19 Naar liet bankroet Do Koning te Roeselare Ministerie van Spoorwegen. Do Confersncta van Londen. Zaterdag Febr. 1921 Rond het Parlement. SacYSSl Zsppellns iissft DaitscManö verloren tijdens den oorlog Een Eöïg te Rijssei aangehouden DE INTER8EALLIEERDE SCHULD Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 11-ï- XXVII* JAARGANG NUMMER 42 /IA tr^r-T=Z~W Tli S CENTIEMEN WÉKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Vak Nüffsl-De Gbndt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap I]avas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres L.C. 4 II. Simeon Zon cp 6,52, onder 5,16 Volle Maan den 21 - liet deficiet of het tekort voor het even wicht der bogrooting voor 1921, bedraagt reeds, volgens de verklaring van den heer Minister van Financiën, -1 miljard 580 mil- ïiocn. Verdeeld over de huisgezinnen der la9len- fcotalers maakt zulks ongeveer 6.900 fr. per gezin. En nog altijd vermeerderen de uitgaven. Nog altijd verkwist men geld op geld, op eene manier die vroegere besturen nooit had den aangedurfd, zelfs niet in de tijden vac Lijzonderen welstand. Hel zijn voornamelijk de '-oode demokra ten van het ministerie die, onder voorwend sel van demokralie, altijd langsom dieper den put graven, die ten slotta een afgrond worden Vuoet. Zien wij clan niet waar dat heen wil Ah toch wel Edoch het is in de kaart, an gezel Bertrand deed er, in een onlangs verschenen artikel van Le Soir geen doekskens om. Zijne beredeneering ko nt uit op het vol gende De huidige toestand kan onmogelijk voortduren of volgehouden worden. Waar fian Naar het bankroet Als l uiot andera kan dan moet het wel. En dan moeten de Bchukleischers van den Staat 't is te zeg gen de rentebeziiters of kapitalisten maar tuin vermogen slachtofferen op het altaar van hel vaderland En ziedaar liet socialistische doel bereikt. Zullen de bezadigde en ondervindingrijke nnnneo, die mede deel maken van 's lands bewind, ten slotte inzien waarheen hunne socialistische kollegas hen met een zoel toom- Le willen leiden en eindelijk ophouden, hel dwaallichtje dat men voor hunne oogen doet schemeren, gedwee te volgen Do kommissie van Bsiitenlandscha Zakon. De Kamerkommissie van Buitenlandsche Zaken kwam gisterochtend bijeen, onder voorzitterschap van M. Brunet. Zij besprak de goedkeuring van het to Trianon geteekend verdrag met Hongaric. Toevallig werd over den mogelijken terug keer op den troon van de Habsburgera lo Boedapest gesproken. Ten slotte werd het verdrag eenstemmig goedgekeurd. MM. Woeste en K. Huysmans onthielden zich. M. Woeste keurt de wijze van hervorming van Midden-Europa niet goed, doch weet niet of liet anders mogelijk is. M. Piérard werd tot verslaggever benoemd. M.^Fischer sprak over de houding van Zwitserland, die geweigerd heeft de troepen van den Statenbond door le laten. Bedoelde troepen waren belast met het beschermen van le volksstemming te Vilaa. De kommissie besloot ten slotte in de vol gende zitting tot de bespreking over te gaan van de begrooting van Buitenlandsche'Zaken, het Luxemburgscho vraagstuk, de konsulaire inrichting en de hervatting van de onder handelingen met Nederland. De herziening der kiezerslijsten. De kommissie vergaderde gisteren morgen. Dc socialisten hebben voorgesteld dit jaar de lijsten voor de gemeenteverkiezingen niet tc herzien. Zulks werd verworpen. Ten slotte w.rJ het ontwerp goedgekeurd. In de kommissie van Arbeid en Nijverheid M. de Eiedekerlce heeft zijn verslag voor gedragen over de wijziging van de wet op de werkmanswoningen. Dit verslag werd bij eerste lezing eenparig aangenomen. liet zal nochtans gedrukt en uitgedeeld worden op de 56 Vervolg. De baron V3n Rolla tot heden als doc tor in onze plaais fungeerende, zijn zoon August. AdeÜa, Marie en een paar getrouwe bediof dei die ons lot