOLO. Vermits do omstandig heden dikwijls den gida hadden verplicht, zijn hertenvleesch half gebraden toeten, was hem dit tot eene gewoonte geworden hot duurde "dan ook niet lang- of het vleesch werd van hot spit genomen, on hield op karbonade te zijn, daar zij geheel uil zijne vingers verdwenen was, gevolgd cn dan door een gorgelend ge- .uid, toen de halve inhoud van de waterkan net door zijn keel spoelde. Nu, zei hij, recht springende, nadat bij zijn prachtig maal gedaan had, ben ik Sterk genoeg, om den Gehoornde Hagedis v.elven te staan, en daarom behoef ik zeker niet bang le zijn voor de ontmootingjraot een engel. Nu gaan wij, om mijn vriend Klap dorper op te sporen en le weten, boe hij vaart. Toch wil ik het hert medeneraen, voor het geval, dal er gebrek aan eten mocht zijn al geloof ik dat ik daar niet bang veor be hoef tc wezen. Waar een engel zijn verblijf houdt moet ook een voüo kribbe zijn, al is liet manna, of van diu fijne zaken waaraan een prairieraan niet gewoon is. Hoe ook, een stuk harlepvloesch kan nooit kwaad. Zoo August Nomraen, oude jongen, zoide hij te gen zichzelron, laat ons hat gelaat terstond naar 't zuiden keeren, want 'aan hel einde van d9 zes mijlen wil ik zijn, voor den dag ten einde is. Het dooue dier W6der op zijne schouders voor het Vaderland ge.'allen zijn, eene pijn lijke indruk gemaakt, en velen zijn niet ge komen, die wel zouden gekomen zijn, hadde vóór de officieele plechtigheid een lijkdienst plaats gehad voor diegenen die als kristenen hebben geleefd en stierven. Dat feit alleen bewijst dat voor vele Vlaam- sche oudors bij zulke plechtigheid de gods. dienst zijne plaats moet hebban. Doch die innige overtuiging dier ouders is gekrenkt geworden uit eerbied f) voor do vrijheid van geweten dergenen die geencn Godsdienst belijden. De vrijheid van geweten der katholieken wordt met de voeten getrapt door de officieele wereld En dan roemt men hemelhoog de zeem zoete ééndracht. Katholieken het bovenstaande zij voldoen, de om li wakkor te schudden. Slaapt niet op uwe twee ooren De vijand waakt en loert om u weerom dc rechten te ontiooven welke gij in eenen 30 jarigen strijd heb1; welen te veroveren. Voetje voor voetje sluipt hij nader en over al binnen en waai' hij binnenkomt is zijne eerste bekommernis te zeggen dat alios op zeer onzijdigen voet moet geschoeid worden in naam der zeemzoete onzijdigheid. Het komt er dus op aan hem te zeggen tot daar en niet verder. De katholieken moeten eischén dat zij als katholieken niet doodgevaagd worden, daarom hebben maar te durven toonan dal zij ook in het openbaar leven katholiek zijn en blijven! Een belangrijk nijverheidsgesticht uit de streek va,n Charleroi, had meegedongen in de aanbesteding van eene groole hoeveelheid rollend materiaal, te leveren aan Spanje. De firma beeft ongelukkiglijk de bestelling niet gekregen, daar zij niet tijdig genoog kon leveren. De firma bad natuurlijk rekening ge houden met den acht uren dag en dus moest het to lang duren vooraleer hot materiaal kon afgewerkt en geleverd zijn. Het is nu eene Duitsche firma die met da bestelling is gaan loopen, daar men in Duitschland bitter weinig met dan acht uren dag bekommerd is. Is het dan zoo moeilijk, wanneer er eens ecu dringend werk is, watdoor te draaien n En nu vooral, dat er krisis is en Belgie meer dan ooit moet voortbrengen cn uitvoeren WS De reis naar Madrid heeft onze vorsten toegelaten, aan den Koning van Spanje de erkentelijkheid uit te drukken voor zijn menschlievend optreden ten voordeele onzer landgenooten, gevangen genomen of veroor deeld door de Buitschers gedurendo den oorlog. Uit Rome wordt gemeld dat eene aanstaan de reis van Koniog Albert in Italic dezelfde beteekenis zal hebben. Gedeeltelijk toch ten minste, want