BE FORTUINZOEKERS Ministerie van Spoorwegen. Ministerie van Landsverdstiigiag. Soa eBüe Buitscïis pederfabdsk in de lacht gsvlogsn. Hom! de Gonfercncie van Londen. Briefwisseling. XXVII* JAARGANG NUMMER 40 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. Ui Tt A f^ï-H=5T A TT» 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,50 Uitgever: J. Van Ni/Ffel-Db Gendt Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap IIavas.S, Marielaarplein, te BrusselS, Piace de Ia Bourse, Parijs en C, Bream's Buildings Londres E.G. i DE De rol van de Nijverheidsziekenverpleeg- ster haar medewerking is onmisbaar gewor den niet alleen voor den geneesheer met den geneeskundigen dienst van een werkhuis belast, maar ook voor den n ij veraar die be wust is van zijn plichten tegenover zichzelf. Niemand zal betwijfelen, dat bij een on geval de tegenwoordigheid van de verpleeg ster op het werkhuis voor den werkman van een onmiddellijk nut is, in afwachting van de komst van den geneesheer zal ze reeds de noodigste zorgen aan den gekwetste kunnen toedienen. Indien anderzijds de werklieden of werk vrouwen lichte ongesteldheden of kleine kwotsuurtjes oploopen, zullen ze niet genood zaakt worden hun werk te verlaten om zich le kunnen verzorgen, ze zullen in het werk huis de verpleegster vinden die hen zal helpen en de gepaste middelen aanwenden. Zoo de werkman thuis moet blijven, dan zal ze zich in zijn familie aanbieden om de voor schriften van den geneesheer na te gaan en zoo de genezing tc verhaasten. Hel ia in het belang van het werkend personeel. Maar de nauwgezette nijveraar die het belang van zijn personeel in het oog houdt, geniet ook van lc waarborgen die hij aan zijn werklieden gegeven heeft. Niets zou dit boter kunnen bewijzen dan betgeen ons een Bestuurder schreef, die aan net hoofd staat van een zeer belangrijke werkplaats in de omgeving van de hoofdstad. Bij dit gesiieht, schrijft hij, bestaat een ver- p!eging«7.a;:l en de eerste zorgen worden er door oen bekwame verpleegster gegeven, sedert kei begin van hel jaar 1920. Men verzorgt er uiet alleen de kwetsuren door werkongevallen veroorzaakt; maw ook ieder lid van hel personeel dat aan gelijk welke maar kleine aandoening lijdt en voor dewelke de workman uen geneesheer niet zou aanspreken keeelontsteking, zweren exzema oogaandoeningen en verwondingen welke door slechte verzorging veretterd zijn Daarbij nog, de .verschillende ongesteldheden welke onverhoeds overkomen zooals bezwijmingen, zenuuwsan vallen, slechte spijsvertering, enz. ontvangen daar onmiddellijk verzorging. En de bestuurder voo£t erbij dat hij van gedacht is dat onder opzicht van werklcve- riog, het nut van de verpleegdienst onbetwist baar is. Als deze dienst niet bestond, en er bet kleinste ongeval voorviel, bemerkte meo terstond een neerslachtigheid onder liet personeel on bijzonder onder het vrouwelijk personeel. Dit leidde onvermijdelijk tot een vertragtng in den Arbeid terwijl nu, zoodra hij gekwetst of ziek wordt de werkman rechtstreeks naar de verpleegzaal geleid wordt. En met rede voegt er de bestuurder bij dat hij denkt dat het onmogelijk is voor een zieke of gekwetste werkman een behoorlijke krachtinspanning te doen. Maar indien deze het voorwerp is van vlugge en ernstige ver zorging, dan grijpt er een onmiddellijke ver betering plaats en blijft hij niet hijgend bij zijn arbeid gedurende verschillende Weken. De voorschriften van de geneesheeren bij de inrichting behoorende worden nagegaan en goed gevolgd en zoo wordt de genezing on betwistbaar vlugger en worden de slechte ge volgen afgewend. Er bestaan kwetsuren door ongevallen veroorzaakt en die geen het minste gevaar opleveren, maar niet zonder verband of zon der verzorging of niet alleen aan de zorgen van den gekwetste zelf mogen overgelaten worden, die noch de ^bekwaamheid, noch de middelen