willen doelen, maakten liet reisgezelschap uit. Ik begreep dat wij den weg die gewoonlijk gebruikt wordt, niet moesten nomen. Spoedig zouden wij door den troep van Paterra achtervolgd en terug gevoerd, of ïo do vervolging verslagen zijn geworden. Daarom gingen wij rechtstreeks op de bergen af, welker passen ik kende, daar ik ze in mijne gevechten tegen de Apa chen dikwerf doorgetrokken was. Aan gene zijde der rivier was ons alles onbekend wij bevonden ons omgeveu met geheimzinnige verschrikkelijkheden, de on derwerping die ons de sprookjes uit onze kindsheid voor den geest brachten, eene uitgestrekte, onvruchtbare landstreek door niemand bewoond, als door wilden, die op scalpen jacht maken, wilde beesten, razend op bloed, of vergiftig kruipend gedierte. Maar wat beteekenden al die gevaren voor ons, bij die welke achter ons waren Niets Bn deze gedachte gaf ons moed, om voort te gaan. Wij trokken de Pecos over, en kwamen op een woestijnachtig landschap. Wij wisten niet hoe ver het zich uitstrekte, maar waren overtuigd dat er aan den anderen kant, eene vruchtbare streek moest zijn, waar wij de volgende vergadering voor dal lot de stem raing overgegaan wordt. De jaarwedden van veldwachters en politiekommissarissen. De middenafdaeling belast met het onder- zoek van het wetsvoorstel betref!ende de jaarwedden der veldwachters, heeft hierover geen beslissing genomen. Wat de politiekom missarissen betreft, zal het wetsvoorstel Maenhout zoodanig gewijzigd worden, dat het er uitziet als de wet op de wedden der gemeentesecretarissen, met dien verstande, dit het bedrag verminderd worde. Het is wellicht belangwekkend, uit de cijfers door de Duitschers zelf opgegeven, na te gaan hoeveel Zeppelins de Duitschers tij dens den oorlog verloren hebben. Er zijn in 't geheel 85 Zeppelins in dienst geweest en daarvan zijn er 66 vernield geworden. Ziehier hoe die luchtreuzen aan hun einde kwamen 34 werden door de verbondenen neergeschoten, 2 werden vernield bij het verlaten of binnentrekken der hangaars, 13 werden toevallig door brand vernield; 10 werden verbrijzeld bij hel landen; '4 zijn door ongevallen aan de motors weggedreven en niet meer teruggezien; 1 werd door den blik sem in brand gestoken; 1 verbrak zijne tou wen en verdween, en eindelijk viel er eene in de Noordzee. Daaruit kan men besluiten, dat de Zeppe - lins het leven kostte aan zooveel Duitschers dan verbondenen. Dc Koning bracht een bezoek aan Roese. lare, in gezelschap van den minister Van de Yyvere. Hij werd door een groote menigte begroet op de Groote Markt, waar de kinderen der scholen opgesteld stonden, alsmede de afge vaardigden der stedelijke maatschappijen. Om 3 u. 15 kondigden de klokken van St. Michiels de aankomst van den Koning aan. Burgemeester Muhieu heette den Vorst wel kom. In de herstelde feestzaal van hot Stadhuis ontving de Koning de afgevaardigden der gemeente, die aan den Koniuh de vrenschen der bevolking uitdrukten. Onze Vorst had vriendelijke woorden voor elkeen. Met verschillende personen sprak de Koning Nedorlandsch* Hij nam ook inlichtingen aan gaande dc zoozeer beproefde weefnijverheid der streek en beloofde zijn steun. Vervolgens liet hij zich, door den heer Mahieu, de plannen van herbouw der stad voorleggen cn bracht een bezoek aan de in aanbouw zijnde werkmanswoningen. Daarna verliet hij de stad cn zette zijn reis in verwoeste streek voort. Donderdagavond is de Koning te Brussel teruggekeerd. Wij vernemen 16 d.d. uit Rijssei, dat kei hoofd vau de veüig^giil den genaamde Albert Mommens, werktuigkundige te Oostende heeft doen inrekenen. Deze had een demobili satie-biljet van hot Engelsch leger bij zich, waarop de naam van den rechlmatigen titula ris uitgewischt werd met behulp van chloor en vervangen door dezen van Mommens. In een brief van