tijdens zijn verblijf tc Rome, zal de Koning der Balgen ook een bezoek brengen aan den Koning van Italië, na zijn bezoek aan het Vatikaan. De audiëntie onlangs door den II. Vader toegestaan aan den Belgischen gezant bij hoi Vatikaan, graaf d'ürsel, diende als voorspel voor dit bezoek onzer vorsten, want de Ko ningin zal den Koning vergezellen. Zooals men weet is er sinds voi-leden jaar eene nieuwe regeling ingetreden', toelatende dat katholieke staatshoofden bij hunne be zoeken te Rome beurtelings in hei Vatikaan en m het Koninklijk Paleis ontvangen wor den. leggende, sloeg hij don weg naar hat zuiden in, gedeeltelijk de zon tot gids nemende, maar meer nog de hoefsporon van het paard in het oog houdende, die, hoewel onder do overhangende salieplanton niet. gemakkelijk le onderschwidon, door een zoo geoefend oog als het zijne toch met weinig moeite konden gezien worden. Hij vervolgde zijn weg, nu en dan woorden van verwondering halfluid sprekende, wat soort van vrouw toch wel zijn makker had meegevoerd want, met al zijn snaaksche alleenspraken, wist bij wel, dat de engel op eene vrouw zou uitloopen. Zijne rcusaohlige schaduw liep niet langer voor hem uit, maar bleef bij iedoren slap aan zijne zijde. Klapdorper horkreeg na eenige dagen zijn bewustzijn terug, toen bij stommen hoorde. Met waren mannenstemmen zij (voerden een gesprek, dal niet heel goed wilde vlot ten, daar dc een EugeLsch sprak, wal de an dere slechts verstond. Ook was het Engelsch van den eersten spreker niet van hot zuiver ste accent maar liet klonk in de ooren van Iviapdorper liefelijker dan muziek want hij herkende de stom van zijn vriend, van August Norwnen. Een blij gevoel doortin telde hem, nu hij wist dat zijn makker b;j hem was. Ilij had gevreesd, dat zij elkander, na hun afscheid, nimmer zouden wederzien. Klapdorper bemerkte thans dat hij in een klein vertrek lag, waarvan de wanden bal ken waren, en waarmede hot ameublement, iu ruwheid van al ij I en bewerking, overeen stemde. IIij lag op eeu Lamplogor, op ©oui Sinds de vrede en de rust, (hoor Frankrijk in Marokko werd hersteld, neemt het land een voornamen rang in, onder de voortbren gende en uitvoerende gewesten, die Europa kunnen bevoorraden. De municipaliteit van Havere heeft hare toevlucht genomen tot die streek om hare bevolking te bevoorraden. Als gevolg van eene telegramwisseling tusschen dan meier van Havere en generaal Lynutey, werd eene eerste zending van 220 ossen en 50.000 eieren ingescheept aan boord van den sloomer St. Prosperdie naar Havere stevent. Dal is slechts het begin van veel belangrijke zendingen. Volgens inlichtingen Vrijdag in het Mini sterie van Financies toegekomen, is de loosing uitgeschreven door de Coöperatieven van de Verwoeste Gewesten ruimschoots gedekt. De inschrijvingen overtreffen het miljard, met twee (ot drie miljoen. Berlijn, li Februari. De Duitsche Kommissie voor Oorlogsschade heeft O Fe bruari aan de Kommissie voor Schadever goeding een nota gezonden, waarin wordt verklaard, dat Duitschland hoogstwaarschijn lijk niet bij machte zal zijn, dezelfde hoeveel- heden kolen als in Februari te blijven leve ren. Wijders wordt in dp nota de aandacht ge vestigd op de memorie, door Duitschland 29 Januari ingediend. In die memorie betoogt hot Duitsch gouvernement de noodzakelijk heid eener nieuwe regeling van de kolcnlove- ringen, wat betreft de hoeveelheden, dc prij zen en de middelen van vervoer. Voorts wordt in de memorie verklaard, dat in aan merking genomen het belang der ko- lenleveiingen voor Herstel, het Duitsch gou vernement levendig verlangt, de zaak op duurzame wijze geregeld te zien, opdat een eventueel te rijzen geschil gemakkelijk uit den weg kunne worden geruimd. Ten slotte wordt in de memorie het ver