heeft, noodig om een verband tut genezing te leggen. Die werklieden laten zich dagelijksverzor- .54 VEE VOLG. Onredelijk zou het vao mij zijn, aan u die mij zoo'o gullo gastvrijheid geeft dit niet tc zoggen, indien u mij een paar dagen uit stel wilt geven zal het mij aangenaam zijn, daar ik thans te zwak ben om het verhaal te doen. Een oogenblik later hoorde men de stem van de jonge juffrouw die riep Valerian Wie is Valerian vroeg Klapdorper bedeesd. Weder maakte een mannennaam hem ongerust, Don Valerian, hervatte baron Van Rolla op eon toon, die van eerbied getuigde. Gij zult hem zien, mijnheer, Gij zult spoedig kennis met hem maken. Neen, daarin ver gis ik mij. Gij kunt nu niet. Maar waarom niet Gij gaaft verlof, om hem te zien. Nu, dan zal het ook. Daar is hij. Onder deze woorden, stapte een lang, ele gant geklöed man, beneden de dertig jaren, bet vertrek binnen, terwijl eene nog grootere gestalte in de dour, tu3schen de stijlen bleef staan. Do laatste was August Nommen, de eerste Valerian. Kaloncl Miranda, riep Klapdorper, van zijn legerstede opspringende. Kolonel Mi randa, zijtgij het, gij, die het eerst mij de behulpzame hand hebt geboden toen ik in Amerika kwam. gen ia de verpleegzaal waar een verband hun wordt opgelegd in de noodige voorwaarden tot afwending van elke besmetting. Moest die dienst niet bestaan, schrijft de bestuurder, die werklieden zouden, om verzorgd te worden, een veel langeren tijd afwezig dienen te blijven. En om nog meer het nut van de diensten der verpleegster te doen uitschijnen, ver haald de bestuurder dat deze, onder haar zieken ecxama's aantreft, welke door slechte verzorging een onrustbaren omvang zouden aannemen en zeker de zieken zonden verplicht hebben thuis te blijven indien ze niet regel matig in de verpleegzaal verzorgd worden. Zeker is bet dat al deze kleine kwetsuren en besmeilingenjes onmiddelijk verzorgd door een bekwaam persoon, geen zware gevolgen kunnen voortbrengen hebben. Uit zielkundig oogpunt, zijn de voordeelen niet minder. Inderdaad, het personeel, dat bemerkt dat men er belang in stelt, is veel meer verkleefd en nauwgezet in zijn arbeid en daaruit volgt dat de gezamenlijke opbrengst er des te beter om is. Vele werklieden en werkvrouwen, door een ongesteldheid verhinderd hun werk voort te zetten, hebben, na in de verpleegzaal de gepaste zorgen ontvangen te hebben, hun werk kunnen hervatten. En om te eindigen wil de bestuurder dier inrichting er op wijzen dat hot niet alleen uit het oogpunt van de werkopbrengst is, dat hij het nut van de verpleegzaal beoordeelt, maar ook uit menschlievend oogpunt, wat betreft de vermindering van de hevigheid der pijnen en ook uit oogpunt van de ziekleverhocdiug, want een groot getal teringlijders konden ge vonden, verzorgden nagegaan worden. Moeide dit voorbeeld, door een ander onze nljveraars gegeven welhaast veel aanhangers vinden. Hel is dus tegenwoordig bewezen dat het belang van den werkman, nok het belang is van den nijveraar en dat deze wederzijdsche hulp wel gemaakt is om de banden welke den werkman en den patroon verbinden, vast aaneen te snoeren. Holland en Duitschland. Do Times'wijst op het groot belang dor ekonomische schikkingen op 25 Januari tus- schen Hollanden Duitschlnnd getroffen. Holland staat aan Doitschland kredieten toe ten bcloope van 200 miljoen gulden, 't zij ongeveer één miljard frank, 00 miljoen gul den moeten dienen voor den aankoop van eetwaren en 140 miljoen voorden aankoop van grondstoffen. Duitschland zal in de Nederlandsclie bank schalkistbons storten ten bedrage van 200 miljoen gulden, intrest drogende en betaal, baar te Amsterdam den lc Maart 1930. Daarentegen zal Duitschland maandelijks aan Holland 90.000 ton kolen leveren. De Times stelt vast dat deze overeenkomst, zeer behendig opgemaakt, voor gevolg zal hebben, dat de ekonomische belangen van Holland