zijn moeder welken men op hem vond, raadde deze hem aan zich in Frankrijk schuil te houden. Mommens hc- weert, dat hij zich bezondigd heeft slechts aan een vergrijp tegen het poliliereglement op den spoorweg. In de Veiligheid te Rijssei echter houdt men hem voor een kerel, die lid is van een bende, welker operatiegebied in België gelegen is. nederzettingen van uwe siroole vrije natie hoopten te bereikeu. Dit waa de eenigstc oop, do plaats waar wij veilig zouden zijn. Wij hielden oostelijk aan, maar wij hadden dagen, waarop do zon achter de wolken schuilde, dan moesten wij stilhouden, of op den gids voortgaan. M ij sleepten ona voort en loden verschrikkelijk door gebrek aan voedsel. Nergens was een druppel water te vin don. Onze dieren loden niet minder dan wij. Onder den last hunner lading waggelende, bezweken zij achtereenvolgens en vielen dood in de woestijn neer. Slechts een hield het dapper, tot het laatst toe uit, het is het zelfde paard dal u naar ons eenzaam verblijf gebracht heeft. Ja, het paard overleefde de zen tocht, oin mijne zu3ter te dragen, alsof het besefte, welke waarde wij allen aan haar bestaan hechten. Gelukkig vielen do beladen dieren dicht bij de plaats, waar wij ten laatste ver ademing vonden dicht genoeg, om de la ding le kunnen halen. Eens, toea wij te voet voortstrompelden en ieder uur den dood ver wachtten, kregen wij deze schoone vallei in het gezicht. Zij scheen ons een paradijs toe, zooals gij zelf kunt begrijpen. Hot toeval bracht ons juist op het eene pad, waardoor deze plaats van de bovenvlakte bereikt kan worden. Aangevuurd door het gezicht van het veelbelovend landschap boneden ons, verza melden wij ons laatste krachten. Wij dron ken van het heerlijke water en vonden voed' Posttarief voor het drukwerk ten behoove van blinden. De volgende wijzigingen worden, in bin- nenlandechen dienst, aan de posttarieven toegebracht Drukwerk met verheven uitkomende lelter- teekens, ten bijzonderen dienste van de blinden 5 centiem per 500 gram of deel van 500 gram, bruto-gewicht. Hoogste gewicht per zending:3 kilogram. Aan leuken recht 50 centiem. Verzekeringsrecht voor aangegeven waar den 1. Vast recht 50 centiem per zending 2. Evenredig recht20 centiem per 1.000 fr. of deel van 1.000 fr. Voorafgaande bepalingen worden van kracht op 1 Maart eerstkomende. Het posttarief der spoedbestellingen. Voor spoedzefUlingen wordt, buiten en behalve het gewone, volgens hunnen aard toe te passen port. een vooraf te betalen bijzon der recht van 1 fr. per zending geheven, be stemd lot het dekken van de kosleo van exploitatie en van aan huis bestellen binnen den plaatselijken kring van het post- of het telegraafkantoor van uitreiking, zooals deze kring door de reglementen van hel beheer is of zal worden vastgesteld. Voor zendingen te bestellen buiten den plaatselijken kring wordt een bijgevoegd recht geïnd, berekend als volgt Tot 3 kilometer, 50 centiem Boven 3 tot 4 kilometer1 frank. Boven 4 tot 5 kilometer1.50 fr. Voor eiken grooleren afstand 40 centiem meer per kilometer of gedeelte van kiloni. Deze schikkingen worden vun kracht op 1 Maart 1921. Internationale posttarieven. Met ingang van 1 Maart 1921 zullen dn algemeene taksen van toepassing in België op de poststukken die met liet butienland ge wisseld worden, als volgt vastgesteld zijn. Brieven 50 centiem tot 20 gram boven de 20 gram, 25 centiem meer per 20 gram of deel van 20 gram. Postkaarten 30 centiem. Postkaarten mot betaald antwoord 60 c. Gefrankeerde drukwerken, zaakpapieren en monsters zonder waarde 10 centiem per 50 gram, met munimum, por zending, van 20 centiem voor de monsters en 50 centiem voor de zaakpapieren. Drukwerk met verhoven uitkomende lefter- teekens, ten bijzondere dienste van de blin den 5 centiem per 500 gram. Aanleekenrecht50 