langen uitgedrukt, dat er een datum worde vastgesteld voor ticuwt^ besprekingen aan gaande de kolen kwestie. SS®sf steeds da obssssen Vreeseiïjke ontploffing to ffievergnies. Drie dooilen. - Verschelde gekwetsten. BERGEN, 11 Februari. Eene vreeselijko ontploffing welke verscheidene kilometers ver gehoord werd, had baden namiddag plaats in het inzamelingskamp van Mevergnies. Ten gevolge van eene tot hiertoe onbekende oorzaak, zijn een groole hoeveelheid obussen ontploft, waardoor drie werklieden gedood en verscheidene andere gekwetst werden. Het parket van Bergen heeft zich ter plaats begeven om het onderzoek te doen. Eene brandramp in Spanje. Eene wijk van Toledo vernield. Madrid 11 Febr. Een wijk van de ge schiedkundige stad Toledo werd gisteren door de vlammen vernield. liet paleis van den burgerlijken gouverneur, talrijke huizen en de prachtige ijt-Jaii-Baptislkerk werden een prooi der vlammen. Afdeelingcn soldaten waren de brandweer behulpzaam bij hetródden van de rijke kunst werken die in dc kerk waren tentoongesteld. De meeste doeken en kostbare voorwerpen konden in veiligheid worden gebracht. met grijs ieder overtrokken matras, terwijl eene groole, over hem hoon gespreide deken van een tveelkleurig patroon, voor laken en deken diende. In het vertrek was een kap tafel van het ruwste maaksel en twee of drie stoelen, kenneiijk door do hand van den zalfden onbekwamen maker vervaardigd, terCvijl de zittingen eenvoudig antilope vellen geroemd moest worden. Op de tafel stond een kop, met een lepel or in, en twee of drie kleine tleschjes, d:o er uitzogen, alsof zij geneesmiddelen bevatten. Al deze voorwerpen deden zich, bij den eersten Hauwen ooSopslag, aan hem voor. Maar toen zijn blik helderder werd en hij zich krachtig genoeg gevoelde om zijn hoofd van de peluw op te richten, vielen hom ook andere zaken iu het oog. die iu strijd waren met die, wolke hij het eerst gezien had. Aan den wand hingen verscheiden© stuk ken vrouwelijke kleed eren, allen van kost bare stoffen vorvaardigd. Er waren ér onder varf zijde en rijk geslikt zijdenfluweel Ier- wijl op cone andere tafel, oven grof als de eerste, de kleinodiën lagen, die gewoonlijk tot een damestoilet belmoren. Zij lagen voor een kleine spiegel die in eé.n lijst gezel was, welke van zilver scheen; daarboven hing eene fraaie guitar. Ilij zag dit alles mot een half verwilderden blik, want zijne zinnen waren nog ver van helder. De artikelen van kleeding én toilet, evenals de guitar, behoorden tot een dames-boudoir of slaapkamer, Welk een contrast leverde dil op met ui; luwe balken van doze uedorigo Zooals wij gisteren meldden, heeft gezel Anseele, minister van openbare werken, twee nieuwe autos gekocht, cone voor hem en eene voor gezel Coppiclers. socialistisch senator, technische afgevaardigde van den minister. Een eerste comble is, dol zulke plaats nooit beslaan beeft en de minister ze waar schijnlijk schiep om zijn vriend een good postje te bezorgen. Een tweede comble is echter, dat M. Coppielers tevens hoog-kommissaris is voor de verwoeste kuststreek, post afhangende van het ministerie van ckonomische zaken en dat 51. Coppicters daaivoor oof^ nog twee autos in gebruik heeft op kosten van dal ministerie. Dus drie autos voor één cn deuzelfJen persoon Wij zouden het met veel min gedaan krijgen. Onze minister van bevoorrading had het deze week in de Kamer over het nationaal kostuum en zegde onder meer De proefneming gedaan met het nationaal kostuum aan 145 fr. is niet geruststellenen Zeer weinig handelaars hebben er mij ge vraagd en hadde ik de samenwerkende maat schappijen niet, ik zou gevaar loopen mei die kosluraen le blijven zitten De socialistische coöperatieven verkoopen inderdaad het nationaal kostuum aan 160 fr. terwijl de handelshuizen doorgaans .geheel dezelfde kostumon aar. 135 fr, kunnen laten. Zooals dc minister dus bekeftt, is het goed mogelijk dat hij dc 50.000 kostumen aan zijn been zal hebben. 