en Duitschland, nog nauwer zullen verbonden worden dan vóór den oorlog. Berlijn, 15Febr. UitLeicldingen wordt gemeld Gisteren is de kruitfabriek Sicgwe- bersberg kort voor het eindigen van den ar beid, tengevolge van een geweldige onlplof- finginde lucht gevlogen. Iletgel.eelc gebouw is verwoest. Tot nu kou worden vastgesteld dat elf porsonen, onder wie de eigenaar en de bedrijfsleider der fabriek, werden gedood. Vijftien arbeiders werden gedeeiLeUjk zwaar, gedeeltelijk licht gewond. Er zijn nog ecni^e vermisten, van wié men vermoedt, dat zij dood onder de puinhoopen liggen. Ik ben het, waarde vriend en ik be hoef u niet te zeggen, hoe het mij verheugt u weder te zien. Zoo onverwachts in dit ellendig kwartier, waar ik dacht nooit het genoegen te hebben, een oud vriend als gast te ontvangen. Onze waarde baron hier, zegt mij, dat gij spoedig uwe krachten terug 2ult krijgen en zoowat meer ten laste mijner gast vrijheid zult komen, dan tot hiertoe het ge val was. Na uw lang vasten, zult gij onge twijfeld honger hebben als een struisvogel. Wel, in een opzicht zal dat good komen, daar wij hier, zooals gij ziet, zoowat op een half wilde voet loven. Ik vergeet u voor te stellen aau iemand, van wie gij mij dikwijls hebt fcooren gewagen. Hoezeer het niet veel beteekent, geloof ik, dat de dame reeds met u kennis gemaakt heeft. Het wag de schoon© jageres, die bij haren naam boog, en na herinnerde Klapdorper zich het portret aan den wand in de salon van kolonel Miranda's woning. Waarom zijt gij hier kolonel Wat de baron Van Rolla en mij be treft, v,*ij zijn hier, om onzen kop te bergen, en wat mijne zuster betreft. Maar daar over spreken wij later. Wenscht gij deheelc historie to ken ren Zeker. Het is mij zoo onverklaarbaar u hier to vinden in deze woestijn, zooals gij het noemt. ÏU heb mijne hersens daarover gepijnigd, van het oogenblik af, dat zij woer helder genoeg waren om te kunnen denken. Wel, ik zal u de zaak vertellen. Tot dusver hield ik het voor u geheim, op raad Da Internationale postwissels. De Dienst van opmaking van internationale postwissels is hervat in het verkeer met Zwitserland, Denemarken, IJslaud, Zweden, I^orwegen, Nederlundsch Oost-Indië alsook drNcderlaudsche koloniën Curacao (Antillen) en Suriname (Guyana). Telegram wissels worden aangenomen uit gezonderd voor die laatste twee koloniën. De invorderings- en verzekeringsdiensten in het vorkeer met bovenbedoelde landen zijn nog niet opnieuw ingericht. Werkliedenabwinettienten op de Buurtspoorwegen. Dc afgifte van werkliedenabonnementen geldig voor twee weken is toegelaten op dc aan dc Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen vergunde of te vergunnen buurt spoorwegen. Da prijzen van bedoelde abonnementen zijn gelijk aan tweeraaai de prijzen geheven voor dc gelijksoortige wekclijksche abonnementen. Eone nieuwe redevooring van den Buitscben minister von Simons, te Stuttgart. M. von Simons verklaarde te Stuttgart aan dagbladschrijvers Tk zal niet loochenen, dat ieder tegen voorstel, op dit ooge. blik door' ons gedaan, de kiem van grootc gevaren in zich besluit. Daarom ook hadden wij eerst voorgesteld, een diepgaand onderzoek aan Duitschland's vereffeningsvermogen en aan de behoeften onzer tegenstanders te wijden. Do conferentie van Parijs beeft dit plan vernietigd. Het cijfer i<? uitgesproken, en de ramp bleef niet uit. Uitdien hoofde beschouw ik het als vol strekt onmogelijk voor ons, terug tc koeien tot het ontwerp Seyduux, dat, om definitieve cijfers te vermijden, de voorkeur geeft aan een voorloopig akkoord aangaande hetgeen wij in de eerst volgende jaren zullen moeten opbrengen. ïndïon wij het thans nog eens met voorloopigeoplossingen wilden beproeven j.ou het Duitse!;© volk steeds het ontzagge lijk cijfer vank'Jü milliard als een spookbeeld zien oprijzen ;.tmt zou zulk eene voorloopige oplossing uiel Dunnen uametuen. Van onzen kant moeten wij een cijfer noemen, en het cijfer, dat wij zuilen uitspreken, zal op zijne beurt do openbare meening in de andere landen in horige opschudding brengen. Ik kan het niet verhinderen, ik wil er niets tegen doen. 