centiem. Kennisgeving van ontvangst 50 centiem. Spoedzendingcn 1 frank. Niet-gcfrankeerde nieuwsbladen, drukwer ken, en monters, die per handelsboot in Bel gië toekomen 10 centiem per 50 gram. Brieven en duozen met aangegeven waarde {hoogste bedrag per zending 10.000 frank) a.) brieven met aangegeven waarde; port en vast recht van een aangeteekenden brief van hetzelfde gewicht en voor dezelfde bestem ming, plus een verzekeringsrecht van 5 cen tiemen per 300 frank voor ieder land dat aan het vervoer over land deelneemt en, desvoor- komend, 10 centiem per 300 frank voor ieder land dat in liét vervoer over zee tusschen- beiden komt b.) Doozen met aangegeven waarde port van 20 centiem per 50 gram, met minimum van 1 frank, en vast aanleekenrecht (30 c.), plus dezelfde .verzekeringsrechten als voor de brieven met aangegeven waarde. Doozen met aangegeven waarde voor gie bestelkosten, 50 centiem. Postwissels Kosten van uitgifte 50 cen tiem per 50 frank, of deel van 50 frank tot sel door de takken der hoornen, dio hunne schaduw over den grond wierpen. Het was in een tijd, dat er volop vruchten en'bassen waren. Hierdoor kwamen wij nu weder in staat terug te koeren en de op de vlakte ach tergelaten goederen, te gaan halen. Aanvankelijk dachten wij hier slechts een tijdelijk verblijf te zullen houden, hoe wel er weinig hoop bestond, dat wij in slaat zouden zijn onze reis te verrolgen. Maar toen er dagen achtereen «voorbij gingea en men ons ongemoeid liot, ^meenden wij hier voor eerst eene veilige schuilplaats gevonden le hebben. Het was niet waarschijnlijk, dat iemand den weg keilde, die wij op onze vlucht genomen haddon on hei was niet te veronderstellen dat zelfs de wraak van Pa- terra ons tot op deze vlakte zou vè'rvolgen. In elk geval zat er iets anders op, dan, of in de vallei te blijven, of terug te keeren naai de plaats die wij ontvlucht waren on waar ons een zekere dood wachtte- Aan dit laatste viel niet tc denken, en wij besloten dus om te blijven, althans vooreerst. Wij hadden een plan bedacht, om ods in gemoenschap te stellen rnet de uiterste nederzettingen van Nieuw-Mexico en koesterden de hoop, vroeg of laat te zullen hoeren, dat wij veilig kon- den terugleveren. Ons besluit om hier te blijven, werd dus vastgesteld, oa daarom begonnen wij met het ons zoo .gemakkelijk mogelijk te maken. Wij bouwden dc nederige woning, ouder welker dak gij u thans bevindt. Wij werden Yissehera oa jagersvooral mijne 100 frank, boven de eerste honderd frank. 50 centiem per 100 frank of deel van 100 fr. Posttarief tusschen België en Congo. Met ingang van 1 Maart 1921 zal het port in België en in de Kolonie Belgisch-Congo toepasselijk op de tusschen deze twee landen gewisselde brieven, postkaarten, nieuwsbla den, en tijdschriften vastgesteld zijn als volgt Gefrankeerde brieven: 25centiemen, per 20 gram of deel van 20 gram. Gewone postkaarten 13 centiem. Postkaarten met betaald antwoord 30 c. Nieuwsbladen en tijdschriften, die ten min ste eenmaal per kwartaal verschijnen 10 centiem per 100 gram of deel van 100 gram. Tot 1 Januari 1922 zal het port voor nieuwsbladen en tijdschriften die ten minste eenmaal per kwartaal verschijne.i en door den uitgever onder gefrankeerden band recht streeks aan het adres van den 'bestemmeling gezonden worden, op 5 centiem per 100 gr of deel van 100 gram bepaald blijven. ^/Vv Vertrek der Anversville Donderdag morgen t9 9 uur is de Belgische stoomboot Anversville kapitein Dorchain, naar Congo vertrokken met 210 passagiers, waarvan 106 van eerste klas. Onder de vertrekkenden bevinden zich de missionarissen Eerw. Br. Ch. Martens. J Antonissen en A. Sluys, van de christelijke scholen; de Eerw. Pater J. Delwart en de Eerw. Br. Bultynck.van de orde der Paters Redemptoristen. Benevens eene volle lading, waren op het