't Is de eerste maal niet, dat de staatskan- delaar zijn een vinger in 't oog steekt en 'l is ongelukkiglijk te vreezen, dat het nog de laatste maal niet zal zijn. Een krach in de diamantwereld Er wordt in de Anlwerpsche diamanthan del weer over een krach gesproken een koopman van vreemden oorsprong zou zijne betalingen geslaakt hebben met een passief van verscheidene milüoenen. Verscheidene kooplieden zouden door zijne instorting ge troffen zijn voor sommen van twee a dne honderd duizend franks. De zaak verwekte groole opschudding. 0N IERLAND Het wekelijksch verslag. Dublijn 11 Febr. Volgens het weke lijksch verslag, afgekondigd door de over heden, werden de aanslagen tegen soldaten en polïcie, in Ierland, verleden week druk voortgezet. Vooral dienen aangestipt te wor den, de talrijke aanslagen, gepleegd bij mid del van handgranaten, op 8automobi€len, waarin zich soldaten of policiemannen be vonden. Vooral te Dublijn waren er vele zulkdanige aanslagen. Gelukkiglijk werden bij deze aanslagen, slechts twee soldalen ge kwetst. Volgens hetzelfde verslag, werden tot 5 Februari 224 policieagenten en 57 soldaten gedood, 336 policieagenten en 143 soldaten gekwetst. Een militair vliegtuig vernield. Dublijn, 11 Februari. Een officieel ver slag meldt, datecnkrijgsvliegluig gedwongen werd le landen nabij Limericb. Terwijl de vlieger hulp gaan halen was, werd de waar nemer door siun-feiners gevangen genomen en het vliegtuig in brand gestoken. jagershut. En toch bracht hij ze in betrek king tot haar, tot dat zonderlinge wezen, dat hem te hulp was gekomen, misschien wel zijn leven had gered- Ilij moest zich nu iu de hut bevinden, die hij zich herinnerde, hij hunne aankomst in de vallei gezien te hebben, hoewel, sinds het oogenbük dat hij zijn bewustzijn verloor en op liet zadel in flauwte viel, alles voor Hem als met oen sluier bedekt was gekloven, alsof hij levensloos in zijn graf had gelogen Ook nu nog, zou het hom als een droom hebben kunnen toeschijnen, als hij de stem van August Nommen, die zich veel moeite scheen le geven, om zich, aan den persoon met wien hij in gesprek was, verstaanbaar tc maken, niet gehoord had. Klapdorper was op het punt een schreeuw le uiten, om zijn makker aan zijne zijde te roepen, toen hij bespeurde dat liet geluid der stemman flauwer werd, alsof de twee sprekers zich van daar verwijderden en zich builen's huis begaven. Zich te zwak gevoe lende om te roepen hield hij zich elil, in de hoop, dal hij spoedig terrg zou komen. Het was helder dag de zon gluurde naar binnen, door oen opening in don houten wand, dat voor raam diende. Raamslijlen en glasruiten ontbraken, zoo dat te gelijk met de breede stralen, oen overheerlijke geur van bloemen binnendrong waarin hij de aromatische geur van de sas- safraelauriir en de witte oei ander kon on derscheiden. liij hoorde het gekweel dei' vogels, Eene aanhouding Dublijn, 11 Februari. Gisteren avond werd een lid van het Parlement, f*l. Sinten Fitz Gerald, cn gekend als een der leiders van dc Siun-feinerspropaganda, door de po litie aangehouden. IN HET VATIKAAN Eene officieele nota van het Vatikaan toe kent verzet aan legen «te artikïlen in zekere vreemde dagbladen, als zou liet Vatikaan in 1916 de handelingen der Duitsche katholieken teu voordeele van een afzonderlijken vrede met Belgie begunstigd hebben. - Nooit ze*t de nota, hebben de Paus, noch cardinaal Gaspari, over zulk con doel cardi* naai Mefcier gepolst. Nooit heeft cardinaal Merrier eenige dele gatie van Duitsche katholieken ontvangen. Eene protestalie van het episcopaat heeft