't Is niet onze schuld 't is de schuld van hen, die een cijfer hebben genoemd, zon der bet vooraf genoegzaam gewikt en gewo gen ie hebben. Naar mijn oordeel bestaat liet eenig belangrijke punt, het eenig werkzame element der Conferentie var. Parijs niet in de positieve voorstellen, maar in het feit, dal men de noodzakelijkheid om het verdrag van Versailles te wijzigen heeft ingezien. Naar eene afbreuk Parijs 15 Febr. In de Beyersche Staats- zeitung is eeue nota verschenen volgens welke het Beyersch gouvernement volstrekt weigort de ontwapening toe to laten voor de Confe rence van Londen. Zulks geeft reden om te denken. Dat het Beyersch gouvernement 'tak koord is met al do rechtsche Dnitsche par tijen, over de zienswijze, dat deze confercncic p een afbreuk zal uitloopen'en dat Duitsch land alsdan zijno gewapende inrichtingen zal noodig hebben. Oe confereerde zal op den vastgestelden datum beginnen. De confereucie van Londen, welke zal aan vangen met de Turksche kweslie en het ver drag van Sèvres zal wel op 21 Februari beginnen. De afgevaardiging van Angora za! tijdig kunnen aankomen. De Times of India vraagt dal de verbon denen de gelegenheid te baat nemen, ook aan de verzuchtingen der Hindous voldoening to geven. Een nieuwsagentschap verzekert zelfs dat bet Engflsch gouvernement Agha Khari iieefi uitgenoodigd de confereucie te komen bijwonen. Dc conferencie over de Duitsche vergoedin gen zal op 1 Maart beginnen. Ongetwijfeld zal er nog geen besluit genomen zijn tegen 4 Maart, dag waarop M. Harding, president Wilson zal opvolgen en in het Amerikaansch parlement zijne boodschap zal voorlezen. Het voorstel door M. Wirth, Duitsck mini ster van financed gedaan, om Duitschland toe to laten een deel der vergoeding door werk krachten te voldoen, schijnt de Vereenigde Staten te bevallen, doch daarop doet Le Temps opmerken, dal er in iielgic en Frank rijk reeds werkloozen genoeg z:jn. van onzen ronden niet geexamineerden dok ter, die vreesde, dat bet verhaal u te veel zou schokken. Maar gij zijt nog krachtig genoeg. Ik ba-in, luister dos Een woord, begon de Mexikaansche kolonel, een naam zal u den sleutel geven van de lieole zaak een naam, mijn vriend die gij reeds kent. De bedrieger, riep Klapdorper uit, dit woord werktuigelijk van zijne lippen latende vallen, terwijl een wolk over zijn wenk brauwen toog en een hoog rood het bleeke van zijn gelaat verving. Peterra die schoft. Ik dacht het wel. Peterra \oor eenige maanden oog kapi tein, maar nu kolonel kommandant van het district, dat zes maanden geledon het mijne was, die nu woont in het huis, waar ik do eer had, nvier jaar geleden, eenige gast vrijheid te betoonen. De jonge prniriekoopiran wentelde zich rusteloos op zijne legerstede om, terwijl zqn gelaat door eon blos van verontwaardiging nog ine9r gekleurd werd. Om u in korte woorden veel te zeggen, vervolgde de Moxikana, behoef ik alleen bier bij te voegen, dat wij uitgewekenen zijn, cn dan is alles gezegd. Maar da bijzon derheden kunnen voor u belangrijk zijn, en dus ook, hou en waarom wij bier eene cl.uilplaats gezocht liebbsn. Het is een lang verhaal, Klapdorper, en voor dat ik vorder ga, zal het niet kwaad zijn, u mot een nieuw glas wijn te sterken. Daarbij, ik heb or ook oon noodig. Wij ontvangen volgend schrijven Aalst, den 15-2-21 Geachte tieer Bestuurder. Door uw geëerd blad heb ik vernomen den Mini-terieelen automobiel-crisis, het schijnt mij eene ware automobiel-ziekte te zijn. Het komt er nu tocii niet op aan op cenige millioenljes rain of meer, het land heeft toch al poef genoeg. Onze ministers kunnen er