voordek twee motorbootjes voor de kust en slroomvaart geladen, Er waren betrekkelijk veel belangstellenden bij de afvaart aanwezig, waaronder eene af vaardiging van het 8" linieregiraent, om afscheid te nemen van luitenant Brasseur, die voor de tweede maal naar de kolonie reist Het muziek van het 1° linie, onder do leiding van luitenant Libert, speelde het afscheidsconcert. IN DUITSCHLAND Dr. Simons tevreden Karelsrulie, 16 Feb. Dr. Simons heeft aan de Btidiscfic Prcsse verklaard Mijne reis in Zuid-Duitschland heeft op mij den besten indruk gemaakt. Ik beu er zeker van dat de bevolking thans nauw vereenigd slaat, om den beraamden aanval onzer vijanden legen het bestaan van Duitsch- land af te slaan. Do houding van 'Zuid Duitschland ten aanzien van onze tegenstan ders is voor mij een groote steun en een groote kracht op mijn aanstaande reis naar Londen, ik geloof niet, dat er voor de Confe rentie van Londen nog tweespalt onder het Duitsche volk zal komen. Een nieuw incident Berlijn, 16 Febr. Het Tageblatt ver neemt, dat, met toestemming van de inter- geallieerde kommissie te Maagdeburg, drie militaire auto's naar Oost-Pruisen moesten worden overgebracht, om tot bescherming van die provincie te dienen. Niet één der 3 auto's kwam op hare beslemming. Er werd een ondezoek ingesteld, en men vond de 3 auto's op den weg. Zij waren van hare mitrailleuses, munitie en kanonnen beroofd. De onderofficier, die het detachement kom- mandeerde, is te Neurenberg aangehouden. Men hoopt, deze nieuwe historie van de Orgesch u weldra te zien opgehelderd. De redevoeringen van minister von Simons. Berlijn, 17 Febr.Die Rote Fahne be spreekt de verschillij redevoeringen van zuster is een echte liefhebster van de jacht, hetwelk gij reeds gelegenheid gehad hebt, op te merken. Wij trachtten bet ons zoo aangenaam mogelijk te maken, in het bijzonder onze waarde lieer baron Van Rolla, die behalve geneesheer, een baitengewoon naturalist is, en hier een ruim veld voor zijne studiën vindt. Maar wij hebben voor ons onderhoud niet alleen op onze jacht gerekend. Een on zer dienaars maakt nu ou dan een uitstapje naar de nederzettingen. Hij zorgt de veel be wogen plaatsen te ontwijken en sloobts, on der bescherming der duisternis, in de nabij heid der stad le komen en zijne inkoopon met groote omzichtigheid te doen. Met ons goud, dat nog niet geheel op is, was hij in slaat muildieren le koopen en de zoodanige ge makken aan te brengen, als wij hoog noodig hadden terwijl een vriend, die onze schuil plaats kent, ons nu eu dan op de hoogte brengt vau de politieke toestand. August de zoon van Van Rolla, is een zonderling man, altijd vol grootspraak, maar zoo bang als een wezel. Juist zooals vroeger, mompelde Klapdorper. Gedurende cenige oogenblikken zweeg de gewezen kolonel, kennelijk in diepe gedach ten verzonken. A propos mijti vriend 7.01de hij ten slotte, gij zeidet, dal gij met de voorjaars karavaan een brief aan mij gezonden hebt, die ik evenwel nimmer oulTÏng. Wat was de inhoud (Vervolgt.) minister von Simons en beknibbelt dezen op heftigen wijze. M. von Simons, zoo schrijft het bind, heeft van vele zaken gesproken, doch hij vergeet nog steeds le zoggen, wat hij en het Duitse!» gouvernement eigenlijk willen. Uit zijne woorden kan men .evengoed opmaken dat hij zinnens is de eischen van Parijs te verwer pen, als dat li ij er op rekent dat Duitschland aan zijne verplichtingen zul kunnen voldoen. In Hoog Siiezie. Parijs, IS Februari. Er wordt thans in Duitschland eene nieuwe krachtinspanning gedaan, ten einde te bekomen, dat de datum der volkstemming in Hoog-Silezie zou ver daagd worden. De Duitsche inrichtingen in Hoog-Silezie hebben met grooile moeite slechts 125.000 kiezers kunnen vinden onder degenen die in Hoog—Siiezie geboren zijn, doch er nu niet