zich raar aanleiding daarvan nooit kunnen, voordoen. Men meldt dal binnen drie of vier dagen een Consistorie zal plaatshebben. De vooruitzichten over de cardiuaaUbe- noerningen zijn nog altijd onzeker. zegt d:2 dc aartsbisschop van Phiiadel. phia tot het cardinalaat zal verheven worden. Het is mogefijk dat er ditmaal geen enkel prelaat der Romcinsche Curia tot cardinaal al benoemd worden. A. ~\7~ I S 'Lés porleurs d'obligations Rente Autri- chienne 4 °/0 en Couronnes (janvier juillet et mai-novembre) i or 1810 en florins (avril-octobre) 4 Intérieur cn Couronnes 1892 (mars-septembre) cl l~> n .priim 1800 (mai-novembre) sont informés de ce que l'Elut Autrichieu émettra prochainement une nouvelle série d'obligations destinées k representee les obligations anciennes qui sc- ronl annulées. Les détenfeurs ont conséqupmenl a faire valoir les droits qui doivent leur revenïr dam cellc nouvelle omission d'obligations. A eet cffet i!s sont priós dc déposer leur3 litres avant le 28 février prochain a la Banqne Centralede la Dendre- pour compte de la Commission dos Reparations au Ministère des Finances, LaBANQUE CENTRAL DE LA DENDRE recoit égalemenf en depót pour comptc du mème Ministère, les billets de banqne Autri- chiens afin que leurs déienteurs puissent par- liciper au produit de la liquidation de la Banque Auslro-Hongroise. L'attention des porteurs est attirer sur Ie. para ff raphe 4 de Vannexc cle Varticle 200 du traite de St. Germain en Latje qui sliptdc quaucun billet nc donncra un droit qiietcon- que sur I'act if dc la Banque. d' Aulnche- Hontjrie, sil nest pas présenté par le. Gou vernement du pays ou il est détenu. 7212 Het incident ran Aken Inlichtingen, genomen bij den staf van ons bezettingsleger laten toe volgenderwijze de zaak te verhalen. Maandag heeft in een bijzonder huis een incident plaats gehad. Eene patroelje was geroepen om de orde te herstellen. Dinsdag namiddag werd op de Groote Markt van Aken een soldaat-wielrijder door drie geinaskerden lastig gevallen. Dc soldaat wilde hen ontmaskeren. De burgers protes teerden, een pistoolschot herklonk cn eert ander soldaat, niet van dienst, kreeg een kogelschram aan den arm» De wacht hoefde niet (usschen te komen en alles keerde lol de kylmta terug. Bclga hun muziek vermengden, mot het geluid van het vallende water, een geluid zeer verschil lend van dat, wat hij in do woestijn, waarin hij zoolang geweest was, had gehoord. Ilij lag le denken aan het schoone wezen, dar. hem hier had gebracht, en hield zich bezig mot het raadsel van zijn vreemd verblijf op te lossen. Hij kon niet nagaan, hoe lang hij bewusteloos was geweest als dood, bad dat geheele tijdsverloop als niets geduurd, want hij had droomen gehad, waarin hij altijd diezelde vorm on hetzelfde gelaat, als oen beschermengel over hem heen fladderde. Hij vond het vreemd, dat het gelaat hem hekend voorkwam of. zooal niet bekend, toch als van iemand die bij meer gezien had. Ilij trachtte zich de gelaatstrekken van allen voor de geest te halen, die hij tijdens zijn verblijf in Nieuw-Mexico gezien had, want had hij het ergons gezien, dan moest het daar geweest zijn. Zijne vrouwelijke kennissen in dat vreemd land waren altijd van geringe beteekenis ge weest. Hij kou zich ieder barer herinneren, en zij was daar niet onder. Indien hij dat ge laat gezien had, voordat hij liet in do woes tijn zag, dan had het in de kraal van do ecna of andere Mexikaausche etarn moeten zijn, die hij voorijij was getrokken. En dit kon bezwaarlijk zijn, want dat gelaat, eens ge zien, al was het slechts vooreen oogetiblik, kon nooit door hom vergoten worden. liij lag to denken, over alles wat gebeurd was, over alles wat hij zich herinneren kon. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1