maar wijd en breed mei omsprin gen, eene O min of meer op bet Rekenboek van Mijnheer Theunis, bet komt er niet op aan, dc belastenbetalers betalen het immers toch. Hel is geheel anders als het er op aan komt invalieden en verminkten te betalen, dan zouden onze ministers oen centiem in twee stukken bijten, en voor die limousinen is het niet millioenljes gelijk, en wie zijn het die voor hun zoo maar hun boenen hebben laten afschieten, de oogen uitschieten of an dere nog dergelijke verminkingen, omdat die fleerén maar zouden kunnen met de mil lioenljes te werk gaan. Maai' aan degenen wordt niet gedacht, ja die moeten al naar geld wachten van hel zeer geliefde ministerie al van Juni laatst, gelijk mijn toeval is, ge kunt dan toch wel denken dat er in ons eene zekere verachting moet bssUan voor die Hoeren driealzoo maar drie en vier autos bezitten op kosten van het Gouvernement, terwijl wij mogen naar den duivel loepen. Dat ze dan voor al de Volksvertegenwoor digers maar qeu auto of twee koopen, terwijl ze nu lucli bezig zijn met hunne millioenen weg te smijten kunnen ze het maar voleinden, de kruik gaal zoolang te water lot den nek of de oor breekt, en ge moogt gelooven dat ze al gescheurd is. Een blinde van den oorlog. FRANKRIJK'S FINANCEN Een weinig rooskleurig verschiet Parijs, 15 Febr. Al meer en meer blijkt ookiuditlund.dat men met stroomen van welsprekendheid geen ledige brandkasten kan vullen. Met betrekking tot het vraagstuk der schadevergoeding beeft Frankrijk reeds heel een kruisweg van smartelijke ontgoochelingen afgelegd.De jongste is wel dat als Duitschland in hel gunstigste geval, de opgelegde vergoe ding, ten bedrage van 220 milliard betaalt, waarvan Frankrijk 52 t. h. krijgt, het dan over niet meer dan 108 milliard frank zal beschikken en deze 108 milliard frank nog niet ecus voldoende zijn om vier of vijf jaar lang een tekort te dekken dat, niettegen staande do hoOi?e belastingen, voor de be- grooting over 1921 alleen 2(Mot 30 milliard bedraagt. Ecu gastheer moet altijd met zijn gast drinken. Met een glimlach op het gelaat stapte de Maxikaan dc kamer i^jt, om bevelen omtrent den wijn te gevoD. Klapdorper lag te denken, verlangende de bijzonderheden van het afgebroken verhaal te vernemen. Hij maakte de gevolgtrekking, dat hij^n enkele daarvan een zeer groot be lang zou kunnen hebben. Hij had het gesprek niet vergeten, ten minste niets van hetgeen betrekking bad op Peterra en het dingen naar dc hand van zekere dame. Het had hem reeds pijnlijk aangedaan toen hij alleen haar portret bad gezien maar nu, nu hy het ori gineel zag, nu... Hoezeer gepijnigd door onzekerheid, en iets, dat naar onbestemde vrees geleek, bleef hij stil liggen wachten op de terugkomst. Na eenigen tijd keerde Don Valerian in het vertrek terug, gevolgd door zijne doch ter mot een flesch wijn eu glazen. De fonke lende drank was spoedig genoten en de ko. lonel hervatte zijn verhaal. Niet lang, nadat gij ons verlaten had, dood ik bq het gouvernement aanvraag, om vermeerdering van de troep, waarover ik bevel voerde. Het was noodig geworden, tot bescherming van het district tegen onze oor logzuchtige •uren uit het Westen. Zij fhadden verscheidene invallen ge daan op de nederzettingen bij de rivier, en goederen, vee en een aantal gevangenen medegenomen. (Vervolgt.) Waar het heen moet weet niemand. Stap pen werden gedaan om de Vereenigde-Slslen te bewegen aan de terugbetaling van de in dit land geplaatste oorlogsleeningen le ver zaken, maar het is lang nog niet zeker dat hierop een bevestigend antwoord zal inko men. Zelfs indien dit laatste zich mocht voor doen ziet Frankrijk nog geen kans om dl rost van zijn Staatsschuld te dekken. IN IERLAND Een trein aangevallen. London, 15 Februari. Uit Dublijn word» gemeld Een trein waarin 40 soldaten had den plaats genomen werd te Inneshanno» aangevallen