meer wonen. Zij zouden n» willen dat dat de volkstemming voorloopig uitgesteld worde, en betere lijden af le wach ten, daar men in Duitschland overtuigd is, dal deze stemming in de huidige omstandig heden ten naacele van Duitschland uitvallen. Duitschland's tegenvoorstellen. Het Journal verneemt uil Berlijn, dat het Fransch en het Engelsch gouvernement door hunne gezantschappen le Berlijn hebben doen vragen, of Duitschland bereid was, voor de bijeenkomst der Conferentie van Londen aan het Fransfb en liet Engelsch gouver nement mededeeling van zijn legen voor-, stellen te doen. Het Rij ksgou vernemen t zat niet antwoorden voor Dr Simons te Berlijn is teruggekeerd, dus niet voor Zaterdag a. 3. Te Berlijn loopt het gerucht, dat de Duit sche tegenvoorstellen bijzonderlijk op vol gende punten zullen loopeu De totale som der vergoeding moet verminderd worden'; inrichting van eene internationale leening met medewerking van Amerika de herstel ling der verwoeste gebieden zou gedaan worden door een syndikaat van Duitsche arbeiders en ondernemers. Waar zal de conferencie gehouden werden' Het slaat vast, dat de conferancie op 211 Februari zal aanvangen. De zittingen zullen plaats hebben in bet St-Jamespaleis. Bijzondere maatregelen zijn genomen, om dc afgevaardigingen en hun personeel zooveel gemak mogelijk te ver schaffen. Er is ook aan de dagbladschrijvers edacht. De Koning van Engeland verklaar de dat hij gelukkig was, een zijner paleizen ter beschikking der verbondenen te kunnen stellen. De ministers der verscbillige landen zullen de gasten zijn van het Engelsch gouvernement De Belgische zending zal in het Carlton Hotel haren intrek nemen. De Duitsche alge- vaardiging wordt op 27 Februari verwacht» Appartementen zijn voor haar besproken i« het Savoy hotel. Maatregelen van maarschalk Foch. Parijs 18 Februari. LEclio de Parit meldt, dat maarschalk Focli het plan heeft opgemaakt voor de opmarsch der Fransche troepen, in geval Duitschland zou weigeren, zich te schikken naar de bcsluilselen te Parijs genomen. Men hoopt vast, dat Frankrijk daarvoor opdracht zal krijgen van Engeland, hetgeen niet zou beletten, dat Engeland zijne rol zou vervullen in i?b bestraffing. L'Echo dó Paris voegt er bij, dat indien de Amerikaansche troepen zich uit het bezet gebied zouden terugtrekken, deze onmiddelijk door Fransche zouden vervangen worde*. aan Amerika De aanstaande president dor Vereenigde- Staten Harding ontving een bezoek, van Tho mas J. Lamont, die deel uitmaakte van de vredesdelegatie van president Wilson, en die Harding beslist verzekerde, dat er te Ver sailles geen overeenkomst werd gesloten om trent de kwijtschelding van dc schulden der geallieerden. Na zijn onderhoud mei Harding ontkende Lamont de jongste geruchten als zou er een geheime overeenkomst van dien aard bestaan. Hij vertelde, Harding te hebben verzekerd, dat zijn regeering in zake de kwestie de lan den volkomen vrij zou hebben. Lamont's verklaringen trokken zeer de aandacht, «enerzijds wegens zijn intieme ken* nis van het verloop der vredesonderhande lingen, en voorts wijl hij lid is van de ban kiersfirma Morgan, die in Amerika 't grootste financieele agentschap is van de mogendhe den, die schnld hebben aan de Vereenigde* Staten. Naar verluidt bespraken Lamont en Har ding een plan vau laatstgenoemde om de schulden der geallieerden in verhandelbare papieren om to zetten. Lamont wilde zich niet daarover uitlaten, doch gaf blijk van waardeering voor de opvattingen van Har* ding. Lamont verklaarde Ik was in staat Har ding le verzekeren, dat er geen woord waar is van de herhaaldelijk geuite beweringen, als zou ter vredesconferencie een geheime over eenkomst door Wilson en zijne deskundigen zijn gesloten met de Fransche en Britsche ge-y

De Volksstem | 1921 | | pagina 1