door een aantal lersche republi keinen. Een verwoed gevecht volgde, tijdens bet- welk 6 soldaten gekwetst on 2 republikeinen gedood werden. Zes reizigers, waaronder eene vrouw werden ook gedood en twee spoorweg bedienden alsook ean aantal reizi* gers werden gewond. Een bijzondere trein beeft de dooden en gekwetsten aar Cork gevoerd. Eene terechtstelling. In een voorgeborchte van Cork heeft men heden morgend het lijk gevonden van ceu manspersoon, met op de borst een papier geteektmd Het Republikoinsch leger. Gevangenen op do vlocht. Francies Tceling is gisteren avond uit het, gevang van Kclrnainhain ontsnapt. Teeling was door een krijgsraad ter dood veroor deeld voor moord op luitenant Anglis. Alhoe wel het zeker is dat Teeling ontvlucht is, werd geen verslag gegeven over de manier waarop deze ontvluchting geschiedde. Naar het schijnt is eene militaire palroeljs aangevoerd, door een fficicr, naar bet gevang gekomen met een bevel om den ter dood ver oordeelde naar een andar gevang te leiden. Teeling werd dus aan de soldaten overgeleverd 't Is slöchts veel later dat men bevond dat, hel bevel valsch was en dat de gevangene aan Smn-feiners afgeleverd was. Tcrzelfdertijd als Teeling zijn ook ver scheidene soldaten verd*vonen. Onder deze» waren er drie, die nabij het gevang metfjenge meisjes stonden te praten. Ook deze meisjes zijn verdwenen. Te Kerry is een genaamde Carthv, die er in 't gevang opgesloten was, uit zijno c<* ontsnapt. Hij had eene ijzeren baar aan zijn venster doorgezaagd en daalde dan bij mid del eener koordladder neer. Nog eene botsing. Dublijn, 15 Febr. Sinn-feiners die le Mourne-Abbey, in het graafschap Cork sol daten in eene hinderlaag gelokt hadden, wer den door eene andere atdeeling soldaten over. vallen. Een sinn-feiner werd gedood. Zei werden gevangen genomen. Voor de oorlogsinvaliden. Bij Koninklijk Besluit van 10 Februari 1921 en overwegende dat het Land in de. heerschende omstandigheden, den plicht heeft zijne erkentelijkheid te betoonen aan de groote oorlogsinvaliden die moeilijk kunne* voorzien in hunne levensbehoeften, worden de volgende schikkingen getroffen, op voor stel van den Minister van Landsverdediging Art. 1. Er wordt aan de militairen met een invaliditeitspensioen bij toepassing der wet van 23 November 1919 op de militaire pensioenen, of die eene voorloopig als pen sioen geldende tegemoetkoming trekken, eene vergoeding toegestaan oveenkoraend met eene verhooging van het vastgesteld pensioen, bepaald als volgt Voor eene invaliditeit van 60 tot 65 0/o 10 O/o 70 tot 75 0/o 15 Ó/o 80 tot 85 O/o 20 O/o 90 tot 95 O/o 25 O/o 100 O/o 30 O/o. Art. 2. Het pensioen of de als pensioon geldende vergoeding overeenkomend met cU in acht te nemen invaliditeitsgraad, is "de hoofdsom van het pensioen opgevoerd met da verhooging voor kinderen, met uitsluiting \un bel bovonpensioen uit hoofde van ver scheidene gebrekkigheden waarvan er eene volle invaliditeit natoert, en der krachtens artikel 32 der wet van £3 November 1919 verleende vergoeding voor standvastige hulp van wego een derdeo persoon. Arf 3. Deze vergoeding gaat in den 1 Januari 1921. Art. 4. Die vergoeding zal zooveel mogelijk uitbetaald worden te gelijk met bet pensioen of de als pensioen geldende vergoe ding, en voor de eerste maal in den loop van het eerste trimester na den datum van onder havig besluit. Voor de militairen (teringlijders). Bij Koninklijk Besluit van 10 Februari 1921 wordt, op voorstel van den minister van Landsverdediging, en Gezien de wet van 23 November 1919 op de militaire pensioenen, Gezien het Koninklijk besluit van 4 Mol 1920, houdende regeling van de rechtvaardi ging der rechten op het militair pensioen. Overwegende dat het billijk is ceaerzijds, de van uittering der adcmhalingspijpen aan getaste militairen loe te laten eoae vererge-J

De Volksstem | 1921 | | pagina 1